Siüi IQ M IET l!i [provinciaal Mieuws SPORT. Nieuws uitKaatsheuvel. üieuws uil fieusden Rechtszaken. i 38. Zaterdag 10 Mei 47e Jaarg De belangstelling bij deze eerste Waalwijk, 9 Mei 1924 Zooals wij bereids hebben mede redeeld zal ter gelegenheid van het ilveren priesterfeest van onzen Z Eerw. leer pastoor de plechtige H Mis zijn en 9'/a uur- De parochiekerk zal schit- erend versierd worden. De receptie yordt gehouden van lVI2—\ uur in et Liefdegesticht. Ten ll1/* uur zal et uitvoerend comité het geschenk der parochianen aanbieden, Des avonds zullen de muziekgezel schappen in de gelegenheid gesteld worden den jubilaris eene serenade te brengen en Woensdag bij de Eerw Zusters en Vrijdag bij de Eerw. Broeders zal de Z Eerw. heer pastoor de hulde d:r kinderen in ontvangst hebben te nemen, die daarvoor reeds druk in de weer zijn. De R. K. Vrouwenbond zal zijnen adviseur huldigen in een daartoe speciaal te houden vergadering op Donderdag 29 Mei a s. Door de dames- tooneelvereeniging zal dan worden opgevoerd: .De Verloving van St. Brigida", Mystisch Minnespel in 3 tooneelen, door A. van Delft Pr. Dit werk is verkrijgbaar ter Waal wijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen en in den boe handel a f 0 90 per stuk. Men zal goed doen zich zulk een werkje aan te schaffen, dat men dan vooruit kan inzien, om des te beter te kunnen genieten van den uitnemen- den inhoud Het spel belooft schitte rend te worden. Zooals wij reeds in ons vorig nummer mededeelden, zatoa.s. Dinsdag de plechtige inwijding en opening der R K Hoogere Handelsschool alhier plaats hebben Het is eer, gebeurtenis voor plaats en streek van niet te onderschatten beteekenis, het is als 't ware de officieele vastlegging van 't feit dat wij in 't bezit gekomen zijn eener Hoogere Handelsschool, iets waarop slechts weinig steden zich kunnen beroemen. Voor onze jongens beteekent het dat hier een gelegenheid is geschapen om voldoende kennis op te doen voor leidende posities in handel en industrie, maar ook om door te studeeren voor betrekkingen en ambten, die hun een prachtige toekomst waarborgen. Waar het eene instelling betreft op katholieken grond slag is het vanzelf sprekend dat de plechtigheden kerkelijk worden be gonnen, maar ook de niet-katholieken kunnen evengoed profiteeren van deze prima onderwijsinstelling, waarvan we nog onlangs zulks een prachtige ge tuigenis vdn niet-katholieke zijde heb ben aangehaald. Wij bieden aan vereeniging en besiuur en niet minder aan directeur en leeraren onze beste wenschen en hopen dat de school moge groeien en bloeien, tot voordeel der jonge lingen, tot voldoening der leeraren, tot heil van Kerk en Maatschappij. Moge zij spoedig kunnen worden uitgebreid met parallel-klassen voor meisjes, ook dat is o.i. voor plaatsen streek een zeer groote behoefte. Tot slot volgt hier nogmaals het programma 9 uur: Plechtige H. Mis in de parochiekerk van den H. Johannes den jooper te Waalwijk. 10. uurInwijding der school en toewijding aan het H. Hart, 10.45 uurOfficieele opening der School Na afloop der openingsplechtigheden wordt aan genoodigden de gelegenheid gegeven tot bezichtiging der school lokalen. Onze stadgénoot, de heer A. van Schijndel Hzn slaagde dezer dagen voor het schriftelijk gedeelte voor candidaat Qemeente-Secretaris. Wij zagen de teekening van de door den gemeente-architect ontworpen zweminrichting en deze ziet er uit stekend uit Langs drie zijden om den Hoefswiel is de betimmering ontworpen en omsluit dus het water aan drie kantende achterkant wordt gevormd door den wal. De ingang is juist tegenover den weg en terzijde vindt men een kamertje voor den badmeester en aan de andere zijde een cioset. Aan weerszijden heeft men langs elk der beide zijden 7 kleed kamertjes voor de leden der vereeniging en aan de uiterste zijden een groote kleedkamer voor het publiek. Voorts over de geheels lengte der drie 2ijden ti overdekte ruimte, een zg. afdak bet zwem-bassin zal een ondiep en jep gedeelte worden afgemaakt. Het .1 eene eenvoudige, doch zeer prac- scte inrichting worden, Z. D. H. de Bisschop heeft her- encemd tot kerkmeester voor de bxxhie St. Clemens de heer P. en voor de parochie Onbevlekte ytvangenis de heer J. Broeders. Gisterenmorgen had de 18-jarige Bi, werkzaam op de Electrische \eubelfabriek „K. E. M. I." van de firma ir. Klerkx Zn. het ongeluk met zijn nd de cirkelzaag te raken waardoor l lichaamsdeel zoo ernstig werd ver md, dat dr. L. overbrenging naar t Ziekenhuis te 's Bosch noodzakelijk Jitte. - Gisterenavond had op de kegel en van hotel „De Twee Kolommen" eerste ontmoeting plaats om den ielbeker tusschen een tiental van I Bosschen en een tiental van den lwijkschen Kegelbond. >or den Voorzitter van den Waal- 'Chen Kegelbond, den heer A. van hdel-v. Thie! werden de Bossche aars in goed gekozen woorden <om geheeten. Hij hoopte dat de (Strijd op aangename wijze gespeeld worden en de beker ditmaal aalwijk zou blijven. baar gemaakt worden, gaarne rekening houden Verder wordt er op gerekend, dat alle abonné's van de concerten van bet vorig jaar hun abonnement zullen con- tinheeren en dat bovendien na het groote succes van het afgeloopen sei zoen, vele nieuwe abonné's zullen toe treden. Zooals per advertentie elders in dit blad is vermeld, zal in den loop der volgende week worden begonnen, de nieuwe diploma's aan huis aan te bieden. Een dringend beroep wordt hiermede op allen gedaan, bet kleine bedrag van 1.50 per concert (leerlin- gebied van borduurwerk gen van alle onderwijs-inriditingen - - ƒ1.per concert, totaal ƒ4.—), dus totaal ƒ6.direct bij de aanbieding te voldoen, zoodat deze niet behoeft herhaald te worden. Met de Hall. Con cert-directie zal nog overleg worden gepleegd, de entree voor de abonne mentsconcerten voor iugesehevenen getracht om het hoogst aantal punten te verkrijgen. Waalwijk wist op de thuisbanen met 1085 tegen den Bosch 1027 de baas te blijven. Zaterdag a.s. zal in 's Bosch een zelfde ontmoeting plaats hebben. Hoe meer het tijdstip nadert waarop de Huisvlijttentoonstelling in de St. Clemensparochie zal worden gehouden, hoe vaster de indruk ge vestigd wordt dat we een zeer belang wekkende expositie te zien zullen kiijgen, die een bezoek overwaard zal zijn. De inrichting en versiering der zaal is opgedragen aan de bekende speciali- teite op dit gebied de firma Van der Meulen te 's Bosch. De naam dezer firma zegt ons reeds genoeg en is een waarborg dat alleen de schitterende, stijlvolle decoratie der zaal reeds een bijzondere attractie zal zijn en een bezoek aan de tentoonstelling dubbel waard maakt. Men is er verder in geslaagd de j hand te .leggen op een groot aantal j zeer kunstige huisvüjtproducten, zoo-1 wel op het als houtsnij- en zaagwerk, koperdrijf werk, enz. We willen hierop thans nog niet te ver vooruitloopen en in ons nummer van a s. Zaterdag als een meer volledig overzicht over de inzendingen te krijgen is, hierop rader terugkomen. Slechts nog vermeld, dat ook enkele be kende firma's als de fa. Vroom Dreesmann, de fa Mettrop en mej. Quaadvliet uit 's Bosch met een fraaien stand zullen uitkomen. Ook aan de noodige attracties zal het niet ont breken, terwijl dagelijks muziek, zang en tooneel er de stemming wel in zullen houden. In een woord het vol ijverige comité doet zijn best om U een drietal leerzame en genotvolle dagen te bezorgen Moge een druk bezoek zijne moeiten beloonen, mede ook om het goede doel waarvoor de baten zullen worden aangewend, n.l. tot ondersteuning van het patronaat en het bevorderen van de huisvlijt Heden werd bij onderhandsche aanbesteding de complete electrische centrale der Kon. Stoomschoenfabriek A. H. van Schijndel alhier, bestaande uit. twee draaistroomgeneraioren met schakelborden enzmet een totaal vermogen van 150 K.V.A., opgedragen aan de Eerste Langstraatsche Elec. Mij, alhier. Bij de aanbesteding der uitbreiding van de stoomschoenfabriek J A Ligten berg. Dongen, was hoogste inschrijver de Rotterdamsche Beton Mij v.h Van Waning CoRotterdam, vopr f 82.360, laagste H. H. Martens Zoon, Ooster hout, voor f57.785. Krachtens wijziging der statuten is het kapitaal der N. V. Holland- Amerika-Schoenen-Maatschappij ge bracht op f 1.000.000, verdeeld in 2000 aandeden, aan toonder, waarvan een bij de wet vereischt aantal is geplaatst en volgestort. Terwijl in overig Frankrijk lak schoentjes 't meest gevraagd zijn, schijnt in en om Parijs meer schoeisel van gekleurd chevreau te gaan. Velourskalfs en mat chevreau komen wegens hun hooge prijzen minder in zwang. Wild leder is in trek, vooral in beige, biscuit wit en tête de nègre, terwijl zwart afgedaan heeft. Voor heeren treden schoenen in accacia box en ander kleurig leder meest naar voren De fijnste cliënteele, zoowel heeren als dames- neemt echter, vooral voor verblijf in de badplaatsen, uiterst rijke phantasie-modellen in allerlei fijne ledersoorten hagedis-, krokodil-, waar van men vooral de buik en de zijden ebruikt, boa en cobra-slangenleder leifs leguanoleder wordt gebruikt en alles in combinatie met lak of zelfs met gekleurd chevreau. V. v. d. S. Vanwege de Rijksschool voor leerlooiers en schoenmakers is aan een onderafdeeling van den Ned. R.K Bond van Handelsreizigers St. Chris toffel, gevestigd te Utrecht, een cursus gegeven in warenkennis van leder en schoenen. Deze cursus werd aanvan kelijk gegeven te Utrecht en later te 's Bosch en omvatte een 12-ta Zaterdagmiddagen. Heden wordt die cursus gesloten met een bezoek aan de Rijksvakschool te Waalwijk waarb bijna alie deelnemers aan den cursus benevens verschillende leden van het Hoofdbestuur van St. Cristoffel dee nemen. Zoowel de looierij, als schoenmakerijafdeeling werden door een 20-tal deelnemers met belangstelling bezichtigd Deze cursus zal ongetwijfeld er toe bijgedragen hebben dat de handels reizigers die zich op het terrein van schoenen en leder bewegen meer dan tot heden op de hoogte zijn van het materiaal waarmee en waarin zij handelen. Na 't groote succes, dat de eerste serie abonnementsconcerten te dezer plaatse heeft gehad, heeft liet comité besloten, in samenwerking met de Hollandsche Concert-directie, Dr. GL de Koos. 's-Gravenhage, voor het a.s. seizoen wederom een viertal concerten te arrangeeren. Evenals het vorig jaar zullen ook hiervoor weer uitsluitend artiesten van den allereersten rang geëngageerd worden. Behoudens nog aan te brengen wijziging zullen de volgende solisten worden uitgenoodigd 1 Het beroemd II ongaars ah Strijk kwartet. 2. De eminente violist Alexander Schmuller, die in het Amsterdfimsche Concertgebouw met begeleiding door het orkest onder Mengelberg, en el ders, al vele lauweren heeft mogen behalen. :i. De groote wereldberoemde pianist in Carl Friedbergde naam van dezen meester zegt zóóveel, dat we er niet over behoeven uit te wijden; de mu ziekkenners1 weten, dat we geenszins overdrijven, als we de-komst van de zen wereldvermaarden artiest als een buitengewone gebeurtenis op muzikaal gebied bestempelen. 4. Een van onze uitstekende Neder- landsche zangeressende Holl. Con cert-directie heeft verzocht een keuze 1e doen uit de volgende: Mevrouw Menagé Challa. Harriet van Emden. Lotte Leonhardt. Julie de Steurs. Het comité zal met eventueele wen schen van voorkeur, indien deze ken- zoo Commissie van Sociale aangelegen lot bestuursleden van de Ant. heden ten deze worden gehoord. Rev. Kiesvereeniging alhier, zijn ge- In beginsel werd besloten voor het kozen de Heeren C G. de jong, P- in Den Bosch te houden Beiaardcon gres subsidie te verleenen. Het subsidie van f 3000 aan de R.K. Lycea werd verhoogd tot f 6000. CAPELLE. Bij de jl. gehouden ver gadering van Stemgerechtigde ingelan den van het Waterschap „De Oosten- sche en Westensche Buitendellen werd de heer A. van Alphen alhier als Bestuurslid herkozen In de jl. Woensdag gehouden vergadering van stemgerechtigde in- gelanden van het Waterschap „D'e M, Poulé en H Lagrouw, Gisteren werd alhier de optochi mogelijk gjnnenp0|(jer van 'sGrevelduin-Capelle I werd de heer W. B. Rijken alhier op gerekend, dat gejcozen a]s bestuurslid. De landbouwer H. K. op de Zandschel had jl. Woensdag bij het 'stallen van ztjn paard het ongeluk zijn been te bezeeren, zoodat geneeskundige hulp noodzakelijk was, welke beenbreuk constateerde. As. Zondag zal voor de Ned Herv gem. alhier optreden Ds. A Meijers, des voorm. tien uur. in de Ned. Herv Kerk a. d. Loonschendijk zal op a. s Zondag, des voormiddags half tien uur optreden Ds. Schlemper te Besoijen, SPRANG-CAPELLE. (V.m. Sprang). A.s Zondagavond half zes hoopt in de Geref. Kerk alhier in den Dienst des Woord voor te gaan Ds. G H. de Jonge. VRIJ H. CAPELLE. Geref. Kerk As aan de Muziekschool te Waalwijk nog bondag des voorm. 9 30 uur hoopt Ds. de lager te stellen, b.v. ƒ0.50 per concert, dus ƒ2.— voor dé geheele serie. Dat allen, die in onze plaats iets oor muziek gevoelen, aan bet wel slagen van deze prachtige concerten die we toch immers moeten behou den ook in het komende seizoen wederom linn medewerking •mogen erleenen Momenteel heerscht in deze provin cie in hevige mate een besmettelijke ziekte, die zoo zij niet spoedig bedwon gen wordt, een ramp beteekent voor onzen veestapel. Wij vernemen, dat de aangetaste koeien binnen tweemaal 24 uur sterven en dat het vleesch ongeschikt wordt bevonden voor de consumptie. De aangetaste beesten crijgen een hevige benauwdheid met neusbloeding en sterven daarna. Vooral de koeien, die pas gekalfd hebben, blijken zeer vatbaar voor deze besmet telijke ziekte. In Eindhoven en omge ving zijn reeds 40 koebeesten tenge volge van deze ziekte bezweken, ter- wijl ook in Tilburg deze ziekte in ernstge mate schijnt te heerschen. De plaatselijke veeartsen Dr. Nijssen en Pulles hebben onmiddelijk eenige professoren van de veeartsenijschool te Utrecht geraadpleegd. Deze arri veerden hier eergisteren en hebben de oorzaak van de ziekte vastgesteld, alsmede een serum gezonden, verkrijg baar in de seruminrichting. Het onder zoek duurt nog voort. Het schijnt, dat de ziekte uit Oostenrijk is overgebracht. Zij moet tot de kwaadaardigste soort behooren. Nader vernemen we nog,.dat ook in Tilbuig een onderzoek is ingesteld naar deze ziekte door de Rijksserum- inrichting aldaar Deze kwam tot dezelfde conclusie als de professoren met de doktoren in Eindhoven. 's HERTOGENBOSCH. Voor de ver nieuwing van het carillon in den toren der Kathedraal wordt veel belangstel ling betoond. Behalve eene gift van f 1000 en 5 klokken 5 maal f 375.kwamen reeds ruim 30 bedragen van t 100 binnen, Spoedig zal voor worden overgegaan tot het aanbieden van inteekenlijsten onder de burgerij Bij gelegenheid van het 15 jarig be staan van 's Hertogenbosch Muziek korps op 8 en 9 Juni a.s. (Pinkster dagen) te Den Bosch een groot Natio naal Concours voor Harmonie- en Fanfarekorpsen gehouden worden. Als voorzitter van het eere-comité werd benoemd Mr. F. J. van Lanschot, burgemeester van 's Hertogenbosch. Bond van R K, Rijkskieskring organisatie in den Rijkskieskring 's Hertogenbosch. Bovengemelde Bond omvattende de Staten Kieskringen Grave, Heusden, 's Hertogenbosch, Helmond en Eind hoven houdt op Zaterdag 17 Mei a s. in „Lohengrin" te Den Bosch n.m. om 2 uur vergadering van afgevaar digden. De agenda vermeldt o.m bespreking van het Ontwerp Algemeen Kiesrege- lementbespreking der overige agenda punten van de Algemeene Bondsver gadering op 30 en 31 Mei te Utrecht te houdenverkiezing van afgevaar digden voor de Algemeene Bondsver gadering. Uit den Bosschen Raad. In de laatstelijk gehouden vergade ring van den gemeenteraad kwam ter spraken een adres van het „Comité van Actie" in zake de werkverschaffing. De werkverschaffing is het spook van Den Bosch. De burgerij is die in stelling niet goed gezind om de enorme bedragen ten laste der belastingbetalers, maar bijzonder ook over de schrome lijke misbruiken welke er bij waren ingeslopen en waaraan ieder ordelijk burger zich ergerde. Bedoelde com missie, gevormd uit eenige werkgevers e.a. voert actie om de werkverschaf fing te verbeteren en minder kostbaar te doen zijn. In 14 punten, thans in Den Bosch reeds algemeen aangeduid als „de 14 punten van Wilson" doet het comité een verzoek in die richting. Het lid Kuipers S. P. noemde het adres „moordenaarswerk" en trok er geweldig tegen van leer. Besloten werd de volgende verga dering een algemeen werkloozen-debat te houden. Het adres werd verwezen naar B. en W. om praeadvies. Inmiddels zal de I G. H de Jonge voor zijn gemeente op te treden. Des namiddags half drie leesdienst. WASPIK. Bij de deze week alhier gehouden publieke aanbesteding van een huis met schuur en stalling voor den heer J. Koks (bouwkundige de heer A. de Bruijn alhier) werd als volgt ingeschreven P. de Graauw, Waspik f9170 C. Savelkouls, Waspik f 8450 A. Roovers, Waspik f8251 Gebr. Boom, Raamsdonk f8250 A. de Graauw, Waspik f7675 H van Dongen, R'donk f 6880 Het werk werd aan den laagsten Inschrijver gegund Zondag j l. ontving een van Waspiks zonen, de Eerw. heer J. de Glas, van de orde der Benedictijnen te Oosterhout, de kruinschering. Deze geachte familie zag reeds een tweetal harer kinderen tot priester gewijd, terwijl behalve bovengenoemde, nog een zoon zich voorbereidt. In den loop dezer maand zal het bestuur der St. Elisabethsvereeni- ging de gewone jaarlijksche collecte houden. De Z.Eerw. Overste Zr, Jeane alhier, is benoemd tot Overste te Helvoirt, terwijl als hare opvolgster alhier is aangewezen de Z.Eerw. Overste Ribevera, uit het klooster te Zevenbergen. RAAMSDONK. De Rij\£greeniging is zijn best aan 't oefenen, zulks in verband met het voorgenomen con cours hippique. instructeur is de ge- pensionneerde wachtmeester J. P. van den Heuvel - Tot kerkmeester zijn door den Bisschop van Js Bosch herbenoemd de heeren L Verschuren en A. J. de Bont. De werklieden, die in Brussel in de beton zouden gaan arbeiden, kunnen nog niet vertrekken, daar de door de regeering toegezegde barakken nog niet zijn gearriveerd j. RAAMSDONKSVEER. Zondag zal D.V, voor de Ned. Herv. Gemeente optreden des morgens half tien en des avonds 6 uur, beide maler, in de Dorpsche Kerk, de ZeerEerw. Heer Ds. Ewoldt. Voor de Gereformeerde Gemeente zal Zondag zoowel des morgens als des namiddags op 't Veer optreden de ZeerEerw. Heer Ds. Donner ui Breda. De opbrengst van den verkoop van de Emmabloem Woensdag ge houden, was ongeveer even groot ais het vorig jaar, toen ruim f 158, nu ruim f 154.— Naar wij vernemen hebben de Echtelieden P. van Suijlekom en Aa Zijlmans 11 Mei hun Zilveren huwelijks feest Deze week gingen enkele Veere naren naar het eiland Spitsbergen teneinde aldaar in de mijnen te werken Den Gemeenteveldwachters de Kloone en Schampers gelukte het een zekeren M. te betrappen toen hij bezig was met het uitzetten van fuiken. Procesverbaal volgde en de fuiken werden in beslag genomen De prachtige politiehond van den Chef der Politie dhr. de Jong liep spelende met volle kracht met den kop tegen den muur, kreeg een hersen schudding en was weldra dood. MADE. Te Drimmelen is door een Damesclub een dezer dagen een naai cursus opgericht met aanvankelijk 10 k 12 leden, onder leiding staande van een directrice uit Terheijden N.-Br. De aangekondigde match der politiehonden op 3 Augustus zal op dien datum niet gehouden worden, wegens onvoorziene omstandigheden. Te Drimmelen zal op Zondag 11 Mei a.s. des voorm. 10 uur in de Herv Kerk aldaar optreden Ds Vink. Weldra zullen de vacante plaatsen van predikanten in onzen kring weder met één vermeerderd worden, zoo doende zijn er niet minder dan vier. Naar wij vernemen zijn op de 6 en 7 Mei gehouden keuring voor de Nationale Militie te Zevenbergen van Made niet minder dan 52 jongelingen ter keuring gewe st waarvan slechts enkele zijn afgekeurd Gisteren werd door de politie alhier tegen D. S., wegens overtreding van het vloekverbod op den openbaren weg, procesverbaal opgemaakt. gehouden van de H. Kindsheid welke werd opgeluisterd door de welluidende toonen der harmonie. In den optocht werden dit maal aardige groepen aan getroffen. Jammer dat het weer niet wat beter heeft willen medewerken. ALMKERK. Woensdag had het kind van den heer v d. S. alhier het ongeluk zoodanig te vallen, dat het zijn been brak. Dr. Overbosch veileende ge neeskundige hulp. A.s. Zondag hoopt Ds. Röth des 's morgens en des avonds voor de Herv. Gemeente alhier op te treden. Tot bestuursleden van de Ant. Rev. Kiesvereeniging alhier, zijn ge kozen de heeren C G. de Jong, P.M. Pouli en H. Lagrouw. DRUNEN. Z D. H. de Bisschop heeft herbenoemd tot kerkmeesters de heeren P. Muskens en J. L. Brok. Z. D. H. de Bisschop heeft her benoemd tot kerkmeesters voor de parochie St. Jan, de heeren J. de Bondt en Adr. de Kort en voor de parochie Berkdijk G. Holman. Kegelen. Door de Kegelclub „Amaenitas" alhier zal van 10 Mei tot 8 Juni een spelers reeds meer dan voldoende bij hem in gebruik zijnde hcrbergloca- liteit heeft verwijderd. Beklaagde werd door de Rechtbank te Breda veroordeeld tot t 40.subs. 40 dagen hechtenis. Eisch 1 maand gevangenisstraf groot plaatselijk Kegelconcours gegeven worden, waaraan alleen door inwoners kan worden deelgenomen. Als prijzen zullen worden uitgeloofd 10 prachtige kunstvoorwerpen. Het inleggeld be draagt 25 cent per 5 ballen Gelegen heid tot kegelen bestaat, iederen Zaterdag van 7'/a10 uur n.m. Op Zon- en Feestdagen van 12—2 en 7—10 uur n m. en 's Maandags van 8—10 n.m. De prijzen zijn te bezichtigen in de étalage van den heer H. v d. Linden Smulders. Heusden, 8 Mei 1924. De Rijksklerk der Dir belastingen Lahaije, wordt met ingang van 16 Mei e.k. verplaatst naar Valkenswaard. In de Breestraat viel de timmer mansbaas C. v. E. van een steiger en wel zoo dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Het water in de Maas staat thans op enkele plaatsen nagenoeg van dijk tot dijk, zoodat er voor de boeren niets overbleef, dan runderen en paarden naar stal te halern. Slechts heel enkele dieren bevinden zich nog n de weigelukkig schijnt de was tot staan gekomen te zijn. Moderne stroopers. J. B en A. v. B. uit Waalwijk waren door den Kantonrechter te Waalwijk veroordeeld wegens overtreding der Jachtwet en verschenen voor de recht bank in booger beroep. Ze bekenden nog al nederig, ze waren nooit veroordeeld, ze wenschten wat lichtere straf te krijgen want ze hadden maar gestroopt van „êrremoei" t Leek wel zielig zoo Maar wacht, daar kwam de rijksveld wachter L. van de Griend en die be lichtte daar eens eventjes de mannen van den „lichtbak" „'t Zijn slimme stroopers", aldus de veldwachter. Ze stroopen de hazen en ze nemen 't vleesch meel" (gelach,) Neen, ze waren waarlijk niet zoo stum perig als 't uithangbord„êrremoei" wel moest doen gelooven. En ze gingen uit stroopen op wel uitgeruste manier. „De stroopers doen tegenwoordig ook modern" aldus de president „'n Voetbal WAALWIJK De Roodborstjes—W.S.C. Terrein Wtlhelmina. W.S.C.-aanhangers morgen allen om twéé uur present op het Wiihelmina- terrein in Vught, Uwe spelers, die morgen deze voor ons plaats zoo be langrijke wedstrijd te wachten staat, kunnen U thans zeer zeker niet mis sen Niemand ontbreke derhalve daar. En wat te zeggen van dezen grooten kamp! Dit is eene vraag welke thans op aller lippen is. Wij mogen, ja wij kunnen hierover niet uitwijden. Een ieder hoopt natuurlijk op eene Waal- wijksche overwinning en toch behoort zulks misschien niet tot de onmoge lijkheden. Thans nog een enkel woord tot de spelers zelve. Gij hebt in de laatste wedsirijden getoond, waartoe gij in staat zijt Morgen zult gij in de Rood borstjes een tegenstander ontmoeten, die met dezelfde geest en met hetzelfde voornemen bezield is als gij en die eveneens alles in het werk zal stellen om als overwinnaar te voorschijn te treden. Omtrent Uwe tegenstanders be hoeven wij U niet veel meer mede te deelen. Gij kent deze faire en prettige uit Uwe diverse ontmoetingen. Gij weet dan ook, dat de Roodborstjes steeds tot de laatste seconden aanhouden en van géén opgeven weten. Geeft U derhalve morgen allen geheel en al, néén gooit er voor deze maal nog een extra schepje op. Ten slotte wenschen wij U het meeste succes. Geheel Waalwijk, zoo wel voor- als tegenstander, wacht met bonzend hart op den uitslag. Wat zou het eene vreugde en feest in onze plaats zijn, wanneer er morgen eens gewonnen zou worden. De Brab Voetb. Bond zal de beslissingswedstrijden voor de veree- nigingen, welke voor een promotie of degradatie van de He klasse in aan merking komen, op het W.S.C.-terrein laten spelen en wel op 18 Mei a.s. Voor eene event, promotie zal moeten worden gekampt tusschen Kaatsheuvel II en R.W B. 11, terwijl tusschen Baard wijk II en Quick II een wedstrijd ge speeld wordt, wie dezer beide veree- niglngen voor de laatste plaats in aan merking komt. Eerstgenoemde veree- nigingen behaalde ieder 9 punten, de andere ieder 7. Quick—Achilles. Daar Quick Zondag a,s. vrij is van competitie speelt zij een vriendschap- pelijken wedstrijd tegen Achilles uit Tilburg op het terrein alhier. Deze Tilburgsche club speelt in de 3de klas N.V.B. en beschikt over sterk Xl-tal. Quick kan thans een sterker Xl-tal in het veld brengen dan de laatste comp.-wedstrijden daar A. van Hilst en Fr. Smits wederom van de partij zijn. Wij raden daarom de supporters aan om dezen wedstrijd bij te wonen wijl men verzekerd is van een span- nenden wedstrijd. Aanvang half drie. WAALWIJK. Duivensport. De Postduiven-vereniging de „Ordonnans" hield Zondag 27 April een wedvlucht van ui*» fchh- (België). Afstand 117 KM. V De prijzen werden behaald als volgt le pr. H Donders, 2è J v d Penne. 3e P v d Houdt, 4e H Donders, 5e H Hensen, 6e H Hensen, 7e H Hensen, 8e H van Corstanje, 9e A van Riel, 10e W van Bokhoven, lie J Brekel- mans, 12e J Brekelmans. De Postdüiven-vereeniging de „Ordonnans hield Zondag 4 Mei een wedvlucht van uit Mons (België). Afstand 154 K.M. Los 2 uur. De prijzen werden behaald als volgt H van Corstanje, 2e J van der le pr 25 jaren geleden hadden ze zoo'n groot I Penne, 3e H Hensen, 4e H Hensen, machiën. 'n bak met 'n oliepitje er in5e H Hensen, 6e H van Corstanje, 7e Maar nu hebben ze fraaie lantaarns|J Brekelmans, 8e A van Riel, 9e P van De president waarschuwde beklaag den met verwijzing naar de nieuwe Jachtwet, „want die is nog strenger dan de vorige aldus besloot de presi dent. „Nog al strenger vroeg de woord voerder der twee. Het O.M. wees op het gevaar waar aan de politie steeds bloot staat tegen over de stroopers, die zoo licht het geweer bij de hand hebben en eischte bevestiging van het vonnis. Zijn vrouw doodgeslagen. "W. C. 66 jaar koopman te Eindhoven thans gedetineerd. Beklaagd ter zake dat hij in den avond van 27 December 1923 te Eind hoven opzettelijk mishandelend zijne echtgenoote Catharba Peijnenburg ge weldig met een klomp en met een slijpplank heeft geslagen of gestooten en haar met geweld tegen den vloer en meubels heeft geworpen, waardoor deze bloedend is verwond en tenge volge waarvan zij eenigen lijd daarna door verbloeding is overleden. Gedagvaard 10 getuigen. Eisch zes jaar gevangenisstraf met aftrek van preventief. Verdediger Mr. v. d Kun pleitte lichtere straf. De Drank. A. P. C M., smid te Broekhoven. Beklaagde stond voor de Rechtbank te Breda terecht ter zake dat hij leop of omstreeks 24 December 1923, onder de gemeente Tilburg, opzettelijk en wederrechtelijk een bierpomp, toebe- hoorende aan J B. Devenijns, heeft verbogen en vernield, 2e dat hij op tijd en plaats voormeld, na daartoe door genoemden Devenijns te zijn aangemaand, zich niet op de vorde ring van genoemden persoon, uit de Beine, 10e Piet van Beine, 11e Pvan den Houdt, 12e W van Bokhoven, 13e J Brekelmans, 14e J van der Penne, 15e Jos Kleisen, 16e H Donders. Eerste duiven 4-33-4 Laatste 4-51-10. Zondag hield de Postduivenver- eeniging „De Jeugdige Vliegers" alhier een wedvlucht uit Mons (België). De prijzen werden behaald als volgt 1-3-11 G de Graaft, 2-12 A Ver- hoeven, 4—13—14 A Stam, 5 Th Trimbach, 6—15 van Veldhoven, J A v Hilst, 8 J v Huiten, 9 Th v d Geld, 10 M v Heijden. De eerste duif werd geconstateerd 4—27—22. DRUNEN. Wedvluchten gehouden door de postduivenvereniging „De Vliegende Vrienden" te Drunen. Wedvlucht Lier, afstand 80 K.M. De prijzen werden behaald als volgt 1121314—15—17 Ant v d Veer, 2-6-8-9 Th Kuis, 3-4 J Schapendonk, 5—10 M Klomp. 7 11 L v Drunen, 16—18 P v Dommelen. le overduif Ant v d Veer, 2e overduif P v Dommelen. Wedvlucht Hall, afstand 123 K.M. gehouden 27 April 1924. De prijzen werden behaald als volgt 1—2—3—4—5—6—8—15 Ant. v d Veer, 7 J Schapendonk, 9—17 L van Drunen, 10 M Klomp, 11 16 P van Dommelen, 12—14 Th Kuis, 13André Schalken. le en 2e overduif Ant v d Veer. Wedvlucht Mons, afstand 160 K.M. gehouden 4 Mei 1924. De prijzen werden behaald als volgt 1-6 M Klomp, 2-5 - 7-10-15- 16 Ant v d Veer, 3—4 Th Kuis, 8— 14—17 J Schapendonk, 9—13 P van Dommelen, 12 André Schalken.

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 9