BE EtHO WH BfT IBIDEM Derde Blad. Provinciaal Nieuws Saterdag Waalwijk, 16 Mei 1924 Tentoonstelling Waalwlfk 1925 In de gisteren gehouden Hoofdbe stuursvergadering van den Nederl. R. K. Bond van Schoenfabrikanten is, naar wij vernemen, besloten het 25-jarig bestaan van den Bond in 1925, fees, telijk te herdenken. Het Hoofdbestuur stelt zich voor te dier gelegenheid eene speciale vak tentoonstelling voor de Schoen- en Lederindustrie te organiseeren en deze te doen houden in Waalwijk en wel in den geest zooals die van 1903. De vermoedelijke aanvangsdatum zal zijn 23 Augustus 1925, terwijl over den duur nog geen beslissing is ge nomen. Men overweegt een periode van 7 of 10 dagen. Het Dag Bestuur heeft de opdracht zoo spoedig mogelijk te trachten een Comité te vormen, waarna in eene algemeen bijeen te roepen vergadering van dit comité verdere besluiten zullen worden genomen. Wij kunnen verder mededeelen dat naast een beschermheer, een* Eere comité, een Eere Voorzitter en het Dag. Bestuur nog een zevental com missies zullen worden benoemd, belast met de diverse werkzaamheden. Reeds werd als Eere-Voorzitter aan- gezocht de heer A. Fleskens, lid van de Tweede Kamer der Staten-Qeneraal, die zich zooals wij vernemen, bereid heeft verklaard deze functie te aan vaarden. Van het bestuur der Utrechtsche Jaarbeurs is de toezegging verkregen dat ze aan de najaarsbeurs van dat jaar geen afdeeling voor schoenen en leer zal verbinden, terwijl men met het bestuur der Amsterdamsche Jaarbeurs ln onderhandeling is om er toe te geraken dat deze beurs alsdan hier op het tentoonstellingsterrein zal worden gehouden. Eene officieuse toezegging is reeds ontvangen. Binnenkort hopen wij op die plan nen uitvoeriger terug te komen. Bepalen wij ons thans reeds tot het uitspreken van den wensch dat de voorloopige plannen zullen groeien en men er in zal slagen een flink comité te vormen, opdat de nu te houden ten toonstelling, evenals in 1903 schit terend moge slagen en een goed resultaat moge opleveren voor den vooruitgang van de Schoen- en Leder industrie. MEDEDEEL1NGEN der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Langstraat te WAALWIJK. Daar de Kamef bij geruchte vernomen had, dat bij den Post- en Telegraaf dienst wordt overwogen om verschil lende postkantoren (in het district onzer Kamer o.a Heusden. Qeertruidenberg, Waspik, Dongen, Kaatsheuvel) om te zetten in hulppostkantoren en hulp postkantoren in agentschappen (b.v, 's Gravenmoer) heeft onze Kamer zich tot den Minister van Waterstaat gewend met het dringend verzoek bij het treffen van maatregelen tot bezuiniging de belangen van het platteland niet uithef oog te verliezen. De Kamer betoogde daarbij o.a dat aangenomen dient te worden, dat be doelde degradatie vermindering van personeel en inkrimping van den dienst tot gevolg zal hebben en de daardoor verkregen bezuiniging in hoofdzaak zal geschieden ten koste van het platteland dat voor zijn economische ontwikkeling toch reeds zooveel hulpbronnen mis; in vergelijking met steden en bevol kingscentra. De Kamer heeft de aandacht van den Minister van Waterstaat gevestigc op de belemmering, die de peilers der oude voetbrug in de Donge bij Qeer truidenberg veroorzaken aan het scheep vaartverkeer en het verkeer over de in de nabijheid gelegen rolbrug De Kamer acht opruiming dier peilers althans van de twee middelste, nood zakelijk en geeft in overweging de rolbrug voor het begin en na het einde van den fabriekstijd en na het begin en voor het einde van den middag schafttijd b v. 15 minuten gesloten te houden voor de scheepvaart. De Kamer geeft inlichtingen omtrent het verkrijgen van schadevergoeding voor goederenzendingen, welke in den aanvang van het Ruhrconflict op de spoorwegen in bezet Duitschland in het ongereede zijn geraakt. oog&re Handelsschool te Waalwijk. In verband met de officieele opening dezer school op Dinsdag j.l. meenden wij goed te doen een klein overzicht te geven omtrent de geschiedenis dezer school, hopend, dat ook hier het ver leden zal dienen, om het heden beter te begrijpen en te waardeeren. Toen de school in 1916 werd opge richt bestond er in ons industrieel N. Brabant nog geen handelsschool. Jon gelui, die een betrekking in de prak tijk verlangden, bleven soms wat langer op een gewone school en kregen meest al van het hoofd der school nog wat bijlessen of bezochten een toenmalige TJlo-, of Mulo-school, met meer of min der uitgebreid leerprogram, hetzij in de omgeving, hetzij in een internaat. Ben enkele bezocht een Hoogere Bur gerschool in den Bosch of elders. In 1911 reeds werd te Waalwijk de gedachte geopperd, dat er hier plaats was voor een Middelbare Handelsdag school, een school dus met middelbaar bevoegd personeel, daardoor waarborg gevend voor een grondige behandeling van een program van onderwijs, dat gebaseerd is op de eischen van den handel in den ruimsten zin des woords. Ook in andere plaatsen van Noord- Brabant werd de behoefte aan dit mid delbaar onderwijs gevoeld. De Vereeni ging „Ons Middelbaar Onderwijs in Noord-Brabant", in 1914 te 's-Herto- genbosch opgericht, nam het initiatief tot het stichten van bedoelde handels scholen. Onder presidium van den heer Th. de Surmont de Bas Smeele, werd 7 April 1914 te Waalwijk een afdeeling ,de Langstraat", van die Vereeniging gesticht. Den 17 April nam deze, na een conferentie met Dr. Fockens, den toenmaligen inspecteur van het han delsonderwijs, het voorloopig besluit tot stichting van een middelbare han del sdagschool te Waalwijk. Dit besluit is niet uitgevoerd. De Vereeniging „de Langstraat" werd in 1916 ontbonden, doch verschillende bestuursleden van de ontbonden vereeniging kwamen 15 April 1916 onder het voorzitterschap van den heer Klijberg wederom bijeen, nu als leden va"ïi de do^r Dr. Moiter georganiseerde vereeniging „Ons Han delsonderwijs" en thans ging men hier met voortvarendheid te werk. Reeds in dezelfde vergadering werd een Di recteur benoemd en wel de heer Dr. H. H. Knippenberg, thans directeur van de R.K. Hoogere Burgerschool en Middelbare Handelsschool te Helmond. Besprekingen werden gevoerd over het huren van een groot heerenhuis dat voorloopig als schoolgebouw kon dienst doen. Deze onderhandelingen konden tot een goed einde worden gebracht, dank zij de coulante wijze, waarop de heer H. Witlox het bestuur finantieel tegemoetkwam. Den 6en September 1916 werd de middelbare handelsdagschool te Waal wijk geopend. Daarmee was het eerste tijdvak van de geschiedenis der school afgesloten. Als tweede tijdvak zou men kunnen nemen, de tijd tusschen 1916 en 1923 of '24. De geschiedenis van dien tijd laaf zich geschikt samenvatten onder deze drie puntenleerarenleerlingen en onderwijs. 1. Leeraren. Bij de oprichting van een middelbare school op een kleinere plaats, komt men, wat personeel be treft, al dadelijk voor zeer groote moei lijkheden te staan. Het uren-aantal is te klein, er is te weinig gelegenheid voor combinatie met andere betrek kingen de leeraar heeft geen bestaan. Toch zijn vier heeren vanaf het begin aan de school verbonden gebleven: de WelEerw. heer Sanders en de heeren van Imbeeck, van Delft en Odekerken. Het directeurschap werd tot 1 Juni 1918 vervuld door den heer Knippen berg, en ging door diens vertrek over op den heer de Vries, die den 1 Janu ari 1917 als leeraar was aangesteld. Wat het getal leerlingen betreft, dit is bijna steeds cresendo gebleven. Van 20 in 1916, steeg dit tot 43 in 1917, tot 66 in 1918, tot 74 in 1921 en tot 92 in September 1923. Deze uitbreiding zou niet mogelijk zijn geweest, wanneer niet een oplos sing was gevonden in het moeilijke vraagstuk van de huisvesting van een zoo groot aantal leerlingen. Die op lossing deed zich bijna onverwachts voor, toen de gemeente in 1923 de be schikking kreeg over het bijna nieuwe normaalschoolgebouw en zich bereid verklaarde, dit te verbouwen overeen komstig de wenschen van den Rijks Inspecteur M.O. en het Schoolbestuur. Natuurlijk hebben niet alle leerlin gen die in de le klas geplaatst zijn, ook de 4e met vrucht doorloopen en het einddiploma behaald. Verschillen de zijn na de le of eerste twee klassen bij ons te hebben gevolgd, naar een andere onderwijsinrichting overgegaan, vooral, omdat de eerste klas oorspron kelijk was opgezet als voorbei'eidende klas. Het aantal geslaagde eind-exa- men-candidaten bedroeg van 1919 ach tereenvolgens 4, 7, 6, 12, 2. Het laatste jaar hebben de meeste jongens van de 4e klas geen eindexamen gedaan, maar overgangsexamen voor de 5e klas. Gedrag en vlijt der leerlingen heb ben bijna nimmer tot klachten aanlei ding gegeven. Wat het punt onderwijs betreft, oorspronkelijk is de opzet geweest een voorbereidende klas plus een drie-ja rige handelsschool. Geleidelijk is de stof voor de eerste klas uitgebreid en verzwaardachtereenvolgens werden wiskunde en Duitsch op het program ma geplaatst. Tot 1919 werd kennis van Fransch bij toelating gevraagd, na dien tijd niet meer. Ook voor toelating- tot H.B.S. of Gymnasium wordt sedert eenige jaren* geen Fransch meer ge vraagd. Een groote verandering bracht het vorig jaar, toen het Bestuur er in slaagde, den vier-jarigen cursus in een vijf-jarigen om te zetten, dank zij de gelukkige samenwerking van Rijks-In specteur, Hoofdbestuur en Plaatselijk schoolbestuur. Die omzetting beteekende meer dan uit breiding met 1 jaar studie. Daarmede moet 't peil van het geheele onderwijs in alle leerjaren, worden opgevoerd, om te zorgen, dat de jongelui in de 5e klas klaar gemaakt kunnen worden voor het werkelijk niet gemakkelijke eind-examen Hoogere Handelsschool. Om aan den eisch van algemeene ont wikkeling te voldoen, moet de letter kunde in de eigen en vreemde talen, maar ook natuur-, scheikunde en wa renkennis op geheel andere wijze wor den gegeven dan aan een middelbare handelsdagschool. Met het oog hierop is een kleine boekerij in vier talen aan geschaft, terwijl voor natuur- en schei kunde aparte lokalen worden ingericht, welke aan strenge eischen zullen vol doen. Niet enkel het onderwijs in de hoog ste klassen, maar ook dat van de la gere klassen is door die omzetting ge wijzigd. In de eerste twee jaren wordt het gewone Normaal-progranuna van de Hoogere Burgerschool met 5-jari- gen cursus gevolgd. Leerlingen, die, om welke redenen dan ook, later in wis- en natuurkundige richting wil len doorstudeeren, kunnen twee jaar Lier studeeren, alvorens men er poorstudenten van behoeft te maken. Waarschijnlijk zullen binnenkort belangrijke beslissingen genomen wor den, omtrent de Hoogere Handels school in het algemeen en de rechten, verbonden aan het diploma eener er kende school in het bijzonder. De school te Waalwijk is den 3 April '24, door de Regeering als Hoogere Han delsschool erkend. Die erkenning vond a.h.w. haar be kroning op Woensdag j.l., toen de school door den ZEerw. heer Pastoor van Riel werd ingezegend en daarna officieel werd geopend. De liturgisch zoo schoone openings plechtigheden, de magistrale openings rede van Dr. Moller, maar ook de fijne takt, waarmede de heer E. W. Klijberg, de Voorzitter van het Plaat selijk Schoolbestuur, dien morgen de besprekingen heeft geleid en de spre kers heeft beantwoord, hebben op alle aanwezigen een onvepgfrtelijken indruk gemaakt. Waar de Rijks-inspecteur, Mr. Tiel, tevens zijn bijzondere tevre denheid te kennen gaf, èn over het onderwijs, èn over het schoolgebouw, kan het Bestuur voorzeker met de meeste voldoening op dien dag terug zien. As. Maandag 19 dezer geeft Waalwijks Symphonie gezelschap in de zaal „Musis Sacrum" een groot symphonie concert onder leiding van zijnen nieuwen directeur, den heer A. A Groot. Het programma voor het gezelschap is met alle zorg saamgesteld en bevat prachtige nummers, als zoovele bewijzen van de groote toewijding van den directeur, maar niet minder van de bekende ambitie en bijzondere wils kracht van de leden waardoor men het in betrekkelijk korten tijd reeds zoover heeft gebracht Daarenboven zal Mej. M. Heijmans, sopraan te Utrecht, begeleid door niemand minder dan den heer J. Heerkens hare mede werking verleenen en ons doen genieten van haar zoo gunstig beoordeeld sopraan-geluid, in tal van mooie liederen. Alles bijeen belooft het een pracht avond, zoodat er te genieten zal zijn, maar daarom niet alleen mag niemand afwezig zijn. Wij allen moeten onze belangstelling toonen in deze sympathie ke en ijverige vereeniging omdat wij 't op prijs stellen een symphonie' gezelschap te bezitten en ook te be houden door onzen krachtigen moreelen en financieelen steun. Voor nadere bijzonderheden verwij zen wij naar advertentie en programma's A.s. Maandag 19 Mei wordt eene buitengewone algemeene vergadering gehouden in de zaal van de K Werkliedenvereeniging uitgaande van de Ziekenfonds en waarin een ambte naar van den Raad van Arbeid zal spreken over de Invaliditeitswet. Wij vernemen dat het aantal aanvragen voor de Schoenmakerij-af deeling der Rijks vakschool alhier voor den volgenden cursus zeer groot is, ook uit het buitenland, zoo zelfs dat een goed deel daarvan zal moeten worden afgewezen bij gebrek aan plaatsruimte. Zulks is zeer zeker ernstig te bejam meren en het komt ons onbegrijpelijk voor dat de regeering zoo lang talmt, met de reeds zoo herhaaldelijk toege zegde uitbreiding Vergissen we ons niet, dan stond ze dit jaar wederom op de begrooting, maar is ze er ook wederom afgeschrapt. Wij kunnen zuinigheid natuurlijk apprecieeren,maar als zulks moet gaan ten koste van den natuurlijken groei van dit blijkbaar steeds meer en meer gewaardeerde onderwijs instituut, dan mogen we haar wel uit den booze noemen en mogen we de hoop uitspreken dat directie, commissie, autoriteiten en desbetreffende bonden al hun pogingen zullen aan wenden om in dit tekort ten spoedigste te voorzien Het is een belang voor school, in dustrie, streek en gemeente Blijkens achterstaande advertentie reedt a.s. Zaterdagavond in Musis nogmaals op onze beroemde tooneel- speler Louis Bouwmeester. Wij allen zullen aan Rebbe uit Vriend Frits nog de beste herinnering hebben en een voorrecht is het dan ook den grooten kunstenaar wederom hier te zien vooral n zijn stuk „De Koopman van Venetië" als Shylock. Zijn spel in dit werk van Shakespeare is van zoo'n wereldver maardheid dat wij hiervan niets meer behoeven te zeggen en dat het ook niet noodig zal zijn onze lezers aan te moedigen er heen te gaan. Op 't gebied van tooneel zijn we zeer zeker niet verwend, wanneer er iets goeds en dan nog wel zoo iets en door zoo iemand wordt gegeven, moeten wij blijk geven het op prijs te stellen, opdat ook in de toekomst Waalwijk in deze tournées blijve opgenomen. Wij vestigen nogmaals de aandacht op de vergadering die tegen Dinsdag, avond in Musis Sacrum plaats vindt, uitgeschreven door de Waalwijksche Zwemvereeniging. Alle voorstanders eener Bad- en Zweminrichting moeten daar tegenwoordig zijn om tal van zaken deze belangrijke aangelegenheid betreffende te bespreken en vast te eggen; de vereeniging moet definitief geconstitueerd, bestuur gekozen wor den enz. Dus eene zeer belangrijke bijeenkomst, waar niemand mag ont breken. De Minister van arbeid, handel en nijverheid maakt bekend, dat, ter uitvoering van het bepaalde in art. 3 van het Kon. besluit van 25 Juni 1923 (St.bl. no. 298) tot vaststelling van de voorwaarden, bedoeld in art 2 der wet van 5 Mei 1623 tot tijdelijke beperking van den invoer van schoenwerk (St bi. no. 186), gewijzigd bij de wet van 29 December 1923 (St.bl. no 561), door hem is bepaald, dat, met ingang van 16 Mei, invoer van schoenwerk, waar van het bovenstuk grootendeels van leder is vervaardigd, zal kunnen worden toegestaan, indien daartegenover, inden zin van art. 3 van voormeld Kon. besluit, een aankoop van schoenwerk van binnenlandsch fabrikaat staat tot eene waarde, gelijkstaande aan een vierde der waarde van het in te voeren schoenwerk. Door de vereeniging Oranje Kruis is aan den heer G. Mulders alhier voor het met eigen levensgevaar redden van drenkelingen een diploma toegekend gelijkstaande met de zilveren medaille en f25.- Het woonhuis, fabriek met ma chines enz. van de N.V. „Neerlandia", werd bij den gisteravond door Notaris Jansen in Hotel Gerris gehouden toe slag gekocht door de firma W. Timmer mans en Zonen alhier. Fabriek en Woonhuis voor f 14030, en de machines voor f 1725 Begunstigd door prachtig weer had Zondagnamiddag op de doelen van het handboogschuttersgezelschap Entre Nous", ten huize van den heer A. van Berkel, het jaarlijksche prijs schieten plaats. Na een mooien en spannenden strijd, waarin vele mooie series gemaakt werden, gelukte het 't lid F Slaats den lsten prijs voor de kunst, den Rozenprijs en tevens den 2den prijs op het gelukspapier te bemachtigen. Het lid C Maas behaalde den lsten prijs op het gelukspapier. Na een toepasselijk woord van den Voorzitter, werden de prijzen aan de winnaars uitgereikt, waarna de avond verder gezellig in het clublokaal werd doorgebracht. Op de Provinciale Premiekeuring voor merriën d.d. 13 Mei j.l. te Waal wijk gehouden, werden de volgende onderscheidingen behaald. Twee jarige merriën le prijs met zilveren medaille „Ja cadia" van H. A. van Casteren te Schaijk. 2e prijs „Jyole" van Gebr. Oerle mans v. d. Schans te Drongelen. Drie-jarige merriën le prijs „Itopia" van H. Smits te Waspik. 2e p.ljs „Ikadria" van Kinderen C J. Boll te Doeveren. Vier—Achtjarige merriën le prijs met zilveren medaille „Gi V/anka" van G J. W. Branderhorst te Eeti "tp. 2& met zilveren medaille „Dot" van i:»,*\Cnians van der Schans te Dp^WaP 3e prijs met bronzen medaille „Gie- netje" van Gebr. Oerlemans van der Schans te Drongelen. 4e prijs met bronzen medaille „Efia" van G v. Everdingen te Heusden. Negen-jarige en oudere merriën: le prijs de zwarte „Agrita" van G J. W. Branderhorst te Eethen. 2e prijs de vos „Aranka" van H. A Smits te Waspik. 3e prijs de bruine „Carita" van Gebr. Oerlemans van der Schans te Drongelen. le reservede bruine „Balbine" van Kinderen G. J. Boll te Doeveren. 2e reservede zwarte „Nelly" van J. van Bergeijk te Wijk. Heden (Zaterdag) middag zal de officieele opening plaats hebben der Hulsviijttentoonstelllng welke 18,19 en 20 dezer in het Patroaaatsgebouw der St. Ctemensparochle gehouden wordt. Reeds waren wij ia de gelegenheid eens een kijkje te nemen in genoemd gebouw, waar men nog druk bezig was aan de inrichting de laatste hand te leggen en wij moeten er aanstonds aan toevoegen dat hetgeen hier is tot stand gebracht, onze verwachtingen verre overtroffen heeft en wij twijfelen er niet aan of deze tentoonstelling zal een groot succes worden en zoowel het volijverige comité als onze plaats tot eer strekken. Bij het binnenkomen la de zaal maakt vooral de schitterende decoratie reeds een grootschen indruk- Wij wisten reeds ?ij voorbaat dat de versiering der zaal )(j de fa. Van der Meulen Zn. uit 's Bosch in goede handen was, doch wat zij hier onder de deskundige leiding van den heer v. d. Meulen zelf heeft weten te bereiken, is boven allen lof. Vooral het tooneel trekt om zijn stijl volle aankleediog de bijzondere aan dacht, terwijl verder de fraaie bekleeding van de wanden en van het plafond het geheel een bekoorlijk aanzien geven, iet daglicht is geheel afgesloten en baadt de zaal in een zee van electrlsch Icht wat het geheel nog effectvoller maakt. Niet minder lof komt den comHé- ieden toe die voor de verdere ver siering der zaal en de inrichting der stands hebben zorggedragen. Zij hebben een zeer omvangrijke, zware taak gehad en hebben haast dag en nacht rusteloos gewerkt om tfidig ge reed te zgn en wat ze hebben weten tot stand te brengen zal ongetwijfeld de grootste bewondering van eiken jezoeker afdwingen. Kortom, alleen de schitterende aankleeditig en inrichting der zaal zullen een bezoek aan deze tentoonstelling reeds dubbel waard zijn. Thans nog een enkel woord over de joofdzaak, de Inzendingen. Het zou ocdoenlija zijn een opsomming te geven van wat er zooal te bezichtigen is en wij willen ook niet op de zaak vooruit oopen. Het comité is er in geslaagd de meest kunstige huisvlijtproducten uit alle mogelijke plaatsen b^een te crijgen. Men vindt er kunstig houtsnij- en zaagwerk, zeer fraaie borduurwerken en andere handwerken, rietvlechtwerk, koperwerk, enz. enz. Alles is keurig in de verschillende stands gerangschikt. Bijzondere belangstelling zullen trekken de stand kerkelijke gewaden geheel met de hand bewerkt, de stands der firma's Vroom k Dreesmann, Mettrop en Mej. Quaadvliet allen ui: 's Bosch, die met eene schitterende collectie huisvlijtartikelen uitkomen en zullen demonstrceren wat al niet te bereiken is op het gebied van borduurwerk en andere nuttige handwerken, chabioneer- werk, enz., terwijl zij de daarvoor be- noodlgde materialen ook ten verkoop aanbieden. In een woord, men kan op deze expositie alles vinden wat er op het veelzijdig gebied van huisvlijt be staat van het eenvoudigste tot het meest kunstige en wij kunnen deze tentoonstelling dan ook niet anders dan belangwekkend en zeer nuttig en leer zaam noemen en een prachtig idee van de initiatiefnemers van deze eerste Hulsviijttentoonstelllng ln onze om geving. Ook aan afwisseling gedurende die dagen zal het niet ontbreken, waarom trent de overal verspreide programma's ons uitvoerige inlichtingen geven. Is men vermoeid van het bezichtigen en de wandeling langs de stands, dan noodigt een gezellig zitje in het achter gedeelte der zaal U tot rusten uit, waar men zich ook aan diverse dranken verkwikken kan en waar alle soorten chocolade, bonbons, sigaren, sigaretten, enz. verkrijgbaar zijn. Tusschen de verschillende stands zijn verder aller hande spelen aangebracht, waaraan voorzeker ledereen zijn geluk wei eens zal willen beproeven. Ook de groote verloting, waarvan de trekking den batsten dag zal plaats hebben, - belooft een groot succes te worden. De uitstalling der prachtige prijzen heeft velen de laatste dagen nog aangezet zich van loten te voor zien en naar wij vernemen z^n er nog slechts enkele loten over. Men haaste zich dus zoo men nOg mee wil doen. Wanneer het weer nu nog wil mee werken dan twijfelen wg niet aan het welslagen dezer tentoonstelling en zal zij voorzeker ook vele bezoekers van buiten trekken. Wi] vernemen nog dat de officieele opening welke hedenmiddag ten 3 uur plaats heeft zal worden bijgewoond door verschillende officieele personen uit onze gemeente, door de geestel^ken der verschillende parochies, door de besturen van enkele vereenigingen, het kerkbestuur, enz. alsmede door het voltallige comité. Voor verdere byzonderheden verwij zen wij naar de uitvoerige programma's. -— De gastentoonstelling, die Don derdag, Vrijdag en Zaterdag a.s. in Musis Sacrum zal worden gehouden, belooft in alle opzichten te zullen slagen Zullen de talrijke mooie stands veler aandacht trekken in het bijzonder zal dit het geval zijn met die van de fa. Stein en Tacker die laat zien wat tal van producten uit de steenkolen voort komen. Wij kunnen onze lezers dan ook aanraden deze tentoonstelling zeker te gaan bezoeken.

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 9