R.K. Dienstbode, FR. P0SSIM1S, g Jtietnnbcln, Vliegen- en jtiandenwerk, a Bedden en Matrassen. I 436e Staatsloterij. Binnenland Gcmcnfld~Nicuws. Marktberichten- Rechtzaken. Advertentiën. APPELS, Gr. straat 225. Telefoon 56. aMaaaoaaBHMHBBBBiaoEaHna Stationstraat b WAALWIJK i v./h. Ed van Tilburg. 33229 Waalwijk, Notaris Middelkoop Notaris Middelkoop publiek verkoopen 3 pub lisx verhuren: f 35,— ^Sfèm^uRpëïêrs^wênc^angc voor S.V.W. uitkwamen. Doch den moed niet verliezen Quickers, toont dat je een zwaren tegenstander waardig bent, probeert zelfs een overwinning te behalen en alzoo Uw oudere club makkers een goed voorbeeld te geven. Aanvang van deze ontmoeting half twee. Het zal Zondag dus een groote sportdag worden op het Quick terrein en we raden daarom eenieder aan om een wandeling naar het Quick-terrein aan den watertoren te ondernemen, want daar zal men een wedstrijd van minstens 2de klas spel-peil kunnen aanschouwen, Het groote medeleven met Quick is 1.1. Zondag bij den wed strijd te 's-Bosch wederom ten duide lijkste bewezen, daarom zal hei Zondag nu Quick thuis speelt en zelfs tegen een Westelijken 2en klasser een groote toeloop naar het Quick-terrein worden. H.E.C. Wij herinneren de voetbal liefhebbers nogmaals aan den wedstrijd van as. Zondag: H.E.C.-Alhance Het zal voor H E C. oppassen worden daar Alliance met een zeer sterk elftal naar Waalwijk komt, vast besloten om revanche te nemen. Maar de H.E.C.'ers zijn er op voorbereid, daarbij hebben zij altijd nog iets goed te maken voor den laatsten slecht gespeelden wedstrijd. H E.C. zal Zondag nog eens toonen dat zij het voetballen nog niet verleerd zijn. Er staat ons dus een mooie spannende wedstrijd te wachten, die het aanschouwen dubbel waard zal blijken en naar we vertrouwen de noodige belangstelling v/el zal trekken. H.E.C. II deed j 1. Zondag nog goed werk door R.W.B. II op eigen veld met 0—3 te slaan. 3e Klasse. Trekking van 20 Aug. Getrokken prijzen. Prijs van f 1000 No. 11936 f 400 13364 22715 f 200 7782 19048 f 100 2617 7367 9041 17427 W.S.C.—DONGEN. Zou het nog noodig zijn, dat aan de belangrijke ontmoeting tusschen W.S.C. en Dongen, welke morgen op het W.S C.-terrein gespeeld zal worden, een uitgebreid voorwoord moet voorafgaan Zouden wij hier nog even melding moeten maken van den grooten roep en de enorme sterkte, welke er momenteel van deze Dongensche Combinatie uit gaat! Wij meenen toch te mogen veronderstellen, dat een ieder, die zich maar eenigszins voor dezen tak van sport interesseert, wel voldoende op de hoogte zal zijn van de schitterende verrichtingen, welke er gedurende de laatste maanden door de bezoekers tot stand zijn gebracht. Dat er met de sterkte der Dongensche vereeniging momenteel wel degelijk rekening wordt gehouden, is daaruit reeds af te leiden, dat de Nederl. Voetbalbond gemeend heeft om deze vereeniging ineens vanuit de Brab Bond, (waarin zij met een record doelgemiddelde de eerste plaats innam) via df derde Klasse in de tweede ^Klasse N. V. B. te moeten indeelen. Zeer zeker zal het W.SC. morgen enorm zwaar te verantwoorden hebben en zou het ons dan ook niet ver wonderen, indien de gasten met de overwinning zullen gaan strijken Laten de zwarthemden zich echter niet uit het veld slaan en trachten, zoolang weerstand te bieden als maar eenigs zins mogelijk is. Niettegenstaande er in onze plaats morgen elders veel concurrentie zal bestaan op voetbalwedstrijden, zoo meenen wij niet te veel gezegd te hebben, dat het bij bovenstaande ont moeting toch zeker niet aan belang stelling zal ontbreken. Het is n.l. de eerste maal, dat deze Dongensche vereeniging sedert hare combinatie naar Waalwijk komt en wie is nu niet nieuwsgierig om hare verrichtingen gade te slaan, nu er thans zoo'n mooie gelegenheid voor is. Voor de goede orde wordt nog medegedeeld, dat dezen wedstrijd om 2,3/4 uur zal aanvangen. R.W.B. 24 Aug. speelt R.W.B 1 haar eerste oetenwedstrijd. Als tegen partij komt D.E.V O. uit's Bosch. Deze vereeniging is blijkbaar van goede kwaliteit, aangezien zij eenige weken geleden tegen de Roodborstjes gelijk gespeeld hebben en hiermede den prijs gewonnen hebben voor de beste pres tatie tegen de Roodborstjes. En waar geen enkele andere vereeniging er in slaagde van de Roodborstjes te winnen, maar zelfs allen verloren en men in aanmerking neemt dat D E V.O. op het Roodborstjes-terrein gespeeld hebben, is duidelijk aangetoond dat D.E.V.O zeer sterk is. R.W.B. zal dus terdege partij moeten geven om een goed figuur te maken, hoewel in aanmerking genomen moet worden dat R.W.B. nog niet gespeeld heeft. Aanvang 3 uur, terrein R.W.B. Om 12 uur R.W.B.3 tegen Drunen. Om voldoende geoefend te zijn, staan nog eenige oefenwedstrijden vastgesteld op 31 Aug. en 7 Sept., zoowel voor R.W.B.1 als voor de lagere elftallen. Naar wij vernemen, is de Regee ring er niet in geslaagd, de staats- begrooting voor het volgende jaar sluitend te maken, al mochten hare bemoeiingen ten dezen er toe leiden, dat een aanzienlijk deel van het tekort is weggewerkt en men een beduidend eindweegs is voortgeschreden in den koers naar het herstel van het finan cieel evenwicht. Gistermiddag heeft op deMachine- fabriek en Scheepswerf van P. Smit Jr. aan den Kreekweg te Rotterdam een betreurenswaardig feit plaats gehad. Tijdens het schaftuur heeft de fabrieks arbeider J. j. v. Z. ruzie gekregen met den 40-jarigen fabrieksarbeider A Comijs uit de Wolphaertsstraat, die hem, naar wij vernamen, al geruimen tijd op allerlei manieren met plagerijen lastig viel. Toen nu gistermiddag C. wederom aan het adres van de familie van v. Z. eenige beleedigingen uitte, geraakte deze daardoor zóó in drift, dat hij een in de nabijheid liggend stuk hout opnam en daarmede C. een slag op het hoofd gaf. Tot groote ontsteltenis van v. Z., zakte C. daarop onmiddellijk in elkander en overleed spoedig daarna. Van Z werd vervol gens door de politie gearresteerd en overgebracht naar het politiebureau aan de Nassaukade. Het lijk van C. is ter gerechtelijke schouwing naar het Zie- kenhuisaan den Coolsingelovergebracht. 3» Duivensport, WASPIK. De uitslag vao den wedvlucht ge houden door »Nog Sneller' van uit Lier is als volgt Oude duiven le pr. P. de Graauw 9 u. 6 m. 18 sec. Ie overdulfTh. de Graauw 9 u. 13 m. 28 sec. Jonge duivenle pr. P. de Graauw 9 u. 7 m. 3'/2 sec. 2e pr. H. v. d. Vleuten 9 u. 13 m. 56 sec. 3e pr. Th. de Graauw 9 u. 14. De eerste twee overdulven P. de Graauw 9 u. 24 m. 53 sec. Een gat in de maan. Er is een geleerde, die met een monster vuurmond een granaat naar de maan wil slingeren. Teerhartige dameshebben zich daarover ontzet en protesteeren op grond „dat het toch voor de be woners van de maan buitengewoon onaangenaam moet zijn een dergelijk blijk van aardsche vriendschap te ont vangen". De professor-artillerist heeft met een minachtend lachje geantwoord „lieve dames maakt u zich niet dik, er zijn geen maanbewoners, aangezien de maan over geen atmosfeer beschikt". Maar als Mars Marsbewoners kan her bergen, Saturnas Saturnianca kent, waarom zouden er dan, omdat de professor het wil, geen maanlanders zijn. Als niet de eerste mensch op aarde het hengelen had uitgevonden, zouden de professoren van tegenwoordig nog beweren, dat in het water geen leven mogelijk wasAls men een oester met citroen bedruppelt en levend uit zijn schelp rukt, om ze met begeerige tanden te verslinden, behoeft men zijn geweten niet te sussen met het praatje voor de vaak, dat zoo'n oester daarvan niets voelt, omdat het dier volgens men schelijke begripper., geen zenuwen heeft. Mocht het echter waar zijn, dat de maan niet beschikt over levende wezens, dan valt het toe te juichen, dat de aardebewoners haar uitkiezen tot schietschijf voor al hun projectielen! De voor Amerka bestemde Zeppe lin L. Z. III, die te Friedrichshafen wordt gebouwd, zal dezer dagen haar eerste proeftochten ondernemen. Men is op het oogenblik bezighet luchtschip met gas te vullen, wat vier dagen in beslag neemt. Een jaar lang is aan het lucht schip gewerkt Het verd besteld door de Amerikaansche regeering voor reke ning van het herstel Men heeft bij het bouwen van het luchtschip gebruik ge maakt van de onderbinding, opgedaan bij het bouwen van ien Zeppelin, die in 1917 werd uitgezanden om munitie en wapens aan de tioepen van Lettow Vorbeck te brengen. D t luchtschip werd, toen het de Afrikaansche kust reeds had bereikt, bij vergissing draadloos terug geroepen. Het legde h de lucht in het geheel 6000 K.M. af. Men verwacht, dat de L. Z III in 61 uur de reis van Duitschland naar NewVork zal afleggen, terwijl het snelste schip steeds 7 dagen voor deze reis noodig heeft. Het luchtschip wordt voortbewogen door vier motoren, die 1603 P K. sterk zijn. De schuitjes, die aan JO reizigers plaats bieden, zijn zeer flink ingericht. Zij kunnen in slaapcoupds worden veran derd. Aan boord bevindt zich een elec- trische keuken. Bij een der proefto:hten zal de Zep pelin over Berlijn vlijen. Begin Sep tember zal hij de gn»te reis onderne men en bij deze gelejenheid voor de eerste en laatste maal onder Duitsche vlag vliegen. Dinsdagmiddag kwam te Til burg een Belgische auto, waarin een Nederlandsche familie was gezeten, met een vaart van :a. 70 K.M. van Breda over den Breiaschen weg ter hoogte der villa „Wildrijk" aangereden. Ter plaatse werd een artillerist, die 9 jonge paarden leidde gepasseerd Een j der paarden schrikte en sprong op den auto, hetgeen tengevolge had, dat de voorruit en het stuuirad werden ver- rijzeld. ue auto snngerae regen een boom en werd geheel vernield. Het paard werd ernstig geblesseerd. De inzittenden kwamen er als een wonder goed af; zij liepen slechts onbetee kenende wonden op Naar uit Thalheim (Duitschland) wordt gemeld, is de 52-jarige dag- looner Rüger in een gevecht met zijn kinderen doodgeslagen. Terwijl de 28-jarige zoon, in tegenwoordigheid 'zijner moeder, den vader op den grond vasthield, sloegen de 15-jarige dochter en twee zoons van 11 en 14 jaar met wandelstokken op hun vader in, tot hij half dood was. Hierna bracht de dochter hem nog een steek in den hals toe. waarna de oudste zoon hem de keel afsneed. De schuldigen werden gearresteerd. Uit Lissabon wordt gemeld: Nabij Cadcaes zijn twee treinen met elkaar in botsing gekomen. Zes personen werden gedood er, ver scheidene gewond. Bij een poging om de rivier te Warthe bij Posen zwemmend over te steken, zijn tijdens de manoeuvres acht soldaten verdronken. Woensdagnacht zijn te Veldhoven en omgeving verschillende inbraken met diefstallen gepleegd. Zoo is o a. ingebroken in het café van den heer V., waar de lade werd gelicht en een belangrijk bedrag ontvreemd. Ook is ingebroken in de manufacturenzaak van den heer S waar de dieven zich door opschuiving van een raam toegang hebben verleend. Er wordt een be langrijke partij manufacturen vermist. In de keuken zoowei als in den winkel bleek groote wanorde te zijn aange richt. Ook in de omgeving n.l. te Meer—Veldhoven zijn verschillende inbraken gepleegd. De politie stelt een onderzoek in De sneltrein Amsterdam-Parijs, die van Roosendaal ongeveer 11 uur naar Antwerpen vertrekt en dit traject zonder stoppen aflegt., bleef tusschen EsSchen en Antwerpen, naar „De Grondwet" meldt, dezer dagen plotse ling met een geweldigen ruk stilstaan, zoodat de reizigers door elkaar werden geschut De machinist had plotseling op de lijn, nog slechts op korten af stand van zijn machine, een klein kindje bemerkt, dat midden tusschen de rails stond. Met buitengewone tegen woordigheid van geest haalde hij dade lijk de remmen over en deed den trein slechts op enkele stappen afstands van het kindje stilstaan. Dit, een klein peuterke met blond krullekopje, stond met een paar groote kijkers naar dat groote gevaarte voor zich te staren. De machinist sprong van zijn machine en pakte het kindje, dat eerst nog wat bleef staan, op Na een klein tijdje kwam ten slottte de vader van het kindje opdagen, die zijn kleintje gezocht had. De moeder was afwezig. Waalwijk, 22 Aug. '24. Eieren 7—9 ct. Varkens f 11—f 13. 's BOSCH, 20 Aug. Op de markt van heden werden aangevoerd 626 stuks hoornvee. 844 biggen. 32 zeugen. 41 schapen. 70 kalveren. Totale aanvoer 1613 stuks. De prijzen waren als volgt Kalfkoeien van f 290—f 440 p. st. Kalfvaarzen van f 280f 400 p. st. Magere ossen en koeien van f 185f 300 Vette ossen en koeien van 0.621 pd le kw Vette ossen en koeien van 0.55 id 2e kw Pinken van f 145—f 215 per stuk Zeugen van f 80—f 125 per stuk. Biggen van f 1 752.00 per week. Schapen van f 25f 40 per stuk. Lammeren van f 20—f 30 per stuk. Aanvoer kort. Handel willig. Eierveiling Amsterdam. Amsterdam, 21 Aug. '24. Kipeieren Hoogste prijs f9.25. Middel prijs f 7.40—7.70. Laagste prijs f6.—. Totaal Aanvoer 200.000 stuks Handel flauw. ge Keec.. De eisch luidde 8 maanden gevan genisstraf. Mr. Ariëns pleitte vrijspraak, subsi diair clementie. -- Aan boord van de stoonitreiler Peneb.pe YM 64, liggende te IJmuiden, is een stuk van een mijn, dat men uit zee had opgevischt, uiteengesprongen. De naclitstoker V. uit Velseioord, is ernstig aan het gezicht gewon 1 en zal waarschijnlijk een oog moeten r.rssen. Anderen hebben lichte verwondingen gekregen. -- Te Breskens is Maandag het 3- jarige zoontje van den aannemer Cara- bier onder een zwaar beladen wagen met steenen geraakt. De wielen gingen over het hoofd, zoodat de kleine op slag gedood werd. 't Toestel van den Argentijnschen vlieger Zanni is bij het opstijgen tot voortzetting van den tocht naar Kan ton geduikeld en kan' niet meer wor den gebruikt. De vlieger en zijn meca nicien bleven ongedeerd. Voor deo Krijgsraad stonden terecht A. O. 20 jaar, geboren te Bolsward, dienstplichtig soldaat bij het 9e Reg. Inf. te Assen en N. A. A. 20 jaar, ge boren te Amsterdam, dienstplichtig soldaat bij het 6e Reg. Inf. te Breda, beiden gedetineerd te Den Haag, be klaagd van principieel© dienstweigering. De auditeur-militair etschte tegen ieder der beklaagden 8 maanden ge vangenisstraf met aftrek van voorarrest en ontslag uit den militairen dienst en met ontzetting uit de bevoegdheid om bij de militaire macht te dienen. A. H. 20 jaar, geboren te Zwolle, dienstplichtig soldaat bij het Reg. Genietroepen te Utrecht, stond terecht èa wegens dienstweigering èa wegens insubordinatie. De eisch van den audlteur-miiltair luidde 6 maanden gevangenisstraf. C. L- V. 24 jaar, geboren te Veghel, buitengewoon dienstplichtig soldaat 5e Reg. laf. te Amersfoort stond terecht wegens desertie. De eisch van den auditeur-militair luidde 3 maanden gevaegenisstraf. Voor den Krijgsraad stond te recht J. V- 21 jaar, geboren te Ouds- hoorn, gewoon dienstplichtig huzaar lie Reg. Huzaren gedetacheerd bij het Remonte-Depot te Millingen, thans ge detineerd. Beklaagde bevond zich op 1 juli 1924 te Apeldoorn op den open baren weg Uddel— Garderen ea over viel daar W. van Zevenbergen dien hij bewusteloos tegen den grond trapte en daarna beroofde wan een bedrag van f 128De auditeur-militair eischte 2 jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest, ontslag uit den militairen dienst en met ontzegging van de be voegdheid om bij de gewapende macht te dienen. In Raamsdonk is het vloeken bij gemeente-verordening vet boden. Zekere de W. aldaar stond in den avond van den I3en Juli nabij den overweg en bezondigde zich aan dit verbod door -enige godslasterende woorden te bezigen. Een opperwachtmeester ©n een bri gadier der marechaussée hoorden dit en napten op den man af om hem te veiballseeren. Daar beklaagde echter weigerde zijn naam op te geven namen reiuigen hem ieder bij een arm om hem naar het arrestantenlokaal te lel den. Aanvankelijk ging 't goed doch oen men ongeveer de helft van den wtg had afgelegd rukte de arrestant zich los. Er ontstond een worstellog tusschen de drie measchen waarbij be klaagde den brigadier v. d. P. met een mes een bloedende wonde over den linkerpols toeb acht terwijl ook de opperwachtmeester aan de hand werd verwond De vetwonding va', v. d. P. was zoo ernstig dat hij g-durecde veertien dagen bulten die-st moest worden gesteld. Beklaagde verklaarde dat hij van de verordening niets afwist en dat hij bo- •ndien de marechaussée niet had Inplaats van Kaarten. ONDERTROUWD^ Denis Poierrié en 33227 Maria van Schijn del (Weduwe van der. heer H. LAMBERMONT). 's-Bosch 22 Augustus 1924. Huwelijksvoltrekking 22 Sept. a.s. De Heer en Mevrouw E. de GREEFF Ebben betuigen hun harielijken dank voor de belangstelling bij de geboorte hunner dochter onder vonden. 33223 GEVRAAGD: Een flinke eenigszins bekend met koken. Adres M. C. PULLES-HEESBEEN, Wie een VERTROUWD ADRES wenscht, bestelt alhier Dagelijksch verkrijgbaar^ Beleefd aanbevelend, P. S. 33228 Gekookte Ham 40 ct. per ons. Leverpastei (A. Hunnink) 3-ons blik a 45 ct. Cotte lette (in 't zuur) a 40 en 55 ct. per blik. Prima Varkenszult of Hoofdkaas 30 ct, per pond. te CAPELLE, 33226 bericht dat de goederen in veiling van den heer Adr. van Beek te Capelle in bod staan als volgt KOOP 1 op f 5750. 2 f 1300. 3 f 1700. De toeslag blijft bepaald op 2 Sept. 1924, des n.m. om half drie precies in het Stations-Koffie huis van L. F. VAN DONGEN. te CAPELLE, zal op Woensdag 3 Sept. 1924, des avonds om 6 uur ter herberge van L. F. VAN DON GEN te Capelle Landerijen van den Alg. Arme van Capelle. De Diaconie van Capelle. De Herv. Kerk van Capelle en van den heer C. de Roon Mzn. te Capelle, Zie biljetten. B. op Zaterdag 6 Sept. 1924. a. des namiddags om half twee aan de Haven te Capelle. b. des namiddags om 4 uur bij J. KLIS te Sprang Een flinke partij goede nieuwe I als vlotdeelen, vloerdeelen, ge schaafde en geploegde ribben en latten. 33225 1 Het goedkoopst en het degelijkst H adres voor 33049 g Vlokken bedstel 2 pers. bedpeluw en kussens prima j kwaliteit vlokken f 20, Kapok bedstel 2 pers. bedpeluw en kussens gevuld met de beste Javakapok f 27,50. Veeren bedstel 2 pers. gevuld met 50 p. veeren Springveeren matrassen 2 pers. f 21,50. Stroomatrassen 2 deelig f 6,en 7, Kapok matras 2 pers. met schuine peluw en kussen j zwaar gevuld f 57,50- Volgens de Standaard zal het in het ont werp der Staatsbegrooting voor 1925 voor een aan zienlijk deel weggewerkte tekort, wat het overige deel 'betreft, gedekt kunnen worden door de op brengst van twee reeds bij de Staten-Generaal aanhangige wetsontwerpen (nieuwe tariefwet en verhooging van den tabaksaccijns) Gistermiddag heeft de gemeenteraad van Yalkensvaard mei algcmeene stemmen de vol gende motie aangenomen De raad van de gemeente Valkenswaard, ge hoord de beschuldigingen Legen de beide -wethou ders in zijn vergadering van Donderdag 7 Aug. i 1 gezien de uitvoerige rapporten en conclusies van de commissie van onderzoek in deze aange- legenheid: overwegende dal op ondubbelzinnige wijze is komen vast te staan oorzoover althans de kwes tie omtrent de betaling van een rekening aan den heer van den Berlt en de kwestie Snoeks betiel lende de Beelmanstraat, aangaat, dat de heeren Gyratii en Kanen op hoogst bedenkelijke wijze met de belangen der gemeente omspringen; besluit a. het vertrouwen in de wethouders Gyratii en Kanen voor goed op te zeggen; b. zoolang genoemde heeren zitting hebben geen gelden meer te votceren voor welke uitgaat ook c. de wethouders in overweging te geven voor- taan niet geen enkel voorstel hunnerzijds meer voor den dag te komen; d hen te plaatsen voor wat betreft liun tman- tieel beheer onder een voortdurend scherp toe- 'al de stukken en bescheiden op de onder havig! kwesties betrekking hebbende ia handen li- stellen van de lieeren Gedep. Staten van Koord- Brabant met beleefd verzoek zoodanige maat regelen te nemen als zij noodig achten tenzij de wethouders binnen de acht dagen na heden uit zichzelf reeds hun zetels beschikbaar zullen stel- De beide wethouders werden ervan beschuldigd dat zij op ongeoorloofde wijze geld zouden neb ben opgeëischt voor eigen bate, zulks 111 V' I'' met bun ambtseed, te weten van den architect, den lieer van den Berk te Geldrop ter gelegenheid van de betaling van een bestek en berekening voor een nieuw te bouwen raadhuis, en verdel bij een verzoek om verandering van een straat te weten de Beelmanstraat. De correspondent van de X. R. Ct. te Brussel ^Hoewel men in fihancieele kringen hier ter stede na liet succes van de conferentie te Londen een spoedig herstel van den franc verwachtte baart het standhouden van het pond op en ca JU francs, van den dollar op 20 en van den gulden op 7 75 geen onrust en blijft men binnen aizien- baren tijd een vrij aanzienlijke inzinking van de bui tent andsche wisselkoersen verwachten. De oorzaken van den huldigen toestand zijn vooral de onzekerheid omtrent liet lot van de wetten-Dawes in den Rijksdag en liel ieit, dat sterke Fransclie industrleele groepeeringen,- uit vrees voor groote verliezen, aan inflatie zijn gaan doen en slechts uiet een geleidelijke en trage stij ging van den franc genoegen kunnen nemen. Gezaghebbende financieele bladen, zooals de Brusselsche Echo de la Bourse, zijn dan ook van oordeel dat thans alle gevaar voor een nieuwe campagne tegen den franc voor goed geweken is. Maatregelen door de regeering te Parus en door de Bank van Frankrijk getroffen wisten dit ge- Vaar reeds op afdoende wijze te keel-en. Berlijn, alleen van eigen krachten afhankelijk, is niet bij machte om, wanneer men dal mocht willen een ernstige baisse teweeg te brengen. Het herstel van den franc, aldus redeneert men, kan nog eemgen tijd uitblijven, maar is toch onafwendbaar zeker.

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 7