Maizenavla Honig's Maizena Benauwd Burgerlijke Stand Rechtzaken Nieuws uit Beusden Sport. Nieuws uitKaatsheuvel. Marktberichten» Gemengd Nieuws i koud gegeten, met ge kookte versche of ge droogde vruchten, zooals appelen, pruimen, peren, abrikozen, is een heerlijk gerecht. De bereiding is eenvoudig en niet duur. Let er echter op, dat U hiervoor steeds gebruikt de echte De slaitzegels op de pakjes garandeeren de echtheid. iMlMI!1!!HipyiHMLiHUpiiiimuijruiaap ernstig. „Kain wist immers ook niets van den broedermoord"? Kain zeide immers ook „Ben ik dan mijns broe ders hoeder?" Echter getuige bleef bij herhaling bij zijne verklaringen onder eede volhar den. De Rijksadvocaat mr. G. van Zinnicq Bergmans eischte veroordeeling met verbeurdverklaring van de kar en de kruiken jenever. De Officier bekrachtigde den eisch. De verdediger mr. E. van Zinnicq- I Bergmann uit den Bosch betoogde dat j bet bewijs niet geleverd was en pleitte j vrijspraak. De president gaf getuige Mulders j nogmaals gelegenheid de onder eede j afgelegde verklaringen te herroepen, doch getuige verzekerde niets van de zaak te weten en alleen de waarheid te hebben gezegd. De president achtte vervolging we gens meineed van getuige niet uitgeslo ten. l)q uitspraak of voortzetting van de behandeling der strafzaak op 10 Juli. Voorzitter. Dat heb ik ook gedaan. Ik heb het goed gezien. Dobbelsteen. Dat zou gezamenlijk geschieden. Ik vraag het woord voor een persoonlijk feit. Toen ik gister op het raadhuis was om de stukken in te zien- Voorzitter Dat heeft hier nu niets mee te maken Als de heer Dobbelsteen.... Dobbelsteen. Ik wil het woord voor een persoonlijk feit. Voorzitter. Daar geef ik nu geen gelegenheid voor. Dobbelsteen. De Voorzitter met zijn bekrompen verstand die Voorzitter. Wat zeg je daar met je groot verstand. Zal je eens zwijgen. Dobbelsteen. Die wil altijd zoo'n braaf Katholiek zijn, maar hij deugt niet Wil ik eens zeggen wat hij is Een echte pharizeeër. Een hevig tumult ontstaat Vele leden schreeuwen door elkaar heen. Voorzitter. Zoo'n bandiet. Winkel. Ik heb nog nooit zoo'n akelig ventje gezien, Dobbelsteen. Ik heb het niet tegen jou. Winkel. Als je het ook tegen mij had dan zou je zoo niet spreken, leelijke snotneus, kwajongen die ge bent. Van Engelen Qe komt met zaken die hier niets te maken hebben. De boel in de war sturen, anders doet Dobbelsteen niets. Voorzitter. Je kan van niemand anders zoo iets verwachten. Voorzitter. Ik schors tot morgen 9 ■uur de vergadering. Ondertusschen raast en tiert men voort, Een der leden roept den heer Dobbelsteen toe Als ge er de kast niet voor inging dan zou ik hem met plezier den nek omdraaien. Een der aanwezigen van de publieke tribune keerde zich tot den Voorzitter en zeiHad dien man laten uitspreken. Je schopt de heele boel in de war. De vergadering, die tot hedenmorgen 9 uur was geschorst, is, doordat slechts een lid wethouder van Engelen aanwezig was, niet door kunnen gaan. LOON OP ZAND. Burgerl. Stand van 1125 Juni 1924. Geboren: Johannes Antonius z. v. C. Groenedaal en E. Dekkers. Hendrikus Teunis, zoon van Piet Michael en Corn, den Hollander. Jozefus Johannes zoon van Joh. Jos. van Wezenbeek en Jo hanna Adr. de Man. Adrianus Petrus zoon van Joh. Jos. van Weezenbeek en Johanna Adriana de Man. Johannes zoon van J. N. Boutier en Joha. Netten. Arnolda Antonia dochter van Joh. M. Covers en Cath. Pruimboom. Johannes Gerardus zoon van Fr. Laros en Mar tha van Boxtel. Antonia Lamberta, d. v. Pieter van Riel en Ant. van Wanrooij. Gerardus Petrus zoon van Jos. Smul ders en E. Schonis. Christina Johanna, dochter van Chr. van Dijk en Joh. Damen. Overleden. Jacobus Damen, zoon v. P. W. Damen en H. Hoevenaar, oud 2,j maand. Gerarda Adriana van Gulik, oud t) jaar. Cornelia Klijn, echtgen. v. Corn. Brokken, oud 04 j. Alida Henrica Dekkers oud 2 jaren. 2 levenloos aan gegeven. Gehuwd. Jacobus Hendrikus Bak ker, oud 26 jaren met Adriana Cornelia Verhoeven oud 28 jaren. BOSSCHE RECHTBANK. Roekeloos. Voor de rechtbank werd opnieuw in verhoor genomen A. D. uit Waalwijk, die roekeloos en onvoorzichtig, bij wijze van grap een geladen pistool af schoot, waarvan hij meende dat een patroon niet geladen was, en waardoor hij een bij hem inwonend persoon heeft getroffen en verwond. De Officier handhaafde den gestel- den eisch. Uitspraak 10 Juli a.s. De geheimzinnige kar. P. A. v. D. koopman te Bergen, Lim burg, stond terecht terzake eener be langrijke smokkelpartij. Hij werd door de commiezen aangehouden terwijl hij met kar en paard van getuige A. Mul ders 87 kruiken jenever langs de grens vervoerde zonder voorzien te zijn van een geldig document tot vervoer. De kar had een dubbelen bodem waartus- schen de kruiken verborgen lagen. Be klaagde zou door dien smokkeltocht ruim 300 accijns hebben ontdoken. Kar met inhoud werden in beslag r>e. nomen. Beklaagde en getuige hielden zich absoluut van den domme. Ze wis ten van den dubbelen bodem in de kar niets af en hadden aan die al zoo vaak gebruikte kar nooit iets vreemds ge zien. „Weet jij dan niet wat beklaagde met die kar deed? vroeg de president aan getuige Mulders. „Ik behoef toch niet na te gaan wal hij doet", antwoordde getuige kortaf. „Bezwaar je geweten niet door een meineed!" waarschuwde de president VRIJH.-CAPhLLE. Geref Kerk. A.s. Zondag- des voo»m. 9,30 uur ets des oam. 5.30 uur hoopt Ds. G. H. de Jooge voor te gaan in den Dienst des Wooids en der H. Sacramenten. CAPELLE. De in deze gemeente gehouden collecte voor den gewaoeo- den dienst heef< opgebracht f 19.33'/2 Tot ke»k«oogd der Ned. Ke.k aan den Loonschendijk Is in de vaca ture, ontstaan door het bedanken van den hee? C. Verhoeven, benoemd de heer A, Maijers. Door het overlijden vaa den heer J. J. Rosenbrand is een vacature ont staan in het b:stuur van de School met den Bijbel aan den Loonschendijk. Het muziekgezelschap «Kunst na Arbeid* maakte j.l. Zaterdag een mu zikale wandeling vanaf het repitielokaal over de Nieuwevaart, Zandsche! en Willem van Gentsvaart terug. Een en ander bracht heel wat drukte te weeg, Onze dorpsgenoot, E. P. Spie- rlngs, behaalde bij het te 's Bosch ge houden examen het Hanze diploma. Voor de Ned, Herv. Gemeente alhier zal a.s. Zondag des voormiddags half 10 uur en 's namiddags half 3 uur optreden Ds. Meijers. Ia de Ned. Herv. kerk a.d. Loon schendilk zei a.s. Zondag des morgens half 10 uur optreden Ds. Aaker ui s Gravenmoer. RAAMSDONKS VEER. Zondagmor gen om half tien uur en des avonds om 6 uur zal In de Herv. kerk op 't Veer optreden Ds. Ewoldt alhier. Voor de Ger. Gemeente op 't Veer zal Zendag morgen half tien uur en des namiddags 5 uur optreden Ds. Meijer van Fijoaart, tevens zal dan het H. Avondmaal gevierd worden. Woensdag vierde het echtpaar H. Zijlmans van Gist zijn veertig-jarige huwelijksfeest. Aan talrijke blijken van belangstcliing ontbrak het niet. Mr j. A, v. d, H. viel in de haven, waarin veel water stond. Door toege schoten hulp werd zij van een wissen dood gered, Leerlingen van de school der Eerw. Fraters maakten onder leiding van hun onderwijzers per boot een heerlijk uitstapje naar den Hoek van Holland. In verband met de Priesterwijding van den Eerw, Heer Besouw bracht de I Harmonie der Familie een serenade, waarna een muzikale wandeling door I de Gemeente gemaakt werd. Met het leggen van bu zen voor de waterleiding Is men op het Veer j zeer druk bezigin julianalaan, Prins Hendrikstraat en Keizersdijk zijn ze reeds gelegd. WASPIK. Onze geachte dorpsgenoote Mej. Rijs, onderwijzeres a.d. Christelijke school, is in gelijke betrekking benoemd te Wageniogen. ALMKERK. Onze vroegere dorps genoot de WelEerw. Heer Ds. H. A. Bosch Gerf. pred. te Nijverdal heeft alszoodanlg bedankt naar de Geif. kerk te Workum. De collecte gehouden voor den gewapenden dienst bracht opruim f45. j.l. Maandagavond gingen A. Nel- sen en P. Tamerius alhier, een bad nemen in den «Alm*, (terwijl geen van beiden konden zwemen). Nadat zij een oogenbllk In 't water waren geweest verkeerde eerstgenoemde In levensge vaar en verdween in de diepte. Stellig zou N. verdronken, zijn indien niet den Heer P. v. Helden zich gekleed te water had begeven en den drenkeling (die reeds bewusteloos was) op 't droge wist te brengen. Geneeskundige hulp moest spoedig worden Ingeroepen. Door toepassing van kunstmatige ademhaling kwam hij weer bij. Een woord van dank aan allen die hebben mede geholpen, maar in 't bijzonder den Heer van Helder. MADE. Zoodagavqnd half 8 za! door de harmonie >St. Cacilla* een muzikale wandeling door de gemeente worden gemaakt. Het dienstmeisje J. Diepstraten uit Made, in dienst bij den heer J. van Scheadei ie Wagenberg had het onge luk bij het waterpompen met baar linkerhand tusschen slinger en mum bekneld te raken, zoodat het voorste lid van een vinger haast werd afge klemd. - Het dochtertje van C. J. had hei ongeluk onder de melkkar van haar vader te geraken, waardoor het vnt ernstig aan het dijbeen werd gewoed. De door den Herv. Keikeraad al hier beroepen candidaat der H D. te Uirecht, de heer Nicolai heeft voor dit beroep bedankt. Uit de vier sollicitanten voor de betrekking van onderwijzer aan de R K btzondere jongensschool te Waalwnk, (Parochie van O. L. Vr.-) is giste.en benoemd de heer P. Menne ie Mad' en zulks met Ingang, wan 28 JuH e. W OISTERWIJK. Donderdagmiddag 2 uur arriveerde de heer Commissaris der Koningin dezer provincie, om een bezoek aan de N.V. Lederfabriek Ois- terwijl te brengen. Bij aankomst op de terreinen der N.V. wapperde van beide torens de nationale vlag en werden de bezoekers ontvangen door de heeren M. Weil, Ge delegeerd Commissaris, C. van der Aa, Directeur, F. de Jong en O. Busch, Pro curatiehouders der N.V. Na zich gedurende 'ruim een uur in het privékantoor der N.V. met deze heeren onderhouden te hebben over de exploitatie en toekomstplannen der N.V., de wijze van fabricage, de ar beidstoestanden, de zuivering van het afvalwater en meerdere vraagstukken van oeconomischen aard, werd de rond gang door de verschillende afdeelingen der fabriek aanvaard. Met bijzondere belangstelling volgde ZijnHoog EdelGestr. het geheele looi- ingsproces en de bewerking der huiden en interesseerde deze zich bijzonder voor de installatie v. de zuivering van het afvalwater, volgens het eigen sy steem der N.V. en het procédé Kesse- ner per continu filter. Over de resultaten dier zuivering toonde de Commissaris der Koningin zich ten zeerste voldaan. Na het gebruik van eenige verver- schingen, door de Directie welwillend aangeboden vertrokken de Commissa ris der Koningin en de Burgemeester om half zes. Heusden, 27 Juni 1924 Zondagmiddag circa 4 uren zal de Kindsheid in allegorischen optocht door de stad trekken, waarbij de R.K. Fan fare hare medewerking zal verleenen, Op de scheepswerf „Rijn en Maas" werd te water gelaten het stalen sleepschip „Laurentius", groot 550 ton met afmetingen van 50 bij 6.54 bij 2.27 M. Daarna werd de kiel gelegd voor een Rijn-Herneschip. metende 1370» tons Deze week werd het hooigras verpacht in den Maasmond. De prijzen waren hooger aan de vorige week. Besteed werd van 20 tot 22 gulden per 1000 pond. Donderdagmorgen half vijf ver trok van hier per salonboot de pro cessie naar Brielle Het aantal pelgrims bedroeg enkele honderden. Na een zeldzaam prachligen tocht, was men om half elf weer terug aan den wal, waar een extra-tram en tal van voer tuigen gereed stonden voor de thuisreis. .lac. Esch en G. Smit. We namen gisteren (Donderdag) een kijkje in de zaal van den heer Joh. Smits-Hesselmans, waar een tentoon stelling wordt gehouden van 't nieuwste en beste wat op gasgebied de huismoe der interreseeren kan. Een rijke keuze van kleine en groote gas-toestellen, kleine en groote gas-ovens, gaskachels, gashaarden, enz., is sierlijk in de zaal en op 't podium opgesteld. Iedere be zoeker ontvangt alle gevraagde inlich tingen omtrent gebruik en verbruik en behandeling. Zoo men zijn eigen voor deel in deze betracht, zullen er maar weinig zijn, die geen lust gevoelen, de oude, zeer schadelijk brandende toe stellen, met nieuwe te verwisselen. Vooral als mej. Vermeulen ons Zater dag zal komen demonstreeren dat een volledig diner voor 6 personen slechts pl.m. 10 cent behoeft te kosten aan gas, zal bij velen de bekoring groot worden ook zoo'n practische, voordeelige gas kachel rijk te zijn. Om de tentoonstel ling le doen slagen heeft de Gem. Gas fabriek een zoo ruim mogelijke bekend heid aan de zaak gegeven door affiches en persoonlijke uitnoodigingen aan particulieren. Woensdagmorgen met de Wavi van goed elf uur arriveerde staande op de treeplank van de autobus die de slagers van de Bossche markt thuis brengt een zekere van G. uit den Berk dijk, thans in Tilburg woonachtig, die schijnbaar gaarne de reis voor niets meemaakte. De chauffeur beduidde hem, dat hij tegen betaling in kon stap pen, wat sinjeur niet verkoos. Toen de bus zich wederom in beweging zette nam de reiziger opnieuw op de tree plank plaats. Andermaal stopte de chauffeur, 't Was werk van een oogen- blik voor onzen gratis-reiziger om van zijn staanplaatsje af te wippen, bij het in aanbouw zijnde patronaat een groo- ten steen te grijpen en dezen bij den chauffeur in de Whvi te slingeren. Gelukkig miste de worp zijn doel. Met den verkoop der loten van Kaatsheuvels Belang tot oprichting eener muziekkiosk vlot het tot heden uitstekend. Meerdere belangstellenden voorzagen zich reeds van loten. Naar we jLiit goede bron vernemen resteeren nog een 300 stuks. Daar zachtkens aan de lijd van trekking nadert, wijzen wij er bij deze op, dat 't in ieders belang is ook den verkoop van dit laatstee restan- tje te helpen bevorderen. .Wanneer-we de mooie kiosk van Waalwijks Belang zien, dat niet de beschikking heeft over muziekkorpsen, Avaarop Avij mogen roemen, moet ons besluit vast staan, dat wij zelf onze corpsen iets zullen presenteeren, dat niet onder behoeft te doen bij datgene wat er Waahvijk voor over heeft. De hoenderclub Kaaisheuvel houdt Donderdag a.s. een groote vergadering bij den heer Joh. Smit-Hesselmans. - De plannen tot het houden eener ge combineerde tentoonstelling met de zü sterver een. Waalwijk zullen worden besproken, terwijl de voorzitter der vereeniging een bespreking zal houden over de nutfokkerij voor den gewonen kippenhouder. Deze vergadering is voor iedereen toegankelijk. Volgens ontvangen opgaven der Regiments-commandanten zullen dit jaar uit deze gemeente 120 dienstplich tigen aan de te houden herhalingsoefe ningen moeten deelnemen. Door de navolgende winkeliers zijn belangloos ten bate der kiosklote rij gratis prijzen beschikbaar gesteld. H. Dekkers, van der Vliet, Gez. van Bommel, Jan van Gestel, Fr. de Waal, Jos. van Best, A. Stravers, H. v. d. Lin den, Aved. Damen, Aug. Zapp, Jan van Dun, Jan Smit, Adam Soeterboek, M. Heijs, wed. Driessen, Jan Mombers, Gez. Wagemakers, wed. van der Wee! Wie volgt dit goede voorbeeld ingezonden Msdedeelingen- MIJNHARDT's Staal-tabletten 90 ct. Maag-tabletten. 75 ct. Zenuw-Tabletten75 ct. Laxeer-Tabletten. 60 ct. Hoofdpijn-Tabletten. 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Met het oog op het warme weer, zal bovenstaande ontmoeting om zeven uur aanvangen. Het 2e elftal van W. S. C. speelt Zondagmiddag 5 uur eene wedstrijd tegen een combinatie van „Wiihelmina" s Bosch, welke speelt onder den naam „Gele Duivels". Daar dit alle spelers zijn uit het 2e en 3e Wiihelmina beloofd dit een sterke tegenstander te zijn voor de W.S.C -reserves en zal er flink aangepakt moeten worden om goed partij te geven. Zondag a s. neemt |uliana II deel aan de bekerwedstrijden te Drunen en zal uitkomen tegen Kaatsheuvel II. Juliana 3 zal eveneens een vriend- schappelijken wedstrijd spelen tegen D.V.O. te Drunen. KAATSHEUVEL. Zondag 29 Juni zai de finale gespeeld worden in de seriewedstrijden van K. S. W. De beide winnaars van Zondag 22 Juni N. O. A. D Tilburg en Quick Waalwijk komen tegen elkaar in het veld We kunnen er van overtuigd zijn een prachtigen wedstrijd te zien te krijgen, daar beide elftallen een spel kunnen ontwikkelen, dat niet voor elkaar behoeft onder te doen. Daarbij zal het niet aan belangstelling ont breken. De geheele Quick-supporters- klub zal hare favorieten vergezellen, vooral nu beslist geworden is dat het festival der R K. Gildenbondsharmonie 'n hoofdzaak wederom in de Gilden bondszaal zal gehouden worden. Ook de Tilburgsche jongens komen met tal van supporters over. Dat er van Kaatsheuvel veel belangstelling zijn zal is begrijpelijk. Als 't weer medewerk! wordt dit Zondag een succesdag voor K. S. W. Duivensport. WASPIK. Bij den Zondag 22 Juni door „Nog Sneller" gehouden wedvlucht uit Toury werden de prijzen behaald als volgt: le prijs: A. de Hond 2-17—45 2e pr P. de Graauw 2—18—7 MADE. Zondag hield de postdulvenvereeni— ging «Prinses Juliana* eea prijswed- vlocht vanuit Chaterouse, afstand 584 K.M. De ditlven werden aldaar vrijge laten om 6 uur. De uitslag is als volgt C. Rullens 1, 7, 10, 12, 14, 15, 16; D. J, Kop 2, 3, 9P. Kooijman 4 de Heijde 5; B, v, Denken 6; Jac. Vos 8, 13; Broeders 11; Broeken 17: J, d. Ven 18 Kaauheu ei, 27 Ju»S 1924 Gisteren slaagden voor het eind examen 5-jarige Hoogere Handels school te Waalwijk de heeren W. Heijs, Voetbalsport. WAALWIJK. Wij herinneren de voetballiefhebbers langs dezen weg nog even aan den wedstrijd W.S C.—B.V.V.. welke heden middag (Zaterdag) op het terrein aan den Parallelweg zal plaats vinden. Eenieder is het spel der Bossche naren wel voldoende bekend waarom wij het overbodig achten hierover nog in verdere details te moeten treden. W S C. zal met dezelfde opstelling uitkomen, waarmede vorige week de Roodborstjes partij gegeven werd, zoodat de toeschouwers wederom van een aantrekkelijken wedstrijd verzekerd kunnen zijn. Het spreekt van zelf dat wanneer Uw lucht pijpen verstopt zijn, gij een gevoel van benauwdheid krijgt, gepaard gaand met hij gen en kortademigheid. Akkers Abdijsiroop bezit door haar slijmoplossende werking de eigenschap Uw luchtwegen te zuiveren van slijm, die zich op Uw borst heeft vast gezet. Aanbevolen en geroemd bij bronchitis, asthma,drogen, scherpen of kuchenden hoest. Waalwijk, 27 Juni '24. Varkens van f 7—13. Eieren 7—8 cl. s BOSCH, 25 Juni. Op de markt van heden werden aangevoerd 439 stuks hoornvee. 752 biggen. 26 zeugen. 43 schapen. 109 kalveren. Totale aanvoer 1369 stuks. De prijzen waren als volgt Kalfkoeien van f 285—f 420 p. st. Kalfvaarzen van f 275—f 390 p. st. Magere ossen en koelen van f 185—f 300 Vette ossen en koeien van 0.62) pd le kw Vette ossen en koeien van 0 55 id 2e kw Pinken van f 135—f 210 per stuk Zeugen van f 55—f 85 per stuk. Biggen van f 1 25—1.50 per week. Schapen van f 25—f 45 per stuk. Lammeren van f 12—f 24 per stuk. Handel vetvee williger, overigens traag prijshoudend. Frank M. Doweil, cie 20 jarige jongeman, die zijn vader en moeder, toen zij sliepen, met een bijl van het leven beeft beroofd, is door de recht bank te Clear Water (Noord-Amerlka) tot levenslange gevangenisstraf veroor deeld. Na langdurige discussies sprak de jury bet «schuldig» uit. Mc. Dowell vermoordde, zooals men zich zal her inneren, zijn ouders, omdat volgens hem een goddellijke Ingeving htm had gezegd dat zijn vader en moeder moesten worden opgeofferd om zoo doende te boeten voor de zonden der menschen. Bij zjja verhoor verklaarde hij ook de oorzaak te zijn van den dood zijner zusters, die bij een brand om het leven waren gekomen. Hij zou namely* den brand hebben aangestoken om dezelfde reden als waarom hij zijn ouders van het leven heeft beroofd. Dat hij inderdaad verantwoordelijk is voor den dood zijner zusters Is niet bewezen, zoodat hij alleen Is veroor deeld wegens het vermoorden vaa zijn ouders.

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 6