H.H. Nepiagdoendeo Nieuws uit fiieusden Nieuws uitKaatsheuvel. Kerknieuws SPORT. Rechtzaken. Gemengd Nieuws. Laatste Berichten. Komt allen ter vergadering „Kast" te Rotterdam overboord is ge slagen en jammerlijk is verdronken, nalatend vrouw en 3 jeugdige kinderen. Nader meldt men Niet schipper L (eemans), zooals uit het telegram werd begrepen, maar een zoontje van dien schipper is dezer dagen te Rotterdam over boord geyallen. Ofschoon de knecht A. V. spoedig er bij sprong en het aan boord haalde, gaf het kind (oud 3 jaar) geen teeken van leven meer. Een dokter spoedig gehaald, heeft getracht alsnog de levensgeesten op te wekken doch te vergeefs, hij constateerde den dood Heusden, 26 Aug. '24. Onder leiding van den heer K. de Jong wordt met 1 Sept. e.k in de voormalige conservenfabriek een af- deeling gevestigd van de N V Fabriek van Melkproducten„De Vereenigde Zuivelbereiders" te Rotterdam. Naar we vernemen, wordt er naar gestreefd de benoeming van de leden der commissie van advies met betrek king tot de annexatie bij enkele can- didaatstelling gedaan te krijgen. De heer F. H. Verhoeven heeft, zoo men ons mededeelt, zijn mandaat als raadslid (vacature De Jongh) aan genomen. In de St. Vincentius-vereeniging is in de plaats van den heer Chr. de Jongh, die ontslag nam, tot voorzitter benoemd de heer L. de Mol. Bij het korte onweer van Zaterdag middag, waarbij een paar hevige slagen voorkwamen, is, naar men wil, de bliksem geslagen op den schoorsteen van het Diaconessenhuis, terwijl hij elders op telefoongeleiding sloeg. Kaatsheuvel, 26 Aug. '24. Evenals bijna overal elders heerscht momenteel het mond- en klauwzeer weer op schrikbarende wijze in de stallen en weiden van vele boeren alhier. Er zijn stallen en weiden die geheel besmet zijn We hoorden neg dezer dagen van een weide waarop pl.m. 90 runderen te weiden liepen, die allen waren aangetast. De aanhoudende Augustus-regen doet op vele gronden reeds veel schade. Op verschillende perceelen zijn de aardappelen reeds aan 't rotten. Nog staan verschillende velden met gemaaide haver die niet kan worden binnenge haald, omdat hij niet droog te krijgen is en dreigt te gaan schieten. De organisatie van Koninginnedag loopt vlot van stapel De instudeering van de populaire kleppermarsch van Mooks is reeds zoover gevorderd dat de jongens hun rateltje perfect kennen, 't Maakt beslist een aardig effect. Voor de goede orde en regeling is bepaald dat alle kinderen die aan den optocht deelnemen eerst aan de scholen bijeen komen. De kinderen uit den Berkdijk komen aan hunne scholen bijeen, die van de Kom aan de o 1 school en Zusterschool aldaar. In den stoet zal de indeeling naar de scholen geschieden. We willen nogmaals opmerken dat ook de meisjes worden verzocht deel te nemen. Met de kleppermarsch mogen alleen die jongens meedoen boven de 10 jaar die de repetities aan de o 1. school in de Schoolstraat gevolgd heb ben. In de Schoolstraat zal de opstelling geschieden. De kinderen worden ver zocht zich allen met oranje of de nationale driekleur te tooien. Schilden, vlaggetjes, bogen en andere versierin gen, alsmede versierde fietsen enz. mogen in den stoet worden meege dragen. Op het voetbalveld wordt de stoet ontbonden De kinderen die aan den optocht deelnemen mogen gratis op 't terrein waar direct na de ont binding de sportfeesten beginnen. De Kon. Harmonie Apollo zal tijdens de wedstrijden op 't terrein muziek maken. Na afloop der wedstrijden zal we derom opgeluisterd met muziek van Apollo de opening plaats hebben van het groote kegelconcours op de banen van Amoenitas. Het Kegelconcouvs is thans ook uit gebreid met korpswedstrijden onder goedkeuring van den Waalwijkschen Kegelbond. Verschillende clubs uit den omtrek zegden reeds hunne medewer king toe. De prijzen voor de vrije baanwedstrijden liggen reeds vanaf Zaterdag jl. in de vitrine van den heer H. v. d. Linden en trekken veel be langstelling. 't Lijdt geen twijfel of dit concours zal reusachting slagen. Wil 30 Aug. echter een succes dag worden, dan moeten we trachten Piuvius wat goedgunstiger te stemmen. De heer A. Stravers, Directeur van het Kon. Muziekgezelschap Eupho- nla alhier, behaalde met de Harmonie van den R K, Gildenbond te Waalwijk in den Haag Zondag j.l. den len prijs in de 3e afdeeltag Harmonlëa. We willen er belanghebbenden nogmaals op wijzen, dat de West Brabantsche Waterleiding Mij. In de maand September reed» aansluitingen met het waterleidingnet kan tot stand biengeo. De aanvragen behooren door de bewoners der peiceelen zelf te ge schieden. Z. D. H de Bisschop van 's-Her togenbosch heeft op hun verzoek eer vol ontslag verleend aan de weleerw Heeren P H. v. d. Rijt, kapelaan te Tilburg „Heikant" en A. J. M Caron, kapelaan te Raamsdonk en benoemd tot kapelaan te Tilburg „Heikant" den weleerw. heer P. L. C Baaijens, te Raamsdonk, den weleerw. heer H. W. M. Daniels en tot assistent te Duizel den weleerw. heer C. A. v. d. Vleuten, priesters van het Seminarie. Verder heeft Z. D. H. benoemd tot geestelijk adviseur van de R. K. Gym- nastiekvereeniging „De Spartanen" te Tilburg, den weleerw. heer Rector F'. J. C. Manders. Dinsdag 26 Augustus vierde de Z.Eerw. Pater J. van Well S.J. van het retraitenhuis Manresa te Venlo zijn zilveren priesterjubileum. Quick-S. V. W. 3-2. Ondanks het slechte weer heeft het talrijke publiek dat op het Quick-terrein aanwezig was van een prachtigen en spannenden wedstrijd genoten. Beide Xl-tallen hadden nog een kleine wijzi ging ondergaan wegens verhindering van enkele spelers. Direct na den aftrap gaat Quick ten aanval over en de S. V. W.-doelman moet reeds spoedig handelend optreden. Het eerste succes komt voor Quick als bij een goed opgezetten aanval de linksbinnen voor geeft en de mid-voor onhoudbaar doelpunt. Spoedig daarna maakt S.V.W. gelijk. Na een half uur spelen moet voor een regenbui even gestopt worden en als daarna wederom begonnen wordt herneemt Quick direct de leiding. Met 2—1 voor Quick gaat de rust in Als onder de rust nog een flinke regenbui neer valt blijkt het terrein zoo goed als onbespeelbaar geworden. Toch wenscht S.V W. door te spelen en krijgt het publiek een glijpartij te aan schouwen die de lachlust wel opwekten. Beide partijen maakten een doelpunt bij zoodat deze wedstrijd in een 3—2 overwinning voor Quick eindigde. Het Quick XI-tal maakte bij het publiek een gunstigen indruk en hoogst voldaan waren zij over het vertoonde spel. Zondag a s. worden op het Quick- terrein groote athletiek-wedstrijden ge organiseerd waarover we in het volgend nummer meer hopen mede te deelen. Hedenavond om 7 uur worden alle Quick-leden dringend verzocht bijeen te komen in het clublokaal bij v. Zeist ter bespreking der onderlinge athletiek-wedstrijden, te houden op Zondag a s., waarvoor circa 30prachtige prijzen zijn uitgeloofd. Het was voor R.W.B. een groote teleurstelling, toen D.E.V.O. Zaterdag middag een draadbericht zond, mel dende, verhinderd wegens ziekte. Na informatie is dit juist gebleken, althans D. E V. O had met minstens 5 a 6 invallers moeten spelen er. dat wensch- ten zij liever niet te doen. R. W. B.3—Drunen kon wegens het slechte weer niet doorgaan. 31 Aug. R.W.B V.V.O. Vlijmen. Duivensport. KAATSHEUVEL. Zondag hield de Postduivenvereni ging „de Luchtvaart", gevestigd bij J. Treffers, een wedvlucht met oude en jonge duiven van uit Hall (België.) De uitslag met oude duiven was als volgt 1 A. van Moergestel, 2 W. Versteeg, 3—9 W. Treffers, 4 C. Nerings, 5 J. v, d. Schans, 6 H. Dekkers, 7—10 A. Zwart 8 A. Kerst. lste overduif G. Verhagen. Met jonge duiven was de uitslag als volgt 1—8 A. Zwart 2—7 A. van Moer gestel, 3 10 A. Kerst, 4 J. v. d. Schans, 5. C. Nerings, 6 D. de Bie, 9 J. Versteeg. Eerste overduif A. Versteeg. De combinatie gevestigd bij deo heer Jan van Dun, hield Zondag 24 Aug. een wedvlucht van uit Hall met oude en jonge duiven. Uusiag 1 J. Opper man, 2 6 de Bondt. 3 -13 P. Kem- meren, 4 —7 A. Vrlnten, 510 A. Ververs, 9—11 Jean LenzhoL, 9 v. d. Ven, 12 1416 Damen, 15—17 A. van Riel. De «Getrouwe Duif», gevestigd bij den heer A. Sapp, (Euphonia) vloog vanuit Hall. Uitslag: 1 A. Pijnenburg, 2—10 F. Moonen, 3—5 J. v. Boxtel, 411 M. Zwaaos, 6 7 W. van Best, 8 M. Glondie, 9 P. v. d. Velden, 12 J. Bergmans, 13—14 A. Snaphaan, 15 19 A. Lapp, 16 M. Donders, 1730 W. Kemmereo, 18 L. van Mosselveld, 21 W. v. d. Velden. WASPIK. De Postduivenvereeniging „D V. W." uit Waspik-Boven hield Zondag haar wedvluchtïvanuitNoyon (Frankrijk) Uitslag als volgt J. Sterrenburg 1—5, C. v. Tilborgh 2—7, C. Smits 3, A. van Tilborgh 4, J. Timmers 5, Chr. van Etten 6. Duivensport. DRUNEN. Bij de door «de Reisduif» Dru nen gehouden wedvlucht ChamatJ, wer den de volgende prijzen behaald 1—678 Tb. Elshout-Jehoel, 2—10 M. Klomp, 3—9-11 J. M. v. d. Steen, 5 A. v. d. Hoven. Bij de wedvlucht Noyon 1—3-5— 8 J. M. v. d. Steen, 2 Th. Verhoeven, 47 Th. Elshout-Jehoel, 6 A. v. d. Hoven. Poule door Th. Elshout-Jehoel. Het kampioenschap werd behaald door Th. Elshout-Jehoel. MADE. Zondag hield de postduivenver eeniging „Prinses Juliana" een wed vlucht van uit Noyon, afstand 260 K,M. De prijzen werden behaald als volgt B. v. Dongen 1, 13, 22; C. Rullens 2, 19; D. Kop 3, 7, 10, 11, 18.24; M. Broeken 4, 9; B. j Broeders 5, 20, 21; Jac. Vos 6, 8, 17 van der Ven 12; J de Heijde 14, 15, 16 en P. Kooijman 23, 25. Zondag hield de postduivenver eeniging een wedvlucht van uit Sittard lste duif getoond 11,7.40 uur. Laatste 12 13.20. Verder als volgt: P. Stoop 1, 10; P. Diepstraten 2, 3, 4, 6, 9 Adr. Pieterse 5Jan v. Dongen 7J. van Gils 8. Zondag hield de postduivenver eeniging „De Gevleugelde Vrienden" van uit Noyon een wedvlucht afstand 260 K.M. De prijzen werden behaald als volgt G. v. Gils, 1, 4, 16; P. de Reijer 2, 18, 19; H Weiten 3, 7, 8, 17; M. v. Oorschot 5, 9, 11, 12, 13; van der Korput 15, 16; van Hoof 14; J. Wei ten 20; H. de Laat 21. SPRANG. De Posduivenvereeiolglng »De Zwa luw» alhier- hield j.l. Zaterdag een wedvlucht met jonge dalven vanuit Noyon (België). Afstand 260 K.M. De prijzen werden behaald ah volgt 1 en 4 A. van Zeist, 2 H. BiOuwers, 3 Adr. Blok, 5 K. Braspenning. De algemeene klasseering na de laatste étappe op Maandag van het concours hipplque Oateode—Soa is 1 Commandant Robin (Belg)2 Lult. de B'abandere (Bete)3 Lult. Thomas (Fr.)4 Lult. van Uxem (Fr.)5 Luit. Duvigneau (Fr.)6 Luit. Pahud de Mortanges (Ned.); 7 Lult. Bonvallet (Belg)8 de heer Carboues (Belg)9 de heer Matthïjs (Belg)10 Lult. La- gasse de Locht (Belg)11 Comman dant Setlez (Belg)12 Lult. van der Goes (Ned.); 13 de heer van Canneyt (Belg). Bij de eindrace van de rit Ostende—Spa in de nabijheid van Spa was luitenant Pahud de Mortanges No. 1 van de nog overblijvende 13 deel nemers. Hij heeft z'n plaats daardoor aanzienlijk verbeterd. Moeskops Is in Amerika niet te slaan. Zondag heeft hij te New-York Goullet twee keer geslagen. Woensdag komt hij tegen Arthur Spencer, die zoo pas den Amerlkaan- schen kampioenstitel verwierf, uit in een avondwedstrijd te New-York. Zaterdag j.l. heeft Moeskops te New- York Harris Horder in de beide matches overwonnen. BOSSCHE RECHTBANK. Uitspraken. De rechtbank, Kamer van Vacantie, uitspraak doende, veroordeelde J. C. S. te Waalwijk, beleediging van een ambtenaar in functie, f 15 boete subs. 10 dagen hechtenis J. W. D. te Boxtel, mishandeling, f 25 boete subs. 14 dagen hechtenis J. H. A. J. v. d. B. te St. Oedenrode, mishandeling, f 25 boete subs. 14 dagen hechtenis R. P. v. d. D. te 's Bosch, mishan deling, f25 boete subs. 14 dagen hechtenis P. J. C. te 's Bosch, openbare dronkenschap, vonnis bevestigd van het Kantongerecht te 's Bosch P. H. M. te 's Bosch, gedetineerd, diefstal, 6 maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest J. C. v. H., gedetineerd, verduistering, 5 maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest W. J. te Boxtel, diefstal, vrijspraak. De Rechtbank te 's Hertogenbosch deed uitspraak in de volgende ver schillende strafzaken, allen wegens zedenmisdrijven J. J. te Moergestel, gedetineerd, 3 jaar gev.straf met aftrek van voorarrest. De eisch was 4 jaar en 6 maanden. A. G. J. de J. te Gemonde, gedetineerd, 3 jaar gev.straf met aftrek van voor arrest. De eisch was 4 jaar. M. v. R. te Geffen, gedetineerd, 10 weken gev.straf met aftrek van voor arrest. De eisch was 5 mnd. met aftr. v. v. J. v D. te Waalwijk, gedetineerd, 3 maanden gev.straf. Tegen A. v. U., gedetineerd, werd door het O. M. 3 maanden gev.straf geëischt wegens zedenmisdrijf tegen J. H te 's Bosch 1 maand gevangenisstraf. R. J., sjouwer te Breda, was door de Rechtbank aldaar veroordeeld ter zake, dat hij op 5 April 1924, onder de gemeente Princenhage, Adriana Heeren heeit getrapt en geschopt en daardoor pijnlijk heeft getroffen. Hij en zij hadden elkaar in een danshuis ontmoet. Zij was fabrieks arbeidster. Alles samen geen „fijn" paar! En het slot van de liefde was de mis handeling. Beklaagde bekende hij had 't niet zoo kwaad gemeend, doch was boven zijn biertje geweest. De reclasseering te Breda echter zag geen heil in den beklaagde en wees hem af. Ook de adv. gen. wees het verzoek af om voorwaardelijke veroordeeling en eischte bevestiging van het vonnis. Uitspraak 8 Sept. M. v. U. te Tilburg had aan den ambtenaar van den Raad van Arbeid valsche verklaringen afgelegd in zake het hem, beklaagde, overkomen ongeluk Wegens overtreding der Ongevallenwet werd beklaagde door de rechtbank te Breda veroordeeld tot 1 maand ge vangenisstraf. In hooger beroep luidde de eisch bevestiging van het vonnis. Men meldt uit Essen dat Zater dagavond op den Rijn bij Duisburg het scheepje Nordster, toen het van een sleep was losgemaakt, door de sterke stroom tegen een ander schip is terecht gekomen en door midden ge broken. De Nederlandsche schipper W. Kuyper, zijn vrouw en drie kinderen, die in de kajuit waren, zijn verdronken Twee knechts die op het dek stonden, vielen over boord, doch konden gered worden. De oorzaak van het ongeluk is nog niet geheel duidelijkmen zegt dat er een misverstand tusschen den kapitein en den schipper is geweest over de aanlegplaats. Bij het comité voor steun aan de nagelaten betrekkingen van de bij de visschersramp op 18 Juliomgekomen visschers uit Vlissingen enArnemuiden is tot nu toe ongeveer f29000 inge komen, en bij het Provinciaal Zeeuwsch Watersnoodcomité nog ruim f 26000, samen dus ruim f 55.000. Zondagavond is op den Geldrop- schen weg te Eindhoven een auto bus van de firma van Hout— Spierings, die te dicht bq de tramrails was geplaatst, door de stoomtram aan gereden en omvergeslingerd. Van de reizigers hebben er slechts twee lichte schrammen gekregen. De auto is nagenoeg geheel vernield. Zondagavond omstreeks 9 uur heeft er een aanrijding net doodelijke afloop plaats gehad op het Spui in Den Haag. Een tot nu toe onbekend gebleven vrouw van ongeveer 60 jaar wilde de straat oversteken en werd toen door een passeerende taxi ge grepen. Een dokter ken slechts den dood constateeren. De auto en de bestuurder, de R., zijn naar het hoofdbureau van politie gebracht. Uit' een onderzoek bleek, dat de auto absoluut in orde was. Men meent dat de chauffeur geen schuld aan het ongeval heeft. Deze is dan ook na het onderzoek vrijgelaten. Het lijk van de vrouw is naar het lijkenhuis op de algeneene begraaf plaats vervoerd. Gister- en hedemacht zijn te Valkenswaard en te Leende talrijke inbraken gepleegd. De dieven verschaf ten zich toegang door middel van ontsluiting van een raam met behulp van een schop. Deze schop is door de politie gevonden ei in beslag ge nomen. Te Leende is o m. ingebroken in het raadhuis, waar ie dieven blijk baar in hun werk gestoord zijn. Daar is niets gestolen. In winkels en café's worden slechts kleine dingen gemist. Men vermoedt, dat de politie de daders op het spoor is. Er is beslag gelegd op een rijwiel, dat indertijd ge stolen is bij een inbraak te Veldhoven. De dader van dezen diefstal is gear resteerd. Vermoedelijk maakt hij deel uit van de bende, die aan de inbraken debet is. De politie te Zeist heeft Maan dagnacht den 21 -jarigen V. K., kan toorbediende aan het bijkantoor v. d. Boaz-Bank aldaar en diens schoon vader Z., uit Ijselmuiden gearresteerd. Deze arrestatie is geschied naar aan leiding van belangrijke verduisteringen. Ook de directeur van de Boaz-Bank, mr. D., werd in verzekerde bewaring gesteld, eveneens op grond van aan de politie gedane mededeelingen om trent gepleegde malversatiën. Inderdaad moet zijn gebleken, dat mr. D. gelden ten eigen bate had aan gewend, doch deze echter reeds ge heel weer heeft aangezuiverd, zoodat het publiek bij het gebeurde geen cent schade zou lijden. De kantoorbediende had zich reeds gedurende ongeveer een jaar gelden van de bank toegeëigend, hetgeen hij te gemakkelijker meende te kunnen doen doordat hij van het plegen van de fraude van zijn direc teur op de hoogte was. Deze laatste was daardoor aan handen en voeten gebonden ten opzichte van zijn be diende. Het was reeds geruimen tijd opgevallen, dat de bediende V, K. zeer boven zijn stand leefde. Toen hij nu veeitien dagen geleden te Kampen in het huwelijk trad werd daarbij zooveel praal en pracht ten toon gespreid, dat men er over ging praten De politie vond in een en ander aanleiding om een grondig onderzoek in te stellen. Daarbij kwamen toen de verduisterin gen aan het licht. Maandagnacht om ongeveer één uur zijn de kantoorbediende en de schoon vader van hun bed gelicht in een villa te Bosch en Duin. Het bedrag der verduisteringen moet nog blijken uit het onderzoek van de boeken. Mr. D., die alles weer in orde had gemaakt, doch wiens fraude nu door de arrestatie van V. K. aan het licht kwam, is zeer onder den indruk. De schoonvader van K. is gearresteerd als verdacht van heling. Aan de vaardigheidsmarsch, ge organiseerd door de gymnastiekver- eeniging „Kunst en Kracht" te Tilburg werd o.m. ook deelgenomen door vijf leden onzer W. G. V. 's-Morgens om 9 uur vertrokken een 40-tal turners van het oefenlokaal „Besterds belang". De route was als volgt: Tilburg Rijen Gilze Al ten Riel Goirle Tilburg (af stand 35 K.M.). Het parcours moest volbracht worden in 7 uur, rust inbe grepen. Wie binnen dien tijd den tocht deed, behoudens inachtneming der voorschriften, kwam in aanmerking voor een medaille. Deze werd door de Waalwijlcsche turners, die den afstand in 6 uur aflegden in de wacht gesleept. Het waren Ant. de Brouwer, Adr. van Oud- heusden, Adr. v. d. Velde, Henri DÜ- moulin en Frans Dumoulin. Waarlijk een kranige prestatie! De Liedertafel „Tot bloei der Toonkunst zal a.s. Zondag (Koningin nedag) op de kiosk op de Markt uit voeren Goeden Nacht, Fred. J. Roeske. De Martelaars van 't Colyseum, L. Rille. Vanwege het zeer slechte weder van jl. Zondag, heeft de ontmoeting W.S.C.Dongen géén doorgang kun nen vinden. RAALTE. Hedennacht is een auto bus komende van Raalte na een ont ploffing geheel uitgebrand. Zeventien personen zaten in de auto waarvan 5 personen zeer ernstige brandwonden opliepen. De twee zwaar verwonde personen werden naar Zwolle overgebracht waarvan er een onderweg overleed. Zeven personen liepen nog lichte verwondingen op. Rijkskanselier Marx geeft gister avond in den rijksdag verklaard, dat Duitschland de overeenkomst van Londen in elk geval Zaterdag zal on derteekenen. Vooral in België schijnen maatregelen te worden genomen om iot een snellere ontruiming van het Roergebied over te gaan. van „WAALWIJKS BELANG", welke Maandag a.s. wordt gehouden. Immers, daar zal worden ge sproken over het al of niet wenschelijke om de Kermis een volgend jaar te doen houden. Uw aller belang eischt dat ge ter vergadering komt en Uw stem zich tegen dat plan verheft zijt ge nog geen lid, geeft u dan nog op. 33238 VELE NERINGDOENDEN.

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 2