Hoestsiropen voor Kinderen op 22 Juni j.l. te Gastel. Tegen het vonnis van de Rechtbank, dat beklaagde ontsloeg van rechtsver volging, was de officier in hooger be roep gegaan. Het hof vernietigde dit vonnis en opnieuw recht doende ontsloeg het beklaagde van alle rechtvervolging. Ingezonden Mededeelingen. Mijnhardt's Thijmsiroop 75 c. Mijnhardt's Borstsiroop 60 c Anga-siroop bij (Kinkhoest) f 1 75 Bij Apothekers en Drogisten. DRUNEN. Veiling Drunen prijzen van 17 October. Bellefleuren Qoud. guldens Ster appel I Dirk 1 Kaf I Zoet I Soldat Laboureur Beurre Napoleon Nouveau Paiteau Stoofperen Peen Spruitjes 1 Noten Andijvie Preij Selderie 13-23 per Kg- 9-14 6-10 7-11 15-23 8-12 '/2 9-15 4-10 15-26 12-21 9—16 </2 9-12'/2 6-10 1-9 2-3 20-30 RECHTSZAKEN. Gisteren zijn van 's Gravenhage naar Apeldoorn overgebracht, ten einde ter beschikking van den officier van Justitie te Zutphen te worden gesteld Van der H., K. en U., leiders van de N.V. Nationaal Sportpaleis, die de vorige week in Den Haag voor loopig zijn opgesloten, in verband met het onderzoek naar te Apeldoorn met de z.g. Apoldro's gepleegde fraude. Naar men ons mededeelt zal op Donderdag a.s. des voormiddag om 10 uur voor de Rechtbank te 's-Bosch de verdere behandeling plaats hebben der zaak contra H Boom te Vlijmen, thans gedetineerd, beklaagd van dood slag op den boschwachter Brekelmans en zal alsdan nog nader ais getuige worden gehoord de wachtmeester der Koninkklijke der Marechaussée J. Faro te 's-Bosch. Naar men ons mededeelt zijn ïn de &zaak contra A. P. V te Eind hoven, beklaagd van dood door schuld, welke zaak op Donderdag 6 Novem ber a.s. des namiddags om twee uur voor de Rechtbank alhier zal worden behandeld, vanwege het O.M. 16 ge tuigen gedagvaard. Als verdediger treedt op Mr Rits uit Amsterdam. Het Gerechtshof deed heden uit spraak in de zaak in hooger beroep tegen A. T, arbeider te Gastel, beklaagd 0,40—0,60 per 100 1,00-1,50 per 200 20—26 per bós 18-23 VLIJMEN. Vergadering van den Raad dezer gemeente op Donderdag 23 October 1924 des namiddags te zeven ure, ten Raadhuize dezer ge meente. Te behandelen onderwerpen 1. Ingekomen stukken. 2. Vaststelling der vergoeding ex. art 101/103 der Lager Onderwijswet aan de Besturen der Bijzondere Scholen over 1923. 3. Voorstel van Burg. en Weth. tot het in gebruik geven van een school lokaal aan de Vereeniging „De Jonge Boerenstand". 4. Alsvoor tot. wijziging der In structie van den Armenarts. 5. Alsvoor tot herbenoeming van den klokkenist voor een jaar. 6. Alsvoor tot vaste aanstelling van den werkman-opzichter der landerijen. 7 Alsvoor tot verhooging der be zoldiging van den werkman opzichter der landerijen. 8. Alsvoor tot aankoop van de boomen op het Marktveld en den Parallelweg. 9. Alsvoor tot wijziging der ver ordening op de heffing van schoolgeld. 10. Alsvoor tot wijziging der ver ordening op de heffing van hoofde- lijken omslag. - 11. Alsvoor tot het verleenen van voorwaardelijke concessie aan de Hol- landsche Buurtspoorwegen te Tilburg tot het aanleggen van een wissel plaats op het Marktveld. 12. Alsvoor om gebruik te maken van het recht van aankoop van het perceel gronds, gelegen ten Westen van het Marktveld 13. Vaststelling der Gemeente-Reke ning 1923. 14 Goedkeuring der Rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1923. 15. Goedkeuring der Begrooting van het Burgerlijk Armbestuur over 1925. 16. Aanbieding van het Verslag, de Balans en de Verlies- en Winstreke ning van het Gemeentelijk-Electriciteits Bedrijf over over 1923. 17. Voorstel van Burg en Weth. tot vaststelling v^n de jaarlijksche afschrijving op de bezittingen van het Gemeentelijk El^ctriciteits-Bedrijf 18 Aanbieding der begrooting van het Gemeentelijk-Electriciteiis Bedrijf over 1925. 19. Aanbieding van de Gemeente- Begrooting 1925. 20. Wijziging der Begrooting 1924. SPRAG-CAPELLE. (V.m. Sprang.) Voor een tot in alle hoeken gevuld kerkgebouw nam j.l. Zondagavond Ds. G. H. de Jonge, afscheid van de Ge- comb. Geref. Kerken van Sprang- Capelle in het kerkgebouw alhier, met een predikatie naar aanleiding van 1 Joh. 2 vers 28. De gemeente zong den scheidenden leeraar, die na een arbeid van ruim twee jaren naar Lutjegast vertrekt het lste en 4e vers van Ps. 121 toe, waarna het woord nog werd gevoerd door den Eerw. Heer Ds? H. G. de |onge, em. predikant te 's Gravemoer, Consulent van Vrijh-Capelle en door Ds. I. de Vries van Tilburg, Consulent van Sprang. Zondagavond ontstond door tot nog toe onbekende oorzaak brand in het huis bewoond door J. Klootwijk en M. Ockers, De schilderswerkplaats en winkel van K. van Driel was ook hierin ondergebracht. De brand begon in het achterhuis, waar de schilders werkplaats gevestigd was. De brandspuit was spoedig ter plaatse, doch men kon zich slechts beperken tot het nat houden der he lende perceelen. Het huis werd geheel een prooi der vlammen. Een partij verfstoffen, enz. ging verloren. Een deel van den inboedel wist men nog 1 CAPELLE. Eenige tuinders te dezer plaatse gaan hun bedrijf door het leggen van een groot aantal ramen belangrijk uitbreiden, terwijl de heer C. J. v d. Hoek, zich naast de groen teteelt ook toe gaat leggen op druiven- teelt. Voor dat doel wordt thans op zijn tuinderij aan de Nieuwevaart een warenhuis gebouwd: WASPIK Als vermoedelijke dader van den hier deze week bij den heer v. d. B. gepleegden fruitdiefstal, werd onze dorpsgenoot E. na gedane huis zoeking door de politie aan een scherp verhoor onderworpen, waarna hij weer op vrije voeten werd gesteld. Gister gaf de Harmonie een con cert op de kiosk voor het raadhuis. Dit is het laatste, dat op de kiosk dit jaar zal gegeven worden. Ofschoon het weer niet erg uitlokkend was, was er veel publiek. Op de heden gehouden markt waren aangevoerd ongeveer 100 stuks vee, benevens een paar bennen varkens. In 't begin was de markt flauw, later werd de handel vlugger. Er werden hooge prijzen besteed. Kalfvaarzen werden verhandeld voor f 330 tot f 370, kalfkoeien voor f 450 tot f 475, hok- kelingen f 80 tot f 100, varkens f 10 tot f 12 per stuk. RAAMSDONK. Het mond- en klauw zeer bij het vee is nu blijkbaar geheel geweken, tenminste in de laatste weken werden geen aangiften meer gedaan op de secretarie. Voor de scherpe bochten in de wegen heeft de gemeente de bekende waarschuwingsborden van den A. N. W. B. laten plaatsen. De dameskring op 't Veer zal 30 October a.s eenige artikelen ver loten, waarvan de opbrengst bestemd is tot het houden van een bazar ten bate van de ziekenverpleging. Tot leden van de Vleeschkeurings- commissie voor Raamsdonk zijn be noemd A. Moons en E C. de Wit alhier Zaterdagnamiddag had in den Parallelweg een ongeval plaats. J. B. reed met paard en kar in gestrekten draf den polder in, toen hij door het schrikken van 't paard zijn evenwicht verloor en achterover van de kar sloeg Bewusteloos werd de jongen opge nomen en bij S. binnengedragen, waar een inmiddels ontboden dokter con stateerde dat B. slechts uitwendige kneuzingen had opgeloopen. GEERTRUIDENBERG. De Tank- fabriek alhier zal haar» stoommachine vervangen door een electrischen motor van 125 P.K. Zij zal haar stroom direct van de P. N, E. M ontvangen. Naar we vernemen zullen de autobus diensten, gereden door de autobus-maatschappij „Aurora" op houden. MADE. Op 16 Oct. werd ten over staan van Notaris Hartong van Ark in de verschillende polders in den Bies- bosch rietverpachting gehouden. Zoo werd 40 Heet. voor f 3289 tegen ver leden jaar voor f 1600 verpacht, dus meer dan het dubbele. Vrijdag j 1. werd de landbouwer Bossers, dood in zijn schuur gevonden, vermoedelijk maakte een hartverlam ming een eind aan zijn leven. Hij laat een weduwe met een kindje na De 12-jarige knaap C. v. d. B., Kloosterstraat alhier werd gisteren door een hond van G. A., een scheur- wond in zijn been gebeten, zoodat geneeskundige hulp moest worden in geroepen die verleend werd door Dr. J H. Kleijn die de wond hechtte. Aan den heer A Verhagen alhier die te Veere voor Rioleerputten en Beschoeingswerken voor f 17225 in schreef, is dit werk dezer dagen gegund. Op de heden gehouden veemarkt waren aangevoerd 46 stuks hoornvee en 16 biggen. De prijzen golden als volgt Vetvee f 1 10 a f 1,20 per Kg., kalf koeien f 400 af 450, kalfvaarzen f 375 a f 400, muntigen f 210 f 235. hokkelingen f 100 a f 125. kalveren f 65 a f 75, biggen f 9 a f 12 per stuk. Vermoedelijk zal dit jaar alhier wegens te weinig deelname geen Landbouw-cursus worden gehouden ALMKERK. A.s. Woensdagavond 22 dezer hopen de Herv. Jongelings Ver- eenigingen „Eben Haéser" en „Samuel" een gecombineerde vergadering te houden in de Constistoriekamer alhier. Op de j.l. gehouden vergadering van de kerkelijke vereeniging van Ned. Hervormden, gehouden in de Constis toriekamer aldaar, werden tot definitief Bestuur gekozen de heeren J. Pruissers, C. de Boer jr., P. van Drunen, J. v. d. Koppel, Joh. de Witt, M Gendeke en B. Kraaiveld. Eere-voorzitter Ds. j. F. Roth. Op Woensdag 29 October a.s. zal de Raad dezer gemeente in eene openbare vergadering bijeen komen. Door het zoontje van den heer B. te Nieuwendijk (gem. Almkerk) werd gepasseerde week een lucht-ballontje gevonden, waaraan een kaartje was bevestigd, afkomstig uit Frankrijk, het kaartje is door bovengenoemde opge zonden naar de plaats van vertrek. MARIAPOLDER. Verleden Zondag werd de plechtige H. Mis van 10 uur opgedragen door den Z.E. Heer Pas toor, geassisteerd door den Eerw. Heer Eerw. Pater Capucijn als sub-diakein. De Eerw. Heer v, d. Pluijm die Zondag 12 Oct. 1.1. te Stein tot diaken werd gewijd is in het begin dezer week naar de Universiteit van Rome vertrokken. HERPT. In plaats van den heer P. de Wilt, die zijn. benoeming tot lid der commissie ingevolge art. 131 Ge meentewet niet aannam, is gekozen de Heer A. P. Piron. i Alhier heeft zich een commissie l gevormd om Z. D. H. den Bisschop van 's Bosch, die 10 Nov. de nieuwe kerk komt consacreeren en daarom reeds 9 Nov. in de gemeente komt, dien dag een plechtigen intocht te be reiden. Tot Voorzitter is gekozen de heer J. Buis Azn., terwijl het eere-voorzit- terschap werd aangeboden aan den Edelachtb. Heer Burgemeester H. J. van Eggelen. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 21 Oct. 1924. De harmonie St. Jan uit den Berkdijk gaf Zondagavond in'de zaal van den heer P. Wagenmakers haar le winterconcert. In alle opzichten mag St. Jan dit concert geslaagd heeten. De zaal was tjokvol. Zelfs geen staan- plaatsje was er nog te veroveren. Wat de harmonie zelf te hooren gaf bewijst onomwonden dat er in den Berkdijk onder ijverige leiding, ijverig en vol houdend gestudeerd wordt. De ver schillende nummers liepen vlot van stapel en mocht dan ook de stemming op sommige momenten iets te wenschen over laten, in 't algemeen mogen we zeggen was én stemming én samen spel én voordracht uitmuntend ver zorgd, Geen wonder dan ook dat na ieder nummertje de harmonie een hartelijk applaus van 't publiek in ontvangst te nemen had. Het komische deel van 't programma werd op onver beterlijke wijze verzorgd door den heer Kuijs uit Herpt. Elk nummertje dat deze oer-komiek gaf sloeg in. 't Applaus was vaak onbedaarlijk. Er was geen denken aan dat de humorist zich door 't herhaald applaus aan een bis nummertje kon onttrekken en tot eere van den jovialen Kuijs moeten we erkennen dat hij er niet karrig mee was. Zondag 19 Oct. was het jaar- lijksch koningschieten bij de Kon. Erk. Schietvereeniging St. Jan bij den heer Jan van Berkel. Aan het koning- schieten was een prijs verschieting verbonden. De uitslag was1 H. Jacobs (Koning) 2 A. Elshout3 H. Moolenschot4 J. v. Berkel 5 S. Pepping; 6 D. Boons; 7 D. Kops; 8 P. v. Dun9 W. Moolenschot 10 H. v. Woensel; 11 P. Jansen; 12 G. v. Riel13 P. v. Bokstel. Na afloop der schietwedstrijd ging men over tot het houden van een klein feestavondje om daarmede het schietseizoen te sluiten A s. Maandagavond ten 8 uur zal in de zaal van den heer Joh. Smit de eerste halfjaarlijksche alge meene vergadering gehouden worden van de vereeniging „Kaatsheuvels Belang", 't Lijdt geen twijfel of deze eerste algemeene vergadering na de oprichting zal druk bezocht worden. De voorzitter der vereeniging zal een resumé geven van wat K. B. in het verloopen halfjaar gedaan heeft. Tevens zal 't oordeel der vergadering gevraagd worden omtrent 't oprichten van een wekelijksche groentenmarkt in onze plaats. De harmonie Apollo heeft zich bereid verklaard de vergadering met muziek op te luisteren. GEMENGD NIEUWS. Te Amersfoort is, bericht ontvan gen, dat de heer L, voorheen inspec teur van polietie aldaar, te Bonn is gevangen gezet.. Omtrent de reden daarvan was men gisteren te Amersfoort nog niet ingelicht. - Een bezoekster van de Niagafa- waterval sprong, ten aanschouwe van andere toeristen in den watervloed. Zij was natuurlijk onmiddelijk ver zwolgen. - Naar uit New York gemeld wordt, zal de Z. R. UI in dienst wor den gesteld voor een geregelden pas sagiers- en postdienst van New York op Havanna en Panama. Zondagmorgen heeft zich te Am sterdam bij de politie een 28 jarige dienstbode uit Weesp aangemeld, die zeide, Zaterdag in de soep vergift te hebben gedaan, om haar huisgenooten te vergeven. Er hebben zich echter bij niemand nadeelige gevolgen hiervan voorgedaan. De Amsterdamsche recher che leidt het onderzoek. Te Novel, een dorpje aan de Fransch-Zwitsersche grens, ontstond, naar uit Evian wordt gemeld, brand in een schuur. Het vuur tastte de be lendende huizen aan en verwoestte ten slotte het geheele dorpje. Van vier en veertig huizen zijn er maar vier blijven staan. De inwoners van Novel hebben te St. Gingolphe een onder komen gezocht. Mej A. Bly, een van de dames (de oudste dochter) die wegens kolendampvergiftiging in het R K. Ziekenhuis te Hilversum was opge nomen, is gisteravond overleden De toestand van de 75-jarige mevrouw avond 8 uur nog niet bij kennis. Op den eersten kermisavond te Breda hebben eenige vrij ernstige vecht partijen plaats gehad. Twee personen, W. V. uit Princenhage en J. v. P. uit Raamsdonksveer werden zoodanig met messen gestoken, dat opname in een geneeskundige inrichting werd noodig geacht. Zondagmorgen tusschen 10 en 11 uur had te Velp op een terrein achter de Modelhoeve een voetbalwedstrijd plaats tusschen een tweetal vereenigin- gen. Plotseling klonk er een aantal schoten en hoorden verschillende spelers de kogels langs zich heen fluiten sommigen wierpen zich, om de kogels te ontgaan, plat op den grond, terwijl anderen, die meer uit de richting stonden, waar de kogels vandaan kwamen, uit alle macht schreeuwden, dat de schutter, die in een tuin aan de Roosendaalsche laan stond, op moest houden. De schutter, die het geschreeuw blijkbaar niet hoorde en die waarschijnlijk een repeteergeweer gebruikte, schoot rustig door en trof al spoedig den 20 jarigen voetballer Roelofsen, wonende te Arn hem, in de liesstreek. Deze viel tegen den grond en werd door zijn kameraden naar de op het terrein staande tent gebracht. Dokter Van der Feltz en de politie werden gewaarschuwd en waren spoedig op het terrein. De getroffene werd door den dokter in zijn auto naar het Velpsche ziekenhuis mede genomen Gebleken is, dat de gevaar lijke schutter de heer v d. B., wonende aan de Roosendaalsche laan, was, die met scherp op een dun houten schijfje had staan schieten, waardoor de kogels met gemak heensloegen en op het onmiddellijk achter zijn tuin gelegen voetbalveld terecht kwamen. Eenigen tijd geleden maakten wij melding van een afschuwelijk drama, dat zich in het dorpje Weiher, nabij Kulmbach, had afgespeeld. Daar werden een metselaar met zijn vrouw en twee zoontjes in de slaapkamer gevonden met ingeslagen schedel. Van de daders ontbrak ieder spoor. Aangezien niets werd vermist, kon van roofmoord geen sprake zijnmen vermoedde dan ook met de daad van een krankzinnige te doen te hebben. Thans is gebleken, dat hier een geschiedenis achter zit, welke in on- menschelijkheid de zaak van Leopold en Loeb evenaardt. De daders zijn n.l. de twee oudste zoons, jongens van u 16 en 14 jaar. Deze beide jeugdigen monsters, die dezer dagen in hechtenis1, zijn genomen, volharden in hun cynische houding, welke iedere be schrijving tart. Bij het eerste onder zoek, hetwelk onmiddellijk na den moord werd ingesteld, verklaarden zij, hoewel zij toch in een kamer vlak naast die der slachtoffers sliepen, niets te hebben bemerkt, hetgeen het geval aanvankelijk voor de politie des te geheimzinniger maakte. Met ontstellend cynisme hebben zij echter naderhand aan de justitie uitvoerig beschreven, hoe zij hun daad bedreven. Als motief gaven zij op, dat zij van de spaar- duitjes van hun ouders goede sier dachten te maken. Dit geld hadden zij terstond verborgen. Op de kermis te Gilze-Rijen moeten gisteravond vrij ernstige vecht partijen hebben plaats gehad, tusschen de marechaussée en de burgerij. Naar wij vernemen zijn een tweetal marechaussées ernstig met een mes gestoken de daders zijn hedenmorgen naar het huis van bewaring te Breda overgebracht. Toen gisterenmorgen de melk boer, na herhaald schellen, geen gehoor kreeg aan perceel Julianalaan 6 te Hilversum, waarschuwde hij de buren, die den toevallig voorbijkomenden inspecteur van politie Snieuwold daar mede in kennisstelden. Deze verschafte zich toegang tot het huis en vond daar de bewoonster, de bejaarde mevrouw Ably met haar beide dochters, leera- ressenaan de Gooische Huishoudschool in de benedenkamer bewusteloos door en over elkaar liggen. Hij constateerde kolendamp en na ramen en deuren opengemaakt te hebben, trachtte hij de levensgeesten door het toepassen van kunstmatige ademhaling weder op te wekken hetgeen evenwel niet gelukte. De gemeentelijke geneeskundige dienst, die met net zuurstof-apparaat kwam, slaagde er na langdurige pogingen in een der dochters bij te brengen. Deze verklaarde Zaterdag den haard te heb ben aangemaakt en gisteren kolendamp te hebben geconstateerd. Wat er toen verder gebeurd is. wist zij zich abso- lunt niet te herinneren. De oude me vrouw Ably en de andere dochter bleven bewusteloos en werden per brancard naar de R. K. ziekenverple ging overgebracht. (Hbld Gisteravond hebben te Leiden inbrekers zich waarschijnlijk met be hulp van een valschen sleutel, toegang verschaft tot den juweliers- en goud smidswinkel van den heer M Ribber v. h. Gebr. Rodbard, in de Donkersteeg. Toen de heer Ribber 's nachts om half een thuiskwam, vond hij de deur van zijn winkel open. Hij waarschuwde on middelijk telefonisch de politie, die dadelijk ter plaatse eén onderzoek instelde. Van de daders werd geen spoor gevonden. Er wordt voor onge veer f8000 aan gouden ringen, arm banden. horloges, kettingen en juwee- len vermist. De heer R. is tegen inbraak verze kerd. 1 ïioomg voorkomt schriftelijk vergunnen dat een of meer door hem aangewezen tapperijen, eier-, visch- of zuurhuizen geopend zijnn van des morgens 0 uur tot des nachts 1 uur. Op kermisdagen mogen de tapperijen, eier-, visch- of zuurhuizen geopend zijnn van des mor gens 6 uur tot des nachts 1 uur. De Burgemeester kar% op aanvrage van den tapper, eier-, visch- of zuurliuishouder schrifte lijk vergunning vcrleenen, dat de tapperij, het eier-, visch- of zuurhuis langer geopend blijft. De' heer Smolders wij-st er op dat liet hij vele menschen in de gemeente ernstige ontstemming heeft verwekt dat geregeld Zaterdagsavonds tot half twee vergunning wordt gegeven om geopend te blijven. Hij kan niet inzien waarvoor het noo- dig is dat dergelijke nachtkroegen er in de ge meente moeten zijn. Eerst bepaalde het zich tot en enkel café maar thans zijn er al wel 3 of 1 De Voorzitter zegt dat dit een overblijfsel lan zijn voorganger is. Voorloopig heeft hij dat wil len bestendigen maar geeft de raad mij, aldus Voorzitter, geen vergunning, dan is het uit. Smolders. Dat is niet de bedoeling. Er zal ook geen aanmerking op vallen als u het doet bij uit zondering, bij gelegenheden, maar om er lederen Zaterdagavond gelegenheid voor te geven, daar aan ergeren zich velen. Groenen. Nachtkroegen is wel wat scherp uitge- drukt. Voorzitter. Het doet mij genoegen dat hierover wordt gesproken, want, zooals ik heb gezegd is 't een bestendiging van een ouden bestaanden toe stand waarmede ik het ook niet eens ben en daarom daarmede ook zal breken omdat ik van meening ben dat door het verleenen van alge- meene verlenging van 't politieuur men feitelijk 't voorschrift in de politieverordening van sluiting om 12 uur saboteert. Ik heb mij altijd en doe dit nog op het standpunt gesteld, dat, geef ik het eene café verlenging dit aan alle café's, die daarom komen vragen, moet geven. Ik heb gedacht goed "te doen om met mijn meening over deze kwestie te moeten wachten tot bij de behandeling van de politieverordening, om He meening van den Raad eens te hooren. Mijn overtuiging is, dat slechts in bijzondere gevallen verlenging van politieuur moet worden gegeven en van het recht tot ver lenging zal ik, zoolang zulks aan mij is overge laten, een spaarzaam gebruik maken. De heer Timmermans zegt dat dit een zeer tecre kwestie is. Bedacht mag echter worden dat Waalwijk in dit opzicht geen uitzondering maakt. Op vele plaatsen mogen de café's in het centrum langer open blijven,- alleen mag na het officieele sluitingsuur geen muziek meer worden gemaakt. Omdat hier nooit eenige rustverstoring heeft plaats gehad zou hij het bejammeren indien daarmede zou moeten worden opgehouden. Zeker zou hij het niet zoo snel doen. Voorzitter. Snel heb ik het toch ook zeker niet gedaan. Timmermans. Laat ik dan zeggen, als ik bur gemeester was zou ik er geen eind aan maken. De heer Klijberg ziet in deze- verlenging geen kwaad. Hij vreest dat, wordt daar een eind aan gemaakt, de sociëteiten en societeitjes als padde stoelen uit den grond zullen verrijzen en dat zou hij erger vinden. Voorzitter. Waalwijk is vele groote steden in dat opzicht voor. In Breda is het om half een politieuur. De Graaff. De meeste menschen zeggen dat het veel te laat is. Het lijkt gewoon nergens op Timmermans. Die er geen gebruik van wil maken kan naar bed gaan. De Graaff. De ouders hebben maar last met de opgeschoten jongens. Smolders. Vroeger was het 11 uur en toen is men al een stap verder gegaan door het politie uur op 12 uur te stellen. Waarom moet men nu het Zaterdags op half twee stellen? Voor veel ouders is het een zeer onhebbelijk iets omdat de jeugd dan eerst laat huiswaarts keert. De over heid mag gerust.meewerken om het de ouders in dit opzicht een beetje te vergemakkelijken, zeker niet tegenwerken. De Graaff. Ik verzeker u dat ik heel wat men schen achter mij heb staan in deze aangelegen heid Art. 126 luidende: Het is verboden, in de kom der gemeente hooi stroo- of nmtsaardstapels of dergelijke op te rich ten, of hooi of stroo in woningen te bergen, zonder toestemming van Burgemeester en Wethouders, die aan hunne toestemming nadere voorwaarden kunnen veTbinden. De heer van Driel wijst er op dat dit voor veel kleinere menschen, die een geit houden en dan op zolder wat hooi en stroo verzamelen, bezwa rend is, waarmede de heer Gragtmans het eens is. De Voorzitter zegt dat met het oog op het brand gevaar het wenschelijk is dat dit artikel zoo blijft gehandhaafd. Bij artikel 160 luidende: Honden, die op wegen losloopen zonder te zijn voorzien van een geldige belastingpenning, worden door de politie opgevangen, naar het bureau van politie gebracht en, indien zij binnen 3 maal 24 uren na de opvanging niet worden afgehaald, afgemaakt.' Is de eigenaar van den hond bij de politie be kend en in de gemeente woonachtig, dan wordt hem van de opvanging kennis gegeven en niet tot afmaking overgegaan dan 24 uren na die kennis geving, ook al zou de termijn van 3 maal 24 uren daardoor worden overschreden. De lieer Roggeveen stelt hierbij voor daaraan toe te voegen dat honden van waarde dan kun nen worden verkocht, waartoe met algemeene stemmen wordt besloten. Wordt besloten art. 128 geheel te laten vervallen. Na nog eenige kleine opmerkingen van geen beteekenis werd de verordening vastgesteld. ft ff ff ff ff ff ff ff ft ff ff ff ff ft ff n ff tt ff ff ft ff ff ff ff ff ft ff ft *~'gJ 'u «uigbiijn 9 c<ij vvcij giotw-i"

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 3