Antoon Tielfin. Waalwjk, Gramapboonplaien. J. GLEKAN Fa- Wed Job Verbuist Zonen, Nieuws uit Reusden Nieuws uitKaatsheuvel. Binnenland. 435e STAATSLOTERIJ. SPORT. Gemengd Nieuws. Advertentiën Correspondentie. Hdriaan van Doorn, Zomerdijk 305 Machinefabriek één proeforder overtuigt U Iedereen en Jtiemana trische geleiding in huis was verbroken en de lampenkap geheel verschroeid. Ook hebben de muren veel geleden door 't afvallen der kalk. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren 57 stuks hoornvee en 50 60 biggen aangevoerd. Van het voor postpaketten werd ingelascht. In de Maandagavond gehouden vergadering van de vereen. „Kaatsheu vels Belang" werd besloten de fabri kanten door een circulaire op de hoog te te stellen van de juiste dienst van verzending enz. der postpaketten, wijl hoornvee golden de prijzen als volgtl,et vaak voorkomt dat groote haast kalfkoeien f 400 a f 425, kalfvaarzen j gemaakt wordt om een pakket nog weg f 325 k f 375, muntigen f 200 k f 225, S te kl'ijgeu, terwijl het soms uren of hokkelingen f 85 k f 110, kalveren f 40 f60; die der biggen f10 f14 per stuk. ALMKERK. Onze vroegere dorps genoot, de Heer J. Bucbner is met ingang van 2 Juni benoemd als Assis tent-Directeur aan de Ccöp. Stoom- zuivelfabriek te Zwolle. --Te Nleuwendifk (Gem. Almketk) zal een iweene weegbrug geplaatst worden in de nabijheid v. d. Ccöp. Graanmaalderi). Naar wij vernemen zal in 't laatst vao Juni a.s. aan de hulppostkantoren alhier de nummers worden verkocht voor de nieuwe njwielbelastiog. Vanaf 11 tot én met 21 Juni a.s is ten Gemeentehuize alhier bet io sch ijvingsregister 1925 methetdaatu opgemaakt Alphabeusch Register voor eenieder ter inzage nedergeiegd. MADE. Op Zondag 8 Juai e.k. zal Ds. Koster des aam. half drie in de Herv. Kerk te Terhetjdcn (N.-B*.) een vacatutebeurt vervullen. Heden herdacht de Eerw. Overste van bet Liefdegesticht Sint Jozef te Made haar 12'/3—jarig jubileum dat zi de H. Belofte aflegde. Dit feest word met veel luister in de kapel kerkelijk herdacht. LOONOPZAND. Op Zaterdag 14 Juni a.s. zullen op het feestterrein der «Sophia's vereeciging< van 2 tot uur kinderspelen gegeven worden. Te 2 uur zullen de kinderen aan de Openb en de Bijzondere School afgehaald worden door het Feestcomité en onde de welluidende tonen der muziek zich naar het speelterrein begeven. De regeling en voorbereiding is op gedragen aan het hoofd der Op. school des heer Van Opstal, langer op 't Kantoor op verzending moet wachten. De biljartclub „Internos" geves tigd bij den heer Jan van Dun, maakt met de a.s. Pinksterdagen een uit stapje naar Brussel. Kaatsheuvel, 4 juni 1924 Van bevriende zijde werd ons ver zocht het verslag van het Matinée van het Kon. Muziekgezelschap „Euphonia van Zondag 25 Mei eenigszins te recti ficeeren. Gaarne voldoen wij door dezen aan dit verzoek. Daar we zelf tot onzen grooten spijt den familie omstandig heden verhinderd waren het Matinée bij te wonen, wendden wij om 's Maan dags morgens tot een zeer muzikaa ontwikkeld, tot oordeelen alleszins be voegd vriend, die op de uitvoering tegenwoordig was. Wij hebben zijn critisch oordeel omtrent de uitvoering der verschillende muzieknummers niet geheel gevolgd, daar we niet gaarne critiek uitoefenen, weike de finesses der zaken raakt, als we onze op- en aanmerkingen niet persoonlijk hebben kunnen opnemen. We verzuimden bij ons interview geen programma boekje bij de hand hebbend ook over de zangnummers van den heer K. te spreken. Toen we Dinsdagavond laat aan 't verslag werkten, merkten we dit verzuim op. We wilden niet op de hoogte met de wijziging van 't programma deze nummers niet ge heel onopgemerkt voorbijgaan en gaven overtuigd dat de heer K. steeds ernstige studie van zijn nummers maakt, er de voorkeur aan de uitvoering zelf ver- dienstelijk te noemen. Dat we daarbij de heer K. geen bassolist noemden zal niemand, ook de heer K. zelf niet, ons euvel duiden. We weten dat ook de Jheer K. ons oordeel over de vocale muziek gaarne respecteert en niemand zai beweren dat deze uitspraak bezijden de waaaheid ts. Mocht er in 't verslag meer belang gesteld worden in een meer critisch verslag, zoo zijn we gaarne bereid dit te geven, doch moeten er dan vooraf op wijzen, dat dit niet iedereen steeds even aange naam zal kunnen zijn. We hebben in ons verslag van Woensdag j.I. niet anders dan goed bedoeld en we gelooven niet dat „Euh- honia" zich er door benadeeld kon gevoelen. Naar wij vernemen bestaat bij verschillende heeren het plan zich in een of meer kegelclubs te vereenigen. We mogen dus gerust zeggen, dat het doel van „Amoenitas", n.l. om door 't geven van een plaatselijk concours voor niet kegelaars, de sport alhier aan te wakkeren, bereikt is. De stand heeft zich dezer dagen weer aanmer kelijk gewijzigd. Maandagavond was reeds 2 X 45 gegooid. Met ingang van 1 Juni hebben We verkregen dat ook voor Kaatsheu vel, de post welke met den trein 7.14 te Waalwijk arriveert, afgehaald wordt en nog in de laatste bestelling wordt opgenomen. Daarnaast verkreeg de vereeniging „Kaatsheuvels Belang" ook nog, dat er één nieuwe verzending Heusden, 3 Juni 1924. Tot. organiste in de Ned. Herv. Kerk te Herpt is benoemd onze stads- genoote Mej. M. Hoekstra. A.s. Zaterdag herdenkt, onze HoogEerw. Heer Deken Wouters zijn 40-jarig Priesterschap. Overeenkomstig zijn wensch zal men zich van feestbe toon onthouden. Den volgenden dag, 8 Juni, wordt echter van 122 uur receptie gehouden in het vereenigmgs- lokaal, als wanneer een huldeblijk wordt overhandigd. Naar we vernemen is als datum voor den te houden optocht van 'e Ge nootschap „De Kindsheid", vastge steld op Zondag 29 Juni. Hoewel in deze streek de kruis bessen (kriezen) goed bloeiden, nijn er nagenoeg geen geschapen. De aalbes sen beloven wel wat meer, doch de op brengst blijft zeker beneden het mid delmatige. De 5-jarige zwarte merrie „Mies- je" toebehoorende aan den Heer G. v. Evcrdingen, is opgenomen in het stam boek. De havenbeweging van den Nieuwen Waterweg over de eerste 5 maanden van dit jaar is vooruitgegaan met 935 schepen, van Rotterdam met 773 en van Antwerpen met 136, terwijl die van Hamburg achteruit ging met 648 schepen. Te Rotterdam is overleden rector N. H. M van Reijzen, hoofdredacteur van „De Maasbode". Vijfde Klasse. Negende Lijst. Trekking van 2 Juni f 15.000 No. 3880. 1000 No. 5184, 12724. 400 No. 2407, 4477. 5006, 15875. 200 No. 2235,8333, 13799, 15038, 15205, 17713. 100 No. 3101,6308,14792, 15507, 20484. 5e kl. 10e lijst—Trekking van 3 Juni. Prijs van 1000: 20710 400: 7610 987117469 200 5434 8645 1758419835 19890 22412 9202 10312 13939 16299 19205 21715 WAALWIJK. De Quick-seriewedstrijden. Oidet ciio me belangstelling hebben Zondag de laatste wedstrijden van de Qulck-setie plaats gehad. Door het niet opkomen van Willem II moest het programma een wijziging onder gaan die niet in het voordeel der te spelen wedstrijden kwam. Hlexdoor toch moest een prachtwedstrijd achter wege blijven wat voor het 1000-koppige publiek een teleurstelling was. Niet tegenstaande kan Quick met genoegen op deze wedstrijden terugzien en het tevens een aansporing dergelijke wedstrijden meermalen te organiseeren. Gaven we in ons overzicht van Zaterdag te kennen dat S.V.W. van R W.B. zou winnen, onze voorspelling is uitgekomen, maar laten we direct «r bij voegen dat het even goed een SI W.B.-ove» winning had kannen zijn. Hoewel S.V.W. in het veld sterker was konden zij de hechte R.W.B.- verdediglsg niet passeeren en in de laatste miouten der verlenging gelokte het de Goriuchemmers bun eenlgste do-lpuot te maken. Daarna speelde een Qulck-combinatie tegen K.S.W. welke wedstrijd In een 1 geluk spel eindigde. De harmonie dan de R K. Werkliedenbond zorgde onderwijl door het spelen van lustige tnarscheu dat de goede stemming onder het publiek bewaard bleef tot scheidsrechter v. Loon het sein gaf tot begin van den cind-wedsirijd f-us schen S.V.W. en K S.W. Niemand had verwacht dat Kaatsheuvel aan S.V.V. zoo'u harden tegenstand zou bieden, want beide doelen waren om beurten in gevaar. Daar het fl nk begon te regeaen moest lang gewacht worden eer de tweede speeihelft een aanvang kon nemen en in dien tijd was het Quick-terrein in één waterplas herschapen. Toch besloot men, nadat de regen had opgehouden, door te spelen waarbij beide partijen kans zagen nog eenmaal te doelpunten, zoo dat de wedstrijd ie een 3—1 over- wincing voor S V.W. eindigden. Direct na afloop overhandigde den heer v. Engelen onder toepasselijke toespraken de verschillende prijzen die door de verschillende aanvoerders onder dankzegging aanvaard werden S.V.W. Gorischem gaf de verzeke ring om zoo spoedig mogelijk een vriendschappelijke:) wedstrijd tegen Quick te komen spelen. Tweeden Pinksterdag speelt Quick op eigen terrein te Emma uit Dor drecht, een sterke Westelijke 3e klasser Heden (Woensdagavond) is het algemeene vergadering der Qulck- supporters-vereeniglng in het café van H. van Drunen, waarbij belangrijke punten ter tafel komen. Aanvang 8 uur W.S.C. De beide Pinksterdagen zullen door W.S.C. niet zonder meer vootbij wordea gegaan en beeft zr> voor deze feestdagen beslag weten te leggen op zeer sterke vereecigingec Den len Pinksterdag ontvangt zij d' Rotterdamscha tweede klasser S U.C. Spelende in de aideellng waarin Ualtas du jaar gepromoveerd Is, terwijl det 2en dag het hier bekende en sterke Dongen den strijd tegen W.S.C. zal aanbinden. SPRANG. Op Hemelvaartsdag werden alhier de door onze voetbalvereniging S.V.V uitgeschreven seriewedsttijden gehou den. Er was veel belangstelling en het waren dan ook spannende wedstrijden, zoodat er voor de voetballiefhebbers te genieten viel. De uitslag was als volgt MontaH.E C. 02. R.W.B.T.S C. 2-4. T.S.C.—H.E.C 2—7. H.E.C. won alzoo den eersten prijs (zilveren beket) en T.S.C. den tweeden p. ijs (zilveren voetballer). S V.V. verloor J.I. Zaterdag met 1-0 van W.S.C. II op de R.W.B.- seiiewedstrijden te Waalwijk. Voor a.s. Maandag heeft onze voetbalvereenlging S.V.V. weer serie wedstrijden uitgeschreven, waaraan de volgende vereesiglngen zullen deel nemen Internos en SParta, Sprang-Capelle Sparta, Tilbutg en Quick II en III combinatie, Waalwijk. KAATSHEUVEL. De voetbalvereenlging K S.W. wist Zondag te Waalwitk in de groote seriewedstrijden van Quick den 2en prijs te behalen. Daar in de dem.- fioale Willem II uit Tilburg niet was opgekomen kwam Kaatsheuvel, na een afmattingswedsuijd tegen een Qulck- combiaatle waarin 11 gespeeld werd, in de finale tegen Gorlncbem. Ofschoot deze 2e klasser ia 't begin van dt wedstrijd iets meer overwicht kon laten gelden, waren over 't algemeen genomen de partijen niet slecht ver deeld. In de tweede helft van den wedstrijd was zelfs Kaatsheuvel over wegend sterker en Gorlcchem mag van geluk spreken, dat de stand 31 voor Gorkum geen gelijk spel geworden 1». WASPIK. Een elftal van oud-»Brabantia« speelde gister bij de te Kaatsheuvel gehoudee serle-wedstrijdes», uitgeschre ven door B. V. V., tegen tjullana*, Baardwsjk. Waspik won met 3—1 en zal in de finale uitkomen tegen D. V. Dongen. Kampioetiscomp. 3e klasse. 's BochRoodborstjes Eindhoven II 2—1 Kampioenschap van Nederland. Groningen Be Quick Enschede 1 —0 Breda N. A. C Stormvogels 0—1 Olympische spelers. Men seint uit Parijs de uitslagen van de volgende, voor de kwartfinle ge speelde wedstrijden Uruguay Frankrijk 5—1 Zweden Egypte 5—0 Holland Ierland 2—1 Dadelijk na afloop van de wed strijden is er geloot voor de halve eindwedstrijden. Het resultaat is als volgt DonderdagZweden Zwitserland te Colombes om 5 uur 30 scheids rechter Ivancsis (Hongarije), VrijdagNederland Uruguay te Colombes om 5 uur 30, scheidsrechter Vallat (Frankrijk), grensrechters Herren (Zwitserland) en Fourgous Zondag is dan de verliezerswedstijd, Maandag de eindwedstrijd. Duivensport. WASPIK, De uitslag van de postduivenwed* vlucht gister gehouden door »Nog Sneller* is als volgt Gelost te Compiègne (uur o» bekend.) Ie pr. Th. de Graauw 9 u. 54 m. 41 s. 2e pr. P. Roovers 10 n. 8 m. 7 s. 3e pr. Tb. de Graauw 10 u. 10 m. 22 s. 4a pr. A. Boom 10 u. 29 m. 4 s. MADE. Zondag hield de Duivenbond alhier een wedvlucht uit Oudenbosch, waar de duiven om 10 uur vrijgelaten werden. De eerste duif werd om 10 15 uur en de laatste om 7 uur getooad. Uitslag als volgtJ. v. der Ven 1, Thljssen 2, C. v. Gils 3, C. Hoop 4, D. Heeren 5, P. Gamers 6, P. v. Bracht 7, C. Sens 8 en J. van den Heijkant 9. Duivensport. MADE. Zondag hield de postduivenver- eeniging „Prinses Juliana" een wed vlucht vanuit Mons; afstand 147 K.M. De duiven werden vrijgelaten om 8 30 uur; de eerste duif bereikte haar hok om 10 u. 10 m. 21 sec de laatste om 10 u. 31 m. 22 sec., en verder als volgt P. Kooijman 1, 7, 10, 11 C. Rullens 2, 5D. J. Kop 3, 6, 8M. Broeken 4B. van Dongen 9 Zondag hield de postduivenver- eeniging „De Reisduif" een wedvlucht vanuit Groningende eerste duif be reikte haar hok om 1 u. 24 m. 55 sec., de laatste om 2 uur en verder als volgt J. de Jong 1, 4, 5, 10; J. Avontuur 2, 16, 19; B. van Meel 3, 17; P. v. d. Made 6. 11, 12; Adam v. d. Zanden 7, 13, 15, 20; H. v. Gils 8, 14, 18; P. Thijssen 9 Hedennacht omstreeks half drie heeft in de St. Annastraat te Nijme gen bij de Qroenestraat een ernstig auto-ongeluk plaats gehad, waarbij 2 personen onmiddelijk werden gedood en vier gewond, van wie één zoo ern stig, dat hij vermoedelijk eveneens zal sterven. Een auto van de garage „Egbers" uit de Hertogstraat, waarin gezeten waren de 34-jarige heer H. Egbers en zijn 33-jarige echtgenoote, benevens de 27-jarige H. v. d. Waarden en de heer en twee gezusters Gerritsen, reed, doordat de bestuurder, door tot nog- toe onbekende oorzaak, het stuur niet meer meester was, tegen een telefoon paal. De auto werd totaal verbrijzeld. De heer Egberts en zijn echtgenoote werden onmiddelijk gedood; de heer van der Waardeen werd ernstig inwen dig gekneusd, zoodat men voor zijn le ven vreest. De heer Gerritsen en zijn beide zus ters werden licht gewond. De gewon den werden naar het ziekenhuis over gebracht. Te Gemert is Zaterdag namiddag de heer Jos. v. Asseldonk, vader van kinderen, met zijn motorfiets tegen een boom gereden. Hij was onmiddelijk dood. De motor werd in een sloot langs den weg gevonden. De 13-jarige de B. te Alphen a.d Rijn, schrok Zondag bij een rijwiel- tocht voor een snel naderende auto, met het gevolg dat liij kwam te vallen en spoedig daarna overleed. Zaterdagmiddag had de werk man A. uit Enschedé, vader van 4 kin deren, op de Heemaf te Hengelo het ougelnk een ijzeren balk op het lichaam te krijgen, tengevolge waarvan hij kort daarop overleed. Sedert Donderdag worden te riedel twee jongens, van 16 en 17 aar, P. en B., vermist, die op de Maas in een bootje waren gaan roeien en niet zijn teruggekeerd. Er is geen spoor meer van hen ontdekt.j Te Dalen is te timmerman D Alting aan bloedvergiftiging overleden. Tengevolge van het eten van jlanten is het 6-jarig zoontje van dr. ri. te Scherpenzeel aan vergiftiging overleden. Het kind van den heer R. te Breugelen is spelende in den Rijn geraakt en verdronken. V erslagen Catal o gi Kant o orboeken Cou r anten Aan d eelen B r iefhoofden Circ u laires Brief k aarten Liniëerwerk Etik e tten r egisters Re k eningen Prijsnot c eringen Loo n lijsten Handelsdrukwerk E nvelopen T abellen Memor a ndums Tij d schriften Fo p muiieren Bonbo e ken Obligatie s enz. enz. Aanbevelend, Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tieten. uitgezonderd kan wederom profi- teeren van JACOBS nieuw- sten voorraad 32560 De nieuwste v. DUO HOFFMAN. Pi 's-i. HET ADRES van VERTROUWEN. De raadsverslagen van Capelle en Eethen, uitslagen wedvluchten enz. in 't volgend nummer. Schapen arkt 3i, 's Bosch. WACHT! NIET tot den faa sten dag.j doch koop N reeds uwen benoodigden STROOHOED, OVERHEMD, SLAPPEN HOED OF DAS voor de a s. Feestdagen. 2e Pinksterdag tot 12 uur 328(3 geopend. Onze collectie Sramaphoons en pathéfoons is met de nieuwste modellen aangevuld. MUZIEKHANDEL b. d. Haven WAALWIJK. KANTOOR VAN RECHTSKUNDIG ADVISEUR. Havknstbaat 5 (nabij 't Station 's-Hbbtogxnbosch. Adviezen en bijstand met be- trekking tot processenstraf zaken, faillissementen, nalaten schappen, boedelscheiding, voog dij, curateele, echtscheiding, ar beidscontract enz. Behandeling van alle voorko mende Rechtszaken, zoowel bfl Rechtbank als bq Kantongerecht, innen van Schuldvorderingen, regeling zaken van debiteuren met hunne schuldeischers, maken van contracten, requesten enz. Degelijke en prompte afwerking. Billijke conditiën. N.B. Bij niet inkomen der schuldvorderingen in der minne, worden geen kosten in rekening gebracht. 2290 WAALWIJK. 31120 Interc. Telef. No. 40 Complete Drijfwerken. Condenseurs. Walkvaten Exhausters. C.jacobsdZo.

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 6