Tweede Blad. Binnenland Provinciaal Nieuws Onder 't hoofdje „Verontrustend Geluid" schrijft de Maasbode van Zaterdag 11. Met grooten luister en onder geest driftige deelname is op Onze Lieve Vrouwedag te Maastricht de XXIste Limburgsche Katholiekendag gevierd. Het onderwerp van den dag was eerbied in Gods Huis. Maar wat ons bijzonder treft in de uitvoerige verslagen van dezen Lim- burgschen vierdag is dat de gasten- sprekers, die van oorsprong geen Limburger zijn, zich strikt aan deze opdracht en aan dit thema hebben gehouden, terwij! de twee zonen van Limburg zelf, die aan het slot van dezen feestdag het woord voerden, het eigenlijke onderwerp geheel los lieten en zich voornamelijk bepaalden tot Limburgs trouw aan Nederland. Dr. Felix Rutten deed dit zoo instantelijk en geprononceerd, dat zijn woord op den boven-Moerdijker den indruk moet maken, alsof er weer gevaar dreigt, dat men Limburg van het oude vaderland wil losscheuren. Dr. Rutten betoogde instantelijk hoe Limburg één met Nederland wil zijn en blijven. Maar hij oordeelde 't nog onzeker wat de toekomst brengen zal. Zeker is volgens den spreker, dat voor Limburg niet alle gevaar voorbij is. In de gangen der Mijn ligt de roode vijand op de loer als in een loopgraaf en „de landhonger der natiën is een verscheurend dier, dat nog geen ver zadiging vond om nu reeds droomloos in te slapen". Nog sterker sprak Dr. Rutten zich waar hij zeide„wil men Limburg behouden, dan zal een krachtige defensie-politiek noodig zijn". De laatste spreker op dezen Katho liekendag. niemand minder dan onze Minister-President, Z. Exc. Jhr. Mr. Ch Ruys de Beerenbrouck, sprak meer ingetogen, maar ook hij deed hier klanken hooren, die aan het veront rustend geluid van Dr. Rutten vrijwel verwant waren. Ook de minister-president vorderde Limburg op voor Christus en dit Christelijk Limburg voor Nedeiland. Nog krasser waren de woorden van den minister, toen Z.E. „uit naam van het natuurrecht, het geschreven recht, het nationale en internationale recht, ja, van alle rechten, die in de men- schelijke wetten en veel dieper in de menschelijke harten zijn gegrift en eindelijk uit naam van het zelfbeschik j kingsrecht, waarop zich zeker onrecht heeft durven beroepen aan zijn gewestgenooten vroeg oni de aanmati-1 ging, die zij in een zorgvollen tijd zoo fier hebben weerstaan, ook nu weer te beantwoorden met dien éénen uitroep: Limburg bij Nederland". Niemand die dit alles leest zal den indruk weten te weerstaan, dat het niet zoo maar voorbijgaand en toevallig, maar integendeel zeer opzettelijk is uitgesproken. Zoodat van dezen Katholiekendag een sterk alarmeerend-en verontrustend geluid is uitgegaan, dat wel degelijk naar het woord van Dr. Rutten krachtig onderstreept door Minister Ruys, be doelt te zijn „een waakzaam let op uw zaak 1" Naar wij vernemen bevindt zich de Nederlandsche gezant te Konstanti nopel, mr. W. B. R. v. Weideren baron Rengers op het oogenblik te Angora in verband met het sluiten van een vriendschapsverdrag tissschen Nederland en Turkije. Dit verdrag strekt tot het vestigen, na de veranderingen, die zich in Turkije hebben voltrokken, van nor male diplomatieke betrekkingen tus schen de regeeringen der beide landen en zal worden gevolgd door nadere verdragen tot regeling der handels- en andere betrekkingen. Onze gezant te Londen jhr. mr. R. de Marees van Swinderen, heeft, naar Reuter seint, op een autotocht bij Dael een ongeval gehadzijn auto is omgeslagen. De gezant is er gelukkig met een lichte verwonding aan een der schouders afgekomen. Reuter meldt nader uit Londen, dat bij een onderzoek met x stralen in het ziekenhuis te Dover gebleken is, dat jhr. de Marees van Swinderen zijn sleutelbeen gebroken heeft. Bij Kon. besluit van 1 Augustus is bepaald Voor zoover de benoodigde gelden bij de wet beschikbaar zijn gesteld kunnen onze ministers van arbeid, handel en nijverheid en van financiën, in samenwerking met de gemeenten, ten behoeve van den bouw van arbeiderswoningen op nader door hen vast te stellen voorwaarden voorschot verleenen onder verband van tweede hypotheek. De voorschotten zullen in geen geval een bedrag van f600 per woning mogen overschrijden. Alleen voor de gemeente Amsterdam kan hierop een uitzondering worden ge maakt. De rijksmiddelen brachten over de afgeloopen maand juli f2.70 millioen meer op dan over dezelfde maand van van dit jaar f 6.95 millioen minder dan over die periode van het vorige jaar. De jaarlijksche driedaagsche fa- brieksvacantie der Philips gloeilampen fabriek is door duizenden arbeiders en arbeidsters meegevierd op het landgoed „Molenheide" bij Eindhoven. Ook dit maal is de bedoeling den menschen iets goeds te laten genieten, volkomen tot haar recht gekomen. De feestelijk heden, die elk jaar door het „Philips de Jongh" ontspanningsfonds aan het geheele fabriekspersoneel worden aan geboden, stonden onder leiding van den chef der afdeeling onderwijs, dr. Bonebakker, en omvatten een kleine olympiade van wedstrijden en open luchtspelen, waaraan fraaie prijzen verbonden waren. Voor het kantoor personeel is Zondag door een Haagsch gezelschap, onder leiding van Daymard, het spel „Lanceloet ende Sanderijn" opgevoerd, gevolgd door de bekende oud-Hohandsche klucht „Nu noch". Deze voorstelling heeft groote belang stelling en waardeering gevonden. Waalwijk, 19 Aug. 1924. Algemeene Vergadering van „Waalwijks Belang" op Maandag 1 September a.s des avands ten 8'/2 uur in de zaal „Musis Sacrum. Aan de orde 1. Notulen. 2. Jaarverslag van den penning meester. 3. Mededeelingen van 't Bestuur. 4. Bespreking kermis en tentoon stelling 1925. 5. Rondvraag. De U, L O.-school van 't depar tement Langstraat der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen en welke geves tigd is in een gedeelte der vroegere openbare school, Stationstraat 24. zal' geopend worden op Dinsdag 2 Sep tember a.s. des voormiddags ten 11 uur. Op Vrijdag 15 dezer werd door onze harmonie „St, Crispijn" en de Liedertafel „Oefening en Vermaak" en haar Gemengd Koor deelgenomen aan het festival op de tentoonstelling te Tilburg. Naar wij vernemen hebben beide daar veel succes gehad, speciaal de liedertafel en 't gemengd koor. Het zeer uitgebreide publiek en niet minder 't comiié waren zeer enthousiast over het gepresteerde, waarmede wij deze vereenigingen gaarne gelukwenschen. Wij vernemen dat voor de bin nenkort in onze gemeente te houden aanbestedingen, nl. het bouwen van 37 arbeiderswoningen in de Besoijen- sche Steeg tn de Crispijnstraat en de verbetering onzer haven zeer veel belangstelling bestaat Tal van aan nemers komen zich ter plaatse op de hoogte stellen. Het gemeentebestuur van Amster dam heeft Maandag aanbesteed het uitdiepen van het eerste gedeelte van de Coenhaven en den toegang tot die haven. Ingekomen 14 biljetten, waarvan een van onwaarde. Laagste inschrijfster N.V. E. J. Bikker en Co's Aannemings- maatschappijte Gorinchem metf273,400. De collecte voor de missie in Noorwegen, waarheen de weleerw. heer P. van Delft vertrekt, heeft in de H. Missen in de parochie van St |an 1.1. Vrijdag opgebracht de som van f 260 Tijdens den voetbalmatch van 1,1 Zondag op het W.S C.-terrein had de heer J. M. het ongeluk zoodanig te vallen dat hij z'n arm brak In verband met de plaats gehad hebbende fusie van den Nederl. R.K. Lederbewerkersbond en den Nederl, R.K, Fabrieksarbeidersbond, is thans het hoofdkantoor te Waalwijk, Groote straat, officieel opgeheven en een dis- tricts-kantoor gevestigd bij den secre taris der vakgroep Lederbewerkers, den heer F. Passicr, Besoijensche steeg De heeren A, H Lombarts en j. van der Geld, respectievelijk penningmeester en administrateur der werkloozenkas zullen naar aaileiding van een en ander als vrijgestelden uittreden. Te Tilturg is 1.1. Zaterdag op gericht een afdeeling Tilburg-Waalwijk van den Europeeschen bond van Werkmeesters in de Schoenindustrie (welke ruim 3000 leden telt) en welke zich speciaal toelegt op voortdurende vak-technischeontwikkelingzijner leden. Het bestuur bestaat uit de heeren Hitel, Tilburg, /oorzitterBüob, Waal wijk, Secretaris; Lenzholz, Waalwijk, Penningmeester De vergaderngen zullen om beurt gehouden word;n te Tilburg en Waal wijk, den len Zaterdag der maand. De volgende vergadering heeft plaats te Waalwijk op 6 September a.s. Het zeldzame jubileum, het 100- jarig bestaan van 't hotel Verwiel alhier belooft waardig te zullen worden her dacht. Het conité heeft zoovele en belangrijke blijren van belangstelling ontvangen, dat een herinnering kan worden aangeboden, die ieders ver wachting verre zal overtreffen. Het huldeblijk zal bsstaan eene plaquette, geboetseerd door onzen kunstenaar, den heer Th. van Delft en dat wij mogen betitelen als een zijner beste werken, die wij tot dusverre zagen. Wij kunnen natuurlijk hieromtrent thans niet in bijzonderheden treden maar mogen zeggen dat het een schitterend kunstwerk is, dat ieders groote te De examens ter verkrijging van het politiediploma, ingesteld door den Ned R K. Politiebond „St. Michaël", zullen dit jaar gehouden worden te 's Hertogenbosch en te Amsterdam, en wel te 's Hertogenbosch in „Hotel Noord-Brabant" op 23, 24 25, 26, 27, 29, 30 Sept. en 1 en 2 Oct. en te Amsterdam in het „Cornelis Broere huis", E. Leidschedwarsstraat 18, op 6, 7 en 8 Oct. 1924. In de commissie hebben dit jaar zitting genomen de heerenF. van Dam, commissaris van politie te 's Her togenbosch mr. L. J. G. van Gorkom, conrector aan het Gymnasium te *s Her togenbosch; dr J.G. H Gadiot, rechter bij de rechtbank te Maastrichtmr L B J. Vermeulen, subst. officier van justitie te 's Hertogenboschmr E U. M. H Baron Speijaart van Woerden, subst, officier van justitie te Breda; W. N. N H Erkens, comm. van politie te HeerlenL L, Offermans comm. van politie te KerkradeC. N. A S F Snebbeleié, comm. van politie te Venlo; G. F Brinkman, comm van politie te EindhovenF H Rulkens. hoofd inspecteur van politie te 's Hertogen bosch L. Hermans, inspecteur van politie te Rotterdam B. H. A. Nijjer, inspecteur van politie te Amsterdam B ten Haaf, hoofd inspecteur van politie te Eindhoven 1 A. J Keesom inspec teur van politie te Haarlem B. N H Mettrop. arts te 's HertogenboschW. B van den Hout. leeraar te 's Hertogen bosch E N H Dasoul, inspecteur van politie'te Schiedam P. J J. Letschert, inspecteur van politie te Waalwijk; L. J C N Schwertz, inspecteur van politie te Utrecht; H C. v d Loo, inspecteur van politie te Apeldoorn L v. d Broeke, inspecteur van politie te Sittard E. V. L N Diekhof, districts commandant, tevens inspecteur der Rijksveldwacht te 's Hertogenbosch P A. N. Preusting, commissaris van politie te Tilburg D. J. Stevens, in specteur van politie te TilburgH. Nota, inspecteur van politie te Ooster hout (N.-B.). DRUNEN Onder leiding der Eerw. Heeren Geestelijken gingen op den feestdagvanMaria-Hemelvaart. de leden der beide congregatiën ter bedevaart naar Elshout, waar Maria onder den titel van „Wonderbare Moeder" wordt vereerd. Bij de Maria kapel werd door den WelEerw. Heer Willems, met de hem eigene welsprekendheid en talent, eene stichtende predicatie gehouden. Na het zingen van Maria-liederen, be geleid door de harmonie onzer con gregatie, begaven zich allen in de beste orde naar de parochiekerk tot bijwoning van het plechtig Lof, waarna men in passende stemming huiswaarts keerde. VLIJMEN Zaterdagnacht is inge broken in het Veilingsgebouw, iets, dat zich schijnbaar jaarlijks nu hier dan daar tegen de kermis schijnt te her halen. Er moeten hier beslist „beroeps"- inbrekers aan het werk zijn geweest, want de kas liet men gewoonweg springen, doch helaas was slechts een bedrag van ruim een gulden in kas, dat hun toch wel te gering schijnt ge weest te zijn, want dit luttel bedragje werd niet eens meegenomen. Het bedrag, ten bedrage van niet minder dan f 10.000, was wel zeer toevallig, doch voorzichtigheidshalve door den directeur in veiligheid gebracht, dus de heeren vischten voor de zooveelste maal achter het net. Een zeer uitgebreid onderzoek wordt ingesteld door de gemeente-politie er. de marechaussée uit 's-Bosch en zijn vingerafdrukken genomen. SPRANG-CAPELLE. (V.m. Sprang) Ds. G. H. de Jonge, predikant bij d< Gecomb. Geref. Kerken van Sprang en Vrijh.-Capelle heeft een beroep ont vangen naar de Geref. Kerk van Lutjegast (G.). WASPIK. Onder de hoogmis hield de ZeerEerw. Pater Zon (orde Capu- cijnen), die ruim 17 jaar in Borneo als missionaris werkzaam was, eene bezielende toespraak over de missie actie Hiertoe zijn wij verplicht uit liefde tot God en uit liefde tot den naaste. Hij schetste den erbarmelijken toestand der inboorlingen, vooral wat het zwakke geslacht betreft, de mis standen die er heerschen en spoorde ten slotte aan tot het verleenen van steun door gebed en giften. Ook den missienaaikring beval hij in de bij zondere bescherming aan der dames. Tot het invullen van formulieren voor aansluiting bij de waterleiding is oenoeinu i\. verscnuren-uomen, cue tevens belast is met het aanvragen van inlichtingen aan de maatschappij. Op 23 en 24 Augustus zal er voor de pelgrims uit Waspik gelegen heid zijn om een bedevaartreis mee te maken naar Roermond Eerstdaags zal onze dorpsgenoot de heer A. Kamp, het ordekleed aan trekken van den H. Franciscus. Moge hij eenmaal worden geplaatst in de lange rij van Waspiks zonen, die tot het Priesterschap zijn geroepen en waarvan er verschillende in de orde der Capucijnen zijn opgenomen. Door het bestuur van het „W. G K." alhier is benoemd tot wijkver pleegster zuster M Offergeltuit Geldrop. Op Dinsdag 16 September werd hier het feest van de H. Kindsheid gevierd De hier van ouds bekende keurige optocht werd dit jaar verrijkt met een groep voorstellende de „Drie Koningen". Bij het onweer, dat gistermiddag boven onze gemeente woedde sloeg de bliksem in de woning van H. v. K. waarbij de schoorsteen totaal van onder tot boven werd vernield en de kachel over den vloer tuimelde. Persoonlijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor De stokoude bewoners kwamen met den schrik vrij RAAMSDONK. Het op Vrijdag 15 Augustus gehouden concours hippique door de Rijvereeniging „Juliana" op het Dorp, mag in alle opzichten ge slaagd heeten. Grootsch was de opzet geweest, doch onze verwachtingen zijn werkelijk overtroffen. Hoewel het weer zich 's morgens donker liet aanzien, werd het 's middags helder en kwam het zonnetje 't feestelijk' aanzien van het terrein verhoogen. Op een groote wei bij het station, voor dit doel welwillend afgestaan door den Weled. Heer M. de Roon, alhier, werden de wedstrijden gehouden Van heinde en verre waren de paardenliefhebbers komen opzetten, met trein, tram, auto, fiets en per pedes apostelorum. Een half uur voor den aanvang was op de tribune geen plaats meer onbe zet. Bij den aanvang van 't concours stond een menschenzee rondom het afgepaalde sportveld, en waren reeds 2~00 entrée's verkocht. Klokslag half twee kwamen de eerste paarden in 't veld. Vlot werd het program afgewerkt, terwijl de Harmo nie var het Veer eenige nummertjes nu en dan ten beste gaf. In verband met de rantsoeneering van de plaatsruimte door de redactie, zullen we volstaan met vermelding van de behaalde prijzen. Voor nummer I. Type aangespannen landbouwbtuigpaard, ontving de le jrijs f 25 en verg. zilv. medaille, aangeboden door de landbouwvereeni- ging Raamsdonk (Dorp), J. H Kamp Dorp, de 2e prijs f 15 A. M Nele mans Moerdijk, de 3e pr, Adr. van Dongen, Veer, f 10 en de 4e pr. f 5 4. de Bont Dorp Voor II. Aangespannen landbouwge- bruikspaard voor deze gemeente, de le pr. f 10 en verg. zilv. medaille, aangeboden door de Onderlinge paar denverzekering Raamsdonk, H. de Bont, eveneens een 1ste prijs zonder medaille, M. van Dongen, Dorp, 2e pr. f7,50 A van Dongen, Veer, en Ant. Kamp, Veer, de 3e pr f5. J. van Dongen, Veer. en Am Zijlmans, Dorp de 4e pr. f2.50, B. van Achterberg, Veer, en T. van Dongen. Dorp. 11a. Hengsten ter opluistering, De hengsten van A van Honzewijk uit Dussen en Wed R. van de Pluijm uit Dussen muntten uit door stand en gang. Voor III. Aangespannen tweespan type landbouwtuigpaard voor boeren wagen, de 1ste pr, f 20 A Kamp, Waspik met eervolle vermelding en H Smits, Waspik, de 2e pr. f 10 J. M Blanken Almkerk, en 3e pr. f5 B. van Achterbeg, Veer. Voor IV. Ringsteken voor dames, (prijzen luxe voorwerpen). 1ste pr. Mej. M van Aert, Zevenbergende pr. Mej. G. Nelemans, Moerdijk, 3e pr. Mej van der Sluis, Moerdijk 4e pr. Mej. A. van Dongen, Veer, 5e pr. Mej. E. van Dongen Geertruidenberg, 6e pr. Mej. H. Wijtvliet Zevenbergen, 7e pr. Mej. H van Dongen (Dorp) 8e prijs Mej. H. van Dongen, Veer, 9e pr. Mej. A. de Bont, Dorp, en 10e pr. Mevr. van Dongen-Greve Veer. Voor V. Schoonrijden met wagentjes door dames, (prijzen luxe voorwerpen) lste pr. Mej. G. Nelemans, Moerdijk. 2e pr. Mej. H, Wijtvliet, Zevenbergen. 3e pr. Mej D. Kamp, Dorp, 4e pr. Mej. M. van Aart Zevenbergen, 5e pr. Mej. C. Timmermans, Dorp, en 6e pr. Mej. E. van Dongen Geertruiden berg. VI. Demonstratie van de Rijvereeni ging Juliana. Hier liet de instructeur van den Heuvel zien, wat de vereeniging ondanks den korten oefentijd kan pres- teeren. VII. Ringsteken in galop lste pr I. van Strien, Zwaluwe, f 10 2e pr. f 8.— J. Kuijsters, Dorp, 3e pr. f6.— F. Langerwerf, Dorp, 4e pr. f 4.— J. Verschuren, Dorp en 5e pr. f2.— G. Knaap. VIII. Humoristische wedstrijd, le pr. verg. zilv. medaille aange boden door de rijvereeniging J. Kuijsters ■Erire" pf. zonder med. J. btrack, 2e pr. A. Bink, J. van Strien en H. de Bont, 3e pr H Kemmeren, A. Zijlmans, J. Verschuren. A. de Bont, A. Konings, F Langerwerf en S. Knaap. De jury bestond uit de heeren A. M Nelemans, Moerdijk L van Dongen, Zevenbergschen Hoek en P J. 't Hooft te 's Bosch Een woord van dank aan deze des kundigen en een Io Vivat aan de Rij vereeniging en haar bestuur, dan zien we binnen eenige jaren hier op dit terrein nog een internationaal concours hippique. Een woord van dank ook nog aan onze politie, die heeft gezorgd dat op het terrein alles zijn goede orde had. RAAM3DONKSVEER. A. E. werd door een fietsrijder aangereden en bekwam daarbij eenige kwetsuren. Het zoontje van J. B. brak bij het slootje springen zijn arm, zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Bij den landbouwer v W brak onder zijn veestapel het mond- en klauwzeer uit. Landbouwer M. v. Dongen werd door een auto aangereden. Paard en kar kwamen in de sloot terecht. Het bleek dat het paard aan de pooten letsel bekomen had Zondag zal in de Herv. Gem naar wij vernamen, het H Avondmaal bediend worden. GEERTRUIDENBERG. In de af geloopen week vierde het echtpaar Koenen—Jansen alhier hun gouden huwelijksfeest Aan felicitaties ontbrak het de jubilarissen niet. In het St. Agnesgesticht alhier is een nieuwe Eerw. Moeder gekomen vanuit Delft. De vorige Eerw. Moeder is verplaatst naar Kerkdriel. rTTCIJöUdg i-yj nXTg. A ZJC.-T m tem »m het him. T7crvci ac^cciaie-zcvcu uicidiiucii I vieuemiciu z<n weguiagcu. uc aau- bieding hiervan door 't comité zal plaats hebben op den feestdag 30 Augustus, des voormiddags ten 11,/2 uur en waarbij allen worden uitge- noodigd. die van hun belangstelling ten deze deden blijken. Daarna wor T eene receptie gehouden. DRUNEN. Veillngvereeniglng »De Langstraat*. Veiling van 19 Aug. 24 Appelen 327 ct.p.K.G Peren llt 12 P-ulmen 1 /a8'/» Snijboonen 132017 Duitsche Boonen 18'/2 Wagenaars 10'/aH'/a Princesseboonen 2125 Idem zonder zaad 26'/a Komkommers 1 221 /2 8 Savcyckoo! 3 —31 2 siuk Rooöe kool 11 /271 /a Bloemkool 21 /a14 Aueu'keo 20— 45 cL p, 100 st» MADE. Zondag 27 Aug. zal Ds. Koster des v.m. 10 uur te Dongen, Ds. Vink 10 uur te Made, en des nam. 21 /2 uur in de Herv. Keik te Dom melen, Ds. Vermeulen te Ltge- Zwaluwe, Ds. Meulenbelt te Terheijden in de Horv. Kerk des v.m. 10 uur voor gaan. Vrijdag O. L. Hemelvaart ont ving een der zonen onzer Parochie de Eerw. Fratar H. van Oojterhout, mis sionaris van het H. HaT, de H. Pries terwijding. Zijn Eerw. hoopt 20 Aug. a.s. feestdag van den H. Barnardus, Patroon der Parochie, zijn plechtige eerste H. Mis alhier op te drageo. Het nieuw gebouwde ijzeren motorschip z.g. Kast, draagvermogen 830 ton, eigenaar B. Oedemans te Made, liep dezer dagen van de scheeps werf der heeren Ruytenberg te Geer truidenberg, met goed gevolg van stapel. —Terwijl de vacantie voorde kinderen der opeabire schorl is afgeloopeo, hebben die klnderea weder voor onbe- paaldeo tijd vacantie gekregen, omdat er voor die school alhier geen leei- k ach en aanwezig zijn. Dezer dagen bleef mej. J. v. d. M. alhier met haar mouw aan een uit stekend deel van een brugleuning hangen- Ze kwam daarbij van haar fiets te vallen met het. ongelukkig gevolg dat ze een pols brak. Dr. J. H. Klijn Verleende haar geneeskundige hulp. Op de oefen-wedstrijd door de Kynologenciub alhier en omstreken gehouden op 16 Aug. j.l. werd de eerste prijs in klasse A en diploma in klasse B behaald door den Hollaod- schen herdershond van Akkermans te Made. De 2o prijs in klasse A door den Duitschen herdershond van den heer Horwijnen te Zevenbergen, 3;pr. in klasse A door dea Duitschen her dershond van J. Avontuur te Made, 4: prijs klasse A en diploma In klas B door den heer J. Timmermans te Made, 5e prtjs in klas A en diploma in klas B door den Duitschen herders hond van den heer Schuurmans, 6e prijs klas A door den Duitschen he»- deisbond van den heer den Ex'er, beiden laatsten te Tetheijden (N Br.) Op de gehouden tentoonstelling 10 Aug. j l. te Breda, behaalde de Duitsche herder van den heer H. Ker- remans de len p iji met specialen prijs, C. den Exter een lste met specialen pi ijs, L. van Dongen een 2en en 3en prijs, P. Jansen 3 en en4sn prijs, H. Dub belman 2en prijs met specialen prijs, Schuurmans 3en prijs, M. Cornelissen 2en en 3en prijs In verschillende klassen. Den 20 Aug. begint alhier voor de kinderen de z.g. kindjes-kermis, die drie dagen duurt. Deze kermis gaat vooraf aan de groote kermi9 te houden in het najaar alhier. Men verneemt dat Donderdag twee personen van hier door de mare chaussée naar Breda zijn gebracht om een vet hoor te ondergaan in verband met den brand van 2 arbeiderswonin gen op Zondag 10 dezer j,L Het zijn een zekere L. van Made en A. v. d. M. te Den Hout. Door den Commissaris der Ko- oingin ïa de provincie Noord- B abant ls benoemd tot lid der Gezondheids commissie, zetelende te Oosteihout, de heer A. J. A. van Gils, burgemeester alhier. ALMKERK. J.l. Zondag is tot Ouder ling der G if. Kerk alhier gekozen de Heer B. v. d. Heuvel. Bij de gehouden verpachting van de Weitoemaat alhier besteedde men nog de prijs van f 12 tot f 24 per H,A.

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 5