oor MiooIsisis» kleine lujce kistjes. Dienstbode. le Hyptoheek geld tot 600 5? Binnenlasderijen TOBT U E. M. Jaarsma weet Sigaren, Sigaretten en Tabakspijpen „Wij willen alleen tevreden koopers" Marktberichten. J. van Kempen, fiotaris Middelkoop verhuren Hooi- en Weiland I. C. MORTIER WAALWIJK. Een groote sorteering afkomstig uitsluitend uit eerste klas fabrieken. Vooral b i 11 ij k en r ij k gesorteerd zijn wij in Bij ons vindt U wat U geheel bevredigt. - ONZE COLLECTIE - IS ONGEËVENAARD. ONS DEVIES IS KOMT U DAARVAN OVERTUIGEN. Vraagt onze WILLEM II kisten van 1 20.— KAATSHEUVEL. G'BERG. Zondag a.s. speelt „Vitesse" tegen de voetbalvereeniging „Zenbergschen Hoek" aldaar In Vitesse zullen weer uitkomen, de spelers W. Liesveld (doel), H de Vries (linkshalf) en H. v, d. Heijkant (rechts half). zoo zal dus de Vitesse verde diging weer dezelfde zijn zooals in de vorige competities. Zondag a.s. krijgt de voetbal vereeniging „G'berg" de „Beetwortel- suikerfabriek Witlox" op bezoek. De wedstrijd wordt gespeeld op het ter rein achter de R K. Kerk. Zondag speelde Vitesse tegen Internos Breda. Scheidsrechter van Twist leidde de wedstrijd. Direct na den aftrap maakte Internos een doel punt, uit een buitenspel bal. De ba,! was nog niet afgeschopt of direkt ging het weer op Vitesse's doel af De middenvoor van Kampen gaf een prachtschot, doch de keeper keerde den bal, weer schoot de Internos linksbinnen in, weer een buitenspel bal 20. Er was nog geen 3 minuten gespeeld. Vitesse zette nu mooi op doch de Internos achterhoede was niet te passeeren. Even later gaf een Internos speler een mooi hoekschot, de keeper weet nog juist den bal te houden, het Bredasch publiek juichte reeds en de scheidsrechter was naar 't midden. De Vitesse voorhoede weigerde echter den bal op 't midden te leggen en af te schoppen, doch de Vitesse aanvoerder gaf bevel om af te trappen. Na eenige minuten spelen gaf een Internos speler een schot van 't midden af. doch de keeper stond met z'n handen over elkaar. 4—0. De voorhoede wilde echter nog probeeren op te halen wat op te halen was. Vooral de rechtshalf van Drunen was 'de ster van Vitesse. De partijen gingen nu tegen elkaar op ener werd een mooie partij voetbal gespeeld. Met dezen stand trad de rust in. Na (Je rust ging „den Blauwen" linksbinnen spelen Er werd nu in de voorhoede enkele malen mooi opge bracht, doch de Internos achterhoede was safe. Internos wist nog 3 mooie goals te maken, en als de scheids rechter niet op 't laatst eenige malen had gemeend dat een Internos-speler buitenspel stond, was de Internos overwinning misschien nog grooter geweest. Nu, Vitesse, 't is de eerste maal dat je zoo geslagen wordt, neemt revanche in Geertruidenberg; Op eigen terrein wint er nu dit seizoen toch zeker weer geen enkele vereeniging L. RECHTSZAKEN. Het mes. S. 23 jaar, arbeider te Waspik, stond terecht terzake dat hij den 15en October 1924 te Waspik D Brouwers en J. Brouwers, vader en zoon, met een mes heeft gestoken, gesneden en en geslagen. De mishandelde vader wenscht voor zich een civiele vordering tot schade vergoeding van ruim f 88.en voor zijn zoon f 36 25. Beklaagde bekende de mishandeling te hebben gepleegd, doch hij weet niet wien hij geraakt heeft. De mishandelingen droegen zich als volgt toe Judocus Brouwers werd uitgestuurd om zult te halen. Echter alvorens hij met zijn zultje thuis kwam werd hij gewaarschuwd dat er vijf op hem stonden te wachten. Vader Brouwers vernam dit ook en ging op pad om zijn zoon te waarschuwen een anderen weg te gaan. Echter Judocus liep in de val en vader Brouwers schoot toe om zijn zoon te ontzetten Beklaagde takelde den vader toen zoodanig met het mes dat de man er zijn leven lang ongelukkig door blijft üe president waarschuwde zeer ernstig voor dat altijd weer vechten en steken met messen „Als je dan tóch vechten wilt", aldus den president, „sla dan met je vuisten, dan komen er geen ongelukken van." Beklaagde antwoordde op eene des betreffende vraag, dat hij de vordering niet te hoog vond, maar onmachtig was dat bedrag te betalen Getuige Judocus Brouwers verklaarde dat hij van den slager kwam met de zult voor moeder toen hij gewaarschuwd werd, dat het om hem en zijn broer te doen was en er vijf stonden te wachten om hem te mishandelen. Ge tuige ging het zijn broer zeggen en meteen kwam vader, die gebood langs een anderen weg naar huis te gaan en niets tegen de club jongens te zeggen Getuige deed wat zijn vader gebood, doch werd ook langs den weg welke bij had ingeslagen door de vijanden achtervolgd en overvallen. Getuige weerde zich met een gummi slang en floot om zijn vader, dien hij in de nabijheid wist. Vader schoot toe en beiden werden toen deerlijk mishandeld, terwijl vader zijn best deed om de vechtpartij te doen ophouden. De kleeren die verschrikkelijk door kerfd waren lagen als overtuigings— stukken op de groene tafel. Het heele vechtersclubje werd als getuige gehoord De eisch luidde 8 maanden ge vangenisstraf. De verdediger beriep zich op nood weer. Immers Judocus B had met een slang of ijzeren staaf geslagen toen hij door de jongens werd nageloopen. Voorts beriep pleiter zich op de hevige gemoedsbeweging van den beklaagde tijdens de vechtpartij en pleitte mits dien ontslag van rechtsvervolging Judocus Brouwers nogmaals onder vraagd verzekert dat er geen aanleiding was hem op te wachten en te mis handelen. Dat hij zich weerde was een gevolg van den aanval. Hij was immers een andere weg gegaan, uitsluitend om de vechters te ontloopen. Hadden ze hem niet nageloopen dan was er niets gebeurd. Beklaagde ondervraagd zegt, dat getuigen vader en zoon Brouwers erg hebben staan liegen en dat ook de andere getuigen niet alles hebben verteld. De uitspraak werd bepaald op 27 j November a. s. Blijf kalm I C. A v d. S. te Almkerk had zich voor den politierechter te verantwoor den wegens mishandeling. Met een ijzer had hij de zestienjarige De Bok een slag toegebracht De president wijst bekl. er op dat t zeer leelijk was den veel jongeren De Bok met een ijzer te slaan, waarop bekl. antwoordde„de jongen heeft me zóó lang gejudast tot ik me niet meer kón beheerschen." De Bok schijnt inderdaad een lastige jongen te zijn, waarvan meerderen nog al eens last hebben. Beklaagde staat zeer gunstig bekend Wegens mishandeling luidde de eisch f25 boete, de uitspraak f 20 of 10 d. In het danshuis. Voor de Politierechtbank te's Bosch werd de strafzaak voortgezet tegen L C. v. E 19 jaar, te Vlijmen, beklaagd van mishandeling met een mes in een danshuis te 's Bosch Beklaagde is reeds driemaal ver oordeeld. De R K. Reclasseering te 's Bosch hoopte op beterschap voor den losbol en wilde de leiding van den jongen op zich nemen. Mitsdien was er ter zitting een rapport van deze vereeniging aanwezig. De Officier was van oordeel dat beklaagde om zich voortaan te kunnen intoomen, maar eens flink met de ge vangenis moest kennis maken De eisch luidde 4 maanden ge vangenisstraf De Politierechter echter hoopte dat beklaagde zich door de R. K Reclas seering zou laten leiden en wilde be klaagde dus nog éénmaal de kans geven zich een fatsoenlijk mensch te toonen door ordelijk en behoorlijk gedrag De uitspraak luidde 4 maanden ge vangenisstraf voorwaardtlijk met een proeftijd van 1 j2 jaar en onthouding van sterken drank. Beleedlging. Tegen W. F C., het negentienjarig „broekje" te Heusden die voor eenige weken wegens beleediging terecht stond, werd de zaak voortgezet. Beklaagde had in dronkenschap zeer grievende woorden geuit tegen den politieman die hem maande naar huis te gaan. t Beklaagde die bezwaren had, dat een oom van hem ais getuige zou ge hoord worden, dacht zeker daardoor den dans te ontspringen Als getuige werd gehoord W. v. d. Pol. die de noodige verklaringen aflegde. De eisch luidde f30. Uitspraak a s. week. ADVERTENTIëN. Waalwijk, 14 Nov. '24. Eieren 13—15 ct. Varkens f 7—f 11. BURGERLIJKE STAND. Voor de zeer vele bewijzen van deelneming, ondervonden bij het plotseling overlijden van onze zoo geliefde en zorgvolle Echtgenoote en Moeder J. J. A. HOLSTER GROOTHUIS, betuigen wij hierbij onzen op rechten en hartelijken dank M. HOLSTER en Kinderen. Besoijen, 15 Nov. 1924 33581 Mevrouw VAN LIEMPT, Mr. van Cooths'raat No, 1 WAALWIJK, vraagt een flinke Indiensttreding zoo spoedig mogelijk. 33591 Soliede G ldbelegging. De Bouwondernemer, Moerstraatscne Baan 24, - BERGEN OP ZOOM,- Telefoon 277 vraagt voor Koopers van huizen, der Koopsom tegen 6°/0 rente, desgewenscht met aflossing 33593 33592 te CAPPELLE, zal op Vrijdag 21 Nov. '24, des avonds om 7 uur precies ten herberge van G. VAN CAEM te Sprang Voor 4 jaren 1926 t/m '29, van de Diaconie van Sprang. Voorts ten herberge van J KLIS te Sprang, onmiddelijk na af loop van vorenstaande verpach ting voor de jaren 1925 t/m '28, onder BESOIJEN, van den Algemeenen Arme van Sprang. Perceelsindeeling als van ouds. met Uw bestaande kachel of haard (zonder extra kosten) T(lthl Vraagt inlichtingen bij IJZERHANDEL. 1 Kolsteren-La Garde, - Grootestraaf, - Waalwijk. I. Gezien de opvallende prestaties tot op heden dier vereeniging, zijn wij benieuwd, hoe W.S.O. II zich morgen tegen de gasten houden zal. JULIANA. Zondag a.s. gaat Juliana haar 3de comp.- wedstrijd spelen voor de 1ste klasse B.V.B. tegen W.S.C. II. W.S.C. beschikt over een goed elftal, dus Zondag opgepast geel-zwarten. Indien er met hetzelfde enthousiasme gespeeld wordt als tegen Dongen, stellen wjj volkomen vertrou wen in de Juliana-ploeg. Juliana II speelt om 12 uur op het "W.S. O.-terrein voor de 2de klasse B.V.B. tegen W.S.O. III, terwijl het 3de elftal in eigen huis H.E.C. 3 ontvangt. H. E. C. Morgen komen de 3 H.E.C.-elftallen weer in het veld. H.E.C. I speelt thuis tegen Quick IIH. E.C. II gaat op bezoek bjj Kaatsheuvel II, terwijl H.E.C. III de gast is van Juliana III. Kaatsheuvel III ontvangt H.E.C. II op 't B.V.V.-terrein alhier, om 2 uur, terwijl Kaatsheuvel 4, op t'zelfde terrein, R.W.B. 3 ten gast krijgt. GEERTRUIDENBERG. O.V.M.Geertruidenberg. O.V.M. trapt af en weet alles te passeeren, doch de keeper geeft niet thuis. Nu is het de beurt aan G'berg, die wel in ziet, dat, als er gewonnen moeit worden, ze alle zeilen zullen moeten bijzetten. Er wordt dan ook goed gewerkt en spoedig weet G'berg ook te doelpunten, 01.. Nadat de bal weer is midden uitgenomen, weet O. V. M. van een blunder van ee links-back te profiteeren en de keeper het nakijken te geven. Hiermee brak de rust aan. Na de rust wordt er, behoudens enkele dporbraken van O.V.M., bijna voortdurend op O.V.M.'s helft gespeeld, doch G'berg weet haar meerderheid niet in doelpunten om te zettenhaast denken wij dat G'berg zal doelpunten, doch den bal wordt met de hand rwiu n.üj.w. jLj-i ue gasL rs vau juiiaua üj.. - We zijn benieuwd wat de respectievelijke weggewerkt, wat de scherprechter welpiet, doch de straf daarvoor te geven vind h]j uitslagen zullen zijn. Het eerste elftal heeft, na het gelijke spel van j.l. Zondag, nog heel wat goed te maken. We hopen dat zij zullen laten zien, dat zij tot betere dingen in staat zijn. De tegenstander mag echter niet onder schat worden. Quick II is een ploeg waar vuur in zit. Dat H.E.C. daar ook een vurig spel tegenover stelt, dan kan het er nog aardig spannen op het H.E.C.-terrein. Ook de lagere elftallen veel succes. QUICK. Nadat de comp. slechts een goede maand aan het draaien is, blijkt de belangstelling naar de verrichtingen der diverse clubs hoog gespannen. Na de overwinning van Quick op W.S.C. is zij in puntenaantal ge lijk gekomen met Gudok en nu zal Zondag a.s. op het Quick-terrein, tusschen Quick en Gudok gestreden worden, wie aan het hoofd der afdeeling zal komen te staan. Degenen die Zondag 1.1. den wedstrijd W.S.C.Quick hebben bijgewoond, zullen wel tot de over tuiging zijn gekomen, dat Gudok een ster ken tegenstander zal krijgen. Gudok heeft in geen jaren voor de comp. in Waalwijk ge speeld en begrijpelijkerwijze wordt verlan gend naar deze eerste ontmoeting uitgezien. Enkele jaren achtereen was Gudok de groot ste kampioens-eandidaat In hare afdeejing, doch steeds kwam in een der laatste wed strijden 'n kink in de kabel, die den begeer den titel voor haar weghaalden. Thans speelt Gudok in een andere afdeeling on direct heeft zij getoond een der ergste kampioeus- pretendente te zijn. De eerste uit-wodstrijd die Gudok Zondag te spelen heeft, zal zij wel trachten te winnen om daardoor aan - het hoofd der afdeeling komen te staan. Doch hier tegenover staat Quick, met het zelfde doel voor oogen, want, kan zij er in slagen Gudok te kloppen, dan staat zij prach tig bovenaan op de ranglijst. Dit zal voor onze Blauw-Witten reeds genoeg gezegd zijn, om zich Zondag geheel te geven. Quick'ers, ge hebt Zondag 1.1. getoond, naast goede voetbal-capaciteiten, ook nog de wilskracht te bezitten om een wedstrijd te winnen. Speelt a.s. Zondag met dezelfde geestdrift, ge weet wat er van dezen wedstrijd voor U afhangt, zoodat .het jammer zou zijn als de overwinning naar Tilburg ging. Aan publie ke belangstelling zal het niet ontbreken, vooral nu er in onze plaats Zondag geen enkele wedstrijd van belangrijke beteekenis gespeeld wordt. De wedstrijd staat onder leiding van den heer van der Kolk uit Breda, die wel be kwaam zal zijn om deze hoogst belangrijke ontmoeting te leiden. Aanvang precies twee uur, op het terrein van Quick. Quick II speelt tegen H.E.C. I op het H. E.C.-terreinQuick 3 tegen S.V.V. 2 te Sprang en Quick 4 tegen Drunen 1 te Dru- en. Mogen Zondag a.s. bovenstaande ontmoe tingen met succes voor de Quickers eindigen. R. W. B. R.W.B. I wacht Zondag 16 Nov. een zware t uit-wedstrijd, tegen Kaatsheuvel. Door de combinatie met Berkdijk is een sterk geheel verkregen, getuige hiervoor de reeds ge speelde wedstrijden, welke grootendeels ge wonnen zijnvooral op eigen terrein toonde K. zich sterk. R.W.B. zal zich echter niet gemakkelijk laten kloppen, vooral nu de nationaalgestreepten eens een goeden doel- verdediger hebben, zullen de spelers met meer moed en vertrouwen den strijd aan binden. R.W.B. 2 speelt tegen Kaatsheuvel 2 op het R.W.B. terrein. R.W.B. 3 speelt weer een uitwedstrijd en gaat 'bij Kaatsheuvel 4 op bezoek. Aanvang 12 uur terrein Berk dijk. Wij vertrouwen dat er eerlijke sport te zien zal zijn. Zondag 16 November komt geheel Kaats heuvel met haar 4 elftallen in het veld. Op eigen terr ein, achter 't gemeentehuis, speelt Kaatsheuvel I—R.W.B. I. Ofschoon R.W.B. de ondierste van 't ranglijstje is en Kaatsheuvel momenteel een zeer goede plaats bekleedt;, zien we dezen wedstrijd met spanning tege moet. R.W.B. is een club die vaak verrassingen geeft en zooal niet een technisch hcogstaand, dan toch een forsch spel vertoon t. Aan belangstellende suppor ters van w eerszijden zal het Zondag niet ontbreken. Kaatsheuvel II gaat R.W.B. II in eigen huis bekampen. We geven o»s 2de elftal, zoo er gespeeld wordt als Zondag j.l., veel kans van winnen. te zwaar en laat gewoon doorspelen, doch eindelijk, als de mld-voor en rechtsbuiten samen door de verdediging heen weten te werken, weet G'breg het winnende punt te maken. O. speelt een verloren partij, doch hoe overwegend sterker G'berg ook is, zij weet niet meer te doelpunten en zoo brak het einde aan met een 21 overwinning voor G'berg. Des avonds wachtte onze jongens nog een verrassing. Hen werd n.l. hulde gebracht in de bioscoop. WAALWIJK. Burgerl. Stand van 815 Nov. Geboren. Ant. Wilh. z. v. C. A. Klerx en C. H. Heijmans. Mart. Alph. z. v. A. A. Teulings en H. van Riel. Joha. M. C. d. v. J. A. Dunk en Clara A. Lut jes. Huwelijken. Joannes Ravensteijn 28 Jaar en Anna L. Korthout 21 j. Fr. A. Klerx 29 j. en M. J. van Dalen 24 j. Overleden. Wouterina v. d. Hoven Wed. van Mart. de Swart oud 84 j. Gijsberdina van Bijnen echtg. van Joh. Lommers 81 j. Vetrokken personen. Anna L. Kort hout naar Eindhoven. Adr. C. Swin- kels naar Udenhout. Joh. Kuijsten naar Sprang-Capelle. Gevestigde personen. P. Merx en ge zin van 's Bosch. Ch. W. G. Schlu- sen van Amsterdam. C. van den Hooven van Vught. P. Vermeulen en gezin van Vught. Chr. A. Trim- bacht van Hooge en Lage Zwaluwe. G. W. van der Pot van 's-Gravenmoer. Lipke van der Let en gezin van Til burg. E. Boeren van Oud-Beijerland. I

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 11