Cijferstempels J. C. ran EijkÉÈm. Rechtszaken. Gemengd Nieuws, SPORT. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. I Doorzitten bij wielrijders Stukloopen Schrijnen en Smetten der Huid Zonne- j brand Doorgeloopen Branderige Voeten verzacht en geneest men met PUROL. aan den heer P. van den Akker te 's Hertogenbosch, die directeur is van Nos Jungit Apollo uit St. Oedenrode. De uitslagen van den tweeden dag van het concours te 's Hertogenbosch voor harmonie- en fanfarekorpsen zijn Vierde afdeeling fanfare 2de prijs Fanfare der H. Familie te Heusden, met 90 punten, 3de prijs Kunst na Strijd, Woudrichem, met 71 punten, 3de prijs Oefening Baart Kunst te Erp, met 63 punten. Derde afdeeling fanfare 1ste prijs Oefening Baart Kunst, Ammerzoden, en Wilhelmina, Sieeuwijk, beide met 101 punten. Tweede afdeeling fanfare 2de prijs Prins Hendrik, Meteren, met 90 punten, 3de prijs De Volharding. Kerkwijk, met 69 punten, 3de prijs Muziekkorps der ConstructiewerkplaatsenDe Vries Robbé en Co., Gorinchem, met 67 punten, 3de prijs Wilhelmina, Dussen, met 60 punten. Eerste afdeeling harmonie 2de prijs Tot onderling genoegen, Berlicum. Eerste afdeeling2de prijs Nieuw Leven, Haaften. met 88 punten, 3de prijs Kunst en Vriendschap, Meeuwen met 69 punten Afdeeling uitmuntendheid harmonie 3de prijs Instrumentale Muziekvere niging Concordia, Beesd. Afdeeling uitmuntendheid fanfare 2de prijs, Audeis Fanfarekorps, Andel het gemeentebestuur van Den Bosch op het kasteel afgehaald, hoopt, met een beroep op de buiten- gewone omstandigheden, waaronder wij leven. Op grond van het vorenstaande blijven wij Uwe vergadering in over weging geven om de ten dezen te verleenen hulp te beperken tot boven bedoeld crediet van f 200.000 en niet in te gaan op het verzoek van het gemeentebestuur van 's Hertogenbosch om steunverleening in den meer ruime ren zin in zijn adres aangegeven. DRUNEN. Bij het dezer dagen ge houden voorbereidend examen voor de gemeenteadministratie slaagde o.m. onze dorpsgenoot de heer Veltman. DUSSEN. Bij Kon besluit is de bronzen eere medaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, toegekend aan C. de Oraaf, die reeds jaren lang als arbeider in dienst is bij de familie Van de Koppel alhier Zondag 8 Juni behaalde onze fanfare „Wilhelmina" op het concours gehouden te 's Bosch, den 3en prijs in de tweede afdeeling. A.s. Donderdag, Vrijdag en Zater dag zal in onze Parochiekerk een tridium gegeven worden door 2 Eerw. Paters Capucijnen. Zooals elk jaar zal as Zondag wederom het St. Antoniusfeest op grootsche wijze gevierd worden onder Eere-afdeeling fanfare lste prijs Door I'si^ng van den Z.Eerw. heer pastoor eensgezindheid Heukelum, met 106 punten, 1ste prijs Oefening en Uit spanning, Wijk bij Heusden met 106 punten, 1ste prijs 't Biltsch Fanfare korps De Bilt, met 106 punten, 1ste prijs Kunstliefde en vriendschap, Leer dam met 103 punten De jury heeft nog twee directeurs prijzen toegekend, den lsten aan den heer P. Baselaar, directeur van Oefening en Uitspanning te Wijk bij Heusden (tevens directeur van Oefening Baart Kunst te Ammerzoden) en den tweeden aan den heer H. Kok, directeur van 't Biltsch Feniarekorps. Aan Nos Jungit Apollo te St. Oedenrode is nog een prijs toegekend voor het grootste aantal punten, gedurende den geheelen wed strijd behaald. De jury bestond uit de heeren Wouter Hutschenruiter te Rotterdam Henri Hermans te MaastrichtP. Kwakernaat en J. Dorreboom, beiden te Breda Provinciale subsidie Werkloosheids bestrijding. Gedeputeerde Staten van Noord- Brabant stellen voor afwijzend te be schikken op het adres van den ge meenteraad van 's Hertogenbosch, waar aan adhaesie werd betuigd door den gemeenteraad van Eindhoven, houdende verzoek om eene regeling in het leven te roepen, ingevolge welke aan ge meenten in dit gewest subsidie uit de provinciale kas kan worden ver leend in de kosten van werkverschaf fing en steunverleening en zulks met terugwerkende kracht tot 1 Januari 1923 althans tot 1 Januari 1924 in die gevallen, waarin ook door het Rijk in die kosten is of zal worden bijge dragen Het begeleidende schrijven van Qed Staten luidt o.m. „Het adresseerend gemeentebestuur beroept zich voor zijn verzoek op het standpunt der regeering en van andere gemeenten, welke aan hare steun verleening geenerlei beperking hebben gesteld, en op de Staten van Noord- Holland, Limburg, Utrecht en Gelder land, die hun beperkt budgetrecht niet hebben doen gelden als een motief tot afwijzing van dusdanig subsidie verzoek. Wij merken Uwe vergadering hier tegen op, dat het Rijk en de gemeenten, welker taak veelzijdiger en meer omvattend is dan die van de provincie, dien overeenkomstig ook veel hunner bevoegdheid hebben erlangd tot het verkrijgen van de middelen, noodig voor de verrichting hunner taak. Aldus zijn Rijk en gemeenten in staat op menig gebied van werkzaamheid hel pend op te treden waar de provincie zich met het oog op haar beperkt budgetrecht moet afzijdig houden. Indien Uwe vergadering ter voor geschreven zake een crediet van f 200.000 heeft gevoteerd, is dit ge schied, omdat de beschikbare middelen der provincie dit toelieten, en deze daarbij gebleven is binnen de grenzen der haar door de Grondwet en andere wetten gestelde taak. Het is aan de Staten van de andere in het adres genoemde provinciën om te beoor- deelen, of haar budget toelaat om ten dezen verder te gaan dan Uwe ver gadering in zooverre zij daarbij uit breiding mochten hebben gegeven aan de wettelijk begrensde taak der pro vincie, achten wij ons niet gerechtigd Uwe vergadering te adviseeren hen op dien weg te volgen, zelfs niet zooals E. J. M. Janssens de Horion en zal de processie welke elk jaar al mooier wordt, wederom over het kerkhof trekken, opgeluisterd door de fanfare „Wilhelmina". Een der Eerw. Paters Capucijnen zal een predikatie houden eveneens op het kerkhof, waar ook een altaar wordt opgesteld en na de predikatie wordt de zegen met het Allerheiligste gegeven. Daar er weer veel volk wordt ver wacht, is door den Z.Eerw. heer pas toor verzocht zich voor de goede orde en het welslagen van dit feest zich te houden aan de regels door zijn Z.Eerw. voorgelezen, Onze fanfare „Wilhelmina" zal deelnemen aan het te houden concours in Augustus te Geertruidenberg. LOON OP ZAND Het 60 jarig bestaan van de Sophia's vereeniging is op waarlijk schitterende wijze her dacht. Zaterdagmiddag werd het feest begonnen met de opening van het feestterrein en de kertnesse d'éfé. Door den heer Van der Meeren, Voorzitter van het feestcomité en door den heer Van den Heuvel, Voorzitter van de jubileerende harmonie, werden in gloedvolle woorden de prestaties van de vereeniging gedurende hjar 60 jarig bestaan geschetst. Te 5 uur werd bij den z ereerw heer Pastoor door het muziekgezel schap een ovatie gebracht, waarna te 7 uur de officieele opening der jubileumfeesten plaats had met wel willende medewerking van de liedertafel „Echo der Duinen" alhier. De Voorzitter van het feestcomité, de heer van der Meeren, sprak een feestrede uit, waarop de president der vereeniging, de heer van den Heuvel een bijzondere feestrede hield, ter huldiging van de nagedachtenis van wijlen den oprichter en eersten eere voorzitter Jhr. Arnold Verheyen en wijlen Jhr. Mr J. B. Verheyen, heer van Loon op Zand. Tevens werden door den feestrede naar gehuldigd de tegenwoordige beschermheer Jhr. Mr. Frans Verheyen, oudste zoon des oprichters, de hoog welgeboren familie Verheyen in den persoon van Jhr. Mr. Verheyen, heer van Loon op Zand, de directeur, de heer Corneiissen alhier, de instructeur de heer P. van Abeelen te Tilburg. Aan ieder der vier genoemden werd een oorkonde aangeboden. Onder aanbieding eener herinnerings- medaiile door den eere voorzitter Jhr. Mr. Fr Verheyen werden vervolgens gehuldigd de heeren A. van Esch, mede-oprichter, B. Veraa gouden jubilaris, S- Veraa en P. van Esch, zilveren jubilarissen. De president, de heer van den Heuvel, richtte een dankwoord tot de 11 damesleden van de hoogwelgeboren familie Verheyen, die den naam „Sophia" dragen, voor het schenken van een prachtige clarinet aan de vereeniging. De „Echo der Duinen" en de „Sophia's Vereeniging" brachten heer lijke nummers ten gehoore, waarna de voorzitter van het feestcomité een slotwoord sprak Het slot van dezen dag was een bezoek aan het feestterrein met de kermesse d'été, dat schitterend verlicht was. len Pinksterdag werd de eere— voorzitter der Sophia's Vereeniging, Jhr. Mr. Frans Verheijen, om 12 uur De bestuursleden der mededingende vereenigingen werden hartelijk ont vangen De dames Michielsen en Corneiissen boden den eerewijn aan De voorzitter van het feestcomité, de heer J. F H, v. d Meeren hield een toespraak, waarna onder de welluidende tonen der Sophia's Vereeniging naar het concoursterrein werd gemarcheerd. Om half l ving de wedstrijd aan. De uitslag is als volgt Marschwedstrijd 2e afd.Postharmonie "s-Bosch, 108 punten, le prijs; „St. Cecilia", Haarsteeg 94 p. le prijs; 1ste afdeeling: „De Eendracht", Nienwkuik. 93 p., le prijs. Concert-wedstrijd: 4e afd. Harmonie: „De Postharmonie",''s-Bosch. 159 p. 4e pr. 8e afd. Harmonie: ..St. Cecilia". Haar steeg. 328 p., le prijs. 3c afd. Mannenkoor„Tot bloei der toon kunst". Waalwijk-Baardwijk. 274 p. 2e pr. Euterpe" Bijen, 297 p., 2e pr.„Zang en Vriendschap", Goirle, 281 p.. 2e prijs. 2e afd. Harmonie„Cecilia". Gilze. 281 p., 2e prijs. le afd. Harmonie: „De Eendracht On- zenoord en Nieuwknijk. 329 p„ le prijs. Hoogste Eere-afdeeiing FanfareAmmer zoden. 313 p., le prijs. 2e afd. Mannenkoor: „Echo der Duinen Loon-op-Zand, 329 p., le prijs; „Berlicums Mannenkoor", Berlicum, 341 p. le prijs. Jury-leden waren de Heeren Van Ham, Glas en Van Abeelen. Een prachtig avondconcert werd gegeven door „St.. Cecilia", Ammerzoden. Maandag 2e Pinksterdag begonnen al weer vroeg op den middag de wedstrijden. 4e afdeeling Fanfare: „Kunst na Arbeid" Capelle N.-Br., directeur Alb. Christ, le pr. 303 pnt. 3e afdeeling Fanfare„Moed en olhar- ding" Udenhout, directeur -T. v. d. Nieuwen- huizen, le pr. 304 p. 3e afdeeling Gemengde Zangvereen. Ex celsior, 's-Grnvenmoer, directeur All». Christ. 3c pr. 248 p. Polyhymnia Eethen, directeur M. J. van Ho ijst. ie pr. en 3e eere-prijs 316 p. 4e afdeeling Mannenkoor La Renaissance Tilburg, directeur Adr. Spijkers, le pr. 319 p. Werkmanskring, Vught directeur .T. Kroon 2e pr. 292 p.Oefening en Vermaak. Uden hout, directeur P. L. J. Rats, 3e pr. 247 p. Oefening en Vermaak, Vlijmen, directeur .T. v. d. Bosch, 2e pr. 296 p.; Volharding in Toonkunst, Dongen (Vaart), directeur W. Coppens, le pr. 300 p. - 2e Afdeeling FanfareEuterpe, s-Gra- venmeor, Directeur All). Christ, 2e pr. 283 punten. 2e Afdeeling Gemengde Zangvereenigmg Crescendo, Heusden, dir. M. H. ,T. v. Hoijs, le pr. 306 p. 3e Afdeeling Harmonie. St. Renue, Baar- le-Nassau, directeur. Th. van Sas, 2e pr. met 276 p. en direeteursprijs. 2e fAdeeling Harmonie. De Volharding, Druilen, directeur A. van Huiten, le prijs, 311 punten. NIEUWKUIJK. Zondag j.l. le Pink sterdag toog Nieuwkuijks Harmonie naar concours te Loonopzand. Meer malen zagen we dit muziekgezelschap aan concoursen deelnemen en telkens ook keerde het terug met een of meer prijzen. Men verwachtte dan ook wel dal ditmaal de harmonie wederom met succes zou terugkeeren. En die ver wachting bleek niet ongegrond. In den loop van den namiddag reeds was hekend geworden, dat met de beide nummers in de eerste afdeeling de le prijs was behaald terwijl men in den marschwedstrijd ook eveneens een len prijs verwierf. Een schitterend suc ces voorwaar temeer nog als men weet dat door onze harmonie het hoogste aantal punten werd behaald van alle afdeelingen n.l. 329 punten. Tegen aankomst van de extra tram des avonds om 9 uur had zich aan de halte eene groote volksmassa verza meld, die de koms tder harmonie met spanning verbeidde. Ook de liedertafel alhier had zich opgesteld en liet bij aankomst van de tram als eerste be groeting het „lang zullen zij leven" hooren ter huldiging harer kranige zustervereeniging. Door den heer F. v. d. Brand werd namens de liedertafel het- corps toegesproken. In opgewekte marsch ging men nu gezamenlijk naar het lokaal der vereeniging alwaar bij aankomst door den heer burgemeester met een hartelijke toespraak het corps werd begroet en gefeliciteerd met het behaalde succes. Spr. eindigde zijn toe spraak met de aanbieding van een- prachtigen lauwerkrans. Door den president den heer W. van der Leede werd hierna nog een toepas selijke toespraak gehouden waarna de directeur de heer F. Houët dankte. Door de liedertafel werden nog een paar nummers ten gehoore gebracht, terwijl tot laat in den avond nog een meer dan gewone en gezellige drukte heerschte. We mogen niet nalaten om Nieuwkuijks Harmonie en haar direc teur den heer Houët een compliment te maken voor het gepresteerde. Willemstad N -B. 10 Juni 1924. Op de heden alhier gehouden druk bezochte paardenmarkt stonden 570 paarden aan de lijn Bij langzamen handel werden nochtans veel dieren tegen een goeden prijs verkocht. Besteed worden voor jaarlingen f 250.—f 400 tweejarigen t 350.— f 550.— werkpaarden f 250.—f 350. voljarigen f 500.—f 700 Te groot geleefd. H. v. L. 32 jaar, reiziger te Den Bosch had, in dienst van de firma S. Cohen, te Waalwijk, bij den heer van Schijndei, schoenfabrikant aldaar gelden voor zijn patroon ontvangen waarvan hij zich een bedrag van f 133,— had toegeëigend. Wegens die verduistering stond be klaagde terecht. Hij was zeer onder den indruk De benadeelde als getuige gehoord deelde mede dat beklaagde alles had terugbetaald. Getuige wenschte™ dat de zaak nu verder geen bezwarende gevolgen voor beklaagde zou hebben. Het O. M eischte 3 maanden ge vangenisstraf voorwaardelijk Om 'n „Knijntje!" P. S. uit Drunen was door den kantonrechter te Waalwijk veroordeeld wegens strooperij. Maar Piet „gooide het in" want hij had maar 'n „knijntje" op 't oog gehad. De eisch luice bevestiging van het vonnis. Als Piet veroordeeld wordt zal hij 't weer „ingooien," Wet ja, dan maar naar Den Haag met 'i „knijjitje Nederland heeft het niet tot de derde plaats kunnen brengen. Zondag werd tegen Zweden gespeeld in de ronde voor de verliezers van de halve .eindstrijden, en toen was een gelijk spel het resultaat Beide landen maak ten ééu doelpunt. Er werd een half uur verlengd doch in die periode kwam geen verandering in den stand. Gisteren werd de wedstrijd overge speeld en nu verloor de oranje-ploeg met 3—1 van Zweden. De eindstrijd tusschen Uruguay en Zwitserland is in het voordeel der Zuid-Amerikanen met 3—0 geëindigd. Het slot resultaat is dus dat van de 22 deelnemende landen er zich 4 als volgt klasseerden 1. Uruguay. 2. Zwitserland. 3. Zweden 4. Nederland. De heer Boddendijk, rijwiel- en autohandelaar te Meppel, wachtte gis teren met zijn auto, waarin zijn vrouw en drie kinderen zaten, voor het Kater- veehuis bij Zwolle, tot de, wegens de groote drukte, daar gestationeerde verkeersagent hem het sein zou geven dat hij op kon rijden om overgezet te worden. De heer B. ging voor zijn auto staan en zette den motor aan, niet er aan denkend, dat deze op de groote ver snelling stond en de remmen los waren, De auto schoot vooruit, wierp den heer B. op den grond en reed over hem heen Gelukkig was er geen publiek op den veerweg. In groote vaart ging het van de helling af, tot vlak aan de rivier het rechtervoorwiel tegen een lantaarn paal stootte, die afknapte. De auto week nu uit, juist tegen de pont. De inzittenden kregen geen letsel de wa gen werd vernield uit het water haald. De heer B. werd in het Kater veerhuis binnengedragen en naar het ziekenhuis te Zwolle vervoerd, waar bleek, dat 't sleutelbeen gebroken was hij had verder een been gewond en een ernstige kneuzing in den rug gekregen Zondag en Maandag hebben te Klazienaveen en Zwartemeer (Drente) hevige vechtpartijen plaats gehad. Eenige personen zijn ernstig gewond één van hen is reeds overleden, ande ren liggen op sterven. Eén persoon is eerst vreeselijk gestoken en daarna met kokend water overgoten. De mare chaussee van der Pijl werd in de borst gestoken, den rijksveldwachter Helm holt werd de pees van den middelsten vinger van de rechterhand doorgesne den, veldwachter Iedema werd even eens over de handen gesneden. Dokter Post te Emmen had ten slotte geen ver bandmiddelen meer, er moesten er uit Emmen gehaald worden. Er hebben verscheidene arrestaties plaats gehad Ook in AVeerdinge is gevochten. De caféhoudei'-Stulen aldaar werd in de borst gestoken en levensgevaarlijk ge wond. Misbruik van sterkedrank is niet vreemd aan het gebeurde. Bij het aanmaken van een sleep aan het Katerveer bij Zwolle is de schippersknecht Zwiers aan boord van het schip van schipper Mesink met een voet in een staaldraad geraakt. Toen de sleepboot aanzette, werden hem de beide beenen afgeknepen. Hij werd naar het ziekenhuis te Zwolle overge bracht. Vrijdagavond is per vliegtuig uit Parijs te Rotterdam aangekomen een pony voor den heer H. Daendels te Hattum. Het paard was vergezeld van zijn eigenaar en drie andere personen Bij zijn vertrek uit Parijs werd het ge filmd en gefotografeerd. Het paard ge droeg zich gedurende de reis volmaakt kalm en nauwelijks had het personeel an de K. L. M. het op Waalhaven op asten bodem neergezet, of hel begon ustig te grazen. Te Winschoten zijn gisteren ge arresteerd de arbeiders J. B. te Win schoten en W. B„ uit Scheemde, die isternacht inbraak pleegden in een schoenenmagazijn en er een kar vol schoenen hadden gestolen. Ze werden op lieeterdaad betrapt en wefden aan de justitie overgegeven. Nog is te Winschoten gearresteerd de arbeider v. d. L. uit Veendam, die an medeplichtigheid wordt verdacht aan den diefstal in het schoenenmaga zijn Van Huiden te Winschoten. De Utrechtsche rechtbank heeft uitspraak gedaan in de zaak van den Baarnschen politie-agent W. H., wien ten laste was gelegd, dat hij door schuld den dood van een ander ver oorzaakt zou hebben, door te verzui men, mededeeling te doen van het nachtverblijf, aan den zwerver Pieter Rechter in het arrestantenlokaal te Baarn verleend, die toen den honger dood gestorven is. De rechtbank heeft beklaagde vrijge sproken, daar niet wettig en overtui gend is bewezen hetgeen hem ten laste is gelegd. De eisch was een maand hechtenis. De 28-jarige koopman W. te Maastricht had een puistje in zijn nek opengekrabd. Tengevolge van bloed vergiftiging is de man na verloop van anderhalven dag overleden. In den nacht van Zondag op Maandag zijn twee Loosduinsche hee ren op den Loosduinschen weg aange rand door vijf Brabantsclie grasmaai- eds. Een hunner bekwam ernstige steekwonden en werd naar het zieken huis vervoerd. De ander kon, na ver bonden te zijn, huiswaarts keeeren. De. vijf grasmaaiers zijn allen in bewaring gesteld. In den nacht van Zondag op Maandag omstreeks twee uur, kwam over den Nieuwen Zeeweg van Zand- voort naar Overveen, de heer F. uit Zandvoort met zijn auto. Bij het nemen van een bocht geraakte de wagen door de groote snelheid buiten den weg en sloeg om. De auto geraakte in brand. De inzittenden wisten .zich bijtijds uit het brandende voertuig te redden. De auto verbrandde totaal. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Maandag ca. 7 uur is de 18-jarige mej. C. M. de K., gewoond hebbende Plantageweg 57, te Rotterdam, toen zij met een vriendin in de richting Schie dam aan de rechterzijde op den Rotter- damschen dijk fietste, ter hoogte van het pompstation, door een haar achter op rijdende vrachtauto, uit Rotterdam, aangereden, met 't noodlottig gevolg, dat zij onder de auto terecht kwam. Met genoemde auto werd zij onmiddellijk naar den politiepost a.d. Koemarkt te Schiedam vervoerd en daarna per bran card naar het Gem. Ziekenhuis ge bracht, waar zij te 9 uur ten gevolge van zware inwendige kneuzingen is overleden. Aan den straatweg onder Roorda- dahuizum, Friesland, is de motorrijder Siebening uit Groningen bij het uit wijken voor eenige fietsrijders tegen een boom opgereden, van den motor geslingerd en ernstig verwond opge nomen. Hij was bewusteloos en is naar het ziekenhuis vervoerd. Zijn toestand is ernstig. Bij de autowedstrijden op de baan bij Weybridge in Engeland is een auto, bestuurd door kapitein Toop, 60 voet diep van een dijk gevallen. Toop was terstond dood en van de auto was niets dan een vormlooze massa over. Het ongeluk gebeurde toen de auto een mededinger trachtte te passeeren, met een vaart van honderd vijftig mijl per uur. Ten gevolge van de mijngasont- ploffing te Wilkesbarre in den staat Pennsylvanië zijn negen-en-twintig mhijnwerkers gedood, terwijl van veer tig, die in de mijn zijn opgesloten, het lot nog niet bekend is. Verkrijgbaar: voor het maken van étalage prijskaarten in verschillende grootten. Verder alle soorten Handstempels, Datumstempels, Lakstempels, Kantoorstempels, Handteekeningstempels, Stempelkussens, Stempelinkt, enz. enz. voorheen Wed. T1ELEN, WAALWIJK. 32600

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 6