C R W a a 1 w ij k s Manufacturenhandel GROOTESTRAAT G. V G P k Bi Cl WAALWIJK MAANDAGMORGEN 8 uur begint de Spotprijzen Zie de Etalages, De Tragedie van Lourdes. Zondag 6 Juli om half zes en half negen. Loge f 1.15le Rang f 0.902e Rang 10.60 3e Rang 10.35. Vrijdag 4 Juli des avonds 8 uur. Zaterdag 5 Juli des avonds 8 uur. Maandag 7 Juli des avonds 8 uur. HET SCHOENENWETJE. verwijt in dit opzicht schijnt dan ook geheel misplaatst. Memorie van Antwoord. De meeste cijfers, in laatstgenoemd stuk voorkomend, hebben betrekking op het na aanneming van de wet van ])c leden, die verklaarden zich met het wetsontweip ^23 ingestelde invoerverbod en zijn dus van later □t te kunnen vereenigen en die meenen als argument datum, cijfers, welke deels ontleend werden aan offi- arlegen te moeten aanvoeren de omstandigheid, dat cieeie gegevens, deels zijn te beschouwen als resultaat Regeering zelf voor het. huidig oogenblik invoerbe- van een dienaangaand ingesteld onderzoek. Dat de on- rking niet noodig oordeelt en ook een gebruik maken dergeteekende de gelegenheid, hem door 't onderhavige n de bevoegdheid tot hernieuwde uitvaardiging van wetsontwerp geboden, thans benut om de Kamer een 1 invoerverbod in de naaste toekomst niet waarschijn- èenigszins volledig inzicht te verstrekken in de uitkoni- - acht miskennen daarbij ten eenenmale het nut, dat sten van de op grond der wet van 5 Mei tot stand tt eenè dergelijke bevoegdheid uit hoofde harer pre- gekomen invoerbeperking, kan men, naar zijne mee- itieve werking kan uitgaan. Spreekt dit nut wellicht ning, hem moeilijk ten kwade duiden. „der ten aanzien van de gevestigde importeurs, die, De opmerking van de leden die inde mogelijkheid erendeels in het bezit van vaste relaties met binnen- 0111 elk oogenblik de hulp der Regeering 111 te roepen, idsche schoenfabrikanten, thans, naar den onderge- een gevaar zagen, vindt reeds gedeeltelijk beantwoor- kende bekend is, in het algemeen weinig gevoelen ding in hetgeen hiervoren werd betoogd. Bij de schoen- reen abnormalen invoer, welke immers slechts prijs-industrie is ongetwijfeld het besef levendig, dat de lervend werkt en het rustig zaken doen bemoeilijkt Regeering met voornemens is, anders dan in geval van die op dien grond niet spoedig tot eene invasie van ernstige noodzaak, tot. hernieuwde sluiting van de gren- itenlandsch goed zullen medewerken, des te meer zen over te gaan. In dit besef zal zij er zich wel van bet zal de maatregel hebben ter voorkoming van het onthouden, op het nemen van bijzondere maatregelen [ieuw optreden van zoogenaamde gelegenheidshan- aan te dringen, indien daartoe geen gegronde aanleiding ars, wier handel ook in de afgeloopen periode van bestaat. aise in de schoenindustrie zooveel tot verslechte- Aan het oordeel van de leden, die verklaarden hunne g van den toestand heeft bijgedragen. De wetenschap, stem aan het wetsontwerp te zullen geven, behoeft de een onmiddellijk sluiten van de grenzen mogelijk is, ondergeteekende weinig toe te voegen. Het was hem aan- deze categorie van handelaren van het doen van genaam, uit het door deze leden geleverde betoog te en afhouden en het gevaar van eene overjstrooming mogen ontwaren, dat zij de meening van den onderge- markt tot een minimum terugbrengen. Dat dit ge- teekende omtrent de houding, welke thans ten opzichte r zonder een maatregel als den voorgestelden geens- van de schoenindustrie dient te worden ingenomen, ge- denkbeeldig is heeft de ondergeteekende in de heel kunnen deelen, terwijl hij de door hen ter onder- fnorie van Toelichting reeds betoogd. Mocht tegen 1 steuning van he t ontwerp aangevoerde argumenten van het komende jaar op verdere verlenging van gaarne tot de zijne maakt. geldigheidsduur der wet worden aangedrongen, dan Dat algemeen werd betreurd, dat het wetsontwerp tegen dien tijd opnieuw moeten worden beoordeeld eerst zoo laat werd ingediend, acht de ondergeteekende te doen staat Zulks hangt uiteraard geheel af van niet onverklaarbaar; ook hem ware eene eerdere indie- mstandigheden, gelijk die zich op dit oogenblik zul- ning aangenamer geweest, doch de gegevens, welké voor voordoen. Het'ware echter onjuist, uit het onder-hem ter zake beslissend waren, met name die, welke ig ontwerp het vermoeden te putten, dat.de Regee- verband hielden met de prijspolitiek, kwamen eerst op een regeling als deze, indien daaraan geen behoefte een zoodanig tijdstip in zijn bezit, dat nog slechts in aat, niet zou weten prijs te geven. In dit geval heeft geval van den grootst mogelijken spoed de voorgestelde gelijk enkele leden, die zich vóór het wetsontwerp wijziging vóór den fatalen datum'zou kunnen tot stand klaarden', zulks te recht inzien, uitsluitend ten doel komen. De kans, dat dé indiening zou blijken te laat te geleidelijken overgang tot den normalen toestand 2ijn gescheid, mocht hem, met de mogelijkheid eener gelijk te maken en een tenietgaan van de zoo juist tijdige totstandkoming voor oogen, er naar zijne mee kregen gunstige resultaten te voorkomen. In dit licht ning niet van wem-houden, niettemin nog het aanhangig chouwd, behoeft in de totstandkoming der voorge- maken van het ontwerp bij de Tweede Kamer te bevor- de regeling dan ook geenszins een precedent te wTor- deren. j gezien Waar tijdige totstandkoming thans niet mogelijk is tok naar de meening der Regeering is beperking van gebleken, dient uiteraard in de daardoor ontstane moei- vrijen handel niet het juiste middel 0111 tot duur- lijkheid te worden voorzien. Ofschoon eene oplossing e verbetering van den toestand eener industrie te dezer moeilijkheid binnen het raam van 't voorgestelde akgn. Elk geval zal ten deze op zich zelf dienen te ontwerp, gelijk dit thans luidt, eenerzijds niet onmoge- rden beoordeeld. Naar de ondergeteekende reeds een lijk schijnt, meent de ondergeteekende toch, dat het de andermaal heeft betoogd, 'betrof het hier een uit- voorkeur verdient, daarin te voorzien door eene her- deringsmaatregel, waarvoor andere wijze van hulp nieuwde vaststelling van de met ingang van 1 Juli a.s. óelmatig scheen en die in de zeer bijzondere omstan- vervallende bepalingen der wet van 5 Mei 1923, zulks leden, waarin de schoennijverheid verkeerde, recht- dan met vervanging van den daarin voorkomenden rdiging vond. Zoodra hij de overtuiging had, dat de datum van 1 Juli 1924 in dien van 1 Juli '25. Een gewij- lerbelemmering zonder schade kon worden gemist, zigd ontwerp van deze strekking gaat daartoe hier- ft hij dan ook aanstonds maatregelen tot intrekking nevens, een ontwerp, dat derhalve tot inhoud heeft den rvan genomen. Indien de gunstige wending, welke in tekst der wet van 5 Mei 1923, gelijk die zou hebben ge- schoenbedrijf te constateeren valt, uitsluitend of in luid, indien het onderhavige ontwerp in zijn oorspron- jdzaak aan de stabiliseering der prijzen in Duitsch- kelijken vorm vóór 1 Juli 1924 ware tot stand gekomen. moest worden toegeschreven, zou zulks in de eerste De Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid, ts in eene verhooging der prijzen van 't ingevoerde AALBERSE. sche schoenwerk en in eene vermindering van het ag der aanvragen om invoervergunning moeten zijn r i,nviT7irn ONTWFRP VAN WFT liting gekomen. Zoowel het een als het ander is met GE" "ZIGD ONTWERP VAN WET. eiten in strijd. Van prijsverhooging was geen sprake, Wij WILHELMINA, bij de Gratie Gods, Koningin der k trouwens naar ondergeteekende meent, uit de Nederlanden, Prinses van Oranje-Nassau, enz. enz. enz. i-hem in de Memorie van Toelichting gegeven cijfers Allen, die deze zullen zien of hooren lezen, salut! fens den parenprijs van het uit Duitschland in de doen te weten: nden Januari t/m April van het loopende jaar inge- Alzoo Wij in overweging genomen hebben, dat het in ■de schoenwerk voldoende werd aangetoond. Dat de 's Lands belang wenschelijk kan zijn den invoer van iliseering op de verbetering van den toestand van schoenwerk tijdelijk te beperken; lig of geen invloed was, spreekt te duidelijker, in- Zoo is het, dat Wij, den Raad van State gehoord, en 1 men er rekening mede houdt, dat deze verbetering met gemeen overleg der Staten-Generaal, hebben goed- juist in het genoemde tijdvak eerst geheel voltrok, gevonden en verstaan, gelijk Wij goédvinden en ver- eene vermindering van het bedrag der aanvragen staan bij deze invoer uit Duitschland als gevolg van de stabili- Artikel 1. ing is evenmin sprake geweest. Wel kan worden Voor de toepassing dezer wet wordt onder schoen- instateerd, dat door importeurs doorloopend tot werk verstaan alle voetschoeisel, al of niet afgewerkt, [ter bedragen vergunning tot invoer uit dat land met uitzondering van rubberschoeisel met bovenwerk I aangevraagd dan kon worden toegestaan. van stof, rubber overschoenen en schoeisel, geheel of verigens kan de ondergeteekende geheel medegaan grootendeels van hout vervaardigd, de voorstanders van het wetsontwerp, waar dezen Artikel 2. andere argumenten blijk geven van eene overeen- Door Ons kan op voordracht van Onzen Minister van stige meening op dit punt. Arbeid, Handel en Nijverheid worden bepaald, dat de ït is den ondergeteekende niet recht duidelijk, in invoer van schoenwerk is verboden, tenzij aan bepaalde k opzicht in de Memorie van Toelichting gegevens voorwaarden wordt voldaan. [en zijn verstrekt, welke de Regeering eerder mede- De vaststelling dier voorwaarden geschiedt bij alge- Je niet te kunnen geven. De vragen betreffende hier meenen maatregel van bestuur op voordracht van nde aanwezige voorraden schoenwerk en gemaakte Onzen Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid en ogswinsten, in het Voorloopig Verslag nopens het nadat daarover een door Ons te benoemen Commissie pronkelijke wetsontwerp gesteld en destijds onbe- zal zijn gehoord. mord gelaten, bleven ook in de Memorie van Toe- Daarbij kunnen bedragen worden vastgesteld, welke, ing tot het onderhavige ontwerp onbesproken. Het ter bestrijding van kosten, aan de uitvoering van deze den ondergeteekende trouwens niet mogelijk zijn, wet verbonden, aan hen, aan wie de invoer zal worden aangaande thans gegevens te verschaffen. Eenig toegestaan, worden in rekening gebracht. Eene verbodsbepaling, als bedoeld in het eerstp lid, wordt in de Nederlandsche Staatscourant bekend ge maakt en geldt van den dag der bekendmaking af, tenzij een later in werking treden bij het verbod is bepaald. Artikel 3. Hij, die opzettelijk in strijd met het bepaalde krach tens artikel 2 schoenwerk invoert, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste 6 maanden of geld boete van ten hoogste 10.000, terwijl de goederen, waarmede of ten aanzien van welke de overtreding plaats had, kunnen worden verbeurd verklaard. Met dezelfde straffen wordt gestraft hij, die eenig goed verkoopt, te koop aanbiedt, aflevert of ten verkoop of ter aflevering in voorraad heeft, waarvan hij weet, dat het is ingevoerd in strijd met het bepaalde krach tens artikel 2. De feiten, strafbaar gesteld bij deze wet, worden als 'misdrijven beschouwd. Artikel 4. Met het opsporen van de feiten, strafbaar gesteld bij deze wet, zijn, behalve de bij artikel 8 van het Wetboek van Strafvordering aangewezen personen, belast de •marechaussee, alle ambtenaren van Rijks- en gemeen! politie, zoomede de ambtenaren der invoerrechten accijnzen. Artikel 5. Op feiten, vallende in eene strafbepaling dezer w< zijn niet van toepassing de strafbepalingen, voorkome de in de wetten betreffende de invoerrechten en accij zen. Artikel 6. Deze wet treedt in werking met ingang van den da volgende op dien harer afkondiging en vervalt met i: gang van 1 Juli 1925. Lasten en bevelen, dat deze in het Staatsblad zal wo den geplaatst, en dat alle Ministerieele Departemente Autoritéiten, Colleges en Ambtenaren, wien zulks aai gaat, aan de nauwkeurige uitvoering de hand zulk houden. Gegeven; De Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid, De begeleiding van dezen film geschiedt door Viool, Cello, Piano en Harmonium en een Gemengd Koor van 40 dames en heeren. De uitvoeringen hebben plaats als volgt: 32964 Voor elke uitvoering worden niet meer kaarten verkocht als er zitplaatsen aanwezig zijn Door de groote kosten aan de opvoering van dit beroemde werk verbonden, zijn wij genoodzaakt de entrée-prijzen eenigszins te verhoogen en worden deze als volgt Plaatsbespreking bij de Wed. PULLES, Sigarenmagazijn, ad 10 ets. per plaats, op de werkdagen tot 6 uur en des Zondags tot 4 uur. ZIE PROGRAMM A'S. Witte Bioscoop - BËDDTE

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 7