HQ J I I I1 itllal I' H Buitenland. Kerknieuws. J- i ||E f i I' 3 ij y ill HI rl 1 j i 1 3 ■:t|1 i A Il l'I ll j Ih i 1 t r s 1 I s Hi i A 0' I 111 Overeenkomstig het voorstel van en W. werd de nieuwe' verordening, regelende de werkzaamheden der drie ambtenaren van den Burgerlijken Stand vastgesteld als volgt: Alle akten van den B. S. worden be handeld door den ambtenaar II. J. van Eggelen en bij diens afwezigheid door A. van Delft met uitzondering van hu welijken. Deze zullen alsdan worden gesloten voor ambtenaar van Everdin- gen en bij diens mogelijke ontstentenis voor A. van Delft voornoemd. Ingekomen was namens vele inge zetenen een verzoek aan B. en W. om te willen bevorderen den bouw van woningen van gemeentewege, teneinde dreigende woningnood te voorkomen. B. en W. wenschten het punt voor- loopig aan te houden om er meer zakenkundig over te kunnen oordee- len. Het lid de Haan stelde voor, ver zoekers te adviseeren, om spoediger te kunnen handelen, over te gaan tot het oprichten van een commissie voor wo ningbouw, terwijl het lid Uhl gaarne eerst een opgave vernam van het aan tal leegstaande woningen. Dit zegde de voorzitter te zullen nagaan, terwijl hij De Haan antwoordde, dat blijkens het verzoekschrift, de vragers, die toch wel op de hoogte van een en ander zul len zijn, persé woningbouw van ge meentewege verlangen. Na nog eenige discussie werd besloten een volgende maal het request in behandeling te nemen. Toegestaan werd een post van 10 op de begrooting te zetten voor het lid maatschap van den Prov. Noordbr. Brandweerbond. Ingetrokken werd op voorstel van den Voorz., na ampele toelichting over zijne besprekingen daaromtrent de wij ziging der verordening op den Vleesch- keuringsdienst. Als gevolg daarvan moeten noodslachtingen voortaan ge schieden in Waalwijk, waarmee men daar accoord gaat. De Voorzitter deelde mede, dat een zevental iepeboomen der gemeente dood zijn, terwijl meerdere binnen kort hetzelfde lot wacht en vroeg voor B. en W. machtiging die te mogen ver- koopen, wat werd goedgevonden. Het lid de Haan meende, dat sommi ge hoornen niet zoo zeer ten ondergaan door de veelbesproken ziekte, dan wel, b.v. op den Wal bij de tuintjes, door de handelingen der huurders. De Voor zitter zei het advies van een deskun dige te zullen inwinnen en zoo noodig een verordening in 't leven te roepen, om beschadiging te voorkomen. Bij de rondvraag verlangde niemand het woord, waarna de openb. vergade ring werd gesloten, om over te gaan tot bespreking van een punt bezwaar schriften inzake schoolgeldheffing. GEERTRUIDEXBERG. Openbare vergdering van den raad dezer gemeente op Maandag 18 Au gustus des middags ten 2 uur. Voorzitter Edelachtbare heer De Bianchi. Ongeveer kwart over twee uur opent de Voorzitter de vergadering; aanwe zig alle leden. De notulen der vorige vergadering worden na voorlezing onveranderd goedgekeurd en vastgesteld. AAN DE ORDE: 1. Mededeeling van proces-verbaal van kasopneming. Voorzitter. De boeken zijn onder zocht en in orde bevonden. Wordt voor kennisgeving aangeno men. 2. Brief van Ged. Staten betref fende wijziging van de begrooting '23. Aangezien de wijziging slechts een administratieve maatregel betreft, wordt besloten aan het verlangen te voldoen. 3. Aanbieding rekening van de ge meente, van het grondbedrijf en van het G.E.B. en in verband daarmede be noeming eener Commissie. Voorzitter. De gemeente-rekening sluit met een voordeelig saldo van 131 en dat op een total bedrag aan inkomsten van 211.361.—. Deze rekeningen worden 14 dagen ter visie nedergelegd en volgens ge bruik wordt een Com. v. onderzoek be noemd, waarvan een Wethouder Voor zitter is. De rekening is iets later ingediend als voorschrift is, doch dit is toe te schrijven aan het feit dat de Gemeen te-Ontvanger, die tevens Ambtenaar ter Secretarie is, ziek is en nu is deze zonder diens hulp opgemaakt. Na een eindelooze stemming worden gekozen de lieereii Tak, Sassen en Timmermans. 4. Opmaken van een voordracht ter benoeming van twee leden voor het college vn zetters, in verband met de periodieke aftreding van de heeren Scherp en Meijers. Voorzitter. Een vorige maal ston den op de voordracht de H.H. Scherp- Haverhorst en Meijers—Muijsenberg. Timmermans. Wat behoort momen teel tot de werkzaamheden van de Commissie. Voorzitter. Zoo dikwijls den Ont vanger dat noodig oordeelt, roept hij de commissie bijeen. In hoofdzaak gaat het dan over de grondbelasting. Daarom is destijds door den Commis saris der Koningin er op aangedron gen om een bouwkundige in de Com missie te benoemen en daaraan is vol daan door den heer Stal in de Com missie te benoemen. Is het zoo niet, mijnheer Smolders, Ontvanger U is lid en weet er dus meer van ik. Smolders. Het is precies zooals door U gezegd. Voorzitter. Door den wordt de Commissie alleen maar bij een geroepen als hij vermoedens heeft dat het een of ander te laag is aange geven. Jansen. Wat voor bedoeling heeft u er mee, die namen te noemen, trots ze toen niet gekozen zijn. Voorzitter. Het is een voordracht waarop 4 personen moeten worden geplaatst en waarvan er twee door den Commissaris der Koningin worden benoemd. Bij overlijden komen deze plaatsvervangers in de plaats. Jansen. Nu worden die namen ge noemd. Voorzitter. U is erg onduidelijk. Wil u maar zeggen wat uw bedoeling is. Jansen. Ik maak er zoo uit op dat men wil zeggenhou hier nu rekening mee. Voorzitter. Ik heb het als een heel gewone mededeeling gedaan. Als men verkiest kan men er rekening mee houden en die er geen rekening mee wil houden doet dat niet. Jansen. Ik wil wel zeggen dat ik daar geen rekening mee houdt. Voorzitter. Burg. en Weth. maken geen voordracht, dat doet de raad en de Commissaris benoemt. Segeren. Dan is het toch een vrije stemming. M.i. hadden de namen van deze candidaten op het Convocatie biljet moeten staan. Jansen. Ik had liever gezien dat die namen niet waren genoemd. Voorzitter. Dat is toch geen geheim? Wat is er dan tegen? Jansen. Ik hoop dat ik me vergis, maar het is nu juist alsof men wil zeggendie moeten er komen. Voorzitter. De heer Segeren zegt: die namen hadden op de agenda moe ten komen, en u zegt weer: er hadden geen namen genoemd moeten worden, dat zijn dus twee meeningen, die te genover elkaar staan. Jansen. Die menschen hebben niets geen recht om genoemd te worden. Voorzitter. Laten we dan zeggen al le ingezetenen van Geertruidenberg kunnen benoemd worden, ook de heer J ansen. Jansen. Dat is geen antwoord geven. Dat is zeer ongepast. Voorzitter. Ik zie het ongepaste daarvan niet in. Jansen. Ieder lid heeft capaciteiten genoeg om te oordeelen wie hij moet stemmeu. Ik denk dat de heer Segeren zich niet duidelijk heeft uitgedrukt en ook graag liever vrij blijft in stemming. Voorzitter. Neen, de heer Segeren wil juist wat u niet wil. Jansen. U had mijn naam zoo niet behoeven te noemen. Ik ben niets meer maar ook niets minder en daarom is het ongepast geweest van U mijn naam te noemen. Voorzitter. Ieder vogeltje zingt zoo als hij gebekt is en wat u zoo ongepast vindt zal een ander heel gewoon vin den. Jansen. Ik zit hier als lid van den raad om de belangen van de gemeente te behartigen en dan wil ik niet be- leedigd worden. Voorzitter. Wilt u dan eens zeggen waar ik u mede beleedigd heb. Jansen. Door op een dergelijke wij ze mijn naam te noemen. Voorzitter. U maakt mij het verwijt dat ik U beleedigd heb, maar waar mede dan? Jansen. Dat zal u toch wel weten. Voorzitter. Neen, anders zou ik het je niet vragen. Jansen. Er hadden geen namen van die zetters naar voren gebracht behoe ven te worden. Wat de oude raad heeft gedaan of wilde doen, daar hebben wij niets mee te maken. Er zijn nu andere leden die heel anders denken en mijn naam had u in dit verband zoo niet behoeven te gebruiken. Dat is ongepast en beleedigend. Voorzitter. Ik zie niet in dat men door iemand ziju naam te noemen be leedigd. Jansen. Wel door zoo een naam te noemen. Voorzitter. Dus het uiten van een naam is beleedigend. Jansen. Op die manier wel. Voorzitter. Ik laat het oordeel aan den raad over. Segeren. Als dat beleedigen is, dan heeft Jansen den heelen „Berg" wel beleedigd. Jansen. Dan kan ik wel zeggen, dat u nu al meer dan 6 jaar lang hebt be leedigd. Zelfs is daar ooit nog een Commissie voor benoemd geweest. Dat Aveet u toch zeker nog wel, is 't niet, mijnheer Segeren. Voorzitter. Ik accepteer Uw verwijt niet. Ik heb u niet beleedigd en abso luut ook de bedoeling iet gehad om te beleedigen. Ik heb zelf de overtuiging dat ik u niet beleedigd heb. De heer Segeren wenscht nu juist het tegen overgestelde van wat U wenscht. Uwe conclusie is, dat door die namen te noemen, deze menschen den raad wor den opgedrongen, iets Avat volstrekt niet het geval is. Deze raad is heele- maal niet gehouden aan wat de oude raad heeft gedaan of wenschte te doen. Segeren. Och, Avat een sukkelaar, wel, Avel. Voorzitter. We zullen nu maar tot stemming overgaan. Na heel wat „gestem" worden ge kozen de heer Scherp als eerste can- ïaaat en candidaat. Jansen. Zie zoo, nu is er die gevaar lijke vent niet bij. Voorzitter. Ik zie u toch voor zoo gevaarlijk niet aan. Voor de vacature Meijers wordt weer na eenige stemmingen de heer Meijers als eerste candidaat gekozen. Jansen. Ik wensch niet in aanmer king te komen. Voorzitter. Ik zou de stemming nu niet willen beïnvloeden door U terug te trekken. Jansen. Ik wil niet in aanmerking komen en deel dat mede opdat de stem mingen dan niet zoo lang behoeven te duren. Voorzitter. Wij zijn nu aan 't einde gekomen, dus daar behoeft u het nu niet voor te doen Na nog eenige malen gestemd te heb ben verkrijgen de heeren Jansen en Muysenberg ieder drie stemmen, zoo dat het lot moet beslissen. Het lot wijst den heer Jansen aan. Jansen. Waar ligt dat nu aan. Voorzitter. Aan de heeren hier Jansen. Neen, afin, ik zal er maar niet verder op ingaan. Voorzitter. Ik geef u in overweging om toch uwe benoeming aan te nemen. Jansen. Ik neem het toch niet aan. Ik zit om geen baantjes verlegen en heb werk genoeg. Voorzitter. Dan moet weer tot een nieuwe stemming worden overgegaan. Smolders. Zoo kan men wel aan den gang blijven. Ik weet niet waar het op lijkt. Na andermaal eenige malen te heb ben gestemd zijn op de heer Muysen berg de meeste stemmen uitgebracht zoodat deze is gekozen. Voorstel van Burg. en Weth. tot ver hooging van vergoeding aan Leemans voor 't ledigen van privaatputten van 100 op 150. De Voorzitter zegt dat de heeren wel gemerkt zullert hebben dat het ledigen van de privaatputten niet meer zoo regelmatig gaat. Vroeger werd het ver pacht en bracht het zelfs voor de ge meente nog wat op doch tegenwoordig, nu de transportkosten zooveel duurder zijn geworden en de kunstmest goed- kooper is, is de Avaarde van het artikel gaan dalen. Er is geen vraag meer naar en Leemans wil het ook niet langer meer blijven doen indien zijn toelage niet met 50.wordt verhoogd. Daar bij komt dat hij vrijstelling wil hebben van haven en kadegeld. Jansen. Hij is boven de tonnenmaat. Voorzitter. Het is wel direct geen schip van de gemeente maar toch in dienst van de gemeente. Het tweede verzoek van Leemans is om het al te vloeibare te mogen storten achter de vuilnisbelt omdat dit bijna niet te ver voeren is en heelemaal geen waarde heeft. Over 't algemeen genomen komt hier te veel water in de putten waar door de inhoud bijna geen waarde meer heeft. Dat is ook de hoofdoor zaak Avaarom bij sommige inwoners de put niet wordt geledigd. Nu wil hij die vloeistof storten, maar voor ons is het moeilijk een besluit te nemen want men weet niet of de omwonenden last van den stank zullen gaan krijgen en daarom stel ik voor hem voor proef daarvoor vergunning teverleenen. Komen er klachten en zijn deze ge grond dan moet hij aanstonds ophou den. Sassen. Kan dat niet door middel van het riool Avorden weggevoerd. Voorzitter. Nog niet. Wel wanneer er voldoende bij de waterleiding zijn aangesloten zoodat er een geregelden stroom is. Nu zou het bij eenig droog weer in de straten een leelijke stank verspreiden omdat er geen voldoende doorspoeling in zit. Met algemeene stemmen wordt het voorstel van Burg. en Weth. aangeno men. 6. Voorstel van Burg. en Weth. tot het rooien van boomen. De Voorzitter merkt op dat langs den weg van het station er veel boo men, zeker wel een 20 stuks, ziek zijn en gerooid moeten worden. Wat het meest opbrengt, op stam verkoopen of laten kappen, zal worden gedaan. Vervolgens zouden er ook 4 linde- boomen voor het Raadhuis moeten worden gerooid met het oog op de ge plaatste kiosk. Men zegt dat die boo men slecht doen aan het klankgehalte. Nu is er al een opening, maar dan zal die ruimte zeker 20 meter bedragen. De heer Timmermans meent dat men nog geen ondervinding daarvan heeft en daarom zou hij voorloopig daar mede nog eens willen wachten tot dat men van ondervinding kan spreken. De heer Tak zegt dat in het college van Burg. en Weth. ook verschil van opvatting heeft bestaan. Hij voor zich is de meening toegedaan dat het weg ruimen van 2 boomen voldoende is. Wel zal door het wegruimen van vier boomen de kiosk beter tot haar recht komen want nu geeft het geen mooien indruk. Zou 't eens misstaan, dan zou het later nog met eenige nieuwe boo men aangevuld kunnen worden. Het is hem niet te doen om het mooie laantje te schenden want daar zou hij niet gaarne een hand naar willen uitsteken, maar om de kiosk goed te laten uit komen. De Voorzitter merkt op dat het bij- planten van boomen moeilijk zal gaan omdat men dan te veel verschil krijgt in de grootte der boomen. De heer Segeren wil een afwachten de houding aannemen. Blijkt het wer- klankgehalte, dan kan nog altijd daar toe worden overgegaan. Het zou spij tig zijn als men die boomen ging op ruimen, als later bleek dat het niet noodig was geweest. Tak. Dat zal wel nooit te beoordee- len zijn want men zou dan met en zon der boomen moeten constateeren en dat gaat niet. (Wordt vervolgd). Het voorloopige resultaat der Londensche conferentie. Hoe loffelijk het ook is, toch diene men het resultaat, dat ter Londensche conferentie is bereikt tusschen de geal lieerden onderling en tusschen de ge allieerden en de Duitschers, voorloo pig te noemen. Want de protocollen, zooals ze daar liggen, zijn slechts voor loopig geteekend door Ramsay Mac- Donald, als voorzitter der conferentie en door de secretarissen der delegaties of gelijkstaande lichamen. Eerst wan neer de verschillende parlementen, dus het Engelsche, het Fransche, het Bel gische en de Duitsche Rijksdag, hun goedkeuring hebben gehecht aan het voorloopig protocol van Londen, ko men de leiders der delegaties weer bij elkander en zetten er hun naam defini tief onder. Het politoeren van het Za terdag j.l. voltooide werk kan niet meer vergen dan veertien dagen, dus einde Augustus wordt het Londensche protocol voor goed van kracht en daar mede kunnen de bijgevijlde plannen van Dawes in werking treden. Wat niet wegneemt, dat vreugde over het met het voorloopige protocol bereikte resultaat alleszins is gerechtvaardigd. Hoogstens kan die vreugde worden ge temperd voor een poosje als de Duitsche Rijksdag er niet mede ac coord gaat, wordt ontbonden en het Duitsche volk eea nieuwen Rijksdag moet leveren, die wèl toestemt dat is dus hoogstens een kwestie van datum verschuiving. Er is enorm vergaderd Zaterdag, voor men links en rechts handjes kon drukken, omdat A>oorzitter MacDonald aankondigde: „Dus, mijne heeren, de zaak is beklonken!" Er was even te voren nota van genomen, dat men het met elkaar eens Avas geworden, omdat men het met elkaar oneens was! Marx had bekend gemaakt: „Hoewel de Roerbezetting onrechtvaardig en in strijd met het verdrag van Versailles en hoewel de Duitsche delegatie bitter teleurgesteld is orer den gang van za ken te Londen, zal Duitschland teeke nen!" en Herriol had daartegen ge zegd: „Hoewel Frankrijk tot verdere concessies weiger! bereid te zijn, en bij de meening blijft, dat de bezetting van het Roergebied gevettigd wars op grond van het Verdrag van Versailles, zal ook Frankrijk de overeenkomst van Lon den teekenen!" Vaar de secretarissen der heeren teekeiden en dat was de hoofdzaak. Wat werd er na geteekend en welke voordeelen levert dat diresct op Geteekend is de overeenkomst, welke de Duitschers heiben getroffen met de Commissie van Jerstel op den 9den Augustus j.l. en vaarbij de Duitschers op zich hebben jenomen de verplich ting tot het in werking stellen van de wetten, noodig loor het plan-Dawes, de medewerking noodig voor de Da wes leening, en ie uitvoering van het plan-Dawes. Ten tweede werden geteekend de conclusies van cfe commissie van over dracht en de vcorzieningen welke zij heeft getroffen inzake de komende Duitsche leveriigen in natura, als mede inzake d< arbitrage, zoodra de leveringen spaai loopen, of zoodra de commissie van overdracht oneenig- heid krijgt in egen boezem. Ten derde: hit werkrooster voor de economische oitruiming van de Roer, zooals de Duitschers en de Franschen en de Belger op een ingewikkelde wijze overeengikomen zijn. Ten derde: de maatregelen welke van kracht kurnen worden, zoodra de geallieerden lunnen connstateeren, dat Duitschland opiettelijk en duidelijk in gebreke blijft het plan-Dawes op de omschreven wjze uit te voeren. Ten vierde: een heele serie allerbe langrijkste bepdingen, welke de open bare meening n Duitschland en in het buitenland guistig moeten stemmen voor de toekonst van het nieuAve Her stel; als daar ;ijn: amnestiebepalingen voor hen, die hebben gezondigd tegen het bezetten \an de Roer, voorziening in den terugkter van de verbannenen, weder inwerlangstelling van de Rijn- Iandovereenkunst, opheffing van de douanegrenzei en van de verkeersbe- lemmeringen, de directe ontruiming van enkele stiden en streken in gebie den, die na J:nuari 1923 zijn bezet, en welker bezettng niet aan de hand van het Verdrag ran Versailles viel goed te praten, enz Deze vierde bepaling is werkelijk de belaUgwekkeidste. Het wil toch wel wat zeggen, cfat, voor we 14 dagen ver der zijn, Emnerik, Wezel, Mannheim, Offenburg, .ippenweiler, Königswin- ter, Linz, Caub en de spoorwegwerk- plaatsen bij Darmstadt zullen zijn ont ruimd, evenals de Fransche gordel om het Engelsche bezette gebied bij Keu len en om MiinzAl heeft Herriot van zichzelf gezegd ter Londensche confe rentie: „Je nai pas la prétention d'être un diplomat? madré", „ik ben geen geweten, dat een pil beter wordt ge slikt als ze is verguld. En de pil van de Londensche conferentie is zelfs zwaar verguld. Want buiten de directe voordeelen, biedt 't plan-Dawes zelf een moratorium en een leening van 40 millioen pond en in het mantel-proto col der Londensche conferentie staat, dat de Roer uiterlijk militair ontruimd zal zijn medio Augustus 1925. Dit be duidt nogal wat voor een land als Duitschland, dat een jaar geleden mid den in de bezettingsmisère en in de in flatie-ellende een ondergang meende nabij te weten. Daarom: Duitschland zet zich vast en zeker en de uitvoering van het plan Dawes, anders vergooit 't de eenigste levenskans, die het voor loopig heeft. Al heeft Marx dan ge zucht, dat hij bezwijken moest voor force majeure, Herriot kon, toen hem het bericht van het toegeven der Duit schers midden in den nacht werd ge bracht, uitroepen: „Dat hadden we wel gedacht!" Zoo erg is Marx echter van die „force majeure" nog niet overtuigd, of hij be loofde aan de conferentie den rijksdag te zullen ontbinden, zoodra deze weer spannig blijkt te zijn. Er is kans op weerspannigheid, want de Duitsch- Nationalen hebben in een motie hun afkeer van de plannen Dawes te ken nen gegeven, zoodat de oppositie thans beschikt over 214 van de 472 stem men; 258 voorstemmers blijven dan over, terwijl er 31/45 (n.l. 2/3 van den rijksdag) noodig zijn om kracht te ver leenen aan de wetten, welke de aan vaarding van het plan-Dawes noodza kelijk maakt. In de verschillende landpersen wordt reeds braaf nagekaart over de Londensche conferentie. De Engelsche toont zich zeer tevreden; de Fransche verrast en tevreden; de Duitsche te leurgesteld. In een schrijven van MacDonald aan Herriot en Theunis, waarin hij aanspoort tot den grootst mogelijken spoed bij de ontruiming van het Roer gebied herhaalt de Britsche premier, dat zijn land nooit de wettigheid heeft erkend van de Roerbezetting, noch de juistheid der interpretatie van 't ver drag van Versailles, die Frankrijk en België het vermeende recht tot de be zetting gaf. Daar de occupatie alleen was ge schied uit economische overwegingen zou er dus z.i. geen bezwaar bestaan tegen vervroegde ontruiming, te weten zoodra het Dawes-plan in werking is. De commissie van deskundigen kan in dit opzicht geen aanwijzingen ver strekken, daar haar bevoegdheden niet zoo ver reikte, doch uit de strekking harer woorden was hare meening dui delijk genoeg op te maken, dat zij een snelle ontruiming van het Roergebied in het belang van de regeling der scha" dcA'ergoeding acht. De Britsche regeering, zegt MacDo nald, is van oordeel, dat een voort during der occupatie nadeelig zou zijn voor de uitvoering van het Dawes-plan en voor die van de besluiten der Lon densche conferentie. Op 22 K.M. afstand van Rome, tusschen Sorofano en Gastelnuovo, na bij de plaats waar men eenige dagen geleden het jasje van Matteotti heeft gevonden, is Zaterdag door de politie met behulp van speurhonden een in verregaanden staat van ontbinding verkeerend lijk gevonden. Het was met een laag aarde ter dikte van 25 c. M. bedekt. Toen men het lijk had opge graven bleek het verschrikkelijk te zijn verminkt door vossen en andere kleine roofdieren, die het vleesch er grootendeels hadden afgescheurd. Carabinieri hebben de plaats, waar men het verminkte stoffelijke over schot had gevonden, afgezet en be waakt. In de borst van het lijk zat nog de vijl, waarmede de moordenaars den moord hebben gepleegd. Na een onder zoek te hebben ingesteld is men tot de overtuiging gekomen, dat men hier werkelijk te doen had met het lijk van den vermoorden socialistischen afge vaardigde Matteotti. Het lijk zal wor den overgebracht naar het plaatsje Rogigo, de geboorteplaats van Mat teotti. Ter gelegenheid van het gouden priesterfeest van Mgr. van de Wete ring, aartsbisschop van Utrecht woei heden uit verschillende woningen al daar de driekleur met den pauselijken wimpel. Nadat reeds een ontelbaar aantal bewijzen van belangstelling Avaren ingekomen, o.a. een telegram van de Koningin en een brief van den paus, van kardinaal van Rossum, de bisschoppen van Nederland enz. begon heden de herdenking met een pontifi cale Mis in de kathedraal, opgedragen door den jubileerenden aartsbisschop zelf. Tal van geestelijke en wereldlijke autoriteiten woonden dezen dienst bij. Opgemerkt werden onder deze laat- sten dr. s' Jacob, commissaris der Ko ningin in de provincie Utrecht en de heeren Bosch van Oud Amelisweerd en Van Spanje, leden van Gedeputeer de Staten van die provincie, dr. Focke- ma Andreae, burgemeester v. Utrecht en wethouders van die gemeente, luite nant-generaal Collette, lid van 't hoog militair gerechtshof en mr. Maurits v. Vollenhove, oud-gezant der Nederlan den te Madrid. De receptie was zeer druk bezocht. Ter gelegenheid van bovengenoemd i i i 1 1 J 1 2 f f. I DM III ui i i||n L I: i j i I i i I

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 2