Nathan de Wijze kent! Nathan de Wijze komt! Toetst men het Adviseerend College op de maatschappelijke be roepen der leden, dan komt men tot deze indeeling van het Bondsbestuur (de eene helft): Tot de algemeene groep, met in begrip van de vrije beroepen (waar onder één journalist) behooren 12 leden Baron Van Wijnbergen, mr. Pastoors, mr. E. baron van Voorst tot Voorst (Beek), mr. Van der Velden, prof. Veraart, mr. Goseling, mr. Leesberg, mr. Heerkens Thijssen, G. van Spanje, pastoor Overmeer. mr. G. baron van Voorst tot Voorst (Zwolle), Vienings. Tot de industrieelen 3 leden: Helle brekers, mr. Teulings, Verheijen. Tot de middenstanders 4 leden Van Hout, IJsselmuiden, Wubben en Ter Steege. Tot de ambtenaren (waaronder twee onderwijzers) 6 leden: Oostdam, Ten Braak, Aarts, Geelen, Veltman en Ohms. Van de nieuwe afgevaardigden in het Adviseerend College behooren tot de algemeene groep, met inbegrip van de vrije beroepen (waaronder twee journalisten) 8 leden prof. v. d. Grin ten, prof. Steger, prof. Aengenent, jhr. Von Fisenne, notaris Van Cranenburg, Bendrikse, Van der Kallen en Nieuwen- huis. Tot de industrieelen 3 leden Assel- bergs, De Jong en Schoemaker. Tot de middenstanders 2 leden: Ninteman en Douma. Tot de arbeidersgroep 6 leden: Foppele. Van Rijen, Nivard, Schaaper, H. C. Nijkamp en Donné. Tot de landbouwersgroep 4 leden v. d. Ven, deken Van der Waarden (adviseur van den A. B. T. BGroen en Verheggen. Tot de vrouwen mevr. Steenberghe- Engeringh. De volledige samenstelling van het Adviseerend College geeft deze groe peeringen Algemeene groep met inbegrip der vrije beroepen 20 Industrieelen 6 Middenstanders 6 Ambtenaren 6 Arbeiders 6 Landbouwers 4 Vrouwen 1 Totaal 49 („Huisgezin".) De leden der veilingsvereeniging te Wateringen zijn door den ontvan ger te Delft beboet wegens het ont breken van het kwitantiezegels op de uiibetalingsstaten. De gezamenlijke boeten beloopen f692.500 sommige tuinders moeten f 8800 boete betalen. De uitbetaling had wekelijks plaats De tuinder teekende een presentielijst waarop de betaalmeester achter eiken naam het uitbetaalde tegoed noteerde. Deze regeling werd al^ verscheidene jaren gevolgd. Na het mooie cijfer van Augus tus (ruim 7'/a milllioen gulden méér dan in Augustus 1923) is September gekomen met een achteruitgang van meer dan 6 ton. Het groote verschil ligt in de op brengst der dividend- en tantièmebe lasting. In September van dit jaar was de opbrengst f 1.608.000 tegen 6 mil- lioen in September van het vorige jaar. Ook de successierechten bleven erg ten achter, n.l. f 975.000. De accijns op gedistilleerd liep f 264.000 achteruit, wat wel hoofdza kelijk te wijten is aan ontduiking van den accijns (de geheime branderijen). In September j.l. ontving de schatkist aan gewone middelen f 35.698.601 tegen f 36.337.787 in September van het vorige jaar. De opbrengst der rijwielbelasting is hierin niet begrepen.' Deze bedroeg in September f 640.868, en dit bedrag maakt weer veel goed. De opbrengst van de eerste negen maanden van dit jaar was totaal f 318.718 758, tegen f 318.709.795 der zelfde periode in 1923. De rijwielbelasting heeft totaal op gebracht ruim f 5 millioen. Dit bedrag is niet begrepen bij de totale opbrengst over de negen maanden van dit jaar. De Koningin heeft mr. A. E. J. baron van Voorst tot Voorst, Commis saris der Koningin in Noord-Brabant, opgedragen om Koning Albert der Belgen bij gelegenheid van zijn officieel bezoek aan de stad Gent op 26 dezer' namens H. M. te gaan begroeten. Het Haagsche Correspondentie bureau meldt In eene beschouwing in de „Res.- Bode", naar aanleiding van besprekin gen, welke gevoerd zijn over de salaris- quaestie, tusschen enkele katholieke Kamerleden en den voorzitter van den Ministerraad, wordt o.a. te kennen ge geven, dat met nadruk zou zijn betoogd dat de meerderheid der katholieke Kamerfractie de regeering in dezen niet langer steunen kan. Van welingelichte zijde wordt hier tegenover opgemerkt, dat zulks niet juist kan zijnreeds hierom niet, wijl aan het gewijzigde bezoldigingsbesluit, dat, gelijk onlangs werd gemeld, eerst dezer dagen van den Raad van State met het advies van het College is terug ontvangen bij de regeering, nog geen publiciteit is gegeven, zoodat het op zeggen van steun, gebaseerd op den nog niet bekenden inhoud der regee- ringsvoorstelien omtrent de salarissen der rijksambtenaren niet bestaanbaar of uiterst voorbarig moet worden geacht. De heer A. F. Philips, directeur der N.V. Philips' Gloeilampenfabrieken te Eindhoven, is door de Regeering van Polen benoemd tot officier in de orde Pslonia Restituta. De versierselen dier orde zijn den heer Philips gisteren uitgereikt door den Poolschen gezant te 's Gravenhage, prof. W. de Kowalski. Onder de auspiciën van den heer Philips is in Polen een gloeilampen fabriek gesticht, onder den naam Polsko-Holenderska Fabryka Lampek Elektrycznyck Philips. J.l. Vrijdagavond is de Hoofd aalmoezenier kolonel F. J. H. Evers te 's Gravenhage vertrokken om zich via Genua naar Indië te begeven, waar hij een onderzoek zal instellen naar de godsdienstige verzorging bij leger en vloot aldaar. Behalve de zusters van den hoofd aalmoezenier waren op het station aanwezig om den vertrekkenden uit geleide te doen verschillende autori teiten. van Oorlog, jhr. G. A. A. Alting van Geusau, alsook de aalmoezeniers, de majoors J. J. J. Noordman en G. Huys, die kolonel Evers uitgeleide zouden doen tot aan de grens. De aalmoezenier majoor Noordman is gedurende de afwezigheid van kolonel Evers met de waarneming van diens functie van hoofdaalmoezenier belast. In 1830 woonden in Nederland 100 zielen per vierk K.M„ in 1920 was dit 263. In 1920 waren er 26000 woonschepen. Het gemiddeld aantal huwelijken in 1922 was 8 4 per duizend. In 1922 waren 54°/0 onzer lotelingen boven de 1 M. 70 tegen 25°/0 in 1865. Het gebruik van sterke dranken daalde van 1880 tot 1922 van 9 83 op 2.88 L. per hoofd. Sinds 1892 is echter het suikergebruik verdriedubbeld en dat van de thee verdubbeld. In 1830 had Amsterdam 202 000 in woners, in 1922 696 000 Eindhoven groeide in dezelfden tijd van 2O0O tot 42.000 enEnschede van 3000 tot 42.000. In 1859 waren er voor het eerste 700 echtscheidingsgevallenin 1920 waren er 25 maal zooveel. Van 1898 tot 1920 steeg het aantal liefdadige vereenigingen van 4745 tot 5552. In 1913 werd ongeveer 10 millioen per jaar aan liefdadige doeleinden, als kloosters, kerken, gestichten, enz. ge geven. In 1920 was dit 3 maal zoo veel, n.l. 30 millioen. De stijging begon in 1916 toen 14 millioen werd gegeven en ging door in 1917 en 1918, toen 16 millioen gegeven werd. Aantal stuks rundvee 1 Mei 1921 2 millioen. Gemiddeld 1871—1880: l'/ï millioen. De bevolking nam in dien tijd toe van 4 op 7 millioen de koe begint dus op onze schilderijen naar den achtergrond te geraken, zoo als de bezoeker van tentoonstellingen dan ook wel weet, Daarentegen de machines.de verwarmde oppervlakte der -stoomketels steeg van 1898 op 1923 met 150°/o. Ook het aantal binnenvisschers, de klassieke hengelaars, steeg van 26.000 op 36.000 in 10 jaar tijds Het aantal studenten nam van 1911 tot 1920 toe van 4869 tot 6897, dus met ongeveer 40°/o of 3 maal zoo snel als de bevolking. Ongerekend de aan staande ingenieurs, wier aantal in dien tijd verdubbelde. En de aanvoerkana len vertoonen een zelfde aanwas, 5500 leerlingen der gymnasia in 1911 tegen 7400 in 1920. De Staatsschuld steeg van 1.1 op 2 8 milliard. Het saldo per hoofd der bevolking op de Rijkspostspaarbank, in 1916 f 31.42, was eind 1922 f 42.05. Bij particuliere spaarbanken steeg het zelfs 1890 tot 1921 van f 13.48 op f 34.15. Ik meen, dat deze cijfers bemoedi gende woorden tot ons spreken. Tilb. P. Bij de behandeling van de Tarifwet in de Tweede Kamer is gistermiddag de Minister van Financiën aan het woord gekomen, Hij kondigde een Nota van Wijzigen aan, waarbij aan eenige opmerkingen en amendementen wordt tegemoet gekomen. Naar de „Tel." uit goed inge lichte bron verneemt heeft het depar tement van financiën aan alle andere departementen verzocht op te geven, wat de kosten zouden bedragen, als de aangekondigde salarisverlaging voor het Rijkspersoneel voor de ge huwden tot 10 pet. beperkt zou blijven. De „Haagsche Couront" meldt: -Van een verlaging percentsgewijze is geen sprake en daarvan is ook nimmer sprake geweest. Er is een bedrag van 15 millioen méér op de begrooting gebracht; dit bedrag zal worden verdeeld onder de ambtenaren. Zij, die te veel salaris hebben, zullen dit verminderd zien, anderen die te laag gesalieerd zijn, zullen meer ontvangen. Hier staat echter tegenover, dal de duurtebijslag zal worden ingetrokken. Men hoopt de nieuwe salarisregeling 1 Januari 1925 te kunnen invoeren, doch zekerheid bestaat hieromtrent niet en het blijft de vraag, of men tegen dien tijd gereed zal zijn met de nieuwe regeling. Wij gelooven, aldus het blad, naar hetgeen wij vernamen, dat de ambte naren er geenszins op achteruit zullen gaan. Steeds meer wordt Nederland door een hoogen tariefmuur ingeslo ten. Het nieuwe Duitsche tarief gaat ook weer bedenkelijk in deze richting. Ter abstructie geven wij het tarief voor enkele textielstoffen, welke tarie ven gelden, indien er geen handels overeenkomst is gesloten. Het eerste staatje heeft betrekking op de rechten in goudmark per 100 kg. die thans gelden het tweede op de voorgestelde tarieven Kant 3,200 9,600 Katoenen garens 6 12 a 68 Katoenen weefsels 50 100 a 180 Wolartikelen 100 150 Borduurwerk 1,800 2,700 Linnen garens 6 12 Linnen weefsels 14 30 a 130 Zakdoeken 160 240 a 440 Gisterenmiddag zijn van het Centraal Station ie Amsterdam de werkmeester en twee monteurs van de Fokker-fabriek met de noodige reserve- deelen en gereedschappen naar Philo- popel vertrokken om de F VII te her stellen. De motor, dien het weekblad „Het Leven" aan het comité heeft aangeboden, zou te Rotterdam aan het transport worden toegevoegd. De spoorwegen hebben voor het vervoer belangrijke faciliteiten toegezegdhet geheele transport wordt als bagagegoed toegelaten. De Nederlandsche legaties in de landen, door welke het transport gaat, hebben haar medewerking toe gezegd, teneinde het vervoer zoo vlot mogelijk te doen verloopen. De heer Guillonard, de chef van den technischen dienst van de Kon. Luchtvaartmaatschappij te Rotter dam, heeft te Philopopel vastgesteld, dat het toestel ter plaatse kan worden hersteld, mits de monteur zekere onderdeelen kon meebrengen. Deze onderdeelen zijn intusschen te Amster dam vervaardigd. De F VII zal van de plaats waar het toestel is geland, vliegen naar het naastbijzijnde vliegveld bij Sofia. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 21 Oct. 1924 Aan de begrooting der gemeente Waalwijk ontleenen wij het volgende. De begrooting sluit met een totaal aan gewone en buitengewone ont vangsten en uitgaven van respectieve lijk f 521663 41 en f 63 706 26 De opbrengst van den hoofdelijken omslag (plaatselijke inkomstenbelasting) ie geraamd op 140.000 tegen f 141 500 in het vorig jaar. Is reeds in 1924 het vermenigvuldi- gingscijfer verlaagd kunnen worden, verwacht wordt dat in 1925 dit cijfer nog minder zal bedragen. In verband met de opleving in de plaatselijke industrie is de opbrengst der opcenten op de dividend- en tantièmebelastirfg van f2800 op f3000 gebracht en de opbrengst der belasting op tooneel- vertooningen en andere vermakelijk heden van f 4500 op f 5000, De overige belastingen zijn op dezelfde bedragen geraamd als vorig jaar. Onder de uitgaven is voor onvoor ziene uitgaven 'n post uitgetrokken van f33.354 17. Onder de buitengewone uitgaven komt voor een post van f 3000 voor doortrekking van het trottoir aan de eene zijde van de Stationstraat tot de Grootestraat en verharding van het St. Antoniusplein, en een post van f 1700 voor ombouwing der motor brandspuit op Ford-chassis. Het electriciteitsbedrijf komt voor de eerste maal met een winstuitkeering aan de gemeente op de begrooting voor en wel van f 1708.67, dit geldf oökvoorhet waterleidingbedrijf f1060.58. Voor het gasbedrijf is de winstuitkee- ïing f7905.07 (1924 f 6449 08). Daar naast geven de drie genoemde bedrijven respectievelijk een batig slot van f 1000. f 1000.en f 10534.07. Het woning bedrijf geefl een nadeelig. saldo van f 40.302,05 (1924 f 14994.27.) Een uit- keering wegens niet gedekte nadeelige saldi van vorige dienstjaren ad f 13.762.96 draagt hiertoe in niet geringe mate bij. De voorgestelde subsidies verschillen weinig met die van 1924, alleen is nieuw voorgedragen f750.— aan het steunfonds van het Ziekenfonds van de R.K. Werkliedenvereeniging. Betreffende het eerste winter- concert der Liedertafel „Oefening en Vermaak" op 3 November, moeten wij mededeelen, dat door omstandig heden de heer P. Botermans niet in de gelegenheid is de solopartij in „Hannibal" te zingen. Na veel moeite is het Bestuur er in geslaagd hiervoor" alsnog te engageeren de heer Joh. Nelisen te Amsterdam, die reeds meer bij „O en V." optrad. Alhoewel „Oefening en Vermaak" gewoonlijk eerst in januari haar z. g. groot winterconcert geeft, worden wij dit jaar dus reeds vroeg vergast op een avond van buitengewoon kunst genot. ImmeiS zoowel de wereld beroemde Italiaansche tenor Enrico Isalberti, de favoriet van het opera— lievend publiek, als de alombekende bariton, de heer Nelissen, zullen ieder in hun genre enkele nummers ten gehoore 'brengen, terwijl alleen het machtige koorwerk „Hannibal" met zijn uiterst zware solopartij reeds een gang naar „Musis" waard is. Het getal der solisten, welke „Oefening en Vermaak" sinds haar bestaan mocht ontvangen, wordt met bovengenoemd tweetal op waardige wijze vermeerderd. Wij zijn trouwens van O. en V. gewoon steeds eerste klas artisfen ten gehoore te krijgen, hetgeen dezer dagen wederom bewezen is door het feit, dat krachten als Mevr. Poolma—Meisner, Mevr. van der Meer—Offers, de heeren Van Helvoirt—Pel en De Vos, allen reeds eenmaal gast der liedertafel, in wereld steden als Parijs. Milaan en Berlijn reuzensucces. inoogstten. Zeer zeker mag Waalwijk het zich dan tot een hooge eer rekenen door de zorgen der liedertafel reeds dergelijke solisten te hebben mogen hooren en huisvesten en een woord van dank aan dit, ons oudste zanggezelschap, is hier dan ook op zijn plaats. Wij sporen daarom eenieder aan het a s concert bij te wonen teneinde niet alleen moreel, doch ook finantieel deze vereeniging te steunen in haar pogen iets goeds op kunstgebied en tevens in den zin van het Waalwijksche publiek te geven. Herhaaldelijk kunnen wij tegen woordig melding maken van be wijzen dat onze winkeliers met hun tijd meewillen. Zaterdagavond toch werd het prachtige nieuwe magazijn van Galanteriën en Huishoudelijke Artikelen van den heer J. Marks-Meeuwsen nabij de Markt geopend. We weten niet wat het meest te moeten roemen, de prach tige etalagekasten, de groote ruimte van den winkel, de groote verscheiden heid van artikelen, de smaakvolle en gemakkelijke wijze waarop alles gear rangeerd staat of de schitterende elec- trische verlichting, die aan 't geheel des avonds een mooi cachet geeft. De winkel heeft eene gemakkelijke rechtstreeksche verbinding met het magazijn, dat van a le artikelen een ruimen voorraad bevat, zoodat wij ge rust kunnen zeggen, dat hier met alles terdeeg is rekening gehouden. Het is een prachtig pand geworden, zeer zeker een der mooiste magazijnen onzer plaats, die op dit gebied voor vele steden niet behoeft onder te doen. Wij voegen gaarne onze beste wenschen voor 't welslagen bij de velen die dit deden in den vorm van prachtige bloem stukken als anderszins bij de opening, De heerën Gebrs Maas, aannemers hebben gezorgd voor eene vlugge en keurige afwerking. Zaterdagavond gaf de harmonie „St. Crispijn" onder leiding van haar instructeur, den heer Stravers van Kaatsheuvel, haarlaatste concert op de kiosk op de Markt Ondanks het vergevorderd seizoen, verdrong zich vooral voor de pauze, een groote me nigte muziekliefhebbers om de kiosk en terecht want er werd dezen avond weer een mooi programma afge werkt op eene wijze, die zeer te loven viel. Vooral het concoursnummer kreeg een prima vertolking. De harmonie bood wederom een zeer mooie avond en 't past wel haar openlijk een woord van dank te brengen voor de belan- gelooze medewerking, steeds aan Waal- wijks Belang en daardoor aan 't pu bliek betoond. Moge zij in 't winter seizoen door ijverige studie en groote ambitie zich prepareeren om in het nieuwe seizoen met nog hoogere kunst voor den dag te komen. Volgens achterstaande advertentie zal wederom a s. Donderdag 23 October eene vergadering worden gehouden van de reeds opgerichte vereeniging „Eerste Hulp bij Ongelukken". Deze vereeniging heeft ten doel, het houden van lessen en oefeningen voor het helpen ,en verbinden van zieken en gewonden. Hoe vaak ge béurt het niet in onze plaats, dat een ongeval gebeurt en men niet kan helpen, vooraleer een dokter is ge roepen Daarom verzoeken wij beleefd, dat Heeren Fabrikanten eenige hunner werklieden naar deze vergadering zuilen zenden en zich als lid laten opgeven. Op deze vergadering wordt een definitief Bestuur gekozen, dat moet bestaan uit minstens 5 leden en hoogstens 9 leden. Voor contributie behoeft men zich niet te laten af schrikken, deze bedraagt 4 a 5 cent per week. Wij weten wel, het is geen ver eeniging zooals andere vereenigingen, doch het is hier eenige opoffering voor menschlievendheid. Laten dus velen a.s. Donderdag de vergadering bijwonen en zich als lid opgeven, dan kan het Bestuur verder gaan met het aanvragen van verbandkisten, welke zooveel mogelijk op de drukste punten van onze plaats worden gevestigd. Dus allen naar de vergadering I Morgen, Donderdagavond zal het eerste vijftal der „Biljartclub Hotel Verwiel" in haar clublokaal een vriend- schappelijken. wedstrijd spelen tegen het tweede vijftal der club. Het belooft een spannende match te worden. Naar men ons mededeelt is binnen kort ook te verwachten een wedstrijd met Breda. Wij zullen dan ook een keurige partij te zien krijgen tusschen de heeren Schuurman en Vink. De datum wordt nog nader vastgesteld. Onder verwijzing naar de in dit blad voorkomende bekendmaking van het gemeentebestuur maken we belang hebbenden erop attent dat van z.g. „huisslachtingen" van varkens, schapen of geiten (die uitsluitend voor huiselijk gebruik bestemd zijn) minstens 4 dagen tevoren kennis moet gegeven worden ter secretarie, waar alsdan een daar voor bestemd formulier wordt ingevuld. Het komt naar ons werd mede gedeeld meermalen voor dat eerst op denzelfden dag dat men wil slachten, aangifte wordt gedaan. Dit kan natuur lijk niet worden toegestaan, waardoor voor belanghebbenden meestal onaan gename gevolgen ontstaan. Vrijdagavond om half acht houdt de Knapenvereeniging „Jozua" met de ouders der leden dezer vereeniging endeJongelingsvereeniging„Immanuël" een gecombineerde vergadering of een z.g. familieavond. De heer J. Z. van Kempen zal in het 2e gedeelte van die vergadering een lezing met lichtbeelden houden over„de Klok van Schiller". Wij noodigen alle ouders van de leden der Knapenafdeeling met aan drang uit dien avond nu trouw op te komen. Bij de gehouden aanbesteding voor het maken van een groepstal en het verrichten van eenige andere kleine werkzaamheden aan bouwhoeve Roes- telberg, werd ingeschreven als volgt H. Maas f 517 J. v. d. Aa f 550 Gebr. Maas f 830 A. den Teuling f 720 W. v, Heesch f 787 J den Teuling f 525 A. v. Brunschot f 650 Het werk is gegund aan den heer H. Maas. L.l. Vrijdag 17 October, hield de heer Hinrichs, technisch leider der Eerste Nederlandsche Leesten- en Stansmessenfabriek te Tilburg, een lezing voor leerlingen en oud-leerlingen der school over „Leesten". De oud—leerlingen waren echter weinig talrijk opgekomen, maar hadden verzocht den heer (Hinrichs uit te noodigen deze lezing nogmaals, maar dan op een avond te houden en wel speciaal voor oud—leerlingen. Wij kunnen tot ons genoegen mede deelen, dat de heer H. daartoe bereid gevonden werd en het aan de directie der school overliet met de oud—leer lingen omtrent een geschikte avond overleg te plegen. Hij was dan ge negen, om de lezing eenigszins uit te breiden, zoodat het voor de oud—leer lingen, die bij de eerste waren, toch zeer interessant zal zijn. De heer H. is, het spreekt vanzelf, een specialist in het door hem behandelde onderwerp en deed het dan ook met een rustige klaarheid, zoodat allen zeer voldaan waren over deze leerrijke voordracht. Als 2e vermeldenswaardige lezing vermelden wij die des heeren Lensholz en Dingeldein van de Deutsche Ver- einigte Schuhmaschinen Uesellschaft. Beide heeren deelden ons hnnne in drukken van de London Shoe and Leather Fair mede. Zij waren verrukt over het vele interessante, dat daar geboden werd en werden dan ook met onverdeelde aandacht gevolgd. Drukke bezigheden waren echter oorzaak, dat zij hunne uiteenzettingen niet ten einde konden voeren, reden waarom de heer Lenzholz op een nader te bepalen dag het tweede ge deelte van z'n lezing zal houden. Wij zullen ons best doen om deze 2e uiteenzetting op een avond te doen vallen, zoodat alle oud—leerlingen daarbij tegenwoordig kunnen zijn. Zij zullen dan hooren de nieuwste ver beteringen op schoentechnisch gebied, Voeg hierbij de overzichtelijke wijze, waarop de heer Lenzholz zijn zaak- knndig betoog höudt en het moet voor de toehoorders, die in de schoen— langrijke zaak, die met ernst en verant woordelijkheidsbesef moet worden behan deld, vooral door hen die op dit terrein tot leiding en voorlichting geroepen zijn Mogen allen, één van zin, samenwerken om het groote doel, dat door het tot stand gebrachte reglement wordt beoogd, ook te bereiken, daarbij voor ©ogen houdend, dat het volmaakte, het ieder en in alles bevre digende, onder ons mensclien wel nimmer zal bereikt worden. Maar de samenwerking van alle goedwillende katholieken moge, onder Gods zegen, het best bereikbare tot stand brengen.. Tot hen, die zich ook nu nog meenden te moeten afscheiden van de R.K. Staatspartij, heeft het Bondsbestuur niets meer te zeg gen, nadat immers personen, met meer ge zag bekleed dan de leden van het Bondsbe stuur, een voor ieder duidelijke uitspraak hebben gegeven, die niets van haar kracht heeft verloren. Maar het overgroote deel van ons katho lieke volk zal toonen te beseffen, dat het beproeven van de ernstige poging, welke thans gaat ondernomen worden om een zoo goed mogelijk resultaat te bereiken, dat maatschappelijke verscheidenheid aan Rooni- sclie eenheid paart, niet bjj voorbaat mag geweigerd worden. Integendeel, alleen door aller hechte en van onderling vertrouwen .bezielde samenwerking kan die poging met goed succes worden bekroond. Moge dit het goede einde zjjn van de ver kiezingsactie, welke met de benoeming van het Adviseerend College haar definitieven aanvang neemt. Namens het Bondsbestuur, A. VAN WIJNBERGEN, voorz. FRANS TEULINGS, secretaris.

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 6