ft Ruwe Huid Schrale Lippen i I PUROL I L 'I I I! staf I tein den met i r ïndië-vlucht met de hier gecollecteerde j gelden een Indië-Holland-vlucht te J ondernemen, intervieuwde Aneta kapi tein W. Leendertsz, hoofd van den van Luchtvaartafdeeling en kapi- P F. Hoeksema de Qroot van Generalen Staf. Beiden achtten de huidige toestellen een tocht r> onmogelijk, wel indien telegrafische instructies gegeven worden om bijzon- dere wijzigingen aan te brengen aan I de Fokkerverkennerstype C 4, welke Holland eind November naar Indië verzendt. Onder de Indische vliegers heerscht voor zulk een tocht de groot ste geestdrift. Het comité Vliegtocht Nederland— lndië heeft gisteren te Amsterdam een vergadering gehouden ter bespreking van de veranderde situatie na de ont vangst van het telegram van Guilonard. In de vergadering van de vorige week was men algemeen van oordeel, dat de tocht eerst in April van het vol gend jaar opnieuw gemaakt zou kun nen worden en eigenlijk had men reeds t daartoe besloten Nu echter Guilonard geseind heeft, dat het mogelijb is, nog voor 15 No- l vember met het herstel van het vlieg- tuig gereed te zijn, heeft men gisteren de maatregelen overwogen, die getroffen moeten worden voor een tijdig vertrek. I Reeds gisteravond of vandaag zou de i nieuwe motor per snelste gelegenheid onder geleide van eigen personeel, i naar Sofia worden verzonden. Het Ne- L derlandsch personeel zal de motor in het vliegtuig monteeren. Spoedig daarna zullen de nieuwe onderdeelen, zooals het landingstoestel en de aileren, ter tpj vervanging van de beschadigde stuk Er ken, volgen Er zal met grooten spoed c aan de herstelling van het toestel worden gewerkt, Men acht het vrij a!j zeker, dat de tocht van de plaats, rJ waar de noodlanding is geschied, nog voor 15 November kan worden voort gezet. Het ligt in het voornemen van het comité, om, zoodra het geld daarvoor bijeen is, een reservemotor aan te koopen en deze naar Britsch Indië te laten transporteeren. BUITENLAND. Volgens een officieel Spaansch bericht zijn er belangrijke gevechten aan den gang bij Larrasj, waarvan de uitslag nog onbekend is. Bij koninklijke decreet zijn de reser- visten van de drie laatste lichtingen 'l onder de wapenen geroepen. I. De opperbevelhebber in Marokko is afgetreden. Hierboven kan men lezen als- I dat koning Alfons van Spanje bij ko- ninklijk besluit drie lichtingen onder de wapenen heeft geroepen. Goed be- Ïschouwd heeft men hier te doen met "een algemeene mobilisatie, waardoor Spanje momenteel het grootste staande leger zal hebben van de geheele wereld, i zelfs wanneer aan velen vrijstelling van den militairen dienst zal worden verleend. Elke lichting toch telt 300.000 manschappen en tezamen met de drie honderd duizend man, die reeds onder de wapenen zijn, zal Spanje dus thans over een leger van 1.200.000 man be schikken. In êen proclamatie zegt de koning, dat de bedoeling der mobilisatie is het Spaansche leger in Marokko en in Spanje te versterken. Zooals men zich zal herinneren was Primo de Rivera van plan in Marokko te breken met het oude blokhuizenstelsel, doch geen haar op zijn hoofd dacht er over Marokko te ontruimen of het over te geven aan de opstandelingen. De mobilisatie bewijst dat Primo de Rivera vast besloten is met geweld een einde te maken aan den opstand. DatSpanje inderdaad de beschikking heeft over het grootste leger blijkt wel hieruit, dat al zou slechts de helft van de opgeroepen manschappen onder de wapenen komen, het leger toch circa 600.000 man zou tellen. Het Spaansche leger is dan toch in elk geval nog ster ker dan het bolsjewistische, dat in grootte er dadelijk op volgt. Primo de Rivera bevindt zich nog steeds te Tetoean, van waaruit hij de krijgsverrichtingen leidt. Een sterk leger zal weldra naar Marokko ver trekken, doch een groot deel der troe pen zal in Spanje blijven om ordever storingen of opstanden tegen Primo de Rivera's dictatuur dadelijk te onder drukken. Waarom men zich zoo druk maakt over het handhaven van de dictatuur is niet recht duidelijk, daar Primo de Rivera in een rede te Tetoean zelf heeft verklaard, dat de dictatuur zal worden opgeheven en dat hij zich zal terugtrek ken uit het politieke leven om plaats te maken voor de nieuwe partij, de „Union Patrotica". In een interview, dat Primo de Rivera heeft toegestaan aan een vertegenwoordiger van 't blad El Debate, heeft hij verklaard, dat hij voor alles zal probeeren een oplossing te vinden voor het Marokko-probleem. Verder geloofde hij dat de patriotti sche vereenigingen reeds sterk genoeg waren om den koning de middelen te verschaffen voor de vorming van een burgerlijke regeering. Hij zeide nog niet te kunnen zeggen wanneer de volksvertegenwoordiging weer zou worden bijeengeroepen, daar het besluit hiertoe dient te worden ge nomen door de te vormen nieuwe re- geeïing. Het blad deelde verder mede, dat Primo de Rivera zelfs als ho.ofd der nieuwe regeering denkt op te tre den. Hoe deze beide verklaringen van den dictator, die absoluut met elkan der in strijd zijn, moeten worden op gevat, kan men niet zeggen. Hoe Abd El Krim zijn gevange nen behandeld. In Juli 1921 vielen de Spaansche ge neraal Navarro, zijn officieren en man schappen, alsmede een aantal burgers ten gevolge van de overgave van Monte Arroeit, Zeloean en vele andere Spaan sche posten in de handen van Abd el Krim. Onder de ongelukkigen bevon den zich 13 vrouwen, 10 kinderen en 30 burgers. Een 'stafkapitein, Don Sigi- fredo Sainz Goetierrez heeft thans een boek uitgegeven, waarin hij beschrijft hoe de gevangenen, gedurende hun ge vangenschap hebben geleden. Niet min der dan 18 maanden hebben de onge lukkigen blootgestaan aan allerlei el lende en kwelling. Het is bijna onge looflijk te lezen hoe die gevangenen 500 dagen lang hebben geleden, terwijl zij voortdurend het uitzicht hadden op een versterkte Spaansche post, n.l. het eiland Alhucemas, welk eiland zoo dicht bij was, dat men met zakdoeken de menschen op het eiland kon toewui ven. De soldaten en de burgers werden opgesloten in kampen bij Annoeal, Ait Kamara en Ajdar. Tien vrouwen wer den opgeborgen in den harem van een der Marokkanen. De kinderen op de allerjongste na moesten in de soldatenkampen blijven. Hoewel van de soldaten er velen stier van van honger en gebrek, was het lot der officieren nog veel verschrikkelij ker. Ze werden gevangen gezet in de twee kamers van Abd el Krim's huis te Ajdir. Deze kamers waren bijzonder laag van verdieping en hadden geen vensters. Een smalle spleet in de muur was de eenige opening, waar door de versche lucht moest binnendringen. De deur was 's nachts zorgvuldig ge sloten en overdag slechts eenige uren open. Eens per dag kregen de gevange nen eten in den vorm van boonen zon der zout gekookt en wat hard droog brood. Abd el Krim streek inmiddels de duizenden peseta's op, die hem door de Spaansche regeering werden gezon den om 't voedsel voor de gevangenen te koopen. De pakketten, die de fami lieleden der gevangenen aan hun adres zonden, werden door de Marokkanen opengemaakt en de inhoud er van bleef in het bezit dezer heeren. Officie ren en soldaten, di eziek werden, stier ven zonder dat hun medische hulp werd verleend. Toen de batterijen van Alhucemas eenige huizen van Ajdir platschoten, werden de gevangenen eenige meters voor de bedreigde plaat sen als doelwit voor de Spaansche gra naten opgesteld. Op deze humane wijze heeft de Rif republiek haar gevangenen behandeld. In het boek wordt ook nog melding gemaakt van het volgende feit. Toen de Spaansche officieren pas in hun ker kers waren aangeland, zond een broer van Abd el Krim hun zes l'lesschen champagne, zoogenaamd om hun ge vangenschap feestelijk in te zetten. Eenige dagen voordat hun gevan genschap eindigde, werden generaal Navarro en eenige zijner officieren aan een bescheiden maaltijd genoodigd in het huis van Abd el Krim zelf. Abd el Krim nam persoonlijk aan het maal deel. Voor deze gelegenheid werd de ijzere nketen, die de laatste maand van de gevangenschap rond generaal Na varro's hals was bevestigd, losgemaakt. „Hij kon dan volgens Abd el Krim beter slikken". Na afloop va nhet maal werd hem de keten weer om den hals gelegd. Men begrijpt dat dit boek, dat de wreedheden der Rif Khabylen heeft be kend gemaakt de stemiping in Spanje niet ten gunste wan de opstandige Ma rokkanen heeft doen omslaan. SPORT. VOETBALSPORT. KAATSHEUVEL. 3 5" 3 ff Gudok 2 2 0 0 7 3 4 2 Kaatsheuvel 2 2 0 0 5 2 4 2 Quick 1 1 0 0 3 0 2 2 T.S.C. 2 1 0 1 4 6 2 1 W.SC. 3 1 0 2 6 4 2 0 66 Devo 1 0 0 1 1 3 0 0 R.W.B 3 0 0 3 4 12 0 0 Ingez. door J. v. W. te K. B 3e Klasse N.V.B. Afd. B in O Kaatsheuvel W SC. Quick R.W.B. T.SC. Devo Gudok x 2-1 3-1 x 50 x 30 x 1.4 x x 2-0 5 3 x Ingez. door J. v. W. te K Het Ned. Elftal Het Nederlandsch elftal, dat op 2 November te Amsterdam tegen de Zuid- Afrikanen zal spelen, is naar wij verne men, als volgt samengesteld Doelvan der Meulen (H F G Achter: Denis (H.B S en Tetzner (Be- Quick) Midden Lefévre (Kampong), van Linge (Be Quick) en Horsten (Willem II) Voor Snouck Hurgronje (H V.V.), Vol kers (Ajax), Pijl (Feijenoord), Baer van Slangenburg (H.B.S.) en de Natris (Ajax). Reserves zijn Schindeler (Blauw- Wit), Vermetten (H B.S.) Krom (R C.H.) en Visser (Stormvogels). Duivensport. DRUNEN. Bij de gisteren gehouden aanbesteding van het bouwen eener nieuwe zaal voor de haimonie „De Volharding", architect de heer Jan van Vlijmen te Vlijmen, door den heer Tn. Elshout alhier, werd ingeschreven als volgt M. Schapendonk, Drunen, f 3965. JFressen f 3850. - A. v. lersel en v. Oers, f3288.50 Gebr. Herreijgers, f3281.50 Het werk is aan de laagste inschrij vers gegund. VLIJMEN Op Zaterdag den 11 Oct hield dt Pluimveevereeniging „Nut en Sport", te Vlijmen een vergadering Na voorlezing der notulen werd door den voorzitter den heer van Sprang aan de orde gesteld, het houden eener önder- hnge Pluimveetentoonstelüng Na eenige bespreking werd vastgesteld genoemde tentoonstelling te houden op Zondag den 3Gen November as in de zaal van den heer Joh, Peijnenborg. Ter verga dering werden reeds een dertigtal in zendingen opgegeven. Besloten werd dat alleen leden dezer vereeniging be voegd zijn met hun pluimvee aan de tentoonstelling deel te nemen. Als leden der tentoonstellingscommissie werden gekozen de heeren H. Prinsen, G. van Stokkum en L v. d. Griend Beide laats- genoemden ter vergadering aanwezig, namen hune benoeming aan, terwijl den heer Prinsen, niet aanwezig kennis zij ner benoemiug zal worden gegeven Na 1 November is de inschrijving gesloten. De voorzitter verzocht de le den zooveel mogelijk met hunne pracht- dieren uit te komen en vooral te zorgen gezonde dieren in te zenden. SPRANG-CAPELLE. (Vim. Sprang). Ds. G. H. de Jonge hoopt a.s. Zon dagavond 5.30 uur in de Geref. Kerk alhier zijn af scheidspredikatie te hou den als predikant der Gecomb. Geref. kerken van Sprang-Capelle. Vergadering der A.R. Kiesvereen. „Sprang" op a.s. Maandag des avonds half acht in de zaal van den Chr. Volks bond. Agenda: 1. Opening; 2. Notulen; 3. Ingekomen stukken; 4. Bespreking Wintercampagne5. Verslag Jaarver gadering Kamerkieskring 's-Bosch; 6. Onderwerp door den Voorzitter, de hr: G. J. van Willigenburg, getiteld: „Ver kiezing 1925"; 7. Sluiting. VRIJH.-CAPELLE. Geref. kerk. A.s. Zondag des voorm. 9.30 uur hoopt dg. G. H. de Jonge in den Dienst des woords voor te gaan. CAPELLE. Tot leden van 't College van Zetters voor deze gemeente zijn benoemd de heeren A. J. Verhoeven en Jac. Nieuwenhuizen. In de vacature ontstaan door het vertrek van den heer A. van Beek, is tot bestuurslid van het muziekgezel schap „Kunst na Arbeid" de heer E. Collet benoemd, die zijn benoeming heeft aangenomen. De korfbalclub „Juliana" uit deze gemeente zal a.s. Zaterdag deel nemen aan de eindwedstrijden om den sport parkbeker, welke te Tilburg gehouden worden. In de finale zal gespeeld wor den tegen O.N.A. - Voor de Herv. Gem. alhier zal a.s. Zondag optreden Ds. A. Meyers en wel des morgens ten half tien en des nam. ten half drie uur. De heer P. I. de Visser alhier is vanwege de N. V. Waterleidingmaat schappij N.-W.-Brabant voor de gem. SprangCapelle aangesteld als verte genwoordiger, belast met het aanwer ven van aansluitingen. In de Ned. Herv. kerk a. d. Loon- schendijk zal a.s. Zondag des voórm. te half tien uur optreden Ds. van der Vlught uit Drunen. De heer A. Rijken, scheikundig ingenieur alhier heeft een aanstelling als zoodanig gekregen bij de beetwor telsuikerfabriek te Zevenbergen. Voor de betrekking van gemeen te-bode alhier hebben zich een 57 tal sollicitanten aangemeld. De Geref. Zendingsver. U. K. K. hoopt Woensdag 22 October 's avonds ten zeven uur haar eerste jaarvergade ring te houden. De agenda vermeldt:, 1. Opening; 2. Notulen; 3. Jaarversla gen; 4. Inleiding over het onderwerp „de groote Heidenapostel" en 5. Voor drachten. Gedurende dezen winter zal door den heer Wenthe, hoofd der Christel. School a. d. Loonschendijk een cursus in de Fransche Taal worden gegeven. Belanghebbenden gelieven zich daar voor ten zijnen huize te vervoegen. Het onderwijs als zoodanig zal gratis zijn. Wegens het vertrek van Ds. G. H. de Jonge alhier hoopt diens vader Ds. H. G. de Jonge uit 's-Gravemoer de ca- Ingezonden Mededeelingen. techisaties in de Geref. kerk te dezer plaatse te houden. RAAMSDONK. Door B. en W. is* aan J. Leijten, timmerman, vergun ning verleend, tot plaatsing van twee electro motoren, elk van 3 p.k. Bij de Wed. S. staan vele aard beiplan ten voor de tweede maal in bloei. Aan eenige struiken hebben z.icli al vruchten ontwikkeld. Wat de late zomer toch al niet uitwerkt. De prijs van het tarwebrood is weer verhoogd; nu met 1 cent en ge bracht op 15 cent. Dit beteekent in de laatste drie weken een pijsverhooging van 3 cent. Door den Commissaris der Ko ningin zijn met ingang van 1 Januari 1925 tot zetters voor 's Rijks directe belastingen, benoemd, de heeren D. Lankliuijzen Gzn. en J. B. Zijlmans. Door de Waterleiding Mij. is met het aanwerven van aansluitingen be last de lieer P. Hendrikx, alhier. De directie van den Keurings dienst deelde ons mede, dat thans ook de slachtdieren bij de z.g. lmisslach- tingen moeten worden bedwelmd. Tot agent van de V. O. V. voor deze plaats is door den Raad van Ar beid benoemd, de heer J. Smits te Made. Tot Voorzitter, van den Raad van Commissarissen der Waterleiding Mij. Noord-West-Brabant, is benoemd,' de beer A. Moons, burgemeester, alhier. GEERTRUIDENBERG. Op de laatst gehouden aanbesteding te Drimmelen, is aan de laagste inschrijvers de Gebrs. Dupont alhier, het houwen van een schuur gegund, voor rekening van den landbouwer A. van Dongen aldaar, voor 3780.—. N De gewone wekelijksche repeti ties der harmonie „Apollo" alhier, die wegens sterfte van haar president den WelEd. Heer H. C. L. Scherp waren uitgesteld, zullen Maandag a.s. weer worden hervat. MADE. Dinsdag 21 October zal de cursus van de teekenschool, gevestigd boven bet Raadhuis, worden geopend. Door'den heer Thinners uit Breda zal des Dinsdags en des Zaterdagsavonds van 57 uur les worden gegeven. 15 leerlingen 'hebben zich reeds aange meld. Zondag 19 Oct. zal Ds. Koster uit Greertruidenberg, des vooim. 10 uur in de Herv. Kerk te Made, als ring-predikant een vacaturebeurt ver vullen. In enkele weken stegen de bruin en wittebrood-prijzen met niet minder dan 4 cent per brood van 800 gram. Voorwaar een verbooging van groote betèekenis, vooral voor groote arbei dersgezinnen, welke daardoor nu 2 k ƒ2.50 meer uitgaven per week heb ben. BREDA. Alhier heeft gisteravond een door ruim 1300 personen bezochte vergadering plaats gehad tegen de Bre- dasclie uitbreidingsplannen, waardoor een groot gedeelte der gemeenten Prin- cenhage en Teteringen, in totaal ruim 8000 inwoners, bij Breda zullen ge voegd worden. De vergadering, belegd door het anti-anexatie-comité, werd ge presideerd door den heer G. Fabius, die een rede tegen de uitbreidingsplan nen hield. Twee gemeenteraadsleden van Breda, de voorzitter van den soc.- dem. bestuurdersbond en notaris Ver- schraage, verdedigden de plannen, welke door afgevaardigden van ver eenigingen, een raadslid en de wethou ders van Teteringen werden bestreden. ALMKERK. Alhier is een kerkelijke vereeniging opgericht op Herv. grond slag, met aanvankelijk 67 leden. A.s. Zondag hoopt Ds. Röth, des voormiddags en des avonds op te tre den, terwijl Ds. de Jong, des voorm. en des n.m. 2 uur voor de Geref. Kerk hoopt op te treden. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 16 Oct. 1924. De beer F. Jansen, onderoff. der infanterie op wachtgeld, is benoemd tot sluiswachter aan de Helsluis (gem. Sliedrecht.). - De lieer L. d. M. werd onder Haairsteeg omgereden door een auto bus. Behalve eenige wonden aan bet hoofd en een zijner beenen, bekwam bij een armontwrichting. Hoewel bet zich aanvankelijk zeer ernstig liet aan zien, zal het denkelijk nogal afloopen. De werkman v. d. E. kwam op de werf met een hand in aanraking met een schaafmachine, waarvoor me dische hulp moest worden ingeroepen. Het bonösvestival van Muziek- en Zanggezelscbappen in 't Land van Heusden en Altena en den Bommeler- waard, is voor den a.s. zomer, bij lo ting bepaald, plaats te zullen vinden in Veen, waar de zangvereeniging „T. O.G.I.D.O." de bondsmakkers zal ont vangen. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 16 Oct. Het gunstig bekende Bokeemscke Viool-trio Clilebora, dat voor twee jaar 9 L I.!1 '1 I WAALWIJK. Quick. Daar er van supporterszijde groote belangstelling heerscht voor den wed strijd op Zondag a.s. te Kaatsheuvel, wor den de supporters verzocht met het Quick- XI-tal te vertrekken. Precies 1 uur zal aan het station per fiets afgereden worden, zoodat daar een massa Quick-aanhangers verwacht worden. Aanvang van de wedstrijd 2 uur. W.S.C.H.E.C. Nu er in onze plaats morgen geen competitiewedstrijd gespeeld zal worden, heeft W.S.O. gemeend deze dag niet ongemerkt te moeten laten voor bijgaan en zal zij op haar terrein een vriend- schappelijken wedstrijd spelen tegen hare plaatsgenoote H.E.C. Ook ditmaal meenen wij niet uitvoerig in behoeven te gaan op bovenstaande ont moeting tussehen deze beide plaatselijke vereenigingensteeds werden deze wed strijden met de noodige animo en op de meest vriendschappelijke wijze gespeeld en van zelfsprekend zal dit morgen eveneens het geval zijn. Voor enkele maanden terug, op de Serie- wedstrjjden bij H.E.C., eindigde de ontmoe ting tussehen heide vereenigingen in een gelijk spel. W.S.C. zal mi morgen trachten de balans naar hare zijde te doen over slaan, terwijl H.E.C. natuurlijk al liet mo-j gelijke in het werk zal stellen zulks te ver-I ij delen. Een en ander zal oorzaak zijn, dat de bezoekers op een pittigeii wedstrijd zullen kunnen rekenen, welke, zooals steeds, zeer zeker de noodige belangstelling zal trekken. Deze wedstrijd, welke op het W.S.C.-ter- rein gespeeld zal worden, zal om half drie aanvangen. Zondag 19 October speelt Kaatsheuvel andermaal een thuis-comp. wedstrijd. Na de twee vorige gasten W.S.C. en Devo geklopt te hebben, leeft natuurlijk zoowel onder spelerst als onder supporters de hoop, ook van liet sterke Quick uit Waalwijk te win nen. Wat we schreven voor de wedstrijden tegen W.S.C. en Devo, willen we hier an dermaal herhalenKaatsheuvel kan van Quick winnen, als van 't begin tot het einde van den wedstrijd de wil voorzit. Geen mo ment moet gedacht worden, dat vooral Quick zich gemakkelijk gewonnen zal ge ven. We kennen deze machtige club te goed, dat ze, aangemoedigd door haar talrijke supportersscliaar, van geen wijken zal we ten en onvermoeid en onversaagd zal vol houden tot het einde. Mochten sommigen misschien meenen, dat de laatst gespeelde vriendschappelijke Wedstrijd, van voor vier weken de sterkte-verhouding aangeeft, dan willen wij er andermaal op wijzen dat een friendly garni niet als krachtmeter mag gelden. Er op wijzen dat er fair gespeeld moet worden en 't spel niet in overdreven forscliheid mag ontaarden, behoeven we niet, daar we over de laatste wedstrijden juist van onze tegenstanders de verklaring kregen dat het spel van Kaatsheuvel boven alles fair en sportief was. De bekende vriend schappelijke verhouding tussehen de beide clubs spreekt ons ook voor Zondag hiervoor borg. Aan de leden der supporters-club van Quick, is door het Bestuur van Kaatsheuvel respectievelijk 10 ct. en 5 ct. reductie ge geven op de entreé-prjjzen le en 2e rang. Daar de competitie van de afdeeling hoofd zakelijk in de Langstraat afgespeeld wordt, is het wellicht vele supporters aangenaam een competitie-lijstje hiervan onder de oogen te krijgen. Momenteel is de stand CTQ (*q 9Q gfwefQ rererereoJPa're 3 re C Q. 3 2. •O 2. f v 3 CL CD 3 Een gemakkelijk overzicht biedt ook het bekende quad raat-stelsel co w su O 33 c ET (Tl C re o O CO H D re O O e CL O w GEERTRUIDENBERG. De voetbalvereeniging „Geertruiden- berg", is ingedeeld in de 1ste klasse B.V.B. afd. F. B. Vitesse in de afd. F. A. Een plaat selijke ontmoeting, waar vele supporters oj> hoopten, is nu uitgesloten. Door de voetbalvereeniging „Vitesse" wordt Zaterdagavond om 7 uur een extra vergadering gehouden in het clublokaal hij de Wed. v. d. Pluijin, alhier. NIEUWKTJIJK. Door de Postduivenvereniging „G.V. V." alhier, zal op Zaterdag 25 October a.s., in het café van den heer A. Merkx, alhier een onderlinge duivententoonstelling wor den gehouden. We twijfelen niet, of door de veelvuldige deelname der inzenders, met vele liefhebbers deze tentoonstelling zeer mtressant zijn. Ook den Zondag d.a.v. zal de tentoonstelling voor belangstellenden gratis toegankelijk zijn. j j %j vÜ Ct» Bij Apoth.en Drogisten VI I ik~I

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 6