üieuws uit fieusden. Burgerlijke Stand. Marktberichten. SPORT. haalde malen sommeerden de deur te openen, werd van binnen teruggeroe pen Eerst moet Van Kessel vrij zijn. Voorts werd de deur gebarricadeerd en werd leder bevel met sissen en joelen en fluiten beantwoord. Het ver zet duurde vijf kwartier. Er moest onderstand ingeroepen worden om de belhamels tot de orde te roepen. Er werden 10 getuigen gehoord. De gouverneur der Kon. Mil. Academie meende dat de opzet minder ernstig was dan het gevolg der afspraak. De president van den Krijgsraad vond het verzet een ernstig vergrijp tegen de militaire dtcipline. De auditeur militair elschte tegen beklaagden M. K. en f. B. en A. V. ieder acht maandenG. v. d. W. en F. W. leder zes maanden W. C. vijf maandenIJ. J. on H. H. en A. v. D. en W. v. R. en H. ten T. leder drie maanden gevangenisstraf, voor die in preventief z^n met aftrek van voor arrest. Tegen A. V. werd vrijspraak geëischt. De verdedigers mrs. Lion, Van der Pol, Van Rijckevorsel en Van der Kun waren van oordeel, dat het ten laste gelegde niet is geschied als in den zin der militaire strafwet is bedoeld en voerden verzachtende omstandig heden aan met een beroep op de ver klaringen van Overste van Everdingen. De behandeling der strafzaken namen vijf uren in beslag. Uitspraak 5 Augustus. NIEUWKUIJK. Op Zondag 3 Aug. a.s. zal in het café van den heer A. Merkx alhier door Prof. van Recht een biljart-séance worden gegeven. Voor biijartllefhebbers wellicht de moeite waard eens een kijkje te gaan nemen. Op initiatief van den R. K. Jongen Boerenstand alhier, werd een musschen- gilde opgericht. Voor elke gedoode musch zai een premie yan 3 cent wor den uitgekeerd. Ter bevordering op ruiming dezer schadelijke vogels een mooi gilde. - In het café van den heer F. Brok alhier had Maandagavond eene ver gadering plaats voor belanghebbenden om te komen tot oprichting eener vak bond voor houtbewerkers. Als spreker hiervoor trad op de heer De Groot. Staande de vergadering, gaven zich reeds verschillenden als lid op. Wellicht tengevolge van het natte gure weer der laatste dagen, wordt bij verschillende boeren alhier erg geklaagd over het rotten der aardappelen. Hoewel het seizoen voor het rooien nog niet daar is, zoodat het dus nog erger kan worden, moeten ze nu reeds de helft wegsmijten. Voor vele men- schen wel een schadepost. Zaterdagavond zal in de zaal van den heer G. de Bont alhier de slot- repetiiie plaats hebben voor het muziek concours te Tilburg, waaraan onze liedertafel >Oefentng Baart Kunst* Zondag 3 Augustus deel neemt. Onze vereenigiog zal uitkomen in de 3e af- deeling. De nummers zijn onder leiding van de heeren De Gouw en Snijers, resp. directeur en lns<ructeur, goed ingestudeerd, zoodat we niet twijfelen of de executanten kunnen met een gerust hart gaan. Gezien echter dat er een zevental mededingende gezel schappen in die afdeeling zijn,waaronder - koren van 60 zangers, zal dit voor onze mannen wel een aansporing zijn, niet tegenstaande de goede verzorging, hun beste beentje voor te zetten. Het beste succes zij hun toegewenscht. SPRANG—CAPELLE. (Voormalig Sprang.) A.9. Zondag des voorm. 9.30 hoopt Ds. G. H. de Jonge In de Gerf. Kerk alhier voor zijne gemeente op te treden. Ten behoeve der stichting te Heemstede, waar lijders aan vallende ziekten verpleegd worden, is onder leiding van Mevrouw Noiihers alhier, een 2*/2 cent vereeniging opgericht. Verschillende dames belasten zich met de Inning der gelden, Bij de leden der Ned. Herv. Kerk alhier wordt eene collecte gehouden, voor den aanleg van centrale verwar ming in het Ned. Herv. Kerkgebouw. Naar wij vernemen wordt flink gegeven. Donderdag wapperde ter gele genheid van de herdenking van den mobilisatiedag op 31 Juli 1914 van den gemeentetoren alhier de driekleur. Des namiddags van vijf uur tot balf zes werd tevens de klok geluid. Dinsdag maakten de leden der N»d. Herv- Knapenvereen. alhier (een 30tal koapen) onder leiding van de heeren C. Timmermans en R, van Drongeien, een pleizierrelsje naar Am sterdam. Des morgens omstreeks half zeven werd naar het Station S.S. te Waalwijk gematcheerd om met den trein van 7-06 uur naar de hoofdstad te vertrek ken, alwaar men, na een voor de jon gens natuurlijk gezellige spoorreis, om streeks half tien arriveerde. Na een kleine wandeltng door de stad gemaakt te hebben, werd het stads-museum bezocht. Dat de jongens opgetogen waren, om hetgeen zij daar te zien kregen, behoeft nauwljjks ge zegd. Des middags werd met »de Rond- i vaart» een boottocht gemaakt door de Amsterdamsche havens, wat weer een mooie afwisseling bezorgde. Daarna werd Artls» nog bezocht. Hier was het «etenstijd» voor de Arkbewoners, De enkele urea welke hier werden doorgebracht bleken natuurlijk te kort om zooveel te bezichtigen. De jongens gaven hun oogen natuurlijk goed den kost, om betgeen daar is te zien goed op te nemen, opdat zij thuisgekomen hunne ouders konden vercellen van wat zij gezien en hoe zij genoten hadden. Na nog een tramritje door de stad gemaakt te hebben, brak de tijd van vertrek aan. Om 7 22 werd A'dam verlaten; te 10.15 arriveerde men weer te Waalwijk vsnwaar in opgewekte stemming naar hier werd geloopen. Een woord van dank komt voor zeker toe aan voornoemde leiders. SPANG-CAPELLE. Door het Ar chitecten- en Ingenieursbureau v. Gestel en Co. te 's Bosch en Waalwijk is 26 Juli aanbesteed het maken van 85 M. gewapend beton beschoeiïag langs de Haven te Labbegat voor rekening van de gemeente Sprang-Capelle. Ingeschreven werd door A. A. Visser, Papendrecht f10817 A. Dlkketboom, Utrecht 9770 Joh. v. d. Heuvel, Made 9190 C. Michael, Sprang-Capelle 8875 Blijlevens Azn Made 8095 A. A. de Graauw, Waspik 7975 Corn. Verwater, Made 7943 Mart, v. Gils, Oosterhout 7875 VRIJH,-CAPELLE. A.s. Zondag des namiddags half drie uur. hoopt in de Gerf. Kerk alhier In den dienst des Woords voor te gaan Ds. G. H. de Jonge. WASPIK. Zonder aanleiding kreeg de knecht van den heer K. uit Raams- donk, die hier Woensdag per fiet* passeerde, van een veelbelovend 15- jarig jongmensch, zekere H. uit Geer- truldceiberg, een snede over zijn jas. Aaogifte werd gedaan bij de politie. Onze ijverige veldwachter De Koning wist den dader, die van zijn ongeveer 14-jarige broer vergezeld was, te Waspik Boven te achterhalen en tot bekentenis te brengen, Het mes werd in beslag genomen en proces-verbaal opgemaakt. Op 10 Augustus zal er voor de Wasplksche pelgrims gelegenheid be staan met de processie van Kaatsheuvel een bedevaartsreis te maken naar Kevelaar. RAAMSDONKSVEER, R. Rolffs slaagde voor de 3e klasse der R.N.S. te Alkmaar en Jo van Dongen P.A.d. voor de 4e klasse der Chr. Meisjes kweekschool te Zetten. De oud-leerlinge der Herv. M U. L. O. school Beps van Dongen slaagde te Zetten voor de 2e klasse der kweek school. Van de scheepswerf firma D. P. van Suijlekom en Zoon, liep met goed gevolg van stapel een motorboot voor rekening van dhr. Jos. Buijks gebouwd. Gedurende een maand zal de voetbrug over de Donge, wegens repa ratie gesloten zijn voor de scheepvaart. Alleen op bepaalde uren zal ze open gedraaid worden. Voor diploma B M. U. L. O examen slaagde Ant. Oosterling, Adri Oosterling, Annie Weeda en Lena Hoogenkamp, leerlingen der Herv. M. U. L. O. Tot kantoorhouder van het hulp- post- en telegraafkantoor te Capelle werd onze dorpsgenoot dhr. D. J. van Suijlekom benoemd. Bij dhr. Sneep, Prov. Vertegen woordiger, kwam gedurende de maand Juli 17.25 in voor de Duitsch Oosten- rijksche Onderwijzers. Voor de Oer. Kerk zal Zondag morgen om 9'/2 uur en des namiddags om 5 uur optreden Ds. Thielen van Maasland. Ds. Wolters van Sprang zal Zon dagmiddag om 2 uur optreden in de Herv. Kerk op 't Veer, terwijl des morgens om 9'/2 uur leesdienst op 't Dorp zal worden gehouden. De opbrengst voor de Generale kas beliep in de Herv. Gemeente f 32,64 P. de Rooij Kz. en P. van der Linden te Capelle beiden leerling van de Herv. M. U. L. O. alhier slaagden te Breda voor het M. U L. O.-examen Diploma A. De zes candidaten van die school zijn allen geslaagd. Voorzeker een schitterend resultaat. MADE. Dezer dagen werd van den bierbottelaar W. Maas een vet varken in zijn hok door den bliksem getroffen en gedood. Het vleesch werd voor de consumptie afgekeurd. Op de Vrijdag gehouden aanbe steding voor het verlengen en bijwerken van het traject Langeweg—Noordtoi werd o.m. ingeschreven door J. van den Heuvel voor f 33777, Th. Blijlevens voor f30 444, E. de Wijs voor f29.260 A. Verhagen f30.250 en Ant. Roovers voor f 28169 allen aannemers wonende te Made. Door den heer Th. de Lange, Kleedingmagazijn en Confectie fabriek Nieuwstraat alhier is vergunning ge vraagd tot het plaatsen van een electro motor. Dezer dagen geraakte de zoon van schipper W. Br. alhier, bij het neerlaten van het anker, met zijn voet beklemd tusschen den ankerketting. Gelukkig kon hij nog bijtijds zijn voet terug trekken. Door deze snelle be weging voorkwam hij een groot en ernstig ongeluk Met eenige ontvellingen en kwetsuren kwam hij er af, nochthans moest Dr. J. Hausi hem medische hulp verleenen. Dezer dagen kon men een 89- jarig vrouwtje, maar niettemin zeer kras, haar eigen roggeoogst te velde zien bewerken en inzamelen. Een arbeider zou er genoeg aan gehad heb ben om haar in 't werk bij te houden. De alhier beroepen predikant Ds. Eerbeke te Standaarbuiten zal hoogst waarschijnlijk in den loop van deze week Made bezoeken in hoofd zaak kerk en pastorie en anderdeels de gemeente. Alhier overleed Donderdagna middag de zeer achtbare en gaarne geziene 19-jarige jongeling P. de K. die slechts een kort en zacht ziekbed heeft gehad. Hij was eerder werkend lid van de harmonie „St. Cecilia'' en bij den Directeur, Geestelijk Adviseur en zijn medeleden was hij zeer bemind, dit blijkt uit alles wat de harmonie deed. Onder leiding van den heer A. Driesen werd tot laat in den avond een treurmarsch ingestudeerd genaamd „Une Larme-Marche Funèbre van A. Torelli. Niet alleen door de harmonie, maar de geheele gemeente was onder diepen indruk, toen men zijn dood vernam en toch was de overledene een gewoon vakman, die zich om zijn eenvoudig goed karakter de algeheele achting en beminlijkheid wist te ver werven. De zoo vroeg ontslapenen is daarvoor alle eer bewezen, die men kon bedenken Zaterdag voorm. 9'/2 uur was de aangekondigde tijd der ter aardebestelling op de R K. begraaf plaats. Reeds 9 uur waren honderden belangstellenden in de omgeving van het sterfhuis want een nooit tevoren alhier gezien eerbetoon zou den over ledene worden bewezen. Voorop een vaandeldrager met het Cecilia-vaandel, geheel zoowel als de trommel met zwart floers omhuld, daarop volgden de geestelijke adviseur met nog drie eereleden-en de harmonie De lijkbaar was bedekt met verschil lende kransen waartusschen het door den afgestorvene bespeelde instrument lag. De H. Mis werd door den Zeer Eerw. Heer Pastoor opgedragen. Menig gebed is hemelwaarts ge zonden voor het zielenheil van den jongen die bij jong en oud, rijk en arm door zijn voorkomendheid en vriendelijkheid eens zoo geacht was. Men verneemt dat ongeveer half Augustus door eenige bestuursleden van het Waterschap de Emelia Sluis en aangrenzende polders een rondgang ter schouwing der wegen, vaarten en sloten zal worden gehouden. Op Zondag 3 Aug. zal Ds. Vink in de Herv. Kerk des voorm. 10 uur voorgaan om des n.m. 2'/2 uur te Dongen een vacaturebeurt te vervullen. Zondag 3 Aug. zal Ds Meulenbilt des voorm. 10 uur in de Herv. Kerk te Oosterhout voorgaan om des nam. 2'/2 uur, als ring-predikant te Lage Zwaluwe een vacaturebeürt te vervullen. Zondag 3 Aug. zal Ds. Vermeulen van Moerdijk, des namiddags 2'/2 uur in de Herv. Kerk te Made een vacature hebben te vervullen. Zondag 3 Aug. zal Ds Plaatsman van Hooge Zwaluwe des nam 2'/2 uur te Terheijden (N.-Br.) een vacature beurt hebben te vervullen. In deze of begin der volgende week vertrekt alhier een ploeg grond werkers, met inclusief den ploegbaas Jac. Sins 21 personen, om kanaalwerk te verrichten, naar Brussel Niet minder dan 48000 a 50000 K O. St. Januitjes weiden alhier door ruim 200 gezinnen gepeld. Met de pellerij is men hier ruim vier weken bezig geweest. Per K.G. werd 4'/2 cent betaald zoodat ongeveer f2160 a f 2250 schoonmaakgeld aan de arbeidersgezinnen is uitbetaald. MAKlAPOLDER. Zaterdagmorgen half zes vertrok Thor VI met ruim 260 pelgrims allen parochianen van Maria- polder onder leiding van den Z.E. Heer Pastoor en een Pater Capucijn naar Brielle, waar om half elf een plechtige H. Mis werd opgedragen met assistentie, waarna sermoon. Om half twee Kruisweg, Lof en Sacramentsprocessie met acte van eer herstel, in aansluiting bij het Eucha ristisch Congres te Amsterdam. De orde was buitengewoon. De terugweg werd gemaakt langs Rotterdam. 't Lag niet In de bedoeling deze bidprocessie naar het graf van Gor- cums-martelaren te maken tot een ma nifestatie. En toch een manifestatie is het. ge worden, deze tegelijk eucharistische vaart, die haar glanspunt bereikte in de publieke acte van eerherstel, door den Z E heer Pastoor namens de gansche parochie gedaan aan Christus in zijn H Sacrament. Hoe kon 't ook anders. De afstand tusschen innige liefde en spontane hulde is zoo klein. GEERTRUIDENBERQ. Woensdag 1.1. slaagde voor het examen MULO. diploma A. onze stadgenooten, N Zijlmans. A Qoosens en P. de Wit. Zij genoten hun opleiding op de Openbare Schooi alhier, hoofd de heer Ofiermans. Wij wenschen de jeugdige geexamineerden van harte geluk. WASPIK. In de Woensdag gehouden raadsvergadering werd besloten om het schoolhuis, thans in huur bij het hoofd der Chr. School, den heer de Raad, te verkoopen aan het bestuur der Chr. School voor de som van f 4000. De Voorzitter deelde mede, dat van het R.K. Kerkbestuur bericht was in gekomen dat men het schoolhuis, be woond door het hoofd der R.K. school den heer Maas, niet voor het gevraagde bedrag f 6000, wenschten te koopen. Na eenige discussie werd besloten het huis opnieuw aan te bieden maar dan voor f 5000 wijl gebleken is, dat heel wat reparatie moet worden aan gebracht eer men het in goed bewoon baren toestand wil hebben. Vervolgens deelde de Voorzitter nog mede, dat in deze gemeente in de maand September door de Waterleiding Mij. zal worden begonnen met de af levering van water. ALMKERK. Op de jl. 30 Juli gehou den M. C Paarden keuring, werd het certificaat toegekend aan 3 stuks v. d. Heeren Oebr. Blankers, 3 A. de Jong en 1 van F. v. Breugel. Het fanfare Corps „Cresendo" te Nieuwendijk (Qem. Almkerk) hoopt deel te nemen aan het concours, dat te Geertruidenberg in de Maand Au gustus gehouden zal worden. Naar wij vernemen licht het in de bedoeling van 't Gemeente Bestuur van Gorinchem, om de Auto-Busdiensten, in 't land van Heusden en Altena, vrij overtocht te geven. De heer C. v, T. had het on geluk te Wieringen op 't werk, onder een kipkar te komen, waar hij zich direct onder geneeskundige behande ling moest stellen. DRUNEN. Deze week had onder veel belangstelling het examen plaats van den gehouden melkers-cursus. Hoewel niet allen slaagden, bleek toch duidelijk het nut van dezen cursus. De gemakkelijke houding der melkers, de rustige stand der koeien, de zindelijke behandeling en vooral de zuivere melk, zijn in 't oog loopende eigenschappen van goed melken. Denk daarbij aan de grootere melkgift, vet tere en duurzamere melk, beter voor consumptie en zuivelbereiding en het voorkomen van uiergebreken. Deze voordeelen maken het melkbedrijf on getwijfeld meer productief. Het dankwoord van een der leer lingen aan het bestuur der Coöpera tieve Zuivelfabriek, voor het organi- seeren van dezen cursus, is daarom welverdiend. Moge de wensch van den Rijksvee- teelt-consulent, den heer Ariëns ver vuld worden en deze eerste cursus weldragevolgd worden dooreen tweede en derde cursus, ook met vrouwelijke leerlingen. De geslaagden zijn D. Nieuwenhuizen te Baardwijk, Adr. Pelders, Peter v. d. Ven, J de Kruijf, Ant. Smits, Hendr. van Spijk, Corn, van Spijk, Hendr. Knippels en Am. v. Huiten, allen te Drunen. Heusden, 1 Aug. '24. Op 30 juli jl. werd alhier een keu ring gehouden tot toekenning van het Militair Certificaat 1925 aan fokmerriën. Aangeboden werden 23 merriën. Op deze keuringen wordt de uitslag niet definitief vastgesteld. Eerst na afloop van alle keuringen in de verschillende Provinciën wordt vastgesteld door de M. C commissie, aan welke merriën het M.C. wordt toegekend. De eigenaars dezer merriën ontvan gen daarvan bericht vöör het dek- seizoen. Het M.C. wordt telkens voor den duur van èèn jaar toegekend Voorloopig werden goedgekeurd De driejarige bruine „Hinigra" van W. Rooseboom te Nederhemert, de 9-jarige bruine „Calie" van A. van Loon te Delwijnen, de 10-jarige vos „Billy" van denzelfden, de 6-jarige „Ena" van C. van Koijk te Genderen, de 10-jarige bruine „Berendina" van Oebr, den Treffer te Kerkwijk, de 8- jarige koperbruine „Deftige I* van de- zeltden, de 20 jarige bruine „Rosa" van Jac. Buijs te Herpt, de 3 jarige vos van de Waal te Wijk, de 6 jarige bruine van B Nieuwkoop te Wijk, de 5-jarige bruine ^«Gamonde" van W. O J. Branderhorst te Eethen, de 11- jarige zwarte „Arosa" van A W Ver hoeven te Herpt. Mede werd aangeboden de hengst „Gregulus" van O. van de Werken te Nederhemert. De beslissing omtrent dezen hengst zal ook eerst later wor den genomen Te Breda slaagde voor het diplo ma Mulo-onderwijs Mej. A. Keunen. De heer Jo. Verhoeven is be noemd tot onderwijzer aan de R. K. Parochiale school te Bladel en wel tegen 1 September. Zondag maakte onder geleide van den Eerw. Heer kapelaan de R. K. tooneelvereeniging per autobus een uitstapje naar Oisterwijk ter bijwo ning van het openluchtspel. Zaterdagavond e.k. hoopt de R.K. Fanfare, de H. Familie een concert aan te bieden op de vaste kiosk op de Vischmarkt. POSTDUIVEN. POSTDUIVENVEREENIGING „RESOIJEN". Wedvlucht van uit Maastricht op 24 Juli 1924. Losgelaten om 8 uur. De prijzen werden behaald als volgt. F. Sclioemans 1, 17; Jac. Pullens 2, 14, 18; C. Rlom 3; Henri van Helvoirt 4; J. Verhoofstadt 5, 8, 10, 25, 26; Th. de Ronde 6, 7Jac. Couwenberg 9, 23, 24, 27; J. v. d. Houdt 11, 12; C. Ver hulst 13, 20; A. Verster 15; J. Verha gen 16; C. Passier 19; J. Treffers 21; G. Hens 22, 28; le overduif Jan Ver hagen. Ie duif geconstateerd 10.16.7; laatste 10.43.15. MADE. Zondag hield de postduivenvereni ging „De Gevleugelde Vrienden" met jonge duiven en wedvlucht uit Schaer- beek. De prijzen werden behaald als volgt P. v. d. Korput 1, 12. H. Weiten 2, 17. N. de Reyer 3, 15. R. Weiten 4, 6, 18. H. de Laat 5, 11, 13, 14. van Oorschot 7, 9. G. van Gils 8, 10, 22. van Hoef 16. J. Weiten 19. J. van Gils 20. Hoevenaar 23. J. de Reen 24. P. de Laat 25. DRUNEN. Zondag hield de postduivenvereni ging „de Reisduif", gevestigd in het café Elshout eene wedvlucht van uit Mons, 160 K M. De prijzen werder. behaald1 Th. Verhoeven 2—3—4—5—6—8 Th. Els- hout—Jehoei, 7 M. Klomp, 9—13 A. v. d. Hoven, 10 Th. Kuis, 11 H. van Ravensteijn. 12 H. Bergmans-Vrijhoe- ven. Uitslag wedvlucht Bordeaux 870 K.M., 1—2 H. Bergmans Vrijhoeven, 3 Th. Elshout-Jehoel, 4 David van de Westen, 5 Th. Verhoeven. 6—7 J. M. v. d. Steen. Het kampioen Bordeaux werd be haald door Th. Verhoeven. GEERTRUIDENBERQ. Over de maand Juli. GeborenAdrianus Johannes z. v. A. E Weterings-van Seters. Overleden: Johannes Josephus van der Made ll mnd. Jacobus van Uijen 6 mnd. Cornelis Cornel 2 mnd. Huwelijken Hendrikus Qoossens. 26 jaar en Johanna van der Made 19 jaar Jacobus Johannes de Bodt 25 jaar en Johanna Cornelia Smit 24 jaar Cornelis Adrianus van Iperenburg 27 jaar en Geritdina Charlotta de Vries 24 jaar. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Kwellende pijnen in kiezen, tanden en aangezicht, verdrijft men door Sanapirin-Tabletten (Mijnhardt.) Koker 75 ct. Bij apoth. en drogisten. Waalwijk, 1 Aug. '24. Eieren 7'/2—8 cl. Varkens f 7—f 11. 's BOSCH, 30 Juli. Op de markt van heden werden aangevoerd 682 stuks hoornvee. 888 biggen. 32 zeugen, 36 schapen. 92 kalveren. Totale aanvoer 1730 stuks. De prijzen waren als volgt Kalfkoeien van f 280—f 425 p. st. Kalfvaarzen van f 270—f 380 p. st. Magere ossen en koeien van f 185—f 290 Vette ossen en koeien van 0.624 pd le kw Vette ossen en koeien van 0.524 id 2e kw Pinken van f 140—f 210 per stuk Zeugen van f 50—f 90 per stuk. Biggen van f 1 251.50 per week. Schapen van f 25—f 40 per stuk. Lammeren van f 15f 25 per stuk. Aanvoer matig. Handel lui prijshoudend. Abonneert U op en Adverteert in ,yDE ECHO VAX HET ZUIDEN, het meeat gelezen blad in de Lang straat en Omgeving,

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 7