DUCHOtm KI 1111 Nieuws uitKaatsheuvel. Hieuws uit fieusden Rechtszaken. Tweede Blad. Provinciaal Hieuws Nummer 32. Zaterdag 19 APRIL. Waalwijk, 19 April 1924 Op uitnoodiging der directie brachten wij dezer dagen een bezoek aan het auto bedrijf der N. V. Waveem" dat den laatsten tijd aanzienlijk is uit gebreid. De N V. .Waveem" is ontstaan naast de N V. .Wavi", welke laatste vennootschap uitsluitend het autobus- bedrijf exploiteert Oorspronkelijk bedoeld als exploi- tante van vracht- en luxe-personen auto's is de vennootschap „Waveem" zich naast deze objecten geleidelijk gaan toeleggen op het gareeren en repareeren van particulieren- en vracht automobielen, het verkoopen van ben zine, banden, onderdeelen, lampen en alle verdere benoodigdheden, welke bij het auto-bedrijf voorkomen. Het bleek der directie sinds lang een groote behoefte dat ook op dit gebied in Waalwijk, het middelpunt der nijvere Langstraat en omgeving, met een zielental van plm. 75.000, een moderne inrichting moest komen. Waalwijk alleen toch telt op het oogen- blik een 100 tal auto's. De „Waveem" dan beschikt thans over 2 groote garages, waarin regel matig een 12—15 tal wagens gestald worden, o.a. de Wavi-wagens en ver schillende luxe wagens van particu lieren, waarvoor eenige boksen zijn aangebracht. Daarenboven bezit de maatschappij eene uitstekend geouti- leerde reparatie inrichting uitgerust met alle materialen en benoodigdheden. Wij vonden daar o m. een draaibank, een electrische vulcaniseer-inrichting, een electrische bandenpomp. een station voor 't laden van accumulatoren en voorts alle toestellen en gereedschap pen die bij herstelwerk van noode kunnen zijn Een magazijn van banden en onderdeelen is aanwezig, terwijl de maatschappij de vertegenwoordiging heeft van de „Michelin"- en „Dunlop"- banden, van de Ex de-batterijen, van de Scentilla-magneten en van Philips- auto lampen. Voorts is hier 't depot gevestigd met tankinstallatie van de N. V. „Acetylena" in den Haig. welke de „Autoline"-benzine levert. Geduren de het eerste kwartaal van dit jaar werd niet minder dan 33.677 liter omgezet. De werkplaats, garages en kantoor zijn door eigen telefonische centrale vetbonden terwijl eenige prima mon teurs beschikbaar zijn voor deskundige reparaties. De enkele bijzonderheden die we hierboven gaven, mogen een bewijs zijn, dat dit bedrijf op weg is te worden een modern en goed-geoutil- leerd bedrijf, dat tot een der eerste op dit gebied zal mogen worden gerekend en van groot belang geacht mag worden voor de streek Wij wenschen de voortvarende directie met hare medewerkers 't beste succes en verwijzen voor nadere bijzonderheden naar de geregeld in dit blad hieromtrent verschijnende advertenties. Wij kunnen nog vermelden dat de Wavi autobussen in 1923 hebben ver voerd 85.835 passagiers tot een bedrag van f47 503 24. De heer D. Meijaard, mare chaussee alhier, heeft na te Apeldoorn den centralen cursus voor den rang van wachtmeester te hebben gevolgd, dezer dagen met goed gevolg examen gedaan. A s. Maandag 2en Paaschdag zal, uitgaande van het Algemeen Groene Kruis en Wit Gele Kruis in onze gemeente het „Emma bloempje" wor den verkocht. Wij behoeven niet te herhalen dat wij den verkoop ten zeerste aanbevelen, war het geldt de bestrijding der tuberculose. Dus ieder een ofLre het zijne in zoo ruim mogelijke mate voor dit goede doel. Door omstandigheden kan de harmonie bij gelegenheid van den verjaardag van Z K. H. Prins Hendrik op a.s. Zaterdag niet den gewonen muzikalen rondgang maken. Zij zal daarvoor in de plaats binnenkort het publiek een gratis volksmatinée aan bieden. Onze burgemeester heeft zich thans met z'n gezin metterwoon in onze gemeente gevestigd, Mr. van Coothstraat, hoek Burgemeester van der Klokkenlaan Wij roepen z'n Edelachtbare met geachte familie van harte welkom toe en hopen dat zij in ons midden vele genoegelijke jaren mogen slijten. Men zal met de Paaschdagen volop gelegenheid hebben tot gepaste ontspanning Hieronder laten we een beschrijving volgen van den hoofdfilm der Witte Bioscoop, die hare uitvoerin gen weer hervat terwijl ook deze dagen op 't programma voorkomt de speciaal opgenomen film van den in tocht van burgemeester Moonen in onze gemeentezeer zeker een groote attractie. Zaterdagavond is de eerste uitvoering en vervolgens Zondag en Maandag. Zondagmorgen geeft „Oefening en Vermaak", hare traditie getrouw, met haar gemengd koor een volksmatir ée. waarvan de toegang vrij is en het programma ad libitum De Flora-Bioscoop geeft eersten Paaschdag des avonds een prachtig programma met als hoofdnummer de groote Duitsche succes-film „de Pampas- ruiter", circus roman in 6 acten, met de bekende film-artisten Lya de Putti en Luciano Aloertini in de hoofdrollen en voorts een mooi bij-programma Tweeden Paaschdag zal de liedertafe haar laatste winterconcert geven, met een prima programma. Wij noemen o m De Stal, Jom Kipoer, Hymne aan den Vrede en ter afwisseling zullen eenige mooie soli worden ten gehoore gebracht, zoodat de liefhebbers van vocale muziek volop te genieten zullen krijgen Na afloop wordt bal gegeven. Dienzelfden avond geeft de R K Gym nastiekvereniging „Kunst en Kracht" in het Patronaatsgebouw der St. Cle- mens-parochie in samenwerking met hare tooneelvereenigingeene uitvoering, waarvoor een schitterend programma is samengesteld Zoowel op 't gebied van gymnastiek als tooneel worden de beste en aardigste nummers gegeven. In de „Korenbeurs" gedurende beide dagen uitstekend strijkmuziek. Het zal den bezoekers der Witte Bioscoop waarschijnlijk wel interes seeren eenige bijzonderheden te ver nemen omtrent de verfilming van d'Ennery's onsterfelijk werk „Les deux orphelines" door den eminenten regis seur D. W Griffith. De vervaardiging van dezen alleszins geweldigen film nam zes maanden in beslag. Ten einde een juiste zuivere historische uitbeelding te verkrijgen, liet men uit Frankrijk alle noodige costumes, teekeningen en werktuigen komen. Elke scène werd van drie tot tienmaal gephotografeerd en van tien tot driehonderd maal gerepeteerd. Lilian en Dorothy Gish spelen voor den eersten keer samen in de hoofd rollen, terwijl Joseph Schildkraut voor het eerst voor de film debuteerde. De pruiken alleen voor dit filmwerk be- noodigd, kosten meer dan de eerste 5-acter, welke Griffith vervaardigde. Het tooneelstuk werd in ons land meer dan tweeduizend maal opgevoerd. De film is in de ateliers van Mr. Griffith opgenomen. Het bouwen van de wijnfontein in het openluchtfeest kostte het eenvoudige sommetje van 60.000 dollars. De kaatszaal, waarin de koning van Versailles verschijnt is een nauwkeurige imitatie van de werkelijke; het is de grootste zaal, welke ooit in een film-atelier gemaakt werd. Het zwaard dat Lafayette bij het Amerikaansche Congres draagt, is bij dezelfde Parijsche firma besteld welke het destijds voor dien grooten diplomaat vervaardigde. Drie millioen toet timmerhout was noodig voor het bouwen van de toen matige stad Parijsdrieduizend ton steenen werden in de straten geplaatst Het openluchtfeest werd in de ateliers van Gritfi h samengesteld en geeft ons een getrouw beeld van de schandelijke verkwisting tijdens de regeenng der Bourbons. De wijnfontein is een historisch feit en werd getrouw ge ïmiteerd met goedkeuring der over heid werden honderden vaten wijn gebruikt. De geschiedenis speelt zich af, voor en tijdens de Fiansche revolu ie en toont ons den lijdensweg van twee weesjes, die door 't noodlot van elkander worden gescheiden. Zij worden slachtoffers van de heersch zucht en wreedheid der edellieden en lijden nadat het koningshuis gevallen is nog meer door het schrikbewind en de Jacobijnen, waarvan de karakter- looze Robespierre leider was. De R. K. Gymnastiekvereniging „Kunst en Kracht" geeft Maandag a.s (2en Paaschdag) een uitvoering in het Patronaatsgebouw der St. Clemens- parochie Het met zorg samengestelde, varieerend programma bevat een 5-tal nummers uit te voeren door de turners en een 3-tal komische scènes door de tooneelafdeeling. Vooral van de turners zullen we ditmaal eens wat meer te zien krijgen dan vorige malen, o.a zullen enkele brug- en stokoefeningen worden uit gevoerd Er is den laatsten tijd als het ware een geheel nieuw leven in deze gym nastiekvereniging gekomenze is sterk vooruitgegaan in ledental en de repetities worden zeer druk bezocht Tot dit alles heeft zeer veel bijgedragen de belangstelling en medewerking die „Kunst en Kracht" den laatsten tijd ondervindt van den ZeerEerw. heer Pastoor v. Erp, aan wien zij het ook dankt eindelijk weer de beschikking te hebben over een flink oefenlokaal in het Patronaatsgebouw Wij kunnen er van overtuigd zijn dat „K en Kr." ons a.s. Maandag een aangename avond zal bezorgen. De turners zullen U demonstreeren de voordeelen van dergelijke gymnastiekvereniging voor de jongens, als het gewennen aan orde en tucht en het ontwikkelen der lichaamskracht en behendigheid, terwijl de tooneelisten wel zullen zorgen dai de lachspieren in beweging zullen komen. Wij vestigen de aandacht op de annonce van de R K. Kiesvereniging van Waalwijk waarin wordt bekend gemaakt dat Donderdag a s. 24 April des avonds ten 8 uur eene algemeene vergadering zal worden gehouden in de zaal van den Gildenbond De uitslag van de gehouden Rijksstierenkeuring is Goedgekeurd de 1-jarige stier van de Fokvereen Elshout f 25 met een onderhoudsbijdrage van f25 814 pun ten, voor afstamming 4, de 2-jarige stier uit Drongelen f 50, 769 punten, afst. 2'/a en de 2-jarige stier uit Almkerk f 40 onderhoudsbijdrage f25, 791 punten, afst 2 punten. Het „Kerkklokje", dat zich in gestadigen bloei mag verheugen, geeft in z'n nummer van morgen een „Raadsels-wedstrijd", waaraan prach tige prijzen verbonden zijn en welke wedstrijd in dit Paaschr.ummer wordt afgewerkt. Voor nadere bijzonderheden van dezen interessanten wedstrijd verwijzen wij naar den 3en pagina van den gelen omslag van 't Kerkklokje van Zaterdag en degenen die zich morgen voor minstens een kwartaal bij de bekende colporteurs abonneeren, kunnen nog aan dezeH wedstrijd deelnemen. De Kynologen-Vereeniging „Waal wijk en Omstreken" zal binnenkort eene algemeene vergadering houden waarin belangrijke punten aan de orde zullen komen, als tentoonstelling, dresseeren van honden, honden-aan koop e.m a. Er is nog steeds gelegen heid zich aan te geven als lid of donateur bij een der bestuursleden. Den len Zondag 4 Mei wordt wederom eene processie naar Elshout georganiseerd door de R K. Werklieden- vereeniging, waaraan eenieder kan deelnemen. Uitgebreide orde maat regelen worden genomen, daar zeer groote deelname verwacht wordt. 3 Mei a.s. des nam. 5 uur zal in het uymnastieklokaal van de R K. Jongensschool in de parochie van Maria Onbevl. Ontv alhier de verloting plaats hebben, ten bate der St Elisa- b.thsvereeniging Alle toten zijn ge plaatst. De prijzen worden 25 en 26 April geëxposeerd, waaraan eenige vermakelijkheden enz. zullen worden verbonden. SPRANG Toen v. Bremen gisteravond zich nog even naar z'n plaats begaf, waar hij een wagen had staan ter reparatie, waarop verschillende mate rialen. bouten enzzag hij iemand hard wegloopen Deze persoon rende den dam uit. maar op straat zag hij den gemeente-veldwachter Kuijsten patrouilleeren Toen vloog hij terug en wilde zich door den tuin uit de voeten maken, maar ook hier kon hij niet verder en liep zoo in handen van v. B. en een buurman. Het bleek te zijn v C en aangifte is gedaan bij de maréchaussee te Kaatsheuvel, die de zaak in onderzoek heeft, daar verschil lende artikelen vermist worden, waar van er reeds hier en daar gevonden zijn. MADE. Maandag 14 dezer herdacht de Zeereerw. heer L. vat» Dcvemdao den dag, waarop hij óór 25 jaren benoemd werd tot Paatoor alhier. Dien dag droeg Zt)n Eerw. In de Kapel van het Liefdegesticht een plech'ige H. Mis van dankbaarheid op. De Parochie aal bet jubileum van haren Herder vooral kerkelijk herdenken op Zondag 27 April a.s., terwijl op Dinsdag d.a.v. de school kinderen den Zeereerw. Jubilaris sullen huldigen. MADE. In de heden gehouden raads vergadering is besloten dat de gemeente borg zal blijven voor de coöperatieve lichtverbruikersvereeniging te Drimme len, die van de P.N.E.M. dan stroom zal betrekken voor de verlichting van Drimmelen. In een volgend nummer uitvoerig verslag Kaatsheuvel 18 April 1924. 22 April a s. viert Broeder Judocus, in de wereld Joh Elshout, alhier den dag hij voor 25 jaren terug in de Orde der Capucijner. wad. Bij de slagers De Jong en De Vries werd deze week een prachtigen Paasch- os geslacht van het respectabel gewicht van bijna 1000 pond schoon De Hoenderclub Kaatsheuvel zal volgende week een algemeene verga dering houden die propaganda-verga- dering zal zijn. De verbouwing van het Gilden bondsgebouw voor inrichting van winkel van de Coöperatie is in handen gegeven van den heer Jos. Donders, architect te Tilburg. Heusden, 18 April 1924 Mishandeling met zwaar lichamelijk letsel. Voor de rechtbank verscheen H. J. de W. 18 jaar, koopman te Wijk bij Heusden, thans gedetineerd, beklaagd van mishandeling met zwaar lichame lijk letsel op 27 Januari 1924 gepleegd op P. Bonman te Wijk. Beklaagde bekende, doch beweerde te hebben gehandeld uit zelfverdedi ging. Echter, zulks kwam de presi dent onaannemelijk voor, omdat be klaagde zijn tegenstander Bouman naar beneden gedrukt hield, zijn mes nam en hem in den rug stak. Het mes door hem gebruikt had hij in 't kanaal geworpen. Hij had dat mes al een half jaar en zat er in de kerk zjjn na gels wel eens mee schoon te maken. De president merkte terloops op, dat de kerk de plaats is waar men zich eerbiedig behoort te gedragen en de kerk zich alzoo niet leent voor bo vengemelde onbetamelijkheid. De wachtmeester der marechaus sees, J. Warmenhoven, had in den be ginne de zaak geleid, toen deze bij de politie werd aangebracht. Beklaagde had zich zeer gevoelloos getoond voor het ongeluk aan Bouman toegebracht. Echter toen hem op de gevolgen ge wezen werd kreeg hij schrik voor de gevangenis en drong den ernst van het feit wat tot hem door, niet uit spijt over zijn misdrijf, doch uit vrees voor de straf. Er bestaat een haat tusschen beklaagde en getroffene en tusschen beider families, die nog lang niet uit is. De gevoelloosheid van beklaagde bleek trouwens wel uit het feit dat hij ter zitting zat te schudden van 't lachen over 'n opmerking van zijn verdediger, mr. E. van Zinnicq-Berg- mans. De luidjes wonen daar in Wijk naast elkaar. De president verzocht den wachtmeester den burgemeester te spreken over de mogelijkheid te be werken dat beide families door ver huizing van elkaar heengaan. Getuige dokter J. E. Auer, vond levensgevaar aanwezig toen hij het slachtoffer bezocht. De twee longen waren doorboord. Hij constateerde zwaar lichamelijk letsel. Bouman had veel bloed verloren, doch is langzaam aan weer genezen. Voorts gaf getuige deskundige inlichtingen. Getuige P. Bouman is de getroffe ne, een jongen van gelijken leeftijd als beklaagde. Hem werd ernstig gewe zen op de beteekenis van den eed. Hij liep op zijn klompen toen hij beklaag de op 27 Jan. tegenkwam en eens met hem wilde afrekenen. Ze konden el kaar niet uitstaan. Hij daagde be klaagde uit en sloeg hem. Deze greep hem toen onmiddelijk aan en hield hem met zijn hoofd tusschen zijn bee- nen naar beneden gedrukt, waarna hij hem verschillende steken toebracht. Toen Bouman zich weer oprichtte kreeg hij nog slagen op zijn hoofd. Tijdens de worsteling had beklaagde gezegd: „Ik zal je wurgen!" Bouman had getracht zich met zijn klomp te verweren en had beklaagde ook lich telijk geraakt tegen zijn hoofd. Niemand van de familie van be klaagde is gekomen om Bouman te bezoeken en er is ook niet in het min ste gedaan om de schade te vergoeden. De getroffen Bouman is weer gene zen, doch gevoelt zich bij alle bezig heden telkens zeer vermoeid. Ca) S3 Ca) De heer A. van de Wiel alhier die ge- ruimen ttjd als waarn. directeur van Van Gend Loos alhier fungeerde zal met in gang van 22 April a.s. naar Roosendaal wor den overgeplaats ter assistentie. Daarna zal hij overgeplaatst worden naar Arnhem. De Vereeniging van Leeraren in het Schoenmaken zal zijne algemeene vergade ring houden in hotel Verwiel te Waalwijk op Dinsdag 22 April voorm. kwart voor 11 uur precies. Agenda 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Benoeming van een Comm. tot nazien der rekening van den Penningmeester. 5. Bestuursverkiezing, wegens periodiek aftr. van den heer H. D. Vegt en het bedan ken van den heer J. de Bakker. Pauze van '121 uur. 6. Voordracht. 7. Rondvraag. 8. Sluiting. Te half 3 uur: Bezoek aan de Stoom- schoenfabriek der Fa. Timmermans v. Turen- hout te Waalwijk. te 4 uurBezoek aan de Stoomzoolleder- fabriek „De Kroon" te Waalwijk. Te 5 uurGemeenschappelijke maaltijd in hotel Verwiel. Te 7 uurBezoek aan de Rijksschool voor leerlooiers en schoenmakers met proefstation enz. te Waalwijk. Woensdag 23 April. Excursie. v.m. half 9 vertrek per autobus naar Loon- op-Zand. v.m. 9 uur. Bezoek aan de Handwerk- 1 schoenfabriek van Aug. Strjjbosch te Loon- I op-Zand. i v.m. half 10. Bezoek oud-systeem Zoolleder- looierij te Loon-op-Zand. v.m. 10 uur. Per autobus naar Tilburg, v.m. half 11. Bezoek Wollenstoffenfabriek Elias te Tilburg, v.m. 12 uur. Gemeenschappelijke lunch, n.m. 1.43 uur. Vertrek per trein naar Ois- terwijk. n.m. 2 uur. Bezoek aan de Overlederfabr. „Oisterwijk". n.m. half 4 uur. Bezoek aan de Oisterwijk- sche vennen en bosschen. Nu op 1 Mei a.s. wederom het nieuwe dienstjaar voor Provinciaal Weggeld aan breekt, herinnert de ontvanger der dir. bel. enz. te Waalwijk er ons aan, dat te zijnen kantore rijkaarten kunnen worden afgehaald op 23, 24, 25, 26 28 en 29 April a.s. van voorm. 9 tot nam. 1 uur, en wel tegen Inleve ring van de dezer dagen uitgereikte beschrü- vingsbiljetten, en contante betaling, althans wat betreft rijkaarten voor rijwielen en eenige andere belasting objecten. Verreweg het grootste aantal der bezoe kers op die dagen en dat aantal is werke lijk niet gering zal rjjwielkaarten verlan gen; ten einde lang wachten te voorkomen, geve men zich vooraf even de moeite, na te gaan, welk merk en nummer zich op het rijwiel (bfl voorkeur niet op de oude rij kaart) bevindt. Het invullen van het billet onder punt 5, bv.Eén heerenrijwiel Fongers no. 13805 of weléén damesrijwiel zonder merk of num mer, is dan waarlijk geen heksenwerk meer, terwijl de onderteekening van het billet vooral niet moet worden verzuimd. Hoe méér biljetten juist ingevuld en ge- teekend blijken te zijn, hoe spoediger het pu bliek zal kunnen worden geholpen op bovengenoemde dagen blijft werkelijk weinig tijd over, om eerst nog eens de noodige ge gevens te gaan opsporen. Ook zij, die voornemens mochten zijn het betalen van belasting te combineeren met het afhalen van rijkaarten, zullen beter doen voor eerstgenoemde bezigheid een dag uit te kiezen, vallende vöór of na de dagen van overstelpende drukte. Blanco biljetten zijn natuurlijk ten kan tore verkrijgbaar. Zooals men weet, moet voor een rijwiel 2.50, voor een landbouwpaard 6.wor den betaald. Neemt ieder belanghebbende van Groot- Waalwijk en omstreken even de kleine moeite, vooraf zjjn inschrijvingsbiljet goed in te vullen en te onderteekenen, dan bewijst hi) daarmee zich zelf en anderen een dienst. Zooals we hier voor eenigen tijd reeds meldden wordt in het Patronaatsgebouw der St. Clemensparochie op 1819 en 20 Mei a.s. een Huisvlijttentoonstelling gehouden. De officieele opening zal plaats hebben op Zaterdag 17 Mei terwijl de trekking der groote verloting op den laatsten dag der ten toonstelling (20 Mei) zal worden gehouden. Naar wü vernemen staat de inschrijving van huisvlijtprodueten voor iedereen, dus ook van buiten deze gemeente, open tot 1 Mei a.s. en kan men zijne artikelen alsdan ook ten verkoop aanbieden. Ongetwijfeld zal men dus een groot aantal inzendingen ook van buiten mogen verwachten en zal men eene zeer interessante expositie krijgen. Van enkele bekende firma's zou al reeds de toezegging zijn ontvangen om met een fraaien stand uit te komen. Verschillende attracties zullen verder het bezoek aan deze expositie nog aantrekkelij ker maken. Reeds heeft men zich verzekerd van de medewerking van Liedertafel, tooneel- vereeniging, harmonie, enz. De verschillende comité's voor verslering, propaganda, enz. komen reeds druk in actie, zoodat alle goede voorteekenen er zijn om een goed succes hiervan te mogen verwachten. NIEUWKUIK. Het gouden huwelijks feest van het echtpaar G. de Hoog op 11 Mei a.s. hoopt men op waardige wijze te vieren. Een reeds gevormd buurtcomité heeft dezer dagen in de gemeente een collecte ge houden waarvoor o.m. gepaste versieringen zullen worden aangebracht. Wij twijfelen niet of die dag zal voor de nog krasse oudjes tot een on verge telij ken worden gemaakt. Op de gehouden keuring der dienst plichtigen lichting 1925 werden alhier alle jongelingen op één na goedgekeurd. Gedurende de Paaschdagen zal alhier door enkele jonge dames het z. g. Emma- bloempje ter bestrijding der tuberculose te koop worden aangeboden. Voor deze zoo zeer nuttige instelling een mooi doel. HERPT. Op den dag der begrafenis zijner vrouw, stierf alhier op 78-jarlgen leeftijd de oud-pauselijk-zouaaf Hermanus Valks, dra ger der medailles„Fidei et Virtute" en „Bene merenti" hem verleend voor deelname aan de krijgsverrichtingen in den Kerkelij- ken staat in 1865 en 1866de eerste door Paus Pius IX, de laatste door Leo XIII. Tot notabelen der Ned. Herv. Gemeente zijn gekozen de heeren G. van Everdingen en H. Vos. De leiding der teekenschool is opgedra gen aan den Heer A. J. Leenhouts in plaats van aan den heer Roukema die als leider ontslag nam. 1 Mei e.k. zal bet 40 jaren geleden z|jn, dat H. Schaap in dienstbetrekking kwam t>iJ de familie Verhoeven.

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 9