ËCHÖVAH H£T ZÜIDEM Wonden KloosteiUsem Tweede Blad. Binnenland Sport. FEUILLETO No 50 Zaterdag 21 Juni 47e Jaarg De draadlooze dienst te Stock- holm meldt: Koningin Wilhelmina der Nederlan- den, Prins Hendrik en Prinses Juliana worden a.s. Zaterdag in Zweden ver wacht. Koningin Wilhelmina reisl incognito en brengt den 22 dezer een bezoek aan koning Gustaf op zijn kasteel Tullgarn. Den zelfden dag ver trekt de Koninklijke familie naar Upsal en van daar naar Abisko Lapland, waar zij de midzomerdagen zullen blijven. Onder commando van vice admiraal Mac. Culiy zullen het vlag schip Wyoming en het stoomschip Arkansas van 14—25 Juli e k. een bezoek aan Nederland brengen en daartoe in Rotterdam binnenvallen komende van Torquay, na dit bezoe vertrekkende naar Gibraltar, op een oefenreis voor circa 1000 adelborsten van het Marine-Instituut van Annapolis De schepen zijn bemand met ruim 100 officieren. 1000 adelborsten en circa 2000 matrozen De gemeente Rotterdam zal o.a een feest aanbieden ten stadhuize en de Holland—Amerikalijn zal op 24 Jul e k. 's avonds een afscheidsfeest aan bieden aan boord van haar stoomschip Rotterdam. Voorts zullen verschillende excursies groepsgewijzen door Nederland wor den gemaakt. Het wetsvoorstel van den heer van der Waerden c.s. tot vaststelling van bepalingen, betreffende een onder zoek door de staatscommissie inge steld bij K. B. van 11 Maart 1920 naar alle vormen van samenwerking tusschen ondernemers of tusschen ondernemers en andere personen en naar alle vormen van samenstelling van ondernemingen, waardoor invloed kan worden geoefend of invloed is ge oefend op de voortbrenging, de prijs vorming van goederen en diensten en den afzet van goederen en de gevol gen daarvan voor het economisch leven. (Staten-Generaal.) Naar wij vernemen, waren giste- ren aan de Arrondissementsrechtbank te 's Gravenhage een 2-tal requesten gedeponeerd, waarin de failliet-verkla ring werd verzocht van het Spaarfonds voor Bodemcultuur. Op verzoek van den advocaat van Dr Verviers heeft de rechtbank gisteren de beslissing op deze verzoeken acht dagen aange- j ontwikkelt houden Verwacht wordt dat, wanneer het bestHur er in dien tijd niet in slaagt een accoord met de crediteuren van het Spaarfonds te treffen, sursé- ance van betaling zal worden aange vraagd veroorzaakt door branden, snij den -of sfoö» teri, moeten dadelijk met Akkert Klooster- wdsem behandeld worderü, Deze voortreffen öjke balsem Ja ofct alleen bloedstelpend «n pqnstiBeni^ fnaar zjjn, zuiverende en antiseDtische werldng voorkomt ewereJL terwijl zijn geneeskracht verrassend Is. Zorg feeas Akkers Ktoosterbalsem.fn huis tS nebben, hefcJcan-U dagelijks te pas komen. i van „De Bcho van het Zuiden". Voetbal. WAALWIJK. QUICK. Zondag j.l. trok het eerste »Qulck«-elftal naar Tilburg om deel te nemen aan de seriewedstrijdsn om den Zilveren Wisselbal, uitgeschreven door de voetbalvereea. «Tilburg*. De eerste wedstr^d op dien dag ving aan om 12 uur en kwam Quick In veld tegen «Tilbutgia I* uit de 1ste klasse B.V.B Zij die dachten van deze club uit den Brabaatschen Bond gemakkelijk te wianeo, hebben zich deetkjk vergist, want het was een zeer goede ploeg en speciaal de verdediging was uitmun tend. De eerste helft Is een kalme, gdijkopgaande strijd ea kan Quick er nl&t goed inkomen. Even voor de rust krijgt Tilburgia een penalty te nemen, wetke door Meeth onverbiddelijk wordt geretourneerd, Dacht men direct na de hervatting hetzelfde spelletje te zien, daar leek het de eerste mioaten ttaar, doch het bleef niet zoo. Meer en meer kwamen de Quickers op bet kleine effectvolle Gudok-terreln erin ets zeven minuten na rust gaf v. d. Heuvel Quick met een schitterend schot de- leiding Tilburgia zet er alles op om gelijk te maken, doch nu heeft baar voorhoede tegen de Quick-verdedlging geen kans meer. Niettegenstaande de verdediging der tegenpartij zich geweldig inspant kan zij de Quick-voorhoede, die hoe langer hoe gevaarlijker wordt, niet meer houden en 12 minuten voor het einde neemt de linksbuiten een ren, plaatst de bal prachtig tusschen de backs door naar den linksbinnen, die de bal kalm en weldoordacht bulten het bereik van den keeper in het net deponeert, 2—0. Hard wordt er aan weerszijden ge zwoegd, maar geen van belden kunnen het net meer vinden en als scheids rechter Mathijsen, die deze wedstrijd correct leidde, het eindsignaal geeft, leeft Quick welverdiend met 20 gewonnen. Daarna kwamen in het veld Noad II tegen Gudok I. Deze strijd eindigde onbeslist en na loting woa Noad. Hierna volgde de veriiezersronde en als bewijs van de kracht var, Tilburgia z^ hier gememoreerd dat zij Gudok see welverdiende 4—1 nederlaag toe dacht. Om 4 uur begon de eindstrijd om twee prijzen welke waren toegevoegd buiten den Wisselbal n.l. een beker en een p achtlgo lauwerkransde wed strijd waarna het publick, dat talrijk was opgekomen, haakte. Quick kwam tegenover de cu volledige 2e klasser Noad II, dat zoo pas het kampioenschap van Tilburg der 2e klassers behaalde. Scheidsrechter de heer Pijnenburg. Direct als het beglnsignaal is gegeven werpen de Quickers zich geheel in den strijd en direct gaat de voorhoede P'achHg com bin eerend op hei Naad- doel af: de bal rolt achter. Weer vangen ze hem op, een algemeene aanval volgt, een voorzet van links schiet Van Lier rakelings over. Er zich een prachtige strijd met vele en zeer gevaarlijke aanvallen der Quick-vooihoede, welke m^t een buitengewoon enthousiasme speelt. De verdediging van Noad moet er alles opzetten om het gevaar te keeren, tot plotseling v. d. Heuvel den bal krijgt toegespeeeld. In vliegende vaart rent hij naar voren, wringt zich door de twee toestormende Noadbacks heen et met een schitterend schot geeft hij den verbluften doelman het nakijken. Er Is dan acht minuten gespeeld. Als dc Tilburgers den bal weer aan het rollet brengen, wordt hen die door de midden- linie direct ontnomen en weer neemt Quick het spel in handen. Zeiden zagen de supporters zulk spel van hun voor hoede. Aanval op aanval wordt opgezet, maar meerdere malen fjc't de Noad- doelman schitterend, Daa moet ook de Qaick-verdediging in actie komen, wat ztj naar behooren doer. Prachtig steunt de middenlinie de voothoedeen telkens zet aanvoerder Verhelst met prachtige trappen zijn vleugels aan het werk. Er heerscht een geweldige spanning en het publiek moedigt de Waalwijkers lulde aas. Eindelijk na een kwartier spelen belandt het leder bij Van Lier, die niet aarzelt en hoewel zijn schot niet hard maar effectvol is, moet de Noad-keeper wederom visschen, 20 Thans ziet Noad in dat zi) harder aan moet pakken om een groote neder laag te ontwijken. Onstuimig komen zij opzetten en dringen de Quickers op eigen helft terug. Doch de verdediging is in goeden vorm en stuurt de batten retour. Als door het forsche spel van Noad, v, d. Heuvel geblesseerd is en niet verder kan spelen, is de Qutck- sanval gebroken, wat op het eiital in vloed heeft. Het gelukt Noad om spoedig achtereen twee doelpunten te maken, zoodat de stand gelijk is, waarmede de rust legaat. Direct na de hervatting zit Noad voor he? Quick-doel. Esa hard schot kaa Meeth wel stoppen, doch de toe stormende licksbionen jaagt den bal in het Quick-doel. Niet ontmoedigd trap pen de Quickers af, waar het recht streeks op het Noad-doel afgaat. Uit dezen aanval ontstaat een corner, welke gend was klaarde na den middag mooi op, zoodat deze wedstrijden veel be- langstelling trokken. De eerste wed strijd was mooi en spannend. W.S.C. verscheen met een zeer sterk compleet elftal, terwijl H.E.C. een paar invallers telde. Niettemin heeft H.E.C. schitte rend partij gegeven en de uitslag 33 had evengoed in het voordeel van H. E. C. kunnen zijn, Voor het eerst was het een gelijk op gaand spel met beide doelen om beur ten in gevaar. Gedoelpunt wordt er ech ter niet. Reeds spoedig na de rust gaat de H.E.C. voorhoede weer eens mooi combineerend op het W.S.C.-doel af. Verhoofstad krijgt in mooie positie den hal toegespeeld en schiet onhoudbaar in 10. Dit is W.S.C. wel wat al te kras en het duurt dan ook niet lang dat Lugters de partijen op gelijken voet brengt. Direct na den aftrap forceert H.E.C. een corner. Deze, goed genomen komt terecht bij A. Verhoofstad die ineens inschiet 21. Bij een W.S.C.-aanval komt de bal te recht in de handen van den H.E.C.- keeper, deze kan niet goed wegwerken en gooit den bal tegen een W.S.C.-spe- ler waaruit een doelpunt ontstaat, 2—2 Het spel blijft spannend. Als H.E.C, weer eens ten aanval trekt, zet de rechtsbuiten mooi voor, de linksbin nen wringt zich door de verdediging en maakt 32. Als W.S.C. aanvalt is het de links-back van H.E.C. die den bal zelf voorzet, deze komt terecht hij den vrijstaanden Vink, die geen fout maakt en onhoudbaar inschiet 33. In dezen stand komt geen verandering meer. Na dezen wedstrijd kwamen B.V.V. en Quick in het veld om elkaar te bekam pen voor den eersten en tweeden prijs. B.V.V. verschijnt met een zeer sterk elftal, waartegen Quick niet opgewas sen bleek. B.V.V. is voortdurend in de meerderheid, maar Quick verliest den moed niet en onderneemt af en toe ge vaarlijke aanvallen. B.V.V. maakte zes doelpunten en Quick twee zoodat B.V. V. den eersten prijs, zijnde een gouden medaille won en Quick den tweeden n.l. een prachtigen beker. H.E.C. kan met genoegen op deze seriewedstrijden terugzien die alleszins goed geslaagd zijn. W. S. C. Wij vernemen dat door omstandig heden, nu de Vereeniging Dongen be- goed genomen Iss het doel wordt gekopt, 11 tr c" doch door een Noad-back uit het doel treffend' er weder een kink in de kabel wordt geslagen. Hoewel Quick protes teert voor penalty, eveeals de neutrale grensrechter, laat de scheidsrechter toch doorspelen, zoodoende Quick een zeker doelpunt ontnemend. Toch geven de Quickers niet op e«s de resteerende tijd wordt grootendecis op da Nosd- helft gespeeld, zonder dat Quick kan doelpunten. Als de scheidsrechter, welke niet voor zijn taak b rekend was, inrukken blaast, heeft Quick een onverdiende —2 nederlaag ontvangen. Het Tilburgsche publiek was vol respect voor het verioosde spel vat Quick en verklaarde eenparig de over winning ruim verdiend te hebben. H.E.C. Jl. Zondag werd de finale gespeeld van de seriewedstrijden uitgeschreven door H.E.C., voorafgegaan door een vriendschappelijken wedstrijd H.E.C.- W.S.C. Het weer dat 's morgens erg drei- 50) -v,1! goed, antwoordde ik na een oogen- blik bedenkens, maar dan zal het ook de laatste maal wezen dat ik mij laat over halen., Ik waarschuw u, dat ik zeer driftig ben, en wanneer men den spot met mij drijft dan kan dat tweemaal goed gaan, maar pas op voor den derden keer. Goed, goed, we zullen wel zien, zeide Barley op lialf schertsenden, half verzoe nenden toon. Na dit gesprek was ik buiten mij zeiven, ik kwam thuis in een toestand van heftige opgewondenheid. Toen Georgette mij som hei en met gefronste wenkbrouwen zag te- rugkeeren, riep zij Helaas, wij vertrekken nog-niet. /y barste in tranen uit en viel, kramp achtig snikkend, door een zenuwtoeval over weldigd,, in mijn armen. Dit strekte lang met om mijn toorn te bedaren Drie dagen bracht ik in koortsachtige opgewondenheid door en Georgette en haar broeder wisten door hun woorden mijn ver- frittering nog te doen toenemen. De toestand, waarin ik verkeerde maakte mjj meer dan ooit toegankelijk voor kwa den invloed. George Lacassagne, naar wien ik gewoon lijk niet luisterde, werd vermetel genoeg mij een plan voor te leggen. De ellendeling deinsde voor niets terug en zjjn geest was vindingrijk genoeg om alle moeilijkheden uit den weg te ruimen. Daar Barley reeds getoond had, zoo moeielijk van zijn geld te kunnen scheiden, was het meer dan waar- jjnlijk dat zijn aarzelingen opnieuw be ginnen zouden. Een gierigaard stemt er nooit in toe, zfln geld af te geven, hij zoekt steeds naar middelen en voorwendsels om het te kunnen behouden. Als men aan hun geld raakt, vergeten zij alles en heeft men' het eenmaal van heil, dan bedenken zij allerlei middelen om het terug te krijgen. De eerste maal, besoot George Lacas sagne, heeft Barley geweigerd zijn honderd- vijftig bankbiljetten van duizend francs af te geven, de tweede maal heeft hij ze gege ven, maar terstond teruggenomen, de derde maal, als hij zich met de opoffering eenigs- zins vertrouwd gemaakt heeft, zal hij zeker verder gaan en 11 misschien met de bank biljetten uit de fabriek laten gaan, maar pas op dat hij dan niet weer berouw krijgt en u niet doet terughalen. Hetgeen de broeder van mijn vrouw zeide, was zeer goed mogelijk, zooals ik Barley had leeren kennen, in die drie weken dat ik aan zijn fabriek was geweest, was een dergelij ke handelwijze, hoe onrechtmatig en be- leedigend ook, zelfs zeer waarschijnijk. Daarop legde Lacassagne mij zijn plan uit. Wjj moesten onmiddelijk toebereidselen maken tot liet vertrek en het huis bij naclit verlaten, zoodra ik van de fabriek terugkeerde met het geld. Welken kant zou den wij opgaan? Niet naar bet station van Issoire, want daar zou men ons zeker het eerst zoeken. Maar waarom zouden wij ook niet den anderen kant kunnen uitgaan? V ij zouden de Couze oversteken met de pont van de pannenbakkerij, wij zouden dwars door het bosch gaan tot aan den hol len weg en daar zou hij, George Lacassagne, ons wachten met een licht rijtuigje en een zeer vlug paard. Wij zouden den weg volgen tot aan Tulle en voor dat de dag aanbrak zouden wij daar het station van den spoorweg van Orleans bereikt hebben. Dan zouden wij plaatskaar- i ten nemen naar Bordeaux, met den eersten trein daarheen vertrekken en dan vooruit naar Amerika, het beloofde land der uit- vinders, het paradijs voor maatschappijen. wat waagden wij er bij? Wfj waren toch geen dieven en zich in 1 ledigheid te stellen voor de dwaasheden VaS <>e,n omlen vrek was toch geen misdaad. 1 Lu dan. die reis bij nacht, vol hindernis sen en geheimzinnigheid, was niet weinig romantisch en bracht een welkome afwis seling in het vervelende, eentonige leven, dat wij te Miramont leidden, van den eer sten dag af dat wfl er gekomen waren. Georgette juichte het plan van haar broe der dan ook met geestdrift toe, zij noemde het denkbeeld behendig en doelmatig en hoogst vermakelijk bovendien en overstelp te mij met liefkozingen om mijn bedenkingen te overwinnen. Hoewel deze vlucht mij vernederend en een man als ik onwaardig toescheen, ja, ge vaarlijk zelfs, liet ik mij overhalen en was zwak genoeg er in toe te stemmen. Na alles nog eens tot in de kleinste bijzonderheden besproken te hebben, gaf ik aan Lacassagne verlof de toebereidseen tot het vertrek te maken en het noodige geld om een paard en een licht rijtuigje te huren. O wanneer het ongeluk iemand vervolgt en hem met zijn onzichtbare draden om spant, dan is al zijn weerstand vruchteloos en zal hij er nooit in slagen zich eraan te onttrekken. De avond waarin Bariey zou terugkeeren, brak aan. George Lacassagne was 's morgens naar Issoire gegaan om een paard en een rijtuig te huren. Hij zou niet te Miramont terug keeren, wij zouden hem 's nachts in het bosch ontmoeten. Georgette was opgewonden vin blijdschap, zij lachte, zong en sprak telkens over liet einde van onze verbanning in de bosschen van Auvergne. Toen zjj bemerkte hoe somber en stilzwij gend ik was, trachtte zij mij door liefkozin gen op te beuren en stelde mij onze vlucht voor als een romantische, verliefde ont voering. Haar invloed op my was zoo groot, dat zij er volkomen in slaagde, mijn som berheid te verdrijven. Ik kreeg meer zelfvertrouwen, werd, voor het uiterlijk althans, vroolijk en toen het tijd was om heen te gaan, glimlachte ik m'n vrouw toe, kuste haar en zeide: Tot straks, mijn lieve. In mfln fierheid verliet ik mijn huis eerst toen het tien uur had geslagen, ten einde Barley te toonen, dat ik geen haast had. Om mijn lippen speelde een trotsche, min achtende glimlach. De fabrikant was thuis gekomen, hij had gekomen is, en deze interessante wed strijd weder tot nader datum is moeten worden uitgesteld. Het Bestuur der W.S.C. heeft nog pogingen in het werk gesteld om een anderen sterken tegenstander te vin den voor een wedstrijd op a.s. Zondag en zal, mocht het alsnog hierin sla gen, daarvan door het ophangen van reclamebiljetten bekendmaking doen. DRUNEN. Zondag 15 Juni speelde het eerste elf tal van D.V.O. een vriendschappelijken wedstrijd tegen „de Jeugdige Vliegers' i üt Waalwijk en won met 70. Het tweede elftal van D.V.O. speelde tegen Excelsior Nieuwkuik en won met 4-2. KAATSHEUVEL. Zooals wij reeds eerder mededeelden geeft de Kaatsheuvelsclie Sportvereeni- ging' „Wilhelmina" Zondag 22 en 29 Juni groote seriewedstrijden op haar terrein achter het gemeentehuis. Oorspronkelijk waren de wedstrij den 8 dagen vroeger gesteld, doch het gelijktijdig vieren van het Festival der Sophia's vereeniging te Loon-op-Zand deed het bestuur der vereeniging be sluiten de wedstrijden tot na die fees ten te verschuiven. Na drie volle dagen muziek genoten te hebben zal het voor velen een aangename afwisseling zijn weer eens een dagje goed voetbal te zien. Het bestuur dacht nu een paar goedgekozen Zondagen te hebben toen het ter elfder ure de tijding ontving, dat Donderdag 19 Juni niet als Zondag gevierd werd en derhalve de jaarlijk- sche H. Sacramentsprocessie moest uit gesteld worden op Zondag 22 Juni. Overtuigd dat op de noodige belang stelling van Kaatsheuvel tijdens de processie niet mag gerekend worden zijn de wedstrijden vastgesteld na de beëindiging der kerkelijke plechtig heden, omstreeks 5 uur n.m. Door de ijverige bemoeiingen van K. S. W. hebben zich 'n 6-tal clubs beschikbaar gesteld, voor welks spel niet alleen Kaatsheuvel, doch ook alle voetbal enthousiasten uit den omtrek belang stelling koesteren. Ingeschreven hebben B.V.V. 's-Bosch, N.O.A.D. en T.A.C. Tilburg, Quick en H.E.C. Waalwijk, terwijl met één Til burgsche club nog onderhandelingen gaande waren. Men ziet dus dat zelfs le klas clubs van den N.V.B. zich dis ponibel gesteld hebben. B.V.V. en N.O.A.D. leveren steeds beide elftallen hoofdzakelijk uit het le elftal samen gesteld, van spelkwaliteit kunnen we dus gerust overtuigd zijn. De amateurs club T.A.C. uit Tilburg bestaat even eens uit prima krachten, die reeds eer der in Kaatsheuvel speelden en een vlug, mooi gecombineerd spel kunnen leveren. Van de beide Waalwijksche clubs Quick en H. E. C. behoeven we niets te zeggen. Vooral het laatste half- jaa r heeft bewezen, dat er in beide clubs, niet in 't minst bij Quick levens lust en kracht zit. 't Is een lust deze clubs te zien werken. Honderden sup porters zullen hunne favorieten naar 't Wilhelmina-terrein volgen, dat Zon dag om 5 uur zwart van 't volk moet zijn. De prijzen bestaan in afwijking van de gewone bekers en lauwertakken, dit maal uit prachtige medailles. Moge deze voetbaldag voor K.S.W. en de komende elftallen slagen. Tot bestuurslid der K.S.W. is ge kozen de heer P. de Beer (vac. A. Lug ters). - Op vriendelijke uitnoodiging van het bestuur der voetbalvereeniging B. V.V. in de Berkdijk stelde het bestuur der K. S. W. Zondag jl. een elftal dis ponibel om in de uitgeschreven serie wedstrijden te spelen ter vervanging van een niet opgekomen club. Kaats heuvel speelde met een gecombineerd elftal tegen een elftal van Noad uit Til burg. Met 43 wist Kaatsheuvel te winnen en daardoor beslag te leggen op den tweeden prijs een zilveren lau wertak. WASPIK. 4— In de Zondag te Kaatsheuvel gehouden finale, speelde >B<abantia* Waspik tegen «Hercules* Oosterhout en maakte met 1—1 gelijk spel. Bij loting werd «Brabantia* den 1 en prijs, een zilveren beker, toegewezen. z(jn souper gebruikt en wachtte mij op zijn kantoor, waar zijn boekhouder Masson hem de brieven voorlas, die in de drie dagen van zijn afwezigheid gekomen waren. Zoodra ik kwam, zond Barley hem weg. Toen wij alleen waren, nam hij mijn heide handen en schudde die krachtig. Zijn gelaat was rood, als van 'emnid die veel kou heeft doorstaan en die zich nu verwarmd heeft bij een flink vuur en met eenige glazen brandewijn. Nu riep lijj uit, alles gaat goed, alles gaat uitmuntend. Men was te Kiora zoo voorkomend mogelijk en wij hebben reeds eenige mooie overeenkomsten ge teek end. Dus is de koop gesloten? vroeg" ik. .Ta, ja, en ik behoefde de voorwaarden slechts te bepalen. Kom, gij moesr liever hier blijven en met mij samenwerken. Neen, mijn besluit staat vast, mijn vrouw verveelt zich doodelijk hier in deze wildernis. Ik vertrek en wel dadelijk. Jammer, jammer, wij hadden het zoo goed met elkaar kunnen vinden, ik zou alle kosten en risico voor mij genomen hebben, gij hadt naar uw eigen goedvinden kunnen werken en wjj zouden de winst gedeeld hebben. Neen. Duivelsche stijfkop. Dan blijft er niets anders over, dan dat ik u mijn honder-vijf- tig bankbiljetten geef, in ruil voor uw plans en teekeningen. En terstond want morgen zou het te laat zijn. Welnu, vooruit, als het dan niet anders kan. Hü opende zijn lade van zijn schrijfbu reau en nam er een pakje bankbiljetten uit, die hü mij op de tafel voortelde. Ik legde een rol papieren neer, die de plans en teekeningen van mijn uitvinding bevatte, benevens de brevets, waarop alleen de naam van Bariey voorkwam. Honderd vijftig, zeide de fabrikant, het getal Is er. En op geheel anderen toon voegde hü er bü: Als men toch eens bedenkt, dat dit j kleine pakje zooveel geld bevat, zooveel geld Hier zün uw brevets, viel ik hem in de i rede. i Hij wierp een vijandlgen blik op de rol papieren. Goed, goed, zeide hij, die zijn mjj be kend. Ik nam de papieren op en stak ze hem toe. Hij schudde het hoofd, en zeide met een zucht Komaan dan. Wij ruilden. Ik klemde het pakje banknoten stevig in injjn hand, keek Barley oplettend aan, wiens gelaat eerst purperrood werd, maar waar van de kleur langzamerhand week. Blijk baar streed hij met al zijn kracht tegen zijn gouddorst, maar de gierigheid bood hefti- gen weerstand. Zou hij overwinnaar blijven? Ja, mis schien wel, want hij keerde zich om en sloot de pans, teekeningen eu brevets, die ik hem gegeven had, in een lade van zijn schrüf- bureau. Van dat oogenbik maakte ik ge bruik om het pakje bankbiljetten in mjjn zak te steken. Hij keerde zich om, o! alle büzonder- heden van die vreeselüke gebeurtenis zyn onuitwisclibaar in mün geheugen gegrift zag dat mün handen ledig waren en werd doodsbleek. Zün lippen trilden, er kwam een weinig schuim in de hoeken van zjjn mond, maar niettemin dwong hü zich tot een gimlach. Het is... het is... gedaan, mompelde hü- Zjjn stem bleef half in zün keel steken en lijj moest een glas water drinken om tot bedaren te komen. Ik liaaste mij te zeggen Ja, het is gedaan en gjj zult er geen berouw van hebben. Het is een uitmunten de onderneming die u niet alleen onmiddel- lük ruime winsten zal afwerpen, maar die u bovendien beroemd zal maken, want gjj züt nu de uitvinder. Hy scheen mjj niet te verstaan, want bü schudde slechts het hoofd en mompelde Ja, ja. (Wordt vervolgd,)

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 5