flieuws uit fteusdeo SPORT. Rechtzaken. Binnenland Gemengd Nieuws. lieden, die enkel voor ontspanning de muziek beoefenen. En deze prachtige overwinning werd behaald onder leiding van den heer A. J. Roeien uit Breda, waardoor hij getoond heeft als leider van een muziekkorps een groot talent te hebben. De uitvoering der twee gekozen stukken „Dichter und Bauer" van F. van Puppé en „Episode de Cambat" van L. Périneau was van dien aard, dat de jury ongeveer het hoogst te bereiken aantal punten gaf en eene geschreven partituur van „Epi sode de Combat" als herinnering wilde bewaren. Terecht sprak de Voorzitter van het Algemeen Comité der Tentoonstelling den heer Roeien bijzonderen lof toe voor zijn werk en bood hem een her inneringsmedaille aam Heusden, 12 Aug. '24. De Heer P. Griethuizen is op verzoek tegen 1 Sept. eervol ontslagen als kantonrechter-plaatsvervanger in 't kanton Heusden. Mej. Adr. Merkx slaagde dezer dagen voor de akte nuttige handwerken. Zondagavond arriveerde per tram de Harmonie uit Herpt, die in Tilburg in de 3e afd. een 2de prijs veroverde. Daar onze Burgemeester beschermheer is dier vereeniging trok men onder de tonen eener vroolijke marsch naar zijn woning, om hem van het succes te verwittigen. Hartelijk werd „De Een. dracht" gecomplimenteerd en geluk- gewenscht, waarna men al musiceerend trok in de richting van Herpt. De Fanfare „De H. Familie" is voornemens den laatsten Zondag dezer maand een zomerconcert aan te biede n den tuin der vereeniging. vaarding van toen ie al lang niet meer „bestong" en hier is 't doodsprentje En daar ben ik zuinig op en da be waar ik m'n leven langMaar Uwes kunt er toch op zien dat vader dood is, vergelijk het maar met dat papier!" Echter het O.M. hield voet bij stuk. De eisch luidde bevestiging van het vonnis. „DS zullen we toch eens zien!" bromde Piet en pakte z'n „documenten" in. Maar goed bewarenlachte de deurwaarder en bracht Piet aan 't ver stand dat hij de uitspraak wel ver nemen zou. En Piet af. in Geknipt. Door Rijks- en Gemeentepolitie werden gevangen genomen de beruchte De K. en de twee gebroeders Van O. uit Heesch bij Oss, die al geruimen tijd daar de omgeving onveilig maken door nachtelijke diefstallen, vooral van kippen. Ze hadden weer pas 49 kippen ontvreemd ten nadeele van den land bouwer v. d. B. te Berlicum. De dieven werden gevankelijk naar het Huis van Bewaring te 's Hertogen bosch getransporteerd. Alweer hei mes. In hooger beroep stond terecht P. M. M. mijnwerker te Merkelbeek, door den politierechter te Maastricht veroordeeld tot 3 maanden gevangenis straf, terzake van mishandeling. Op 22 Maart 1924 had hij L. C. Offermans mei een mes gestoken. De wijze waarop de mishandeling plaats greep en altijd maar weer dat messen steken, vond de Adv.-Gen. te ernstig voor eene zoo lichte straf. De eisch luidde 6 maanden ge vangenisstraf. De verdediger verzocht lichtere straf. Uitspraak 25 Aug. a.s. Zedenmisdrijf. in hooger beroep werd tegen G. v. R. uit Tilburg, thans gedetineerd met bevestiging van het vonnis der recht bank te Breda 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf geëischt terzake van zedenmisdrijf. Uitspraak 24 Aug. a.s. Mishandeling. A. L. J. P., bakker te Oisterwijk, was door de rechtbank te Breda ver oordeeld tot 6 weken gevangenisstraf, terzakedat hij op 24 April 1924 te Oisterwijk A. L. Graft heeft geslagen en pijnlijk getroffen. Beklaagde meende beleedigd te zijn. In hooger beroep werd naar voren gebracht, dat beklaagde reeds 25 vonnissen achter den rug heeft. Hij drinkt en mishandeld zijn vrouw en is een valsch onbetrouwbaar persoon. Eisch: 3 maanden gevangenisstraf. Een doode bekeurd Piet C. te Den Bosch een die nog springlevend is, maar een beetje doof moest terecht staan wegens openbare dronkenschap. Piet was deswege veroordeeld, maar hij had het „ingegooid", want hij beweerde bij hoog en bij laag dat hij niet dronken was geweest en vertikte het dus om zoo maar vrede te nemen met de opgelegde straf. Op den bewusten avond van de vermeende dronkenschap was Piet wel uit aldus verklaarde hij zelf maar hij kon best op z'n beenen staan. Z'n vrouw had hem wel in den arm willen nemen, maar Piet vond dat „veel te flauw". Ik ben al zoo lang getrouwd, aldus redeneerde Piet „en dan staat dat niet meer. Dat gearmd kuieren is goed voor jongelui Maar wat Piet ook in 't midden bracht, de politie had 't feit geconsta teerd, 't was wettig en overtuigend bewezen. En toen begon Piet eerst pas goed uit te pakken. Hij spreidde een beduimeld oud papier breed uit en legde er een ge dachtenisprentje naast van een over ledenen. Met verheffing van stem begon ie weer„De politie heeft wel eens meer abuis, heerenZe hebben werachjes m'n eigen vader bekeurd, toen ie al twee jaar dood wasHier, kijk uwes maar. Dit is vaders dag- WAALWIJK. Begunstigd door prachtig weer heeft RWB op 10 Aug. het seizoen geopend met een welgeslaagde seriewedstrijd. Er was flinke belangstelling, toen BW II tegen Kaatsheuvel den strijd opnam. BW II was vooral in 't begin verbluffend sterker en spoedig was hun voorsprong 4—0, Kaatsheuvel was toen aan het groote terrein wat meer gewend en wat ingespeeld, na hard zwoegen maakte zij voor de tust 2 tegenpunten. Na de rust was K. wel eenigszins sterker, doch er was geen verband in hun spel en maakte ten slotte een 3e tegenpunt. BW won alzoo verdiend met 43. Na dezen wedstrijd kwam de door velen zoo lang verwachte ontmoeting QuickHEC, laten we echter direct opmerken dat deze ontmoeting als wedstrijd Is tegengevallen, er werd wel tot het laatste moment zeer hard ge werkt. men gaf elkaar niets toe, hard nekkig zat men op den bal en hier door werd het spel te forsch. Het begin is een gelijkopgaand spel en na 7 minuten spelens maakt HEC een mooi doelpunt 10 voor HEC er blijkt dat er vele HEC-supporters zijn, doch geen 2 minuten later krijgt Quick een corner, deze goed gegeven komt via de lat in 't veld en wordt mooi Ingekopt en we hooren dat er ook heel wat Qulck-supporters aanwezig zijn. Quick (s sterker, doch den HEC- keeper redt dikwijls in crltieke momenten. HEC centervoor talmt te lang en doet alzoo een mooie kans verloren gaanuit vrijen schop schiet Qalck ineens In, met 2—1 voor Quick wordt gedraaid. Na de rust maakt Quick weer uit een vrije schop een punt en met een achterstand van 3—1 wordt door HEC moedig afgetrapt, verwoed vallen zij aan, doch hun voorhoede is niet op dreef, ten slotte maakt Quick uit een geharrewar voor 't doel het 4e punt en wint Quick aldus verdiend met 4—1, hoewel HEC nog wel een punt ver diend had. We krijgen dus Vrijdag de finale tusschen BW II en Quick, dit kan een wedstrijd worden waarvan meer spel verwacht wordt, waarin Quick door zijn groot aantal supporters een moreelen voorsprong heeft. Aanvang 3 uur inplaats van half 4. 2 uur RWB II—HEC II. WSC trok j.l. Zondag met een gehavend elftal naar Den Bosch om de Roodborstjes te bekampen. Een groote nederlaag (4—1) was thans het resul taat. Toch mag uit deze cijfers niet afgeleid worden, dat de Bosschenaren üoo sterk geweest zouden zijn. Door WSC werd uitstekend partij gegeven en was niet de mindere. Tot vijf minuten voor het einde was de stand nog 11 gelijk, toen er plotseling bi WSC eene geheele inzinking intrad waarvan de Roodborstjes danig profiteerden, door In deze periode nog drie punten bij te fabrlceeren. Opvallend was het anders wel, dat de Bossche doelman doorgaans telkens aan het werk gezet werd, terwij daarentegen zijn overbuurman zoo goed als niet behoefde op te treden. Toch zal door WSC in de resteerende weken danig geoefend moeten worden wil zij in het a.s. seizoen een dragelijk figuur slaan. Voor de aanstaande Zondagen heeft WSC dan ook op eenige sterke ver- eenlglngen beslag gelegd. Reeds a.s. Zondag 17 dezer ontvangt zij het sterke Eindhoven II, de nieuwe tweede klasser zuid en tevens nummer één uit de promotie-afdeeling, terwijl op 24 Augustus het befaamde Dongen hier een wedstrijd komt spelen. Voor a.s. Vrfldag (Heiligendag) speelt WSC II op het terrein alhier een wedstrijd tegen eene combinatie, be staande uit spelers van het tweede en derde Wlihelmlna den Bosch en spelend onder den naam >Gele Duivels*. Deze ontmoeting vangt om vier uur aan. Zondag heeft de laatste wedstrijd plaats van het Roodborstjestournooi tusschen de Roodborstjes en Quick Waalwijk. Daar er voor dezen wedstrijd een enorme belangstelling bestaat heeft Quick gemeend wederom een fietstocht te moeten organiseeren evenals naar Gorcum korten tijd geleden. Daarom worden alle Quick-supporters uitgenoodigd hieraan deel te nemen om met een record aantal toeschouwers op het Roodb. terrein aanwezig te zijn. Vertrek Zondagmiddag 12 uur, thuis komst circa 5 uur. SPRANG. J.l. Zondag speelde onze Voetbal- vereeniging s. v. v. op eigen terrein een wedstrijd tegen S. V. V. uit Tilburg. Het was een spannende wedstrijd, waarin voor de rust D. E. V. O. de leiding had. De rust ging in met 2—0 voor D.EV.O. Na de rust was onze partij in de meerderheid en werd het doel van D.E.V.O. duchtig bestookt. S.V.V. wist driemaal te doelpunten, zoodat deze match eindigde in een 3—2 over winning van S. V. V. alhier. DRUNEN. Zondag 10 Aug. speelde D. V. O. Drunen, een vriendschappelijke wed strijd tegen Olympia, Vlijmen, welke de jeugdige D. O. V.ers welverdiend met 2—1 wonnen. De wedstrijd had een pracht-verloop. Hou zoo vol DV. O. en U wordt nog wel eens kampioen. Aanstaande Zondag zal D. V O., Drunen, een groote bekerwedstrijd or ganiseeren waaraan 6 groote vereeni- gingen zullen deelnemen. Prijzen zijn le pr. een reuzenbeker, 2e pr. een gouden medaille, 3e pr. een gouden vierkante medaille (nieuwste model.) De prijzen zijn te bezichtigen bij Gez. Sikkers, Drunen. GEERTRUIDENBERG. J,l. Zondag speelde de voetbal- vereeniging V.V. Geertruidenberg een liefdadigheidswedstrijd ten bate hunner keeper, die sinds 14 dagen niet kan werken door in een wedstrijd opge- loopen kneuzingen, tegen Boeimeer, Breda. Na een aardig gespeelde wed strijd wist Boeimeer met 8—1 de overwinning te behalen. Duivensport. WAALWIJK. De Postduivenvereeniging „De Luchtverkenners" te Baardwijk hield Zondag j.l. een wedvlucht van uit Baarle Nassau met late jonge duiven. De prijzen werden behaald als volgt le prijs Gebr. Maas, 2e pr. P. L. Pullens, 3—4—9e pr. C. Lommers, 5—7e pr. J. C. Pullens, 6—12e pr. J <rol, 8e pr. G. Mulders, 10e pr. M. v. d. Heuvel, 11e pr. Gebr. v. Gelder, 1—2 overduif Gebr. v. Gelder. 3e overduif G. Mulders. CAPELLE. Zaterdag 2 Aug. hield de postdui venvereeniging „De Postduif" geves- igd bij P. Rijken aan den Loonschen- dijk een wedvlucht met jonge duiven uit Ottignies. Afstand 109 K.M. De prijzen werden behaald als volgt 1 J. Haverhals, 2 S. van Peer, 3 en Spierings, 5 G. Vos, 6 J. Treffers, lste overduif J. Rijken. Zaterdag 9 Aug. hield de postdui venvereeniging „De Postduif" geves tigd bij Rijken een wedvlucht met jonge duiven van uit CoursellesMotte. De uitslag was als volgt: 1. W Haverhals, 2 W. Verhagen, 3 H. van Achterberg, 4 G. Vos, 5 P. Hofman, 6 S. van Peer, lste overduif G. Vos. WASPIK. De postduivenvereeniging »D. V W.* te Wasplk-Boven hield Zondag haar wedvlucht vanuit Courselles-Motte De uitslag was als volgt A- v. Etten 1 C v. Tilborgh 2, 5 I. Sterrenburg 3, 4A. Poppe 6J Timmers 7C. Smits 8M. de Rooij 9; J. Fijneman 10. GEERTRUIDENBERG. Zondag hield de postduiven vereeniging >De Reisduif» een wed vlucht met jonge duiven vanuit Jemelle De prijzen werden behaald als volgt 1, 2, 3, 6, 7, 10, 12 en 16 C. du Pont; 4, 11, 13 en 18 P. Broeders 5. 17 en 20 T v d Noort8, 14, 21 en 22 S. Ztjlmans9 en 15 J. v Alphen 19 W. v. Glls. MADE. Zondag hield de postduivenver eenlging >De Reisduif* een wedvlucht met 33 jonge duiven vanuit Best. De uitslag was als volgtA v d Zanden 1, 2, 3, 20 Thijssen 4, 21H Heere 5 J de Jong 6, 7, 9, 16, 17, 18, 19; Avontuur 8, 10, 11, 14,23; P v Bragt 12, 15 P Thijssen 13, 22, 24, Zondag hield de postduivenver eeniging »De Gevleugelde Vrienden* een wedvlucht vanuit Courselles-Motte. Uitslag als volgt: G v Gils 1, 6, 10; R Weiten 2; H Weiten 3, 14H de Laat 4; v Hoof 5; Hoevenaar 7, 15 v Oorschot 8, 13 J Weiten 9; P de Laat 12. Zondag hield de postduivenver eeniging iPilnses Juliana* een wed vlucht vanuit Courselles-Motte. Uitslag als volgt: A Broeken 1, 2, 13,21,33; C Rullens 3, 22, 27, 32 B J Broeders 4, 5, 15, 16, 17. 23Jac Vos 6, 7, 20, 34; D J Kop 8, 9, 10, 14, 18, 24,25, 26, 28, 31P Kooljman 11, 29j v d Ven 12, 19, 30J de Heijde 35. Iwem. Aanstaanden Vrijdag is de eerste dag der kampioenschappen. Honderd ren ners komen alsdan naar Tilburg om te strijden om den kampioenstitel. Onder de professionals noemen wij de bekende: Straat, Tulleken, Kossen, P. Leenen, v. d. Bogaerd enz. in totaal 35 beroepsrijders. Onder de amateurs Mazairac, Maas, Bosch van Drakenstein enz. in 't geheel meer dan 50 De professionals werken op 15 Aug. geheel af, doch de amateurs moeten de finale nog verrijden op 17 Aug. Op 15 Aug. komen ook in de baan 8 stayers, in twee series van 4. De winnaar van elke serie komt uit met de A stayers op 17 Aug. e 4 A stayers zijn bekend. Van de B stayers noemen we Paijmans, v. d. Stel, Wiersma, Anspach, Asberg enz. Voor de bezoekers aan de wedstrijden heeft de directie iets extra's. Eerstens de Twem-puzzle Op; een daarvoor bestemd biljet in het pro grammaboekje vult men inWie de Kampioen is. De winnaar van deze puzzle ontvangt een rijwiel cadeau. Verder kan de Directie met grond veronderstellen dat de duizenden be zoekers der wedstrijden ook de groot- sche Internationale Tentoonstelling te Tilburg zullen bezoeken, vóór of na de wedstrijden of op Zaterdag. Nu heeft de Directie van de Twem verkregen op hare terreinen vóór en na de wedstrijden entrée-kaarten voor de Tentoonstellingte kunnen verkoopen. Zij geeft daarop aanmerkelijke reductie. Wij veronderstellen, dat vele vreem delingen van dit gemakkelijk en goed koop aanbod gebruik zullen maken. Naar het Volk meldt, zal binnen enkele dagen in de Staatscourant ver schijnen een ministerieele beschikking inzake het verleenen van tweede hy potheken voor arbeiderswoningbouw. Verstrekt zal kunnen worden een tweede hypotheek tot 20 pCt. van de verkoop waarde van de woning met dien verstande, dat eerste en tweedejiypo- theek tezamen niet meer dan 85 pCt. van die waarde zullen mogen bedragen. De hypotheek zal voor Amsterdam verstrekt worden tot een maximum van f 550 per woning op erfpachtsterrein voor woningen op eigen terrein is dit bedrag f 600. De tweede hypotheek zal verstrekt worden gedurende den looptijd van de eerste hypotheek, maar ten langste voor 10 jaar. De aflossing voor de eerste en tweede hypotheek moet totaal 2 pCt. per jaar zijn van de verkoopwaarde der per- ceelen. De rente zal 6 pCt. bedragen, terwijl de gemeente die met het rijk het risico draagt, hier 1 pCt. op mag leggen. De inhoud der woningen mag be dragen voor Amsterdam 200 M3.voor buiten 260 M3 voor alleenstaande wo ningen en 225 M3. voor verdieping woningen. Het jaarverslag van E. Philips en Co's. Bank te Maastricht stelt voor op het kapitaal 50 pCt. af te schrijven. Een zoo nauwkeurig mogelijke schat ting van de verliezen, welke de bank bij verdere afwikkeling zou kunnen lijden, geeft aan, dat de daarvoor be stemde reserves niet voldoende zullen zijn deze te dekken. Integendeel zou er daarvoor nog benoodigd zijn een bedrag ad f 515,000. Waar het absoluut noodzakelijk is zoo spoedig mogelijk tot een zuiveren toestand te geraken, waardoor de mo gelijkheid van dividend-uitkeering we der geopend wordt, meent de directie te moeten voorstellen, de nog te ver wachten verliezen onmiddellijk af te schrijven en daartoe 50 pCt. op het gewone aandeelenkapitaal af te stem pelen. Het hierdoor ter beschikking komende bedrag zou volgens het oor deel van den Raad van Commissarissen en de Directie, alleszins voldoende zijn om alle risico's te dekken. Het is de directie aangenaam tege lijkertijd te kunnen ir.ededeelen, dat zij met sieun der Ned. Handelsmaatschappij er in geslaagd is een weg tot ver betering te vinden. Bovendien zal de Bank in haar nieu wen vorm verzekerd kunnen zijn van den steun zoowel van de Ned. Han delsmaatschappij als van de Société Générale de Belgique, welke beide in stellingen in het bestuur vertegenwoor digd zullen zijn. De houding van verschillende Kamers van Koophandel en van andere autoriteiten op het terrein van ons bedrijfsleven tegenover het nieuwe tarief-wetsontwerp, wordt niet altijd juist en billijk geïnterpreteerd, zegt het Handelsblad (liberaal). Het is zeer duidelijk, dat zeer velen in den lande de vermeerdering der lasten een bezwaar van de hoogste beteekenis achten. Veel liever zou men hebben gezien, dat de Regeering door forsche beperking van de staatstaak, poogde evenwicht te brengen tusschen de inkomsten en uitgaven op onze staatsrekening. Aan drang in die rich ting heeft het waarlijk niet ontbroken. De geweldige uitbreiding der ambte lijke bemoeiing in den loop der laatste jaren, op zichzelf en principieel reeds uiterst bedenkelijk, blijkt in hooge mate kostbaarHet aantal ambtenaren heeft dientengevolge een omvang aan genomen, die het totaal der ambte naarssalarissen zoo deed uitdijen, dat bezuinigingdaaropvolstrektonvermijde- lijk is geworden. Dat zou in mindere mate het geval zijn, indien de ambte narij binnen de perken van het aller noodzakelijkste werd teruggebracht. Erkend moet worden, dat uitbreiding van staatsbemoeiing en dus van de ambtenarij veel gemakkelijker is dan beperking, als eenmaal de Staat zich heeft begeven op het tot nu toe vreemd terrein. Daarom achten ve|en zich ver plicht tegen maatregelen, die zij op zichzelf onjuist achten, geen oppositie te voeren. Een andere overweging spreekt daarbij nog een woord mee. De taak van den Minister van Finan ciën is in onze dagen en tengevolge mede van de financieel hoogst onver standige politiek van na den oorlog, bijster moeilijk. Wij hebben nu een Minister, die het aan durft Hij maakt daarbij fouten ongetwijfeld. Het is nu eenmaal een eigenschap van alle men— schenwerk, dat daarbij fouten worden gemaakt. Hij doet dingen, die men principieel en met het oog op 's lands welvaart, hoogst'bedenkelijk kan vinden. Maar hij heeft tevens bewezen, dat hij althans de juiste diagnose heeft ge maakt van de ziekte, dat hij den moed heeft door te tasten. Voor het bezit van een Minister van Financiën met deze eigenschappen, offert men in de kringen van ons bedrijfsleven iets op. Men gevoelt daar, als de heer Colijn er ook het bijltje bij neerlegt, dan is het hek van den dam. Dan zal de drang van onze democraten op sensibele naturen als bijv. den Minister van Arbeid zich weer sterker doen gelden. Dan zijn wij m.a w. nog verder van huis dan nu. De heele actie der sociaal—democraten tegen Minister Colijn bewijst het. Daarom schikt men zich, zij het noode, in het ontwerp—Tariefwet, ln de hoop, dat het mogelijk zal zijn het kwaad daardoor aangericht in zijn gevolgen langzamerhand tn beperken, naarmate ne Regeering er in slaagt de staatsuitgaven te verminderen. De aardbeving in het district Ferhana in Turkestan blijkt veel ern stiger gevolgen te hebben gehad, dan aanvankelijk werd vermoed. 41 per sonen zijn gedood, 3100 huizen ver nield en 1200 door aardverschuivingen beschadigd. De catastrophe had als cen trum het dorp Pokrofskaja, waar van de 603 huizen er slechts 4 intact zijn gebleven. In Spanje heerscht sedert de laatste vier maanden een zeer schade lijke droogte. De oogst loopt groot gevaar. In het Zuiden des lands leeft de landbouwersbevolking in armoede. Eenige weken geleden is in Andalusië de graanoogst binnengehaald en indien er niet spoedig een weldadige regen valt, zullen de boeren in die streek zonder werk blijven. Talrijk zijn de dorpen, waar men geen water in voorraad meer heeft. Zelfs het rivierwater zou hier en daar opgebruikt raken. Uit New—York wordt gemeld Zooals gemeld, leden de oostelijke staten van Amerika de laatste dagen onder de groote hitte, die er gepaard ging met een ongewoon vochtig ge halte van de atmosfeer. Eergisteren bedroeg de temperatuur 100 gr. Fahren heit. Verschillende doodelijke gevallen van zonnesteek deden zich voor. Uit New—York wordt gemeld, dat vier jonge lieden, enthousiaste amateur-fotografen, te Middleton ge arresteerd zijn bij een poging om den trein New-York—Ontario van de Western Railway te doen ontsporen. Zij verklaarden tot deze misdaad te zijn gebracht door hun verlangen een foto te kunnen nemen van een „echt" spoorwegongeluk. Te Delft is gisterenochtend op den Rotterdamschen weg nabij de Zweth de auto van den heer Hedeman uit Rotterdam aangereden door een zeer snel achterop rijdende auto van den heer v. d. S., mede uit Rotterdam. De auto van den heer H. werd van den weg geworpen en kwam in de twee meter lager liggende sloot terecht, middelerwijl twee argelooze wielrijd- sters aanrijdende. De heer H. werd vrij ernstig aan een dijbeen verwond. De dames, die in de auto zaten be kwamen vrij ernstige ontvellingen en kneuzingen, een hunner bekwam een bloeduitstorting aan de knie. Ook de wielrijdsters werden verwond en hun fietsen danig gehavend. Nadat allen voorloopig waren verbonden zijn zij per auto naar Rotterdam vervoerd. Tengevolge van het incident heeft het verkeer over den weg geruimen tijd vrij ernstige stagnatie ondervonden. Zondagmiddag te ongeveer 2 uur is bij de Sparijaardsbrug onder de gemeente Leiderdorp een motorrijwiel aangereden tegen een auto. Mevr. Laman—v. d. Post uit Alfen a d. Rijn, achter op den motor gezeten, werd er af geslingerd en geraakte onder de auto. Zij bekwam een schedelbreuk en verdere verwondingen en werd in hoogst ernstigen toestand overgebracht naar het Academiscn Ziekenhuis. De 9-jarige A. Schaafsma, wo nende in den Roggebroodshof aan de Middelstegracht te Leiden, is Zaterdag tegen den avond op het dak van de ouderlijke woning en van daar in den schoorsteen geklommen. De schoorsteen brak af, stortte naar beneden en sleepte den knaap mede, die na te zijn opgenomen reeds enkele minuten daarna bleek overleden te zijn. Vijftig mijnwerkers zijn in de Irriyama steenkolenmijn in de provin cie Tukushima door een mijngasexplo- sie ingesloten. Men vreest dat allen zijn omgekomen; negen lijken zijn reeds opgegraven. Abonneert U op en Adverteert in „DE EGHO VAAT HET ZUIDEN het meest gelezen blad in de Lang straat en Omgeving.

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 3