Groot Bal Bericht mh Inzet. 12 per 12 per L C. MORTIER, Waalwijk. Marktberichten. Sociëteit T, R. Canters te Drunen Tacx te Vlijmen oiaris R. Schaap 12725.- Uw Eigenbelang dïdoerteeren dost vsrkoopen. achtTa^ërsönën een noeveeineia Krui- denierswaren benevens geld verduis terd, of ontvreemd. Bij een door de po litie in verband hiermede ingesteld onderzoek bleken hieraan deel te heb ben twee winkeljuffrouwen, een me taalslijper, een dienstbode en vier ge huwde vrouwen. De dienstbode heeft in vereeniging met den metaalshjper en de twee winkeljuffrouwen van Juni 1923 af fraude gepleegd met reclame- bons, waardoor zij zich ongeveer 90 aan kruidenierswaren toeeigenden. Voorts hebben zij, behalve de metaal slijper, ongeveer 2.50 per week uit de cassa verduisterd. Om dit bedrag bij verrekening te dekken, werd het pu bliek met den prijs der kruideniers waren bedrogen. De metaalslijper heeft voor een be drag van 125 aan kruidenierswaren verduisterd; een bus inhoudende pl.m. 20 pond thee werd bij hem in beslag genomen. De vier huisvrouwen hebben voordeel getrokken uit de handelingen van de winkeljuffrouwen en de dienst bode. Zekere A. is te IJsselstein door het openstaan der gaskraan in de ma chinekamer der maalderij aan de Pan- hoven bijna het slachtoffer geworden van gasverstikking. Hij werd bewuste loos aangetroffen, doch spoedig inge roepen geneeskundige hulp vermocht den jongen man te redden. Buren bemerkten gisterenmorgen dat de winkel van mej. M. in de Bree- straat te Leiden gesloten bleef. Toen men een onderzoek instelde, vond men mej. M. bewusteloos te bed liggen, ter wijl de gaskraan openstond; de eerste hulpdienst lukte 't na veel moeite "het slachtoffer bij te brengen. Per politie- brancard werd de vrouw daarna naar het Academisch ziekenhuis vervoerd. Te Nieuw-Vénnep is zekere J. R. met zijn motor in een hoop grint ge reden, tengevolge waarvan het rijwiel omsloeg. Met ernstige verwondingen werd de berijder opgenomen. Op den Oosterhoutschen steen weg bij Breda is een motorrijder, door het springen van een voorband, tegen een boom terecht gekomen. De berij der, zekere C. R. te Beek bij Breda, is ernstig gekwetst opgenomen in het R. K. gasthuis te Oosterhout. Een hem be geleidende dame, kwam er met eenige schrammen af. Dinsdagmorgen stond in de Hei- destraat te Schuttersyeld bij Bruns- sum, een motorfiets, waarvan de eige naar in een woning veftoefde. Een paar kinderen gingen de ma chine bezichtigen. Van kijken kwam erger, met 't noodlottig gevolg, dat de motor omviel en op het 21/,2-jarig kind van S. terecht kwam. Met verpletterd hoofdje werd de arme kleine opgeno men. De dood trad spoedig in. „L. K." In de Prinsenstraat te Groningen is een kind van den arbeider B. in bed gestikt. Zware slagregens en stormen heb ben het eiland Formosa geteisterd. 30 personen werden gedood, 312 ernstig gewond. 3200 huizen werden geheel vernield en 4600 beschadigd. Op het kantje af. De bemanning van een zeiljacht, be staande guit drie Zwolsche heeren, had er op den Gelderschen IJsel bij Kam pen bijna het leven bij ingeschoten. Niet bekend met de kracht van den stroom werd hun boot meegevoerd onder de IJselbrug. De mast raakte het bruggedek met het gevolg dat het vaar tuig omsloeg. Gelukkig wisten de drenkelingen ge noeg tegenwoordigheid van geest te behouden, om zich aan de boot vast te klampen, waarop alle drie nog tijdig door toeschietende roeiers konden wor den opgenomen. Te Mierlo is zekere S., die geheel bezijden den weg liep, door een auto bus aangereden, doordat deze in bot sing kwam met een andere bus en van den weg werd geduwd. Het slachtoffer .werd in zorgwekken- den toestand naar Helmond overge bracht. Te Westzaan geraakten gisterna middag omstreeks 5 uur de twee eenige dochtertjes van den heer Rot, hout handelaar aldaar, resp. 5 en 7 jaar oud, bij het spelen onder een omwaaienden stapel hout bedolven. Men miste de meisjes des avonds pas toen zij niet naar huis kwamen. Om 8 uur werden zij gevonden. Beider borstkas was in gedrukt. De dokter kon slechts den dood constateeren. Gisteravond toen met een ver huiswagen van den expediteur B. de in boedel van den chemiker Klasen zou worden overgebracht naar diens nieu we woning aan de Veïdkampstraat te Enschedé brak op den Wooldriksweg de voetplank van den bok, waarop ge zeten waren de voerman K. van Oyink, de arbeider Scheurs, 2 zoontjes van K. en een zoontje van zekeren de Haas. Allen vielen naar beneden, terwijl tot overmaat van ramp de paarden op hol sloegen. Het 12-jarig zoontje van Kla sen werd door den zwaren wagen over reden en was direct dood, terwijl zijn broertje een been brak. De voerman bekwam een wervelkolom-fractuur .en werd naar het R.K. Ziekenhuis overge bracht. Zijn toestand is ernstig. De ar beider Schreurs bekwam een been fractuur en het zoontje van de Haas eenige ontvellingen. De voetplank is door de politie in beslag genomen. Gistermorgen speelde zich op den Herungerweg een liefdesdrama af. De 24-jarige electriciën J. T. uit Bleriek loste hedenmorgen op zijn vroegere be minde, de 20-jarige dienstbode Marga retha Mëëndriëtal schoten uit een revolver. Het meisje vluchtte den coöp. winkel „de Hoop" binnen, waar in de woesteling haar al schietende volgde. Het meisje werd gewond aan de rugzijde en de linkerhand, echter niet levensgevaarlijk. Door het ener giek optreden van den rijksveldwach ter Horstermans, die den dader aan viel en hem den nog met 2 patronen geladen revolver ontrukte, werd erger onheil voorkomen. De dader is in hechtenis genomen. Oneenigheid tus- sclien de geliefden was de aanleiding tot het drama. De vrachtboot „Amsterdam" van Amsterdam op De Lemmer, die tijdens het noodweer van Dinsdagnacht met averij een schuilplaats had gezocht na bij Schokland, is gisteren met 10 uren vertraging te De Lemmer aangekomen. De passagiers hadden een angstigen nacht doorgemaakt. Van de Wadden af werd gistermor gen door een schip de noodvlag ge- heschen, waarop de reddingsboot van Hollum, op Ameland, zee koos. Verbruik van sigaren, sigaretten en tabak. Het met de tabaksbelasting inge voerde banderolle-systeem stelt in staat na te gaan, hoe en hoeveel door de Ne derlanders wordt gerookt. Het Augus tusnummer van het maandschrift van het Centraal Bureau voor de Statis tiek, bevat daaromtrent eenige cijfers over 1923. In totaal blijken in dat jaar ongeveer 1.060.000.000 sigaren te zijn afgeleverd, vertegenwoordigend een totalen kleinhandesprijs van bijna 80 millioen gulden. Sigaren van 10 cent blijken het meest te worden gerookt (ruim 227 millioen stuks), daarop vol gen de sigaren van 8 cent, (ruim 218 millioen stuks). De bijna 2.000.000.000 afgeleverde sigaretten hadden een totale waarde van ruim 36 millioen gulden. De groot ste aantallen betreffende de 1 cents sigaretten, (bijna 644 millioen), daarop volgen, de 1| cents sigaretten, (316 millioen), 295 millioen van 2\ cent, 250millioen van 2 cent en 218 millioen van 3 cent. Wat de tabak betreft kan worden medegedeeld, dat in totaal' ruim 12.800.000 K.G.^is afgeleverd, met een totale waarde van bijna 29 millioen gulden. De totale kleinhandelsprijs van alle over 1923 gebanderolleerde sigaren, si garetten en tabak bedroeg bijna 145 millioen gulden. Postdiefstal te Kerkrade. Men zal zich herinneren, dat in Sep tember 1922 een pakket, inhoudende 37.000, verzonden door het postkan toor Kerkrade, gestolen werd. Het pak ket was uit den postzak gehaald en een precies er op gelijkend pak, waarin waardeloos papier zat, op dezelfde wijze gelakt en geknoopt als het origi- neele, was in de postzak, welke zak ook weer op de gewone wijze dichtge maakt was. De zak was ntfet een vracht rijder van het postkantoor Kerkrade naar het op een half uur afgelegen sta tion gebracht, daar overgegeven aan den postconducteur van den trein, naar Sittard vervoerd naar het post kantoor aldaar en vervolgens weer per trein naar Maastricht overgebracht, waar bij opening op het hoofdpostkan toor de diefstal ontdekt werd. De ver dwenen 37.000 bestonden uit bankbil jetten en baar geld. Een grondig onder zoek werd te Maastricht, Sittard en Kerkrade ingesteld, doch de recherche stond voor een raadselachtig geval, vooral omdat de zak door zooveel han den gegaan en bovendien Vervoerd was van het postkantoor Sittard naar het station met een wagen, die aan de achterzijde geopend was. De recherche kreeg een vingerwij zing, waardoor later bleek, dat 't pak papier, waarmede het verwisselde pak ket gevuld was, vermoedelijk afkom stig was van het postkantoor te Kerk rade, omdat dezelfde kwaliteit daar ge bruikt werd. Een brievenbesteller van dit kantoor werd verdacht en aange houden, doch deze is later op vrije voe ten gesteld. De koetsier wist aanvan kelijk zijn onschuld te bewijzen, doch hij is later naar Duitsclrland uitgewe ken. De Kerkraadsche recherche hield hem echter steeds onder verdenking. Aan de overzijde der grens leeft de man op grooten voet en had geen vaste ver-, blijfplaats. Veel omgang onderhield hij met zekeren Hollander, een bekend smokkelaar, die vlak aan de grens in Duitschland woonde. De vorige week werd naar de „Tel." meldt, door een dezer beide personen in een café in de omgeving van Aken een bankbiljet van 10.gewisseld, dat aan de eene zijde verkleurd en ook eenigszins ver gaan was, alsof het lang in den grond gelegen had. Dit kwam de Akensche recherche ter oore, die hierin aanlei ding vond in verband met andere ge gevens tot arrestatie over te gaan. Naar verluidt moet een der beide aangehou denen reeds bekend hebben. De einduitspraak in het proces tegen de millionnaireoons Leopold en Loeb, die den jeugdigen Robert Franks te Chicago hebben vermoord, luidt, tegen sommiger verwachting inlevens lange gevangenisstraf. Leopold zou te voren in een laatste onderhoud met journalisten gezegd hebben, een som gelds er onder te willen verwedden, dat hij en Loeb op gehangen zouden worden Verder zou hij op cynische wijze verklaard hebben, dat er hoegenaamd geenreden was, om er zich iets van aan te trekken. Ten einde een toeloop van volk bij de uitspraak te voorkomen, had de rechtbank aangekondigd, dat de pers het geschreven vonnis reeds te voren in haar bezit zou krijgen. Het was dus op slraat verkrijgbaar, nog vóór het werd uitgesproken door de rechtbank. Dat de doodstraf niet tegen hen werd uitgesproken, vond, volgens den rech ter, zijn grond in den jeugdigen leef tijd der beklaagden. Geen enkele minderjarige, die bekend had, aldus de rechter, was in den staat j Illinois ter dood veroordeeld. De aanwending van aspirine tegen alle mogelijke ongesteldheden is overbekend Minder bekend is, dat de uitwerking van aspirine zich ook doet gelden in het rijk der planten, Het Kweekers blad, orgaan van het Hollandsch Bloembollen Genootschap, schrijft, dat toediening van een weinig aspirine in water, waarin sr ijbloemen staan deze beduidend langer frisch doet blijven. Een middel dus tegen spoedig ver welken van bloemen. In den nacht van Zaterdag op Zondag tegen 2 uur heeft zich in de Spuistraat te Amsterdam een bloedig liefdesdrama afgespeeld. De 35-jarige C., expediteur van be roep, had sedert geruimen tijd ver keering met een ongeveer 25-meisje, Willie M geheeten en wonende aan de Spuistraat. Zaterdagavond had het paar in ge zelschap van eenige kennissen, een bezoek gebracht aan een café op het het Rokin. Bij het heengaan ontstond tusschen Willie en haar aanbidder een woordenwisseling, die zoo hoog liep, dat de vrienden blijkbaar vreezend, dat de expediteur, die ten slotte buiten zichzelf van opwinding was wegge- loopen, niet veel goeds in den zin had, het geraden achtten, Willie naar huis te brengen. Hun vrees bleek gegrond. Voor het huis, waar Willie op kamers woont, stond C te wachten Zoodra hij zijn .meisje zag, haalde hij een browning voor den dag en loste een schot op haar. Vervolgens zette hij de revolver tegen zijn slaap trok voor de tweede maal af en zakte ineen. Door het schieten kwamen van alle zijden menschen toegesneld. Zij vonden de beide gewonden badend in hun bloed en bewusteloos op straat liggen. Per autobrancard werden zij nog altijd bewusteloos naar het Binnen- Gasthuis gebracht, waar C. spoedig overleed. Willie M. verkeert in levensgevaar. De kogel is aan de linkerzijde de maag binnengedrongen en heeft het lichaam aan den rechterkant verlaten. door den Voorzitter tot de leden het verzoek wordt gericht van de ter visie ligging der begrooting gebruik te willen maken. Tevens zal men bereid zijn alle gewenschte inlich tingen hieromtrent te geven. De begrooting wordt in ontvangsten en uitgaven op den gewonen dienst vastgesteld op f 29.843 63. Voor de bespreking punt 5 der agendaBespreking verhuringgemeente- landerijen en punt 6 Vaststelling voor waarden verkoop boomen langs de spoorlijn, gaat de raad op voorstel van den Voorzitter over in geheim comité. GEMEENTERAAD. N1EUWKUIJK. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Woensdag 10 Sept des namiddags ten 6V2 uur. Voorzitter Edelachtb. heer v. d Broek. Secretaris de heer v. d. Leede. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergadering met den Christelijken groet en verzoekt den Secretaris voorlezing te doen der notulen vorige vergadering. Deze worden onveranderd goed gekeurd en vastgesteld. AAN DE ORDE Ingekomen stukken en mededee- lingen. Een schrijven van den Secretaris Rijksverzekeringsbank dd. 12 Aug. 1923 houdende de mededeeling tot intrekking van het verzoek tot storting van het'bedrag ad. f1585 ten behoeve van Arn. Coppens, aangezien genoemd persoon als kantoorhouder bij deze gemeente .werkzaamheden van publiek- rechtelijken aard heeft gehad, zoodat j hij derhalve geen arbeider was in den zin der Invaliditeitswet. Voor kennisgeving aangenomen. ingekomen verzoek van het bestuur der Musschengilde alhier, houdende het verzoek,, genoemde vereeniging ter uitkeering premies voor gedoode musschen een subsidie van f 50,— toe te staan. Voorzitter. Aangezien dit verzoek zoo juist is ingekomen, stel ik voor dit tot eene volgende vergadering aan te houden. Wordt aangenomen. Ingekomen verslag accountant G.E.B. Hieruit bleek dat ook ditmaal geen aanleiding werd gevonden tot op- of aanmerking. De winst over het jaar 1923 bedroeg f 186.03'/2. Inkomsten aan stroom en meterhuur f 2538.17. Weth. A. Mostermans. Zoo ik hoorde zeggen is de maximale belasting opge- loopen tot negen. Waar zit 'm dat in Dat scheelt te veel De Voorzitter vraagt van wie hij dat heeft gehoord. Weth. A. Mostermans. Van Jan Wilgers De Voorzitter zegi dat de administra teur B. en W. hiervan in kennis moet stellen en zegt toe het te zullen onderzoeken. 2. Voorloopige vaststelling gemeente rekening dienst 1923. Deze werd vastgesteld in ontvangsten op f 41.270.92, uitgaven f 41.191.98'/a- Saldo f 78 30'/2 3. Aanbieding gemeentebegrooting dienst 1925. Door den Secretaris worden de ver schillende cijfers voorgelezen, waarna VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. Naar wij vernemen zijn aan het postkantoor alhier en voor de daar onder ressorteerende hulppostkantoren 4250 belastingplaatjes voor de rijwielen gezonden. Daarvan zijn verkocht in Waalwijk 2239, in Orongelen 242, in Eethen, waaronder Meeuwen begrepen, 82 en in Sprang 120, dus in totaal 2783 belastingplaatjes een bedrag uitmakend van f8349. Men schijnt in dit ressort dus nog al druk van toepassing te hebben ge bracht, dat men voor 3 fietsen wel met één plaatje kan volstaan Donderdag was het 25 jaar ge leden, dat de heer Jan Manders in dienst trad bij de lederfabriek Gragt- mans en Wiesman alhier. Door een der patroons werd de jubilaris gehul digd voor zijne bijzonder trouwe plichtsbetrachting en geroemd als een voorbeeld van ijver en plichtsbesef. Als aandenken en bewijs van dank baarheid en waardeering werd hem een prachtig gouden horloge met inscriptie aangeboden Ook wij bieden den geachten jubilaris onze felicitaties Wij maken onze lezers er op attent dat, nu het Raadhuis door een huistelefooninstallatie is verborden, men, na het opbellen van 't gemeente huis, steeds moet opgeven met welke afdeeling men wenscht te worden ver bonden, n.l. Burgemeester, Secretaris, Algemeene Zaken, Bevolking, Politie of Kamer van Koophandel. Zaterdag 4 October zal de alge meen geachte Toon Timmermans met zijn echtgenoote Joh. v. Geenen den dag herdenken waarop ze voor 50 jaar geleden door den echt werden ver bonden. Uit de buurtbewoners is een com missie gevormd bestaande uit de hee ren G Wagemakers, E. M Dekkers, J. Simons J. Hornes Jr., L. v. Drunen en G. Mertens, die zorg zal dragen, dat die dag voor de jubilarissen tot een onvergetelijke wordt gemaakt. Waalwijk, II Sept. '24. Eieren 8—10 ct. Varkens f 10—f 13. 's BOSCH, 10 Sept. Op de markt van heden werden aangevoerd 1729 stuks; 8 96stuks hoornvee. 668 biggen. 41 zeugen. 56 schapen. 68 kalveren. De prijzen waren als volgt Kalfkoeien van f 280—f 430 p. st. Kalfvaarzen van f 270—f 395 p. st. Magere ossen en koeien van f 180f 290 Vette ossen en koeien van 0.621 pd le kw Vette ossen en koeien van 0521 id 2e kw Pinken van f 145—f 220 per stuk Zeugen van f 75—f 130 per stuk. Biggen van f 1 752.00 per week. Schapen van f 25—f 40 per stuk. Lammeren van f 20—f 35 per stuk. Handel vetvee willig, traag overigens prijs houdend. ADVERTENTIëN. Te koop FORD TOURING wegens gevorderd seizoen, geh. Electrisch en modern uitgerust. Enkele maanden oud, niet van nieuw te onderscheiden. Prijs f 875 - Te bezichtigen en te beproeven tot MAANDAG 15 SEPT. a.s. bij G. Vos DznSpranq 33324 op Maandag 22 September, 8 uur in „MUSIS SACRUM". 33326 Ondergeteekende betuigt ook namens zijne familie zijn besten dank voor de zeer talrijke en hartelijke bewijzen van belang stelling, in onderscheidene vor men ontvangen, bij gelegenheid van het 100 jarig jubileum van zijn hotel P. W H. VERWIEL, Waalwijk, 12 Sept. 1924 33322 Voor de vele blijken van be langstelling ondervonden bij ons 25-jarig huwelijksfeest, betui gen wij onzen hartelijken dank. A. G. MERTENS. CH. MERTENS Mengelberg en Kinderen. Waalwijk, 11 Sept. '24. 33320 Voor de vele bewijzen van be langstelling ondervonden bij mijn la'^-jarigdienstjubileum betuig ik, in hetbijzonderaan den Heer en Mevr. TIMMERMANS De Nayer en diens geachte familie, mijn hartelijken dank. Zij hebben dezen dag voor mij tot een on vergetelijke gemaakt. MARIE BRUIJSTENS. Waalwijk, 12 Sept. 33321 NOTARISSEN EN 33327 berichten, dat de door hen op 10 September 1924 te 's Her togenbosch geveilde onroerende goederen na inzet en hooging thans staan als volgt Koop 1 «Groot Spijk" f 5500 2 „de Beverspij- ken" f 725.— 3 „de Beverspij- ken" f 725 4 „de Werken" f 1325.— 5 „Hambaken" f 500. 6 „Groot Zuider- veld" f 2000 - 7 idem f 2200.— 8 idem f 3000.— 9 idem f 3200. 10 idem f 3000.- 11 idem f 16025 12 „de Maas kampen" f 7025.— 13 „Veensche Pontveld" f 4500.— 14 Huis afk. van Verroen f 4500.— 15 Tuin f 500.- 16 t 5000 - 17 HeerenhuisC9 f 4000 De huizen zijn te bezichtigen op Donderdag 18 Sept nam. tusschen 2 en 5 uur, tegen ver toon van een door voornoemde Notarissen af te geven bewijs. De toeslag blijft bepaald op Woensdag 24 Sept. 1924, voorm. half elf precies, in het hotel „CENTRAL" aan de Groote Markt te 's Hertogenbosch. te WAALWIJK, bericht dat het Bouwland te Babylonienbroek, (Gemeente Meeuwen) kad. sectie B. No. 301, groot 1.18 70 H.A. is INGEZET EN VERHOOGD op TOESLAG Donderdag 25 September 1924 des middags 12 uur in Hotel VERWIEL te Waalwijk. 33327 Dagelijks kan verhoogd worden. 33244

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 7