Jw psche St Antoon Tieleo. ffaalwp. 2e Meisje. nijplanken, tanzblokken, choenrekken. «0HIN Bonis, Besoijen, \m\ 436e Staatsloterij. één proeforder overtuigt U! vraagt, V over den provincialen weg te veel gehinderd wordt. t Men zoekt nu naar een middel om j de moeilijkheden op te lossen. TILBURG. In de Dinsdag gehouden raadsvergadering deed de voorzitter op verzoek van den heer Prins, mede- deelingen omtrent het niet-uitnoodigen van vertegenwoordigers van Handel en Industrie, bij gelegenheid van het be- Ingezonden Msdedeelingen. Heusden, 9 October 1924. Met goed gevolg werd hier te water ge- r. r laten het stalen Ryu schip „Josephine", met zoek van H. M de Koningin. Een en j hoofdafmetingen van so m. by 6.6 m. by ander was niet geschied, eerstens om- De meest gevoelige huid laat zich volstrekt Pijnloos Scheren, door de baardopper- vlakte vóór het inzeepen éérst in te wrijven met een weinig PUROL. NIEUWS UIT HEUSDEN. dat de raad geacht kan worden de geheele bevolkingte vertegenwoordigen en tweedens uit zuinigheidsoverweging De behandeling van de nieuwe politie verordening kreeg eindelijk haar be slag. Het sluitingsuur der koffiehuizen werd van 11'/, op 12 uur gebracht. Op Zaterdag 11 October as. zullen de openingsplechtigheden der nieuwe gebouwen van de R. K. Leer gangen aan den Bosscheweg, Tilburg plaats hebben. Na een Pontificale H. Mis, welke in de kerk van den H. Jozef, Heuvel zal worden opgedragen door Z. D. H. Mgr. A. F. Diepen, zullen om 11.30 de gebouwen plechtig worden ingeze gend. Onder de H. Mis zullen vier Til- burgsche kerkkoren n.1. Heuvel, Hasselt, Hoefstraat, en Loven (50 zangers) een nieuwe vierstemmige Mis „Missa in honorem Reginae Pacis" van W. van Kalmthout, onder leiding van den heer Alf. Vranken uitvoeren, terwijl de com ponist de heer W. van Kalmthout, zijn compositie op het kerkorgel zaj ver tolken. Voor deze gelegenheid zal er hedenavond^ om 9 uur in boven genoemde kerk een generale repetitie plaats hebben welke voor alle belang stellende katholieken toegankelijk is. Gezongen zal worden Ecce Sacerdos van Alf. Vranken, vierstemmige mis van W. van Kalmthout, Haec Dies van Alf. Vranken. Men deelt ons officieel mede, dat naast verschillende leden van het Doorl. Episcopaat o.a. de Bisschop pen van 's Bosch, Roermond en Breda, ook Z Exc. de Minister van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen en Z.Exc. Minister Ruijs de Beerenbrouck de laatste als oud-curator der Stich ting alsmede andere voorname auto riteiten w.o. de Commissaris der Ko ningin, leden van Gedeputeerde Sta ten, Eerste en Tweede Kamerleden, Burgemeester en Wethouders en vele leden van den Tilburgschen Gemeen teraad, de opening zullen bijwonen. De Voorzitter van het Curatorium Mr. A. Baron van Wijnbergen zal het openingswoord spreken. Na de inze gening zal de Rector Dr. Th. Goossens eene rede houden. Om 1 uur wordt een bezoek gebracht aan de Academie van Beeldende Kunsten der R. K. Leer gangen in de Vincentiusstraat, terwijl om half vier een muziekuitvoering wordt gegeven in de zaal der R. K. Werkliedenvereeniging, Tuinstraat. DUSSEN. De jongejuffr. G. Pols alhier had dezer dagen het ongeluk met een pink tusschen het portier van de autobus „Alad" bekneld te geraken, waardoor het bovenste lid van haar pink werd afgeknepen. Zekere B. v. L. uit deze gemeente had Zondagavond het ongeluk met zijn rijwiel even buiten 's Gravenmoer over een hond te vallen en bezeerde zich aan voet en pols, terwijl het rijwiel en de lantaarn eenigszins beschadigd werden. Het bieten-lossen, schepen en laden alhier is aangenomen door H. Spiegels voor 58 cent per last. ALMKERK. De collecte alhier gehou- j den voor het Roode Kruis bracht op 21.—. In deze gemeente heeft de collecte voor 't Blindeninstituut „Barthimeus" opgebracht de som van ruim 120. CAPELLE. De hr. G. R. uit Waspik had Woensdag op de Nieuwevaart het ongeluk met zijn auto in de vaart te geraken, tengevolge van het te ver uit wijken voor een tweetal passeerende auto's. Behoudens eenige materieele schade liep dit ongeval zonder persoon lijke ongevallen af. Zondag 12 October zal Ds. Vink des voorm. om 10 uur in de Herv. kerk te Drimmelen voorgaan om des nam. half 3 te Dongen een vacature beurt te v'ervullen. Tot sub-ontvanger alhier is in de plaats van den heer Adr. v. Beek be noemd de heer D. Schuller, kantoor houder bij het hulppostkantoor. Naar wij vernemen hebben de repetities der zangvereeniging „de Heidebloem' 'onder leiding van den hr. v. d. Kolk een aanvang genomen. Deze week zijn de eerste suiker bieten ter verscheping op het haven terrein aangevoerd, terwijl de eerste scheepsladingen pulp zijn aangekomen. Door een en ander heerscht aan de haven een meer dan gewone bedrijvig heid. Voor de Ned. Herv. gemeente zal a-s. Zondag optreden Ds. A. Meijers en wel des voormiddags half 10. 2.27 M., met een laadvermogen van 550 ton, terwyi de kiel gelegd werd voor een derge- iyk schip eveneens voor Nederlandsche re kening. Naby de stad had een schipper het on geluk in het rlüm te vallen op een voorby- varelid schip, zóó dat hp één zyner beenen brak. Met de sleepboot werd hy aanwal gebracht en verder per brancard ter ver pleging vervoerd naar het St. Antonius-ge- sticht. Abonneert U op en Adverteert in DE ECHO VAN HET ZUIDEN", het meett geleeen blad in de Lang t+raai en Omgeving. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. De modevakschool „Ensaid" van Mevr. Knapen uit Utrecht, Leerares mej. Th. Leuven alhier hield Donder dag een tentoonstelling van 't door de leerlingen gemaakte werk, in de zaal van Euphonia. Op smaakvolle wijze waren de verschillende papieren man tels, jurken, blouses, ondergoederen en verdere kleedingstukken langs de muur en op bustes tentoongesteld. Er was werk bij dat in aanmerking geno men den korten duur van den cursus alle lof verdient. Vooral in de fraaie handwerken en in het babygoed werd goed werk te zien gegeven. Den gehee- len namiddag was er druk bezoek. Woensdagavond brandde op de Baan een onbewoond staand huisje met rieten dak tot den grond toe af. Binnen eenige dagen zou het huisje bewoond worden. De oorzaak van den brand is niet bekend. Men spreekt hier en daar van kwaadwilligheid. Op het eerste winterconcert dat de Kon. Harmonie Euphonia Zondag avond geeft, zal de heer W. Kolsteren met een tweetal Bariton-nummers op de planken komen. Met genoegen kunnen we uit zeer goede bron vermelden, dat de Schoen fabriek „Martino" alhier binnen eenige dagen wederom in werking gesteld zal worden. Naar het zich laat aanzien zullen de schoenfabrieken van Vesters Roes- tenberg en P. H. Vloemans mede als gevolg van de goede resultaten op de beurs te Amsterdam voor de naaste toekomst op volle capaciteit blijven draaien. Intusschen heeft het aantal werkloozen alhier de 300 overschreden, waarvan ruim 50 geheel, de rest gedeel telijk werkloos zijn. V. v. d. S. Verslag Gasfabriek Kaatsheuvel. Vervolg Heusden; C. Vissers naar Amsterdam; Johanna van Bommel naar Amster dam; Wed. H. J. v. d. Eerden na'ar 's- BoschA. H. van Eerden naar 's Bosch Hendr. Ant. van Eerden naar 's-Bosch; H. van Geenen naar Gorinchem; H. Groen naar Veendam; P. L. B. Smelt naar Weert; H. M. Krol naar Heusden. Ingekomen: G. H. v. d. Wiel en gezin van Enschedé; Adriana de Wilt van Dongen; Francisca Henrica Maria Som- mers van Veghel; Hendrika Heeffer en kind van Rotterdam; A. Moonen van Sprang-Capelle. SPORT. VOETBALSPORT. WAALWIJK. Een zwaren strijd staat morgen W.SC- In Tilburg te wachtenzij zal daar de bekende Tilburgsche vereeniging GU- DOK In eigen veste moeten gaan paiij geven. Alhoewel beide vereeniglngen reeds verscheidene jaren bestaan, is het anders wel tQpeerend, dat beide partijen elkander nog nimmer ontmoet hebbenbeide tegenstanders zijn dei- halve absoluut onbekend omtrent el kanders krachten. Het eenige en zeer zeker het voor naamste, wat ons omtrent GUDOK bekend is, Is dat deze Tilburgsche vereeniging schier ieder seizoen tot de pretendenten der eerste plaatsen be hoort, doch zich telkens )n den eind spurt op onfortuinlijke wijze voorbij gestreefd zag. Ook dit jaar zal GUDOK nogmaals een poging wagen om den begeerden/ titel machtig te wordenhaar elftal is I daarvoor zeer zeker sterk genoeg. En wat Is WS.C. morgen van plan Er zal toch zeer zeker wederom met hetzelfde élan als jl. Zondag tegen T.S.C. gewerkt word-n. Gij ontmoet morgen, naar wij ver nemen, in Uw tegenpartij faire en hardwerkende tegenstanders, die In het spel door en door geroutineerd zijn. Stelt Uwe talrijke supporters, die morgen met U de reis naar Tilburg zullen maken, derhalve niet te leur- Zooals wij bereids reeds mededeel de», wordt de reis naar Tilburg per tram gemaakt, welke 11.45 vanaf de Markt alhier vertrekt. De wedstrijd H.E.C.K.V.V. Tilburg, die veertien dagen geleden door omstandigheden niet kon door gaan, zal morgen gespeeld worden. Wij zijn benieuwd deze twee ploegen aan het werk te zien, die twee jaar geleden elkaar zoo heftig bekampt hebben in klasse A, afd. Tilburg. Als KW zoo vooruit is gegaan als HEC kan een aardige wedstrijd worden verwacht. Zou het voor Uwen athletiek-leider en Uw voetbal-trainer geen groote voldoening zijn als U dit seizoen met succes werkt. Denkt er wel om Quickers dat je tegenover' hen een groote ver plichting hebt om U geheel te geven, want zij toch stelden bun vrijen tijd steeds disponibel om in Uw belang te werken. Daarom wordt de eerste wedstrijd met enorme belangstelling tegemoet gezien om een juisten kijk te krijgen op Uwe werkzaamheden. Wel hebt ge In vriendschappelijke wedstrijden met succes tegfen sterkere clubs ge speeld, maar deze kunnen niet in de schaduw staan, met een comp.-wedstrijd en dan nog wel een plaatselijke ont moeting. Een vei heugend feit is het, dat deze wedstrijd staat onder leiding van den heer Tpelaar, die reeds meer malen bewijzen heeft gegeven de juiste man te zijn voor plaatselijke ontmoetingen. Zou het nog noodig zijn om de voetballiefhebbers aan te sporen deze onimoeticg bij te wonen. Wij achten het overbodig en rekenen vast en zeker op een record aantal toeschouwers. Alles, zoowel jong -als oud gaat naar het Qulck-terreln voor den wedstrijd Quick contra RWB, Aanvang precies half drie. BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. Geboren. L. A. d. v. J. J. de Ronde en M. J. Simons; Hendrica Antonia d. v. J. Roelofs en J. van Enkhuijzen; Cath. A. C. d. v. J. A. van Haren en A. C. van Huiten; Catharina A. M. d. v. W. Teur- lings en M. J. Rombouts. Overlijden: Seb. Arn. van der Pen nen. Huwelijken: A. Timmermans 27 j. en Al. N-. van Vlijmen 21 j.Fr. J. van den Hoven 29 j. en M. A. de Vries 26 j.; C. I rommelen 28 j. en Clara M. Simons 29 j. Vertrokken: J. Th. Leijtens naar Naar aanleiding van 't verslag van den wedstrijd W S C.—T.S.C- en het ingezonden stuk daaronder, berei ken ons weer berichten en mededeelln- gen, dat deze zich dit en een ander zich dat aanstrekt, hoewel niemand Is genoemd. Wij deelen nogmaals mede. dat wij van de verslagen der verschil lende vereeoigiogen geen verantwoor ding op ons nemen. Loopt het te erg, dan zullen we ze wei wijzigen of wei geren. Voorts mengen wij ons niet in voetb^lverslagen of discussies. Wanneer wij 't noodig achten zelf iets omtrent een of ander te zeggen, zullen we zulks duidelijk g«noeg doen blijken. Overigens deelt men ons van andere zijde mee, dat een »Sportliefhebber« ongelijk had, dat het hier geen Waal- wijksche, maar Oosterhoutsche Suppor ters gold. Wij blijven er buiten. RED. R.W.B. gaat 12 October voor de competitie een bezoek brengen bij Quick alhier. KWB komt, nu de geblesseerde spelers hersteld zijn, compleet ia 't veld, wij verwachten een spannenden strijd, die naar wij vertrouwen door de sterkste club gewonen zal worden. -Bij den eersten comp.-wedstrijd, welke Quick,Zondag te spelen zal krijgen, zal het niet aan spanning ontbreken. Steeds zijn de wedstrijden, welke Quick tegen RWB moest, spelen voor haar de zwaarste geweest, want het is juist tegen de plaatselijke clubs dat RWB haar beste spel speelt. En dat er met RWB wel reke.'iing gehouden mag worden bewijst we! In het vorige seizoen de 2—1 overwi&ting op WSC. Zoo zou bet de Quickers ook wel eens kunnen overkomen als er van begin af aan niet met het noodige enthousiasme wordt aangepakt. Blauw-wltten denkt aan het spreekwoord, een goed begin is bet halve we^k. Kon het seizoen eens met een overwinning worden ingezet, dan mag dit een mooie pres tatie genoemd worden. Denkt wel Quickers vele oogen zijn op Uwe werkzaamheden gericht en schenkt door goed voetbalspel voldoening aan Uwe dichte haag supporters. GOEDE RECLAME IS EEN UITSTEKENDE GELDBELEGGING. V erslagen Catal o gi Kant o orboeken Cou r anten Aan d eelen B p iefhoofden Circ u laires Brief k aarten Liniëerwerk Etik e tten P egisters Re k eningen Prijsnot c eringen Loo B lijsten Handelsdrukwerk E nveloppen T abellen Memor a ndums Tij d schriften Fo p muiieren Bonbo e ken Obligatie s enz. enz. Aanbevelend, Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon lieten. ADVERTENTIëN. Zondag a.s. speelt Kaatsheuvel, volgens de Sportkroniek een competitie wedstrijd in eigen huls tegen DËVO uit 's Bosch. O/er de prestaties vaa DEVO kunnen we nog niet veel mededeelee, omdat deze club nog niet ln de NVB Is uitgekomen, doch we hebben ver trouwen in ons elftal als er gewerkt wordt als Zondag 27 September. 't Moge dan zijo, dat de tegenpartij een mooier spei voetbal laat zien, wan neer enthousiasme en uithoudingsver mogen een club tot den zegen kunnen leiden, zonder daa.bij in ruw spel te ontaarden, zal dat per slot van rekening meer succes hebben, dan een technisch fgn spel zonder doelpunten. Zondag 19 Oct. begint de com petitie van den B.V.B. van de K.S.W. Kaatsheuvel zijn de drie lagere elftalle», het 2e, 3s en 4e respectievelijk in de le, 2e en 3e klasse iagedeeld. Zaterdag 11 Oct. houdt de K S.W. een algemeene vergadering in het club lokaal bij de heer Jan v. Dun. Verschil lende punten van het hoogste belang zullen besproken worden, waarvoor de opkomst van alle leden dringend nood zakelijk is. GEERTRUIDENBERG, De voetbalvereeniging Vitesse* al hier, zal dit seizoen spelen in de eerste klasse der B.V.V. afdeeling Breda. Zondag 16 November a.s. geeft de postduivenvereniging »de Reisduif* alhier een groote tentoonstelling voor postduiven, waaraan alie duivsniief- hebbers, ook niet bondsleden kunnen deel nemen, in het café van den heer G. v. d. Heijkant alhier. De postdulvenvereeniging »de Luchtpost* alhier, geeft Zondag 23 November een nationale postduiven tentoonstelling in het café van de Wed. v. d. Piuijm alhier. De competitie voor de damver* eeniglng D.ES.I.D. alhier zal 2 Nov. een aanvting nemen. Mevr. HOFFMANS v. Kesteren liefst zoo spoedig mogelijk, EEN NET TIMMERMAN gezeteld te HEUSDEN, ontvangt klachten over onder werpen de volksgezondheid be treffende. en verstrekt dienaan gaande inlichtingen. Zij is samengesteld als volgt: H PRINSEN te Haarsteeg, Voorzitter, W. C. STAL te Heusden. Dr. A. IOVERBOSCH te Almkerk. P. J. VAN GRIETHUIZEN te Werkendam A. VAN DE WIEL te Drunen W. F. HILWIG te Heusden. F. H RIJPSTRA te Woudrichem, H. J. VAN EGGELEN te Heusden, 32710 Secretaris. HET LEESSEIZOEN BREEKT AAN! Weet wel: dat ons blad het eenigste is dat eigen uitvoerige verslagen geeft van 15 gemeenten in de Langstraat en 't Land van Heusden en Altena, dat dit blad uitvoerige berichten geeft uit alle plaatsen in de streek tusschen 's-Bosch, Geertruidenberg, Tilburgen Gorinchem, dat dit blad heet t tal van uitstekende medewerkers, artikelen en berichten op verschillend gebied, dat dit blad zijn kolommen openstelt voor elkeen die belangen der plaats zijner inwoning wenscht te bespreken, waardoor de rubnek „Ingezonden Stukken" van groote waarde wordt, dat dit blad dus alles bevat wat men juist in een gewestelijk blad moet vinden, J dat dit blad daarom algemeen gelezen wordt, dat het daarom voor degenen die zich nog niet abonneerden als 't ware plicht is zulks te doen, dat het daarom het aangewezen blad is voor uwe advertentiën. in van den kostpr. Totaal Per per Algemeene kósten Bedrag 100 M3. 100 MA 10496.51 2.42 19.36 Productie kosten 22914.83$ 5.28 42.24 Distributie kosten 6727.124 1.55 12.40 Rente 8022.50 1.84 14.72 Afschrijvingen 10434.53 2.40 19.20 58595.50 13.49 107.92 In mindering komt Huur gewone meters 1127.07 0.26 2.08 Huur muntmeters 2181.25 0.50 4.— Batig saldo fitterij 330.82 0.07 0.56 Rente Kassier 351.95 0.08 0.64 Div. ontvangsten 337.78 0.08 0.64 4328.87 0.99 7.92 Uitgaven 58595.50 13.49 107.92 Ontvangsten 4328.87 0.99 7.92 Kostende prijs 54266.63 12.50 f 100.— GETROKKEN PRIJZEN. vyfde Klasse. Veertiende lijst. ƒ5000 No. 758. 1500 No. 6591. 1000 No. 27, 3602, 7451, 16479. 400 No. 3783, 16125, 18415, 22180, 22728. 200 No. 853, 2875, 8337, 11437, 13566; 18883. 100 No. 497, 792, 1282, 2008, 4529, 5341, 6168, 8027, 11451, 15032, 15519, 17473, 17696, 17990, 22737, 22931. Trekking van 9 October. (Naar de voorloopige ïyst). 25,000 No. 22175. 1000 No. 1396, 2908, 6117, 11306, 17911, 19305, 23000. 400 No. 4005, 4274, 13035, 13416, 15773, 17710, 22303. 200 No. 1950, 16169. 100 No. 1409, 2717, 3013, 4496, 6076, 7811, 7988, 8316, 11117, 13556, 14292, 14581, 15076, 15215, 18121, 18823, 19116, 20063. KAATSHEUVEL.

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 28