WEILAND INZET. Notaris METRA Vischverkoop H. MÏNKE Oogarts DDDRINO Prima Tomaten L. van Bladel Zn. J0S. DE F0LTER-K00LS. Speciaal adres voor Paarden- en Hondentuigen, 116. VHttt Jeans- Dubbeldraads- jlaflassl-kepers. OngebleeHte en gekleurde Prils. Zwarte Voerings. Eng. Stof. Motton flanel (tnsscbenvoering.) 32799 Satinets, poppeilne. Hosetten, Strikken enz. iMajolica-Tepl-Foinuizen.i Bierlaagh-v. d. Heijden. Stationstraat - Waalwijk Rietmeubelen, IQ Gevraagd dvertenticn. publiek terAoopen VERGADERING BOEKHOUDER, f 650.- Notaris A. Schaap publiek verkoopen afwezig. afwezig. H0UTVERK00P 25 cf. per K.G. Alles direct uit voorraad te leveren. NIEUWJ Adverteert in dit blad HET ADRES voor: Notaris fl, Schaap NIEUW! IS De drie verdachten van de mal versatie aan de Boaz-Bank te Zeist, zijn naar Utrecht overgebracht en ter beschikking van de justitie gesteld. Een der gearresteerden zekere Z. uit IJsselmuiden, wordt er van verdacht de verduisterde gelden gebruikt te heb ben voor het oprichten van een druk kerij in zijn woonplaats Voorts zou hij verschillende personen hebben opge licht. De justitie heeft de boeken en be scheiden der drukkerij in beslag ge nomen Het onderzoek door de Zeister po litie heeft, naar het „Hbld verneemt, aar getoond, dat inderdaad de indertijd door den directeur verduisterde gelden reeds weer waren aangezuiverd door familieleden. De directeur moet het geld hebben aangewend voor speculatie met medeweten van zijn bediende. In totaal moet de directeur zich daartoe indertijd een bedrag van plm. f 6000 hebben toegeëigend. De bediende moet echter ruim f 40 000 hebben verduisterd, welk be drag niet meer werd teruggestort, maar aan allerlei werd uitgegeven. De boeken welke de bediende onder zijn berusting had, werden dadelijk na de arrestatie van de politie in beslag genomen, doch het heet, dat de be diende er tevens een eigen administra tie op nahield om in de officieele be scheiden zijn onrechtmatige handelin gen aan de controle te kunnen ont trekken Naar het heet, werden stor tingen deels ten eigen bate aangewend en dan voor het gereduceerde bedrag geboekt, terwijl betalingen in de boeken werden genoteerd, verhoogd met het bedrag dat de bediende in eigen zak deed verdwijnen. Geble ken is, dat hij zijn jonge vrouw wilde ontvangen in een nieuw gebouwd huis, dat hij huurde tegen f 800. 's jaars, welke huursom ongeveer overeen kwam met zijn salaris zoodat hij zich vermoedelijk gedroomd heeft het weel- deleventje ongestoord te kunnen voort-1 zetten, Vrijdag werd in de timmermans- schuur van den schoonvader een prachtige nieuwe inboedel in beslag genomen en in een viertal autovrach ten naar het politiebureau overgebracht, terwijl een nog niet betaald orgel door den handelaar moet zijn weggehaald. Onder de clientele van de Boazbank behoort ook het Chr. Lyceum te Zeist en het moeten vooral de Lyceumgelden zijn, die door den bediende ten eigen bate werden aangewend. Het bankbedrijf wordt met Utrechtsch personeel voortgezet. Woensdagavond hebben inbre kers zich toegang verschaft tot het be nedenhuis van perceel 2e Helmerstraat 106 te Amsterdam, dat op het oogen- blik onbewoond staat. Wellicht hadden de heeren het gemunt op een neven staande woning en wilden zij door den tnin van het leegstaande huis over de schutting klimmen. Nadat zij de leeg staande woning waren binnengeslopen, sloten zij de straatdeur met de grendels af, om niet te worden gestoord. Zij wisten echter waarschijnlijk niet, dat boven hun operatie-terrein de waarne mend hoofdcommisssaris van politie, de heer C. van Asperen, woont. Deze hoorde beneden gestommel en toen hij bemerkte, dat de knippen van de deur van de ledige woning knarsten, be- begon het zolderraam met scherp te beschieten. Herman week achteruit, maar gooide ijzeren leesten en het hijschblok van den deurwaarder naar beneden. Inmiddels waren agenten onder aan voering van een inspecteur naar boven gegaan met de revolver in de hand. Op de derde verdieping stond de vrouw van Herman achter een kachel gereed, deze naar beneden te werpen. De inspecteur waarschuwde, dat het gooien onmiddellijk zou gevolgd wor den door een revolverschot. De vrouw week toen achteruit. Herman zelf had toen een groot stuk hout in de hand, met de bedoe ling, dat van de trap te werpen. Ook hij volvoerde de bedreiging niet, gaf zich eindelijk na eenig verzet over en werd gearresteerd. De uitzetting zelf had daarop zonder verder verzet plaats. Tegen drie uur in den namiddag vertelt het Hbl. verder is het in de Buiten Brouwerstaat opnieuw rumoe rig geworden. De politie-auto kwam en de vrouw van Herman werd uit de woning gehaald en medegenomen. Dadelijk was er een groote volksop loop en het regende verwenschingen aan het adres van de politie, die nu ook de vrouw kwam arresteeren. In- tusschen van arrestatie was geen sprake, de vrouw moest alleen als getuige gehoord worden en daar zij niet vrijwillig kwam, werd zij gehaald. Na het verhoor is zij wreer vrijgelaten. Het beetje huisraad bleef tot des avonds op straat staan. Tegen donker is het door gemeentepersoneel wegge haald. De vrienden van Herman had den besloten, dat weghalen te verhin deren, maar de politie was er ook nog en hield de betoogers op een eerbiedi gen afstand. Alles is verder zonder on gelukken afgeloopen, maar wel heb ben bereden agenten nog eenige malen ruim baan moeten maken. Gisteren is de geheele Würtem- bergsche regeering bijna verdronken. De staatspresident met verschillen de ministers maakten als gasten van de vereeniging voor meer-onderzoek, een motorboottoclit op het meer van Constanz. Door 't nemen van een te korte bocht kantelde de boot en vielen alle ministers in het water. De Würtembergsche regeering schijnt echter uitmuntend te kunnen zwemmen en hield het hoofd dus boven water. Een droevige uitzondering daarop maakte de ministerialraad Linder, die, waarschijnlijk tengevolge van kramp, onmiddelijk zonk en niet meer boven kwam. De Bredasche rechtbank deed gis teren uitspraak in de oplichtingszaak tegen W. F. L. beter bekend als Pierre Dietz, den bekenden Tilburgschen si mulant. Hij werd veroordeeld tot een gevan genisstraf van 6 maanden. Het O. M. had anderhalf jaar gevangenisstraf ge- eischt. Wat is een goudmark? De vraag schijnt zoo eenvoudig. Men koopt en verkoopt hier op het oogen- blik niets anders meer als goudmark, maar wanneer men iemand vraagt, wat nu eigenlijk een goudmark is, dan kan men er zeker van zijn in negen van de tien gevallen een ontwijkend antwoord te krijgen. De meeste menschen zijn met het begrip goudmark al zoo ver- ONDERTROUWD Gharles ^inas en 33232 Stella van Leeuwen. Utrecht, Waalwijk, Huwelijksvoltrekking 16 Sept. Ontvangdag Zondag 7 September 2—4 uur. wegens huwelijk der tegenwoor dige tegen 1 October, 33230 Adres: C. J. VAN LOON, Vleeschhouwer Waalwijk. greep hij dadelijk, dat er iets niet in t trouwd geraakt, dat ze er verder liefst den haak was. Hij liet echter niets aan de inbrekers merken maar waarschuwde telefonisch het bureau Leidscheplein en de bereden politiebrigade. Een groot aantal agenten te voet en te paard was spoedig ter plaatse. Posten stelden zich voor de deur en andere politiemannen begaven zich door de woning van de buren naar den tuin. Vandaar werd de aanval begonnen. De inbrekers, die zagen, dat zij aan de tuinzijde werden belegerd, poogden door de voordeur te ontsnappen. Zij slaagden daarin niet, maar liepen pardoes in de armen van eenige agenten, die de heeren, het waren er twee, overbrachten naar het burau van de bereden brigade en later naar het Leidscheplein. Bij fouilleering bleken zij in het bezit van inbrekers werktuigen. Uitzetting met hindernissen. Zaterdagmorgen verscheen een deur waarder in een huis aan de Buiten Brouwerstraat te Amsterdam, om den bewoner van de derde verdieping ach ter, Herman genaamd, wegens huur schuld uit zijn woning te zetten. Deze zaak liep al ongeveer een jaar. Toen de deurwaarder kwam, was de bewoner afwezig. Toen het hijschtouw al uit hing, kwam hij thuis en hij be gon den deurwaarder en diens helpers te dreigen met ijzeren schoenmakers leesten. Hij ging vervolgens naar den zolder, sneed het hijschtouw van den deurwaarder aan stukken en bond aan den hijschhaak een rooden doek. Het spreekt vanzelf, dat inmiddels een groote menigte was toegeloopen. De deurwaarder riep politiehulp in. Toen deze kwam, smeet de bewoner uit het dakraam met stukken dakpan en alles, wat voor de hand lag, naar de politie. Deze zette onder eenig verzet de straat af en wachtte de komst van den waarnemenden commissaris af. Toen deze was gekomen, sommeerde hij Herman op te houden met verzet; anders zou geweld gebruikt worden. Deze waarschuwing werd in den wind geslagen. Herman verklaarde zich tot het uiterste te zullen verzetten. niet over wenschen na te denken, wat een goudmark eigenlijk beteekent. En toch is dit een fout, omdat er hier niet minder dan drie officieele soorten goudmarken bestaan. Daar is dan in de eerste plaats de goudmark, die aan den dollar geketend is. In de laatste periode van de inflatie, dus aan het einde van den oeconomischen oorlog welke op de bezetting van het Roerge bied volgde, was het, althans in den groothandel, algemeen gebruik gewor den, om in vreemd geld te factureeren De groothandel had toen de mark als ruilmiddel of waardemeter uitgescha keld. Toen begin November van het vorige jaar de mark gestabiliseerd werd, moest de mark weer als waarde meter optreden en toen werd de goud mark ingevoerd met een waarde van 10/42 dollar. Als tweede soort kent men hier de goudmark, zooals deze omschreven is in de „Verordnung" van 10 Januari van dit jaar, betrekking hebbend op leeningen van bestendige waarde. De waarde van deze goudmark is afhan kelijk van den goudherleidingskoers zooals deze door den minister van fi nanciën wordt bepaald. Over de 3e soort goudmark wordt gesproken in de „Verordnung" over de Rentemark en in de bepalingen, die 't inschrijven van goudmax-khypotheken in het kadaster regelen. Hier wordt eenvoudig gezegd, dat een goudmark de waarde van 1/2700 kg. fijn goud vertegenwoordigt. Het zal op den duur niet mogelijk zijn, om dergelijke, van elkaar afwij kende definities over hetzelfde begrip in eenzelfde wetgeving te behouden Er wordt hier nu reeds om een alge meen geldige definitie gevraagd. Men ziet heel goed in, dat de tegenwoordige toestand onaangename gevolgen zou kunnen hebben. Het is echter ook voor den buitenlander van het grootste be lang, dat er hier eens gewezen wordt op de moeilijkheden, die er voor hem kunnen ontstaan, als men niet van te voren weet, dat er ook op dit gebied 25 Aug. 1924. te Waalwijk, zal bij inzet op Donderdag 28 Augustus 1924 en bij toe slag op Donderdag 11 Sep tember 1924, telkens om 12 uur des middags in Hotel VER. WIEL te Waalwijk, Het gunstig gelegen uitstekend perceel e Aimkerk „de Oude Doorn" cad sectie D nos. 210 en 207, groot 4.47 60 H.A. 33202 Te aanvaarden in eigen ge bruik einde seizoen 1924. Betaaldag koopsom 23 Oct. 924. Op a.s. Zaterdag 30 Augustus zal in het Café van den Heer KLIS te Sprang worden gehouden om te geraken tot het oprichten vaneen BILJARTCLUB. Alle liefhebbers van het Biljart spel worden verzocht om des avonds om hall acht aanwezig te zijn in het café KLIS. Namens het voorloopig 33234 Bestuur. thans als zoodanig werkzaam in de lederbranche, wenscht van betrekking te veranderen. Ook genegen als 33231 VERTEGENWOORDIGER eener lederfabriek of flinke gros siersfirma op te treden. Salaris en conditiën nader overeen te comen. Brieven onder No. der adver- entie bureau van dit blad. bericht, P- PE veiboogd 33233 te Dussen dat het huis enz. van BODT is ingezet en op slechts Toeslag Zaterdag 30 Aug. 1924 nam. 5 uur (Z.t.) te Dussen (Polder) bij Wed. v. Heeswijk. Donderdagmorgen van 9—11 uur Vischverkoop in de Manege achter het Raadhuis Aanvoer van33002 Schelvisch, Kabeljauw en Schol De prijzen zullen in het aan plakbord bekend gemaakt worden te Waalwijk, zal voor den heer A. J. DEb TEUL1NG, bij inzet op Dinsdag 2 Sep tember 1924, ten koffiehuize van J VAN DER MEIJS en bij toeslag op Dinsdag 9 Sep tember 1924, ten koffiehuize van POMPE, telkens om 7 uur des avonds. KOOP 1. Het zeer solied, goed onderhouden Woonhuis met erf en tuin, te Besoijen Sectie D no. 1118 en ged 1262, groot ongeveer 3,15 aren In eigen gebruik. KOOP 2. Het Woonhuis erf en tuin naast vorig perceel. Sectie D nos. 1119 1120, 1121, 1122 en ged. 1262 groot ongeveer 11,40 aren. Ged. in eigen gebruik en gec verhuurd aan Roelofs a 12.25, Gebr. van Siokkem a tl.en van Huiten a f 1,—, allen per week. Te aanvaarden in genot der huren vanaf de betaling der koopsom 21 Oct. a.s. Koop 1 in eigen gebruik op 1 Maart a.s. Vanaf de betaling der koopsom tot de ontruiming betaalt verkooper f 5,— huur per week. 33214 Tandarts te Waalwijk s Vrijdag 29 en Zaterdag 30 Augustus 33235 'sBOSCH 33118 is tot 31 Augustus Te Waalwijk op Donderdag 28 Augustus 1924 voorm. 11 uur Z. T. aan de Haven voor de heeren J. VAN FESSEM en J. PALTZ, waaronder Groote partij vlot- en vloerdeelen, geschaafde en geploegde schrooten, latten, enz. De verkooping heeft plaats ten overstaan 33182 van Notaris SCHAAP. uit de kas WAALWIJK. 33237 Markt, WAALWIJK, Reclame 2 p Springmatrassen Kapok bedstellen. Spiraal-Matrassen. Stroo Zeegras Wollen dekens. Jzeren f 25 es es X u ja es h 3 a o a en houten ledikanten, g Damestasschen Portemonnaies Portefeuilles. Sigarenkokers. Acte mappen. Koffers. Schooi- en Muziektasschen Reparatien aan bovenstaande artikelen, alsook Stoelen, Fauteuils Kanten Gordijnen enz. solied en billijk Speciaal Schoenvoerings, Garen Band en Sajet engros. Steeds voorradig aan uiterste concurreerende prijzen Veel ongeregelde PARTIJEN waaraan beslist koopjes. Merk „LA NATIONALE", j Prachtige Uitvoering, H Pf-actischer, Voordeeliger, Mooier dan andere kachels. Deie fornuizen zijn zonder steenvoering en geven daerom veel warmte. De tegels zijn in het vuur beproefd en worden ten volle gegarandeerd Het nikkel is overbluffend mooi, iets beters is er niet. He; eenige fornuis naar Uw zin. KOOPT ZOO'N FORNUIS EN U BENT GELUKKIG. Ziel de Etalage bij bij de Markt, W a a I w ij k. 33220 BBBBBBBBS1BBBBBBBBBHEBBBBB BBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBB De politie trok toen de revolver en j opgepast moet worden. Bedden, Matrassen, Leerdoek en JJiezentasschen, Vloermatten, Oocosmatten enz. Groote sorteering. Alles eigen iabrikaal. LAAGSTE PRIJZEN. - - f T 1: .1 ninlp non nl-\AV» r»r» +r» dnnl/nn TXTQI ft V) V ft Bij FR. POSSIMISi

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 10