noemd. Voorzitter. Wat is uwe bedoeling? Segeren. Van bet grondbedrijf. Voorzitter. Dat alles kan u op de bevelschriften vermeld zien staan. Segeren. Het is maar voor het ge mak. 2.Vaststelling salaris havenmeester. De Voorzitter deelt mede, dat de verordening op de haven- en kaaigel- den 1 October a.s. in werking zal tre den. Burg. en Weth. zijn echter van meening, dat het salaris voorloopig tijdelijk moet worden vastgesteld, om dat men niet weet wat de haven- en kaaigelden zullen opbrengen. De ver ordening is in het leven geroepen om de kosten van het uitbaggeren en m orde houden van de haven, zooveel mo gelijk daaruit te bestrijden en als nu aan den ambtenaar de heele opbrengst moet worden afgegeven, dan schiet men er niets mee op. Voor deze vaca ture is geen oproeping gedaan omdat de functie in geen onderhoud voorziet en het daarom 't beste is een ambte naar te benoemen, wiens functie slechts een klein gedeelte van den dag vergt. Nu zijn er veel menschen die een ambt vervullen, maar omdat het te weinig geeft, er nog iets bij moeten zien te verdienen. Beter is om een man zooveel mogelijk die baantjes in handen te ge ven, dan althans heeft iemand daarin een bestaan. De bedoeling is dus het salaris tijdelijk te bepalen. Burg. en Weth. hadden gedacht van ƒ120 per jaar. Den heer Jansen komt het voor dat 120 nog zeer hoog is. Hij stelt voor het te brengen op 75 per jaar. De Voorzitter meent dat dit bedrag toch al heel gering is. Al is het waar, dat het ambt geen geheelen dag in be slag neemt, toch moet men zich een geheelen dag beschikbaar stellen waardoor men vele andere werkzaam Over het nu aangeboden terrein heeft adressant nog geen antwoord gegeven. De heer Tak zegt dat getracht wordt het bouwplan gratis te krijgen. Timmermans. Het zou aanbeveling verdienen, dat bij het maken van de bouwplannen voor ieder stukje grond werd aangegeven wat het moet kos ten en men niet voor iedere aanvraag koopmannetje moet gaan spelen of gaan leggen mazzelen. De heer Sassen vindt dit een eigen aardige uitdrukking. Koopman spelen moet men wel doen, niet gaan mazze len. Als men een flinke kaart laat ma ken en men geeft daarop de verschil lende prijzen aan, dan speelt men koop man en dat behoort zoo, kan niet an ders. Mazzelen is heel iets anders dan koopman spelen. Voorzitter. U is het dus met de heer Timmermans eens, alleen hecht u meer waarde aan het woord koopman spe len. Sassen. Juist. De heer Timmermans zegt eene an dere bedoeling gehad te hebben, dan de heer Sassen wellicht heeft begre pen. 5. Verzoek M. Sandbergen, huur Ge meente-terrein. - Door den heer Sandbergen wordt gevraagd een stukje grond te mogen huren voor 25.per jaar, wat hij nu reeds 30 jaar in gebruik heeft. Voorzitter. De laatste jaren heeft Sandbergen het niet in huur gehad. Voorheen heeft hij het steeds gebruikt voor opslagplaatsen van riet. Burg. en Weth. komt 25.wel wat laag voor, vooral omdat het terrein door opspui ten in heel wat betere conditie is ge komen en 600 M2 groot is, en stellen voor het voor 40.— te verhuren. Sassen. Wat zou het per M2 opbren gen bij verkoop. Tak. Het is niet vloedvrij en hij heeft nog heel wat gelijk te maken. Voorzitter. De waarde is niet te be te palen. Dat zal van het gebruik afhan gen in een vorige vergadering is ge sproken, moeten worden gerooid. De heer Sassen zegt dat het bestuur den Volksbond aanleiding heeft heden uitsluit. Jansen. Ik zeg niet dat 120 te veel luirr'vaiik stapel'1 hulpenAbT we nog gen, waarvoor, iemand liet noodigheeft. niet weten wat de opbrengst is, is het l gevaarlijk groote sprongen te maken. Timmermans. Ik ben het ook er mee eens, dat het moeilijk is om nu een vast salaris te gaan vaststellen, 75 acht ik tamelijk laag en daarom zou ik voor willen stellen het bedrag voor loopig op 100 te bepalen. Voorzitter. Burg. en Weth. kunnen zich met dat voorstel wel vereenigen. Segeren. Ik ben het daar ook mee 'eens. Men kan later beter het salaris verhoogen dan dat men dat zou moe ten gaan verlagen. De heer Sassen acht het voorzichti ger met het salaris voorloopig op 75 te bepalen. De heer Timmermans merkt op dat de functionaris zijn werkzaamheden moet verrichten met volle toewijding. Wordt nu een zeer laag salaris gegeven dan mag men niet verwachten, dat iemand zijn volle toewijding geeft. Met 5 tegen 2 stemmen wordt het voorstel van den heer Timmermans aangenomen. Voor stemden de heerenTimmer mans, Segeren, Allard, Tak en Smol ders. Tegen de heerenSassen en Jan- sen. 3. Benoeming havenmeester. Aanbevolen worden: le P. C. Goos- sens; 2e G. de Bot en ten 3e P. Wee- reist. De heer Goossens wordt met 5 stem men benoemd. Twee stemmen waren op Bot uitgebracht. Jansen. De menschen hebben hier liever bliek dan bot. Voorzitter. Ik hoop dat Goossens deze functie zal bekleeden op dezelfde wijze als hij zijn ambt als bode vei vult dan zal dat zeker zijn tot aller tevre denheid. Timmermans. Komt er ook een in structie voor hem. Voorzitter. In de verordening is ge deeltelijk opgenomen, waaraan bij zich heeft te houden. Overigens moet de praktijk nadere gegevens verstrekken en zal men later pas kunnen zien wat het moet worden. 4. Verzoek C. v. d. Beek, aankoop van grond. Adressant verzoekt, hem een per ceeltje grond te willen verkoopen, om daarop een burgerwoonhuis te bou wen. De Voorzitter zegt persoonlijk met van der Beek te hebben gesproken. De bedoeling van v. d. Beek is 'n strook grond te koopen van het terrein waar Vitesse thans speelt. Zijn bedoeling is dan te bouwen bij het water en den gevel te brengen aan den grooten weg. Hij wil daar een huisje bouwen zonder verdieping en 350 k 400. M2 grond er bij hebben. Van der Beek is gepensio neerd en wil nu zijn ouden dag daar gaan doorbrengen. Burg. en Weth. meenen dat n-iet op het verzoek moet worden ingegaan, omdat door het bouwen van een derge lijk huisje men de waarde van den Welk bedrijf bedoeld u dat? grond daar gaat verlagen. Het is de bedoeling om daar meer groote, heeren huizen, te laten bouwen en gaat men er dan zoo'n huisje neerzetten, dan wordt het te plattelandsachtig. Er wordt, zooals reeds eerder gezegd, een bouwplan gemaakt en getracht het stukje natuurschoon dat achter dat terrein gelegen is, te behouden. Wel moet getracht worden om te zien aan van der Beek een ander terrein te ver koopen, doch hij woont het liefst een beetje buiten en toch vlak bij de stad. Jansen. Ik kan me met den door B. en W. voorgestel den prijs wel vereeni- gen. Segeren. Het is nu voor 40.goed- kooper dan vroeger voor 25.—. Wordt met algemeene stemmen be sloten het terrein met een opzegtij d drie maanden te verhuren aan van Sandbergen voor 40.per jaar en het terrein goed af te palen. 6. Ingekomen stukken. Aan dé firma v. d. Beijt en v. Riel zal, bij een groot verbruik van electr. stroom een korting worden gegeven. Aan den heer A. J. du Pont, wordt tot wederopzeggings toe vergunning verleend het hemellicht in zijn werk plaats te betrekken door ramen te plaatsen in den westelijken gevel. Vervolgens deelt de Voorzitter mede dat de heer Nederloff niet geheel ac- coord gaat met de condities voor de verhuring van het huis. Door den raad is bepaald dat hij het huis moet huren voor den tijd van 5 jaar. Dat nu wil de heer Nederloff veranderd zien in 3 jaar, omdat hij ook nog 3 jaar huur heeft aan zijn werf. Dat wil niet zeg gen dat hij over drie jaar weg gaat, maar hij wil liever zijn contracten ge lijkluidend hebben. Burg. en Weth. komt het voor dat daartegen geen be zwaar kan bestaan en stellen derhalve voor om aan het verzoek te voldoen. Segeren. Vervalt die drie maanden opzeggingstermijn dan. Voorzitter. Neen, dat alles blijft van gevonden om, naar aanleiding van een bericht door het gemeentebestuur ge plaatst in de Dongebode van 7 Sep tember, eens een onderzoek naar de loonen in te stellen. Hij zal deze thans geven zooals ze hem zijn verstrekt en de heeren zullen zien dat deze nogal varieeren. Bij de P. N. E. M. wordt door sjou wers van ƒ27.50—ƒ30.— verdiend (ongeschoolden). Een sjouwer op de ijzerwerf of elders hier, verdient een kwartje per uur. Wel een groote tegen stelling. De eerste machinisten bij de P.N.E.M. verdienen ƒ48.de tweede 32.IJzerwerfklinkers en dergelij- ken verdienen 2535 cent per uur bij een werktijd van 8| uur. Bij Kommers 40 cent per uur. De sigarenfabrieken geven in doorsnee een loon van 19 De suikerfabrieken 12, 16 en 18, de lijmfabriek geeft 40 cent per uur, de heer Jansen 3.50 h 4.50 per dag en in het landbouwbedrijf is het al heel treurig, want zoo hoorde hij zeggen dat de heer Segeren zijn knecht met 8,per week betaald. Of het waar is weet hij niet. Uit het overzicht blijkt dus dat de sjouwers, werkzaam bij de P.N.E.M. eu de S.S. gelukkige sjouwers zijn. Uit al die gegevens kan men zien dat van de meeste loonen niets kan worden overgespaard. Hij geeft dan ook in overweging dat, wordt straks om steun gevraagd, met deze toestanden zal worden rekening gehouden. Vervolgens wijst hij nog eens op het onbillijke van gelijkstelling van geor- ganiseerden en ongeorganiseerden. Be dacht mag wel eens worden dat de georganiseerden bij werkloosheid niet aanstonds bij de gemeente behoeven aan te kloppen en ongeorganiseerden wel. Spreker kan niet begrijpen waarom het noodig is dat in ons dierbaar Zui den een verschil van loon moet be staan van 25—30 met dat van bo ven den Moerdijk. Het Zuiden, ons zoo ontzettend dierbaar, moet dat gebruikt worden om zulke loonen te geven? Hij hoopt later gelegenheid te hebben hier op nader terug te komen. De Voorzitter wil na zijn verlof daartoe gaarne gelegenheid geven. Wat betreft de bekendmaking betreffende de uitkeering, die heeft niets anders ten doel gehad dan om de menschen te laten sparen en als er maar een is die daartoe naar aanleiding van die alles van de daken wordt afgekondigd, en ik weet ook wel dat men ongaarne ziet, dat ik onze gemeente in een an der daglicht stel dan zij wenschen, maar 'tkan niet anders omdat ik zoek verbetering van toestanden, van toe standen die hemeltergend zijn. Zou het overdreven zijn als we eens journalisten van groote bladen vroe gen om dfjfcen toestand aan den kaak te stellen. In ieder geval maak ik een voorstel om deze krot-woningen té laten inspecteeren door onpartijdige mannen en liefst zeer spoedig, al is het de volgende week al. Ik ben er van overtuigd dat zij hun advies onpartij dig zullen uitbrengen en dat de heeren Regenten er dan van zullen afzien om op den ingeslagen weg voort te gaan en de hun toevertrouwde gelden ook zullen beleggen in arbeiderswoningen. Dan handelen zij naar den geest en den wil der schenkers niet alleen, doch voldoen dan ook aan het gebodBemin Uwen evennaaste gelijk U zeiven. Segeren. Het spijt mij dat ik den heer Sassen op een leugen moet be trappen, want nu heb ik recht te twij felen of alles wat hij heeft gezegd wel waar is. Hij zegt dat ik een knecht met ƒ8.— per 'week uitbetaal. Heel mooie propagandapraat voor hem. Weet mijnheer Sassen wat ik hem stiekum geef, waarom zegt hij er niet bij dat het een oud man is. Nu ik hem op zoo'n grove leugen betrap, die hij in het openbaar uit, nu zal hij mij wel niet kwalijk nemen, als ik zeg dat ik aan meer bij hem ga twijfelen. Ik kan me, mijnheer de Voorzitter, ver dedigen, maar hij, Sassen, tracht ons wat wijs te maken. Voorzitter. De heer Sassen zegt niets, hij zegt zoo te zijn ingelicht, dan is dat geen leugen. Zoo, ik zeg dat het een bekendmaking is toe overgegaan, dan is al wat bereikt. Het gaat toch niet aan om, wanneer twee menschen werk loos worden, een die 15 h 20 heeft verdiend en de ander 30 k 35, te gelijk maar weer uitkeering te ver- leenen. Zoo iemand die b.v. nu in Breda 35 per week krijgt, kan en moet wel wat overhouden en kan men niet over één kam scheren met iemand die hier maar 15 heeft. Sassen. Men moet niet te veel_ aan theorie doen. Mijnheer de Voorzitter, de voorbeelden moeten van boven af komen en die zijn heden nog lang niet goed. Openlijk doet men alsof men water drinkt doch stiekum drinkt men wijn. Waarom zulke rotte toestanden laten bestendigen. Dat mag niet. Ieder een moet medewerken die opgeheven te krijgen. verder, ben Deze morgen, gaat spr ik met den heer Jansen nog een bezoek .„„if,. I gaan brengen aan de villa's staande Voorzitter zegt, dat destijds een in de WateiTOortstma^ ook wel ge- bü dra een is gedaan voor de kiosk. Zoo noemd de roode rokken buurt. Wij zij °f «n »paarba„kl,ockje van ƒ99.85 I- 1MWC,K terwijl door den heer Timmermans, als Voorzitter van het feestcomité een bedrag van ƒ140 is overhandigd. Voor dat bedrag is aangekocht het meubi lair voor de kiosk. Een bedrag van 12.15 is over, wat gebruikt zal wor den om in het voorjaar planten aan te koopen. Van de Regenten der Stedelijke Godshuizen is éen schrijven ingekomen (vaarin zij mededeelen, dat ze van oor deel zijn dat er geen gronden aanwe zig zijn om een onderhoud met den ■aad te hebben. zoo vrij geweest om eens een inspectie te houden. Het eerste bezoek was bij de Wed. de Vries. Het gezicht daar op zolder is zoo mooi. Men moet zien hoe mooi dat men door de reten en spleten van het dak en de muurtjes kan zien, hoe de lieve-heer-beestjes naar binnen komen en den bewoners het naderen van den lieven winter verkondigen. Bij van Tilburg vroeg men ons naar een gordijn, want voor een open pri vaat staat zoo'n gala-kleed zeer goed en kan veel bedekken. Bij oen bekend visscher bestaat het privaat uit een Segeren. leugen is. Jansen. Ik zeg dat alles waar is en i de beschrijving van de ellendige wo- j ningtoestanden ook juist zoo is. Dat kan een ieder constateeren. Gaat zelf eens de huizen in oogenschouw nemen dan zal je zien hoe die arme stumpers daar huizen. Dat is schandelijk en dat mag niet langer zoo blijven. Als ge zelf0 eens gaat kijken, dan weet ik zeker dat ge je handen in elkaar zal slaan. Men kan wel zeggen dat men zuinig moet zijn en dat is ook zoo, men moet zuinig zijn, maar dat neemt niet weg dat het verkeerd is zulke toestan den te laten bestendigen, dat is een gruwel en mag niet. De Gezondheids- Commissie moet ingrijpen en doet die dat niet spoedig, ik begrijp niet hoe het mogelijk is dat ze dat al niet eer der hebfien gedaan, dan hoop ik dat Burg. en Weth. maatregelen zullen treffen. Voorzitter. Wij hebben geen bevoegd heid. Jansen. Burg. en Weth. moeten de Gezondheids-Commissie er op wijzen. Die schandelijke toestand mag niet langer zoo biijven voortbestaan. Ook de weg, en daar kunnen Burg. en Weth. toch wel wat aan doen, is zeer slecht. Vlak voor de deuren ligt de modder wel een halve meter hoog en achter de huizen is het nog erger, zoodat de menschen nooit dan door den modder heen, in hun krotten kunnen komen. Ik geloof dat het toch niet teveel ge vraagd is, om daarin verbetering te brengen. Voorzitter. Men hangt van den toe stand der finantiën zoo af. Er moet zooveel worden gedaan. Sassen. Maar zulke toestanden mo gen niet worden bestendigd. Voorzitter. Waar moet alles van be taald worden. Sassen. Met een beetje goeden wil is er veel te bereiken. Voorzitter. De belasting zal nog kooger worden als men alles op de be grooting wil brengen. Jansen. Laat alles staan, desnoods ook de Koestraat nog, maar daar kan eenvoudig niet langer worden gewacht Het is niet meer te verantwoorden, want het is niet mogelijk dat daar iemand gezond kan blijven. Sassen. Is U daar wel eens geweest, Mijnheer de Voorzitter. Voorzitter. De toestand is daar in derdaad treurig, niemand die anders De Voorzitter sluit hierover het dër bat. Jansen. Zou het niet beter zijn om het oude Militaire gebouw, waar nu die woonhuizen van zijn gemaakt, te sloopen. De Koestraat werd dan een doorgaande straat en men kan dan aan beide zijde van den weg bouwgrond gaan verkoopen. Voorzitter. Dat voorstel brengt nu geen geld in het bakje, maar zal geld uit het bakje halen. Zoo'n zaak moet grondig worden voorbereid en kan in het bouwplan worden opgenomen. Jansen. Als de weg open werd ge maakt, zou de passage heel wat druk ker worden en het zou een mooie werk verschaffing zijn. Voorzitter. Toeristen komen wel langs, maar niet door de gemeente. Bovendien zou ik, waar zoo'n groote nood is aan arbeiderswoningen, geen vier goede woningen gaan afbreken voor er andere zijn. De heer Jansen geeft in overweging om het in de toekomst te doen. Vervolgens informeert de heer Jan sen of het gat aan den loswal al dicht is gemaakt. De Voorzitter zegt, dat het daar al een paar maal in orde is gemaakt. Voor het goed in orde kan komen zal er nog wel wat tijd overheen gaan. Tak. Er komen hier heel veel men schen van buiten die hier hun boterham moeten verdienen Indertijd is de Bouwvereeniging van plan geweest, nog wat arbeiderswoningen te bouwen. Zou het geen aanbeveling verdienen, om nog eens te vragen of ze dat plan ter hand willen nemen. Segeren. Als men den officieelen weg wil bewandelen en alles laat aanbe steden, dan be# ik daar wel voor, an ders niet. Voorzitter. Wij kunnen het nog eens vragen. Daarna wordt de vergadering ge sloten. BINNENLAND. DE OPENING DER STATEN-GENERAAL. H. M. de Koningin heeft gistermid dag om half twee met den gebruikelij- ken staat de nieuwe zitting van de Sta- ten-Generaal geopend met het uitspre ken der volgende TROONREDE: Het verheugt Mij, leden der Staten- Generaal, weder in uw midden te ver schijnen. Schoon alle zorgen nog niet zijn weg genomen, mag gehoopt worden, dat de economische crisis thans haar diepste 'punt heeft bereikt. Zelfs valt voor 't oogenblik in som mige opzichten eenige, zij het geringe, opleving van handel, landbouw en nij verheid waar te nemen. Ook de verbetering in den toestand van 's lands financiën kan als een lichtpunt worden beschouwd. Het vooruitzicht is gewettigd, dat indien ook de thans bij de Staten-Gene- raal nog aanhangige maatregelen van financieelen aard zullen zijn tot stand gekomen, de gewone uitgaven en in komsten voor het dienstjaar 1925 in evenwicht zullen zijn. Hoewel aldus het onmiddellijk drei gend gevaar voor 's lands financiën zal zijn gestuit, moet niettemin met onverzwakten ijver naar verdere bezui niging worden gestreefd, ten einde mede daardoor de noodzakelijke voor waarden te scheppen, welke voor het herstel van de volkswelvaart onmis baar zijn. De betrekkingen, welke wij met de andere mogendheden onderhouden zijn van den meest vriendschappelij- ken aard. Andermaal zullen u voorstellen wor den gedaan tot regeling van de sterkte en de samenstelling der zeemacht en tot verdeeling van de kosten daarvan over de Staatsbegrooting en de begroo ting van Nederlandsch-Indië. Wetsontwerpen tot heffing eener be lasting op weelde-verteringen en tot verlaging van sommige te zeer druk kende directe belastingen zijn in voor bereiding. De indiening van een wetsontwerp tot nadere regeling van de verplichte ziekte- en ongevallenverzekering van JanïmTkTad niet anders verwacht, gat in den grond zooals men het vroe- treung, "ïomt de steun- leiders is spoedig te wachten terwijl I „at- hi de soldaten aantrof. De man I zaï zeggen, I„nhm.rn™ van wet betretfen- Sassen. Burg. en Weth. hebben een onderhoud gehad met het college van Regenten. Kan u daarover soms eeni ge mededeeling doen. Voorzitter. Ja, wij zijn uitgenoodigd door de Regenten om tegenwoordig te zijn bij het opmaken der kas. Een oogenblik hebben wij gedacht of wij aan deze uitnoodiging gehoor zouden geven, ja of neen. Wij hebben gemeend goed te doen door wel aan de uitnoo diging gehoor te geven, opdat een be tere verstandhouding tusschen den Raad en Godshuizen wordt verkregen. Op die conferentie heb ik de hoop uit gesproken, dat deze eerste conferentie door meerdere zou worden gevolgd en dat de verstandhouding tusschen raad en college van regenten beter zou worden. Sassen. Ik sluit me dan volkomen bij deze vrome wenschen aan. Rondvraag. De Voorzitter deelt mede dat van het Militaire gebouw in de Koestraat thans de vierde woning is verhuurd, dat aanbesteding van steenkolen heeft plaats gehad welke is toegewezen aan Kwaaitaal, die 2.80 rekende voor een mud anthraciet. Verder deelde hij nog mede dat de boomen, waarover door den heer Jan ger bij de soldaten heeft plan om patent aan te vragen voor dit soort privaten die in het jaar 1924 heel goed voldoen. Bij Radiks is het dak zoo slecht, dat het dreigt in te vallen. Hij wil het nu aan den he mel vastmaken. De villa van J. van Strien is zöo economisch mogelijk in gericht, daar is het privaat heel ge- mütlich in de slaapkamer. Mijnheer de Voorzitter, zonder dikke woorden te gebruiken, vinden wij dien toestand hachelijk, schandelijk zelfs en dan vraag ik mij afIs het overdreven van mij om voor onze arbeiders andere woningen te vragen, om verbetering van hunne krotten. Thans is het treu rig, diep treurig en kan het niet lan ger meer. Vragen die menschen be leefd om eenige verbetering, dan wordt hun direct koppig geantwoord: als het je niet bevalt, dan moet je maar vertrekken en dan berusten die men schen maar weer in hun lot, wetend, dat er geen andere woningen zijn. Is dat niet treurig om zulke men schen aan hun lot over te laten en te zeggen gaat er maar uit, als het je niet uitkeering weer en wie zal dat betalen. Sassen. Ondanks dat alles, zijn wij het toch uit naastenliefde verplicht, Segeren. De heer Sassen praat alle maal lekker. Wie zal alles betalen. Hij betaalt nog geen 3 cent belasting en schoolgeld al evenmin. Voorzitter. Dat wordt te persoon lijk. Segeren. Hij heeft gezegd dat ik m n knecht met ƒ8.— per weck uitbetaal en dat is onwaar en wat, ik zeg is waarheid, dat weet u ook. TJ hebt hem laten zeggen wat hij wil, maar dan móet u mij dat ook laten doen. Jansen. Het is belachelijk, als er voor die arme menschen iets gedaan moet worden, dan is er nooit geen geld, maar moet er een bijzondere school komen, dan is er geld genoeg, dan moet het er maar komen. Waarom is er voor zulke ongelukkige menschen nooit geen geld. Het is treurig. De heer Sassen acht het niet fair om persoonlijk te worden. Segeren. Je bent het zelf eerst ge weest. Sassen. Als u zooveel schoolgeld bevalt. Foei (oei, voor aulke menschen,dan ïouden er beel Twt«l dat er Mer menschen wat tvijse menschen in de stad meer zijn die het niet aardig vinden, dat dit rondloopen. verdere ontwerpen van wet betreffen de de herziening van de sociale verze kering in voorbereiding zijn. In den financieelen en economischen toestand van Nederlandsch-lndië valt vooruitgang te bespeuren. De ontwerp-begrooting van dat ge biedsdeel, welke u eerlang ter overwe ging zal worden aangeboden, recht vaardigt de verwachting, dat het tijd perk der tekorten op den gewonen dienst afgesloten is. Bij die begrooting zullen voorstel len aan uw oordeel worden ondei wor pen strekkende om tegemoet te komen aan de bezwaren, welke voor rechts personen aan de bestaande belasting regelingen verbonden bleken te zijn. Aan de voorbereiding der instelling, op de grondslagen der bestuurshervor- ming, van de provincie West-Java, zal de laatste hand worden gelegd. De aanstaande opening der rechts- hoogeschool te Batavia is wederom een schrede op den weg der geestelijke ontwikkeling van Indië. In Suriname blijft de staat der lands- financiën zorgelijk en maken handel en bedrijf nog steeds moeilijke tijden door. De gang van zaken in Curasao stemt

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 2