jWaalwgksche Stoomdrukkerij jMooo Tielen. Waalwijk, J. ELËKAN Rechtszaken. Sport. Gemengd Nieuws Laatste Berichten. één proeforder overtuigt U Ter voorkoming van faillissement. s- Hertoffenboseh, Billijke conditiën. firma P. H. Vloemans alhier. Zaterdagavond is de winkelweek, uitgeschreven door de vereeniging Kaatsheuvels Belang, geopend met een rede van den Eere-voorzilter der ver eeniging, Burgemeester J. L. v. Besouw. Hierna trok de Harmonie Apollo door de straten met de gymnastiekvereeni- ging K. G V. alhier. De prachtige étalages trokken zoowel van inwoners als buitenmenschen veel bekijks. De medewerking van den winkelstand is algemeen. K. B. mag deze winkelweek een succes noemen. Ter viering van de verjaardag van H. K H. Prinses Juliana op 30 April geeft de Harmonie van het Kon. Muziekgezelschap Euphonia Woensdag avond een groot volksconcert op de Markt. Vooraf zal de R.K. Gymnastiek- vereeniging K.G.V. een groote uitvoe ring geven. Waar dit concert eveneens van K.B. uitgaat wordt Woensdagavond juist midden in de étalageweek, veel publiek verwacht. Moge 't weer mede werken. KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel—Noad 2—3. Zaterdagmiddag speelde Kaatsheuvel eea vriendschappelijks wedstrijd tegen eau Noad-combiaatie, waarin 8 spelers van het eerste elftal uitkwamen. Jammer dat na een half uur apelens het zoo begon te regenen en het veld hierdoor zoo slecht werd, dat goed spei haast niet meer mogelijk was. Niettegenstaan de dit is er toch nog tamelijk goed ge speeld. Kaatsheuvel heeft hie msde weer eens getoond veel beter te kunnen, dan over het algemeen in de competitie is gespeeid, een enkele uitzondering daargelaten. Het verloop van den wedstrijd in het volgend nummer. T.S.C.Kaatsheuvel 2—1. Het verloop van dezen wedstrijd in het volgend nummer. Doordat N.A.C. I Breda 1.1. Zon dag met 31 van P.S.V. te Eindho ven won, is N.A.C. kampioen der Zui delijke eerste'-klas. BELGIë—NEDERLAND 1—1. Een pittige, fraaie ontmoeting. 30,000 toeschouwers. Groote spanning. Bevredigende uit slag. Er zijn ongeveer 30,000 toeschou wers om het Beerschot-Stadion bijeen gegroept, als de Oranje mannen bin nenkomen, gevolgd door de Belgen. Jammer, dat er muziek ontbreekt. Denis biedt Swartenbroecks bloe men aan. De wind staat dwars over bet veld. Er is over bet algemeen door beide ploegen prachtig, snel, eerlijk en geest driftig gespeeld. Onze ploeg sch >ot in combinatie-vermogen te kort, maar de goede wil en bet enthousiasme heb ben veel vergoed van wat aan techniek ontbrak. Van onze spelers wisten zich te on derscheiden Denis, Van Lingo, Lefè vre en de rechtervleugel. Bij de Belgen waren De Bie, Swar tenbroecks, Fierens en Laruee te roe men. De scheidsrechter was te loven. Het Belgische elftal is onveranderd, behoudens in de plaats van Schel- straete, waarvoor in de plaats is ge komen Hause; overigens zijn de elf tallen hetzelfde gebleven. Even voor den aanvang van den wedstrijd is bet begonnen te regeneD. Als de Belgische klok 3 uur heeft ge slagen, doet Pluvius er nog een gieter boven op! Het is 3,03 Belgische tijd als de Nederlandsche spelers op het veld verschijnen. Dadelijk daarna ko men de Belgen bet speelterrein binnen. Nadat de beide groepen zijn gekiekt, werpt de scheidsrechter op voor den toss. Denis raadt goed en kiest wind mee. Als om 3,10 Belgische tijd, het spel een aanvang neemt, wordt het weer droog. De eerste aanvallen zijn voor de Belgen, maar deze worden gestuit door Lefèvre. Dan krijgt De Natris den bal, maar Swartenbroecks onderbreekt zijn ren. Om 3,11 doen de Belgen een krach- tigen aanval, Fierens lost het eerste schot op het doel der Hollanders, dat over gaat. Als de Belgen dadelijk daar na weer op het doel der Hollanders lossen, loopt Van de^ Meulen ver uit en hij weet den bal op te vangen. Daarna weet Lefèvre den bal mooi op te brengen. Als Groosjohan den bal van hem krijgt, zet hij scherp voor, waar door de bal buiten gaat. Om 3.15 gaat Coppée er met het leder van door. Hij ziet echter geen kans het door de ach terhoede der Hollanders te brengen. Het spel verplaatst zich nu snel. De voorhoede der Nederlanders gaat op het doel der Belgen af. Groosjohan lost een fraai schot en trapt den bal juist in de handen van De Bie. Als de rechtervleugel der Belgen daarna een aanval doet, loopt Krom hard te gen Grymonprez aan, waardoor deze komt te vallen. Om 3,20 ontwikkelt zich weer een aanval der Hollanders, Visser geeft den bal aan de Natris. Als deze een voorzet geeft, staat uie mand voor het doel. Dan krijgt Jaap i den bal. Hij schiet, maar De Bie is op zijn post. Van Linge, die daarop den bal krijgt, schiet naast, waarop de Belgen luid applaudiseeren. Een mooie voorzet van De Natris wordt niet benut. Als Visser daarna schiet, gaat de bal over. Dan een prachtkans voor de Hollanders. Pijl brengt den bal voor het doel der Bel gen, De Bie loopt ver uit en het doel is leeg. Pijl schiet, maar de hal gaat tegen den paal terug. Een en ander geeft den Belgen aanleiding tot het uiten van vreugdekreten. Pijl krijgt den bal weer en schiet, maar het leder komt tegen het hoofd van Verbeek, die in het doel was gaan staan, waar De Bie zijn plaats nog niet hernomen had. Een donderend gejuich barst los. Daarna volgt een tegenaanval der Belgen. De Bie treedt reddend op door ver uit te loopen en den bal weg te slaan. Als Larnoe dan het leder krijgt, schiet hij naast het leege doel. Om 3 minuten over lialf vier doet Coppèe een aanval. Van Linge speelt gevaarlijk op eigen doel terug, Van der Meulen laat den bal vallen, die juist op de doellijn stuit Kort daarna schiet Lar noe ver over. Om tien minuten over half vier doen Bastin en Thijs een aanval. Als Thijs schiet vangt van der Meulen den bal op. De doelverdediger der Hollan ders, die vrij onzeker is, laat den bal vallen, vlak voor doel. Het leder valt gelukkig het veld in, waarna Tetzner het weet weg te werken. Kort na el kander volgen twee gevaarlijke aan vallen der Hollanders, waarin De Bie reddend moet optreden. Om 14 minuten voor vier, Belgische tijd, doet Thijs een vurigen aanval. Hij kan echter Denis niet passeeren. Twee minuten later, Jbij een hoekschop te gen de Hollanders kopt Larnoe den bal zeer gevaarlijk, maar juist naast het doel. Het is bijna rust. De Belgen zitten wel op den bal en doen eenige aanvallen. Daarna hebben de Hollan ders een corner te nemen, waarbij Snouck-Hurgronje den bal juist in de handen van den doelverdediger der Belgen trapt. Zeven minuten voor 4, Belgische tijd, gaat de rust in met den- gelijken stand 00. De eerste aanval na rust is voor de Belgen. Thijs schiet naast. Bij een volgenden aanval der Belgen schiet Coppée in de handen van Van der Meu len. Dan doen de Hollanders eenige tegenaanvallen, die op niets uitloopen. Om 4,15 Belgische tijd doen de Belgen weer een aanval. Bastin schiet, Van der Meulen vangt en laat den bal weer vallen naast het doel. De Belgen zijn thans niet in de meerderheid. Als om 4,20 Bastin er met den bal van door gaat, weet Denis den aanval fraai te stuiten. De regen, die voor de pauze nog maar nu en dan de bezoekers der open tribune en de spelers plaagde, valt nu gestadig. Verbeek speelt even gevaarlijk waardoor de Hollanders een vrijen schop krijgen. Deze levert niets op. De Hollanders doen eenige fraaie aanvallen, waarbij De Bie keu rig werk levert door uit te loopen en den bal op te vangen. Om 5,20, Bel gische tijd, vallen de Belgen weer aan. Als Bastin schiet, werkt Van der Meu len het leder slecht weg. Denis krijgt een schop tegen den buik, tengevolge waarvan hij een tweetal minuten op het veld blijft liggen. Hij wordt toege juicht als hij het spel hervat. Weer doen de Belgen een aanval. Een schot van Thijs wordt gehouden door Van der Meulen. Het is drie minuten over half vijf, als de voorhoede der Hollan ders weer naar voren komt. Snouck- Hurgronje geeft den hal aan Visser, die liet leder rakelings over het doei schiet. Drie minuten later gaat de voorhoede der Hollanders nogmaals naar voren. Groosjohan brengt den bal op. Deze gaat daarna naar binnen terug. Als Snouck-Hurgronje dan den bal krijgt, schiet hij hem naar Visser, die fraai het eerste doelpunt maakt. De stand om half vijf, Belgische tijd, was dus: Hollanders 1 Belgen 0. De Belgen gaan nu viu*ig spelen. Om elf minuten over half vijf moeten de Belgen een hoekschop nemen. Gry monprez vangt het leder en trap over. Twee minuten later is er weer een hoekschop voor de Belgen, die geno men wordt door Bastin. Thijs krijgt het leder en maakte een doelpunt. De stand is thans Hollanders 1 Bel gen 1. Het enthousiasme is geweldig. De Belgen, voor zoover ze het regenscherm niet ter bescherming tegen den regen moeten gebruiken, zwaaien uit blijd schap. Ze moedigen hun elftal aan. Ook van de zijde der Hollanders wor den opwekkende kreten gehoord. Door beide partijen wordt nu vurig gestreden. Eenige vrije trappen wor den zoowel tegen Hollanders als Bel gen genomen. Gedurende de laatste minuten van het spel barst een hevige stortregen los boven het Belgische Sportpark. Beide partijen doen eenige aanvallen, die echter op niets uitloo pen. Bij een schot van Pijl moet De Bie reddend optreden. Om zes minu ten voor vijf, Belgische tijd, eindigde deze interessante ontmoeting. Beide partijen kunnen tevreden zijn -met den eindstand, 11. Duivensport. WAALWIJK. De postduivenvereniging >De Luchtvel kenners» hield 1.1. Zondag ees wedvlucht vanuit Hall (Bslglë). Afstand 102 K,M. De prijzen werden als volgt behaald 1 ea 7 J. C. Pullens2 J. Krol 3 A. Lombarts Jzn.4 G. Mulders 5 M. v. d. Heuvel6 en 8 J. Kitjberg. De eerste duif arriveerde om 9,22,43 uur, de laatste om 9,30,9 unr. DRUNEN. Zondag hield de postduivenvere niging >De Reisduif» een wedvincbt vanuit Hall (België). De prijzen werden behaald als volgt 1 en 8 pr. M. Elshont-Jehoel2,3, 4 en 10 pr. J. M. v. d. Steen5 pr. L. Kok6 pr, A. v. d, Hoven 7 en 12 pr. H. v. Ravensteijn9 pr. A. Maas11 en 14 pr. H. Bergmaas- Vrijhoeven13 pr. J. Brok; 15 en 16 pr, D. Eishout. Eerste geteekende duif M. Elsbout- Jehoel. Koning9pouie id. Ie poule 10 cent id. Poule van 25 ct, id. Konitsgspoule J. M v, d. Steen. 2e poule id. 3a poule H. Bergmans-Vrijhoeven. De eerste prijswinnende werd ge constateerd ten 9,22,11 uur, de laatste prijswinnende ten 9,58,30 uur. Aanstaanden Vnjdag Snkorven voor Moes ten 7 uur. NIEUWKUIK. Zondag jl. hield de postduiven- vareen. »G- V. V.» alhier haar eerst© wedvlucht vanuit Tilburg. De duiven werden om 8.30 uur in vr^heid gesteld, waarvan de eerste werd geconstateerd om 8,37,52 uur, de laatste ofwel 20e prijswinnende duif om 8,42,12 uur. De prezen werden ais volgt behaald Prijzen van 10 centA. van Spijk I, 6, 9, 10, 13, 20; A. van Steeasel 2, 12, 15P. de Bont 3M. Eishout 4, 16W. van Falier 5, 7, 19M. v. Noort 8, 18; M. Ms.kx, 11, 14, 17. KoningspouleA. van Spijk 1, A. van Steensel 2, P. de Bont 3. EerstgeteekeodeW. van Falier 1, A. van Spijk 2. Zondag a.s. wedvlucht vanuit Baatle- Nassau. CAPELLE. De postduivenvereniging »De Luchtvaart», gevestigd bij den heer J. T. alhier, hield Zondag j.l. sen prpviucht vanuit Hall (België). De orijswlsnaars waren J. Versteeg 1 en 9 pr.J. Rosenbrand 2 pr.W. Ver steeg 3 pr.D. de Bie 4 en 5 pr. A. Zwart 6 pr,G. Stam 7 pr.P. de Roon 8 pr. De eerste overdulf J, Ver steeg. De eerste duif kwam aan 9,25 uur, de laatste 9,33,9 uur. Op den tweeden Paasckdag maakten de leden der postduiven vereniging »De Luchtvaart» alhier, per auto van den heer A. v. T. een plezierreisje naar Antwerpen. Na veel bezienswaardigheden te hebben bezich tigd keerden zij hoogst voldaan huis waarts. WASPIK. De postdulvenvereeaigieg »Nog Sneller» hield heden haren wedvlucht vanuit Hall (België). Gelost om 8 uu?. De prijzen werden behaald als volgt uur min. sec- 1 pr. P. de Graauw 9 26 56 2 P. Roovers 9 33 3 3 A. Vloemans 9 34 33 4 P. de Bost 9 35 2 5 P. IJpelaar 9 36 24 Eerste overdulf P. Roovers 9,40,59- RAAMSDONKSVEER, De Postduivenvereen. «Prinses Juliana» en >De Vredesduif» hielden een wedvlucht vannit Schaerbeek. Op gelaten om acht uur, arriveerde de eerste duif om 8,54,22 uur. De prijzen werden behaald als volgt 1 A. A. de Ruijter2, 3 en 6 L. v. Schijadel4, 11 en 17 J. v. d. Pluijm 5 C. v. Eijl7, 8, 9 en 10 W- van Dongen; 12 en 13 K. P. Hommel; 14, 15 en 16 A. Oomens Czs. MADE. Zondag hield de postduiven vereniging «Prinses Juliana» alhier een wedvlucht vanuit Schaerbeek (België). Aantal duiven 75. De duiven werden om 8 uur in vrijheid gesteld. De eerste duif bereikte haar hok om 9,10,14 uur, de laatste om 9,43,37 uur. Aankomst als volgt: C. Rullens 1, 11, 15, 23, 29D. J. Kop 2. 10, 12, 13, 16, 18, 21, 30; J. v. d. Ven 3, 22; P. Kooijman 4,6,7; Broeken 5, 8, 9, 25B. v. Dongen 14, 31, 32; Jac. Vos 17, 27, 28;J.de Heijde 19, 20; W. Broeders 24, 26. KAATSHEUVEL. Uitslag wedvlucht Hall gehouden door de Combinatie, gevestigd bij den beer Jan v. Dun 1, 6, 11, 14, 24, 27 P. v. d. Assen; 2, 10 M. Zacht; 3, 5 P. Stokkermans 4, 19 A. Vrinteii7, 23,. 25 C. de Bondt8, 9, 24 J. Leuzholz 12, 22 P. Remmeren 13. 20 J. Opperman 15 A. v. d. Ven 16 P. v. d. Mortel J 17 P. Dekkers; 21 A, v. Riel25 W. Luyters. Ten huize van den veehouder A. Nijmeijer even buiten Meppel zijn een achttal boerenknechten, die zich ver momd hadden, door hun jassen over 't hoofd te trekken, binnengedrongen, terwijl men bruiloft vierde. Er werden flesschen sterkedrank ge- eëischt waarna in het donker de boer en zijn knecht met messen werden aangevallen. De boer kreeg eenige sneden over een zijner armen en de knecht werd zeer ernstig in de lies ge stoken. Het vijfjarige kind van C. N„ uit een woonwagen op het Stortje in Den Bosch, is aldaar door een stoomtram uit Den Dungen overreden en gedood. In de Bentwood-mijn te Wheeling (staat Virginië), zijn tengevolge van een ontploffing meer dan honderd mijn werkers bedolven. Reeds zijn twee lij ken geborgen, terwijl twee mijnwerkers die nog levend waren bovengebracht, zijn omgekomen. Een Exchange-telegram uitWhee ling (West Virginia) meldt, dat 114 mijnwerkers in de mijn van de Whee ling Steel and Iron Co te Benwood, tengevolge van een gasontploffing zijn ingesloten. Andere gedempte ontploffingen volg den, De ingang van de mijn is geblok keerd De ontploffing had plaats een half uur nadat de arbeiders hun werkzaam heden hadden aangevangen. Arbeiders uit de mijnen in de om geving werden in automobielen naar de plaats van de ramp gebracht. De autoriteiten te Pittsburg zonden red dingsbrigades. Twee mijnwerkers werden levend naar boven (gebracht, doch zij zijn ernstig gewond. Maandagmiddag is, naar het Hsgz. meldt, het achtjarig zoontje van A. Megens, te Oirschot, met zijn das in aanraking gekomen met de spil van een watermolenpomp op een ontgin- ning -op de grens van Oirschot en j Zeelst Hij was oogenblikkelijk dood. De das heeft het jongetje blijkbaar de 1 keel dicht geknepen. Op den hoek van de Engelen- burgstraat en de Reitzstraat in Den Haag is de 3'/2-jarige Adriaan Bus, uit de Reitzstraat, overreden door een auto van de firma Pander. Het jon getje, was onmiddelijk dood. Het was op de treeplank gaan zitten en viel bij het nemen van de bocht De politie te Leiden heeft aan gehouden een gewezen dienstbode van een firma in tricot en andere goederen, terzake van diefstal, van j ongeveer f 450 aan kousen e d. De I verloofde van deze dienstbode is aan- i gehouden wegens heling. Een groot j deel van de gestolen goederen is op de markt in beslag genomen. In Den Haag is aangehouden een zuster van deze juffrouw, verdacht van verschillende winkeldiefstallen te Lei den, Den Haag en elders. De balans per 31 December 1923 van de Deutsche Erdöl A. G. toont een netto-winst aan van M 2.003,923 billioen. Het bestuur stelt voor dit bedrag na aftrek van de door de Mij. te betalen vergoedingen op nieuwe rekening over te brengen. Over het vorige jaar werd 400 pCt. dividend uitgekeerd. In 1923 heeft de Banque Centrale Anversois een winst behaald van fr. 9.08 millioen Na afschrijvingen blijft een netto-winst over van fr. 396 millioen. De directie stelt voor het dividend te bepalen op 7 pCt en fr. 233.440 op nieuwe rekening over te boeken. Principieele dienstweigeraars. Weer stonden voor den krijgsraad te Den Bosch een viertal jonge dienst plichtige soldaten terecht wegens dienst weigering. Ze hadden gehoorzaamheid geweigerd op grond aldus verklaar den beklaagden dat ze niet wensch- ten te worden opgeleid tot massa- moordenaars. I De auditeur militair eischte tegen j ieder der beklaagden 10 maanden gevangenisstraf en ontslag uit den militairen dienst. j Ernstige mishandeling. J. H. R., grondwerker te Udenhout, was door de rechtbank veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf terzake dat hij onder de gemeente Udenhout A. Boom en M. A Boom met een mes heeft mishandeld. i Beklaagde is volgens hetpolitierap- i port een geduchte vechtersbaas. Hij kwam in het café Booms, kreeg er ruzie met den zoon van den kastelein en zoo kwam hij van kwaad tot erger. Hij verontschuldigde zich door te be weren, dat hij in het café door 10 man werd aangevallen. De eisch luidde bevestiging van het vonnis. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Waalwijk, te houden op Dinsdag 6 Mei a.s. des namiddags 63/4 uur ten Raadhuize. Aan de orde: 1. Ingekomen stukken, 2. Nota van aanmerkingen van Ge deputeerde Staten op de gemeente begrooting 1924. 3. Vaststelling (vernieuwing) van verordeningen op de heffing en invor dering van haven en kaaigeld. 4. Voorstel tot onderhandsche ver pachting van het jachtrecht op de on bebouwde eigendommen der gemeente. 5. Voorstel tot vaststelling der ver goeding aan de besluren van de bij zondere scholen ingevolge art. 103 der L. O. wet over 1922. 6. Voorstel tot vaststelling van het voorschot op die vergoeding over 1924. 7. Voorstel tot het aanbrengen van gasverwarming in het raadhuis en de openbare school. 8. Benoeming van een lid in de Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs (vacature Leijtens). 9 Voorstel tot het beschikbaar stellen van een crediet van f32 000,—, te verstrekken aan de Besoijensche Wo ningbouwvereniging voor den bouw van arbeiderswoningen aan de Besoijen sche Steeg. 10. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een crediet van f64.000,— voor den bouw van 24 arbeiderswo ningen door het Gemeentelijk Woning bedrijf. 11. Voorstel tot het aangaan eener geldleening, groot ten hoogste f150.000. 12. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een crediet voor het in richten van een zwemgelegenheid aan den Hoefswiel. 13. Behandeling van reclames be lastingen. V erslagen Catal o gi Kant o orboeken Cou P anten Aan d eelen B r iefhoofden Circ u laires Brief k aarten Liniëerwerk Etik e tten P egisters Re k enlngen Prijsnot e eringen Loo n lijsten Handelsdrukwerk E nvelopen Tabellen Memor a ndums Tij d schriften Fo p muiieren Bonbo e ken Obligatie s enz. enz. Aanbevelend, Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen. RECHTSKUNDIG ADVISEUR. Havenstraat 5 (nabij het Station) belast zich met de regeling van zaken van debiteuren, die niet in staat zijn hunne schuldeischers te betalen. BEHANDELING van ALLE voorkomende HANZE-BANK aangelegen heden. 31268

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 6