Wielrijders A. Fsro. l'1 SPORT. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Advertentlën 12 Mei 1924, Stalhouderij, WAALWIJK. Speciaal adres Laatste Berichten. 435e STAATSLOTERIJ. den alleenverkoop I' -M 1 I!' I deelgenomen in andere vennootschap pen of firma's, die dezelfde of soort gelijke doelen beoogen. Duur50 jaar. Kapitaalf 750.000 verdeeld in 750 aandeelen aan toonder van f 1000, waarvan 150 aandeelen zijn geplaatst en waarvan de volstorting deels door inbreng, deels in contanten geschiedt. Bestuur: een raad van beheer, bestaande uit ten minste 2 en ten hoogste 7 leden. Voor de eerste maal benoemd tot leden van dien raad, de heeren Rosenberg. Verwoerd Oompen, voornoemd, waarvan de laatste als gedelegeerd lid optreedt. De Invoer van lederen schoen werk» die in Februari grootore pro porties dan tevoren^ aannam, is weer geremd. Tegenover 92.745 paren In Februari ingevoerd,! waarvan 58,402 paren uit Duitschland komt Maart met cijfers van resp. 69.074 en 24.112 pa ren. Het totaal Is slechts 500 paar hooger dan in Januari '24, toen 68 574 paren binnenkwamen. Ook de invoer van stofschoenen is teruggegaan tegen over Februari en vorige maanden het scheelt bij Februari J.l. 17 pet., bij Januari j.l. 14 pet., bij December 1.1. niet minder dan 27 pet. De invoer van beide categorieën te- zamen bedroeg in Maart 147.260 paren, tegen in Februari 186,514 en in Jan. 159,419 paar. Voor het eerste kwartaal dezes jaars komen we alzoo tot een totaalinvoer van 493,193 paar lederen- en stoffen schoeisel, waarvan de waarde f 1,216.000 heeft bedragen. Stellen we hier tegen over de laatste zes maanden van 1923, toen van 1 Juli tot 31 Dec. 1,096,283 paar ter waarde van f 1,916,000 werden ingevoerd, dan komen we tot de con clusie, dat ln de tweede helft van '23 gemiddeld per maand zijn ingevoerd 182,714 paar k f 319,000 en in '24 gemiddeld 162,199 paar a f 372,000, zoodat de maandelijksche invoer naar parental verminderd, naar de waarde echter bijna 20 pet. hooger is dan te voren. Het is daarom te verwachten, dat de kemende maanden een minde ren invoer naar de waarde te zien zul len geven. Van beide categorieën tezamen, leverde Duitschland 26 pet., België 10 pet., Engeland 44 pet., der totaal waarde in Maart '24 en resp. 35 pet., 7 pet. en 39 pet. in het eerste kwar taal van 1924. De uitvoer blijft prachtige resultaten gevea^ Hij bereikte in lederen echoen- werk ~5 maal, in stoffen schoeisel 2 maal de waarde van den uitvoer in Maart 1923 en beliep, beide categoriën tezamen genomen, ln die ééne maand 63,386 paar a f 223.000. Met hulp en onder vlgureur der Schoenenwet is de eigen industrie dus zoover, dat zij on geveer 25 pet. der hoeveelheid en 45 pet. der waarde van het ingevoerde schoenwerk exporteert. Dat Duitschland echter de hoofdafnemer is doet twij felen aan den duur. V. v, d. S. „Het Huisgezin" bevat het vol gend ingezonden artikeltje 't Kasteel van Dussen. Wij hebben ons geërgerd, gruwelijk geërgerd. Wij hebben 't kasteel van Dussen „dateerend uit de 12e eeuw", bezocht. Rondom gelegen in 't water, met vele historische herinneringen. Maatschappijen en genootschappen, kunst- en historie-zin, ministrieele liefde en verantwoordelijkheid voor historische monumenten, het wordt alles wakker geroepen om dit fraaie slot te behouden, want 't wordt be dreigd. De gierige klauwen der kunst- looze sloopers grijpen er naar. 't Is Nederland waak op We zijn er geweest en we hebben ons geërgerd. Niet nog over de drei gende gierig inhalende afbrekende klau wen, maar over 't vandalisme en de vernielzucht en de uitscheurzucht van de eigenaars. Ze bieden een lijst te koop aan, waaruit met gruwelijk cynis me lt schilderstuk tot de laatste draad is uitgesneden. „Vermaard om zijn schilderingen van de St. Elizabethsvloed". Op stok ken gerold, stonden ze bij een vracht rijder in Geertruidenberg, om verzon den te worden naar Brussel Ingepakt steenen en brokken, alles de laatste maanden en weken alles wat 't verleden bond aan 't heden, en de geschiedenis van streek en huizing vertelde. De eigenaars zijn de roovers en vernielers van de historie van een streek, en gevoelloos voor traditie veraf van wat er innigs bloeit in 't land wat hun behoort; ver weg gaan ze een huis opvullen met wat nationaal eigendom moest zijn. Geërgerd hebben we ons. Voor de poort een koperen plaat met twee geverfde wapens. De plaat bedekt de plaats waar eens de wapens der Van der Dussens waren uitgehouwen, 't St. Andries kruis, rood en zilver ge schakeerd, op 'n veld van goud en zwartNu een plaat, met onleesbare figuren. Een binnenplaats met kolonade petiterig, een steen met 1609. Walraven van Gent had van Anna v. Bregt vrouwe van Dussen, 't goed gekocht voor f40.000, in 'tjaar 1607! Hij schijnt het dus herbouwd te hebben. De gracht werd ook door hem om 't kasteel gegraven. Een wachtershuis 'n oude deurop zolder hoog ligt de rol waaraan de ophaal brug hing. öna neooen voor eenige jaren, en er een kapel uitgebouwd hebben, hebben devotelijk op een kartonnentje op de meeste deuren gepunaist „Marie a été congue sans péché". Verder niet, geen tegel, geen plaats, geen snijwerk, geenniks, niks, alles uitgevroet en uitgebroken, 't Is leeg en wanhopig. Alles wat historie van familie, dorp, of streek heet, 't is verdwenen. We zijn weggegaan. Een oude man had het nimmer bewoond gezien. „Sedert het kind van de graaf ver dronk 't Viel door een venster in de gracht, 't Venster is met oude tegeltjes dicht gemaakt. Ja, dat is nog over. De groene en bruine tegels hebben ze te kosteloos en prententieloos gevonden om mee te nemen „Een ondergrondsche loopgraaf is er ook en komt midden in het veld uit!" „Jammer zegt hij, ze zit vol salpeter en „Is ingestort. Nou hebben ze de toegang „dichtgemetseld. Kelders, diep onder de „gracht. Muren, drie meters diep.!" Zoo versluierd en aan gedaan staat het kasteel in de fantasie der dorpelingen. „Toen voor 30 jaar de kerk afbrandde, „hebben we daar H. Mis gehoord, 't Geheel dorp kon met gemak in de zaal." We reden weg en zagen het fraaie gebouw tusschen de boomen. En toen betreurden we het ook, dat het zou verdwijnen. Dat die vloek van onzen tijd, die beroerde gelijkmaking, die verwenschte uitreken wijsheid, d'r overheen zou waaien en uitroeien, zonder mededoogen, wat door graven, en baronnen zoo tot op het been ge vild is. CAPELLE. Zaterdag werd onder het vee van den landbouwer G. v. T. alhier een geval van miltvuur geconstateerd. Op last van den veeartsenijkundigen dienst werd het cadaver verbrand. Op 30 April e.k, zal door de Boe renleenbank te dezer plaatse een alge- meene ledenvergadering worden ge houden, des avonds ten 7 uur in de school in de Nieuwstraat. De agenda is als volgt 1 Opening, 2. Aanwijzing secretaris, 3. Verkiezing leden van den raad van toezicht wegens periodieke aftreding van den heer J. v. d. Hoeven (herkies baar) en wegens vertrek van den heer J. Rijken, 5. Verkiezing lid van het bestuur wegens periodieke aftreding van den heer C. Vos (herkiesbaar), 6. Nazien rekening en balans over het afgeloopen jaar. (Deze liggen 28 April des avonds van 6 tot 7 uur ten kan- tore van de Bank ter inzage). 7. Rond- vraag. De heeren W. B. Rijken, A J. Verhoeven, P. A. van der Hoeven en J. Nieuwenhuijzen hebben hunne be noeming tot lid van het College van Zetters voor Rijks directe belastingen voor deze gemeente aangenomen. A.s. Zondag zal voor de Ned. Herv. Kerk alhier des voorm. 10 uur optreden Ds. A Meijers. Op Zondag e.k. zal in de Ned. Herv. Kerk aan de Loonschendijk des n.m. 2 uur optreden Ds. Anker van 's-Gravemoer. VR1JH. CAPELLE Geref. Kerk. A.s, Zondag, des voormiddags 9,30 uur en des namiddags 6 uur hoopt Ds. G. H. de Jonge in den Dienst des Woords voor te gaan. LOON OP ZAND Op de voordracht ter vervulling van de betrekking aan de openbare school, welke met 15 Mei a.s. openvalt, zijn geplaatst de heer H. Verwiel te Waalwijk en mej. Van Opstal te Baarle-Nassau. Door het bestuur van den R.K. Werkliedenbond alhier worden be sprekingen gehouden en pogingen aangewend met medewerking van de geestelijkheid om een dokterfonds op te richten. Op Maandag 15 Mei a.s. zullen de heer A van Dongen en echtge- noote hun gouden bruiloft vieren. Het zijn nog krasse oude lui, zonder bij zondere gebreken. Dien dag zal voor hun zeker niet dan feestelijk voorbij gaan. H. E. C. O. S. S. A.s. Zondag wordt de reeds aange kondigde liefdadigheidswedstrijd ge speeld ten bate der uitgesloten textiel arbeiders in Twente. De harmonie van de R.K. Werklie denver eeniging heeft welwillend hare medewerking toegezegd, zoodat het een gezellige drukte belooft te worden op het H. E. C.-terrein. Om halfvier zal de harmonie met de spelers door de Stationsstraat naar 't terrein trekken, waar de beide ploegen den strijd zullen aanbinden. O.S.S. brengt een prima elftal op de been, waar LI. E. C. terdege voor op moet passen. Daar dus beide ploegen aan elkaar gewaagd zijn kan een mooie en spannende wedstrijd worden verwacht. Verwacht mag worden dat zeer velen, ook niet-voetballers dezen lief dadigheids-wedstrijd bijwonen, opdat een zoo groot mogelijk bedrag voor dit doel kan worden afgedragen. W. S.C.—WILHELMINA. Met enorme belangstelling wordt deze voor W. S. C. zoo belangrijken un oen i-aranei\veg gespeeld za. worden, door eenieder die in onze plaats maar eenigszins belang stelt in de voetbalsport, tegemoetgezien. Morgen zal n.l. de beslissing vallen, of W.S.C. in punten met de Roodborst jes gelijk kan komen, of dat de Rood borstjes definitief kampioen dezer af- deeiing zullen zijn. Moeten wij W.S.C. er dan nogmaals aan herinneren, dat alleen bij eene overwinning op Wilhelmina dit resul taat verkregen kan worden? Moeten wij haar nogmaals wijzen op het be lang van dezen beslissenden kamp? Zeker, het is een enorm zware taak welke haar morgen te wachten staat. Evenwel hebt gij tegen Zaltbommel laten zien, wat er bereikt kan worden, indien er gespeeld wordt met eene geestdrift en met een wil van te moe ten winnen, wijl het belang van Uwe vereeniging er mede gemoeid is. Welnu, morgen zult gij U met een nog grootere geestdrift in den strijd moeten werpen, teneinde eenig resul taat te bereiken; deze geestdrift mag géén moment verflauwen. En mocht het dan ook voorkomen, dat uw tegenstander een voorsprong mocht verkrijgen, laat dan echter den moed niet zakken, integendeel spant U dan nog des te harder in om den achterstand in te halen en bedenkt, dat ook de laatste minuut voor U beslis send zijn kan. Wat zou het eene vreugde onder uw talrijke aanhangers teweegbrengen, in dien er morgen gewonnen zou kunnen worden Nogmaals W.S.C.-mannen, gij weet wat u thans te wachten staat en wat er morgen voor uwe vereeniging op het spel staat. De taak, welke u opgelegd wordt is wel eene enorm zware, doch geenszins onmogelijke. Wilhelmina is niet onoverwinnelijk. W.S.C. II speelt om twaalf uur haar laatste competitiewedstrijd tegen Quick II, welke wedstrijd eveneens de noodige belangstelling zal trekken. KAATSHEUVEL. N.O.A.D. I KOMT. Zaterdag 26 April speelt N.O.A.D. I uil Tilburg op het Wilhelmina-terrein achter 't raadhuis tegen K.S.W. I. Het is een heele eer voor onze club dat de groote le klasser uit Tilburg onze club vriendschappelijk partij komt geven. Natuurlijk twijfelen we er geen oogenblik aan of de Tilburgers zullen de winnende puntjes voor zich te no leeren rekenen, doch zoo ons elftal in de overtuiging speelt dat goed samen spel ook tegen een internationalen keeper nog succes kan hebben, twijfe len we niet of van Tilburg zal wel een keer te verschalken zijn. Dat 't K. S. W.-bestuur zoo ijverig geweest is een zoo hoogstaande club als N.O.A.D. als gast kunnen be groeten zal door alle supporters van Kaatsheuvel en omgeving ten zeerste op prijs worden gesteld. Ongetwijfeld zal 'I er Zaterdag om 5 uur op 't Wil helmina-terrein druk zijn. Geen enkele liefhebber mag ontbreken. We kennen reeds verschillende voetbal enthousi asten uit Waalwijk en omstreken die beslist niet op het appèl willen ontbre ken. Daarbij nog 't feit dat direct na afloop van de match, officieel juist om 7 uur, door onzen WelEdelAchtb. Heer Burgemeester de winkelweek geopend wordt, waarna Apollo een muzikale wandeling maakt en we mogen gerust vertrouwen dat K. S. W. Zaterdag een succesdag zal te boeken hebben. „DE POSTDUIF" WAALWIJK. Zondag j.l. hield de Postduivenver- eeniging „de Postduif" een wedvlucht van uit Lier. De prijzen werden behaald als volgt: Arn. Bakkers 1, 4, 7, 27, 39; W. van Meulekom 2, 9, 33, 34; Alb. van Eeten 3, 19; J. van der Velden 5; Jac. Simons 6, 22; Joh. de Graaff 8, II; Th. van der Griendt 10; W. van Schijndel 12; Sars 13, 18, 29, 35; W. Govaerts 14, 16; A. Leijtens 17, 36; P. de Jong 20, 21; Hok de Luchtbode 23, 24; B. Pen 25, 26, 30; J. Schalken 28; Adr. Hensen 31; Mus- kens 32; J. van Delft 37, 38. Zondag hield de Postduivenver- eeniging „Besoijen" een wedvlucht van uit Lier, België. De prijzen werden behaald als volgt: 1 Joh. Verhoofstad; 2 C. Verhilst; 3, en 9 Chr. Passier; 4 en 6 Jac. Pul lens; 5 en 7 Jac. Couwenberg; 9 P. Hens; 10 en 15 J. Treffers; 11, 13 en 17 C. Blom; 12 Joh. Verhagen; 14 J. van den Houdt; 16 Th. de Ronde. „DE REISDUIF" DRUNEN. Op Zondag 20 April hield de post- duivenvereeniging „de Reisduif" haar eerste wedvlucht en wel van uit Lier, België, afstand 74 K.M. De prijzen werden behaald als volgt: 1 en 14 Th. Verhoeven; 2, 6, 7, 9, 11, en 16 J. M. van der Steen; 4, 12 en 13 H. Bergmans-Vr ij hoeven; 5 en 15 Th. Elshout-Jehoel10 H. van Ravensteijn; le overduif H. van Ravensteijn; 2e overduif Th. Verhoeven. le geteekende duif Th. El shout-Je- heol. le poule Th. Elshout. 2e en 3e poule J. M. van der Steen. De le prijswinnende werd geconsta teerd om 10.52.3, de laatste om 11.3.4 uur. A.s. Zondag zal een wedvlucht ge houden worden uit Hall. PAARDEN. Concours hippique te Nizza. Men seint uit Nizza Bij het internationale springconcours van 8 nationaliteiten, verwier luitenant De Kruyff Van het 3e regi ment huzaren in Den Haag met Caprill den eersten prijs (0 fouten) in een handicap en bovendien den eersten prijs voor het bestte parcours in de verschillende series. Luitenant van der Voort van Zijp, eveneens van het 3e regiment huzaren, werd in hetzelfde concours met Sikver piece (0 fouten) achtste peplaatst. De vorige dagen behaalden ritmeester Labouchere (rij school Amersfoort) 7en en 9en prijs met Jopie Slim en Zwarte Griet: lui tenant De Kruyf le prijs metCaprilli; luitenant Colenbrander (3e regiment huzaren) 12en prijs met Gaga en lui tenant De Kruyff Bestuursprijs met Houisty. LOONOPZAND. Burg. stand van 9 tot 23 April 1924. Geboren: Petrus Franciscus zoon v. E. M. Kemmeren en Mart. v. d. Wiel; Maria Petronella Joanna d. v. H. C. J. de Jong en M. A. Verschuren; Wilhel mus zoon van J. P. Coomans; Adriana Petronella Martina d. v. Mathijs Kem meren en A. J. Leemans; Wilhelmus Daniël z. v. C. Verboven en Ant. M. Nouwens; Jacobus, z. v. Jac. de Jong en Helena van der Schans; Maria d. v. Gerrit de Jong en Maria de Roon; Catharina Johanna d. v. G. M. Moolen- schot en Ant. C. Moreval; Johanna An- tonia Adriana d. v. Adr. Klis en C. M Laurijsen; Wilhelmus Adrianus Jaco bus z. v. P. J. M. van Leest en A. M Paymans; Petronella Maria d. v. Joh. Laros en M. Groenendaal; Cornelia d. van Mart. Damen en Lucia van Boxtel Francisca Jacóba Maria d. v. A. A. Toorians en C. B. Pennings; Jacobus Cornelis z. v. P. J. Stokkermans en Ch. M. van Riel; Franciscus Leonardus Jo hannes z. van J. N. de Vries en P. W. van Wezenbeek; Johannes Cornelis z. van A. M. Heuer en N. Ligtvoet; An dreas Gerardus zoon van Jac. Damen en F. Musters. Overleden: Cornelia Kolsteren oud 91 jaren wed. van G. van Sluijsveld en Jac. Kolster; Bernardina Josepha de Gouw, oud 1 jaar; Wilhelmus Maas oud 72 jaren wedr. van Adriana Steen bergen; Anna Margaretha Rijken, oud 28 jaren echtgenoote van H. J. van Achterberg; Simon Didden oud 45 j., echtgenoot van P. Th. Mateijsen; Mar- tinus Schraauwers oud 76 jaren wedr. van Johanna Wijdemans. GehuwdArie Smits oud 43 jaren m. Antje van Beek oud 31 j.; Jacobus van Dongen, oud 36 j., met Cornelia de Haari oud 30 jaren. RAAMSDONK. Burg. Stand van 1 tot 15 April 1924. Geboren: Dymphna dochter van Adrianus J. Buyks en Johanna v. See- ters; Anna d. v. Adrianus J. Buyks en Johanna van Seeters; Adriana d. van Gerrit Boer en Adriana v. Rijsbergen; Dirske d. v. Johannes van Dongen en Petronella Johanna de Geus; Hendri- kus J. zoon van Adrianus G. de Jongh en Maria C. A. Zijlmans; Antonius J. zoon van Antonius Peters en Wilhel mina C. de Wit; Allegonda M. d. v. Jo hannes de Wit en Allegonda M. van den Kieboom; Johannes A. z. van Jo hannes van Helvert en Johanna M. van Tilborg; Adriana C. P. dochter v. Johannes F. van Amelsvoort en Ger- dina C. van Strien. Adrianus G. zoon van Gerardus Zijl mans en Hendrica C. van Seeters. Overleden: Petrus J. M. de Bruyn, oud 4 maanden zoon van Antonius H. de Bruin en Antonia C. M. StaelTheo dora Kanters echtgenoote van Jan B. Broeders, 68 jaren. Petrus van dei- Westen, 11 mdn. zoon van Cornelis v. d. Westen en Cornelia van Etten; Hele na Maria van Strien, 5 j.Hendrik G. van Dongen, 73 jaren, weduwnaar v. Elisabeth J. Spuybroek; Pieter Zijl mans, echtgenoot van Maria H. Smits 71 jaren. Huwelijksaangiften: Adrianus van Seeters 39 j. en Petronella J. Kieboom 48 j.; Laurentius J. de Ruyter, 23 j. en Maria A. de Jongh 25 j. Prijs van f 100 No. 18982 Waalwijk, 24 April '24. Varkens f 13—f 19. Eieren 5'/a6'/a cent. 's HERTOGENBOSCH, 23 April '24. Op de markt van heden waren aan gevoerd 1146 stuks hoornvee. 1177 biggen, 65 zeugen. 79 schapen en lammeren. 64 kalveren Totaal aanvoer 2531 stuks De prijzen waren als volgt: Kalfkoeien van f 270—f 400 p stuk. Kalfvaarzen van f 235—f 380 p stuk. Magere ossen en koeien van f 185— f285 per stuk. Vette ossen en koeien le kwaliteit fÖ.60 per pond. 2e kw f0,50 p. p. Pinken van f140—f210 per stuk Zeugen van f60—f 100 per stuk Biggen van f 1.75—f2.25 per week. Schapen van f20—f45 per stuk. Lammeren van f 10—f 15 per stuk. Aanvoer goed. Handel matig. van aandeelhouders der N. V. E. W. KLIJBERG—PERNOT'S STOOMSCHOENENFABRIEK „HCLLANDIA" te WAALWIJK, te houden op des namiddags ten 3 uur ten kantore der INCASSOBANK te AMSTERDAM. De agenda ligt vanaf heden ter visie ten Kantore der Ven nootschap. 32691 DE DIRECTIE. voor 32690 EERSTE KLAS BEDIENING. Vlieg ongeval Gisteren is het F 3 vliegtuig van de K. L. M. met 2 passagiers uit Croydon vertrokken. Tot nu toe is het niet aangekomen en geen bericht ontvangen. 3de Klasse. Trekking van 22 April. Getrokken prijzen. Prijs van f25000 No. 16769. 2000 No. 14397. 1000 No. 8346. 400 No. 2829, 15165. 200 No. 8620, 10442, 17254. 100 No. 5494, 7490, 16840, 18991, 21093, 22358. 3de Klasse. Trekking van 23 April. Prijs van f5000 No. 21828. 1500 No. 13166 14571. 1000 No. 2913 15604 20939 22136 400 No. 3235 5890 19319 200 No 8603 13899 100 No. 782 2488 5511 6112 6253 8518 11784 14779 Met deze bericht ik U dat ik ook dit jaar wederom heb voor geheel WAALWIJK van de volgende rijwielen „RUDGE-WHITWORTH", Engelsch fabrikaat vanaf f 115. „FONGERS", Groningen Holl. fabrikaat f 97.— „SERVA", Hollandsch fabrikaat f 80. „TOURIST", Hollandsch fabrikaat f79.— „WINTERKONING" (geh zwart) Hollandsch fabrikaat. „THE COW BOY" Hollandsch fabrikaat. Let wel dat U bovenstaande merken alléén aan onderstaand adres kunt koopen, die U dan direct vanaf de fabrieken door mijne bemiddeling geleverd wor den, andere handelaren kunnen U deze alléén leveren door mijn tusschenkomst. Hiernaast lever ik de volgende merken nog, n.l „Union", „Batavus", „Bato", „Burgers E. N, R.", „Hanze". Antilope",„Paulana",„Germaan" „Lewone" en andere 1ste klas fabrikaten. Naast een 1ste klasse Repara tie-inrichting vindt U de grootste voorraad ONDERDEELEN voor elk merk rijwiel. Groote voorraad BANDEN in alle maten. Stok Dunlop voor Auto, Mo toren en Rijwielen. OLIE in elke vloeibaarheid merk „Orion" en „Vacuum". Vraag brochure(correcte smering.) „Diamond" Poetscrème, „Davo" enz. Steeds voorradig Origineele Gilette-mesjes voor scheerappa- raten in elke hoeveelheid. Groote voorraad Electrische Artikelen, Lampjes voor Rijwiel verlichting als V. F. „Bulli", „Bercko". Autolampen 3-32-50-75 kaars, Batterijen, Gloeikousjes, enz. enz. Aanbevelend Bondsrijwielhersteller. Waalwijk (Besoijen. I .1 I I tf n n n tf tt tt tf

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 10