voor 14 dagen tegen w.s.c., zoo had de fijn bijna jtlle naar oorspronkelijke eMPn"-CToi?dlr^^ Waalwijkers poseerden voor de personen; zo was God de Vader een 100-jarige uit deze plaats. Het torentje is de oude toren in Baardwijk. De aan gebrachte bijbelteksten zijn 'Weest vruchtbaer ende vermenigvuldiget'Gen. I, 128; 'Dese verborgent- heijt is groot; doch ick segge op Christum ende op de Gemeijnte', Eph. V, 132; 'Het en is niet goed dat de mensche alleen zij', Gen II, 18 en Het gene dat Godt te samen gevoegt heeft en scheijde de men- schen niet', Marc. X, 19. De lambrizering van staande delen, gevat in een stijl- en tegelwerk en met bronzen bouten bevestigd aan de muur, is van Slavonisch eiken half kwartier gezaagd. De wanden j waren oorspronkelijk getamponeerd in een kleur die zorgvuldig was afgestemd op de muurschilde ring. Jammer genoeg is er later behang op geplakt. Het wandtapijt is van Veerle Dupont (België). Oud- Hollands is het meubilair, uitgevoerd in eikenhout, bekleed met Argentijns leer. De tafel heeft een mooi massief blad. Deze is een geschenk van Waalwijks Belang in 1937. tuurlijke kleuren. Theo van Delft maakte de gegoten buste van Koningin Juliana en E.L.W.R. Harm Speyart van Woerden de bronzen plaquette van Ko ningin Beatrix. In de hoge eiken raamkozijnen zijn de spreuken 'Eendracht maakt macht', 'Dispereert niet' (van J.Pz. Coen) en "t Kan verkeren' (van Bre dere). Aan de zolder hangt een handvervaardigde bronzen lamp met dertien lichtpunten. Het gehele meubilair is gemaakt van Slavonisch eiken naai ontwerp van de architect. Alle houtverbindingen zijn zichtbaar uitgevoerd. Tafelpoten verjongen naar beneden met verlopende schuine kanten. Stoel poten ook, maar anders. Doodlopende schuine kan ten en veel details maken duidelijk dat het meubilair grotendeels als handwerk is uitgevoerd. Op de vloer ligt een Deventer vloerkleed. De oor spronkelijke gordijnen waren van groen velours waarin drakenfiguren waren uitgeschoren. De publieke tribune is door openingen in een wand verbonden met de raadzaal. In de achterwand van deze ruimte is in het midden het wapen van Waal wijk aangebracht, daarnaast aan de Baardwijkse zij- de het wapen van Baardwijk en aan de Besoyense kant het wapen van Besoyen. De wapens zijn uitge voerd in tegels in de natuurlijke kleuren. Trouwzaal De trouwzaal is qua constructie hetzelfde als de raadzaal. De noordelijke wand bevat een muurschil dering van Theo van Delft. Van Delft kreeg de uit drukkelijke opdracht dat de wand als begrenzing van de ruimte herkenbaar moest blijven. Daarom bevat het werk geen perspectief. Het stelt een para dijselijk tafereel voor met Adam en Eva omringd door bloemen, dieren, engelen en God de Vader. Raadzaal Zware eiken moerbalken, opgelegd op consoles en kinderbalkjes dragen de zoldering boven de oude raadzaal. Langs de wanden is een lambrizering aan gebracht van gesorteerde Slavonisch eiken delen. Dezelfde zoldering en lambrizering zijn ook in de trouwzaal aangebracht. De wanden van de raadzaal zijn gemetseld in een gele Friese baksteen. Boven de deur is in een ge kleurd tegeltableau een klok aangebracht. Verder in een zandsteen reliëf een portret buste van Koningin Wilhelmina, vier tegeltableaus met bloemen (krui pende boterbloem, dagkoekoeksbloem, haagwinde en springzaad) en het wapen van Nederland in na- zoodat het einde kwam met 32. I D V73 iwin Had Kaatsheuvel willen werken, zooals I n3Sr K01ÏÏ6 QC llCntÖ6Gld6fl I aangeschaft. Hij zal voor <le justitie worden ge- De raadzaal met meubilair.

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 10