I MUM BET HIM Honig's Maïzena Tweede Blad. Gemeenteraad. Zomers m GEERTRUIDENBERG. (Vervolg). Voorzitter. Ik geloof niet dat die hoornen veel aan liet klankgehalte zul len bederven. Wat het gezicht op de kiosk betreft, dat is meer steekhou dend, maar met snoeien is dan ook wel wat te hereiken. voor oe Kamers naast Het cte neer .Veelei Io Raadhuis en 23.— voor aanleg van verstomd! van. Men moet in aanmer- electriciteit. Die kamers die voor 100 king nemen dat het huis veel op een worden gehuurd, daar heeft de ge- kazerne gelijkt dus er maar weinig meente het recht van voorbehouden menschen zijn die het kunnen bewo ont als die noodig mochten zijn, direct nen. te kunnen gebruiken. I Voorzitter. Als men nagaat dat ze Burg. en Weth. hebben met adres- j aan het station 422 moeten verwonen sant een onderhoud gehad en toen is j dan is het zeker dat er voor dat huis aan den heer Nederlof gezegd dat B. i voor 500. altijd veel liefhebbers W. nooit Mi den raad niet een voor. zullen zijn. Niet ™neer de huur op paardenmarkt te hou vee arts toch telkens moet komen. Deze heeft zelf voorgesteld om tot voor- loopige schorsing over te gaan. Wil men dan 2 a 3 markten in 't jaar gaan houden, dan kan daar nog altijd toe worden overgegaan. Segeren. Bij de oprichting van die veemarkt heb ik in overweging ge geven om ongeveer half November een stel zullen komen om de huur met terugwerkende kracht te verlagen. Daarop drong adressant aan om dan de verlaging met ingang van 1 Juli te doen ingaan, doch ook daar zijn Burg. en Weth. niet voor te vinden. De heer Tak. Een paar jaar geleden, toen de I Ne(jerlol' heeft het huis gehuurd op de kiosk midden op de Markt zou komen, heb ik reeds gezegd dat het beter zou zijn ze te plaatsen vlak bij het Raad huis maar ze dan niet al te ver ondei de hoornen te schuiven. Nu komt de cap veel te veel onder de hoornen wat een VOorstel te verwachten om met in- niet alleen niet aan te bevelen is voor gang van januari 1925 de huur wat de kiosk maar waardoor ook het ge- te verlagen. Toen in 1923 het contract zicht belemmerd wordt. Timmermans. Ik ben tegen de rooi- aan gedacht hebben dat zoo spoedig die boomen zoolang niet blijkt om verlaging 720.wordt gehouden. Jansen. De gemeente heeft er al een strop aan en zal dan nog een grootere strop krijgen want wie kan hier in den Berg meer dan 500.verwonen. Mij dunkt dat 't al fatsoenlijk betaald is. Voorzitter, 500.is veel te laag. Jansen. In de geheime vergadering zal ik over deze geschiedenis wel eens verder uitweiden want het kan ge beuren dat ik dan een beetje persoon lijk moet worden en dat wil ik in de openbare vergadering zooveel mogelijk Jvoorkomen. Dat wil ik wel zeggen, dat werd aangegaan, zal wel niemand er er bij mij niet de minste politiek ach ter zit. Ik kom alleen op voor het be- bekende voorwaarden, dus van te voren daarmede genoegen genomen, en dan gaat het niet op om een huur met terugwerkende kracht te verlagen. Op z'n vroegst is van Burg. en Weth. dat het inderdaad noodig is. Ik vooi mij vind het wel mooi als zoo'n kiosk onder het groen gegarneerd staat. Sassen. En ik betreur het dat de kiosk daar staat. Voorzitter. Ik geloof dat het niet van huur zou worden aangedrongen. Bij de gehouden bespreking is door den heer Nederlof er vervolgens nog lang van de gemeente. Voorzitter. Ik beschouw zoo iets ook allerminst als een politieke kwestie. Jansen. Ik wil er alleen maar eens Vroeger had deze plaats te Raams- donksveer en wordt deze hier gehou den, dan krijgen wij alle mogelijken steun van omliggende gemeenten, dat was mij toen al toegezegd. Destijds heb ik daar allemaal op gewezen maar 't viel bij de heeren in geen goede aarde. Ik beweer echter nog dat een derge lijke markt als er wat propaganda voor wordt gemaakt, kans van slagen heeft, ik heb toen ook nog gezegd dat, wil men een markt vermoorden, men deze om de 14 dagen moet gaan hou den. Maar naar Segeren werd niet ge luisterd en nu blijkt dat de markt maar een keer of drie is gehouden. Voorzitter. Het beste is om in een volgende vergadering met een voorstel te komen. 9. Mededeelingen. Van de gemeente Raamsdonk is een schrijven ingekomen waarin is bericht on aangedrongen om in het vervolg 't de aandacht op vestigen dat het heelt - ■-cm» -i-o-u huis niet meer in iwee gedeelte,, maar hi.is „iet aan den heer Nederlof wordt dat er geen termen aanwez.g z«n om m>£ om een jllist oordeel ren dat hij geen voorstander is van af schaffing der kermis. Reeds eerder zijn stemmen opgegaan om de kermis in eens te willen verhuren. Burg. en verhuurd, en dat is het waar men nu iedereen naar den zin gemaakt zal kun- Weth. meenden dat aan dat verzoek wel terdege rekening mee mag houden. nen worden. Jansen. Ze staat nu eenmaal voor 't Raadhuis en daar is nu niets meer aan te doen. Ik voor mij had het beter ge vonden wanneer de kiosk bij de Elf Huizen was geplaatst, maar omdat er wel kan worden voldaan en vroegen daarvoor als tegen praestatie om een contract voor 5 jaar te teekenen. Dat vroegen Burg. en Weth. om in 1926 weer niet voor eenzelfde geval te ko men te staan. De heer Nederlof had al een jaar of 13 of al wel 30 jaar over I daartegen geen bezwaar mits men het was gebakerd, heb ik, omdat ik den I huis voor 500 wil verhuren en dan doorslag bij de stemming moest geven, I lean de gemeente het recht behouden maar gestemd voor het Raadhuis om- I om> wanneer het huis noodig mocht dat hij er in kon komen. Ik denk dat, dat ik bang was dat er anders nog geen I zijn, waarvoor het is aangekocht, bin- als men toen geweten had dat hij zoo kiosk zou komen, omdat er misschien I nen drie maanden te betrekken. Het spoedig om vermindering van huur dan nog langer zou zijn tegengewerkt. I laatste verzoek van den heer Nederlof zou zijn gekomen, men er toen niet die Anders zou ik tegen het plaatsen voor j was dat geen notarieele acte wordt op- onkosten aan zou hebben gemaakt. Timmermans. Een dergelijk huis met zulk een tuin, kan, dunkt mij, altijd voor 500 zeker worden ver huurd. Segeren. Dat is mijn meening ook. Toen het voor de eerste maal voor 723 gulden aan den heer Nederlof werd verhuurd was het juist alsof hem een gunst werd verleend. Toen was hij blij liet Raadhuis zijn geweest. Doch het gaat eigenlijk over die boomen en daar ben ik tegen 0111 ze te gaan rooien. Segeren. In Waspik staat de kiosk ook onder de boomen en daar heeft men toch nooit geklaagd over 't klank gehalte. Met 7 raadsleden hebben w; besloten ze hier te plaatsen en waar om moet men er nu weer over aan den gang gaan. Voorzitter. Dat is niet aan de orde. Alleen de boomen-kwestie wordt nu besproken. Segeren. Dat is niet eerlijk van U, mijnheer de Voorzitter, of laat ik zeg gen niet correct. Twee leden hebben daarover gesproken en tegen no. drie gaat u pas zeggen dat dit buiten de orde is. Dan had u ook die andere heeren daarop attent moeten maken. Voorzitter. Nu, wil u het er dan nog eens over hebben. Segeren. Neen, dank u wel. Sassen. Ik heb er nooit mijn stem gemaakt. Waar hier nogal haken en oogen aan zitten kunnen er misschien leden zijn die het wel noodig achten een notarieele acte daarvan op te laten maken. Ik voor mij zie er voor de ge meente geen bezwaar in om het con tract gewoon op zegel te schrijven, maar kan toch ook wel begrijpen dat er leden zijn die een dergelijk contract notarieel willen hebben. Jansen. Als wij een huis huren, dan maken we maar een gewoon contract en zijn je jaren om en men wil het ver der niet meer verhuren, dan ga je de straat op en zou dan de gemeente niet zoo sterk zijn dan een particulier. Ik zou daarom die kosten van den No taris maar besparen. Voorzitter. Ik heb al gezegd dat ik in de meeste .gevallen er ook niet aan zou denken maar dat het hier wat an ders is. Burg. en W*th. maken er geen voorstel van. Jansen. Ik zou er ook nooit accoord Sassen. Durft cle raad de verant- de keurloonen te verlagen. Voorzitter. In verband hiermede is een rekest van de vereenigde slagers ingekomen waarin erop wordt gewe zen dat de prijzen hier bijna eens zoo hoog zijn dan op vele andere plaatsen. Jansen. Is de vleeschkeuringswet nader bij de politieverordening gere geld. Het is een gekke vraag. Voorzitter. Wat is uwe bedoeling? De overtredingen wel. Jansen. Ik stel die vraag omdat het schrijven van de gemeente Raamsdonk alleen met den naam van den burge meester is onderteekend. Voorzitter. Neen, er staat: de Raad voornoemd, de burgemeester Moonen, woording op zich te nemen om 't huis I de secretaris Kieboom. niet aanmerkelijk lager te gaan verhu-1 Jansen. Dan heb ik me vergist. Het ren? Als het eens leeg komt welk een groote schade zal t 1 i meente dan niet lijden. Hoe lang heeft pelle heeft men het keurloon met .1 Woensdag. daarover te kunnen vellen heb ik lie ver eerst de kermis persoonlijk eens willen aanschouwen. Ik ben thans tot de conclusie gekomen dat het Zondag, Maandag, Zaterdag en Zondag wat kermis is en de overige dagen het een z.g. kroeg-kermis is en er wat wordt gedanst. Prettig op het terrein is het dan niet. In Oosterhout, Princenhage, plaatsen van heel wat meer zielen, is het slechts drie dagen kermis en nu is het mijn bedoeling niet om voor heden hierin een beslissing te nemen, alleen verzoek ik de heeren over deze kwestie hun gedachten eens te laten gaan, dan kan in een volgende vergadering wor den besproken wat in het belang van de gemeente is. Overwogen aan wor- - -.TI T, J I den of men de kermis wil houden b.v. te staan, spijt me dat de Raad van Raamsdonk Zaterdag zonciag, Maandag en Dins- de ge-1 niet tot verlaging wil overgaan. In La-1 ()f 'bondag Maandag, Dinsdag en aan gegeven want toen de behandeling j mee kunnen gaan. over het plaatsen van een kiosk plaats had, was ik er niet. Segeren. Dat kan wel, maar het is toch met algemeene stemmen aange nomen. Tak. Laat dan 2 boomen in plaats van 4 rooien. Voorzitter. Er zijn heeren die tegen Wordt met algemeene stemmen be sloten geen notarieel contract te laten maken. Voorzitter. Ik heb het huis bezich tigd en moet erkennen dat het een oud huis is, iets wat ik al eerder heb ge merkt uit de gemeente-rekeningen en ondanks dat is het nog lang niet in rappen zijn, andere weer die 2 en weer orde. Desniettemin is het een huis zoo T1' groot als er geen tweede in de gemeen te is. Daarbij komt nog een tuin zoo groot en mooi als er ook misschien hier geen tweede wordt gevonden. Een huur van 500 achten Burg. en Weth. beslist veel te laag. Als men de huizen eens gaat vergelijken met de andere in deze gemeente, dan is een huur van 600 absoluut niet je lioog Spr. vergelijkt dit huis met enkele andere en wijst dan rooral op de hui zen v. d. Bergsche Bouw Mij. staande I mogen gaan. Zal de heer Nederlof voor nabij het station welke 442 huur moe- 1 dat bedrag een woning als deze is kun- tea opbrengen. Vergdijkt men deze nen krijgen. woningen met die van den heer Neder- j Jansen. O jé, veel mooier en betere. talen, 't Spreekt natuurlijk vanzelf dat dit te veel zou zijn, ik spreek niaar ver gelijkenderwijze, wan ook 723 ach ten B. en W. te hoof maar 509 is daarentegen te laag en wij stellen daar om voor afwijzend O) het verzoek te beschikken. Burgemeester en Weth. zijn wel de meening tiegedaan dat de huur verlaagd moet worden, maar niet tot het niveau als d; heer Nederlof wenscht. andere die 4 boomen willen rooien. It zal daarom eerst in stemming bren gen wie voor of wie tegen kappen is. Mijnheer Tak, u zet zoo'n bedenke lijk gezicht, is het niet zoo. Tak. Het is niet volgens het voorstel van Burg. en Weth. Het komt wel op hetzelfde neer, maar u begint juist andersom. Voor kappen stemden de heeren Tak en Smulders. Tegen de heeren Jansen, Timmermans, Segeren, Allard en Sassen. Smolders. Ik weet zeker dat 't klank gehalte veel zal lijden. Die boomen staan daar beslist in den weg. Voorzitter. Van den winter wanneer de boomen kaal zijn, kan men ook eens proeven nemen. Jansen. In die straat waar de Ont vanger woont, in den Berg zijn we nog niet zoo ver dat we voor alle straten namen hebben, daarom kan ik me niet anders uitdrukken, staan vlak voor aan 2 boomen welke er ook uit moeten wanL die staan zoowat midden in die straat. Voorzitter. Ze staan toch ver genoeg van elkaar en alle voertuigen kunnen daar gemakkelijk doorrijden. Timmermans. Bij het station staan er ook 2 die geruimd moeten worden. Beter is het alle boomen tegelijk te ver- koopen De heer Tak zou toch niet te veel hoornen gaan verwijderen. Vooral daar is 't al kaal geworden. Beter zou het zijn dat de leden zich eerst eens wat beter op de hoogte gingen stellen. Jansen. Daar heb ik geen bezwaar tegen. Voorzitter. Dan zullen we met de verkooping ook zoo lang wachten. 7. Verzoek van den heer Nederlof om vermindering van huur. De Voorzitter merkt op dat over dit alles reeds in een vorige vergadering is gesproken. Door adressant wordt er op gewe zen dat in andere plaatsen de huizen al aanmerkelijk zijn verlaagd en dringt Voorzitter. Er is todi al heel wat er op aan ook zijn huur te verlagen en aan gedaan. Nog pas weer een dakgoot van 723 terug te brengen op 500.van 60. De Voorzitter zegt dat de heer Neder- Jansen. Het komt maar zelden voor' lof het groote heerenhuis, naast het j dat iemand zoo'n huis kan bewonen. het van te voren niet leeg gestaan. Jansen. Kijk dat huis eens van Smolders, daar verwonen ze maar 5 gulden per week in. Sassen. Men moet vooral bedenken dat dit huis aan zoo weinig menschen kan worden verhuurd. Voorzitter. Volgens mijn meening zal het voor 500.— altijd zijn te ver huren en is 600 ook nog te weinig te noemen voor zoo'n huis met tuin. In die 600 is dan alles inbegrepen en dan moet hij het voor 5 jaar huren. Timmermans. Wat zal de huurders van de andere gemeente woningen be letten om ook om veriagmg-van huur te komen vragen als hier al te veel van het bedrag wordt afgedaan. Ik kan mij dan ook vereenigen met het voorstel van Burg. en Weth. om het voor 600 te verhuren dan is het nog met 123 verlaagd. Jansen. Ik zou mijn voorstel wel willen wijzigen en de huur bepalen op 550. Met den heer Sassen ben ik het eens dat men wel mag bedenken dat men het niet zoo gemakkelijk kan ver huren en wat dan. Als het leeg komt te staan heeft de gemeente een groote strop en lijdt het huis bovendien nog veel meer ook. Door den heer Timmer mans is wel gezegd dat die menschen die in de huizen van 4.— wonen ook om verlaging van huur zullen komen vragen, maar als die maar eenigszins kunnen, smeeren ze 'in daar toch uit. Voorzitter. Er zijn toch weer twee woningen dezer dagen verhuurd. Ik meen dat we niet verder dan 600. verlaagd en met Januari zal men er nogmaals tot verlaging overgaan. Ze schrijven nu maar gehoord het advies van de Commissie, maar dan wil ik hier de vraag wel eens stellen of de afgevaardigde van onze gemeente in die Commissie, geen verslag moet uit brengen ofwel of de Raad van Raams donk geen verslag moet geven. Kan de raad zoo'n afgevaardigde verplichten om verslag uit te brengen. En hoe zit het met; zoo'n benoeming? Zijn die leden voor 10, 20 of 5 jaar benoemd. Voorzitter. Die moeten jaarlijks wor den benoemd. Ja-ascn. Dan heeft zoo'n Commissie geen recht meer van bestaan want hier is nooit over een herbenoeming of wat ook gesproken. De Voorzitter zegt dat de leden jaar lijks moeten worden benoemd en dat de gemeente Raamsdonk verslag moet uitbrengen. Hij zal daar het gemeente bestuur van Raamsdonk nog eens op vijzen. Segeren. Men had dat kunnen vra gen, maar het is geen raadsbesluit ge weest. Anders zou een dertigste van een raadslid het heft in handen kun nen hebben en dat zou te gek zijn. Voorzitter. U zegt dat het geen raads besluit is geweest, maar dat is zeker. Ik weet zeker dat er over gestemd is. Segeren. Er is niet over gestemd Voorzitter. Toen de meerderheid er voor was hebben wij het schrijven aan de gemeente Raamsdonk gericht. Maar wij zullen zien wat de notulen zeggen. Hierna deelt de Voorzitter nog mede dat van de Regeering vergunning is gekregen om van het arrestanten lo kaal in de kazerne gebruik te mogen maken tegen betaling van 10 p. jaar. Hij had gehoopt dat de gemeente dit tegen een recognitie van 1.per jaar in gebruik zou mogen nemen. Ten slotte kan hij nog mededeelen dat de gelden, bijeengebracht door de ingezetenen voor een kiosk en het ge- meent ebest. in bewaring gegeven, zijn gebruikt voor de aanschaffing van stoelen en lessenaars. Met het bedrag is men juist toegekomen. In een vol gende vergadering kan een volledige rekening en verantwoording van deze geschiedenis tegemoet worden gezien. Vervolgens deelt de Voorzitter nog mede, dat Burg. en Weth. er toe zullen overgaan, zulks in navolging van an dere plaatsen, om de inwoners tijdig te waarschuwen dat a.s. winter bij de werkeloosheid-uitkeering rekening zal worden gehouden met de verdiensten die men in den zomer heeft gehad. De menschen kunnen dan zuinig leeren worden. Nu wordt helaas maar te veel op de algemeene kas gespeculeerd. Door aanplakking en door middel van een bekendmaking in de Donge- bode zal het publiek daarop worden gewezen. De menschen moeten ook aan den dag van morgen leeren denken. Timmermans. Ik juich dezen maat regel ten zeerste toe. Sassen. Men mag er toch wel een beetje rekening mee houden dat de wel eens zien, want ik heb hier al zoo veel ondervonden. Jansen. Ja, maar deze Voorzitter ver lof, dan moet deze we 1009 huur be- Er zijn er hem genoeg gepresenteerd, trouw ik daar wel in hoor. Voorzitter. Dan moet je de forense- I Segeren. Zie, de uitslag der stern- belasting ook bij den huurprijs gaan ming staat er niet bij. rekenen Voorzitter. Dat is stilzwijgend. Als Jansen. Wordt aan die forense-be- ik vraag b.v. heeft niemand er iets lasting goed de hand gehouden. Er zijn tegen die boomen te rooien en nie- zooveel arbeiders die in omliggende mand heeft daartegen bezwaar, dan gemeenten wonen. wordt toch aangenomen dat dit voor- Voorzitter. Zeker. stel met algemeene stemmen is aange- Segeren. Er is alles voor om 't voor- nomen, stel van Burg. en Weth. aan te nemen Segeren. Ik was er tegen om de keur en ik denk dat hij er blij genoeg mee looiien te verlagen en dan zal ik er Jansen. U noemde daar de huizen I zal zijn. Hij zal om 200 verlaging ge- toch zeker niet voorstemmen van de Bergsche Bouwmaatschappij vraagd hebben om het zeker met 100 De heer Smolders verlaat de vei ga- maar daar zijn er ook hij die een gul- verlaagd te krijgen. In deze manier van dering. den minder opbrengen per week. Het doen schuilt zoo'n beetje handel in. I Sein ij ven van e ycieeni^ing Het voorstel van Burg. en Weth. in Middelbaar Onderwijs in Noord-Bra- omvraag gebracht wordt met 5 tegen 2 bant om aan de Handelsschool te stemmen aangenomen. Waalwijk voor elk uit deze gemeente Voor stemden de heeren Timmer- schoolgaand kind j 100. subsidie te mans, Segeren, Allard, Tak en Smol- I verleenen. Geeft de gemeente geen sub- ders. Tegen de heeren Jansen en Sas- menschen bij hun leveranciers zeer Segeren. Dan mag ik die zeker ook I apbterstallig met betalen waren. Er is in den afgeloopen winter te veel ge poft moeten worden en voor ze dat niet hebben ingehaald kunnen ze niet sparen voor wat gaat komen. Ik zeg dat maar omdat zoo gauw wordt ge zegd dat men deze maatregel toe juicht. Voorzitter. Het moet een aansporing de menschen zijn om maar niet huis van den Notaris s ook heel wat meer waard dan dit. Voorzitter. Ik heb let alleen maar vergeleken naar de g'ootte der ver schillende huizen. Jansen. Ik heb dat vin den heer De Koning liever dan dat van Nederlof. Daar komt nog bij dat er eenige ka mers af zijn voor den ontvanger wat niet prettig is, want woidt er bij Neder lof gesproken dan hooien ze 't bij den Ontvanger en spreken ?e bij den Ont vanger, dan hooren ze let bij Nederlof en dat is ook niet prettg. Er ontbreekt nog heel wat aan het luis, er zal nog heel wat geld moeten worden uitge geven eer het weer in orde is. Als ge nu binnen gaat kijken is er niets te vinden van wat er aan gedaan is. sen. Jansen. Ik hoop dat in het vervolg een beetje beter de hand aan het on derhoud zal worden gehouden. Voorzitter. Wil men 't radicaal ver beteren, dan mag men er wel een paar mille voor fourneeren. Jansen. Eerst was 't niet erg om er 20.000 voor te geven, toen moest men het hebben voor de annexatie en toen men het gekocht had was men tegen annexatie, ra, ra wat is dat. 6. Voorstel van Burg. en Weth. tot voorloopige schorsing van de vee markt. Voorzitter. Misschien weten de hee ren het nog, dat er hier om de 14 dagen een veemarkt wordt gehouden. Bees- sidie, dan dreigt het bestuur de kinde ren liet volle schoolgeld, 300 per jaar, te zullen laten betalen. Wordt na eenige discussie met alge meene stemmen besloten voor 1925 100 subsidie te verleenen. Een schrijven van de firma Van de Reijt en van Riel, 0111 prijsopgaaf te willen geven van stroom bij groote afname en vijf minuten voor het hou den van de vergadering ingekomen, wordt aangehouden tot een volgende vergadering. De Voorzitter merkt vervolgens op dat de kermis bij allen nog frisch in 't geheugen ligt en men er daarom beter over kan spreken of al of niet tot be korting daarvan moet worden over gegaan. Hij voor zich wil wel verkla- voor royaal er op los te leven maar ook te zorgen dat ze niet direct hij de gemeen te behoeven aan te kloppen. Sassen. Ik heb hier maar even op willen wijzen. In de geheime vergade ring kom ik hierop wel terug. De heer Timmermans juicht alleen het voorstel van Burg. en Weth. toe dat er nu al op wordt gewezen en men dus met een en ander rekening kan houden. De heer Jansen juicht het ook toe maar dan moet in alles de eerlijkheid worden betracht. Er loopen nu in de gemeente heeren met witte vesten aan die geen cent schoolgeld behoeven te betalen. In de geheime vergadering komt hij daar nader op terug. Vervolgens wijst hij er op dat men thans niet met het rooien der boomen had moeten beginnen, maar daarmede had moeten wachten todat er werke loosheid was. Nu konden particulie ren aan geen werkvolk komen. De Voorzitter merkt op dat er nog werkeloosheid was toen met het werk werd begonnen. Bij de rondvraag merkt de heer Jan sen op dat de lier van de kiosk aanbe steed had moeten worden. De Voorzitter zegt dat het bedrag zeer gering is en 't werk beslist Zater- l A P is er groote behoefte oan frissche gerechten. De keuze is dikwijls beperkt. Met Honig's Maïzena kan men verschillende pud dingen en vla's bereiden, die afgekoeld een heerlijk fris sche delicatesse vormen die iedereen zal waardeeren. Gebruikt daarvoor Let op de sluitzegels als kenmerk van echtheid. 1 i i «ii I rln /mir nnnon 1P VPV I1PP11 I n i i fi. - I ..1nl Tnniiori 7CI mPfl Pr I 1 ilr hnli lnor ol 7Cin_ I u

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 5