DE ECHO VAN HEI ZUIDEN. Ses Retour Tilburg Internationale Tentoonstelling Derde Blad Provinciaal Hieuw? 1 No. 61. Zaterdag 2 Aug. 1924. Waalwijk, 1 Aug. 1924. Volksmatinée, te geven door de Liedertafel „Oefening en Vermaak" op Zondag 3 Aug. 1924 in de zaal Musis Sacrum. Aanvang half een. Entree vrij. Programma 1. De Deerne, Koor Kools. 2. Ossian, Koor Beschnitt. 3. Jubelouverture, Weber. Quatremain pour piano. 4. Zegepraal, Koor Brandts Buijs. 5. Zangersmarsch de Park. Am fidelen stammtisch Antipoden. Dubbel kwartet Crecendo. Sedert het verschijnen van ons laatste nummer, is de kermis wederom voor het grootste gedeelte voorbij. De eerste Zondag was het zeer druk, veel drukker als we de laatste jaren gewoon zijn, zoodat goede zaken gemaakt werden. De andere dagen was het minder zooals dat gewoonlijk is. Het volksmatinée, Zondagmorgen door de Liedertafel gegeven, was overvol, wat niet gezegd kan worden van de uitvoering van Maandagavond de bekende bals van „Oefening en Vermaak" trokken meer belangstelling. De verschillende gezelschappen in de diverse café's vormden weer een groote attractie voor 't publiek, terwijl ook de nieuwigheid in hotel Verwiel, de schitterend electrische ver lichte plancher en tuin de gewenschte waardeering vond. Een der grootste attracties bleek wederom de Witte Bioscoop. Vanaf Zaterdag was het eiken avond stamp vol. Dit is ook niet te verwonderen, als men ziet met hoeveel zorg een werkelijk wereldstad-programma is saamgesteld. Voor de noodige variatie is gezorgd en de eene film overtrof de andere al in schoonheid. Ook voor de twee laatste dagen heeft men een schitterend programma, dus eenieder kan daarvan nog profiteeren. Tot onze spijt was in ons laatste nummer door eene onverklaarbare vergissing, ver zuimd van dit programma gewag te maken. Voor de rest gaat alles, zooals hier gebruikelijk is, voorbij, zonder een enkele wanklank. Het Matinée Maandagmorgen door de Liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst" gegeven, was gelijk te verwachten was, zeer druk bezocht en de bezoekers hebben er enkele genotvolle uren doorgebracht, waartoe vooral de humorist Jac. Mol uit Breda niet weinig heeft bijgedragen. Deze had met al zijn nummers veel succes en deed zich kennen als een zeer beschaafd en degelijk humorist en een specialiteit in het imiteeren van alle mogelijke typen. De Liedertafel bracht een zestal nummers ten gehoore, die telkens een welverdiend applaus oogstten, vooral „De Martelaars in 't Colyseum" hoe vaak ook reeds gezongen, blijft een pracht koor. Niet minder succes had de solist de heer A. Boom, die zijn bariton-solo- „Wat ik bemin" uit voerde op een wijze als we dat van hem gewend zijn uitnemend in elk opzicht. Het was in een woord een welgeslaagd matinée, een succes voor de Liedertafel, den Solist en vooral voor den Humorist. Dat het niet raadzaam is bij groote drukten zooals dat Zondag 1.1. het geval is geweest in onze gemeente, de fiets onbeheerd voor een café te laten staan, ondervonden eenige bewoners van Raamsdonk. Bij de politie werd aangiften gedaan, doch tot heden nog geen spoor van de daders. De verkoop van bloemen, gehou den ten bate van Herwonnen Levens kracht, heeft opgebracht f147.12.1/, Onze stadgenoot, de heer Johan Verhoeven, slaagde bij het dezer dagen gehouden examen voor de Jury Central de Musique te Brussel voor Piano, Harmonie en Algemeene Muziekleer (degré Moyen). Hij genoot zijne opleiding van den heer Pareus te Antwerpen. Waar van de zes candidaten er slechts twee slaagden, mogen wij vanaf deze plaats de heer Verhoeven met dit behaalde succes zeker wel felici teeren. Uitslag der door het Architecten *bureau van Ree en Bossaerts gehouden oublieke aanbesteding voor den bouw an een winkelhuis voor het R. K .rkbestuur St. Jan Baptist te Waalwijk H. Maas Waalwijk f 10,900 Wed. A. Aarts en Zn. Waalwijk f 10,850 j.v. d. Meijs f 10,599 jebrs. Maas f 10,363 W.v.Heesch f 10,227 (gegund voor f 10,000) Trompen Waalwijk f 9,980 (inschrijvingsbiljet ongeldig - De collecte voor steun aan oud robiliseerden ter gelegenheid van Mobilisatie-herdenking, zal in deze eente gehouden worden Dinsdag ugustus a.s. In ons vorig nummer hebben we kort weergegeven wat de heer erg in de Staten heeft gezegd ke van de verbetering van den Tilburg—Waalwijk. We laten zijn thans in haar geheel volgen wenschte nog wel een enke dte zeggen, aangaande den Pro len weg, Tilburg-Waalwijk. Ik za iet behoeven te herhalen dat de toestand van dezen weg niet alleen thans, maar al sinds geruimen tijd, slecht is. In de zomerzitting van 1923 werd in de afdeelingen daarop reeds de aandacht gevestigd en die meening werd ook blijkbaar door het Coilege van Ged Staten gedeeld Immers in hun antwoord werd teen gezegd dat de groote kosten daaraan verbonden een verbetering tegenhield, doch dat ter zijner tijd deze weg voor recon structie op groote schaal in aanmerking zou komen. Op het verzoek van de K.v.K. voor de Langstraat werd nu door Ged. Staten voorgesteld, afwijzend te beschikken en aan adressante kennis te geven, dat vooralsnog geen gevoig aan door haar gedaan verzoek, kan gegeven worden. Thans wordt door de commissie van rapporteurs, de slechte toestand van dien weg opnieuw erkend en de wen- schelijkheid uitgesproken, dat de ver betering niet al te lang wordt uitge steld. Met de erkenning dat de weg slecht en verbetering noodig is, schie ten wij echter niet veel op, de toezeg gingen zijn zoo vaag, dat ik meen VI. de V. de vrijheid te mogen nemen, op meer positieve toezegging tot ver betering aan te dringen. Dat de auto rijders dien weg schuwen is algemeen jekend en er zou een veel drukker ge bruik van gemaakt worden, als dezelve »oed in orde was. Nu maakt men vaak om van Tilburg naar Waalwijk te rijden of omgekeerd, een groote omweg over Helvoirt, Nieuwkuik. Zonder tegenspraak zal dan ook wel kunnen gezegd worden, dat wij het er allen roerend over eens zijn, dat die weg slecht is voor het snelvervoer, maar niet alleen daarvoor, maar ook voor iet gewone verkeer deugt die niet, van verschillende boeren vernam ik, dat ook voor hunne voertuigen die weg erbarmelijk slecht is. Die boeren kun nen natuurlijk moeilijk dien grooten omweg maken en moeten dus, hoe slecht ook, er wel gebruik van maken. 5r bestaat een zeer druk verkeer met karren over bedoelden weg, die de eenige verbinding is tusschen Tilburg, .oon op Zand, Oisterwijk, Udenhout, Kaatsheuvel, Waalwijk met het daar achter gelegen land van Heusden en Altena. Van uit het land van Heusden en Altena gaan zeer vele boeren meer malen per week met hunne tuin- en veldvruchten naar de markt in Tilburg en nog meerdere zouden van het groote afzetgebied te Tilburg gebruik maken, als de weg goed in orde was. rekening te houden hebben, met de be langen en het streven van een zoo machtige stad als Tilburg, een stad die blijken geeft van durf en energie, om door het houden van een groote Inter nationale Tentoonstelling aan zijn in dustrie een krachtigen stoot tot voor uitgang te geven, en een plaats als Waalwijk, waar met niet minder durf en energie in het volgend jaar een groote Internationlae Tentoonstelling van Schoen- en Lederindustrie zal ge houden worden, wil het mij voorko men, dat wij moeten medewerken, dat beide plaatsen, niet alleen in hun eigen, maar ook in het Algemeen be lang der provincie zich meer en meer kunnen ontwikkelen. Daarbij M. de Voorzitter, wil ik er nog op wijzen, dat voor Auto's, vracht- Ingezonden M d e d e e 1 i ngen- Doorzitten bij wielrijders - Stukloopen - Schrijnen en Smetten der Huid - Zonnebrand - Doorgeloopen Branderige Voeten verzacht en geneest men met PUROL.33131 belanghebbende kringen nog eens in het kort eene uiteenzetting te geven van het standpunt, dat ik ten aanzien dezer bevoegdheid inneem In de voorbereidende stukken en ook bij de openbare behandeling van het wetsontwerp in de Tweede Kamer noodzakelijk zou kunnen maken, heeft de Firma Wijtenburg Francken zich met een adres tot den Minister gewend In dit adres wordt er op gewezen, dat de geconstateerde groote invoer van buite.nlandsch schoenwerk voor het grootste gedeelte zijn verklaring heb ik den nadruk gelegd op het nut, j vindt in het feit, dat velen, die hier buitenlandsche voorraden hielden ge- dat naar mijne meening van een be voegdheid tot invoerbeperking uit hoofde harer preventieve werking zou kunnen uitgaan, en de verwachting uitgesproken, dat het op dien grond waarschijnlijk niet tot een verbod van aufo-»-en autobussen behoorlijk, en in "Tgesterkt on DE 1924 - TILBURG welke nog nooit geziene merk waardigheden biedt aan in- dustrieele en technische inzen dingen van delaatste vindingen alsmede noviteiten en even zeldzameals kostbare artikelen en voorwerpen, terwijl tevens op het attractie-gedeelte wereldstad-amusementen zijn ingericht. 33125 Geheel Nederland gaat dat zien. BAL DU MOULIN ROUGE avec attractions. Jasz-noïs-stop-band Ojfhestre. Tombe van Toetankhumen Egyptische mysterie enknnst Tombeau Hindou Bars en Wijnhuizen. Grande Kermesse d'Eté Bal-Champêtre. BAND THE JAZZ DEVILS. Dag- en Avondconcerten. Eigen orkest op het terrein onder leiding van Engène Beeckman, Kapelmeester van het Théatre Carré, Amsterdam, Draadlooze Concerten. Thé Dansant CABARET ARTISTIQUE. Zang, Dans, Tooneel, Acroba tes Exentriqnes, etc. ZONDAG LUNCH AD FL. 1 75. Internationale Muziekfeesten, Concoursen en Festivals. Belangrijke deelname. EXTRA TREINEN EN TRAMS OP NAARTILBURG! Het autoverkeer voor personenver voer, maar ook voor vrachtwagens neemt als gevolg van de meerdere ont wikkeling van handel en industrie steeds toe, datzelfde is ook het geval met het verkeer per autobus en nu kan men wel zeggen, dat zijn de wegenver nielers, op dat verkeer zijn wij niet ge steld, maar die toename is een nood zakelijk gevolg van de ontwikkeling van handel en industrie, die meer en meer van snelvervoer moeten gebruik maken. Met die ontwikkeling moet men wel degelijk rekening houden en elke belemmering daarvan trachten weg te nemen. Ik ben het volmaakt eens met hetgeen het college van Ged. Staten in hun antwoord op de bemer kingen bij de begrooting zeggen, dat het geen gewaagde voorspelling schijnt te zijn, dat handel en industrie de grootste toekomst zullen tegemoet gaan in die gedeelten van 't land, waar de wegen zich aan het nieuwe vervoer middel behoorlijk hebben aangepast. Dit beoogt ook het verzoek van de K, v. K. te Waalwijk en waar wij hier nu niet geringe mate wordt bijgedragen in de weggeldbelasting. Voor eene stad als Tilburg zal dat een niet gering per centage zijn, en naar verhouding zijn er rond Tilburg maar weinig provin ciale wegen. De wensch, dat deze pro vinciale weg nu eens afdoende zal ver beterd worden, een wensch die zoowel in Tilburg, als in Kaatsheuvel en de Langstraat met steeds meer klem wordt uitgesproken, is naar mijn mee ning dan ook als hoogst bescheiden te beschouwen. Men vergete ook niet, dat deze keiweg al 80 jaar oud is en -steeds slechts geringe onderhoudskosten daar aan zijn besteed, dat men nu al jaren lang met een zeer slechte toestand ge zeten heeft, zonder dat op afdoende verbetering werd aangedrongen, het geen men niet gedaan heeft om de groote kosten, die daaraan verbonden waren, mij dunkt, dat langer uitstel nu niet meer oirbaar is, daar dit op den duur te veel schade aan de betrokken streken zou berokkenen. Nu is het mijne bedoeling niet M.H. de Voorzitter, om een voorstel te doen dat alsnog op de begrooting 1925 een post tot verbetering worde, gebracht, ik wil ook niet aandringen, dat alles ineens zal gebeuren, maar wel zou ik wenschen voor te stellen, om het ver zoek van de K. v. K. van Waalwijk niet geheel af te wijzen, maar aan te houden tot een volgend zittingjaar, dan kan de heer Hoofdingenieur in- tusschen opdracht gegeven worden, om plannen te ontwerpen om deze weg te verbeteren, b.v. op dezelfde manier zooals de Rijksweg tusschen Breda en Oosterhout is verbeterd en waarmede men in deze streken zeer tevreden zou wezen, daardoor zou men niet alleen dienen het belang van de streken, waar handel en industrie gevestigd zijn, maar ook het belang van de vele land bouwers die van dezen weg gebruik moeten maken, en, waar wij ook wel eens aan mogen denken, dat wij daar door zouden bevorderen het vreemde lingenverkeer, waarvan nu door den slechten toestand van dezen weg in het hartje van Noord-Brabant de meer dere ontwikkeling wordt tegengehou den, wat tot schade strekt van de ge- heele provincie. Wij lezen in de „Tilb. Post" Prov. weg Tilburg— Waalwijk. In October 1923 verzocht de Kamer van Koophandel te Waalwijk, gesteund door de gemeentebesturen van Tilburg, Waalwijk en Loon-op Zand benevens de Tilburgsche Kamer van Koophandel om verbetering van den provincialen weg Tilburg—Waalwijk, die naar de heer Klijberg uiteenzette, van zoodanigen aard is dat handel en nijverheid ernstig er door geschaad worden. Dhr Klijberg bracht te dezer gelegenheid hulde aan het ener gieke Tilburg, dat momenteel een groote internationale tentoonstelling organi seert en wees mede op de internatio nale tentoonstelling welke Waalwijk volgend jaar zal huisvesten En hij be pleitte het denkbeeld, om op de eerstvol gende begrooting een bedrag voor ver- beiering uit te trekken. Bij de beëindi ging zijner met warmte uitgesproken pleidooi kreeg de heer Klijberg van verschillende kanten een bravo te hoo- ren De heer Mr. Loeff klaagde mede over den deplorablen toestand van den betrokken weg en gaf in overweging den hoofd-ingenieur een nieuw onder zoek op te dragen, opdat er spoedig verbetering kunne intreden. De heer Mr. J. v. d. Mortel schaarde zich eveneens aan de zijde van hen, die het voor den weg opnamen, omdat elk snelvervoer er onmogelijk is. En hij kon verzekeren, dat de gemeente Tilburg straks gaarne haar deel zal dragen. Ten slotte ondersteunen ook de heererpv. d. Westelaken Mr. v. Ommeren met 'n enkel woord de gehouden betoogen ter verbetering. Alleen dhr. de Vlam (Ge deputeerde) waarschuwde tegen nieuwe uitgaven, teneinde geen belasting-ver- hoogingen te moeten toepassen. Hij kreeg aan zijn zijde dhr. Mr. Sasse van Ysselt, die evenwel zich niet verzette tegen het denkbeeld-Klijberg. Er werden nog vele woorden gewisseld en daar uit bleek zeker wel de ernst van de zaak. De pleitbezorgers mogen met den uitslag gelukgewenscht worden. Ge deputeerde Staten werden uitgenoodigd om tegen de a. s. winterzitting de zaak nader aan de orde te stellen. Niemand verzette er zich tegen Invoerverbod schoenwerk op handen Door den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid is aan de ver- eenigir.gen van Grossiers en winkeliers in schoenwerk eene aanschrijving gericht van den volgenden inhoud „Nu, naar' verwacht kan worden, binnenkort het thans door de Eerste Kamer der Staten-Generaal aangeno men wetsontwerp, waarbij aan de Regeering opnieuw de bevoegdheid wordt gegeven, den invoer van schoen werk tijdelijk te beperken, kracht van wet zal hebben gekregen, kan het nuttig zijn aan de bij den schoenhandel door de wetenschap, dat de gevestigde schoenhandélaren thans meerendeel in vaste verbinding staan met binnenland sche fabrikanten, op het behoud waar van zij, naar ik meende te mogen aannemen, meer prijs zullen stellen dan op een tijdelijk voordeel van buifenlandschen aankoop tegen abnor maal lagen prijs, zoodat in hoofdzaak slechts zou rekening zijn te houden met de ongeregelde handelaars voor wie intusschen de kans op een plotseling sluiten van de grens het doen van zaken met het buitenland uiteraard in veel ernstiger mate bemoeilijkt. Daarnevens heb ik er den nadruk op gelegd, dat indien de schoenimport onverhoopt toch abnormale afmetingen mocht gaan aannemen in die mate, dat de thans met het vervallen invoer verbod bereikte resultaten daardoor ernstig in gevaar zouden worden ge bracht, ik niet zou aarzelen de noodige maatregelen te nemen, teneinde daaraan paal en perk te stellen Nu stemmen de importcijfers over het tijdvak, vallende na (Je intrekking van het invoerverbod (16 Juni j 1mij ten opzichte van de aanvankelijk door mij gekoesterde verwachting, dat de invoer binnen redelijke perken zou blijven, niet tot volkomen gerustheid De schoenimport over bedoeld tijdvak toont eene dusdanige vermeerdering, in vergelijking met dien over de afge Ioopen maanden, toen het invoerverbod van kracht was, dat indien deze in de toekomst in belangrijke mate zou blijven toenemen, de invoer op een peil zou komen, dat tot den normalen import in geene redelijke verhouding staat Ik laat geheel in het midden aan welke omstandigheden de groote schoenenimport van het huidige oogen- biik is toe te schrijven, doch meen toch goed te doen er U niet van onkundig te laten, dat dit verschijnsel mijne bijzondere aandacht heeft ge trokken. Ik blijf de hoop koesteren, dat een hernieuwd verbod van invoer zal kunnen achterwege blijvenmocht ik evenwel op den duur tot de overtui ging komen, dat de belangen, met de schoennijverheid verband houdende zich tegen een verder handhaven van den bestaanden toestand van vrijen invoer ernstig verzetten, dan zal ik daaruit de consequenties dienen te trekken, welke ik ter beveiliging dier belangen noodzakelijk acht". Naar aanleiding dezer circulaire volge hier eene vergelijking tusschen de maanden Mei en Juni van dit jaar. (Zooals men weet, is sinds 15 |uni de invoer weer vrij). Wij voegen daar ook bij de cijfers van Mei en Juni 1923. Piffl, Aartsbisschop van Weenen als gast van Z. D. H. Mgr. Arnold Frans Diepen, bisschop v. 's-Hertogenbosch. Op reis van Amsterdam naar Den Bosch bracht de Kardinaal te Arnhem een bezoek aan het Comité Arnhem Weenen, te Nijmegen aan het Priester- Comité en te St. Michiels-Gestel aan „Huize Herlaar" klooster der Oosten- rijksche Eerw. Zusters. HET BEZOEK DER KARDINALEN, BISSCHOPPEN EN GEZANTEN AAN 's-HERTOGENBOSCH. Heden had 't aangekondigde bezoek plaats der verschillende kerkelijke en wereldlij ke hoogwaardigheidsbeklee- ders aan het R. K. Huisvestingscomité om den dank te komen vertolken van de Centrale Rijken voor de hulp die de Katholieken van Nederland hun in en na den oorlog hebben verleend. (Het R. K. Huisvestingscomité werd opgericht in 1914, gedurende al dien tijd wasMgr. Diepen voorzitter dezer charitatieve organisatie welke hare groote werkzaamheid wijdde aan de ongelukkigen uit België, Duitschland, Oostenrijk en Hongarije. Ook het ge- heele dagelijksche bestuur is in Den Bosch woonachtig). In gezelschap van Z.Em. Kardinaal Piffl, Aartsbisschop van Weenen begaf Z.D.H. Mgr. A. F. Diepen, bisschop van 's-Hertogenbosch zich om 9 uur naar het station voor de ontvangst der hooge gasten. Toen uit Noord en Zuid de hoog- waardigheidsbekleeders waren gearri veerd werd het hooge gezelschap in de wachtkamer van het station ontvangen door ZD.H. Mgr. A. F. Diepen, voor zitter en de leden van het Dag. Bestuur van het R. K. Huisvestingscomité, den Hoog Eerw. Heer Mgr. C. C. Prinsen waarn. voorzitter en de heeren Jos. v. Mackelenbergh directeur; F. Noijons, Secretaris; J. Pastoor, Penningmees ter en Eug. Goulmy, lid. Na de begroeting werden de rijtui gen bestegen en werd de stoet samen gesteld als volgt: 1. De heer Commissaris van Politie. 2. De leden van het dagelijksch be stuur van het R.K. Huisvestingscomité de heeren Jos. van Mackelenbergh, di recteur, F. Noyons, secretaris, J. Pas- Bij de j.l gehouden inschrijving j toor, penningmeester en Eug. Goulmy, van het verfwerk der Ned. Herv. Kerk lid. te Sprang werd dit opgedragen aan de 3. Z.Emin. Kardinaal Piffl, Aarts weduwe J J. van der Waals en Zonen bisschop van Weenen; Z.Exc. Dr. Duf- aihier. I fek, gezant van Oostenrijk te 's-Graven- Bij het te Breda gehouden exa- ;hage; Mgr. A. F. Diepen, Bisschop van men behaalde onze dorpsgenoot P. van L. O -diploma. durende een vol jaar niet in de ge legenheid zijn geweest die aan te vullenderhalve zijn deze voorraden totaal uitgeput en is aanvulling daarvan noodzakelijk om weder regelmatig zaken te kunnen doen. Tijdelijke ver- meerdering van den invoer is daarvan het natuurlijk gevolg Wij verwijzen naar een in dit blad voorkomende advertentie der ten- toonstelling te Tilburg, welke door haar internationaal karakter tot een der voornaamste tentoonstellingen behoort die ooit in Nederland gehouden zijn. j Buiten de deelname der voornaamste ^ederlandsche industrieele bedrijven en handelszaken is er offtcieele deel name van verschillende regeeringen, terwijl de buitenlandsche afdeelingen een goed overzicht geven van hetgeen de respectievelijke landen op het ge bied van handel en industrie pres- teeren. Van deze tentoonstelling mag met recht gezegd worden dat zij in het teeken staat eener internationale mani festatie der vorderingen van handelen industrie en vormt zij ook daardoor een waardige cosmopoiitische neder-j zetting in 't nijvere Tilburg. Behalve een keur van inzendingen zijn aan deze tentoonstelling wereld-attracties ver bonden welke reeds op zichztlf een bezoek overwaard zijn, terwijl ver schillende grootsche festiviteiten deze werkelijk zeer belangrijke expositie opluisteren Wij verwijzen in verband daarmede op de voortzetting der groote internationale zang- en muziekwed- strijden en festivals, welke Zaterdag en Zondag a.s plaats hebben en welke ongetwijfeld alle muziekliefhebbers, maar ook duizenden anderen, i naar Tilburg zullen trekken. CAPELLE Op 11 Aug. e.k. zal bij inschrijving verkocht worden de af braak van de speelplaats der O L. school te Sprang. Z H QZ O O cd o o có c\i OÏ co m m Linde het M U Donderdag maakten de kinderen der hoogste klassen van de O. L school in de Nieuwstraat alhier onder leiding van het onderwijzend personeel een schoolreisje naar Amsterdam. A.s. Zondag des voorm. 10,30 uur en des nam. 2,30 uur zal in de Ned. Herv. kerk alhier optreden Ds. A. Meyers. Het aantal gevallen van mond en klauwzeer blijft nog steeds toe nemen. Bijna dagelijks worden ter secretarie aangiften daarvan ontvangen. De echtgenoote van den heer A. Hoefnagel aan de Hoogevaart alhier kwam bij haar werkzaamheden dermate 's-Hertogenbosch en Voorzitter van het R.K. Huisv.-Comité, i 4. Z.Emin. Kardin. Bertram, Vorst- Bisschop van Bref^lauBaron Lucius j von Stoedten, gezant van Duitschland te 's-GravenhageMgr. C. C. Prinsen, 1 waarn. voorzitter van het R.K. Huisves- tingscomité. 5. Mgr. Johann-Mészarós, Vicaris- Generaal te Boedapest, officieel verte genwoordiger van Z.Em. Kardinaal Czernoch, Vorst-Primaat van Honga rije; Mgr. Dr. Ferdinand Rott, Bis schop van Veszprem; Mgr. Dr. Ste- phan Hannauer, Bisschop van Vacz; Baron von Forster, gezant van Honga rije te 's-Gravenhage. 6. Mgr. Dr. Straeter, Wijbisschop van Aken, officieel vertegenwoordiger uo 00 2 c o g s sz S Zooals men ziet, al heeft de op heffing van het invoerverbod ook slechts 14 dagen geduurd in de maand Juni, dit heeft toch vermoedelijk al dadelijk een stijging ten gevolge gehad van den invoer met 32.000 paren. Dus 32.000 paren meer in 14 dagen. Wij zijn benieuwd naar Jde cijfers van Juli. D. Vermeerderde invoer. AMSTERDAM 29 Juli. Naar aan leiding van het schrijven van den Minister van Arbeid aan de schoenen importeurs, waarin gewezen wordt op de sedert de intrekking van de be perkende bepalingen wederom ver meerderde invoer van schoenen, die een wederinvoering van die bepalingen te vallen, dat geneeskundige hulp moest van Z.Em. Kardinaal Schulte, Aarts worden ingeroepen, die constateerde, dat een rib gebroken was. Onze vroegere dorpsgenoot, de heer A. Kerst, onderwijzer aan een M U. L. O. schhool te Delft, werd ook dit jaar weder aangezocht zitting ie nemen in de examen-commissie voor M. U. L O. en wel te Breda en den Haag. Werd vorige week door ons namens den betrokken kerkeraad me degedeeld, dat Ds Montfrans te Som— melsdijk een beroep had ontvangen naar de Ned. Herv. gemeente aan den Loonschendijk. thans echter wordt op verzoek van genoemd college mede gedeeld, dat deze beroeping wegens onvoorziene omstandigheden niet door kon gaan. ALMKERK. Woensdag 30 Juli j.l. had alhier de keuring plaats voor het Militair Certificaat 1925 aan fokmerriëa. Van de 36 aangeboden werden de volgende 20 voorioopig goedgekeurd: de 13-jarige lichtbruine »Sara* van B. D van Tienhoven te Haariem, de 5- jarlge »Gieaeke* van W H A Millenaar v Herwijnen te Babiloniënbfoek, de 8- jarlge >Dlvina» van G H Straverjite Babllonlënbroek, de 6-jarige donker bruine >Fienata> van deazalfden, de 9-jarlge »Corrie XII* van A de Lorrn te Andel, de 5-jarige »Giba« van den zelfden, de 3-jarlge ilrblna* van A de Jong Cz ie Almkerk, de 13-jarige donkerbruine »Zon I» van denzelfden, de 4-jarige vos »HeilnIne* van den— zelfden, de 8-jarige bruine >DarzinaI> van J M Blanker* te Almkerk, de 5- jarlge >Ghorka I* van denzeifden, de 3-jarige slwonla» van denzeifden, de 3-jarige donkerbruine »Iroza> van A v d Stelt te Nieuweadijk, de 9 jarige lichtbruine »C!cmma I> van J W Dib- bits te Andel, de 4-jarige lichte vos >Hubblna I» van T van Breugsl te Almkerk, de 3-jarlge zwarte van A Sttaver Wz te Babiloniënbroek, de zwarte van B D van Tieahoven te Haarlem, de 9 jarige »Corsette I> vaa W Straver Az te Babiloniënbroek, de 4-jarige zwarte tHonga» van Wed C Leemans te Werkendam, de 10 jarige zwarte van C Groeneveld te Dassen, KARDINAAL PIFFL. 's-BOSCH. Maandagavond arriveer de per auto van zijn gastheer, den heer Vroom uit Amsterdam, Z.E. Kardinaal bisschop van Keulen; Mgr. Dr. Julius Glattfeloder, Bisschop van Csanad; Mgr. Dr. Victor Horvath, Wijbisschop van Colocza; Graaf H. Wolff Metter- nich, Maltheserridder, gedelegeerde van het R. K. Huisvestingscomité te Weenen en Boedapest. 7. Mgr. Dr. Nikolaus Knebel, de Hon- gaarsche priester hier te lande belast met de zielzorg voor de Hongaarsche kinderen; de Z.Eerw. heer Schulen- burg, geheim secretaris van Z.Em. Kar dinaal Piffl; de Z.Eerw. heer Josef Kramer, geheimsecretaris van Z.Em. Kardinaal Bertram, de HoogEerw. heer Domkapitularis Lange te Breslau. 8. De Pers. De stoet trok door de bevlagde stra ten, ter weerszijden waarvan zeer tal- rijke belangstellenden stonden ge schaard, naar de Zuid-Willemsvaart waar in het R. K. Gezellenhuis het Cen traal Bureau van het R.K. Huisves tingscomité is gelegen. Daar aangeko men werd den hoogen gasten een ver- frissching aangeboden door de dames van het Bossche comité onder leiding van Mevrouw Ummels. Mgr. Prinsen leidde de hooge bezoe kers rond en gaf inlichtingen over de werkwijze van het Centraal Bureau. In d e verschillende lokalen waren geen bijzondere versieringen aangebracht. Allen waren er aan 't werk en het ge heel kon in oogenschouw worden ge nomen zooals 't er toeging vanaf 1917 toen het Centraal Bureau er werd ge vestigd. Alleen de bestuurstafel en het zaaltje waar het Dag. Bestuur steeds vergadert prijkte mep een bloemstuk. Dit sobere lokaal is de stille getuige geweest van de enorme actie welke daar werd opgezet, de plannen en be rekeningen welke er werden gemaakt om naar buiten gedragen zoo ontzagge lijk veel nood te lenigen van duizenden en duizenden ongelukkigen van ver schillende nationaliteit. Na het bezoek werd de stoet weer gevormd als boven omschreven. Z. D. H. Mgr. Diepen had zich per auto reeds eerder naar de kathedraal begeven voor de liturgische ontvangst. Bij aankomst van den stoet aan den hoofdingang der Kathedraal van St. Jan schaarde zich het bestuur van het R. K. Huisvestingscomité ter weerszij den van den ingang waarlangs de stoet naar binnenschreed. De gezanten wer- TE BEZOEKEN 000 SM Oi V» s* os G 3 <D G 3 CD ÜJ co O O 00 O O M- «sO O OO 00 O OO CD LO CM O OO vb ON O O O O CO O O O O O O LO O CD 0 01 O O O OO CM OO O O O CD co CM ON CD CM O O O O Tf ON H 10 CM CO CM O CM O o O O M3 O CM O O O r-C OO CM O O O c- -<r TT CO 10 CO CM O) Oi O O 10 CD OJ St TJ G CU C/) «X CU CD C G CU C3 O G jQ C 3 CL> k. O 43 C u ca CO

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 9