Provinciaal Nieuws dorpen plunderen en brandstichten op Grieksch en Slavisch gebied, waarna zij naar Bulgarije terugtrekken. Volgens de bladen zond de Griek- sche regeering een ultimatum aan Sofia, waarin wordt betoogd, dat, als deze toestand voortduurt, Grieksche troepen een zone langs de grens zul len bezetten. Joego-Slavië zond even eens een nota op Bulgaarsch gebied. Uit de verschenen statistiek blijkt, Jat het aantal drankgelegenheden in België van 210000 in 1913 gedaald is tot 117.000 op heden. Het aantal liters gedistilleerd alcohol per persoon is thans 2.52 tegen 5 in 1913. Het verbruik van bier is toegenomen van 138 liter in 1920 tot 202 liter in 1922 en 234 liter in 1923. Waalwijk, 12 Aug. 1924. Wij verzoeken copie van be richten, advertenties enz. met het oog op den feestdag van a.s. Vrijdag ten allerspoedigste Donderdagmiddag in te zenden. UITGEVER. In de gisteravond gehouden Hoofdbestuursvergadering van de Ten toonstelling werd de vereeniging „In ternationale Tentoonstelling voor de Schoen- en Lederindustrie Waalwijk 1925" officieel gesticht en statuten en huishoudelijk reglement vastgesteld. Tot president werd gekozen de heer Jos J. Klijberg, tot alg. secretaris de heer M. J. H Denteneer, tot alg. pen ningmeester de heer Jan van Iersel. Voorts werden de vroeger benoemde leden van 't hoofdbestuur en der ver schillende comiié's in hunne functies bevestigd. Alleen werd gekozen in de plaats van den heer A Jansen, die ontslag heeft genomen als voorzitter van het comité der vermakelijkheden, de heer A H. van Schijndel Jr. Als lid van 't comité voor pers en reclame neemt zitting de heer Frans Hessels, alg. secretaris van den Ned. Bond van Schoenmakerspatroons- en Schoenwinkeliers—vereenigingen te 's-Hage. Van Z.Ex den Commissaris der Ko ningin in Noordbrabant was bericht ingekomen dat hij het voorzitterschap van 't Eere-Comité aanvaardde. Tot kassier der tentoonstelling werd met alg. stemmen gekozen de firma W. Timmermans Zonen te Waalwijk Vervolgens werden nog begrootingen en plannen der verschillende comité's behandeld en besproken en bleek dat met ijver aan het grootsche werk wordt gearbeid. De EdelAchtb. heer J. j. L. M. Verwiel, burgemeester van Oisterwijk, heeft ontslag genomen als lid van het hoofdbestuur van den Nederl. Bond van Gemeente-ambtenaren. Dit ontslag schijnt in verband te staan met de houding die de Ned. Bond heeft aangenomen inzake het ontslag van den ambtenaar ter secretarie te Oisterwijk, Kuijsten afkomstig uit Sprang, die ook vroeger ter secretarie te Besoijen werkzaam was en die naar wij vernemen ontslagen is, alsjzou hij communistische ideeën voeren en ver spreiden. Door de Wielervereeniging „De Zwaluw" Roermond, aangesloten bij den N. W. B., werd Zondag 10 Aug. 1.1. een betrouwbaarheidsrit gehouden voor amateurs, afstand 112 K.M. De route welke werd afgelegd was als volgtRoermondHaelen—Blerick Venlo—Reuver—Roermond. Deze afstand werd 2 maal afgelegd. Onder de 14 amateurs welke aan dezen wedstrijd deelnamen, behaalde de heer Fr. Dekkers alhier den 2en prijs. Deze afstand werd door hem gereden in 3.30 uur. Voorwaar een mooie prestatie van dezen Waalwijkschen renner. Zondag 10 Aug. vertrokken onze Kynologen met hunne viervoeters naar Breda om hunne honden voor de zoo- veelste maal te laten keuren. Op dezen wedstrijd, onder zware concurrentie, wisten onze sportvrienden nog menig prijsje te veroveren. A. A. G. van Roessel met zijn Bar- sois 2e pr. G. Limite KI., Jos. Pul les H. H. 2e pr. G. puppy KI., G. W. Kooijmans D.H. 4e pr. Z. G. Limite en Nationale Fokkersklasse 3e pr. Z. GJac. Eijkens. Gr. Open KI. 2e pr. G. Limite KI. Ie pr. G. Nationale fokkersklasse 2e pr. G. Hieruit blijkt dat er in Waalwijk goed materiaal is, jammer dat er nog betrekkelijk zoo weinig liefhebberij is voor deze sport. Wij vestigen de aandacht op achterstaande advertentie waarbij wordt medegedeeld dat thans zijn verschenen de ansichtkaarten van onze nieuwe kerk. Zij zijn gedrukt wit op zwart en geven de kerk van vijf verschillende zijden bezien. Ze bieden werkelijk een buitenge woon mooie kijk op dit schitterend bouwwerk en 't lijdt geen twijfel of deze kaarten zullen hun weg gaarne vinden. Alle winkeliers die ervoor in aanmerking komen zullen zich voor dit mooie doel tevens, wel met den verkoop willen belasten, waarvoor men zich ten onzen bureele kan vervoegen. Uitslag der door het Architecten bureau van Ree Bossaerts te Waalwijk, gehouden publieke aanbe- steding voor het bouwen van een middenstandswoning voor den heer J. Kruijssen, te Waalwijk. Perceel A (Bouw van het woonhuis.) C. Michaël, Vrijh.-Capelle f 5695.— C. Timmermans, Sprang f 5566.— A. Vermeer, Waalwijk f 4996.— J. v. d. Meijs, f 4944.— H, Maas f 4820.— J. Trompen f 4732.— Fa. Wed. A. Aarts ét Zn. id. f 4710. (Gegund.) Perceel B (Glas-, Verf- en Behang- werk W. v. d. Heijden, Waalwijk f 373 J. H. van Erp f350.— M. C. Smit, Kaatsheuvel f 322.— Wed. J. v. d. Waals, Capelle f289.— (Gegund.) Wij ontvingen van de uitgevers, Centraal Perskantoor, Emmaplein 2, 's-Hertogenbosch, ter recensie een exemplaar van de „Officieele Dienst regeling der autobussen in Nederland" tevens uitgave van den Bond van Bedrijfsautohouders. Deze dienstregeling bevat een kleine 700 intercommunale autobuslijnen Wellicht kan deze gids nog niet op volledigheid aanspraak maken, doch zeker zijn de uitgevers daarin zoover geslaagd, als het alle meer belangrijke autobusdiensten betreft, waarvan de ondernemers het belang eener juiste publicatie van hun dienstregeling in het spoorboekje derautobussen inzagen. Wij zijn dan ook overtuigd, dat deze uitgave zéér ten gerieve van het reizend publiek is. De Burgemeester van Warffum geeft in overweging om, alvorens in relatie te treden met „Het Verkoop kantoor van Tabaksfabrikaten v. d. Gecomb. Ned. Sigarenfabr Hoofd straat A 222, Warffum (Gr.) of met den zich noemenden beheerder daar van, Tjasse Ossentjuk, bij hem ter secretarie te Warffum inlichtingen in te winnen. Opneming van het bovenstaande in de nieuws en advertentiebladen wordt verzocht. Op initiatief der Tilburgsche Kamer kwamen op Maandag 11 Aug. te Tilburg bijeen afgevaardigden van alle Kamers in Noord-Brabant en Limburg met name die van Breda, 's Bosch, Waalwijk, Tilburg, Eindho ven, Venlo, Roermond, Maastricht en Heerlen. De vergadering werd geleid door den heer Frans van Spaendonck, Voorzitter der Tilburgsche Kamer. Deze wees er op, dat het voor Tilburg een voldoening is, te kunnen constateeren, dat de uitnoodiging met een zoo tal rijke opkomst van afgevaardigden beantwoord is geworden. Spreker meent daaruit te mogen afleiden, dat het doel der bijeenkomstHet gezame- lijk bespreken van voor onze gewesten gemeenschappelijke belangen, in prin cipe de belangstelling en de sympa thie der aanwezigen heeft. Spreker wees vervolgens op het industriëel karakter der Provincies Noord-Brabant en Limburg. De welvaart dezer ge westen houdt, in meerdere mate dan in vele andere deelen van het land het geval is, verband met den bloei en den vooruitgang der talrijke indu strietakken. De sigaren- schoen- en lederindustrie, de textiel en metaalnij verheid, de aardewerk- en klei-indu- strie en tal van andere industrieele bedrijven geven aan deze provinciën het karakter van nijverheidsgewesten, en van den bloei dezer industrietakken zal het afhangen ot voor de sterk aan wassende bevolking een behoorlijk bestaan kan worden verzekerd. Dat tot instandhouding en tot ople ving der nijverheid de energie en de bekwaamheid van ondernemers en ar beiders niet alleen toereikend zijn, heeft de ervaring der laatste jaren be wezen. Men behoeft slechts de jaar verslagen der Kamers op te slaan, om zich te overtuigen, hoe alle inspanning ten spijt, ongelijke concurrentie-factoren en het lijdzaam toezien der Regeering mede oorzaak zijn geworden, dat en kele ondernemingen uitgezonderd, alle zoo even genoemde bedrijven en de daarvan afhankelijke handel en midden stand in 't moeras geraakt zijn. Al te zeer beheerscht de gevolgde handels politiek den toestand. Te weinig invloed daarop oefenen inderdaad al deze be drijven, mede tengevolge van een tekort aan behoorlijke vertegenwoordiging in die Colleges, welke voor een groot gedeelte de richting der Handelspolitiek bepalen. En het is in verband hier mede, dat onze Kamer meende door een gemeenschappelijk optreden te moeten bevorderen, dat aan Colleges als de Commissie voor de Economische Politiek en de Commissie voor de Handelsverdragen, leden, door de Zui delijke Kamers te kiezen, worden toe gevoegd, teneinde voor de belangen der door hen vertegenwoordigde dis tricten tegenover de bestaande sterk eenzijdig georiënteerde Handelspolitiek te kunnen opkomen. Verder stelde de Tilburgsche Kamer door bijeenroeping dezer vergadering zich voor van de aanwezige afgevaar digden de meening te mogen vernemen of gedeeld wordt de opvatting van Tilburg, dat het wenschelijk is inci- dentieel evenwijdige belangen door een gezamenlijke bespreking en door een gezamenlijk optreden te bevorderen. De vergadering ging vervolgens over tot behandeling der agenda. Op ver zoek van een afgevaardigde der i Roermondsche Kamer werd vastgelegd, dat de vergadering geen bindende besluiten zou nemen, terwijl de Se cretaris der Tilburgsche Kamer het verslag zou samenstellen. Op de eerste plaats kwam aan de orde de vraag, of de aanwezige Kamers bereid waren op het denkbeeld van Tilburg in te gaan. De Voorzitter der Maastrichtsche Kamer bepleitte aansluiting van alle Kamers van Noord—Brabant en Lim burg bij de Vereeniging van Kamers van Koophandel in Nederland. Spreker toch achtte het ongewenscht, dat bij deze Vereeniging alle Limburgsche Kamers op een na zijn aangesloten, terwijl van de Brabantsche Kamers er slechts een is aangesloten. Dit heeft tot resultaat dat de invloed van Brabant en Limburg in deze vereeniging niet evenredig is aan de beteekenis dezer gewesten. Andere aanwezigen gaven blijk in het lidmaatschap der bedoelde vereeniging weinig nut te zien. Op uitdrukkelijk verzoek der Limburgsche afgeeaardigden verklaarden de Bra bantsche afgevaardigden zich echter bereid, de wenschelijkheid van het lidmaatschap der Nederlandsche Ver eeniging opnieuw ernstig onder het oog te zien. Eenstemmig besloot de vergadering verder, dat de thans aan wezige afgevaardigden in hunne ver gaderingen de wenschelijkheid van het contact tusschen de Brabantsche en Limburgsche Kamers zullen bepleiten. Er zal geen vereeniging worden op gericht, maar men zal alleen inciden teel bij elkaar komen wanneer er vraagstukken van gemeenschappelijk belang aan de orde zijn. Vervolgens werd van gedachten gewisseld over de samenstelling van Colleges als de Staatscommissie voor de Economische Politiek en de Commissie voor de Handelsverdragen. Alleen de Rotter— damsche en de Amsterdamsche Kamer hebben in deze colleges een afge vaardigde. Ook bij officieele aange legenheden gebeurt het dat men doet, alsof er buiten Amsterdam en Rot terdam geen Kamers zijn. Zoo werden van de 36 Kamers ook wederom alleen Amsterdam en Rotterdam uitgenoodigd bij de officieele ontvangst der Chi— neesche Industriëele Missie In over weging zal worden genomen om gemeenschappelijk de Rsgeering te verzoeken, aan bedoelde Commissies vertegenwoordigers uit de industriëele districten toe te voegen. De bespreking over de tarieven der P.N.E.M. had tot resultaat, dat een een Commissie uit de Brabantsche Kamers deze aangelegenheid nader onder het oog zal zien. Door ver schillende afgevaardigden werd be toogd, dat de stroomtarieven vooral voor de klein- en middelindustrie te bezwaarlijk zijn en in de praktijk er toe leiden, dat andere drijfkracht ge prefereerd wordt boven aansluiting aan de P.N.E.M. Waar echter de ver gadering anderzijds overtuigd was, dat sommige gemeenten een zoodanige distributiepolitiek voeren, dat daarvan klachten het gevolg zijn, zal ter zake samenwerking worden gezocht met de afdeeling Noord-Brabant van de Ver eeniging van Nederlandsche Gemeenten. Uitvoerig werd ten slotte van ge dachten gewisseld over het plan tot oprichting van een R.K. Handels- hoogeschool te Tilburg, welk onder werp werd ingeleid door den secretaris der Tilburgsche Kamer. Verschillende aanwezigen juichten het denkbeeld zeer toe In de verschillende Kamers zal worden nagegaan in hoeverre het op den weg ligt de tot standkoming dezer instelling te bevorderen. De Voorzitter der Maastrichtsche Kamer vroeg den steun der aanwezige Kamers voor de plannen tot spoedige uitvoering van de kanaalaanleg in Zuid-Limburg, waarvan hij de bijzon dere urgentie aantoonde. De gevraagde medewerking werd toegezegd. Tot slot bracht de Voorzitter der Bredasche Kamer dank aan de Tilburg sche Kamer voor het genomen initiatief. Vrijdag 15 Augustus a.s. zal de WelEerw. heer L. N. van Delft, die onlangs in de parochie van O. L. Vrouw zijn eerste H. Mis opdroeg, in de pa rochiekerk van St. Jan Baptist zijn afscheidspredikatie houden, om zich op 20 September naar de missie in Noorwegen te begeven, teneinde daar te werken onder mgr. dr. Jan Olav Smit. De WelEerw. heer Van Delft zal zich vestigen te Bergen. Wij vertrouwen dat onze parochianen den Eerw. heer van Delft, zoon van deze bekende echt Waalwijksche fa milie, gaarne met hun giften zullen steunen, want vaak staat de missionaris machteloos uit gebrek aan stoffelijke middelen. In elk der H. Missen zal gelegenheid zijn aan den missionaris ten afscheid z'n penningske te offeren. Dat het een flink bedrag worde, onze parochie waardig. DRUNEN. Maandag is de harmonie „De Volharding" verhuisd naar haar nieuw clublokaal bij den heer Th. Elshout, waar reeds een begin gemaakt is voor het bouwen van een nieuwe zaal. De avond werd in vroolijke stemming doorgebracht, te meer daar deze gelegenheid doorging als feest avond voor het behaalde succes in Tilburg. Onder de belangstellenden gaven zich weder enkele nieuwe honoraire-leden op. Zondag a.s. zal de harmonie deel nemen aan het festival te Haarsteeg. Binnenkort hoopt de harmonie een tuinconcert te geven in haar nieuwe standplaats. Onder veel belangstelling bracht de harmonie der jongelingen-congre gatie Zondag haar directeur, den heer H. Brok, directeur der Vakschool bij gelegenheid van zijn 12'/2 jarig huwe lijksfeest een serenade. Het woord werd daarbij gevoerd door den Zeer- Eerw. heer pastoor Goossens, directeur der congregatie en den heer Brok. De leden namen daarna verder aan het feest deel. DRUNEN. Vellingvereeaig'lng »De Langstraat*. Veiling van 12 Aug. '24. Appelen 3l/2—23 ct.p.K.G. Peren 3—16'/2 Pfulmen 631 Roode bessen 23—28 Morellen 42 Meloenen 30—57 Snijboonen 193/424'/j Princesseboonen 21'/j23 Wagenaars 12'/a Dultsche Boonen 23 Tomaten Sjalotten Komkommers Augurken Peen Kroten Savoyekool Roo^e kool 24—26'/a 15 157, 36 35— 60 ct. p. 100 st. 12—20 10 1 l'/i bos. 2—2V2 stuk. 2'/a9Va VLIJMEN. Zondag 10 en Maandag 11 Aug. had de heer P, van Engelen het geluk 5 bunsings machtig te worden. Voorwaar een mooie vangst, anders was het in de omgeving een ramp ge weest voor kippenhouders. Maandagmiddag had de 12 jarige W. v. d. S. het ongeluk van een kar te vallen zoodat hij een been brak. Door dr, Wijers van hier werd de eerste hulp verleend. Het ongeval ontstond, doordat het paard schrok en op hol ging] SPRANG-CAPELLE. (Voormalig Sprang.) Ds. G. H. de Jonge, predi kant bij de Gecomb. Geref. Kerken van Sprang en Vrijhoeve Capelle, heeft voor het beroep naar Tweede Exloër- mond bedankt. Onze dorpsgenoot de heer Jac. Nieuwenhuijzen, onderwijzer aan de Chr. School te Waalwijk, slaagde voor het op 12 dezer te Den Haag gehouden examen Engelsche taal 1. o. Geslaagde en familie hartelijk ge feliciteerd. Het twee-jarig dochtertje van W. alhier, kwam jl. Zondag zoodanig te vallen, dat de linkerschouder geheel ontwricht werd, zoodat geneeskundige hulp van Dr. v. d. Meulen moest worden ingeroepen. WASPIK. Begunstigd door het heer lijkste zomerweer gaven Zondagavond in den tuin der vereeniging 'Volksvlijt en Volksvermaak* bij den heer H. van Iersel de drie barmoniën van Waspik, Raamsdonksveer en Geeitruidenberg het reeds aangekondigde concert. De belangstelling was buitengewoon en voor liefhebbers van muziek viel volop te genieten. Tot laat in den avond bleef er dan ook eene ongewone, doch gezellige drukte heerschen. Het bestuur van het »W, G. K.» alhier ontving j.l. Vrijdag bezoek van twee leden van het hoofdbestuur tot het houden eener inspectie. Zij waren zeer tevreden over den bloei, waarin de afdeeling Waspik zich mocht ver heugen. Zij vonden het echter jammer, dat er nog steeds verschillende katho lieke huisgezinnen waren, die nog geen lid der vereeniging waren en die nog niet doordrongen schenen te zijn van het nut dezer instelling van christelijke naastenliefde. Ofschoon de staakboonen in den bloeitijd een ruimen oogst beloofden, schijnt dit in vele tuinen een tegen valler te zijn. Door storm en regen hebben ze veel geleden en geven op vele plaatsen een geringe opbrengst. De prijs blijft dan ook vrij hoog en bedraagt 30 cent per 100 stuks voor snijboonen. De formulieren voor aansluiting bij de waterleiding zijn op het raad huis kosteloos verkrijgbaar. Al spelende geraakte het onge veer 10 jarig zoontje van den heerW. K. bij de weif van den heer Schram v/h Gebr. van der Rijken, in de haven. Op het hulpgeroep van zijn kameraadjes sprong de heer J. van der Rijken par does te water en wist den drenkeling te grijpen en op het droge te brengen. De levensgeesten bleken echter ge weken. Hoewel Dr. Simons, die hier zijn vacantie doorbrengt, alle pogingen aanwendde om deze weer op te wekken, mocht hem dit niet gelukken. De droefheid der familie is onbeschrijflijk. RAAMSDONK. Woensdagmiddag sloeg in de Hoofdstraat een aan gespannen paard op hol. In dolle vaart rende het dier het Heereplein op, waar juist de agent van politie W. Waas dienst deed. Door zijn beslist handelen kon hij de teugels van het paard grijpen en het met uiterste inspanning een honderdtal meters verder tot stilstand te brengen. Een woord van hulde aan Waas, die deze daad met eigen levens gevaar verrichtte en daarbij zekere ongelukken voorkwam. In de afgeloopen maand zijn hier 8 jachtakten uitgereikt. RAAMSDONKSVEER. Met goed gevolg liep van stapel van de werf der N.V. Scheepsbouwwerven v/h. P. en A- Ruijtenberg alhier het sleepschip »An- tonle*, groot 830 ton, gebouwd voor rekening van den heer L, Oerlemans te Made. In deze gemeente doen zich eenige gevallen voor van dyphleritus. GEERTRUIDENBERG. J.l. Zondag avond gaf de harmonie »Apollo» een concert te Waspik. Bij hun terugkeer in Den Berg maakte zij om 11 uur nog een muzikale wandeling door de stad. J.l. Zondag behaalde onze stad genoot de weled. heer N. Meijers op de Intern. Hondententoonstelling in >Concordiate Breda, met zijn hond den len prijs In de Jeugdklasse, den len prijs in de Nieuwelingsklasse en een Speclaalprijs voor de mooiste reu der tentoonstelling. Voorwaar een prachtig succes. Onze stadgenoot de heer P. de Kroon kreeg dezer dagen bericht, dat hij voor het Mercurius-examen Boek houden, in 's Bosch gehouden, was geslaagd. Hij genoot zijn opleiding bij den weled. heer Schoenmakers te Raamsdonksveer. Vrijdagavond werd het licht van de nieuw gebouwde kiosk geprobeerd. De twaalf lichtpunten gaven een zeer helder licht, zoodat het bij de te geven concerten aan licht niet zal ontbreken, Aan het Nationaal Muziekconcours alhier op 24 en 25 Augustus e.k. te houden ter gelegenheid van het 25-jartg bestaan der R.K Symphonie 'Cecilia», zullen 33 vereenigingen deelnemen, waarvan er 18 zuilen spelen op Zondag en 15 op Maandag. In de week van 2 tot 8 Aug, zijn er 280 badbezoekers geweest. Temperatuur van 19°—21° Celslus. MADE. Door een alhier ruim 40 jaren bestaand warmoezenlersbedrijf is dezer dagen de grootste aflevering aan één persoon gedaan. Zoo o.a. 2000 a 2500 aardbeziënplanten enz. enz. B$ den landbouwer Jac. Prince, Stationsweg albler, werden telkens kippen vermist en werd aan diefstal gedacht. Zaterdag echter werd een struikenstapel verplaatst en werden er aldaar onder gevonden 19 doode en nog een levende kip, benevens een ouderpaar bunsings met jongen. Een der oude en twee jongen werden ge vangen en gedood, de andere wisten een goed heenkomen te vinden. Burg. en Weth. van Made c.a. verleenden aan A. Leenaars, landbou wer, Wijk B no. 70, vergunning tot het plaatsen van een electromotor in ge noemd pand, tot het dorschen van zijn granen. De alhier beroepen predikant Ds. Eerbeek uit Standaardbuiten heeft voor het op hem uitgebracht beroep voor Made bedankt. Maandagnacht brandden alhier twee arbeiderswoningen tot den grond af. Het pand van W. Thijssen was onbewoond en niet bemeubeld, het tweede pand, gelegen aan het Boven eind, was bewoond door G. Luijten, Oorzaak onbekend. Niet iang is de postduivenver- eeniglng »De Luchtbode* ten doode gedoemd geweest, want »De Lucht bode* is weder onder een ander bestuur herboren en is gevestigd b^ A. Diep straten, einde Dreef. Het bestuur be staat uit de heeren J. Rovers, voor zitter, P. Diepstraten, le secretaris penningmeester, v, Dongen 2e secr. De vereeniging telt 10 leden. ALMKERK. A.s. Zondag zal ln de Geref. Kerk alhier de verkiezing plaats hebben van eer, 4de Ouderling. Voor deze functie worden voorgesteld de heeren B. Koekkoek Gz. en B. v. d. Heuvel. Naar wij vernemen zal de kerk raad der Geref. kerk alhier trachten gelden in te zamelen tot verbouwing van bovengenoemde kerk. Naar wij vernemen is het fanfare corps 'Cresendo* te Nieuweudijk (gem. Almkerk) uitgenoodigd om op Woens dagavond 3 Sept. a.s. te Werkendam een concert te geven, op het feest terrein aldaar. De Geref. Kaapenvereenlging alhier zal, naar wij vernemen, a.s. Donderdag een pleizlerreis maken naar Nijmegen en omstreken. MEEUWEN. Behoudens goedkeuring van de Vereeniging „Het Legerpaard" is besloten op Donderdag 4 Sept a.s. alhier'een concours hippique te houden. Een belangrijk bedrag voor prijzen is beschikbaar. De volgende nummers zullen op het programma voorkomen I. Afstandsrit van M. C, Merriën onder den man. Daarna beoordeeling in den ring. II. Concours van M. C. merriën aangespannen die den afstandsrit no. 1 hebben medegemaakt. III. Ringrijderij voor paren, (prijzen kunstvoorwerpen). Aangiften worden bereids reeds aan genomen door de heer J. A. van der Schans te Drongelen. De muziekvereeniging „Kunst en Vriendschap" heeft hare medewerking toegezegd. LOONOPZAND. Op het muziek concours gehouden te Tilburg op de Tentoonstellingsterreinen, behaalde onze harmonie „Concordia" in de Eere-afdeeling den Eersten prijs, met hooge onderscheiding en gelukwensch der jury. Dat was schitterend voor een muziekkorps van eenvoudige werk-

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 2