liet niet meer mogen voorkomen, dat iemand, die een plaats lieeft gepacht, deze weer aan een ander verpacht. Dat Is dit jaar met de schommel gebeurd. Ingeschreven was door de firma Huij- gens, die een mooie schommel heeft. Deze kwam nu niet en gaf zijn plaats met nog eenige winst over aan een an der, die met een schommel kwam die niet veel bijzonders was. De heer Van Huiten heeft de onder vinding opgedaan dat voor Waalwijk 8 dagen kermis te lang is. De kermis reizigers zeggen hem dat zelf. Nog deze kermis verkondigde zulks de houder van het vergenoegingspaleis. Ze moe ten, zoo had deze exploitant gezegd, een geheele week staan en kunnen daar door niets verdienen. De gemeente zal daardoor ook geen schade lijden, want z.i. zullen de inschrijvingen daardoor niet minder worden. Stelt men de ker mis op B dagen, dan kan aan de werk lieden met de kermis 3 dagen en met de tentoonstelling 3 dagen vacantie worden gegeven. Voorts heeft het 4 dagen houden van kermis dat nog voor dat niet zooveel menschen op reis zul len gaan, wat zoowel voor de caféhou ders als voor de exploitanten van be- teekenis zal zijn. Tilburg, Eindhoven en nog verschil lende andere plaatsen houden 4 dagen .kermis en varen daar wel bij. De heer Smolders meent dat het niet houden van een kermis in 1925, een gemis voor heel Waalwijk zou zijn. Zeker zal iedereen eens gaarne te ten- toonsteling bezoeken, maar met een kermis moet vader met zijn kleine peu ters naar de kermis en als hij dan tel kens als hij met de kinderen eens de kermis zou willen oploopen, eerst en- trée-geld moet gaan betalen om daar op te kunnen komen, zal daar niet veel meer van komen, omdat dit voor den gewonen man te bezwarend is. Hierop vooral wil hij de aandacht vestigen. De heer J. Klijberg wil op den voor grond stellen dat hij over deze kwestie nog geen vaste meening heeft en het ten zeerste apprecieert om het voor en tegen te kunnen hooren. Hij weet dat het een uiterst gewichtige kwestie is en daarom heeft hij als Voorzitter van het tentoonstellings-comité met meer dere andere leden daarvan gemeend, dat het goed zou zijn deze aangelegen heid in de vergadering van Waalwijks Belang ter sprake te brengen. Om op de zaak een goede kijk te geven, wil hij mededeelen dat het in de bedoeling van het comité der tentoonstelling ligt om de kermis d' été, wanneer geen kermis wordt gehouden, te houden op een terrein gelegen bij het tentoonstel lingsterrein en dat dan geen apart en tree daarvoor zal worden geheven. Wordt de zaak zoo opgezet, dan ge looft hij voor zich, dat de belangen van niemand zullen worden geschaad. Maar Hij durft, na wat hij zooal heeft gehoord, veronderstellen dat er men schen worden gevonden, die liever dub bel profiteeren. Voorop heeft hij gezegd nog geen vaste meening te hebben, maar hij is toch nu al wel de vaste overtuiging toegedaan, dat het houden van een tentoonstelling voor de ge meente van overweldigend belang is en nu is zijne meening, dat iedereen, zonder uitzondering, daarvoor een ver meend of klein belang op den achter grond moet laten treden. Hij heeft echter nog niet gehoord dat door het opschorten van de kermis werkelijk schade zal worden geleden en het zou voor hem interessant zijn dit alsnog te mogen vernemen. De heer Max. Govaerts wil aller minst ontkennen dat liet houden van een tentoonstelling voor Waalwijk en vooral voor de industrie, niet van groote beteekenis is. Doch hij kan ook weer niet inzien dat al of niet slagen van een tentoonstelling afhankelijk is van een kermis. Vervolgens wil hij er ook nog op wijzen dat de gemeente dit jaar dan de staangelden moet missen, iets wat voor de gemeente in den te- genwoordigen tijd wel van beteekenis is en voor het comité mag en moet dat geen feit van beteekenis zijn. Waarom zal de tentoonstelling niet evengoed slagen dan in 1903? Toen heeft men niet gedacht aan de kermis te tornen, laat men dit nu ook niet doen. Om de kermis geheel van de Markt te verplaat sen acht hij heelemaal uit den booze en te gek om los te loopen. De heer Smolders wil, nu daarom is gevraagd, de zaak uit een finantieel oogpunt beschouwd, bekijken. Wordt de kermis verzet en gebracht naar het tentoonstellingsterrein, dan heeft de R.K. Werkliedenvereeniging een strop daaraan, zoo zelfs, dat ze haar be grooting niet sluitend zal weten te krijgen. De Voorzitter kan zich voorstellen, dat de heer Govaerts een andere mee ning huldigt en liever ziet dat de ker mis blijft en wordt gehouden zooals die altijd is gehouden. Daartegenover staat dat de heer Kijberg met motieven is gekomen, waarom hij in het kennis- houden buiten de tentoonstelling om, een bezwaar ziet, n.l. dat niet twee maal kermis kan door het personeel. Verder merkt hij op dat ook gespro ken is over het weer verzetten van de kermis, doch deze kwestie zou hij lie ver afzonderlijk zien besproken, omdat dit weer buiten de tentoonstellings kwestie staat. In hoofdzaak, uitslui tend mag' wel worden gezegd, is deze vergadering bijeengeroepen, om te zien wat de meeningen zijn omtrent het op- worden gehouden schorten der kermis. Dat alleen is de groote vraag, de vraag van beteekenis en daarom moet de kwestie van het weer verzetten der kermis afzonderlijk worden besproken en onder de oogen worden gezien. De heer Klijberg wil er nog even op wijzen, dat de tentoonstelling wordt gehouden in de vacantiemaand. Waar men nu al dikwijls in deze maand groe pen van belangstellende menschen in de schoenindustrie de fabrieken ziet bezoeken, mag terecht worden veron dersteld, dat tijdens de tentoonstelling daar zeker een druk gebruik van zal worden gemaakt en wil men nu iets aan zoo'n bezoek hebben, dan moet de inrichting worden bezocht als deze op volle capiciteit werkt, want dan eerst gaat er eenige reclame van zoo'n bezoek uit, niet als maar hier en daar een man staat te werken. Van dien kant be schouwd zou hij zeggen dat tijdens de tentoonsteling niet alle dagen vrijaf kan worden gegeven, maar dat, hetzij de eerste ofwel de laatste dagen van de week moet worden gewerkt. Met dit perspectief voor oogen vraagt hij zich af Avanneer de verlofdagen het best zijn te geven. Nu heeft hij heden al hooren spreken over een gedeeltelijke afschaffing van de kermis, iets waar mede hij zich niet zoo spoedig zou kun nen vereenigen. Een andere kwestie is, en dat zou een compromis-voorstel kunnen zijn om op de oude kermisdatum de werk lieden de 3 eerste dagen van de week te laten werken en de overige dagen Donderdag, Vrijdag en Zaterdag niet en de overige verlofdagen in de ten- toonstellingsweek te geven. Daarmede bereikt men dat de menschen die het wel wat lang vinden om 8 dagen ker mis te houden en daarom op reis gaan, hier blijven, wat ook de kermis ten goede zal komen. Immers, nu gaat men de eerste dagen op reis wat veel geld kost, komt dan de laatste dagen van de kermis thuis als de meeste pennin gen zijn uitgegeven. Hij wil een oogen- blik aannemen dat de café-houders en kermisvermakelijkheden-exploitanten iets schade daardoor zullen lijden door inkrimping, maar zal men niet een ruime compensatie vinden in de ten toonstelling en doordat er meer men schen thuis zullen blijven? Vervolgens wijst hij er op dat het bekend is dat veel plaatsen uit de om geving zich hier naar de kermis rege len. Met het oog op de tentoonstelling is zulks goed te noemen. Waar tenslotte aan de tentoonstel ling een verkoopgelegenheid wordt verbonden zal men meer nog dan anders hierheen komen om de een of andere fabriek eens te komen bezich tigen, dus moet dan de fabriek in wer king zijn te zien. Maar ook van belang is het dat de werklieden de tentoonstel ling bezoeken om te zien wat voor nieuwe machines er weer worden aan geboden want ook de werknemer moet zich daarvan op de hoogte stellen en dat kan wanneer men op dit compro mis voorstel ingaat. De werkgevers uit de omgeving kunnen met hun werk nemers gemakkelijk eens een dagje naar de tentoonstelling komen. Nog wil hij er op wijzen dat aan de tentoonstelling meerdere feestelijkhe- de zullen worden verbonden o.a. een concours hippique iets wat altijd veel volk tot onze gemeente trekt en dat is voor de café-houders en andere nering doenden toch ook van groot belang. Hij hoopt dat men het eigenbelang, althans een vermeend belang, niet te ver op den spits zal drijven en op dat compromis-voorstel zal worden inge gaan want ten slotte is een ieder toch met het algemeen belang gebaat. De Voorzitter zegt dat het bestuur geen bepaalde meening heeft doch per soonlijk voelt hij voor dit compromis voorstel veel. Het belang van beide partijen wordt er door gediend. De heer Klijberg wil er nog even op wijzen dat hier geen bindend besluit kan worden genomen. Een patroons organisatie blijft geheel vrij te doen wat ze denkt te moeten doen. Alleen kunnen de besprekingen van heden als een richtsnoer worden genomen. Een tweede vraag blijft het intus- schen dan ook of, als de kermis ge woon wordt gehouden of volgens dit compromis-voorstel, door het comité van de tentoonstelling de kermis d'été op een vrij toegankelijk terrein zal plaatsen. De heer A. van Schijndel Jr. is het volkomen met den heer Klijberg eens. De kermis vermakelijkheden moeten Maandag, Dinsdag en Woensdag ge sloten blijven. De heer Govaerts kan zich hiermede en naar hij meent te mogen veronder stellen zijner collega's met hem, best mede gaan. Zelf heeft hij in dien geest met den Voorzitter en den heer H. Hoffmans gesproken. Hij wil gaarne samenwerken waardoor tenslotte al leen iets is te bereiken. De heer Smolders geeft in overwe ging dat gevraagd zal worden dat de kermisvermakelijkheden dan des Woensdags 's avonds geopend zullen mogen worden, waarmede de vergade ring accoord gaat. Daarna wordt het voorstel van den heer Klijberg met algemeene stemmen aangenomen. De vergadering van W. B. is van oor deel aan het bestuur der tentoonstel ling en het gem. bestuur voor te stel len om de kermis dit jaar te doen hou den op den tweeden Zondag in Juli en wel op Zondag, Donderdag, Vrijdag, Zaterdag en Zondag (heropening op Woensdagavond 7 uur) en de patroons te verzoeken de vrije dagen te geven: de 3 laatste dagen van de kermisweek en de 3 eerste dagen van de tentoon stelling. Van dit besluit zal kennis worden gegeven aan het Comité van de ten toonstelling, aan het gemeente-bestuur en aan de afd. Waalwijk van den Ned. R. K. Bond van Schoenfabrikanten. De Voorzitter merkt op dat nu nog rest de vraag wat met de verzetting 'van de kermis moet worden gedaan. Z.i. moet men niet te veel treden in de rechten van den raad. Dat er iets gedaan moet worden om de kermis niet te laten terugloopen, daarmede is hij en ook de verdere bestuursleden van W. B. het eens en daarom is er bij het gemeentebestuur op aangedrongen dat een andere methode bij het ver pachten van de plaatsen in het ver volg zal worden toegepast. Er moet ge tracht worden de beste kermisverma kelijkheden te krijgen ook al zou d t eenige honderden guldens minder op brengen want voor Waalwijk is 't van groot belang dat de kermis op peil houden wordt. De kermis moet vro '.in delingen trekken en veel. De heer M. Govaerts meent toch dat het van groot belang is indien de ker mis weer op het oude tijdstip wordt gehouden. Hij heeft twee raadsleden gesproken die daar ook veel voor voe len omdat men hij het verzetten niet direct heeft bereikt, betreffende de va- canties, wat men had verwacht. Ver volgens is het ook voor de tentoonstel ling van belang. De heer Eibers geeft toe dat wat de attracties betreft, het dit jaar is tegen gevallen. Echter kan van een jaar niet veel worden gezegd en wat betreft de vacanties dat zal een volgend jaar ook wel in orde komen. De heer J. Tielen is van meening dat het beter is dat er wat meer speling is lusschen de kermis en de tentoonstel ling. Wordt de kermis gehouden als dit jaar, dan heeft men na drie weken de tentoonstelling al en dat is wel wat vlug waarom hij het vooral nu zeker, anders ook trouwens,, heter vindt de kermis in begin van Juli te laten hou den. De heer Klijberg merkt op dat zijn voorstel is geweest om de kermis dan te doen beginnen den tweeden Zondag in Juli welk voorstel al met algemeene stemmen is aangenomen. De Voorzitter acht het gevaarlijk om hier al te veel op aan te dringen. Het is een raadsbesluit dat op behoorlijke gronden is genomen. Hij vraagt zich af of men zoodoende de kermisreizi gers ook niet in de war gaat brengen. Nadat de heer Klijberg nog gewezen heeft dat de kermis op den ouden datum in verband met de industrie, beter is omdat dan juist de slapste tijd is, wijst de Voorzitter er nogmaals op dat hij het in het belang acht de zaken gescheiden te houden. Daarna werd de vergadering met een woord van dank voor de trouwe opkomst gesloten. Dinsdagmorgen werd in tegen woordigheid van Burg en Weth., be stuursleden van het Departement Langstraat der Maatschappij tot Nut van het Algemeen en belangstellenden de Nuts U. L. O school geopend. De heer Roggeveen, Voorzitter van het Departement riep de aanwezigen een hartelijk welkom toe en begon met er op te wijzen dat het Nut zich altijd voor het onderwijs heeft geïn teresseerd. Uit de notulen van deze afdeeling blijkt dat reeds vroeger door wijlen den heer Van der Sluijs, bij de ouderen van dagen geen onbekend figuur, in 1851, pogingen zijn gedaan om tot oprichting van een Nutsschool te komen. Ook in 1900 en 1908 heeft men, echter zonder tot een resultaat te komen, getracht tot oprichting daar van te komen. Toen echter de openbare M U.L.O. school moest worden opgeheven en de Normaalschool ging verdwijnen, ging men begrijpen dat met de stich ting van een Nuts U. L. O. school niet langer kon worden gewacht. In een algemeene vergadering, gehouden den 29 Maart 1923, werd tot oprichting besloten waarvan thans het resultaat is te zien. Spr. verzoekt thans den heer Hovens Greve, algemeen secretaris van de Maatschappij tot Nut van het Algemeen, de school te willen openen. Deze voldoet daaraan gaarne en zegt blij te zijn dat men hier in Waaiwijk den moed heeft gehad om eene onder- ming als deze op touw te zetten. Hij kan in dien moed niet anders zien dan een voortzetting van de traditie die de Mij. steeds heeft gevolgd. Vanaf 1784 af heeft de Mij. bij voortduring voor eene behoorlijke volks ontwikkeling beijverd en heeft dat op verschillende wijzen trachten te doen. In het begin deed men zulks door populaire lectuur te verschaffen iets wat toen ten tijde direct nog niet zoo'n gemakkelijke taak was. Spoedig echter kwam men tot de conclusie dat deze methode te eenzijdig werkte, te theo retisch was waarom men zich meer en meer met het onderwijs begon te bemoeien. Men is overgegaan tot op richting van eigen scholen en bij voortduring heeft men invloed uitge oefend op de regeling van het onder wijs in het algemeen. Spr. wil hier geen geschiedenis gaan geven van wat de Mij. heeft gedaan maar wil alleen op het feit wijzen dat men telkens wanneer een nieuwe ge- dachtengang in de wet werd opge nomen, men deze gedachten reeds in de annalen van de Mij. heeft kunnen terugvinden. Men heeft in de Mij vertrouwen geschonken wat ook blijkt dat bij wijzigingen of wat ook, men telkens is gehoord, Vervolgens wijst spr. er op dat het bestuur van dit Departement bij het hoofdbestuur in een goeden reuk staat omdat men hier werklust heeft en men in alles actief is. Hij twijfelt er dan ook niet aan of door die werklust, door die activiteit, zal de school waarop nu al reeds meer kinderen komen dan waarop gerekend is, in groei en bloe: toenemen en spoedig een derde leer kracht kunnen worden aangesteld. Met de beste wenschen voor de toekoms verklaart hij de school voor geopend. De Edelachtb. Heer Burgemeester hierna het woord verkrijgend zegt dat het gemeentebestuur het op prijs heeft gesteld een uitnoodiging te hebben ontvangen om bij deze opening tegen woordig te zijn Vervolgens wijst hij op de wordings geschiedenis waar eerst een kleine schermutseling aan vooraf is gegaan, welke meer was voortgesproten ui een klein verschil van meening dan wel uit desappreciatie. Ondanks deze tegenwerking is het bestuur van het Departement Langstraat van de Mij. tot Nut van 't Algemeen met hare werkzaamheden voortgegaan met het succes dat thans de school is geopend. Hij hoopt dat de school in groei en bloei moge toenemen en verklaart gaarne dat men steeds op den steun van het gemeentebestuur, daar waar mogelijk, kan rekenen. Daarna werden door de aanwezigen de lokalen bezichtigd Allen waren het er over eens dat hier een reuzenwerk is verricht. Men herkent de oude lokalen niet meer en zonder overdrijving kan dan ook gezegd worden dat de school er uitziet als een nieuwgebouwde, ook wat de inrichting betreft. Kortom, alles zoowel de lokalen als meubelen en schoolbehoeften voldoen uitstekend Nadat allen zich weer in de directie kamer hadden verzameld, nam de heer Roggeveen andermaal het woord Op de eerste plaats dankte hij Burg. en Weth. voor hunne aanwezigheid alsook voor de toezegging dat steeds op hun steun kan worden gerekend. Daar was men van overtuigd omdat men vanaf het begin de volle medewerking verkreeg. Ook wil hij niet nalaten een woord van dank te brengen aan den heerG. van Huiten, Gemeente-opzichter. De school kan den toets der critiek door staan en daarvoor is hard gewerki moeten worden, vooral om op tijd gereed te zijn. Ook den aannemer, den heer Bonis, mag daarvoor een woord van dank niet worden onthouden. Tenslotte roept hij het hoofd der school, den heer van der Walle, een hartelijk welkom toe en durftvertrouwen dat door zijn v/erken de school in groei en bloei zal toenemen. Nadat des namiddags de voor de school ingeschreven leerlingen tot de lokalen waren toegelaten, sprak de heer Hovens Greve de jongelui op de hem eigen zijnde hartelijke wijze toe, in woorden, die voor de kinderen goed begrijpelijk waren. Hij wees hen erop, dat kinderen niet ter school moeten gaan, omdat de ouders dit gaarne willen, maar dat bij henzelf de bedoe ling voor moet zitten, zooveel mogelijk te genieten van het geboden onderwijs, dat_ bestemd is, hen te vormen tot bruikbare leden der samenleving, die het door hunne ontwikkeling tot iets kunnen brengen. Hij zei hun, dat zij door het bezoeken dezer school behooren tot eene groote, over het geheele land verspreide groep van leerlingen, die de vele bestaande Nuts scholen bezoeken, welke scholen overal bekend zijn en geroemd worden door het degelijke onderwijs, dat er verstrekt wordt, en die daardoor dan ook alom bekend zijn als goede scholen. Hij spoort hen dan ook aan, hun best te doen, zoo door vlijt als door gedrag, opdat ook deze nieuwe school spoedig bekend zal zijn, als eene goede school, tot heil der betrokken landstreek, en tot sieraad van het Departement Lang straat der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Het aantal leerlingen bedraagt 46. Zooals overal elders heeft de feest viering ter gelegenheid van Koninginne- verjaardag ook hier geleden door 't ontzettend slechte weer. De Liedertafels „Oefening en Ver maak' en Tot bloei der Toonkunst" en de Gemengde Zangvereeniging „Vooruitgang zij ons Doel", gaven in weerwil van den regen hunne nummers en dat op eene onberispelijke wijze, dankbaar aanhoord door een talrijk publiek, dat het water trotseerde, om van de goede prestaties dezer corpsen te genieten, tot het ten slotte naar huis werd gestortregend. Het avondconcert gegeven door de harmonie „Apollo" van Kaatsheuvel trok als gewoonlijk reusachtige belang stelling, hoewel van buiten natuurlijk niet veel volk was overgekomen. Het geen de harmonie thans onder leiding fan den heer Roeien, instructeur uit 3reda te genieten gaf was in elk op zicht weder bijzonder. We zouden van elk nummer iets goeds, iets apparts cunnen zeggen, maar de prestaties van dit keurcorps zijn hier te over bekend, dan dat wij daaromtrenFbijherïïaTing^ in bijzonderheden behoeven te treden. Het was wederom een avond van hoogstaand kunstgenot, waarvan de duizenden zeer hebben genoten. Na de pauze begon het wederom te regenen, wat aan het concert, de belangstelling en ook later aan de stemming onder het publiek veel afbreuk deed. Ook in 't oostelijk deel onzer gemeente (v.m. Baardwijk) is men tot eene afzonderlijke feestviering overgegaan, zij het eene bescheiden, De patronaatsharmonie St. Jan gaf Zondagmiddag ter gelegenheid van Koninginnedag in de St. Clemens- parochie een concert op een daartoe geïmproviseerde kiosk, waaraan ook de Liedertafel „Tot bloei der Toon kunst" hare medewerking verleende. De harmonie gaf een zevental num mers waarbij wij konden constateeren dat deze jonge vereeniging flinke vorderingen maakt, dank zij de groote ambitie der leden en de bekwame leiding van den heer van Loon uit LoonopZand Ook de Liedertafel voerde op keurige wijze een drietal nummers uit. Het weer hield zich tamelijk goed en er was dan ook een groote belang stelling. De Opera en Operette-Vereeni- ging T.A V.E.N.U. directeur de heer Jac. Sars, heeft naar aanleiding van het overgrooie succes met de opvoeringen van het zangspel „Marijke van Sche- veningen" in studie genomen de co mische opera in drie bedrijven „Fran- chimont de Marskramer" van Schuil. Hiermee is men reeds zoover gevor derd dat de datums van uitvoering reeds zijn vastgesteld en bepaald op 16, 17, 23 en 24 November. Het zal iets grootsch zijn, iets tot heden in Waalwijk nog niet vertoond. Den Bosch, Breda en Oosterhout, hebben met dergelijke opera's reeds veel succes geoogst, laat ons hopen, dat Waalwijk bij deze plaatsen niet behoeft achter te staan. Op den inhoud dezer opera komen wij ter gelegenertijd op terug. De be geleiding is toevertrouwd aan Van den Akkers ensemble, terwijl de repetities worden gehouden met medewerking van Mej. Knepflé-van Iersel. Voor de regie is T A.V.E.N.U. geslaagd de me dewerking te verkrijgen van den heer Louis Franken. Neemt men daarbij, dat de hoofdrollen door de beste krachten worden ingestudeerd, die reeds meermalen bij T.A.V.E.N.U. op traden, dan kunnen wij op het oogen- blik volstaan met te zeggen, dat wij zeer veel hiervan verwachten, iets Waalwijk waardig. In onze haven is de vorige week aangekomen een platte schuit inhou dende twee Diessel Motoren voor de Kon. Stoomschoenfabriek A H van Schijndel en geladen te Schiedam. Deze twee motoren zijn elk sterk 70 P.K. en hebben het respectabele gewicht van 60.000 K Galleen de vliegwielen wegen 10.000 K.G. per stuk. Het laden, lossen en ter plaatse brengen was een reuzenwerk en werd door de firma Pans te Rotterdam op uitstekende wijze bewerkstelligd. Hier ter plaatse werd het vervoer tot volle tevredenheid gedaan door den expedi teur C Pot. De Rijksvakschool werd vorige week bezocht door een leeraar en leer lingen der Hoogere Krijgsschool te te 's Hage. Voor den avondcursus van den op- gerichten Middelbaren Handels-Avond cursus alhier hebben zich niet minder dan 60 leerlingen aangegeven. A s. Vrijdag 19 Sept. 11 uur v.m. zal te Waalwijk eene stierenkeuring worden gehouden. Zooals blijkt uit achterstaande mededeeling heropent de Flora-Bios coop a.s. Zondag het seizoen. De voorstellingen worden evenals vroeger gegeven ten 6 en 8 uur aan de be kende prijzen. De directie deelt ons mede, dat zij contracten heeft afgesloten voor de meest schitterende films, zoo dat den bezoekers iets zeer bijzonders te wachten staat Voor de opening staat een prachtfilm op het programma, de groote historische kunstfilm in 6 acten„De Graaf van Effex", waarin de hoofdrol wordt vervuld door Eva May, dochter van de beroemde filmster Mfa May. Naar aanleiding eener advertentie voorkomende in dit blad, maken wij de liefhebbers van dansen er op attent dat Zondag a.s. wederom de dans avonden aanvangen in de zaal van den heer P. v Daalen. Op verzoek van den leider der gemeentelijke cursussen voor de Licha melijke Opvoeding (de vroegere Rijks cursussen) berichten wij, dat de oefe ningen voor den Maandagschen en Woensdagschen cursus zullen plaats hebben in de zaal „Musis Sacrum" totdat de nieuwe gymnastiekzaal geheel gereed zal zijn, telkens 's namiddags van 6'/2 uur tot 8 uur. Naar wij vernemen is door Burg. en Weth besloten het bouwen van 24 arbeiderswoningen in de St. Chrispijn- straat niet te gunnen aan den laagsten inschrijver den heer Lucassen te Moerdijk voor f 55,200 met het oog op een door hem gemaakte vergissing, maar aan den heer A. Bonis alhier voor de som van 59,000. Bij Kon. Besl. is benoemd tot ridder in de orde van den Ned. Leeuw

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 6