Aanbesteding Baggerwerk. een hulpklerk. Ii HET ZUIDEN Nieuws uit Neusden Nieuws uitKaatsheuvel. SPORT. 436e Staatsloterij, Gemengd Nieuws. Advertentiën WAALWIJK zullen aanbesteden Gevraagd A. P. C. Roothaert ill li1 de voltooiing van de verbetering der Waal- wijksehe Haven i i i i Ji i k ill i' i TNaar wij veftiemeri zal nét 'mu ziekgezelschap >Oeseodo» te Nicu- wendiik (gem. Almkerk) bij het a.a. te houden concours te G-ertraidenberg op Maandag 25 dezer een middag concert geven. Terwijl een kind bij den heer B. alhier logeerde, had de kleine het ongeluk met een zijner vingers zoo danig tussches een ijzeren poort be kneld te geraken, dat geneeskundige hulp moest worden, ingeroepen. TILBURG. Maandagmiddag heeft in de congreszaal de burgemeester, mr. Vonk de Both, naast wien de comité leden, de secretaris der gemeente, wethouder van Rijen en het Kamerlid J. van Rijzewijk hadden plaats ge nomen, de tentoonstelling gesloten. Nadat de voorzitter van het comité, de heer Fr. Mutsaerts dank gebracht had aan allen, die aan het tot stand komen en het welslagen van de onder neming hebben meegewerkt nam de burgemeester het woord. Met even veel genoegen als hij de uitnoodiging had aangenomen tot het openen van de tentoonstelling had hij die tot sluiting ervan aanvaard, omdat hem daardoor gelegenheid was gegeven, opnieuw van zijn voortdurende belang stelling te doen blijken. Trots de ongunstige weersgesteld heid zijn de resultaten bevredigend Het doel van den opzetde bevorde ring van handel en industrie, mag in zooverre bereikt hebben, dat de stand houders, de een in meerdere, de ander in mindere mate redenen tot tevreden heid hebben. Het bezoek was vrijwel naar wensch ongeveer 144 000 per sonen hebben de tentoonstelling be zocht En wat de finantieele resultaten betreftspr. kon verklaren, dat de inkomsten de groote uitgaven dekken. Ten slotte richtte spr. een woord van dank tot de inzenders, die de tentoonstelling hebben gemaakt tot een belangwekkende onderneming. Heusden, 19 Aug. '24. Op de scheepswerf werd te water gelaten het stalen Rijnschip „Eigen Hulp II" voor de Mij. „Eigen Hulp" te Rotterdam Het laadvermogen be draagt 850 ton. Daarna werd de kiel gelegd voor een Rijn-Herne-kanaalschip van 1350 ton. Tegen gisterenavond was een vergadering belegd in de Buiten sociëteit tot wederoprichting der Oranje vereniging. Hierop hopen we in het volgende nummer terug te komen. Zaterdagavond gaf de Harmonie een concert op de Vischmarkt. Daar zij deze week te Gorcum in de 2de afd. een 2den prijs verwierf, werd haar daarvoor nu hulde gebracht door den heer D. de Bruijn, die bovendien een extra woord van lof bracht aan den verdienstelijken directeur, den heer Van Berckel uit Ammerzoden, terwijl hij hem tevens een lauwerkrans over handigde. Hoewel er gras in overvloed is, schijnt er melkschaarschte te zijn, zoo dat de prijs met 1 cent per liter ver hoogd is. Kaatsheuvel, 20 Aug. '24. Het bestuur der vereeniging „Kaatsheuvels Belang" heeft besloten ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. Koningin Wilhelmina iets bijzonders te doen. Daar Zondag 31 Aug. zich, in verband met de kerkelijke diensten, minder eigent voor festivi teiten, zal H. M.'s verjaardag op Zater dag 30 Aug. gevierd worden Om 2 uur n.m. zal een kinderoptocht georganiseerd worden van alle jongens en meisjes der openbare en bijzondere scholen, boven de 7 jaar. welke daar aan deel willen nemen. K. B. verwacht dat bij dezen vrijen optocht de kleintjes hun eigen ideeën voor groepeering, versiering en allegorie zullen uitwerken en is overtuigd van een enthousiaste medewerking der kleinen Onder leiding van den heer J. Tuerlings zal de kleppermarsch van J. Morks, door de schooljongens boven de 10 jaar worden ingestudeerd. Een kleine muziekkapelle zal den kinderoptocht begeleiden. Na den kinderoptocht wordt op 't voetbal terrein van „Wilhelmina" een voetbal wedstrijd gespeeld tusschen „Wilhel mina" en een bekende stevige club, waarover reeds onderhandelingen ge voerd worden. Tevens zal onze sympa thieke R. K. Gymnastiekclub „K. O. V." op hetzelfde terrein een gymnastiek- uitvoering geven. Het terrein zal voor de leden en donateurs van K. B. vrij toegankelijk zijn en tegen een matige entrée ook voor niet-leden dezer ver eeniging Tijdens deze sportfeesten zal de Kon. Harmonie „Apollo" op het terrein muziek geven. Na afloop der sportfeesten zal in café restaurant Alph. Snoeren een groot kegelconcours geopend worden ten bate der muziekkiosk. De gehouden loterij heeft met de ontvangen donaties K. B. voor dit doel reeds een recette bezorgd van bijna 800 gld., waarvoor K. B. bij dezen de burgerij nogmaals zijn welgemeenden, oprechten dank betuigt. Om echter voor onze muziek gezelschappen iets daar te stellen hunner waardig, is dit bedrag bij lange niet voldoende. Een degelijke, soliede, lernjRfe, "aan ae mcnentreraccuasficK' voldoende kiosk, zooals alle plaatsen van eenige beteekenis hunne muziek korpsen ten dienste kunnen stellen, kost minstens reeds hei dubbele. K B. meende in een kegelconcours, dat gewis met dit doel uitgeschreven aller sym pathie zal wegdragen een tweede bron gevonden te hebben om een fonds te vormen, ook voor Kaatsheuvel iets waardigs te kunnen opbouwen. Een keur van prachtige prijzen zal de liefhebbers der kegelsport en de sym pathieke medewerkers van Kaatsheuvels Belang gedurende een viertal weken tot kegelen weten te verleiden. De kegelclub „Amoenitas", overtuigd van het prijzenswaardige streven van K. B., stelde geheel belangeloos zijn banen en zijn verdere diensten ter beschikking van dit concours. De kegelclub „Houdt de plank" offreerde eveneens zeer sportief en joviaal zijn kegelavond aan dit goede doel. 't Lijdt dan ook geen twijfel of ook dit werk van K. B. zal slagen. Het concours zal gesplitst worden in een wedstrijd op de vrije baan voor niet-kegelaars en een wed strijd op de vrije baan voor leden of oud-leden van kegelciubs. Het concours staat zoowel voor inwoners als voor vreemdelingen open. Om 8 uur 's avonds zal de Harmonie van het Kon. Muziekgezelschap „Eu- phonia" een groot concert geven op de Markt. Aan de heeren winkeliers wordt door dezen reeds verzocht met iets meer dar. gewone zorg hunne étalages op te luisteren, daar K. B. in wijden kring voor Koninginnedag reclame zal maken en het van zelf sprekend is dat Kaatsheuvel op 30 Aug. e.k. door vele vreemdelingen zal bezocht worden. Mej M. E. Seller, onderwijzeres aan de R. K. Meisjesschool alhier, slaagde voor de akte Fransch 1. o. Geslaagde ontving haar opleiding van den heer Jos. Seller, leeraar Fransch m. o. alhier. Mej. C. Monchen, onderwijzeres aan de R. K. Meisjesschool parochie Berkdijk, slaagde te 's Qravenhage voor de akte Engelsch 1. o. Geslaagde proficiat.g Voetbalsport. WAALWIJK. A.s. Zondag komt „Alliance" uit Roosendaal een returnwedstrijd spelen tegen H E C alhier. „Alliance" komt revanche nemen voor de op eigen terrein geleden neder laag en komt daarom gecombineerd met verschillende eerste elftalspelers, zoodat H.E C. een zware strijd te wachten staat. Wij hopen hierop nog nader terug te komen. W. S. C. Het was Zondag j 1. wel een ware ongeluksdag voor W. S. C. Juist voor den aanvang van den wed strijd begon het te regenen, hetwelk gedurende den geheelen wedstrijd bleef aanhouden, tevens was de thuisclub wegens ziekte van eenige leden ge noodzaakt met vier invallers te ver schijnen. Tot overmaat van ramp overkwam den linksbuiten-speler Moo- nen kort na den aanvang een ernstig ongeluk, toen genoemde speler bij het opbrengen van een bal vanwege de gladheid zoodanig kwam te vallen, dat hij zijn linkerpols brak. Dit ongeval stond geheel op zichzelf, zonder dat van eenig gevaarlijk of soortgelijk spel sprake was. Vanzelfsprekend bracht dit ongeval een allerminst prettige stemming onder de spelers teweeg. Wij volstaan ditmaal met te vermelden, dat Eindhoven, al hoewel niet de sterkste drie goals wist te fabriceeren, waartegenover de thuis club twee tegenpunten kon stellen. Ondanks den voortdurenden regen werd er van beide zijden een goede partij gespeeld en was de wedstrijd zeer zeker het aanzien waard. Thans is alle aandacht gevestigd op de belangrijke ontmoeting welke a.s. Zondag op het W.S C.-terrein zal plaats hebben, wanneer W S C. bezoek zal krijgen van het momenteel zoo geduchte en sterke Dongen Quick—B.V.V.2 4-1. R W B De finale om den RWB- beker heeft Vrijdag 15 dezer plaats gehad. Hoewel het weer niet gunstig was, is de belangstelling nog mee gevallen, zoodat deze seriewedstrijden wel een succes voor R W B. zijn ge weest Door den gestadig vallenden regen was het terrein begrijpelijkerwijze nat en glad, desondanks is er door beide elftallen hard geweikt om de over winning. B.V.V.2 heeft voor de rust steeds de overhand gehad, doch door hun gepingel kon Quick steeds tijdig ingrijpen Toch maakt B.V.V. het eerste doelpunt, doch Quick maakt nog voor de rust met een mooi schot gelijk rust 1 1 Na de ranja komt Quick geweldig opzetten en is tot het einde de sterkste geweest. B.V.V. heeft niet veel meer in te brengen en kan er blijkbaar maar niet toe komen, haar spel te wijzigen. Quick maakte nog 3 doelpunten en won welverdiend met 4—1, tevens den mooien beker en B V.V.2 den 2en prijs een statuette. Bij het uitreiken der prijzen werden wederzijds vele en hartelijke woorden van dank en waardeering gesproken, waarmede dit welgeslaagd voetbal festijn geëindigd is. D.E.V.O. 's Bosch, pas gepromoveerd naar den N.V.B. Roodborstjes- Quick 4—2. Het is Zondag met het Quick XI tal niet gegaan zooals door velen verwacht werd, want een groote nederlaag kreeg Quick bij de Roodborstjes te slikken hoewel deze overwinning der Rood borstjes zeer geflatteerd is. De pu blieke belangstelling welke grooten- deels uit Waalwijkers bestond heeft geen mooien wedstrijd aanschouwd hoofdzakelijk voortkomende van het gladde veld waardoor vele buitelingen gemaakt werden. Quick heeft wederom bewezen over een groot aantal supporters te be schikken. Zondagmorgen werd aan de markt met ruim 70 personen afgereden welk aantal voor men Waaiwijk ten einde was tot ruim 100 was aange groeid. Op het Roodborstjes-terrein was reeds een flink aantal supporters aanwezig, die met Autobussen en tram waren gearriveerd, zoodat bij een nauwkeurige controle geconstateerd werd dat er bijna 200 Quick-suppor ters aanwezig waren. Wel een bewijs van medeleven met deze club. Aangaande den wedstrijd het vol gende De' aftrap is voor Quick, doch de bal wordt door de Roodborstjes afge nomen, goed samenspelend gaat men naar het Quick-doel en voor het spel een halve minuut oud is, nemen de Roodborstjes de leiding. Dat was voor Quick het sein om hard te werken, de midden-linie werkt schitterend en geeft de Quick-voor hoede volop werk. We bespeuren dan dat de voorhoede niet is als anders, het samenspel is zoek, terwijl er van de vleugelspelers geen kracht uitgaat. Met 1 0 voorde Roodborstjes gaat de rust in. Direct na de hervatting zit Quick voor het Roodborstjes-doel waar een der achter spelers penalty maakt. Even een dood- sche stilte, Hensen plaats zich achter den bal om met een goed schot den stand gelijk te maken. Thans vallen de Quickers beter aan en het Roodb.- doel beleeft benauwde momenten. Maar het succes komt aan de zijde waar het niet verwacht wordt, want als de Roodborstjes doorbreken begaat Meeth een groote fout waarvan de Bosschenaren gebruik maken om de leiding te hernemen. Niet ontmoedigd trappen de Quickers af en reeds vijf minuten later maakt van Lier gelijk. De hoop keert bij de Quick supporters terug, maar niet lang want uit een corner nemen de Roodb. voor den derde maal de leiding om spoedig daarna nummer vier in het net te plaatsen. Thans was Quick een gesla gen team en men is blij dat de scheidsrechter, die nog al eens faalden, inrukken blies. Maar nu ZondagDan krijgt Quick bezoek van den sterken Westelijken 2en klasser S. V. W. uit Gorinchem. Bijzonderheden hieraangaande in het volgende nummer. SPRANG. Jl. Zondag speelde onze voetbalver- eeniging S.V.V. eene wedstrijd tegen Juliana uit Waalwijk. S.V.V. wist eene 5—2 overwinning te behalen. Het bestuur van den N. V B. heeft besloten ook in district V (het Noorden) de promotie- en degradatiewedstrijden weer in te voeren. Behalve in het Oosten (waarom deze inconsequentie?) zijn thans alom in ons land de promotie- en degradatiewed strijden weer ingevoerd. Het begin der competities In het Zuiden nemen de competities van den N.V.B. op 14 September a. s. een aanvang. Voor de overige districten is het begin van het competitie seizoen op 21 September a s bepaald Duivensport. WASPIK. De postduivenvereniging D. V. W. te Waspik-Boven hield Zondag haar wedvlucht vanuit Cblmay (België). De uitslag was als volgt A. Rekkers 1—9, C. v. Tilborgh 2, Ch. van Etten 347, ï- T'mmers 6, J. Fijneman 8. P. Smits 5 10 12 J. Sterrenburg 11, A. van Tilborgh 13. MADE. Zondag hield de postduivenvereni ging P'inses Juliana een wedvlucht vanuit Chtmay. Pfijzen werden behaald als volgt J v d Ven 269, B J Broeders 3-8—13—17, C Rullens 11—18—27- M Broeken 51426, Jac Vos 7 10—20—28, D J Kop 11 1516 21232423, J de Heijde 12—19, P Kooijman 22. Zondag hield de postduiven ver eeniging »De Reisduif' met 33 jonge duiven een wedvlucht vanuit Weert. De eerste duif werd alhier getoond om 10 u. 51 m. 10 sec. De laatste om 12 u. 58 m. Verder als volgtJ de Jong 1-3-4—5—6-8—11-15, J Avontuur 2—10—16—1920—21, Adam v d Zanden 718 J Thijssen 9—1422, P v Bragt 13, P Thijssen 17. Zondag hield de postdulvenver- eenlging »De Gevleugelde Vrienden» vanuit Chlmay een wedvlucht. Prijzen werden behaald als volgt M v Oirschot 19, v d Korput 2 4_5_21—22, G v Gtls 3—18, H Weiten 6—10—11, A de Reijer 7—16, de Laat 17, J Weiten 19-20. Jac Hoevenaar 23, P de Laat 24, J de Been 25. Zondag hield de postdulvenver- eeniging »Ds Luchtbode' een wed vlucht met jonge duiven uit Weert. De eerste duif alhier werd getoond om 10 u. 45 min. 50 sec. De laatste om 12 u. 3 min. 30 sec. en verder als volgt P Stoop 16—10. P Diepstraten 2 4-8, J de Wils 3-5, A van Gils 7, J van Dongen 9. Zondag hield de postdulveover- j eenlging >De Luchtpost een wedvlucht met jonge duiven van uit Wouw, gelost aldaar om 9 uur. De eerste duif alhier geconstateerd om 9 u. 33 min. 2 sec. de laatste om ll u. 6 min. 13 sec. Verder als volgtH Godschalk 1, Jan Akkermans 2, W Godschalk 3, Frans van Maok 4, Jan Thtfssen 5, J v d Heijkant 6, H de Bok 7, L de Jong 8. GEERTRUIDENBERG. Naar wij vernemen zal de post duivenvereeniging „Koningin Wilhel- j mina" alhier op 7 September a.s. een j stedelijk concours geven vanuit Quie- vrain. Dinsdag hield de postduiven vereniging „De Reisduif" een africh- tingsvlucht vanuit Zwaiuwe met oude en late jonge duiven. 3e Klasse. Trekking van 18 Aug. Getrokken prijzen. Prijs van f 2000 No. 22706. 1500 154 21748. 1000 6484. 400 6700 19694. 200 721 16346 21541 100 21305 21660. 3e Klasse. Trekking van 19 Aug. Getrokken prijzen Prijs van f 5000 No. 20474 1000 12554 18575 22373 100 2793 7876 10078 13684 14243 22377 22662 22268 De Fransche vlieger Pelletier d'Oisy is Zaterdag te Port-Said aan gekomen, waar hij door zijn vrouw werd begroet. De held van den tocht Parijs—Tokio zal eerstdaags een volledig verhaal van zijn reis publiceeren. De Argentijnsche vlieger, majoor Zanni, is Zaterdag op zijn wereldvlucht te Bangkok in Siam aangekomen en gisteren naar Hadi in Fransch Indo- China vertrokken. Zanni heeft onge veer 6800 mijlen in 22 dagen ge vlogen. Van de Faroër komende, is de Italiaansche vlieger Locatelli Zondag te Horna Fjord op IJsland geland. De Amerikaansche vliegers wachten nog steeds te Reykjavick op IJsland om op een van ijs gezuiverde basis in Groen land te kunnen landen. Het reddingswerk in de mijn Carabinier bij Chatelet wordt, naar men uit Charleroi meldt, krachtig voortgezet. Twee lijken zijn reeds naar boven gebracht. Men hoopt nog zes lijken te zullen vinder. De Belgische minister van arbeid is op het terrein van de ramp verscheren. Door een nachtwaker werd in den nacht van Zaterdag op Zondag, om kwart voor tweeën, op den Wolfshoek te Rotterdam, een Trouw gevonden, die te midden van een plas bloed, met een gapende woide in de horst, op het trottoir lag. Hij snelde terstond naar het politiebureai aan de Groote Paauwensteeg en deed daar aangifte. Gelijktijdig werd ce geneeskundige dienst opgeheld, die met den automo biel spoedig ter plaatse was. Het bleek dat de vrouw twee diepe wonden in de linkerborst had. Zij leefde nog maar was buiten kennis. Onmiddelijk werd een noodverband gebgd, waarop men haar naar het Zieksnhuis vervoerde. Zij kwam daar bij kennis en kon nog den moordenaar aanwijzen, waarna zij den laatsten aden uitblies. De vermoorde is de 43-jarige Catha- rina Smit-de Groot, gescheiden vrouw van A. S. Schippei. Met dezen man was zij 15 jaren gdiuwd geweest en uit dit huwelijk waren drie kinderen voortgekomen. Het luwelijksleven was zeer slecht; de man, die als een ge weldenaar wordt afgeschilderd, mis handelde zijn vrouv en maakte haar het leven zoodanig :ot een hel, dat zij een half jaar geledea van hem wegliep met de kinderen. Zj nam haar intrek in het pension van P. A. Boon, Wolfs hoek 10 en vond eei betrekking in het café Tivoli aan dei Coolsingel. Meer malen had Schipper pogingen gedaan om zijn vrouw te b;wegen, in zijn wo ning aan het Vasteland terug te kee- ren, maar zij wdgerde dit beslist. Nog Zaterdag moe* hij haar daarover hebben aangesproken en, toen zij bleef weigeren, bedreigirgen tegen haar le ven hebben geuit. Een kwartier, mdat het slachtoffer was gevonden, keerde de moordenaar op de plaats van het misdrijf terug, waar hij terstond gegrepen en naar het politiebureau san de Groote Paau wensteeg werd getracht. Bij zijn ver hoor ontkende hij den misdaad en hij volhardde bij zijn bekentenis toen men en hem meedeelde, dat een getuige hem om halftwee nog met de vrouw op den Wolfshoek had gezien nadat deze om 1 uur het café Tivoli had verlaten. Het mes, waarmee de vrouw gedood werd, is nog niet teruggevonden. Men vermoedt dat de moordenaar dit in het water heeft geworpen. Een woesteling. De expediteur v. d. B. had een fa milie naar Den Haag verhuisd. Maai de rekening, die hij er over indiende, was, volgens de familie, veel te hoog. Men kwam overeen, dat, daar de fa milie Zondag een bezoek aan oude ken nissen te Bussum zou brengen, v. d. B. dan daar zou komen om over de re kening te spreken. Zondagmiddag nu vervoegde de expediteur zich bij be doelde familie aan de Mecklenburg- laan. De besprekingen hadden echter niet het gewenschte resultaat. De ex pediteur maakte zich hierover zoo woe dend, dat hij zijn schuldenaar aanviel en zoolang sloeg, dat de man bewuste loos bleef liggen. Diens echtgenoote, die haar man wilde helpen, gaf de woesteling een stomp in den buik, zoo dat zij een dubbele breuk bekwam. De familie, in wier huis het tooneel zich afspeelde, wilde de politie opbellen, doch de woesteling kwam op het tele- foneerende meisje aan, sloeg haar den hoorn uit de hand en rukte iiet tele foontoestel van den wand. Op het ge schreeuw en tumult werden de over buren opmerkzaam. Deze telefoneer den om politie-assistentie Toen de politie verscheen, had v. d. B. reeds de vlucht genomen; hij bleef den geheelen dag onvindbaar. Hij werd Maandag in zijn woning ge arresteerd. De toestand van het mis handelde echtpaar is zeer ernstig, hoe wel niet levensgevaarlijk. Zij mogen echter niet naar Den Haag worden vervoerd. Tel. Vrijdagavond tusschen 6 en 7 uur is de Zandstraat te Turnhout het terrein geweest van een hevige vecht partij, gevolgd door doodslag. De ker mis was juist begonnen. De 51-jarige A. B. had zich voor zijn deur gezet om wat uit te rusten. Niet ver van hem vandaan woont een familie, waarvan de zoon pas uit het bezettingsleger was thuisgekomen met een Duitsch meisje, dat hij wilde huwen. Dat ont stak de woede van genoemde B., die twee zoons in den oorlog verloor. Dit alles was oorzaak van hevige ruzie tusschen de beide families. B. sloeg met een bijl bij de familie van den sol daat alles stuk en de soldaat deed bij B. hetzelfde. Buren trachten de vech tenden te scheiden. Tevergeefs. Toen B. uit zijn huis een mes had gehaald, werd hij door eenige huisgenooten van de familie van den soldaat met een knuppel en een stoel op het hoofd ge slagen. Doodelijk gewond keerde—Br- naar z'n woning terugtoen hij op een ■stoel ging zitten bracht hij zichzelf nog een beenwonde toe. Dr. Somers uit Turnhout kon slechts den dood constateeren. Een broeder van den sol daat en de verloofde van diens zuster zijn gevangen genomen. Burgemeester en Wethouders van De inschrijvingsbiljetten moeten ter gemeente secretarie zijn inge zonden uiterlijk Zaterdag avond 23 Aug. 1924, terwijl de opening in het openbaar aldaar zal plaats hebben op Maandag 25 Aug. 1924 des voormiddags te elf uur. Het Bestek met 4 teekeningen is tegen betaling van f 2 50 ver krijgbaar bij den Gemeente Op zichter, door wien desgewenscht inlichtingen worden verstrekt. aan de Gemeente Gas- en Water leidingbedrijven met ingang van l September Aanvangssalaris I 400.— Brieven uitsluitend te rich ten aan het Bureau van dit Blad onder Motto "Gas" vóór 24 Augustus. 33203 StoombiljartfabrieK TILBURG. 31819 Z-OTiUdg Zt

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 6