k itw tu KI mm Tweede Blad. Mieuws uit Neusden. Provinciaal Mieuws No. 36. Woensdag 7 Mei 47ejaarg Waalwijk. 6 Mei 1924 In de gisterenavond gehouden raadsvergadering is besloten het huis, thans in huur bij den heer G van Oudenhoven, doch die met ingang van 1 juli de gemeente gaat verlaten, te verhuren aan den heer Ex, leeraaraan de Handelsschool voor f 625. Naar aanleiding van de nota van aanmerkingen gemaakt door üed Staten op de gemeente begrooting betreffende het raadsbesluit om de salarissen van de gemeente-ambtenaren met 5 en 10 pCt. te verlagen, stellen Burg. en Weth. voor thans de salarissen met 5 pCt. te verlagen en tegen het einde van het jaar de jaarwedde-regeling' te herzien en zoo te regelen dat dan eene ver laging van 10 pCt. is bereikt. De heer Roggeveen stelt namens de Bezuinigingsco.nmissie voor niet op het voorstel van Burg. en Weth in te gaan, maar het eenmaal genomen besluit te handhaven Het Rijk is met verlaging voorgegaan. De heer van der Geld stelt voor aan Ged. Staten te verzoeken dat de billijk heid worde in acht genomen. Moeten de loonen worden verlaagd, dat het dan niet van een enkele categorie voor ambtenaren wordt gedaan maar voor allen, ook voor burgemeester, wethou ders, secretaris en ontvanger. Wordt besloten het eenmaal genomen besluit te handhaven. Vervolgens werd besloten om in het raadhuis gasverwarming aan te brengen Met het aanbrengen daarvan in de openbare school zal yoorloopig worden gewacht om nog eens te kunnen laten nagaan of centrale verwarming niet voordeeliger zal zijn vooral nu in de beneden lokalen een bijzondere Neu trale M.U.L O school zal worden onder gebracht. Tot lid in de Commissie van Toe zicht op het lager onderwijs werd gekozen de heer Fr. Smolders. Besloten werd aan de Lesoijensche woningbouwvereniging een crediet toe te staan van f42 000 voor den bouw van arbeiderswoningen. Er zullen nu 4 woningen meer gebouwd worden dan door Burg' en Weth. aan vankelijk in vereeniging met de Com missie is besloten. Ten einde in den nog steeds grooten woningnood wat te voorzien werd besloten een crediet van f64 000 vast te stellen voor het bouwen van nog 24 arbeiderswoningen in de Chrispijn- straat Voor deze credieten zal een geld- leaning van f 160 000 worden aange gaan. Op voorstel van Burg en Weth. werd alsnog besloten een crediet te verleenen van f2000 voor 't inrichten van een zwemgelegenheid aan den Hoefswiel. Het aan te brengen gebouwtje waarin kleedkamers zulien worden gebracht, zal aan de zwemciub worden verhuurd. Volgend nummer breedvoerig verslag. Door Z. D. H. Mgr Diepen zijn herbenoemd tot kerkmeesters der pa rochie St jan. de heeren Jac. Gragt- mans en E. W. Kiijberg, in de parochie van St. Antonius de heeren L. van Huiten en Adr. de Graaff Met genoegen zullen velen met ons vernemen dat de raad in de gtsterenavond gehouden raadsvergade ring een crediet toestond voor het maken van een wel ingerichte zwem inrichting in den Hoefswiel door de Waalwijksche Zweminrichting. Jaren is daarnaar terecht verlangd en nu zal eene goede zweminrichting werkelijkheid worden We hopen over een en ander spoedig nadere bijzonderheden te kunnen mede- deelen en brengen bij deze reeds een woord van hulde aan het voortvarende bestuur der Waalwijksche Zwemver- eeniging en aan het Bestuur van „Waalwijks Belang" dat wederom het initiatief nam tot oprichting dezer ver eeniging en daarvoor de aangewezen mannen in den beginne bijeen riep, meermalen met hen vergaderde en hiermee den eersten stoot gat tot deze zoo algemeen verlangde ingerichting. De plechtige opening enz, van de R. K. Hoogere Handelsschool te Waalwijk zal plaats hebben op Dinsdag 13 Mei 1924 in het Schoolgebouw Mr. van Coothstraat No. 27. Het programma luidt als volgt: 9 uurPlechtige H. Mis in de Parochiekerk van den H. Johannes den Dooper te Waalwijk. 10 uur: Inwijding der school en toewijding aan het H. Hart. 10 45 Officieele opening der School Na afloop der openingsplechtigheden wordt aan genoodigden de gelegenheid gegeven tot bezichtiging der school lokalen. De uitslag van den „Paasch- wedstrijd" van het „Kerkklokje" waar aan de deelname zeer groot was, Is als volgt le prijs f 10.— Elis. van Deudekoin. Kaatsheuvel. Hoofdstr. 375. 2e prijs f5.— B. van Dooren-de Greeff Waalwijk, Grootestraat. 3e prijs f2.50 Corn. H. Gommers, Berkdijk, Dongenschesir. 4e prijs fl Adriana van Oord, Waalwijk, Theresiagesticht. 5e prijs f 1 Fr. van de Ven, Berkdijk. Koster-organist 6e prijs fl— Gerard van Weil, Waalwijk, Stationstraat 120 7e prijs f 1— Pieter Borsten, Kaats heuvel, Gasthuisstraat 355. Bij Kon. besluit van 1 Mei is W. G. van Thiel, directeur der naam- looze vennootschap Van Thiel's Draad- industrie, te Beek en Donk, benoemd tot officier in de Orde van Oranje- Nassau. Bij Kon. besluit van 28 April is toe gekend de aan de Orde van Oranje- Nassau verbonden eeremedaille in brons, aan mej. J. Schijvenaars, dienstbode bij mevr. de wed. E. H. M. van Weiy-Verwiel, te Roosendaal (N.-B.) Voor de vervulling van het te Bergen op Zoom vacant gekomen ambt van burgemeester worden de volgende namen genoemdde heer Ridder de Van der Schueren, burgemeester var. Oosterhout; Rubert, burgemeester van Woensdrecht; H. Stulemeyer, lid der Tweede Kamer, Rotterdam; H. Ver linden, wethouder te Bergen op Zoom en Jhr Aiting von Geusau te 's Gra- venhage. (D v N.) De aangesloten vereenigingen van den Kring Tilburg van den R, K. )iocesanen Gymnastiekbond, in het 3isdom den Bosch, waartoe ook be hoort onze oude W. G. V., maakten j.l. Zondag een wandeltocht naar 's-Her- togenbosch De W. G.V., versterkt met verschil- ler.de leden van den gemeentelijken cursus Sint Jan, (welke 's Zaterdags oefent en de oudste cursisien bevat), om klokke vijf uit Waalwijk ver verwachten. Propaganda-club en politie zorgden hier voor een geheel nieuwe regeling, welke werkelijk goed tot haar recht kwam Bij het begin der H. Mis werd door de pelgrims aangeheven het Maria lied „Gekomen is de lieve Mei", terwijl door de bruidjes eene bloemenhulde bij de rijk versierde en verlichte beeltenis werd gebracht De Eerw. Adviseur droeg de H. Mis op voor levende en overleden leden Overneming in de bladen, ook pro vinciale en technische bladen,, is ge- wenscht. De C. v. P. te Kerkrade waar schuwt tegen en verzoekt, als verdacht van oplichting, de aanhouding en voor geleiding van een persoon van het navolgende signalementongeveer 28 jaar oud, ong 1,75 M lang, dik, bleek uiterlijk, zwart krullend haar, zonder baard of knevel. Hij spreekt het Lim- de muzikale wandeling plaats door onze harmonie ter gelegenheid van den eersten Zondag in Mei. In opge wekte dichte drommen trok het publiek met het korps aan het hoofd door de straat. Bij verschillende personen werd op haar rondgang het muzikale salut gebracht, welke attentie blijkbaar op prijs werd gesteld Bij verschillende tuinders alhier is naar we vernemen in de kruis bessen de zoo gevreesde rupsenplaag gekomen Zij vreten als 't ware de burgsch dialect, zijn stem is heesch, der vereeniging en hield na het Evan-verm0edeliik tengevolge eener operatie gelie een begeesterende en indukwek- jn de keel Qekleed met grijze jas en bosschen totaal kaal Tot behoud wordi cende predicatie over de H. Maagd 1 düo vest gestreepte bro k, lichtgrijze bij de meeste tuinders het middel Kwartier over acht vertrok men weerj t en dubbele boord. toegepast van inspuiten met parijsgroen. in processie uit den Elshout en arri- j ~Becjoelde persoon gaf op genaamd GEERTRU1DENBERG, De Raad veerde omstreeks tien uur voor net te zjjn peter Vrancken, wonende te dezer gemeente komt Vrijdag 9 Mei Bondsgebouw, waar de ontbinding j Kerkrade, welke naam echter onbekend des middags ten 2 uur in openbare plaats had. j jS- Hij maakt er zijn beroep van om j vergadering bijeen De groote te houden gastentoon- j speciaal bij heeren geestelijken, kloos stelling zal, naar wij vernemen, door i terzusters, en instellingen van het den Burgemeester worden geopend. Groene Kruis e.a. zijn slag te slaan, Door verschillende firma's is ge - j door onder valsche voorwendsels, o.a. vraagd met een stand te mogen uit-dat hij tuberculoselijder is en sedert komen, wat voor zoover de plaats- kort uit het sanatorium te Hom is ruimte dit toelaat, zal worden toe- ontslagen, geld (kleine bedragen) los te krijgen, hetgeen hem hier ook gelukt is. Overneming in de nieuwsbladen wordt wenschelijk geacht. Groote Muziekjeesten Internat. Tentoonstelling „1924" Tilburg. De inschrijvingen voor deelname zou trekken. Edoch, de gemeenteklok wees 5 u. 40, toen de turners het marktplein afzwenkten. Alles ging iri de beste orde, 'tweer hield zich prachtig, de leider was doof aan den kant van pleisterplaatsen, rzoodat om half negen in één adem de zgn „knuppeltjes-brug" aan den ingang van het Bossche plantsoen was bereikt. Nu werd halt géhouden om de Tilburgsche clubs af te wachten. Ir.tusschen werd de proviand aangesproken, want zoo'n forsch wandelingetje geeft grage magen Kwart voor negen doemden onder zwaar geroffel de Tilburgers op. Die hadden 't wat lichter opgenomen. Daar zij om 4 uur uit Tilburg vertrokken waren, hadden ze niet zoo'n prachtige moyenne als de Waalwijkers, onge rekend de rust die zij in llelvoirt hadden genomen. Met vliegend vaandel en slaande trom togen de gymnasten naar de kathedraal om de H. Mis bij te wonen. Na afloop daarvan stelde de stoet zich weer op en trok door de Hinthamerstraat, Hoogen Steenweg, over de Wilheimina brug naar de Oranje-Nassaulaan, waar door de gymnasten een eere-saluut werd gebracht aan den Hoogedelgestr heer Nijsten, Inspecteur der Lichame lijke Opvoeding in de le Inspectie Tusschen brug en fontein werd de stoet ontbonden. De Waalwijksche gymnasten bleven echter allen in eikaars gezelschap en bezochten een paar café's, terwij" muziek, zang en voordrachten de stemming erin hielden. Om 12 u 40 slokte de tram onze turners op en om kwart voor twee waren ze weer in hun home. 'tWas een recht prettig uitstapje. Hoewel niet geheel in aansluiting met vorenstaande, doch in verband met de actie die op 't gebied der Lichamelijke Opvoeding zich meer en meer openbaart, kunnen wij nog mee- deelen, dat op Zondag 18 Mei de Kring Tilburg in Waalwijk zal ver gaderen ter bespreking van de komende demonstratie, die dezen zomer in onze gemeente zal worden gehouden, tevens tot bezichtiging van demonstratie terrein, of dit bovendien mogelijkheid aanbiedt tot het houden vart verschil lende athletiek-wedstrijden. Begunstigd door tenminste geen regen en het frissche Meiweer, trok Zondag in het vroege morgenuur de processie van de „R. K. W. V.", onder begeleiding van de welluidende, op wekkende tonen der Bonds-harmonie en onder leiding van den Eerw. Ad viseur en de Propaganda-club naar den Elshout. En direct kan gezegd worden dat deze processie wederom uitstekend is geslaagd Telkenjareis er een toe nemend enthousiasme voor deze bede vaart, maar ook een steeds meer devotievol deelnemen. Het maakte een bijzondere indruk aan het hoofd van den stoet een groot aantal lieve bruidjes te zien, allen met heerlijke ruikers in de hand, om daar mede de „Wonderbare Moeder van den Elshout" te huldigen. Hierop volgden een groot aantal vrouwelijke pelgrims in rijen van vier achter het Bondsvaandel. Daarachter de Harmonie en de mannelijke deel nemers met hunne vaandels. De politie, die den tocht meemaakte, heeft voorzeker ook goede diensten bewezen, vooral bij het druk rijwiel verkeer onderweg en de zorgen voor verdere orde. Buiten de bebouwde kommen werden op de heen- en terugreis zeer devoot gebeden en Maria-liederen gezongen terwijl de harmonie in de 9traten rijkelijk hare marschtonen liet hooren Bij het binnentrekken van den tempel vlott* het zooals we dit hadden mogen gestaan De kookdemonstraties die worden gegeven beloven zeer interessant te worden. Het „Limburgsch Dagblad" schrijft: „De kookdemonstraties, aangekon digd door de Fa Polenz Co., Von delstraat 38, Nijmegen, op Zaterdag j J| 22 April in de Restauratie van het ge- aan de Muziekfeesten te houden op bo bouw der Tentoonstelling voor Handel vengenoemdeTentoonstelling, gaan alle en Nijverheid op EGA Gasfornuizen j verwachtingen te boven. Reeds een groot der Eisenwerke Gaggenau A G,, hebben aantal Corpsen en Vereenigingen een talrijk en uitgelezen publiek ge-hebben ingeschreven. Om echter ook trokken. Het was dan ook wei de j die Harmonie - of Fanfarecorpsen, Da- moeite waard. i mes-, Gemengde- en Mannenkoren, of Bij de opgestelde, uit den stand der j andere Muziek- of Zangverenigingen, firma gehaalde gasfornuizen, was mej.j welke nog geen persoonlijke uitnoodi- Vermeulen druk in de weer, om aan j ging tot deelname ontvingen nog het belangstellende publiek te toonen, j dat men voor zijn gezin op snelle en zindelijke wijze een diner kan klaar j maken, dat smakelijk is en een minimum j kost aan brandstof. Een diner werd klaar gemaakt voor 6 goede eters, het middagmaal bestond uit* soep, visch, vleesch, aardappelen, groenten en een appeischoteltje toe. De aangesloten controlemeter gaf, toen het diner klaar was; een totaal verbruik aan van 808 liter gas. Dit berekend tegen 14 cent per M3. waren dus de kosten verbonden aan het klaar maken, 11 heele centen De gerechten waren zeer smakelijk De Eisenwerke Gaggenau hebben hiermede aangetoond, dat gas een goedkoope en zindelijke brandstof is en dat de door haar vervaardigde gas fornuizen, waarin tusschen haakjes onder de bedrijven door nog een krentenbrood gebakken werd, berekend zijn op grootst mogelijke energie met een minimum gasverbruik Verschillende aanwezige dames uit de hoogste standen gaven hun inge nomenheid te kennen Verschillende gasfornuizen werden verkocht door door de Firma Vossen Zonen, Silstraat, Maastricht, die de vertegenwoordiging voor onze plaats hebben. Een demonstratie die in eik opzicht een succes was, niet het minst voor onze gemeentelijke gasfabriek, die hier de gelegenheid heeft gehad, de goede kwaliteit van haar product op gecon troleerde wijze bevestigd te zien. De heer G. J. de Vries alhier is benoemd tot bestuurslid van den Bond van Directeuren van Handelsscholen. - Zondag kwam het dochtertje van heer A. van O., doordat ze haar den stuur kwijtraakte in een sloot in de Baardwijksche Steeg te vallen waar door ze eene verwonding aan haar arm bekwam. Door den agent van politie Kuijpers werd direct uit zijn verbandpakje een noodverband gelegd. Later stelde zij zich onder geneeskundige behandeling. In den nacht van Zondag op Maandag is in den Buitenpolder alhier een zwart gelakte Heerenfiets met een zaklantaarn gevonden. Inlichtingen te verkrijgen bij het politie-bureau. Door het Architecten- en In genieursbureau v. Gestel en Co. te Waalwijk en 's Bosch is bij onder- handsche aanbesteding het bouwen van een woonhuis aan de Besoijensche Steeg te Waalwijk opgedragen aan de heeren Scholt te Waalwijk en Kramer te Sprang-Capelle. De C. v. P. te Haarlem geeft belanghebbenden in overweging geen handelsrelaties aan te knoopen met Evert Srandstra, geb. te Karnwerd (gem. Wonseradeel) 8 Augustus 1894, koop man, wonende te Haarlem, Spaarn- wouderstraat 70 A. (in een poort). Bedoelde persoon doet bestellingen van allerlei aard, welke dan niet onder rembours gezonden mogen worden. Na aflevering blijft echter betaling achterwege De C. v. P., afd. D, te 's Graven- hage, waarschuwt tegen het afleveren van goederen aan Paddenburg, Her- manus Josephus Henricus, geb. te Arnhem 18 Maart 1884. zich noemende grossier in koloniale waren. Hij woonde van 1 Maart tot 1 April te 'sGraven- hage, Anjelierstraat 18, en maakte ver schillende slachtoffers. Thans woont hij vermoedelijk te Overschie, Juliana- straat 28 in het Politieblad van 31 Mei 1923, bldz. 486. werd door den C. v. P. te Schiedam reeds tegen dien persoon gewaarschuwd. de gelegenheid te stellen, deel te ne men aan de Concoursen of Festivals, heeft het Comité voor de Muziekfees ten van bovegen. Tentoonstelling de datum van sluiting der inschrijvingen voor de Muziekfeesten definitief vast gesteld op 1 Juni e. k Agenda der Algemeene Vergade ring van den Algemeenen Bor.d van R. K. Rijkskieskringorganisaties in Ne derland, te houden op Vrijdag 30 Mei 1924 des avonds om 7 uur, en op Zaterdag 31 Mei 1924, des morgens om kwart vóór 10 uur, in de groote zaal van het JaarbeursgebouwteUtrecht. 1 Opening door den Bondsvoor zitter 2. Notulen der Bondsvergadering van 14—15 December 1923. 3. Rekening en verantwoording van den Penningmeester 4. Behandeling van het ontwerp- kiesreglement door de Commissie- Bongaerts c s. ingediend en na eenige wijziging door het Bondsbestuur over genomen. 5. Voorstel van de R K. Rijkskies- kringorganisatie Friesland, luidende De Bondsvergadering drage aan het Bondsbestuur op bij de Kamerclub er op aan te dringen, de noodige maat regelen te nemen tot meer onderling overleg, opdat de leden dier club van elkanders meening over de verschillende wetsontwerpen enz. tijdig kennisnemen 6 Voorste i van de R K. Rijkskies kringorganisalic Frieslandluidende De Bondsvergadering drage aan het Bondsbestuur op de eerste stappen te doen voor een nauwer en officieel contact tusschen Kamerclubs en Partij bestuur. 7. Voorstel van de R.K. Rijkskies kringorganisatie Leiden, luidende De Algemeene Bond van R.K. Rijks kieskringorganisaties in Nederland, be- voraere en dringe met klem bij de Regeering aan, dat zoo spoedig mogelijk worde gevormd een afzonderlijk De partement van Land-en Tuinbouw met aan het hoofd een verantwoordelijk minister, die de groote belangen van den Landbouw en voornamelijk ook van den Tuinbouw speciaal behartigd Praeadvies van bet Bondsbestuur Dit voorstel past kwalijk in de huidige bezuinigingsperiode. Op gronc daarvan ontraadt het Bondsbestuur de aanneming van dit voorstel. 8. Voorstel van de R. K. Rijkskies kringorganisatie Middelburg, luidende De kas van den Algemeenen Bond vergoede de reiskosten der afgevaar digden naar de Algemeene Bondsver gadering. SubsidiairIedere kieskring draagt van de reiskosten der afgevaar digden ter Algemeene Bondsvergadering aanwezig een evenredig deel, uitgedrukt in een breuk, waarvan de teller aan wijst het aantal afgevaardigden, waarop iedere Kieskring recht heeft en de noemer het aantal afgevaardigden, dat ter vergadering aanwezig mag zijn Praeadvies van het Bondsbestuur Op grond van vérstrekkende finan cieele gevolgen van het éérste gedeelte van dit voorstel, ontraadt het Bonds bestuur de aanneming daarvan. Tegen een vrijwillige onderlinge regeling der Kieskringbesturen heeft het Bondsbe stuur geen bezwaar, al betwijfelt het of zoodanige poging tot succes zou kunnen leiden. 9. Sluiting. NIEUWKUIK. Op Zondag 11 Me a.s. zal de H. Familie alhier onder leiding van haren directeur den weleerw. heer kapelaan ter bedevaart gaan naar O. L Vrouw van den Elshout De processie zal worden opgeluisterd door onze harmonie. Oudergewoonte had Zondag j 1. MADE. Op het Postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulp- postkantoren is gedurende de maand April op de Rijkspostspaarbank inge legd f 1255333 en terugbetaald f 23469.69. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren 29 stuks hoornvee en 60 a 70 biggen aangevoerd. De prijzen golden als volgt Vetvee f 1,05 a f 1.15 per kg., kalf koeien f 400 f 450, kalfvaarzen 325 a f 375, muntigen f 200 f 235, hokkelingen f 90 a f 130, kalveren 60 a f 80, biggen vanaf f 10 tot en met f 16 per stuk Handel vrij goed. Zaterdagavond 3 dezer, werd bij publieke veiling het boerderijtje van P. lipsen, waaraan pl.m. '/a Heet. bouw grond. kleinen boomgaard en Hinken moestuin gelegen is, in massa gekocht door Ant. de Jong, voor den ongekend age som van f 1525,—. Men verneemt, dafbinnen enkele weken de coop, broodbakkerij „Steeds Vooruit" in liquidatie zal gaan. Door den verlofhouder L. van Dongen, pand Nieuwstraat C 20, en door den caféhouder Chr van den Heijkant, perceel Nieuwstraat Wijk A no. 23 is bij Burg. en Weth. verlof gevraagd voor den verkoop van alcoholhoudenden drank anderen dan sterken drank en van sterken drank in het klein. Het college zal binnen 14 dagen beslissing nemen De openbare lagere school zal binnenkort overgedragen worden aan iet R K Kerkbestuur der parochie van den H. Bernardus en voor den openbaren dienst niet meer bestemd zijn. Bezwaren hieriegen kunnen ot 24 Mei ingediend worden bij Burg. en Weih. van Made. Naar men uit goeden bron ver neemt zal Pater Borrenieus de Greve de vermaarde spreker op 3 Augustus een openluchtrede en predicatie hou den, ook zal hij bij die gelegenheid spreken in de kerk vermoedelijk kapel. Op genoemden datum zal de R. K. Werkmansbond zijn l2'/2-jarig bestaan herdenken. Het circus van Bever uit Ant werpen, dat alhier op het Molenplein zijn groote tent voor 4 dagen heeft opgeslagen en plm. 700 750 men- schen kan bergen was Zondagavond stampvolvelen moesten nog teleur gesteld worden Door Burg. en Weth. van Made c a. werd aan Th. Theunissen vergun ning verleend tot liet plaatsen van een electromotor in zijn molen, tot het breken van lijnkoek. De vergunning is mede aan zijn rechtverkrijgenden verleend. Op Zondag 11 Mei a s. zal Ds. Jansen des voorm. 10 uur en des nam. 21/, uur in de Herv. Kerk te Terheijden (N.-Br.) voorgaan, ter vervulling eener vacaturebeurt. Abonneert U cp en Adverteert in „DE EO HO VAN HET ZUIDEN", het meest gelezen bl<id in de Lang ttraat en Omgeving. Heusden, 6 Mei 1924. De verkoop van het Emma- bloempje ten bate der Tuberculose bestrijding bracht op 61.35. Zondag had oudergewoonte het jaarfeest plaats van het Schutters gild „St. Blasius". Bond 12 uur trok men met de Fanfare voorop naar het feestterrein, terwijl onderweg enkele autoriteiten, o.w. de Ed.Achtb. heer Burgemeester per rijtuig werden af gehaald. Na een spannenden strijd ge lukte het H. van Diem, den vogel af te schieten, zoodat hij voor 1924'25 tot koning werd geproclameerd. De kermis behoort weer tot. het verleden. Liet het zich Donderdag en Vrijdag aanzien, dat het niet veel zou zijn, Zaterdag echter was het reeds flink druk en Zondag, dank zij het mooie weer, dat vooral de Langstraat naar hier deed komen, was het onge kend druk, in 't bijzonder in de dans gelegenheden, waar feitelijk teveel pu bliek bijeen kwam. Over 't algemeen zullen belanghebbenden tevreden kun nen zijn, ondanks den slechten inzet. Onder de namiddag-godsdienst oefening in de Ned. Herv. Kerk, was eeu der hoorders zoodanig in over spannen toestand, dat hij het noodig vond zijn meening luide te uiten. Het in

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 5