Gemengd Nieuws. Kerknieuws. Ilieuws uit iïeusden Nieuws uitKaatsheuvel. 436e Staatsloterij, ~jh7. Mr. E. Verheijen, kantonrechter van Waalwijk te LoonopZand. Wij bieden den geachten gedeco reerde, die reeds meer dan 30 jaren kantonrechter in Waalwijk is, onze hartelijke felicitaties met deze hooge onderscheiding. Goedkoop reizen. De stationschef te Waalwijk verzoekt ons ter kennis van onze lezers te brengen, dat des Woensdags ter ge legenheid van de markt te 's Bosch aan de stations en halten van het baanvak Geertruidenberg-R.—'s-Her- togenbosch retourkaarten derde klasse verkrijgbaar gesteld worden tegen den zeer verlaagden prijs van 3ll2 cent per kilometer. Een retourkaart derde klasse Waalwijk—'s Bosch kost dan slechts 65 cent. Deze zoogenaamde marktkaarten zijn voor de heenreis geldig in alle treinen die voor 12 uur 's middags te 's Bosch aankomen en voor de terug reis in alle treinen die voor s avonds 6 uur van 's Bosch vertrekken. De reis mag onderweg niet worden afgebroken. De firma A J. Melhado, Schoen winkel, Jodenbreestraat 56, Amsterdam, zal op' Dinsdag 9 September 40 jaar bestaan. Aan het hoofd van de bekende zaak staat nog steeds de oprichter A. J. Melhado, die tevens bestuurder is der Amsterdamsche Schoenwinkeliersver- eeniging. DRUNEN. Met de voorbereidende werkzaamheden van de Tuinbouwten toonstelling der Veilingvereeniging De Langstraat, welke zal worden gehou den op 13, 14 en 15 September, vlot het goed. Bedriegen de voorteekenen ons niet, dan belooft de tentoonstel ling er een te zullen worden zooals men in de laatste jaren in de geheele omgeving niet heeft gezien. Naar wij vernemen heeft de bekende bloemist van Dongen uit Waalwijk toegezegd met een pracht-collectie bloemen te zullen uitkomen. N1EUWKU1K. Op de eerste alhier gehouden patrijzenjacht door de Gra ven d'Oultremont uit Brussel werden niet minder dan 69 patrijzen en een kwakkel geschoten. Daartoe uitgenoodigd door Waal- wijks Belang besloot onze harmonie op Zondag 7 Sept. a.s. ter gelegenheid der Turnfeesten een concert te geven op de markt te Waalwijk. Vanwege de aanhoudende regens gedurende den laatsten tijd beginnen de aardappelen alhier erg te rotten. Ook klagen de meeste menschen dat het buitenstaande koren reeds begint te schieten. Voorwaar een groote scha de post. De te bouwen kiosk onzer har monie nadert hare voltooing. Naar we met zekerheid vernemen, zal nog voor den winter hierop aan hare begunsti gers een concert worden aangeboden. Op de in Sept. as. in Drunen te houden tentoonstelling vanwege de veilingvereeniging „de Langstraat" zal de vereeniging R.K. Jongenboerenstand alhier met verschillende geteelde pro ducten van hun proefveld vertegen woordigd zijn. Tengevolge stijging van verschil lende soorten meel is het z.g. witgoed met 2 en het brood met 1 cent per K.G. verhoogd. VLIJMEN. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand Augustus 1924 ingelegd f 2178028, terugbetaald f 21937 65. Het laatste door dat kantoor uitge geven boekje draagt het nummer 6863. SPRANG-CAPELLE. (Vm. Sprang.) Aan het Hulppostkantoor alhier werd in de maand Augustus 1924 voor de Rijkspostspaarbank ingelegd f 1879 40, terugbetaald f 4108,—. Het 2-jarig dochtertje van den heer B. alhier kwam j.l. Zaterdag uit een ledikantje te vallen en had het ongeluk een dijbeentje te breken Geneeskundige hulp van Dr. v. d M. werd ingeroepen. De kleine werd j.l. Maandag per auto naar het Zie kenhuis te Tilburg overgebracht. De loting voor de dienstplich tigen der lichting 1925 zal voor onze gemeente plaats hebben te Waalwijk, op a.s. Maandag 8 September, des v.m. 10 45 uur in het Gemeentehuis te v.m. Besoijen. In verband met den verjaardag van H. M. de Koningin, wapperde j.l. Maandag alhier de driekleur van den gemeentetoren. De Chr. school was gesloten. Sinds enkele jaren bestaat alhier een Chr. Volksbond. In zijne Konink lijk Goedgekeurde Statuten is o.m. een artikel opgenomen, inhoudende de verplichting voor aangesloten vereeni- gingen, dat die tevens de Koninklijke Goedkeuring op hare statuten moeten bezitten. Daar dit voor verschillende aangesloten vereenigingen een zware last is, besloot het Bestuur van den Chr. Volksbond hare statuten te wij zigen in dien zin dat de aangesloten vereenigingen geen rechtspersoonlijk heid behoeven te bezitten. Op deze Statuten mocht de Chr. Volksbond echter geen goedkeuring ontvangen, zoodat de aangesloten vereenigingen thans verplicht zijn de Kon. Bewilli ging op hare Statuten aan te vragen. WASPIK. Zaterdagmiddag om 4 uur werd de kermis, die tot en met Woensdag 3 Sept. duurt, geopend. Op een tiental plaatsen bestaat er gelegen heid tot dansen. Van den landbouwer P. K. werd een fietsplaatje gestolen. Dit is het eerste in deze gemeente. Fietsers weest op uwe hoede. GEERTRUIDENBERG. Onze stad genoot de heer A. v. d. Hoven amb tenaar bij de directe belastingen is op zijn verzoek niet naar Baarle-Nassau overgeplaatst. Wij hopen, dat hij nog lang zijn ambt in onze gemeente zal kunnen waarnemen. De campagne aan de groote zouterij der firma Speijer-Brothers is Zaterdag 1.1. afgeloopen. Veie menschen zijn hierdoor weer werkeloos. De extra verdiensten voor Geertruidenberg en omstreken voor het schoonmaken van uien is nu ook weer voorbij. Ter gelegenheid van Koninginne dag gaf de harmonie „Apollo" van Geertruidenberg een concert op het Marktplein, daarna zong het Geertrui- denbergsch kinderkoor. Na afloop maakte de harmonie een muzikale wandeling door de stad. De zwemfeesten, die door de Zwemclub „Geertruidenberg" op Zon dag 31 Aug., zouden gehouden worden, zijn wegens het slechte weer uitgesteld tot het volgende seizoen. De op 31 Aug. j.l, aangekondigde hondendemonstratie van de Kynologen- club Made en omstreken is wegens het zeer ongunstig weer niet doorgegaan en thans bepaald op Zondag 7 Sept. a.s. te houden. Men verneemt, dat vanwege de gemeente Made c.a. het marktterrein over een lengte van 10 M. met 2 M. wordt verbreed en aansluitend met 'n fraai hekwerk aan het reeds bestaande hekwerk. Het geheel verkrijgt alsdan een mooi aanzien. De heibaas A Verbaten had het ongeluk op 't werk van den heer A. Blijlsvens onder de heistelling te ge raken. Met een gebroken been werd hij opgenomen ter verpleging in het gasthuis te Middelburg. Men begint zich alhier meer en meer toe te leggen op de hoenderteelt op groote schaal als middel van be staan. De heer A. v. d Z alhier heeft een model-inrichting laten bouwen, terwijl verschillende anderen dergelijke inrichtingen in aanbouw hebben. De metselaarsknecht A. v. M die dezer dagen een handwagen, be laden met steenen, voorttrok, kreeg bij het afrijden van een straathelling het gewicht te veel op de handen, zoodat deze tusschen burrie's en straat bekneld raakten en als 't ware verpletterd wer den. Hevig bloedend werd hij bij B. voorloopig verbonden, om zich ver volgens onder geneeskundige hulp van Dr. Houpst te stellen. De 1 '/2-jarige Duitsche herders hond van den heer C. den Exter werd dezer dagen door den heer De Groot, keurmeester te Rotterdam, aangekocht voor de niet te geringe som van f 225 Voor de geldleening, uitgeschre ven door de coöp. boterfabriek „St. Bernardus" alhier, groot f 10 000 a 5 °/0 is, naar we vernemen, voor ongeveer f30 000 ingeteekend. Aan het St. Jozefgesticht is een mooie en doelmatige verbetering aan gebracht. De oude heg is opgeruimd en in de plaats een betonnen muur gebouwd, zijnde een geschenk van den heer B. van Loon alhier. Op de Maandag 1 Sept. gehouden veemarkt werden aangevoerd 26 stuks hoornvee en 3 manden biggen, pl m. 45 stuks inhoudend. De prijzen waren als volgtVet vee f 1.05 a f 1 15 per K.G. Kalfkoeien f340 a f375 Kalf- vaarzen f250 a f300. Muntigen f190 a f225. Hokkelingen f90 a f125 Kalveren f60 a f75 Biggen f 12 a f 15 per stuk. Handel vrij goed. DONGEN. De minister van onder wijs heeft den raad alhier bericht, dat na 31 December aan de teekenschool aldaar niet langer rijkssubsidie zal worden verleend. De school werd nog bezocht door 21 leerlingen. De raad heeft ze met ingang van 1 October a.s. opgeheven. LOON-OP-ZAND. Het correspondent schap der „Geldersche Credietveree- nlging" alhier is op heden opgeheven, zoodat geen enkele Bank hier meer een correspondent heeft. Een paar meisjes, dochters van K. en V., waren er hier stil van door getrokken. Door de ouders was de politie verzocht ze op te sporen, wat eindelijk gelukte. In Nijmegen en Til burg moeter de hand op gelegd zijn. Onder geleide van twee maréchaussées kwam de een lachende, de andere schreiende binnen. De harmonie „Sophia's Vereeni ging" alhier heeft de vereerende uit- noodiging ontvangen om de Konin- ginnefeesten op 6 Sept. a.s te Waalwijk v.m. Besoijen te komen opluisteren, waaraan ze gevolg zal geven. Bij gelegenheid van zijne benoe ming in de Orde van den Ned Leeuw bracht de „Sophia' Vereeniging" aan den HoogWelEd. Geb. Heer |hr. Mr. E. B. J. B. M. Verheijen alhier, kan tonrechter van Waalwk eene aubade. Z.E.A. werd bij monde van den presi dent, den heer J. van den Heuvel, har telijk geluk gewenscht met de hooge onderscheiding. Wegens afwezigheid van een tiental leden van de Liedertafel „Echo der Duinen", maakte alleen het bestuur zijne opwachting. ALMKERK. J.l. Vrijdag had het zoontje van de Gem. Veldwachter alhier het ongeluk zoodanig van een paard te vallen, dat hij zijn arm brak, zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Doordat een riem van het zadel brak sloeg het paard van den heer V. alhier op hol, gelukkig zonder eenige ongelukken wist men 't dier tot stil stand te brengen. 9 Sept. a.s. zal door de Erven Wed. J. v. Nelle te Rotterdam in het „Instituutlokaal" te Nieuwendijk (Gem. Almkerk) een reclameavond met licht beelden worden gehouden. Donderdagavond j.l. raakte het 3-jarig zoontje van den heer B. alhier te water. De moeder die 't merkte begaf zich ook te water, om de kleine te redden. EETHEN. Belanghebbenden worden er op gewezen dat de najaarskeuring van springstieren zal worden gehou den o.a. te Heusden op 19 September a.s. des nam half 5 uur. Zij die nadere inlichtingen wenschen kunnen deze ter gemeentesecretarie bekomen. MEEUWEN. De oorspronkelijk op 4 September bepaalde keuring M. C. paarden met daaraan verbonden con cours is wegens onvoldoende voorbe leiding eenigen tijd uitgesteld. Waar schijnlijk zal een en ander thans plaats hebben op 18 Sept. a.s. De Fanfare „Kunst en Vriend schap" alhier zal deelnemen aan het concours voor muziekgezelschappen op 5 September a s. te Meteren en wel in de 1ste afdeeling. Heusden, 3 Sept. '24. Zaterdagmiddag viel het 6-jarig zoontje van Br. van den hoogen wal- muur, brak zijn dijbeen en liep nog vele verwondingen op. 't Knaapje is ter verpleging opgenomen in het St. Antoniusgesticht. Tot candidaten voor de commissie van advies inzake annexatie zijn in de Prot. Kiesvereeniging gesteld de heeren A. J Leenhouts, Mr. Ruitinga en H. van Wijk. In het hotel „De Gouden Leeuw" is het biljartconcours ten bate van de Harmonie Zaterdag geëindigd. De prijzen werden behaald door de heeren Franco en A. Remie. Bovendien wordt in „Concordia" a.s. Zaterdagavond nog één prijs beschikbaar gesteld voor de teleurgestelde deelnemers. Zondagavond half zeven gaf de Fanfare „De H. Familie" een zomer- concert voor de donateurs. Aangezien het weer te guur was, kon niet buiten gespeeld worden en was het aantal hoorders niet zoo groot ais had kunnen zijn, wat bepaald jammer was voor werkende leden, die onder leiding van hun verdienstelijken directeur, den heer Van Heivoort (Nieuwkuijk), een I van een muziekkiosk. buwenberg; lëgeffTJ v. Bokhoven, P. v. d. Broek, Chr. v. Herpt en Jac. de Wilt. 1 Kaatsheuvel, 2 Sept. '24. De door „Kaatsheuvels Belang" georganiseerde Koninginnedag op Za terdag 30 Augustus is jammerlijk ver regend. De kinderoptocht die om twee uur zou uitrukken, begon onder een miserig motregentje om kwart voor drie zijn wandeling, die in de Hoofd straat moest afgebroken worden om de stortbuien die verrassend neerkwa men. Jammer voor de kleintjes, vooral voor de jongens die hun best gedaan hadden de kleppermarsch van J Mooks in te studeeren. Vooral voor dit nummer bestond veel belangstelling en op alle punten waar hij gegeven werd stroomde het volk bijeen. Ook de sportfeesten op 't Wilhel- mina-terrein verregenden. De R.K. Gymnastiekvereeniging K. G. V. begon heel moedig aan de af werking van haar programma, doch Pluvius stoorde wreed met onstuimige regenvlagende sportieve Quick-ver- eeniging uit Waalwijk was ondanks weer en wegen present, doch ook de voetbalmatch moest worden afgelast. Om zeven uur klonk andermaal de muziek, thans van de Kon. Harmonie „Apollo" die hare medewerking ging verleenen bij de opening van het kegelconcours, andermaal echter gingen de hemelsluizen open, zoodat ook het concert welwillend aangeboden door de Harmonie van het Kon. Muziekge zelschap „Euphonia" moest onder broken worden. Jammer van den dag, die voor K B. een succesdag geweest was bij eenigs- zins gunstig weer, te meer waar door bijna alle neringdoenden veel werk was gemaakt van hunne etalages Zeer bereidwillig bood „Euphonia" Zondag 31 Aug ter compensatie een matinée aan op de Markt, welke uit voering na het 2de nummer wederom werd afgelast om de regen en om 't feitKaatsheuvel nog geen kiosk rijk is. Dat de bevolking echter K. B. krachtdadig wil steunen in haar pogen de muziekgezelschappen der plaats een hun waardige kiosk aan te bieden, moge blijken uit de groote belang stelling, die de opening van 't kegel concours wekte. Na een kleine propa- gandamatch, vereenigde zich het bestuur van K.B. met de Harmonie „Apollo" en vele geinterreseerden in het gebouw der Kegelclub Amoenitas". De WelEd. Heer M. v. d. Wee, Voorzitter der Vereeniging „Kaats heuvels Belang" sprak de volgende openingsrede uit lings, Secretaris der vereeniging „Kaats heuvels Belang" wist ofschoon niet- kegelaar zijnde reeds Zaterdagavond 45 hout te werpen, Sportief en om de niet-kegelaars niet de kans naar den le prijs op baan B te ontnemen is echter door den heer T. deze kaart vernietigd er. de eventueel daar mee te verdienen prijs opnieuw beschikbaar gesteld. Er werd Zaterdag en Zondag reeds druk gekegeld en ook Maandag was er aardige belangstelling. Ook van elders schijnt veel interresse naar 't concours te bestaan, daar reeds van verschillende zijden ons inlichtingen verzocht zijn. Inmiddels zijn de affiche's naar 24 verschillende clubs in den naasten omtrek verspreid. In den nacht van Zaterdag op Zondag is een paard op het land van de boerderij van de weduwe Van der Valk aan den Amstelveenschen weg door den bliksem getroffen en gedood. Nabij Nuneaton (Engmeldt een Reutertelegram heeft Zaterdag een ernstig autobusongeluk plaats gehad. Een dichtbezette autobus ge raakte onderweg in brand met het noodlottig gevolg, dat 5 personen le ven verbrandden, terwijl twee anderen zoo ernstig werden gewond, dat zij eveneens overleden. Vijf personen werden zwaar gewond. Volgens een bericht uit La Paz (Bolivia) is een kruittoren met dyna miet te Te Pisa in lucht gevlogen 15 personen zijn bij het ongeluk gedood. Toen dezer dagen in het Louis- trichard district een politie-sergeant en een ambtenaar van posterijen in het schemerdonker in een auto door een bosch reden, sprong plotseling een leeuwin te voorschijn. De beide mannen moesten den auto tot stilstand brengen en vuurden op het roofdier, dat gewond werd. Vlak daarop werden zij aangevallen door een leeuw, die werd neergeschoten. De moedige mannen zetten hun reis voort, om even later opnieuw door een leeuw te worden aangevallen. Vanuit den anto schoten zij op het woedende beest en wondden het. Den volgenden dag werden de lijken van de drie gevaarlijke viervoeters gevonden. Een officieel bericht uit Lahore meldt nu, dat bij het spoorwegongeluk aldaar 95 personen werden gedood, n.l. 68 mannen, 18 vrouwen en 9 kin deren en 104 gewonden. Het personeel der beide locomotieven werd gewond. De lijn is vrijgemaakt en het verkeer he vat. Nabij het station van Capestang (Fr.) is 'n passagierstrein op een goe derentrein geloopen. Elf reizigers en twee treinemploy's werden gewond. De beide locomotieven en verscheidene wagons werden ernstig beschadigd. Uit het eerste onderzoek zou gebleken zijn, dat een der machinisten schuld heeft aan het ongeluk Volgens zijn eigen verklaring werkten de remmen niet. Gisternacht is te Woensel, bij Eindhoven, ingebroken in het voor malige gemeentehuis, waar thans de gemeentelijke keuringsdienst van waren gevestigd is De dieven zijn door het privaatraampje geklomen en hebben in het gebouw alles onderstboven gehaald. Uit een ijzeren trommel wordt een bedrag van ongeveer f 1000 vermist. 4e Klasse. Trekking van 2 Sept. Getrokken prijzen. Prijs van f 25000 No. 21489 tiental nummers uitstekend ten gehoore brachten. De processie naar Bokhoven ter eere van H. Cornelius trekt dit jaar 17 Sept. e.k. Zaterdagmorgen werd in het R. K. Ziekenhuis alhier opgenomen de melk rijder D. V. uit Haarsteeg, die onder Herpt van zijn kar was gevallen. De man bleek een zware hersenschudding te hebben bekomen en zijn toestand was zoo zorgelijk, dat hem de laatste H.H. Sacramenten zijn toegediend. In zijn toestand is eenige verbetering ge komen. Onze kantonrechter Mr. C. W. van Ommeren is belast met de werk zaamheden van het kantongerecht te Gorkum, terwijl de daar ontstane vacature niet wordt aangevuld. HERPT. Bij de stemming in den Raad hebben na breedvoerige bespre king zich voor de annexatie bij Heusden verklaard de leden A. Verhoeven en De eerste bal hierop door den Voorzitter aan 't rollen gebracht werd onder groot enthousiasme een negen. Door het geheele bestuur van K.B. werden achtereenvolgens twee kaarten afgeworpen met afwisselend, doch niet te groot succes Alleen de heer J, Tuer- f 5000 9521 f 1000 12361 16500 17279 f 400 12848 17062 21176 21218 f 200 11615 f 100 2470 2885 4109 5902 8752 13036 17684 Op 8 Sept. a.s vertrekt ter vie ring van het tweede eeuwfeest de Bossche Processie naar Kevelaer. De pelgrimage zal voor deze gelegenheid worden begeleid door Z D. H. Mgr. Arnold Frans Diepen, bisschop van 's Hertogenbosch. Z. D. H. zal te Kevelaer een Pon tificaal Lof celebreeren en persoonlijk de predikatie houden. Op 9 Sept. zal Monseigneur de Pon tificale H. Mis opdragen. Als feestgeschenk te Kevelaer wordt door de processie aangeboden de blij vende electrischen verlichting der Genadekapel. RAAMSDONKSVEER. Gedurende de maand Augustus werd aan liet Rijkspostkantoor alliiei ingelegd 10190.99 en terugbetaald 20138.70. M. J. Kommers, leerling van de Herv. M. U. L. O. slaagde te Breda bij liet toelatingsexamen voor de 2e klasse der Rijkskweekschool. Voor de DuitschOostenrijksche Onderwij zers kwam bij dhr. Sneep, gedurende Augustus 15.75 in. Wegens vertrek uit de Gemeente bedankte dhr. Dorrenboom als Penningmeester der A. R. Kies vereeniging. Zondag kon in de Herv. kerk op 't Veer geen leesdienst gehouden worden wegens het be vuilen der zitplaatsen door eenige duiven. MADE. De heer S. Antonissen, als 3e candidaat voorkomende op de lijst der Raadsleden voor Made, is als zoodanig op 29 Augustus jl. gekozen verklaard. De eerste, raadslid Roeien vertrok naar Rotterdam, terwijl no. 2 van de lijst A. Kemmeren heeft bedankt. De loting voor de Nationale militie 1925 zal te Made op 1 September a.s. des nam. kwart over drie gehouden worden in het pand wijk A no. 75a gelegen in de Marktstraat. De najaars-keuring van springstieren zal gehouden worden te Wagenberg op Dinsdag 1G September a.s. des namiddags 1 uur. HERPT. De gemeenteraad van Herpt en Bern heeft zich met 4 tegen 2 stemmen uitgesproken tegen de vereeniging van deze gemeente met Heusden en Oud-Heusden.' ELSHOUT. Tegen de annexatie. De inwoners van Oud-Heusden en Elshout zijn heden ter ver gadering opgeroepen om gezamenlijk middelen te beramen 0111 vereeniging met een naburige ge meente te verhinderen. In opheffing der gemeente wordt over het algemeen geen voordeel gezien. Men voelt zich krachtig en sterk genoeg de ge meentelasten en -plichten zelf te dragen en wenscht niets liever dan een zelfstandig bestaan voort te zetten. Mijne Heeren. Bij de opening van liet kegel concours ritst op mij allereerst de taak een woord van warmen dank te brengen aan. liet bestuur en de leden der kegelelub Amoenitas, welke vereeniging zich op ons verzoek direct be reid' heeft verklaard om hare kegelbanen beschikbaar te stellen ten dienste van een door ons te geven wedstrijd, waarvan de baten zullen strekken ten voordeele van het fonds voor het verkrijgen van een mu- ziekkio.sk. Wij zien daarin een bewijs van goede samenwerking aa 11de belangen van onze plaats, welke door ons op hoogen prijs wor den gesteld. Niet minder geldt onze dank voor de me dewerking welke Amoenitas in de organi seering van het concours heeft verleend, evenals ook aan de kegelclub „Houdt de Plank", voor de wijze waarop zij ons zoo spontaan en opofferend is tegemoet getre den. Ik mag in mijn dankwoord zeker niet vergeten het bestuur van den Waalwijk- schen Kegelbond, dat gaarne zijne sanctie aan dezen wedstrijd heeft willen geven, evenals ook aan het clubconcours dat wij hieraan hebben verbonden. Ik zal wel niet behoeven te zeggen dat het fonds dat door onze loterij is gevormd nog niet voldoende is, om voor Kaatsheuvel en zijn beroemde harmoniën waardig, een passende kiosk te bouwen. Daarom heeft het bestuur van Kaatsheu vels Belang naar andere middelen moeten uitzien en bieden wij U, zoowel ingezetenen als niot-ingeze,tenen, de gelegenheid naar prachtige prjjzen mede te dingen, door de ballen over de banen te laten rollen. Wij hebben het concours dusdanig opge zet, dat iedereen, hetgeen" wij trouwens ver wachten. daaraan kan en zal deelnemen en kan en mag het geringe entreegeld voor nie mand eenig beletsel zijn om tot het welsla gen daarvan mede te werken. Daartegen over staat de winstkans naar de keus van prijzen,, terwijl de beoefening der kegelsport, welke nog niet zoo algemeen is, voor TJ de gelegenheid biedt, om Uwe spieren te leni gen en de baten daarvan zoowel besteed zijn aan het doel dat Kaatsheuvels Belang zich voor oogen heeft gesteld, n.l. het verkrijgen Onder de op 31 Aug. door H. M. de Koningin geridderden, treffen we dit. jaar niet minder dan drie geboren Kaatsheuvel- schen aan, n.l. den WelEd. Zeergel. heer Dr. Jos. van Beurden, Adviseur van de R. IC Vereeniging„Vereeniging van den Han- deldrij venden en Industrieelen Middenstand in het diocees 's Bosch", den WelEd. heer Pierre Lombarts, boomkweeker te Zundert, die voor enkele weken het 25-jarig feest zijner beroemde kweekerij herdacht, en den WelEd. heer O. Roestenberg, voorzitter van den voormaligen Ned. R.K. Leder,bewer- kersbond te Kaatsheuvel. Terwijl de drie bovengenoemde heeren met de ridderorde van Oranje-Nassau begiftigd werden, ont ving daarenboven den HoogWelEdGeb. heer Jlir. Mr. E. J. [j. J. Verliepen, Kantonrech ter, wonende te Loon-op-Zand, de benoeming tot ridder in de orde van den Nederland- schen Leeuw. Onze gemeente is dit jaar kwistig bedacht. In dit doel hebben wij elkaar gevonden hij onze loterij, die met Uw aller medewer king een succes is geweest. Laten wij ook thans elkaar vinden in dit concours, opdat door Uw aller samenwerking het spreek woord moge bewaarheid worden, dat een dracht macht maakt. Laat deze eendracht ook hier tot uiting komen, laten wij ons één gevoelen in ons streven voor de belangen van Kaatsheuvel, scharen wij ons eenparig achter de maatre gelen welke Kaatsheuvels Belang zich ook in dit concours heeft gedacht, dan belooft ook de macht de onze te zijn, dan helooft ons concours te zullen slagen en zijn bij dragen te leveren voor het verkrijgen van een muziekkiosk, waarvan de gansche be volking in latere tijden zal profiteeren. In dit vertrouwen en met een krachtig beroep op Uw gewaardeerde samenwerking, hoop ik dat dit concours een schitterend be wijs moge geven van Uw welgemeenden burgerzin en wil ik het gaarne geojiend verklaren." ff ff ff ff ff ff M ff ff

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 7