nieuws uit heusden. "Burgerlijke"stand. stuur in 4 perceelen aanbesteed, het onderhoud van en eenige verbouwing aan de onderwijzerswoning naast de R K. Jongensschool. Laagste inschrijvers waren Voor le perceel Timmerwerk, Qebr. C. en J. v. d. Steen f 345. Voor 2e perceelMetseiwerk André Knoop f 190.— Voor 3e perceelLood- en zinkwerk, Ant de Kroon f 180.— Voor 4e perceelQlas verf en behangwerk B Rovers f 345 Aan wie het werk is opgedragen. Wegens ziekte van mej. J. Rolf, onderwijzeres aan de R. K. meisjes school, is tijdelijk als zoodanig be noemd mej. Demedenis uit Beek, bij Breda. Van Maandag op Dinsdagnacht is bij den landbouwer S. P. in diens schuur gelegen aan de Heikant, nabij Made ingebroken en gestolen een fiets- sleutel en een rijwielbelastingpiaaije. Zondag 14 Sept. zal Ds. Koster te Qeertruidenberg des nam. 2uur in de Herv. Kerk te Made voorgaan, Ds. Vink des v.m. 10 uur te Drimmelen prediken, om des nam. 21 /a uur te Terheijden een vacaturebeurt in de Herv. Kerk te vervullen. Gistervoormiddag omstreeks 10 uur sprong een buis van de waterleiding. De druk van 't water was zoo hevig, dat het wel 2 Meter als een fontein in de hoogte spoot, zoodat een massa water in 'den tuin der kweekerij van Gebroeders Nuyten stroomde. Bij de gesprongen buis ontstond een gat van 2 Meter diepte, en de weg was ietwat ingezakt Voorloopig is er ter plaatse der verzakking een onveiügheidsteeken aangebracht Zoo juist vernemen wij, dat ondanks bericht aan de Maatschappij gezonden, nog niemand is komen op dagen ter herstelling. De weg is reeds l'/2 Meter rond het gat ingezakt. RAAMSDONKSVEER Met ingang van 13 September is het Post- en Telegraafkantoor alhier opengesteld Postdienst 8 m—4 a en 6a-7.JU a. Telegraafdienst 8 m—4 a en 6 a—9 a Telefoondienst 8 m—9 a. GEERTRU1DENBERG. Met ingang van 15 Sept. zal het badseizoen alhier gesloten worden. Het is voor de zwem liefhebbers te hopen, dat het volgende seizoen meer gebruik van de bad inrichting zal kunnen worden gemaakt Bij de politie alhier werd aan gifte gedaan, dat bij den banketbakker C. L. een bedrag van ongeveer f5 uit de winkellade is ontvreemd. DUSSEN. Door de N V. „Alad" is thans wederom een nieuwe autobus in dienst gesteld met 36 zitplaatsen. Zondag a.s. begint hier de kermis en aan vermakelijkheden zal het niet ontbreken. Op 2 plaatsen is er gelegen heid tot dansen. Door de vele regens der laatste dagen is het voor de visschers goed geweest Er zijn veel aal eri paling gevangen, waaronder nogal zware. Onze dorpsgenoot de heer H Simonis, onderwijzer aan de openbare school B alhier, slaagde dezer dagen te Breda voor Hoofdonderwijzer. Een kind van mej Wed. H. vie dezer dagen te water, doch kon nog juist bijtijds gered worden. Ter gelegenheid van de kermis zal de fanfare „Wilhelmina" alhier een matinée geven in de zalen van den heer J. J Leemans. Het ziet er dit jaar treurig uit in den Polder. De gewassen zijn door den aanhoudenden regen grootendeels bedorven. De tarwe vooral staat uit geschoten op het veld en op sommige plaatsen ziet deze geheel groen. De landbouwer W. B. was dezer dagen bezig zijn haver op „ruiters" te zetten. Mocht dit helpen dan zal dit spoedig navolging vinden bij meer dere landbouwers. P. M. zou dezer dagen eens gauw overdwars naar huis gaan en leende van iemand een stok om over een sloot te springen. M. had er niet op gerekend dat de stok ai oud was en zoodoende hem niet aan den overkant bracht, doch midden er in. Met den schrik en een nat pak kwam hij vrij. Met ingang van Maandag j 1 zijn de broodprijzen alhier verhoogd met 2 cent per 2 K.G. De Geref. kerken van Dussen en Meeuwen zijn in overleg getreden om voor deze gemeenten samen één dominé te beroepen. Het fruit is dit jaar weer zeer goedkoop. Zoo kreeg men voor de knolperen deze week^ op de veiling maar één cent per K.G. ALMKBRK. J.l. Maandagavond gaf de Erven van Nelle's van Rotterdam, in de zaal van de heer Dekker alhier een filmavond, over de Thee en Koffie- bewerking, de opkomst was vrij goed maar zou zeer zeker beter zijn geweest, wanneer de inwoners onzer gemeente op de hoogte waren geweest, van de plannen van bovengenoemde firma. J.l. Zaterdag gaf het muziekge zelschap alhier onder veel belangs- stelling, een in alle opzichten goed geslaagd concert in den tuin van den heer C. Dekker. A.s. Zondagavond hoopt voor de Ned. Herv. Gemeente alhier, op te treden Ds. Teikes van Sleeuwijk. WILLEMSTAD. Op de alhier gehou den September-paardenmarkt waren ondanks zeer ongunstige omstandig heden (o.m, slechte weersgesteldheid en in de buurt Landbouwtentoonstel ling) op markt en stallen nog een vrij behoorlijk aantal paarden aangevoerd. Zéér veel kooplieden. Vlugge handel. Men besteedde voor veulens f 127 tot f 200: l'/j jarigen f 300 i f 400; 2'/a jarigen f 450 tot f 550 dat per 100 kilo kolen werden verkre gen 39.3 kub. m. gas, overeenkomende met een verbruik van 254 ko. kolen per 100 M3 geproduceerd gas. Gasaflevering. Geproduceerd in 1923 508910 M3. Voorraad op 1 Jan. 1923 1040 M3. Voorraad op 1 Jan. 1924 509950 M3. 1360 M3. Heusden, 11 Sept. 1924. Vrijdag 12 September, des avonds ten 7.30 uur, vergadert in de Raad zaal de Commissie van advies inzake de annexatie. Bij liet Biljartconcours in 't café Kerkzicht", behaalde de heer P. Leij- ten, den koningstitel. - Blijkens de verschenen Memorie van Antwoord, bestaat er nog veel kans, dat een gedeelte van ons kanton zal worden ondergebracht bij het Kan tongerecht te Waalwijk, een ander ge deelte onder dat van Gorkum. - Zoowel de Panfaire -als de Har monie zullen bij de feesten der Oranje vereniging op 13 September hare me dewerking verleenen. De fanfare ge durende het bloemencorsa, de harmo nie bij de volksspelen. Ook geeft de eerste van 67 uur een concert op de Vischmarkt, de laatste van 7—8 uur. - Alhier is aangekomen het bekende circus „Roberti", dat gedurende een drietal dagen meerdere uitvoeringen hoopt te geven. ~"NIEUWS~ UIT KAATSHEUVEL. - De R.K. Coöp. Vereeniging „Broe derhulp" houdt Zondag 14 Sept. e.k. om 3 uur n.m. in de bovenzaal van het Coöperatiegebouw een algemeene ver gadering vaar de vrouwen. Deze verga dering wordt bijeengeroepen om de leden der vereeniging in te lichten over t afgeloopen boekjaar en het aange kochte gebouw.. Verder zal de heer Mooyman, bestuurslid van den Ned. R. K. Fabrieksarbeidersbond uit den Haag een spreekbeurt over Coöperatie vervullen. In de gecomb. voltallige verga dering van de besturen van de voetbal- vereeniging B. V. V. Berkdijk en de K. S. V. „Wilhelmina" in Café Jan van Dun onder voorzitterschap van den hr. J. Tuerlings gehouden is besloten tot opheffing der B. V. V. Berkdijk. Alle leden van Berkdijk zullen overgeno men worden bij Kaatsheuvel, terwijl Kaatsheuvel behoudens goedkeuring van de diverse bondsbesturen de kleu ren overneemt van Berkdijk. Daaren boven zullen de wedstrijden van het le op het Wilhelmina-terrein en de wed strijden van'het 2e op het B. V. V. ter rein gespeeld worden. Het bestuur van Kaatsheuvel zoomede de elftalcommis sie, zal aangevuld worden met eenige leden uit B. V. V. Ieder voetballer en ieder voetballiefhebber van Kaatsheu vel en Berkdijk zal deze combinatie toe juichen. Dat noch Kaatsheuvel, noch Berkdijk in 't vorig seizoen veel pres teerden mag bekend zijn, doch ieder die de goede krachten van beide vereeni- gingen kent, zal weten, dat uit beide clubs samen een paar elftallen te for- meeren zijn, waarmee zoowel de 3e klas N. V, B. als de le klas B. V. B. zal rekening te houden hebben Daar Kaatsheuvel thans over min stens 4 elftallen beschikt komt de ver eeniging 't komend seizoen in de 3e klasse N. V. B. en de le, 2e en 3e klasse B. V. B. uit. Moge de combinatie het begin zijn van een nieuwe succesvolle loopbaan van de Kaatsheuvelsche1 voetbalsport. Maandagavond vergadert de voet- balvereeniging Kaatsheuvel met het vroegere B. V. V. in een algemeene ver gadering om over te gaan tot het kie zen van een nieuw bestuur en een elf tal-commissie. Het kegelconcours, georganiseerd door Kaatsheuvels Belang mag zich in de blijvende belangstelling van het Kaatsheuvelsche publiek verheugen, Op alle kegeldagen wordt er druk gegooid. Donderdag kregen de banen bezoek van de Waalwijksche Kegel vereeniging. In den korpswedstrijd werd door deze club 334 hout gewor pen, met als hoogste korpswerper de heer Cox met niet minder dan 85 hout in 10 ballen. Aan het uitvoerig verslag om trent den toestand en de exploitatie der gemeente Gasfabriek te Kaatsheuvel over het dienstjaar 1923 dhtleenen wij het volgende. Het in 1923 geproduceerde aantal kub. Meters gas was als volgt verdeeld: Januari 43180; Februari 36980; Maart 44050; April 38300; Mei 40490; Juni 34300; Juli 41340; Augustus 45540; September 44210; Oct. 48730; November 44330; December 47460. In totaal 508910 kub. M. tegen 485230 kub. M. in 1922 of 23680 M3 meer. De voorraad op 1 Januari 1923. aan Afgeleverd 508590 M3. Hiervan verbruikt door Particulieren: 130460 M3. 150542 M3. 41699 M3. a. gewone meters b. muntmeters c. gasmotoren Door de gemeente: a. openbare verlichting b. Raadhuis c. Gem. school Schoolstr. d. Gem. school L. D. e. politiebureau f. bureau wachtmeester Eigen gebruik: a. fabriek en kantoor b. woning c. gasmotoren 322701 M3. 20128 M3. 189 M3. 271 M3. 2 M3. 638 M3. 343 M3. 1443 M3. 9945 M3. 1995 M3. 33225 M3. Door Gemeente Sprang-Capelle 45165 M a. gewone meters b. muntmeters c. gasmotoren d. openbare verlichting 43547 M3. 40902 M3. 2251 M3. 2885 M3. 89585 M3. Totaal generaal 479022 M3. Afgeleverd 50859 M3. Verlies 29568 M3. of 5.18%. steenkolen was In 1923 ontvangen: Neu Market gas nuts Hebburn Kanawka 86500 ko. 699314 ko. 408624 ko. 558813 ko. Totaal 1755251 ko. Verbruik in smederij 251 ko. Voorraad op 1 Jan. '24 1755000 ko. 458000 ko. Gedistilleerd 1295000 ko. waaruit zooals boven te zien is 508910 kub. Meter gas gestookt werden, zoo- SPORT. Voetbalsport. WAALWIJK. Zelden is het voorgekomen dat een voetbalwedstrijd zoo druk bespro ken wordt als de wedstrijd Quick Z.T.C. uit Amsterdam. Én niet ten onrechte. Waar is de tijd dat een Am- sterd. XI-tal kwam spelen in Waal wijk. Deze ligt niet meer in ons ge heugen en dergelijke wedstrijden sche nen voor een Waalwijkschen voetbal supporter niet te organiseeren. Toch is het Quick, dat het aan dorst, om een Amsterdamsch XI-tal uit te noo- digen, dank zij de medewerking dei- vele voetbal-supporters, welke steeds op het Quiek-terrein aanwezig zijn. En dan een XI-tal te krijgen dat saamgestel d is, uit de beste spelers van verschillende clubs, verhoogd nog de belangstelling; om deze redenen is deze wedstrijd het gesprek van den dag. n Wij raden daarom eenieder aan Zondag a.s. een wandeling naar het Quick-terrein te ondernemen en voor al zij die nog nooit een voetbalwed strijd bijwoonden, noodigen wij uit om toch zeker hierbij tegenwoordig te zijn, want nu kan men een wedstrijd aanschouwen als nooit te voren. Quick komt volledig uit, met de vol gende opstelling. Meeth. v. BladelStippent. A. v. HilstP. VerhelstJ. v. Hilst. v. Lier—H. Stippent—v. d. Heuvel Hensen v. d. Griendt. De wedstrijd zal hoogstwaarschijn lijk staan onder leiding van een zeer bekenden zuidelijken scheidsrechter. Aanvang precies half drie. Het Amsterdamsche XI-tal dat Zondag naar Quick komt, arriveert met de trein van circa 11 uur' in Waal wijk. W. S. C.—Oranje-Wit, (Tilburg). De in dit seizoen tot derde klasse gepromoveerde Tilburgsche vereeniging „Oranje-Wit", zal morgen op het W. S.C.-terrein een wedstrijd komen spe len tegen W.S.C. Wij mogen veronderstellen, dat de gasten voor onze plaats direct géén onbekenden zullen zijn. Xa slechts enkele jaren in den Brab. V. B. door gebracht te heben, waarin steeds een der hoogste plaatsen ingenomen werd, gelukte het eindelijk dit seizoen aan deze jonge en energieke vereeniging om -ongeslagen het kampioenschap harer af deeling te behalen, met een zeer schitterend doelgemiddelde. Deze hooge doelcijfers heeft zij dan ook te danken aan Rare watervlugge voor hoede. Daarbij beschikken deze Til- burgenaren over een schitterenden midden-voor, n.l. de bekende speler Pijpers, een speler, die in eene eerste klasse vereeniging gaarne opgenomen zou kunnen worden. Duivensport. KAATSHEUVEL. De Postduivenvereniging „De Postduif", gevestigd bij den heer P. Rijken te Loonschendijk, hield Zater dag een wedvlucht met oude en jonge duiven van uit Schaerbeeck (België). Uitslag: oude duiven: 1, 5, 6 F. Hofman, 2, 3 G. Vos, 4 -J. Treffers, 7 G. Rozenbrand. le overduif P. Rijken. Jonge duiven: 1 W. Haverhals, 2 J. Haverhals, 3 G. Rozenbrand. le over duif G. Rozenbrand. RECHTSZAKEN. LOON OP ZAND. Van 13 tot en met 27 Augustus. Geboren: Cornelia Bernarda Maria d.v. P. A. Veraa en Maria Joli, van der Sanden. Johannes Hendricus Maria z.v. A. C. Berens en Maria Warten- hurg. - Cornelis z.v. H. M. Voogd en Gerd. Damen. Wilhelmina Maria d.v. Lambertus Broeders en Adr, de Louw. Henricus Wilhelmus z.v, Ant. van den Hoek en J. S. Donders. Maria Lena d.v. Mart. de Jong en G. M. Ligtvoet. Adriana Johanna d.v. Antonius Damen en E. W. Ver hoeven. Maria Adriana Antoinetta d.v. F. J. J. Heijs en G. A. Leijtens, Cornelis Jacobus z.v. C. A. Ligtenberg en M. Maes. Cornelia Catharina d, v. P. van Wanrooi) en Joh. G. Dinge- mans. Hendrica Maria d.v. Hub. v. Boxtel en Wil. Damen. Martinus Cornelis z.v. Martinus Verharen en Eng. van Dijk. Maria Cornelia d.v. J. H. van Wanrooij en C. P. v. Gulik Josephina Walthera d.v. Marinus van Önzenoord en Adriana Meeren. Cornelis Jacobus Hendricus z,v. J. A. ■J. Snoeren en Adr. Ver duin. Overlijden: Wilhelmina Antonia Henrica Sins, oud' 32 jaar, echtg. van P. J Kooien. Theodora Adriana M. van Mosselveld, oud 2 weken, d.v. C. .T. van Mosselveld en Adriana Corne lia Muijzelaar. Maria Engelina van Dijk, oud 49 jaar. Johannes Mari nus van Esch. oud j'-ar, z.v. Petrus van Esch en P. A. Laro-s. Carolina Maria Johanna Elisabeth Feitz, oud 52 jaar, echtg. van W. L. M. de Both. ALMKERK. Geboren: Arie z.v. A. Verwoert en B. C. Roubos. - .Tannigje Krijna d.v. M. de Vries en M. C. Candel. Anton z.v. H. Zwart en C. Burghout. Aga tha d.v. P. A. van Herwijnen en J. L. de Zeeuw. Gerrie d.v. J. Ottevanger en J. Schermers. Antonie z.v. P. v. d. Wal en E. Bos. Govert z.v. H. v. d. Wel en N. Kant, Gerarda. Canitia Cicilia d.v. A. v. d. Oord en A. M. J. van der Pluijm. Cornelia d.v. C. Z. Heiblom en W. van Dijk. Abraham Johannes z.v. C. Z. Heiblom en W. y. Dijk. Getrouwd: N. Kon, oud 41 jaar met D. K. Koekkoek oud 34 jaar. Overleden T. Poorten oud 23 jaar. P. van der Stelt, oud 82 jaar. A. v. d. Wel, oud 62 jaar. M. v.. d. Vliet oud 76 jaar. Joli. R. de Pender oud 55 jaar. - M. Romijn oud 30 jaar. G. Lankhaar oud 44 jaar. A. Burg hout oud 79 jaar. DRÜNEN. Over de maand Augustus 1924. Geboren: Wilhelmina J. d.v. P. Biekens-Klerks. Adriana P. M. d.v. H. Laaracker-Veltman. Evert A. z. v. Corn. Jansen-van Wezel Michaël A. z.v. Joh. Bataille-Mardingen Ma rinus H. z.v. Fr. J. Aerts-IJpelaar Woutlirina A. d.v. Mart. v. d. Wiel- Boumans Lambertus z.v. Adr. J, r. Belkom-Schalken Theodoras A. z.v. Joh. van der Sanden-v. d. Wiel Jo hanna Fr. d.v. Willem v. Diem-Ver- hoeven Gijsberta P. d.v. G. Merkx- Pelders. Overleden: Cornelis van Giersber- gen, wednr. van Hendrika Vrijhoeven, 77 jaar. Hendrikus Bakkers 81 jaar. Johanna Maria v. d. Wiel, wed. v. Johannes E. IJpelaar, 73 jaar. Huwelijken: Wilhelmus de Man 25 jaar en Maria van Son 23 jaar. - Willem Vrijhoeven 29 jaar en Lam- berta van der Lee 24 jaar. Gerardus de Brouwer 30 jaar en Antoinetta J. Timmermans 27 jaar. -- Theodoras J. van Gent 27 jaar en Adriana A. Dek kers 22 jaar. Hendrik L. Schroots 26 jaar en Helena M. Dekkers 20 jaar. Mart. J. Huisman 25 jaar en Anto- netta Vissers 23 jaar. GEMENGD NIEUWS. Te Rotterdam is aangehouden de 37-jarige boekhouder J. W- A- ipt Jut faas, administrateur van de Woning- bouwvereeniging Hoograven", aldaar, terzake van verduistering van ruim 4000.ten nadeele van die vereeni ging. Het geheele verduisterde bedrag, ook ten nadeele van anderen, moet on geveer 10.000 bedragen. De aange houdene is te Utrecht in arrest gesteld en ter beschikking gesteld van den Of ficier van Justitie. Ten nadeele van de winkeliers firma de G. en Zn„ te Haarlem, is ger durende den laatsten tijd door een als vol^tA 7 on B. wedstrijd. Dat er van deze Tilbiirgsohe ploeg mo menteel een groote kraclit uitgaat, bewijst wel, dat het zeer sterke Dongen voor en kele weken terug, na veel inspanning, eene magere 32 overwinning wist te behalen. Deze uitslag zal voor ty.S.C. wel vol doende zijn, om de tegenpartij toch vooral niet te onderschatten en met een en ander wel degelijk rekening te houden. De thuis club, welke de laatste weken genoodza; was onvolledig op te komen, zal mori wederom over haren linksdchterspeler kun nen beschikken. De aanvang van bovenstaande ontmoe ting is op half drie gesteld. Voorts zal om 12 uur nog eene aardige ontmoeting plaats hebben, n.l. tusscheif W S.C. 11 en Oranje-Wit II, eene ontmoeting, welke zeer zeker de aandacht verdient. Voor 14 September zijn 2 oefenwed strijden vastgesteld. Half 3 uur R.W.B. I V.V.O. I, Vlijmenom 4 uur de reserve elftallen. Terrein R.W.B. Indien het weer nu eens wil medewerken kunnen we een paar degelijke oefenwed i strijden spelen. We willen vooral de spelers t van R.W.B. I op het hart drukken allen present te zijn, aangezien 21 September de wedstrijd R.W.B.T.S.C., Oosterhout voor de competitie gespeeld moet worden. D.E.V.O. 's Bosch is alsnog in de 3e klas B. opgenomen. Voor a.s. Zondag staat er voor H.E.C. weer een thuiswedstrijd op het programma. K.S.W. I uit Kaatsheuvel komt H. E. C. een bezoek brengen. Naar wij vernemen is K.S.W. gecombineerd met B.V.V. Berkdijk. Als dit het geval is, is het eerste elftal on verwijld veel sterker geworden. We gelooven dan ook wel dat H. E. C. een waardige tegenstander krijgt. Dit is dan ook een re den voor de H.E.C.'ers, om zich geheel te geven, zoodat een spannende wedstrijd te wachten staat. H.E.C. II gaat naar Loon-op-Zand om liet nieuwe terrein van „Cresendo" te openen, met een vriendSchappeljjken wedstrijd, ter wijl H.E.C. III Zaterdagmiddag thuis speelt tegen R.W.B. III en morgen om 12 uur te gen W.S.C. III. SPRANG. Aanstaanden Zaterdag 6 uur krijgt S.V.V. alhier de voeibalvereeniging Waalwijk op bezoek. In het tournooi dat S.V.V. heeft gegeven, hebben zij alles weten te winnen, maar Zaterdag zal het voor S.V.V. aanpak ken zijn om tegen liet sportieve en sterke Waalwijk partij te geven. Het belooft een prachtige wedstrijd te worden. Waalwijk is met zijn spel superieur en S.V:V. is in soliden vorm.. De wedstrijd wordt gespeeld op het ter rein van S.V.V.. Zaterdagmiddag 6 uur. Voetbalsupporters, die van 'n goeden wed strijd willen genieten, zorgen dan op het S.V.V.-terrein aanwezig te zijn. KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel speelt Zaterdag 13 Sept. op het terrein achter 't raadhuis een vriend schappelijke wedstrijd tegen de R.K.T.V.V. Wilhelmina, Tilburg, de sterkste club van de R.K.T. die reeds drie jaren 'achtereen het kampioenschap in de federatie behaalde. Het Kaatsheuvel-elftal wordt opgesteld uit spelers van Kaatsheuvel en 't vroegere ,'.V. 't Wordt heslist een mooie WAALWIJK. Zondag 24 Aug. hield de Postduiven vereeniging ..Besoijeii" alhier, eene wed- luclit vanuit Roermond. De prijzen werden behaald als volgt 1, 3 Th. de Ronde; 2 Jac. Pullens; 4. J. C. Verhagen5, 0. 7. 11 .T. Treffers, 8 Joh. van der Heijden; 9 .T. Verhoofstad10 J. Couwenberg en 12 C. Verhulst. Zondag 31 Aug.'hield deze vereeniging een wedvlucht vanuit Maastricht. De prij zen werden behaald als volgt 1, 6 C. Verhulst; 2 .Tac. Pullens; 3, 4, 5 Joli. C. Verhagen7 Th. de Ronde Verster: 9 .T. Treffers. De Postduivenvereniging „Besoijen gevestigd bij den heer A. Holtzer-Passier alhier, lièeft op haar j.l. vergadering be sloten. eene wedvlucht te organiseeren van ujit Eisden, voor alle vereenigde liefheb ber» van Waalwijk, op Zondag 21 Sept niet jonge duiven 1924. De volgende eere-prijzen zijn aan dezen wedstrijd verbondenle prijs Zilveren Be ker2e prijs een kistje sigaren; 3e prijs zilveren medaille. Deze prijzen zijn geschonken door den heer A. Holtzer-Passier; een zilveren medaille voor de twee eerstgetoonde duiven, door de P. V. „Besorjen".. Inschrijf bil jetten verkrijgbaar vanaf Zon dag 14 September, in het clublokaal; In- schrijfbiljetten in te leveren op Zaterdag 20 Sept, van half drie tot half vier uur, het clublokaal der vereeniging. De prijzen zijn te bezichtigen in het siga renmagazijn van den heer Ant. Verster. V-I Ant. '24, in EEN BLUFFERT. W. Rijken te Den Bosch had z'n pak aan een houtje opgehangen, doch even later was het col- bertcostuum verdwenen, gegapt door H. C. V. Deze werd voor de rechtbank geroepen en had heel wat praats. „Ik heb het pak gevonden" loog beklaagde en dreigde den aanklager te zullen „kapot" maken. Ik behoef geen kleefen te stelen", sneed beklaag de op. „Ik heb thuis wel drie pakken". De eisch luidde 30.— boete, doch het draaide op 2 pop uit, plus een malsche reprimande van den president om 'n ander met z'n spullen met rust te laten. SPAAR DE BLOMMEN! P. van V. mandenmaker en F. C. landbouwer, beiden te Vlijmen, bezochten den Bosch en wan delden door 't plantsoen. Bij bastion Bazejaar rukten ze bloemen uit de perken en versierden er d'r jassen mee. Maar de Bossche agenten zijn er als de kippen l)ij f)ls 't stadsschoon geschonden wordt. En met de blommen nog in 't knoopsgat moesten de jongens halt houden én werden be keurd. Ze keken verbluft en wilden 't doen voor komen als hadden ze maar blaadjes van de boo- Méuu' dat mag ook niet", aldus de Kanton rechter, „je moet van alle versierselen netjes afblijven", 't Blommenplukken kost voor ieder 2 P°P Koete! EUGGEGRAAT! A van G-. uit Waalwijk, een die graag diep in 't glaasje kijkt was al eens voorwaardelijk ver oordeeld onder de bepaling dat lnj geen cafe s meer mocht bezoeken, 't Was om bestwil dien maatregel, doch beklaagde gaf blijk niet veel rug- f.'ofïraat te hebben. De zwakkeling toog toch maai weer naar de herberg en daar moest hu toch absoluut wegblijven. Met voorwaardelijke veroor- deeling valt niet te spotten en zoo komt het dat beklaagde, die de voorwaarden in den wind sloeg er nu voor zal moeten boeten al sputterde hij tegen dat hij nooit meer dronken is. HUISVREDEBREUK. J van der S. en Cornelia B. thans woonachtig te 's-Gravenmoer hadden zich in hooger beroep te verantwoorden van het vonnis waarbij zij dooi den politierechter waren veroordeeld wegens huis vredebreuk te Heusden gepleegd en waarbij J. v d. S. gedreigd had met een geweer. De eisch luidde bevestiging van het vonnis. A maanden gevangenistraf. ZEDENMISDRIJVEN. Het O.M. bij de rechtbank eischte tegen A. E. te Eindhoven, thans gedetineerd, wegens zeden misdrijf onder Heeze 1 jaar en (i maanden gevan- genisstrag met aftrek van voorarrest. Tegen J. M. van D. onderwijzer te Gemonde, detineerd werd wegens zcdenmisdrijl met school kinderen 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf geeischt. C. W. van den B. 21 Jaar, stucadoor te Helmond, thBekllSdtërezake: dat hij den 8 Augustus 1924 te 's-Hertogenbosch met het oogmerk van weder rechtelijke toeëigening heeft weggenomen een ra wiel dat in eigendom toebehoorde aan Th. Ioiene althans aan een ander dan aan hem beklaagde. Eisch: 8 maanden gevangenisstraf. Vanwege het O.M. zijn -2 getuigen gedagvaard. Raadsman Mr. van Meerwijk pleitte voorwaarde lijke veroordeeling op grond van de dieptreurige omstandigheden waarin beklaagde had verkeerd en die aanleiding gaven tot het misdrijl. Uitspraak 25 September. DE KIPPENDIEVEN. W H. Th. bijgenaamd „de Klits" te Heesch, thans gedetineerdMarinus van O. wonende te Heesch thans gedetineerd. Beklaagd ter zake: dat zij in den nacht van op 9 Augustus 1924 of daaromtrent te Berlicum te zanien en in vereeniging met een ander, althans alleen, gedurende den voor de nachtrust bestem den tijd op het besloten erf van A. Bosch, op welk erf een woning stond en terwijl beklaagden zich aldaar bevonden buiten weten en te0en den wil van den rechthebbenden A. Bosch voormeld, met net oogmei-K van weaerrecmenjise toeeigening uit een gesloten kippenhok, althans uit een tot verblijfplaats van kippen bestemd gesloten stee- nen gebouwtje, hebben weggenomen vier en veer tig kippen of ongeveer zooveel en in ieder geval eenige kippen, die allen in eigendom behoorden aan A. Bosch, althans aan een ander dan aan hen beklaagden of een hunner en zulks na zich den toegang tot dat gesloten kippenhok steenen gebouwtje te hebben verschaft en de weg te nemen kippen onder hun bereik te hebben ge bracht door de met een slot deugdelijk gesloten deur van dat kippenhok steenen gebouwtje met geweld open te breken. Tegen den eersten beklaagde luidde de eisch van het O. M. 3 jaar tegen den tweeden 2 jaar gevangenisstraf. Vanwege het O.M. zijn in deze zaken 2 getuigen gedagvaard. Verdedigers Mrs. Weijers en van der Kun hei den advocaat te 's-Bosch pleitten clementie. Marinus van O wonende te Heesch, thans gede tineerd. Beklaagd ter zakedat hij in den nacht van 8 op 9 Augustus 1924 of daaromtrent te Ber licum opzettelijk toen W. Th. te zamen en in vereeniging met een ander, althans alleen, boven vermelden diefstal pleegde behulpzaam is ge weest bij, althans gelegenheid en middelen heeft verschaft tot het plegen van bovenomschreven misdrijf in voege als hierboven vermeld, door gedurende het plegen daarvan bij de plaats des misdrijfs op wacht te blijven staan om tegen over valling en eventueel onraad te waarschuwen. Vanwege het O.M. zijn 2 getuigen gedagvaard. De eisch luidde 2 jaar gevangenisstraf. De verdediger Mr. van Besouw advocaat te s- Bosch pleitte lichtere straf. De president bracht hulde aan de wakkere po litiemannen voor de activiteit waarmede zij ge tracht hebben de dieven te grijpen. Immers indelen tijd van 3 maanden werden op het platte lana zoo hier en daar zamen 700 kippen gestolen totaal ter waarde van 1400. l

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 6