I I 1 Provinciaal Mieuws hieuws uit fieusden Nieuws uitKaatsheuvel. SPORT I li - Ijjj i 5 Hii 15 i 1 i E 11' a t 1 r s it j|i I ■I I II I 1 IP K: li dag klaar moei zijn. In de meeste ge vallen wordt het werk aanbesteed. De heer Jansen wijst er verder nog op dat aan het huis van Klerks een goot is bevestigd welke het water over het trottoir laat loopen. 's Winters wanneer dat water gaat bevriezen, is zulks heel gevaarlijk. Voorzitter. Daar is juist in voorzien. De heer Timmermans wijst op den slechten toestand van de straten. De Voorzitter geeft toe dat ze slecht zijn doch wijst er op dat eerst tot ver betering daarvan kan worden overge gaan als men gereed is gekomen met de Waterleiding. Intusschen zal hij hij de Mij. aandringen op bespoediging daarvan. Daarna gaat de raad over in geheim Comité. Waalwijk, 22 Aug. 1924. Vrijdag 29 Augustus, des n.m. ten 63/4 uur zal de raad dezer ge meente in openbare vergadering bijeen komen. In verband met ons vroeger be richt vernemen we thans van bevoegde zijde dat de stoomlederfabriek der firma Van lersel Witlox Co. alhier niet in werking is gesteld op 30 Augustus 1899, maar op 16 October 1899, zoodat op 16 October a s. het 25-jarig bestaan wordt herdacht. Het zal voor de vele liefhebbers van goed tooneel in Waalwijk en om geving weer een groote verrassing en blijde tijding zijn te vernemen dat de zoo gunstig bekende tooneelvereeniging van de R. K. Werkliedenvereeniging besloten heeft, onder de hoogstaande leiding van den weleerw. heer kapelaan Bijnen, wederom een groot en grootsch werk in te studeeren. Kapelaan Bijnen heeft daarvoor de beschikking gekregen over het nog onuitgegeven dramatisch werk „Jeremias" van den weleerw. heer kapelaan Van Delft. Wie zich herinnert de opvoering van „Hirtacus" van denzelfden schrijver, van Shylock e. m. a., zal met groote voldoening dit bericht lezen, temeer waar dit nieuwe werk van den weleerw. Van Delft sterk dramatisch is, in het geheel een vijftigtal executanten vraagt en de muziek voor de koren wordt geschreven door den bekenden pastoor Hansen De opvoering zal met Paschen ge schieden. In aansluiting met de advertentie betreffende Schouwburgloge Piet Vink, voorkomende in ons blad van Woens dag j.l., kunnen wij nu schrijvenDe Schouwburg is gearriveerd! Terwijl wij dit schrijven zijn ijverige mannen bezig de groote tent op onze Markt op te bouwen en velen hebben zeker al een kijkje genomen, de reclame gelezen en een avond uitgezocht om een voorstelling bij te wonen. Voor ons liggen verschillende tooneel- verslagen uit diverse dag- en week bladen uit ons land en allen schrijven met lof over het uitmuntende spel der artisten, de mooie keuze van tooneel- werken en de modern ingerichte Schouwburgtent. Ook wij durven ge rust onze lezers aanbevelen zeker één avond door te brengen in de gezellige tooneeltent om te gaan zier. het stuk hunner keuze. Piet Vink zorgde voor een program ma, met recht „Voor Elk wat Wils". Zondagavond een mooi tooneelspel „Twee Moeders". Het is de openings avond, dus zal dit tooneelwerk zeker „af" zijn. Maandag een avond van vroolijke kunst, n.l. „De Kribbebijter". Dit mooie blijspel ging o.a. 300 maal avond aan avond in het Grand-Theater te Amsterdam telkens voor een uit verkocht „huis". Dit zegt genoeg Dan de laatste avond een drama „Onschuldig Veroordeeld". Ieder zal dus zijn keus kunnen doen. De entréeprijzen zijn ook onder ieders bereik, men zit op alle rangen goed, want de tent is zoo ingericht, dat men van iedere plaats alles kan zien en hooren. Er zijn geen staanplaatsen Piet Vink heeft ook voor onze kleintjes gezorgd, want a s. Zondag middag van 4—6 uur krijgen wij een kinder- en familievoorstelling, n.l „Roodkapje en de Wolf". De kleinen zien nu in werkelijkheid alles wat U hen zoo in de schemeruurtjes vertelde van Roodkapje en de Wolf. Wij twijfelen niet of Piet Vink zal het druk krijgen. Het is lang geleden dat een schouwburgtent Waalwijk be zocht. Tooneelliefhebbers kunnen nu hun hart ophalen 1 Doet het nu, de gelegenheid is er 1 Wij vestigen er met nadruk de aandacht op dat 29 Augustus de fatale datum is inzake de rijwielbelasting of liever dat op dien datum alle rijwielen van een plaatje moeten zijn voorzien. Vanaf dien dag wordt niet meer ge waarschuwd, maar door politie en commiezen onmiddellijk proces-verbaal opgemaakt. Waar er zoo ongeveer nog 80 pCt. rijwielen zonder plaatjes loopen, is deze waarschuwing klaarblijkelijk niet overbodig. Men houde dus reke ning met bovenstaande, wil men zich voor schade vrijwaren. Bij het te Utrecht gehouden examen voor Fransch L. O. slaagde o.m. de heer H. Pompe te Waalwijk. Voor het examen Hoofdacte zijn te Breda o.m. geslaagd de heeren A. A. Ritico en j. M. Reas te Heusden J. W. Nieuwenhuijzen te Sprang Algemeene Vergadering van het Ziekenfonds van de R. K. Werklieden vereeniging alhier op Maandag 25 Augustus a.s., des avonds half acht, in de groote zaal van de R. K. Werk liedenvereeniging Agenda 1. Opening door den Voorzitter. 2. Notulen vorige vergadering. 3. Verslag van den Penningmeester, lste halfjaar 1924. 4. Verslag Contróleurs omtrent boeken en bescheiden. i 5. Verkiezing van een controleur wegens periodieke aftreding van den heer A. de Beer. j 6. Bespreking Concept-wijziging Reglement Ziekenfonds en Reglement „Hulp in Nood". 7. Mededeelingen 8. Rondvraag en sluiting. Door een vertegenwoordiger van de N.V. Ter Borg en Mensinga's Ma chinefabriek te Appingèdam, die op zijn reis onze gemeente passeerde, werd j gisterenmiddag op de Burgemeester van der Klokkenlaan een demonstratie gehouden met een auto-motor-brand- spuit welke spuit werkte op den motor van den wagen. De motor-biandspuit werkte bui tengewoon en voldeed in alle opzichten. Nu de turnvereeniging uit Vught ook tot deelname besloten heeft, be staat het aantal deelnemende clubs aan de tum-demonstratie op 7 September a.s uit de navolgends 1. De recipieerende ver- eeniging (W.G.V.), 2. De gymnastiekcursus )te Waalwijk. St. Jan, 3. Kunst en Kracht, erkende af- van één familie van zooveel mogelijk met - Niet geregistreerd vee Zichtbaar drachtige Vaarzen met breede Vaarzen zonder breede te Tilburg. 4. Spartanen, 5. Kunst en Kracht, 6. David, 7. Voorwaarts, 8. K.G.V., Kaatsheuvel. 9. St. Herman Jozef Drunen. 10. Turnvereeniging, Vught. Het programma luidt als volgt 1. Optocht. 2. Vrije oefeningen in standen. (Uit te voeren door alle deel nemers), 3. Estafette. (4 maal 100 M. hardloopen door groepen van 4 deelnemers). 4. Hindernisbaan. 100 M. (3 hindernissen, afgeloopen wordt met 2 kampers tegelijk. Evenals bij het vorige nummer wordt op tijd geloopen). 5. Turnen aan alle toestellen door alle vereenigingen tegelijk. 6. Touwtrekken in ploegen van 4. 7. Groepen of Pyramiden. Voor de nummers 1, 3, 4, 6 en 7 worden prijzen beschikbaar gesteld Zeer vele medailles zijn door onder scheidene personen, autoriteiten en commissies toegezegd, wel een blijk voor de belangstelling, die naar deze demonstratie uitgaat. De leeraren, die genoodigd zijn voor de beoordeeling, hebben allen hunne toezegging gegeven. Ook de H.E.Gestr. heer Nijsten, inspecteur bij de Eerste Inspectie voor de Lichamelijke Opvoeding, heeft op desbetreffend verzoek onmiddellijk ge antwoord, dat hij zonder onvoorziene omstandigheden het feest met zijne tegenwoordigheid zal vereeren. Meerdere autoriteiten en commissies te dezer plaatse zullen nog tot bijwo ning worden genoodigd. De toegangsprijzen zullen dermate gesteld worden, dat zij voor niemand een beletsel kunnen zijn om deze grootsche turn- en athletiekvertooning te bezoeken. Zooals hierboven vermeld zullen de groote Gymnastiek- en Athletiek feesten plaats hebben Zondag 7 Sep tember a.s. Des namiddags ten 3'/2 trekt de stoet van deelnemers (pl.m. 400), op geluisterd door muziek vanaf Station, door Mr. van Coothstraat, Groote straat, naar 't Raadhuis, waar zij vanaf het bordes van 't Raadhuis door den Bur gemeester zullen worden toegesproken, verder door de Stationstraat naar het W. S. C.-terrein waar de schitterende demonstraties worden gehouden. Na afloop biedt „Waalwijks Belang" een concert aan op de Markt. Interlocale keuring van Fokvee te Waalwijk, op Donderdag 25 Sept. a.s. Het programma luidt als volgt Afdeeling A. Mannelijk fokvee. Klasse I. Vereenigingsstieren. Ter opluistering. Klasse Ha. Jonge stieren geboren vóór 1 Januari 1924. Klasse lib. Jonge stieren geboren na 1 Januari 1924. Ter opluistering. Afdeeling B. Vrouwelijk fokvee. Klasse III. R. S. of R. v. J. v. koeien met goedgekeurde melklijsten, minstens tweemaal gekalfd hebbende. Klasse IV. R. S of R. v. J. v. koeien zonder melklijsten, minstens tweemaal gekalfd hebbende. Klasse V. Fokregisterkoeien. Klasse VI. Melkvaarzen Klasse VII. Zichtbaar drachtige vaarzen. Klasse Villa. Vaarzen geboren vóór 1 October 1923 Klasse VlIIb. Vaarzen geboren na 1 October 1923. Ter opluistering. Afdeeling C. Fokgroepen. i Klasse IX. Minstens 5 erkende af stammellngen van een vaaer, zoovee mogelijk met vader. Klasse X. Minstens stammelingen moederszijde, moeder Afdeeling D. Klasse XI. koeien. Klasse XII. tanden. Klasse XIII. tanden. Inschrijvingen voor deze laatste groep voor eenieder opengesteld ad f 1.— per dier, bij aangifte te voldoen. Ter mededinging iri de rubrieken I tot eri met X worden alleen toe gelaten dieren, ingeschreven in een der registers van de Fokvereenigingen van Raamsdonk, Elshout en Herpt en in eigendom toebehoorende aan leden van bovengenoemde vereenigingen. De rubrieken XI, XII en XIII zijn ook opengesteld voor deelname van anderen, dan leden van genoemde vereenigingen tegen een inleggeld van fl per dier te voldoen bij de aangifte Aangiften moeten geschieden vóór 1 September 1924 bij Chr. A. J. van Herpt te Herpt Voor bovenstaande keuring zijn de volgende pi ijzen beschikbaar gesteld Verguld zilveren medaille of f 15: E. W. Klijberg Pernot, lid der Pro vinciale Staten en Wethouder van Waalwijk. Coöp. Zuivelfabriek „De Toekomst" te Capelle (N. Br.) Zilveren medaille of f 10 De Fokvereeniging te Raamsdonk. H. J. v. Eggelen, burgemeester van Herpt en Heusden. Mr. C W. van Ommeren, lid der Provinciale Staten en kantonrechter te Heusden. Coöp. Zuivelfabriek Raamsdonk. Mr. P. H. Loeff, lid der Provinciale Staten en president der Rechtbank te 's Hertogenbosch. Coöp. Zuivelfabriek Herpt. De Leden van het Bestuur van „Waalwijks Belang" te Waalwijk. Onderlinge Veeverzekering Waalwijk. Notaris Schaap te Waalwijk. Bronzen medaille of f 5 B. Langerwerf te Waspik. J G. Knaap te Raamsdonk. A. Timmermans te Raamsdonk. D. Lankhuizen te Raamsdonk. M. A. C. Canters, notaris te Drunen. Jan Tielen, uitgever te Waalwijk. De Echo van het Zuiden te Waalwijk. Mr. H. Loeff, burgemeester van Drunen. Chr. v Herpt te Herpt. Max Govaerts, café-restaurant „De Korenbeurs" te ^aalwijk. Wegens vacaturebeurt zal de dienst in de Ned. Herv. Kerk te Waal wijk a.s. Zondag 24 Aug. gehouden worden des nam 3 uur 1 r li: i WASPIK. Na een 22-jarig verblijf in het klooster alhier, wordt de Eerw. Zuster Gonzelina hoofd der R. K. Meisjesschool in gelijke betrekking overgeplaatst naar Feijenoort. Genoot zij als kloosterlinge de hoogachting harer mede-zusters, als onder-overste was zij de rechterhand der Eerw. Moeder. Maar ook haar ijverig werken en hare verdiensten als hoofd der school worden hier ten volle gewaardeerd en hare school wordt dan ook in wijden kring geprezen als een der beste in de lange rij harer zusteren. Noode zien ouders en kinderen haar dan ook heen gaan en zij kan er verzekerd van zijn, dat zij in dankbare herinnering zal blijven voortleven in de harten van allen, die haar gekend hebben Moge God haar de kracht schenken zich nog vele jaren met dezelfde toewijding en de zelfde opgewektheid aan de opvoeding en het onderwijs der jeugd te wijden. Tegen enkele fietsers, die niet van eene kaart voorzien waren, werd deze week door de rijksambtenaren proces-verbaal opgemaakt. Fietsers opgepast! In den kleinhandel worden goede kwaliteit aardappelen verkocht voor 26 cent per 5 L., tegen 30 cent in de vorige week. De kwaliteit der zand- soorten is op vele plaatsen zeer slecht. Er schijnt hier een overvloed van vroege peren te zijn. Er is echter geen vraag naar, zoodat ze schier waardeloos zijn. Op Vrijdag 22 Aug. heeft de Waspiksche harmonie een concert gegeven op de kiosk te Raamsdonks- veer, waar de nummers voor het concours te Geertruidenberg zijn uit gevoerd. Op Maandag 1 Sept, zal het gezelschap P. Vinck een matinée geven in de harmoniezaal bij den Heer H. van lersel-Montens. RAAMSDONKSVEER, Voor de Ger. Kerk zal Zondagmorgen om 97a uur en des namiddags om 5 uur optreden Professor van Gelderen uit Amsterdam. Zondagmorgen om 9ll2 uur en des avonds om 6 uur hoopt voor de Herv. Gemeente op D«. Ewoldt. Heusden, 22 Aug. '24. Met ingang van 1 Aug. is de prijs van het gas gebracht van 15 op 14 cent per kub. Meter. Het bestuur der herleefde Oranje vereniging is als volgt samengesteld eere-voorzitter de heer H. j. van Egge len voorzitter mr. C. W, v Ommeren secretaresse mevr. auerpenning- meester de heer J. van Laarhoven commissarissen mej. Chr. Reas en de heer L. Verhoeven. De contributie voor donateurs is bepaald op f2.50, voor gewone leden op f0.50. In de ver gadering van 26 Aug. a.s. zullen de feestelijkheden voor Koninginnedag nader worden besproken. De loting voor de nationale militie is voor deze gemeente bepaald op 6 September a.s Donderdag j.l. slaagden te Breda voor de akte van hoofdonderwijzer onze stadgenoot de heer J. Reas en de heer A, Ritico, onderwijzer aan de R. K. school alhier. OUD-HEUSDEN. Op de landerijen der Godshuizen zijn een drietal jagers bekeurd, die zonder vereischte machti ging aan 't jagen waren en dat nog wel na zonsondergang Hun geweren, fonkelnieuwe, werden in beslag ge nomen. QUICK. Het is een algemeen bekend feit dat de voetbalwedstrijden tégen Westelijke clubs steeds de grootste belangstelling trekken. De wedstrijd welke Zondag a s. op het Quick terrein gespeeld wordt tusschen Quick I en S. V. W. 1 (westelijke 2de klasser) zal deze belangstelling nog verhoogen daar S. V. W. een bekende en in Waalwijk zeer populaire club is. Het was ook S. V. W. dat twee jaar achtereen op de Quick seriewedstrijden den eersten prijs behaalde en in de door hen gespeelde wedstrijden de favoriet van het publiek was. Het is dan ook wel begrijpelijk dat het publiek weer verlangend is deze ploeg aan het werk te zien, hun mooi open spel dwingt ieders bewondering af. DathetS.V.W. ernst is om te trachten op Quick een overwinning te behalen blijkt wel hier- uit dat zij volledig opkomen met de volgende opstelling; S V.W. Kouwenhoven, De Boon, Kramer, Drost, den Adel, Bouwman, Gelderblom, Drost, Kuipers, Ducardus, Vos. v. d. Heuvel, v. d. Griendt, H. Stippent, v. Veldhoven, Hensen, J, v. Hilst, Verhelst, A v. Hilst, W. Stippent, v. Bladel, Quick. Meeth. De ondervinding in de afgeloopen wedstrijden heeft bewezen dat de op name van de Gebr. Stippent een geduchte verbetering is welke er veel toe bijdraagt steeds meer toeschouwers naar de Quick-wedstrijden te trekken. Dat S V.W. handen vol werk zal heb ben, daar kunnen we vast op rekenen en hun achterhoede zal meermalen han delend op moeten treden om de snelle Quick-voorhoede van het lijf te houden. Aanvang van dezen prachtwedstrijd 3 uur Vóór dezen wedstrijd krijgen we eerst nog een interessante ontmoeting en wel tusschen de S.V.W. Veteranen en Quick 2 Dat wordt voor de Quick- reserves een zware wedstrijd want het S.V.W. veteranen XI-tal bestaat groo- i 3 .-I i I I i it j DE IN- EN UITVOER VAN SCHOEN WERK IN JULI 1924. Juli '24 is de eerste volle maand met vrij en schoeneninvoer, waarvan thans de sta tistiek verschenen is, geheel in tegenstel ling met verleden jaar, toen Juli de eerste volle maand met beperkten schoeneninvoer was. En we kunnen direct al zeggen, dat de invoer in Juli 1924 meer dan driemaal zoo groot was als die van een jaar terug. Het is mogelijk, zelfs waarschijnlijk, dat van de eerste gelegenheid tot vrijen invoer onmlddelijk van alle zijden een ruim ge bruik is gemaakt, zoodat deze maand Juli een exceptioneel hoog cijfer voorsteltdit neemt echter niet de mogelijkheid weg, dat de schoeneninvoer zich nog verder zal ont wikkelen. zoodra de relaties met het buiten land meer op den ouden voet hersteld zijn, en dumping is ook niet buitengesloten. Als we een paar maanden verder zijn. laat zich hierover beter oordeelen. 'De invoer van lederen schoenwerk was 32.460 paar of 66.000 grooter dan in Juli '23die van stofschoeisel 94.264 paar of 92.000 grootertotaal dus tegenover Juni j.l. een vooruitgang van 126.724 paar of 158,000. De uitvoer bedroeg in lederen schoeisel 15.334 paar of 84.000 meer dan in Juni. in stofschoeisel 7.931 paar of 16.000; te zamen alzoo 23.265 paar of 100.000 meer. Opnieuw is dus een verslechtering dei- balans te coustateeren en wel ten beloope van 58.000. Over de eerste zes maanden gerekend, heeft de gemiddelde invoer per maand in 1924 bedragen aan ledereu schoenen 79.359 p. a 281.000 st.ofschoenen 114.533 p. k 150.000 Juli 24. heeft de invoer van lederen schoen werk bedragen Pareu Old. Prijs p.p. 617.095 2.120.000 3.44 259.061 191.618 84.775 20.871 41.008 682.000 609.000 248.000 217.000 272.000 2.63 3.18 2.93 10.42 6.64 tezamen 193.892 p. it 150.000 In Juli 1924 waren de invoereijfers voor lederen schoenen 140.940 p. a 437.000 stoffen schoenen 250.382 p. h 290.000 tezamen 391.322 p. a 727.000 Percentsgewijze leverde van genoemde totaalwaarde in het eerste halfjaar van '24 Duitschland 32 pet.., België 12 pet., Engeland 34 pet.die verhouding was in Juli '24 resp. 50, 11 en 21 pet., zoodat Duitschland „zijn oude rechten" gaat hernemen. De maand Juli leverde de volgende uit komsten op met betrekking tot den invoer van Schoenwerk van leder Paren Gld. Prijs p.p. Totaal waarvan uit Duitschland België Gr.-Britannië Zwitserland Tsj.-Slowakije tegen in Juli 1923 totaal Maandgem id del d e le helft 1924 140.940 437.000 3.10 73.156 15.978 34.852 1.219 11.321 188.000 40.000 111.000 12.000 73.000 2.57 2.50 3.19 10.— 6.48 63.993 172.000 2.70 3.54 79.359 281.000 Duitschland heeft 80 pet. meer geleverd dan in Juni; Tsj.-Slowakije evenzoo; En geland is tamelijk gelijk gebleven, maar België en Zwitserland zijn resp. 25 en 60 pet. achteruitgegaan. De doorsneeprijs was 32 et, lager dan de vorige maand, wat niet aan Duitschland of Tsj.-Slowakjje ligt, die dezelfde prijzen als in Juni noteerden, doch aan de drie andere landen te danken is. Totaal waarvan uit Duitschland Gr.-Britannië België Zwitserland Tsj.-Slowakije tegen in Jan./Juli 1923 2.027.571 7.148.000 3.52 Duitschland leverde dit jaar van Jan. tot en met Juli resp. naar de hoeveelheid en waarde 42 en 32 pet... België 14 en 12 pet., Gr.-Britannië 31 en 29 pet., Zwitserland 3 en 10 pet., Tsj.-Slowakije 7 en 13 pet. van den totalen invoer van lederen schoenwerk 1924. V.v.d.S. Dhr. P. J, Broeders Pz. slaagde te Utrecht voor de acte Fransch L. O Geslaagde en familie harteluk geluk- gewenscht. MADE Rectificatie. Onze corres pondent te M ide meldt ons dat bij nadere icformade blijkt dat het bericht I» ons vorig rummer betreffende R. te Made en A. v. d. M. te Den Hout, Inzake den b a di vas twee arbeiders woningen orjuist is. Van een onder zoek is geen sp ake, dus hebben deze personen met de ia genoemd bericht bedoelde aangelegesheid niets uit te staan. MADE. Naar we vernemen zullen vefmoedelijk Zoodag 31 Aug. de leden van het R.K. Zangkoor, bestaande uit 12 a 13 leden, re» uitstapje per auto bus maken naar Valkenburg. De schilder N, had het ongeluk bi) het verwisselen van ladders de electcische geleiding aan te raken en daardoor van een vrij booge hoogte te vallen, zoodat bdzich onder genees kundige hulp van Dr. Houpst moest stellen. Door Burg. en Weih. alhier wordt een oproep gedaan voor een Hoofd der Openbare School. Het aantal kinderen bed aagt 12. Den 19 Aug. brandde de woning en schuu>- van den landbouwer A. de Laat (Heikant nabij Made) af, benevens de geheele oogst en hooi. Men zegt dat de ma» laag is veczekerd. Ver moedelijke oorzaak is het stoken van den oven voor bakken van brood. ALMKERK, Matndagavond had de zoon van den Heer de Graaf alhier 't ongeluk met de fiets te vallen waar op een »zeis« gebotden was. en waarbij hij zich zoodanig bezeerde aan zijn band, dat geneeskundige hulp nood zakelijk was. Op 5 Sept. t.s. v.m. 11 uur zal voor deze Gemeeite, te Woudrlcbem de loting plaats hebben voor de Nat Militie. Dinsdag kvam mej. v, d. W. alhier zoodanig t« vallen dat zij haar been brak, geneeskundige hulp moest spoedig worden ingeroepen. Kaatsheuvel, 21 Aug. 1924. De affiehe's van de vereeniging ..Kaats heuvels Belang", ter viering van Koningin nedag 1924. zijn verschenen en in verre om geving verspreid. Wil liet weer, dat voor de Augustus-maand, nu juist niet gunstig ge stemd schijnt te zijn. wat standvastiger wor den. dan belooft Zaterdag 30 Augustus een gezellige dag te worden. De kinderen maken reeds druk plannen om iets te laten zien. dat belangstelling waard zal zijn. Er wordt reeds druk gewerkt aan fietsen en andere versieringen, en ieder zal weef jgveren. als in September 1923, om met iets moois uit te komen. Maandag 25 Aug. zullen volgens de aangeplakte annonces de repetities be ginnen voor de kleppermarscli. Alle school gaande jongens boven de 10 jaar worden met een paar duchtig? kletterende kleppers, aan de o.l. school jn de Schoolstraat ver wacht. Voor de voetbalwedstrijd tegen Wil- helmina. heeft zich de sympathieke voetbal club ..Quick" uit Waalwijk, sportief voor een geauimeerden match disponibel gesteld. De R.K. Gymnastiekclub K G.V. oefent druk om ecu attractie-volle demonstratie te kun nen geven, wat hun weer glansrijk gelukken zal. De Kon. Harmonie Apollo zal het amusement der sportspelen met niüzjek ver- hcogen. Na afloop der sportspelen zal dooi de Voorzitter van K.B. het groote kegelcon cours geopend worden op de banen van „Amoenitas". Een keur van kunstvoorwer pen staat reeds in de vitrine van den heer II. v. d. Einden, ter aansporing en bewonde ring. Ook de opening van dit kegeleoncourx zal met muziek van de harmonie Apollo" worden opgeluisterd. Naast de banen voor niet-kegelaars zal een wedstrijd eveneens voor kegelaars zijn opengesteld. Beide con coursen zijn zoowel voor inw. als buitenle den. Dat het avondconcert door de Harmo nie van liet Kon. Muziekgezelschap ..Eu phonic" te geven, schitterend zal zijn. be hoeven we niet te vermelden. We kennen de prestatie's onzer korpsen. Hun naam waar borgt dit reeds voldoende. Woensdag trof de familie van Es-Ln- i'os wonende in de Brandgeile Steeg, een treurig ongeval. Toen de moeder omstreeks den middag achter de woning kwam, vond zij haar 3-jarig zoontje Johan, voorover ge- VIIIon in een in den grond gegraven iwmi- püf. liet veldje moet kinarlilijkclijk niet het blikken in 't water gevallen zijn en zonder hu-lp te kunnen roepen, zijn verdronken. Di rect ingeroepen medische hulp moclit niet haten. Onder veel belangstelling werd Vrij dagmorgen het kind begraven. Van een onbeheerd staand rijwiel op 't voetbalterrein van K.S.W.. werd dézer da gen een rijwielplaatje ontvreemd. Deze week is water geperst in de lei ding der Waterleiding-Maatschappij West- Noord-Brabant. Zooals we reeds meldden, zijn formulieren met voorwaarden ter Se cretarie verkrijgbaar. Aansluitingen kunnen dus eerstdaags tot stand komen.

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 6