Voor St Chocolade en -Letters in Droste ferscheidenM. Borstplaat LA BOHÈME purolU Bonbons Pastilles van Droste tieerlifk en toch goedkoop i Comestibles, Zalm, Kreeft, Sardines, Garnalen, enz. Italiaansche Opera. Donderdag 20 Nov. spörtT Luxe doozen en Luxe doozen Op de Zondag 16 Nov. te houden postduivententoonstelling uitgeschre ven door de postduivenvereniging „de Reisduif", te houden in het café van den heer G. v d. Heijkant, zijn nu reeds ISO duiven ingeschreven Als keurmeesters fungeeren de heeren Theunis en Beens uit Rozendaal De toegang tot de tentoonstelling is vrij. De werkman J de Boh, in de fabriek „Statendam" had het. ongeluk een vinger van de rechterhand af te klemmen tusschen twee eikander pas— seerende lorries. De man heeft zich onder geneeskundige behandeling ge steld. I HED1KHUIZEN. Door den Raad is onderstaand schrijven gericht aan Ged. Staten. Naar aanleiding van Uw schrijven d.d. 28 Oct. j.l. G. No. 7 Ille Afd A heeft de Raad der Gemeente Hedik- huizen.de eer Uw College te berichten, dat hij met verwondering kennis heeft genomen van de motieven in dat schrijven aangehaald en waarbij hem in overweging wordt gegeven, het be sluit tot verkoop van den tuin bij het schoolhuis te Haarsteeg in te trekken Waar volgens het oordeel van onzen Raad, het onderzoek, dat U daarom trent hebt doen instellen, zeer zeker niet van bijzondere invloeden vrij schijnt te zijn geweest, gezien de aan gevoerde motieven en teneenenmale onjuist en bezijden de waarheid is, neemt hij de vrijheid, onder verwijzing naar reeds toegezonden schetsteeke- ning, U het volgende te doen kennen le Door scheiding van de onder wijzerswoning van den boomgaard zal de waarde van het gebouw weinig da!en, omdat er altijd nog een afzon derlijk. daaraangrenzend, flink gedeelte tuin blijft behouden, dat zeker niet voor vele andere schooltuinen ten plattelande in grootte ten achter zal staan. 2e Wat de belangen van het onder wijs aangaat, deze zuilen door den voorgenomen verkoop evenmin worden geschaad, omdat het te verkoopen ge deelte zeifs bijna geheel door het schoolhootd aan derden is overgegeven en nimmer is gebleken, dat het school hoofd zich daar in kennis van de natuur en den tuinbouw wenschte te verrij ken of andere bij te brengen, terwijl het landelijk karakter daardoor evenmin te loor zal gaan. Bovendien ztdt U uit de teekening duidelijk kunnen zien, hoe de situatie isn.l. dat de onderwijzers woning, met daarom gelegen tuin, en de boom gaard geheel door het schoolgebouw met speelplaats van elkaar gescheiden zijn en twee volstrekt afgesloten ge deelten vormen. Waar bovendien de aanvragen zijn gedaan door inwoners, die hoofdza kelijk tot den neringdoenden Midden stand behooren, is het beslist te ver wachten, dat door bebouwing van den afzonderlijken boomgaard, de Gemeente in elk opzicht een aanmerkelijke voor uitgang en winst kan boeken. Door bebouwing zal het straatsaanzien aan zienlijk verhoogd worden, terwijl door openkomen der verlaten woningen, nieuwe belastingbetalers hunne intrede in onze Gemeente zullen doen, waar toch reeds een groot tekort is, In verband met het verdagen Uwer beslissing wijst onze Raad Uw College er nog beleefd op, dat bij den onlangs door Uw College ondanks protest toegestanen verkoop van het land achter het gemeentehuis, dat volgens voorstel van B. en W. moest dienen als begraafplaats ondanks andere be stemming, toch is doorgegaan en deze verkoop klaarblijkelijk niet in het belang der gemeente is geweest, daar particulieren daarvoor een hooger bod hadden willen doen. Voorts wijst hij er Uw College op, dat bij de laatst gehouden vergadering van den Gemeenteraad op 20 Oct. j.l. de voorzitter met dreigementen aankwam van het R K. Parochiaal Kerkbestuur, dat indien dit Bestuur, in deze quaestie zijn zin niet kreeg, het de Gemeente op de hoogst mogelijke kosten zou jagen, terwijl het anders met een aanzienlijk minder bedrag per leerling zou kunnen volstaan. Resumeerende, is onze Raad dan ook van oordeel, dat aan den verkoop van het voorgestelde iand, wel in alle opzichten een niet te onderschatten voordeel voor de Gemeente is ver bonden, waartegenover geen enkel na deel staat te boeken. Hij kan dan ook niet terugkomen op een eenmaal gfnom;n besluit en verzoekt Uw Colli e beleefd, doch dringend, daaraan UW; goedkeuring niet te willen onthouucn Een onderzoek in loco, zou Uw College» of een afvaardiging daarvan ten voile overtuigen van de gegrond heid der door onzen Raad aangevoerde motieven. 2e Abon.-Voorstelling. Dir.": M. DE HONDT. 8 uur. ET-jr* Het evenement van den dag. Slechts7 een enkele buitengewone opvoering van Opera in 3 acten van£G. PUCCINI met medewerking van de prima donna ROZA BARDELLI/ in Italië genaamd „La Voix Celeste" (De Hemelsche Stem). 33594 Verder optreden van de primo tenóre BEL11SI, Signora ZAPATHA, Sopraan lyrico, CARLO CAVALLINI primo baritono. Dir. Maestro G FRAT1NI. Prijzen der plaatsen S 3»-. f .2,25 en f 11,25, plus belasting Bespreking Woensdag en Donderdag Tekstboekjes Holl.-Ital. vert. ver krijgbaar bij den bureaulist. N1EUWKU1JK. Daartoe aangezocht zal door de heeren Verhoeven, Hore mans, Meijs en de Gouw alhier op een in Wagenberg te geven concert het humoristisch gedeelte van 't program worden vervuld. Wel een bewijs, dat genoemde heeren als zoodanig ook reeds in den vreemden goeden naam hebben gemaakt. De alhier opgerichte biljartclub „Ons genot" besloot in haar jongste vergadering gedurende dezen winter een concours te geven. Verschillende prachtige prijzen zullen ter dezer ge legenheid beschikbaar worden gesteld. 's-BOSCH. De minister van onderwijs kunsten en wetenschappen heeft de plannen voor den bouw van een nieuwe Koninklijke School voor Kunst, Techniek en Ambacht goedgekeurd, waarvan de kosten zijn geraamd op f750 000. De aanbesteding der fundee- ringswerken is reeds aangekondigd. De gemeenteraad heeft benoemd tot leeraar in het Fransch aan de Kon. school de heer P. J. Kobben en tot leeraar in het Duitsch de heer F. M Scheepers, beiden voor den tijd van een jaar. Jhr. mr. L. van Meeuwen, presi dent van het Bossche Gerechtshof, heeft met 1 Januari a s. eervol ontslag uit deze functie gevraagd. WASPIK. Naar wij vernemen ls de scheepsbouwwerf der firma Schram v/h Gebr. Van der Rijken bij onder— handsche verkoop overgegaan aan de N.V. Scheepsbouwerven v/h P. en A. Ruijtenberg alhier, die hierdoor in het bezit is gekomen van alle hier be staande werven, behalve van die der firma Gebr. de Graaf. MADE. Bij publieke veiling van een flink groot heerenhuis met flitiken tuin gelegen te Drimmelen, eigenaar wijlen den heei Hages, is dit door een familielid ingezet op slechts f 2150. !n de Herv. Kerk alhier zal aan de kinderen van de Zondagschool op den 2den Kerstmisdag geen feest be reid worden door het ontbreken van een vasten predikant alhier. Zondag 16 Nov. zal Ds. Vink des vm 10 uur in de Herv. Kerk te Dongen en des avonds 6'/2 nur te Drimmelen in de Herv. Kerk voorgaan In de op Dinsdag gehouden vergadering van het Bestuur der Ky- nologenclub alhier, zijn de aftredende Bestuursleden J. Timmermans Voorz en M. de Kroon penningm. bij accla matie herkozen. Tevens bekwam 't Bestuur toestemming van den Raad van Beheer om op een nog ie bepa len tijd, een hondententoonstelling te mogen houden, mits alle rashonden er dan kunnen deelnemen, dus niet alleen herders ALMKERK. Naar wij vernemen zal zeer waarschijlijk op 19 Nov. a.s des 's avonds in de Ned. Herv. Kerk alhier voor de Herv. Jong. Vereeni- gingen „Ebenhaéser en Samuel" op treden, Zijne Eerw Ds. G. A. den Hertog van Amsterdam. A.s. Zondag hoopt Ds. Röth alleen des voormiddags op te treden voor de Herv. Gemeente, daar hij's avonds 6 uur voor de Evangelisatie te Geer- truidenberg hoopt op te treden. heeft thans een tweetal winkel in het vroegere werkliedengebouw. Zooals we er in den omtrek geen kennen. De heer Jos Donders, architect Tilburg heeft hier weer iels geschapen, dat van zijn practischen blik zoowei op nieuwbouw als verbouw getuigt. lederen winkel heeft een vloeroppervlakte van meer dan 75 M2. Een portiek geeft ter rech terzijde ingang voor de winkel in ko loniale waren en aanverwante artikelen terwijl ter linkerzijde een manufacturen en confectiezaak is gevestigd. Zoowel architect als aannemer hebben eer van hun werk. Zondag namiddag houdt de boe renleenbank jaarvergadering inEupho- nia. De lange agenda bevat verschil lende verkiezingen en benoemingen. Dat onze pluimveefokkers alhier naast mooie ook productieve dieren weten te fokken, moge blijken uit het teit, dat de heer Tuerlings dezer dagen een ongevraagd attest mocht ontvangen van een zijner afnemers van Witte Leghorns j die in hun eerste legjaar een gemiddeld cijfer behaalden van 200 p dier. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Zondag 23 November geeft de Kon. Harm. Apollo een concert voor de H. H. Donateurs der vereeniging. We zouden dit concert een solisten concert kunnen noemen, daar een zevental leden der Harmonie met hun dit seizoen bekroonde solo-nummers op 'i programma voorkomen. Dat dit concert een bijzondere attractie is, zai iedereen begrijpen. We verwachten dan ook niet alleen van Kaatsheuvel doch ook uit den omtrek veel belangsteiling. Op de 14, 15 en 16 November door de Tilburgsche Vogelclub te hou den in internationale tentoonstelling van pluimvee, konijnen, enz. in het Beursgebouw en de groote zaal van Rest „De Lindeboom" hebben de be kende pluimveefokkers de heeren H v, Woensel en Tuerlings alhier met een 50 tal nummers ingeschreven. We zijn er van overtuigd, dat beide heeren hun naam ook onder de groote con currentie die er heerscht zullen hoog houden. Dezer dagen is ook de 2e, winkel van de coöperatieve vereeniging „Broederhulp" geopend Broederhulp NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 13 Nov. 1924. Openbare raadsvergadering op Vrijdag 14 Nov. 1924, nam. 7'/2 uur. Agenda 1. Notulen der vorige vergadering. 2. Mededeeling van ingekomen stukken. 3. Verzoekschrift van 't bestuur der politie-vakschool „St. Michaël" te 's Bosch om subsidie. 4. Voorstel van Burg. en Weth. tot toekenning aan de Teekenschool van de te weinig genoten subsidie over de jaren 1921, 1922 en 1923 5. Voorstel van Burg. en Weth. tot onderhandsche verpachting van de inning der rechten voor het gebruik van aanlegplaatsen. 6 Voorstel van Burg. en Weth. tot vaststelling der vergoeding bedoeld in Art. 101 der Lageronderwijswet aan de bijzondere scholen over 1923. 7. Rekeningen over 1923 en begroo tingen voor 1925 van de Godshuizen. 8. Vaststelling der gem. begrooting en begrooting van den vleeschkeurings dienst voor 1925. Maandagmorgen om 11 uur komt het hoofdstembureau ten stad huize samen, om te voorzien in de vacature in den gemeenteraad, daar de heer Ant Cox heeft opgehouden lid te zijn. Zijn vermoedelijke opvolger zal zijn de heer P. Schmiehusen. Woensdagmorgen heeft er voor de stad op de Maas een aanvaring plaats gehad. Een z.g kast, geladen met kolen, werd dermate getroffen, dat men om erger te voorkomen, haar in de haven sleepte, waar zij spoedig zonk. De bemanning kon zich nog bijtijds bergen Dinsdagavond is hier een rund komen aanloopen, dat door de politie werd opgepikt en bij een roomboer gestald is INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Mijnheer de Redacteur Gelieve onderstaande stukje in Uw veelgelezen blad op te nemen, waar voor bij voorbaat mijn dank. EERVOLLE BELOONING. Ter secratarie van Haarsteeg-Hedik- huizen is gedurende ruim 5 jaren een Ambtenaar ter Secretarie werkzaam, die steeds tot volle tevredenheid zijner superieuren heeft gearbeid, tegen een minimum belooning waarvoor hij zelfs in de mobilisaliejaren een dagtaak ver richtte. In het voorjaar behaalde hij, voor 't eerst opgaande, zijn diploma Candi- dat-Gemeentesercretaris. De kleine meerderheid van den Raad der gemeente Hedikhuizen wist dit loffelijk werken niet beter te beloonen dan met zijn geringe jaarwedde van de gemeeentebegrooting 1925 geheel te schrappen Commentaar overbodig. Vastheid van overheidbetrekkingen is toch maar alles Alleen zal afgewacht moeten wor den of de autoriteiten er ook zoo over denken X. KERKNIEUWS. KAPITAALSTAAT. Veranderingen in het kapitaal oyer 1923. Verslag Gem. Gasfabriek 1923 (vervolg.) De R. K. Kerk van Herpt. Het kerkje waarvan de plattegrond een korte kruisvorm vertoont zonder zijbeuken is zeer eenvoudig van op bouw en sober in detailleering, geheel in overeenstemming met de rustige landelijke omgeving. Het hooge dak is gedekt met blauwe verbeterde Holland- sche pannen, boven de muren van mis- kleurigen geelgrijzen waalsteen, waar tegen de kleine daken der zijaltaar- en biechtnissen zich aanleunen, schaal- gevend aan de eindgevels der kruisar- men die het hooge dak opnemen en voor de verlichting zorgen. Links van den ingang het slanke torentje en rechts de doopkapel. Ook het inwendige, dat plaats biedt voor 190 zitplaatsen met onbelemmerd uit zicht op het hoofdaltaar, is geheel in schoon metselwerk gehouden. De middenruimte wordt gedragen door vier forsche spitsbogen met lagen aanzet met aan weerszijden de kleine spitsbogen der zijaltaren en biechtnis sen die de werking der groote bogen versterken. De belichting is stemmig en toch alleszins voldoende aan de tegenwoordige eischen. De architecten van deze kerk zijn de heeren C. Franssen en J. Franssen te Roermond, terwijl de aannemers wa ren de heeren de Bont uit Nieuwkuijk. Genoemde heeren komt allen lof toe voor het werk hier in Herpt verricht wat ook wel hieruit blijkt dat laatst een kerkbestuur uit het diocees op aanraden van Monseigneur Diepen naar Herpts kerk kwam kijken, vol gens Monseigneur een modelkerk. Ingezonden Mededeelingen. Gesprongen Handen! ^Springende Lippen. Bij Apothekers j en Drogisten Voor morgen zijn voor de lagere elftal len de volgende wedstrijden op het W.S.C.- terrein vastgesteld Om 12 uur speelt W.S.C. 3 tegen Baard wijk 2. Om 2 uur W.S.C. 2 tegen Baardwijk - H. Kolsteren-La Garde, Grootestraat, - Waalwijk Vermindering Afschrijvingen Stamkap. Stamkap. 1 Jan. '23. Uitbreiding door verkoop 1 Jan. '24 Gebouwen 23295.06 22.49 575.81 22741.74 Ovens 17022.95$ 2457.88 3358.35 16122.48$ Zuiv. contr. toestand 6537.16$ 548.82 5988.34$ Terrein en .grondw. 3743.08 38.21 3704.87 Gashouders 32964.50$ 367.16 1109.78 32221.88$ Straatlantaarns 17.55.17 293.95 1461.22 Gasmeters 6563.45 75.— 36.50 632.75 5969.20 Kantoormeubelen 1820.92 57.42 1763.40 Gereedschappen 84.28 55.— 50.77 88.51$ Machines 1690.53 1013.55 50.— 718.89 1935.19 Muntmeterstelsel 22406.96 308.10 241.08 1937.75 20516.23 Buizennet 34390.92$ 237.41 66.62 1092.03 33469.68$ 4536.59 394.20 394.20 152275.00$ 1 4142.39 10434.53 146982.86$ Balans op 31 December 1923. Debet. Credit. Vaste activa f 145982.86$ Kapitaal 161982.86$ Voorraden 16605.58 Crediteuren 677.75 Kassaldo 1956.66$ Reservefonds - 2507.59$ Kassier 2408.94$ Gem. Loonopzand 8759.10 Postrekening 776.75 Gasverbruikers 3538.57 Muntgasverbruikers 2436.58$ Debiteuren 121.35 Effecten 100.— t 173927.31 1 173927Al .J'.iik:.XS3aE3SS3 Doos 30,60,90 Ct. WAALWIJK. W. S. O.

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 10