Vóór 25 jaren. Provinciaal Nieuws zoek Is het Burg. en Weth. gebleken, dat het voor de gemeenten beter en voordeellger zal zijn om bij de Ned. Bank voor Gemeenten een Rekening Courant te sluiten van ten hoogste 1 10 000. De Bank rekent voor debet 6'/j pet. en voor Crediet geeft ze 4 pet. Voor omzet wordt provisie be rekend. De Voorzitter wijst er nog op dat deze bank geen borg behoeft te stellen, iets wat andere banken wel moeten doen als men daar een Rekening- Courant bij sluit Ged. Staten wijken daar nimmer van af. alleen voor deze bank is een uitzondering gemaakt. Den heer Van Drunen komt het voor dat een hooge omzet provisie wordt berekend. Een pet. is zeer veel. Van üijk. Is ook aan de Boerenleen bank om inlichtingen gevraagd. Voorzitter. Neen dat is niet gedaan, want wij voelen er ook weinig voor om daar nogmaals mee zee in te gaan Reeds eenmaal hebben wij er een strop mee gehad omdat ons het geleende geld ineens weer werd opgevraagd. De Bank van Nederl. gemeenten, waar van ook deze gemeente lid is, is veel eer te prefereeren. Van Drunen. Ik geloof ook niet, dat de Boerenleenbank het geld zal geven. Middelkoop. Ik geloof niet dat ze het doen. Het ligt niet op haar weg om het te doen. Voorzitter. Die bank is voor de boeren. Wordt besloten een Rekening-Cou rant te sluiten met de Ned. Bank voor gemeenten. 4. Opzegging Contract GEB. De Voorzitter deelt mede, dat het Contract voor den tijd van 5 jaar is aangegaan en dat opzegging daarvan 2 jaar van te voren moet piaars heb ben. Het GEB. is voor de gemeente een alles behalve voordeelig bedrijf het is zelfs voor de gemeente een groote tegenvaller omdat het zich niet kan bedruipen en zelfs een tekort van f 7000 heeft, wat door de gemeente moet worden bijgepast, Burg. en Weth. zijn van oordeel dat het beter zal zijn, althans zeker voordeeliger, zoowel het administratief als het technisch gedeelte in eigen handen te nemen. Dan toch zal men niet voor die moeilijkheden komen te staan als er klachten zijn. Is er nu een klacht, dan moet die naar 's Bosch worden overgebracht. Vooraleer klager nu ant- Omtrent de verlenging der Schoenen- wet zeide de voorzitter o.m Uit den aard der zaak vraagt men zich in onze kringen thans weder af wat zal er na 1 juli gebeuren. Men vreest reeds wanneer de wet met 1 Juli zou afloopen, dat dan bij een plotselinge valuta-schommeling zooals wij die in de afgeloopen weken in francs gezien hebben, weer alle verschrikkingen der valutaconcurrentie ons opnieuw zullen bedreigen, men vreest dit temeer, daar kort na Juli de winter voor de deur staat en men over tuigd is geen tweede winter als die van 1922 te kunnen doorstaan Mèn voelt nu reeds aan den schok, de plotselinge onrust, die het opheffen der wet per 1 Juli teweeg zoude brengen Hoewel M. H. wij schoeniabrikanten ons nooit op het standpunt van blij vende bescherming plaatsten en dus overtuigd zijn dai deze wet tot een einde moet komen, vreezen wij zoolang de onzekerheid der koersen-stabilisee- ting blijft voortduren toch nog het ergste van eene opheffing. Eene verlenging der wet, met milder toepassing, met verlaging der tegen- praesiatie, geleidelijke verhooging van het invoercontingent b.v. zou dus het ideaal zijn, dat wij thans behooren na te streven. Wij zouden dan de overtuiging heb ben dat de Minister gedurende den tijd der verlenging bij elke abnormale koers-afwijking met als gevolg abnor male import onmiddellijk zou kunnen ingrijpen en de voor den goeden gang van zaken zoozeer noodige rust blijft bewaard. Uit het verslag der laatste Hoofdbe stuursvergadering zult U g-'zien hebben, dat het Hoofdbestuur in deze diligent is Wij vragen U slechts Uw vertrouwen en Uwe medewerking Uwe medewer- king vooral daar waar het geldt het vaststellen Uwer prijzen. Het ligt voor de hand M. H. dat de verhoogde lederprijzen een stijging der schoenenprijzen tengevolge moest heb ben. Vele fabrikanten moesten reeds tot verhooging overgaan en andere die door grootere voorraden nogeenigen tijd konden uitstellen, zullen ook indien de ledermarkt dezelfde blijft, binnen kort tot verhooging moeten overgaan. Wij waarschuwen echter tegen onge motiveerde prijsopdrijving, tegen een z.g. uitouitcn van den oogenblikkelijken toestand, daar dit er onvermijdelijk toe zoude leiden dat de minister woord heeft is er zoo n langen tijd over heen gegaan, dat hij vergeten is dat hij een klacht heeft ingediend Dit langer gebruik zoude maken van zijn alles moet nu met eert vreeselijke om- bevoegdheid, wat vrijwel gelijk staat haal gebeuren. Ook het geval, zooals me{ bet intrekken der Schoenenwet. nu. dat wordt gezegd binnen 5 dagen acbt het verder onnoodig nog in moet ge een paar duizend gulden {jen breede uit te wijden over andere betalen, heeft men dan niet te duchten zaken, die ook door den bond in het omdat men dan steeds uit de boeken belang der leden werden nagestreefd kan zien hoe het met de zaken staat. en bereikt. Nu kan men wel in den Bosch steeds jj vindt deze volledig terug in het inzage komen nemen maar wat komtbelangrijke 23ste jaarverslag, daar in de practijk van terecht. Eerst Alleen M H. meen ik thans eens moet men expres er voor naar den ernstig te moeten opkomen, tegen eene Bosch, dan kan men daar komen, doch meening die zoo hier en daar fluis- alles is er vreemd met het gevolg, datterend wordt medegedeeld en langza men nooit zoo goed zich in de zakenmerhand dreigt vasteren vorm te gaan kan inwerken als men dat kan doen j aannemen. als alle administratie hier wordt ge- Het gaat thans weer redelijk goed voerd. Bovendien zou dan een com- j jn schoenindustrie en de oude missie kunnen worden benoemd die neiging, om wanneer het goed gaat te aanhoudend de zaak nagaat. (Wordt vervolgd). Februari Maart April 1899. 23 Februari wordt aanbesteed het verbouwen van Hotel „de Twee Ko lommen" met sociëteitslokaal voor de somma van f 10576 aan de heeren Van Eggelen Van Dommelen te Nieuw- kuik. 4 Maart wordt het bouwen der Stoomlederfabriek Van Iersel, Witlox Co aanbesteed groot 40'/2 x 21 !/a denken, dat men dat alles toch zelf ook wel had kunnen bereiken, dat men daarvoor den bond toch niet noodig had gehad, komt weer naar boven. Onze industrie verheugt zich in de laatste jaren in eene voortdurende rustige en goede verstandhouding met de arbeiders, m i een gevolg van het den korten werktijd gedurende de laatste jaren eer. veel hoogere capaci teit verkregen werd op die fabrieken waar moderniseering van het bedrijf en invoering der arbeidspraestatie hand in hand gingen, zoo zelfs dat wij het buitenland thans weer geheel ter zijde streven. Doch meer moet er gedaan worden om ook te bereiken vermin dering der fabricagekosten. Wij alle voelen den klemmenden druk der belastingen, die speciaal op de bedrijven rust, waaronder ik ook reken de sociale maatregelen van den laatsten tijd, die premiebetalingen ten gevolge hebben. Ik wil hiermede niet direct aantasten de sociale maatregelen zelf, doch de vele administratieve om slachtigheden die hieraan verbonden zijn en welke door het terugbrengen tot de vakorganisaties zeer vereen voudigd en veel minder kostbaar zou den kunnen worden gemaakt. Wij willen den groet en den bloei van onze schoenindustrie. Wij zijn er van overtuigd dat uwe industrie alleen dan kan groeien en bloeien wanneer en patroon en arbeider onder gunstige voorwaarden en naar verhouding bevredigende resultaten kunnen werken. Wij dienen te strijden voor de grootst mogelijke vrijheid in onze bedrijven, ons scherp te stellen tegen te vergaande overheidsbemoeiingen, te trachten de noodzakelijke sociale maatregelen dus- danig gewijzigd te krijgen, dat zij, niet kostbaar en weinig omslachtig, het hoogst mogelijke effect sorteeren. Wij dienen ons te verzekeren van den grootst mogelijken regeeringssleun bij het behartigen onzer industrieele belangen in binnen- en buitenland. Alleen een krachtige Bond kan in de toekomst voor Uwe belangen ten dezen opzichte waken. Tot slot M H. het allergrootste be wijs van de noodzakelijkheid van den Bond is toch zeker de Schoenenwet geweest, waarop ik wel niet nader behoef terHg te komen. Op de tweede plaats kom ik tot de noodzakelijkheid van het Coll contract. De noodzakelijkheid van loonsver laging als gevolg van het dalen der prijzen van de eerste levensbehoeften is in de meeste industrieën met hevige schokken gepaard gegaan. Men bedenke slechis de steeds voertdurenden strijd tusschen directie en personeel der Staatsspoorwegen, den strijd over het verlagen den ambte niet .naarssalarissen, den thans nog voort- woedenden strijd in de textielindustrie, den strijd in de metaalindustrie, Wil ton's werf en men steile daarnaast de voortdurende rustige xen goede ver standhouding die in onze industrie tusschen patroon en arbeider bestond, ondanks de tengevolge van de in het coll. contract vastgelegde glijdende loonschaal automatische daling der loonen, om tot de overtuiging te komen, dat het coll. contract voor ons nood zakelijk is. Óns Coll. contract bevat m.i twee gewichtige punten, die den groei en bloei onzer industrie voor de toekomst verzekeren en dat zijn a. de rationeele arbeidspraestatie, die onze concurrentvaardigheid tot het hoogste kan opvoeren. b de glijdende loonschaal, die aan passing der loonen, naast een voorde industrie m. i. noodzakelijke goede verstandhouding tusschen patroon en arbeider mogelijk maken. Schoenfabrikanten niet bij onzen Bond georganiseerd, lachen dikwijls met de contributie en andere verplich- Voor deze twee piunten, M H., vraag ik gaarne nog eens uwe volle aandacht. Op de eerste plaats dan de nood zakelijkheid vaneen krachtigen bond. Gedurende de oorlogsjaren was door hoogte 8 M., der naald 1130 M. den goeden gang van zaken, de energie Aannemer G de Bont te Nieuwkuik onzer industriëelen eenigszins inge- voor f 14633. Een machine werd gelegd j sluimerd. Men had met geen buiten van 30 P.K. landsche concurrentie rekening te 4 Maart, 't Voorstel van B. en W. j houden, kon een kleine productie met tot verbouwing der O L. School wordt hooge winsten gemakkelijk plaatsen op met 6 tegen 5 stemmen verworpen de binnenlandsche markt, zoodat ook en B. en W. opgedragen een ni .uw de drang tot het veroveren van nieuwe plan te doen ontwerpen op de bestaande afzetgebieden volkomen teloor ging. Coll. Contract. Doch ook hier hoorttingen die op onze leden rusten, staan men twijfel uitspreken. j gewoonlijk het eerst klaar om het een of andere in een bespottelijk daglicht en gelijkvloers 19 April. B. en Ged. Staten eene f 45 000 ter verbetering der haven. W. vragen aan Na den wapenstilstand echter moest men spoedig het verderfelijke van een subsidie groot t dergelijke periode ondervinden Men voelde spoedig reeds de nood- 26April70verMjden"van"den Uitgever-1 zakeliïkheid den achterstand in te halen. J Men moest zichzelf en de productie- Redacteur. tevens oprichter van dit blad, den heer A M. C. Tielen, in den ouderdom van 55 jaren. 27 April, Een verzoek van de tram- weg-Maatschappij om de concessie tot het leggen van de tramlijn over den Dijk te wijzigen in eene door de straat, wordt na langdurige en heftige discussie door den raad met 6 tegen 4 stemmen verworpen. Waalwijk, 11 April 1924 In ons vorig nummer hebben we reeds een klein bericht gegeven om trent de Algemeene Jaarvergadering van den Ned R K Bond van Schoen fabrikanten We deelen er thans nog een en ander van mede. Nh er op gewezen te hebben dat de toestand in de schoenindustrie over 't geheel thans gunstig is. wat te danken is aan de Schoenenwet, brengt de voorzitter hulde en dank voor hei buiten gewone jaarverslag van den secretaris, den heer M. J. H. Denteneer methode aan de ge ijzigde omstandig heden gaan aanpassen wilde men zich niet ook geheel van de binnenlandsche markt verdrongen zien. j Het eerst en het best werd dit weder gevoeld door het bestuur van den Bond destijds onder de krachtige leiding van den tegenwoordigen Eere Voorzitter den Heer B. J. Timmermans. Zijne leuze was, als het ware concurrent vaardigheid der Nederlandsche Schoen fabrieken door moderniseering der fabrieken, door verhooging der arbeids praestatie, door vermindering der druk kende fabricagekosten. Hijzelf ging de industrie in dezen voor en gaf daaraan een krachtigen stoot door de commissie voor het vaststellen der arbeidspraestatie in 't leven te roepen. Hoewel, door de enorme moeilijk heden, die aan het invoeren van ar beidsprestaties in onze industrie, verbonden zijn. wij zelfs op het oogen- blik nog niet kunnen zeggen, dat het doel volkomen bereikt is, kan men toch met vreugde constateeren, dat ondanks te stellen, doch ik M. H. houd de zulken voor parasieten, die wel gaarne mede profiteeren van de voordeelen die de Bond biedt, maar niet flink genoeg zijn om de lasten eveneens te aanvaarden. (Applaus.) Wat betreft de door de arbeiders gevraagde wijzigingen in 't Collectief Contract, deze betreffen a. Eene wijziging van het overleg betreffende stopzetten. b. Afschaffing der glijdende loon schaal. c. Verhooging der minimum bonen met 5 pet. d. Opneming van Eindhoven onder de steden. e. Medezeggenschap inzake het Kindertoeslagfonds. f. Wijziging der bepalingen omtrent uitkeering bij ziekte. I Het is den Voorzitter zeer aangenaam intusschen te kunnen mededeelen, dal door voorloopige onderhandelingen van het Dag Bestuur van den Bond met de arbeidersorganisatie reeds in zooverre overeenstemming is verkregen dat de eischen van afschaffing der glijdende loonschaal, van veihooging der loonen en van medezegging in het Kinderfonds reeds door de arbeiders organisaties zijn losgelaten, j Thans is echter daartegenover een nieuwe wensch naar voren gebracht, nl. uitkeering van den Kindertoeslag vanaf het 3e kind inplaats van vanaf het 4e kind. j Hierover zal de Commissie voor het Kindertoeslagfonds nader hebben te adviseeren. Bij de rondvraag zegt de heer Maas nog. dat hij daar straks door den Voorzitter heeft hooren zeggen dat het in 1925 25 jaar zal zijn geleden, dat onze bond is opgericht. Spreker acht dïFeen goede gelegen- heid om eens aan de buitenwereld te laten zien wat onze schoenindustrie thans praesteert. Spreker heeft nog steeds eene aan gename herinnering aan de vaktentoon stelling die in 1903 te Waalwijk is gehouden. De geheele industrie heeft toen daar van kolossaal geprofiteerd Eene der gelijke tentoonstelling zal ongetwijfeld ook nu weer aan onze geheele industrie ten goede komen. De Voorzitter zegt, toen was ik nog jong, ja, toen zat ik nog op de school banken. Echter heb ik van die tentoonstelling in 1903 veel gehoord Het was in den tijd toen de overgang plaats had van handwerk, tot machinaal werken Straks zeide ik reeds, 1923 is weer een nieuwe mijlpaal namelijk in deze dagen voltrekt zich in onze industrie langzamerhand de doorvoering van economiseering onzer werkmethoden. Wij hebben geleerd, dat wij kunnen concurreeren teg'n het voorheen beter geoutilleerde buitenland, als ook wij onze bedrijven op peil brengen. Veel heeft daartoe bijgedragen het nooit genoeg geprezen Rapport van de Commissie voor de rationeele ar beidspraestatie onder Voorzitterschap van den heer Spapens Zooals 1903 ons den weg heeft ge baand tot de machinale inrichting onzer bedrijven, zoo zou 1925 kunnen zijn het keerpunt in onze industrie in het economisch aanwenden onzer doode productiemiddelen door opvoering van het arbeidsvermogen van onze helpers, de arbeiders. Spreker juicht daarom het denkbeeld van den heer Maas zeer toe. Ongetwijfeld zullen daaraan vele kosten zijn verbonden en zullen vele moeilijkheden zijn te overwinnen, en de naam van onzen Bond mag door overhoopte mislukking geen gevaar lijden, doch als het plan zou slagen dan ziet spreker daarin een groot succes voor onze Nederlandsche schoenindustrie Spreker zal daarom gaarne in het Hoofdbestuur deze aangelegenheid aan de orde stellen. Door den heer Van Ledden Hulsebosch, directeur van het Labora torium voor Gerechtelijk Onderzoek, wordt te Amsterdam een cursus in I wetenschappelijken speurdienst gege- ven, waaraan o m. wordt deelgenomen i door de inspecteurs van politie de heeren P. Letschert alhier en Van Helsland te Kaatsheuvel, benevens door den agent van politie Kuijpers alhier. j Door de tooneelvereeniging 1 „D. V. S V." is in den gepasseerden winter meerdere malen met ijver de studie van tooneelwerken ter hand genomen. Telkens echter kwam er een kink in de kabel, als ziekte, familie omstandigheden der leden enz zoodat het voorgestelde doel niet bereikt kon worden. Had men nog gehoopt 2en Paaschdag den leden een pracht programma te kunnen bieden en daarna dit ook voor het publiek te geven, hiervan heeft de vereeniging door onvoorziene omstandigheden weer af i moeten zien. „D. V S V." heeft nu besloten de zomeravonden ook voor studie te benutten en dan in den I voorwinter reeds met een groot werk voor het voetlicht te treden, terwijl i het eveneens in het plan ligt de leden van de R K Werkliedenvereniging schadeloos te stellen door dezen zomer i enkele uitvoeringen met kluchtige nummers te geven. 't Was Donderdagmorgen bij gelegenheid van de Jaarmarkt al vroeg een heele drukte op 't marktterrein Drukdoende politie, achter-haar-aanloo- pende marktkramers, gedupeerde men schen, critiseerende omstanders, alles bijeen vormde een ongewoon gedoe f het en was bewijs dat er iets bijzonders aan de hand was En terecht, de sinds onze en zeker veler heugenis bestaande regeling werd aan eene herziening onderworpen, nogal geheimzinnig voor bereid blijkbaar. Wij tenminste hadden er niets van gehoord. De rundvee-, schapen en varkens standplaats werd overgebracht naar het marktveld (de afdeelingen netjes aangeduid door bordjes) zoodat de straatweg vrij kwam. De kramers die steeds op de Markt gestaan hadden moesten ruimen en werden geplaatst langs de Oostzijde der Markt en ter weerszijden der Stationstraat, tot nabij de O L. School Men begrijpt dat het een gepas en gemeet was van belang eer alles eens een nieuwe plaats gekregen had. maar dat was aan onzen inspecteur met z'n staf en den gemeente opzichter wel toevertrouwd Wel zag men ontevreden gezichten van menschen die daar jaar en dag gestaan hadden van anderen die meenden zich aldus een stuk verdienste te zien ontnomen, maar suma summarum moest men, toen alles weer en tègele was en kalm z'n gang ging, algemeen erkennen, de cri icasiers inbegrepen, dat het een goede maatregel isal het vee bijeen op de markt de beesten en hun eigenaars en toekomstige eige naars staan er veel rustiger. Het hinderlijk beletsel op de straat is weggenomen, de geheele middenstraat is vrij voor 't steeds toenemende verkeer, speciaal vracht auto verkeer, het is minder lastig en veel minder gevaarlijk, zoodat we gerust mogen spreken van een nieuwe maar goede regeling, die ook vooral ver band houdt met de nieuwe z g veewet, die ten aanzien van veemarkten spe ciale voorschriften geeft. Wij vestigen er de aandacht op dat de tweede lezing van pater Dumoulin S. J. over de Indische Missie op a.s. Zondag niet begint om 6 uur maar om 7 uur. Wij lezen dat op de Brusselsche Jaarbeurs o.m. geëxposeerd wordt het vacheleder der lederfabriek „de Kroon" alhier. De N.V. E. W. Klijberg Pernots Stoomschoenfabriek „Hollandia" alhier heeft een vitrine tot expositie harer producten gereserveerd in 't „Holland- Huis" te Brussel. Maandag a.s. 14 April zullen leerlingen der Handels-Hoogeschool te Rotterdam eene excursie maken naar de schoenfabriek der firma Timmermans van Turenhout alhier, onder leiding van prof. dr. W. H. Sneller. 24 April wordt deze fabriek bezocht door de Vereeniging van Leeraren in de Handschoenmakerij, gevestigd te 's Hage. De heer C. J. Blaakman, rijks klerk der directe belastingen, wordt met ingang van 1 Mei e.k. overgeplaatst van Waalwijk (kantoor) naar Tilburg (inspectie le afdeeling). Wij vestigen de aandacht op achterstaande advertentie betreffende de 4e lezing van den Lithurgischen cursus voor de leden van den Vrouwen bond op Maandag 14 April a.s des avonds 7'/a Hur in de R, K. Werk lieden vereeniging. Naar wij vernemen zal de ver warming van de nieuwe Handelsschool geschieden volgens het nieuwste sy steem nl. door middel van gascon- fectoren. Dat hier nog prima kwaliteit vee wordt gefokt blijkt wel hieruit dat door de kinderen Van Huiten op de Woensdag te 's Bosch gehouden Paaschveeten- toonstelling met een vette koe, wegende 1428 pond een tweede prijs werd behaald. Het beest is aan den slager Theeuwis te Utrecht verkocht. Woensdagavond hteld de Waal- wijksche Kegelbond, in het HSiel Gerris, onder voorzitterschap van den heer A van Schijndel Jr. eene alge meene jaarvergadering. Nadat de Voorzitter allen een harte lijk welkom had toegeroepen en er op gewezen dat voor de kegelsport in deze gemeente nog zeer veel animo bestaat, werd door den penningmeester rekening en verantwoording gedaan. Daaruit bleek dat door de goede zorgen van den accuraten secretaris- penningmeester, den heer Fr. Marks, er een batig saldo is. Vervolgens werd mededee'ing gedaan dat de uitslag van de gehouden com petitie-wedstrijd was: Vriendenkring 12116 Niet Poedelen I 1666 Hannibal I 2059. Waalwijksche Kegelclub I 2070 en Alle Negen 1 2037, zoodat aan Vriendenkring 1 de uitgeloot- gouden medaille werd uitgereikt. De uitslag van de tweede vijftallen was: Vriendenkring 11 1778, Niet Poedelen 11 1639, Hannibal II 1900, Waalwijksche Kegelclub 1889 en Alle Negen II 1768, zoodat aan Hannibal II de verguld zilveren medaille kon worden uitgereikt. Besloten werd met de 'sHertogen- bosschen Kegelbond den Bekerwedstrijd voort te zetten, waarvoor een tiental werd samengesteld. Nadat nog verschillende zaken van huishoudelijken aard waren besproken sloot de Voorzitter deze geanimeerde vergadering met een toepasselijk woord. Door de Kamer van Koophandel voor de Langstraat alhier werd besloten verzoek der Vereeniging „Kaats heuvels Belang" inzake het sluiten van het Post- en Telegraafkantoor aldaar, krachtig bij de bevoegde autoriteiten te steunen. Het vervoerwerk voor de uitbrei ding der Timtur-schoenfabriek is door de aannemers opgedragen aan de i voerlieden-vereeniging St. Jan alhier. De algemeene jaarvergadering Kiesvereeniging alhier, zal worden op Donderdag 24 der R.K. gehouden April a.s. I De Schoenenwet. Bij de behandeling der Arbeids- begrooting besprak de heer Fleskens de valutaconcurrentie. Spr. vraagt hoe de Minister staat tegenover dit vraag stuk. Is de Minister voornemens subsi dies of kasvoorschotten te verstrekken aan ondernemingen, die dit noodig hebben of zal hij door invoerbelemme ringen deze industrieën te hulp komen. Spr. vraagt de noodige beschermings- maatregelen, waardoor de werkloosheid j zal worden bestreden en de onder- j nemingen uit de moeilijkheden worden geholpen. Wanneer de Kamer daarmee niet wil meegaan, heeft de Minister tenminste gedaan wat hij kon doen. De tijdsomstandigheden zijn van dien aard. dat de Minister ten allen tijde moet kunnen ingrijpen. Het Schoenenwetje besprekende, betoogt spr., dat over de werking daarvan de Kamer zeer tevreden kan zijn. Hoeveel verliezen, zorgen en werkloosheid zouden door meer derge lijke maatregelen zijn voorkomen De schoenenprijzen zijn ondanks de Schoenenwetgedaald en de werkloosheid A4 nn «mal/In n nr>r>4 rv »An/ln f4

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 6