r Firn P. iiiÉiriliii Marktberichten. 1 HET ZUIDEN -1 It 'll li "burgerlijke stand. \SL\ J A. P. C. Woothaert j a i1 i< l 1925. 6. Voorstel B. en W. verkoop der toornen in de Bernsche Hoeve. 7. Bespreking straatverlichting te dedikhuizen en te Luttelherpt. (Van deze vergadering bereikte ons liet tijdig bericht, zoodat geen vers'ag litmaal kan volgen. Red.) WASPIK. Bij een vechtpartij werd Voensdagavond het mes zoodanig gehanteerd, dat zekere B. zich onder geneeskundige behandeling moest stel en. Aangifte werd gedaan bij de politie. De prijs van het brood is met en 2 cent per brood verhoogd, naar jelang het gewicht. Woensdag sloeg het paard van len melkrijder uit Capelle hier op ïol. Gelukkig werd het in Beneden- cerk opgevangen en tot staan gebracht, :onder schade te hebben aangericht. De handel in aardappelen wordt steeds drukker. Naar gelang de kwali- eit besteedt men f4 f 5 per H.L. RAAMSDONKSVEER. Voor de Herv. 3em. zal Zondagmorgen om 9'/2 uur tp 't Veer en des namiddags om 2'/2 rur op 't Dorp optreden Ds. Ewoldt. Voor de Geref Kerk treedt de Eerw. ïeer Allaart, Candidaat t. d. H. Dienst, bondag om 91/2 uur en des namiddags )m 5 uur op, DUSSEN. Een zoon van den heer /an K. zou j 1. Zaterdag op last van :ijn vader eenige fuiken gaan lichten, Toen hij hiermede bezig was, ver schenen al spoedig de dienaren der ,Wet" in den vorm van maréchaussée's, )m dien persoon zoo noodig te /erbaliseeren, doch bedoelde persoon ïad voldoende bewijzen. Een der heeren vilde het graag goed zien en kwam laarbij te dicht aan den slootkant en /iel toen te water bij de fuiken, wat ïatuurlijk de lachspieren der aan wezigen danig in beweging bracht, jelukkig wisten de omstanders hem spoedig op het droge te brengen en con hij zijn reis met een nat pak /ervolgen. De laatst gehouden collecte ten aate van het Roode Kruis, door tus- schenkomst van mej. A. van Steen, leeft in deze gemeente opgebracht ;e Hank f 17. en te Dussen f23.50. NIEUWKUIJK. Op Dinsdag 28 Oc tober a.s. zal aan den WelEerw. Pater [anssens uit het klooster Onzenoort ilhier, onlangs benoemd als abt dier Drde, door Mgr. A. F. Diepen, bisschop van 's Bosch, de H. wijding als zoo danig worden toegediend. Door den Commissaris der Koningin zijn met ingang van 1 januari 1925 benoemd tot zetters voor 's Rijks Directe Belastingen de heeren C. de Hoog en P. v. d. Brandt. Door de bijenhouders alhier wer den deze week de korven uit de heide teruggehaald. Van het honinggewin is naar men ons mededeelt dit jaar niet veel terecht gekomen. Het koude en natte najaar heeft hieraan geen goed gedaan, zoodat een en ander voor de betrokkenen een schadepost beteekent. Dinsdag j.l. had in het café van den heer A. Merkx alhier door het schuttersgilde „St. Joris" de jaarlijksche onderlinge prijsverschieting plaats. Daar deze dag voor de schutters een groote attractie is, waren ook allen trouw opgekomen en door hun tegenwoor digheid blijk gegeven hunner belang stelling. De animo was gedurende den geheelen dag zeer groot. Er werd dapper gestreden, zoodat in een hefti- gen strijd de volgende personen win naars der ter dezer gelegenheid beschik baar gestelde prachtige prijzen werden le prijs M. Frederiks, 2é pr. A. Merkx, 3e pr. F. v. d. Oord, 4e pr. Hub. Verreijt, 5e pr. E. Pullen, 6e pr. W. Pijnenburg, 7e pr. M. v. Buul, 8e pr. Ivo v. Buul, 9e pr. A. v. Eggelen, 10e pr. Jan de Pinth, 11e pr. Th. v. d. Geld, 12e pr. J. v. d. Water, 13e pr. J. Siegers, 14e pr. C. v. d- Broek, 15e pr. Jan v. Kuijk, 16e pr. Jos. v. Balen, 17e pr. Th. v. d. Besselaar, 18e pr. A. Mommersteeg, 19e pr. A. Mos. termans, 20e pr. A. v. Herpt, 21e pr A. v. Halder. Na sluiting van den wedstrijd werden door het gilde nog een paar gezellige uurtjes doorgebracht onder het drinken van een glaasje, waarna men hoogst voldaan over het verloop van den wedstrijd huiswaarts ging. Abonneert TJ op en Adverteert ia DE ECHO VAJff HET ZUIDEN?', Waalwijk, 17 Oct. '24. Eieren 12—13 ct. Varkens f 8f13. BINNENLAND. In September hebben de rijks middelen f35.7 millioen opgeleverd, of f 639.000 minder dan verleden jaar. De rijwielbelasting, die voor deze ver gelijking buiten beschouwing bleef, maakte echter juist het nadeelige ver schil goed. Sedert 1 Januari is er nog een vooruitgang van f 8900 tegenover verleden jaar, waarbij dan de rijwiel- belasting komt met f5,233,0C|0 Het Hdbl. verneemt dat onze regeering overweegt het protocol voor de vreedzame beslechting van inter nationale geschillen, dat in de jongste Volkenbondsvergadering is vastgesteld, wel te doen mede teekenen. doch onder een zeker voorbehoud, waarvan de formuleering nog niet is vastgesteld. De Res.bode schrijft. Naar wij uit zeer betrouwbare bron vernemen, staat onze regeering tamelijk sceptisch tegenover de jongste beslui ten, in Genéve genomen inzake de kwestiesontwapening, arbitrage en veiligheid. De reden waarom onze vertegen woordiging in Genéve niet onmiddelijk het protocol geteekend heeft, vindt haar aanleiding in de bezwaren die onze regeering koestert tegen de bepa ling, dat Nederland gedwongen zou kunnen worden zijn neutraliteit prijs te geven bij een eventueel conflict tusschen den Volkenbond en een staat die zich niet aan arbitrage zou willen onderwerpen. Dij bezwaar geldt te meer. wijl Ne derland indertijd onvoorwaardelijk tot den Volkenbond is toegetreden, in tegenstelling met Zwitserland, dat aau die toetreding de voorwaarde verbond dat het zijn neutraliteit nimmer be hoefde prijs te geven. Toch is de regeering ondanks dit scepticisme en deze bezwaren, in be ginsel bereid het verdrag te ratificee- ren, maar zal daarbij trachten een voorwaarde te bedingen, waardoor de Nederlandsche zelfstandigheidspolitiek zooveel mogelijk behouden blijft. GEMENGD NIEUWS. Te Noord-Bargere had een ernstig motorongeval plaats. De 17-jarige zoon van den rijwielhandelaar H. L. te Kla- zienaveen reed met zijn moter tegen een boerenwagen met het gevolg dat hij met zijn mede-passagier R. B. werd weggeslingerd en ernstig ge wond. Beiden braken het linkerbeen L. liep ook nog een gapende hoofd wonde op. Beide patiënten zijn in het ziekenhuis te Groningen opgenomen. De motor werd vernield. Te Nietap (Gr.) is de 14 jarige J. A. per fiets dooreen wagen met vlas aangereden. Een rad van de wagen ging hem over de borst, waardoor een paar ribbeo werden gebroken. De toestand van A. is zorgwekkend. Maandagmiddag werd door iemand bij de politie te Hoorn aangifte ervan gedaan, dat zijn rijwiel ver- mofedelijk was gestolen en nadien verkocht. De hoofd-ageht, de heer Scholtens, trok oogenblikkelijk er op uit en wist den vermoedelijken dader te vinden in het café van den heer P. aan de Nieuwstraat. Het was een zwerver, de 53-jarige Hessel te W., gedomicilieerd te Leeuwarden en reeds meer dan 20 jaar bij de politie bekend wegens diefstal van vee. De heer Scholtens liet H. te W. uit het café komen en hield hem eerst in de Wisselstraat aan. De verdachte I ontkende iets van den rijwieldiefstal te weten. Daarna werd hij medegeno men naar het politiebureau, waar hij evenmin iets wilde verklaren. Ter nadere overdenking is te W. toen opgesloten in de wachtkamer tweede klasse, waar de heer Scholtens intusschen meermalen pogingen deed, den verdachte aan den tand te voelen. Intusschen bleek hel rijwiel alweer te zijn verkocht voor f10. Omstreeks kwart over drie werd te W. brood met thee gebracht, hetwelk hij zich goed liet smaken, 'n Half uur later moest een der agenten zijn ter plaatse waar aan het politie-bureau de rijwielen worden gestald. Hier is een raam, dat behoort tot de kamer waar te W. was opgesloten. Men begrijpe den schrik van den agent, toen hij den verdachte voor het raam zag hangen, met een strop van het raamkoord om den nek. Ter stond ging de agent het wachtlokaal binnen én sneed het touw door. De ongelukkige bleek inmiddels reeds overleden te zijn. Uit New-York ontvangen berich ten blijkt, dat de Z R 3 eenigen tijd boven New-York vertoefd heeft. Het schip beschreef tot vijfmaal toe een cirkei boven de stad en vloog daarbij somwijlen zoo laag, dat hethetWool- worthgebouw scheen te raken. Daarna zette het zijn reie naar Lakehurst voort, Het weer is uitste kend en het luchtschip blijkbaar nog in beste conditie. NEW-YORK, 15 Oct. Heden- namiddag om 3 uur 11 minuien (M.E.T. is de Zeppelin te Lakehurst geland. Hoewel de Z.R. 3 behouden in de Vereenigde Staten is aangekomen, wappert te Berlijn nergens de Duit sche vlag. Immers het artikel van het verdrag van Versailles, dat de vernie tiging eischt van de groote loods te Friedrichtshafen, waarin de Zeppelin werd gebouwd, bestaat nog steeds Bovendien mag Duitschland in de toe komst geen schepen van meer dan 30 000 kub. meter bouwen. Om deze .iedenen heeft de rijksregeering het raadzaam geacht de vlag niet uit te steken en de verschillende politieke partijen deelen ten deze het standpunt van de regeering. BERLIJN, 15 Oct. Per bulletin heb ben de Berlijnsche bladen de behou den aankomst van de Z R. 3 te Lake hurst aan het publiek medegedeeld. In de Amerikaansche hoofdstan was de belangstelling zeer groot. Bij de redacties van de bladen en in de groote clubs had men den heelen nacht op de aankomst van het luchtschip gewacht. De groote filmundernemingen haddén hun medewerkers per motorboot uit gestuurd. Ook de redacties hadden booten met verslaggevers in de rich ting van Boston uitgezonden. De be richten over den tocht werden met electrische letters van het gebouw van de New York Times aan de nieuws gierigen medegedeeld Radio-omroepers deden hetzelfde. Alle daken waren zwart van de menschen. Van de groote kantoren wapperde de vlag. Naast de Amerikaansche vlag zag men hier en daar de zwart-rood-gouden vlag van Duitsche republiek Op de daken van de gebouwen van een paar groote dagbladen speelde muziekcordsen. Een twintigtal vliegtuigen vloog de Z.R. 3 tegemoet. Toen de Zeppelin boven de stad verscheen was de menigte eerst een oogenblik stil, maar toen gingen honderdduizenden armen de lucht in om de Z.R. 3 te begroeten. BERLIJN, 15 Oct. Zoowel president Coolidge als president Ebert hebben dr. Eckener, den commandant van de Zeppelin telegrafisch gelukwenschen met den gelukkig volbrachten tocht over den oceaan gezonden. Uit alle berichten blijkt, dat de geest drift te New York buitengewoon groot is geweest. Voortdurend werden, toen het luchtschip den Amerikaanschen bodem had bereikt, gelukwenschen draadloos de lucht in gezonden, en wel zoo talrijk dat dr. Eckener zich genoodzaakt zag per radiogram te ver zoeken hem geen telegrammen met gelukwenschen meer te zenden, daar hij met de marinestations moest wer ken. De straten te New York waren gevuld met een groote menigte, die het luchtschip dat in stralenden zonne schijn over de stad kruiste, voortdu rend toejuichte. BERLIJN, 15 Oct. De rijkspresident heeft Eckener het volgende telegram gezonden: Na den gelukkigen over tocht- zendt het heele Duitsche volk en de regeering u en de dappere be manning van het luchtschip zijn har- telijken groet. Uw verrichting zal als een daad van beteekenis in de ge schiedenis voortleven. Moge de Z R. 3 ook op haar verdere tochten de ver kondiger zijn van Duitschland's kun nen en haar taak, de vrije, vreedzame wedloop der volken te bevorderen, met den besten uitslag vervullen. De recherche heeft aangehouden de drie gebroeders de J H. 32 jaar, A. L. 29 jaar en F H. 25 jaar, ver dacht van ernstige oplichterijen te Haarlem, Amsterdam en Rotterdam Met hun drieën hadden ze de z.g.. Amsterdamsche spaar- en voorschotkas opgericht. De oudste H. noemde zich directeur, de beide jongeren waren zijn vertegenwoordigers De bedoeling was, aan de burgers gelegenheid te geven, op kaarten spaarzegels te plakken van 50 ct., f 1 of f 2.50. Vol gens het reglement dat aan den achterkant van de kaart stond konden de spaarders, als ze f 5 op hun kaart hadden, een voorschot aanvragen. Het was dan nog de vraag of het ook gegeven werd. Als er meer dan een jaar f 10 op de kaart had gestaan, kon aan de spaarders 6 pet. rente gegeven worden. Maar als de heeren in een stad een flink bedrag aan spaargelden verzameld hadden, werd hun kantoor opgeheven en verdwenen ze naar een andere stad om daar een nieuw kantoor te stichten en nieuwe slachtoffers te maken. Eerst is te Amsterdam gewerkt, daar hebben ze, zoo werd ons gezegd, wel 600 slachtoffers gemaakt, menschen, die geld gestort hadden en daarna niets meer van de spaar- en voorschot- kas hoorden. Te Amsterdam hebben zij zoo werd ons van politiezijde meegedeeld nog verschillende andere flesschentrekkerijen uitgeoefend. Een der aangehouden verdachten ging er zelfs trotsch op, dat ze de geheele begrafenis van hun vader klaar ge speeld hadden zonder een cent te betalen. Toen hun het vuur te Amsterdam wat te na aan de schenen gelegd werd. zijn de oplichters naar Haarlem ge trokken. Hun kantoor was daar ge vestigd op enkele kamers in het perceel Zijlstraat 68. Ze hebben te Haarlem ongeveer een week gewerkt en er 50 60 slachtoffers gemaakt. Er werden bedragen gestort van 50 ct. tot f 2 50. Na een week verdwenen de heeren. De politie kreeg verschillende aan giften, maar toen een onderzoek in het perceel in de Zijlstraat gedaan werd, was daar niets meer te vinden. De recherche hield evenwel een wakend oog. Het kwam haar ter oore, dat de J's te Rotterdam aan het werk waren gegaan. Toen vroeg de Haar- lemsche commissaris van politie aan houding van de heeren te Rotterdam en die aanhouding is geschied door de Amsterdamsche recherche, die blijkbaar ook op de loer lag. De aangehoudenen zijn nn eerst naar Amsterdam overgebracht. Indien het onderzoek daar is afgeloopen, zullen de gearresteerden naar Haarlem en Rotterdam worden overgebracht, opdat ook daar het onderzoek verder zal kunnen geschieden. Dezer dagen kwamen bij een autohandelaar te Arnhem een uit den smokkeltijd bij de justitie welbekend persoon, A. R. genaamd, en zekere G om een tweedehandsche auto te koopen. Zij zouden met Duitsch geld betalen. De prijs werd op 1000 gouden marken bepaald, Töen de motor was aangezet en het tweetal was ingestapt, werd den autohandelaar een waardeloos biljet van 1000 Mark in de hand gestopt. Toen de beide oplichters uit het gezicht verdwenen waren, werd de truc ont dekt De Arnhemsche recherche stelde terstond een onderzoek in het bleek, dat R. en zijn makker de auto teZutphen te koop hadden aangeboden, doch zonder succes Daarop waren zij naar Arnhem gegaan, de auto is terug gevonden op een terein aan den Westervoortschen dijk Te Woensdrecht is een kind van l'/2 jaar in een put gevallen en aan de gevolgen overleden. In een mestpoel nabij de woning verdronk het 2 jarig dochtertje der familie S. te Bocholtz. Te Arnhem heeft zich het volgende afgespeeld Een gehuwde vrouw deed aan reclasseeringswerk en wijdde ook haar zorgen aan een man, die zich tel kens aan sterken drank te buiten ging. Zij haalde hem uit de kroeg en deed alles om te zorgen, dat hij goed op paste De man was werkeloos en zou naar een andere plaats gaan om werk te zoeken. Zijn beschermvrouw bracht hem naar de trein hij verklaarde, niet alleen te willen gaan en trok haar, ondanks haar tegenstribbelen, in de coupé, zoo zijn zij samengereisd en.... weggebleven. De echtgenoot en kinde ren, dié achterbleven, ontvingen een brief, waarin het besluit der vrouw was vermeld Zij bleef bij den man, dien zij reclasseerde. Naar wij vernemen, bestaan er plannen om tijdens de Olympiade 1928 te Amsterdan een wereldtentoonstelling te houden. Voorbereidende besprekingen met ver tegenwoordigers van handel en indu strie schijnen dezen plannen kans van slagen te geven. Het vijfjarig dochtertje van H. D. te Papendrecht is Woensdag door een vrachtauto aangereden. Het kind was schijnbaar maar licht gekwets, doch is gisternacht overleden. Te Hammelswarden (Oostfr.) is Woensdag het eenige zoontje van den Nederlandschen schipper K. van boord gevallen en verdronden. De „Los Angeles Times- oevatte onlangs een verhaal omtrent het merk waardig zeemansleven van kapitein H. J. van Hal, afkomstig van Rotterdam. Aan dit ons toegezonden relaas ont- Ieenen wij volgende bijzonderheden Kapitein van Hal staat bekend als de „gelukkige Hollander". In de dertig jaren, dat hij de zeeën bevaart, heeft hij reeds 23 typhoons meegemaakt, zonder dat hij het verlies van schip of eenige ernstige schade had te be treuren. Hij voerde zelfs tijdens den oorlog het commando over tankbooten, die de Britsche vloot van olie voorzagen zonder dat hij ooit getorpedeerd werd. Ook te land had hij. geluk Zoo be vond hij zich in het gebouw „De rij- zende Zon" te Yokohama toen dit door de aardbeving werd vernield. Terwijl de vallende muren honderden men schen dooden, kwam kapitein van Hal er slechts met een schram af. Als jong zeevarende maakte hij een reis mee aan boord van het Holland- sche vaartuig „Hugo Molenaar", dat te Falmonth binnenliep na 189 dagen van Sydney af onderweg te zijn ge weest. In 1913 zou hij de Hollandsche tankboot „Salahadji" onder zijn com mando krijgen. ïn zijn plaats werd echter een andere kapitein aangewezen, onderweg kwam het vaartuig in een thyphoon en werd zwaar gehavend. Tijdens den oorlog ontkwam hij met de tankboot „Hestia" aan twaalf onder- zeeërsaanvallen. In 1917 kreeg hij een ander schip en op de eerstvolgende reis werd de „Hestia" getorpedeerd Uit het verhaal bleek nog hoe kapi tein van Hal met de Hollandsche tank boot „Semiramis", die in Maart 1921 te Los Angeles gebouwd werd, weer in laatstgenoemde havenstad was bin- nengeloopen. Het was het eerste bezoek, dat fiet vaartuig, sinds het van stapel liep, aan die haven bracht. De „Semiramis" heeft 165.000 mijlen afgelegd, in dienst van den petroleum- handel en is drie maal om den aardbol gevaren, zonder dat men een cent kosten aan de machines gehad heeft, behalve slechts de gewone reparatiekosten, die elk schip iedere reis heeft. De „Semiramis" behoort aan de Koninklijke Shell. Gistermorgen werden op den rijksweg Swalmen—Roermond meer dere personen aangevallen door een dame, die met een groot mes gewa pend was. Korten tijd later werd zij met doorgesneden linkerpols naast den weg gevonden. Dr. Stijns, uit Roer mond, die ontboden werd, constateerde dat zij lijdende was aan krankzinnig heid en nam haar in zijn auto ter ver pleging mee naar het Louisahuis te Roermond. Bij nader onderzoek bleek, het te zijn juffr. L. H uit Schaesberg. Zij had daar 's morgens een spoorkaart genomen voor MeerloTienray. Te Chavanges (Frankrijk) wierp een 38 jarige landbouwer, Oudin Picard geheeten, die zich vaak aan dronken schap overgaf, zijn 9-jarig dochtertje in een kuip met water en legde daarna een zwaar voorwerp op haar. Toen het kind schreeuwde en tegen spartelde, greep de dronkaard het met zulk een kracht vast, dat hij het een arm brak. Gerdarmen voerden den gewelde naar geboeid weg. GOEDE RECLAME IS EEN UITSTEKENDE GELDBELEGGING. ADVERTENTIëN. Opticien. 31822 25 Vuchterstraat 25, 's-HERTOQENBOSCH. Telefoon Intercommunaal 176. Fabriek van kunstmdbmatkh, Bbhuk- »n Buikbanphn. EsCHTHOUBBBB, PLATVOEÏZOLSSJi etC, ®$r*eJc4ag aUe DintSagm. StoombiSjartfabrieK TILBURG 31819 Ingezonden Mededeelingen. De meest gevoelige huid laat zich volstrekt Pijnloos Scheren, door de haardopper vlakte vóór het inzeepen éérst in te wrijven met een weinig PUROL. i r t •i WAALWIJK. Van 10 tot 17 October 1924. Oeboren: Josephus Philippus z.v. P. Schoondermark en M. v. Steenbergen. Henrica Francisca d.v. F. C. Smolders en J. M. Schellekens. Christiaan Theodoras z.v. M. Kleijngeld en C. M. v. Disseldorp. HuwelijksaangiftenFranciscus Antonius Klerx, oud 29 jaren en Maria Johanna van Daelen, oud 24 jaar, beide wonende te Waal wijk. Egbert Smink, oud 20 jaren en Jq- hanna Jacoba van der Aa, oud 19 jaren, beiden wonende te Waalwijk. Huwelijken-. Cornelis Trommelen, oud 28 jaren, schoenmaker en Clara Maria Simons oud 29 jaren, fabrieksarbeidster, beiden wonende te Waalwijk. Vertrokken :WH. en H. W. Korte, naar Rosmalen, in het gesticht van Meeuwen. Anton Derksen en echtgenoote, naar Geer- truidenberg, Wal 29. H. W. van de Laar, naar 's Hertogenbosch, Vuchterdijk K. 73. Ch. C. Boks, naar Loon-op-Zand, Kezerne Marechaussée. J. Oosterling, naar Rot terdam, Chrisppnstraat 80b. Jantje Blok naar 's Gravenhage, Adelheidstr. 66. Christine Lemmen, naar Kevelaar (Duitsch- land.) j IngekomenF. A. J. M. Baars en gezin, van Tilburg, Enschotensche, Straat 2 c.s. naar St. Antoniusplein 3. J. van Veldho ven, van Rotterdam, Waterhondsteeg 5/2, naar le Zeine 64. I 'S BOSCH, 15 Oct. 1924. Op de markt van heden werden aangevoerd 1688 stuks 1150 stuks hoornvee. 620 biggen. 8 zeugen. 25 schapen. 65 kalveren. De prijzen waren als volgt Kalfkoeien van f 315—f 460 p. st. Kalfvaarzen van f 300—f 440 p. st. Magere ossen en koeien van f 180—f 285 Vette ossen en koeien van f 0.60 pd le kw Vette ossen en koeien van f 0.50 pd 2e kw Pinken van f 145—f 215 per stuk Zeugen van f 65—f 100 per stuk. Biggen van f 1.50—11.75 per week. Schapen van f 25—f 40 per stuk. Lammeren van f 20—f 32 per stuk. Aanvoer ruim. Handel traag.

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 10