niëuwT te bieden. Door den Voorzitter der jubileer en- de vereeniging den heer Jac. van Mier Io werd deze feestavond met een korte toespraak geopend waarna de Z.Eerw. Heer van Erp, geestelijk adviseur, de feestrede uitsprak. Z.Eerw. wees er op dat moeilijkheden van allerlei aard vaak het bestaan der vereeniging be dreigd hadden doch steeds heeft men deze weten te overwinnen. Zij kan met trotsch op het verleden terugzien, ge tuigen de vele medailles op verschil lende sportwedstrijden behaald, ter wijl ze thans nu ze kan gerekend wor den de kinderschoenen ontwassen te zijn een flihke bloeiende vereeniging vormt, die zich in aller sympathie mag verheugen getuige de groote belang stelling die ze ook bij deze eerste lus trumviering weer ondervindt. Spr. memoreerde hoe hij destijds huiverig was het patronaatsgebouw be schikbaar te stellen en het adviseur schap der vereeniging te aanvaarden, doch hij kan thans met genoegen ver klaren dat hem dit nimmer gespeten heeft. Hij constateerde dat het voor zitterschap alsook de leiding in goede handen waren en dat er steeds een goede geest onder de leden heerscht. Spr. bood tenslotte mede namens alle aanwezigen de hartelijkste geluk- wenschen aan aan de jubileerende ver eeniging waarbij het publiek zich met een langdurig applaus aansloot. Elk der verschillende programma nummers uitvoerig bespreken zou ons te vervoeren. De gymnasten opende met een fraaie opmarsch, waarna een viertal oefeningen in standen op onbe rispelijke wijze werden uitgevoerd die de bewondering van kenners afdwon gen en voor het overige publiek ook een genot voor het oog waren. Voorts gaven zij een reeks uniforme en keur-oefeningen aan de barren (brug) die getuigden van flinken voor uitgang door taaie oefening en die her haaldelijk een luid applaus uitlokten. Aan het slot werden nog een twee tal keurige groepen gevormd waar mede onze turners eveneens een groot succes hadden. De tooneelafdeeling gaf een aardig blijspel in één bedrijf: „Sergeant Kwelgeest" dat een dankbaar applaus ten deel viel. De rollen waren in goede handen en spel en aankleeding lieten niets te wenschen over. Niet minder groot succes had de hu morist de heer C. de Bont uit Dongen met zijn optreden. Hij heeft 't publiek onophoudelijk doen schudden van het lachen. Onmogelijk te zeggen welk nummer wel het meest in den smaak viel; hij imiteert alle mogelijke typen op onverbeterlijke wijze, hij beschikt daarenboven over een goede stem, is zeer beschaafd in zijn optreden en weet 't publiek voor zich in te nemen. Hij mocht telkens een daverend ap plaus ontvangen en was gelukkig niet karig met zijn toegiften. Alles bijeen was het een zeer genot volle avond, waarmee de jubileerende vereeniging veel succes heeft gehad. Na afloop vereenigden zich de leden in de achterzaal van café van Crom- voirt aan een gemeenschappelijk sou per waar natuurlijk een echte feest stemming heerschte en waar de heer de Bont nog enkele keurige nummer tjes ten beste gaf. Het B. K. Zangkoor der St. Cle- mensparochie vierde Maandag jl. haar St. Ceciliafeest, dat dit jaar door om standigheden iets vroeger plaats had. Des morgens ten 9 uur werd een ge zongen H. Mis 'opgedragen tot intentie van de overleden en levende leden van het zangkoor waarna het verdere van den dag door de zangers in feestelijke stemming werd doorgebracht. Des na middags vereenigden de zangers en genoodigden, waaronder de Eerw. hee- ren parochiegeestelijken, zich aan een gemeenschappelijk diner in het café van den heer P. van Cromvoirt. On- noodig te zeggen dat den voortreffelijk bereiden maaltijd alle eer werd aange daan en de avond verder in gezellig samenzijn spoedig verliep. Franchemont de Marskramer Zondagavond j.l. werd in „Musis" de première gegeven van bovenge noemde opera in drie bedrijvenwoor den en muziek van den helaas, te vroeg ontslapen dichter—componist Martin Schuil. Den inhoud dier opera behoeven wij hier niet weder te geven. De aandachtige lezer heeft die gewis reeds vroeger in ons blad gevolgd. Waarschijnlijk tengevolge van een valsch gerucht, „als zou de zaal voor den eersten avond reeds geheel uit- verdocht zijn", bleef de opkomst van het publiek beneden de algemeene verwachting. Deze kleine tegenslag echter ontmoedigde het wakkere T. A. V E. N. U. allerminst. Als solisten, behoorende tot de eerste ploeg, traden op de dames: Jo Sars, als Constance DumontDina Slaats als Marie DumontAnna v. d. Werff als vrouw Dupuis Koosje de Vries als Margotbenevens de heeren Jos Knepflé als vader MichotH. v. Oudheusden als Franchemont; J. de Bont als Jean DumontGer. Sars als Antoine. De kleinere rollen werden vervuld door de dames Dora v. Hees, Betsy de Vries. Const. Sars en de heerenM. v. d. Heijden en Frans Slaats. Er werd door allen flink, con amore, gespeeld en gezongen. Vooral de beide zusters Dumont brachten door haar heerlijken, gevoelvollen zang en wel doordacht spel de gemoederen voort durend in ontroering, zoodat het applaus dan ook niet van de lucht was. Ook Margot zong de moeilijke fabel van den ezel zeer verdienstelijk, terwijl vrouw Dupuis meermalen, en terecht, door haar bezielend spel levendigen bijval vond. Vader Michot was weder onbetaal baar onder alle opzichten, terwijl Franchemont zich goed van zijne zware, moeilijke taak kweet. De iets kleinere rollen van Jean Dumont en Antonie werden niet minder waardig vertolkt. De talrijke koren, waaronder zeer moeilijke, slaagden naar wensch het begeleidend ensemble der heeren v. d. Akker uit 's Bosch, bleek voor zijn taak berekend, zoodat de geheele op voering, menuet en dans incluis, tot in de puntjes verzorgd bleek. Het oog genoot van de fraaie door den heer Willem Hens alhier geschilderde too- neeldecoraties, terwijl de electrische belichting vaak betooverend schoon was. We wisten dat wij van T.A.V.E.N.U. iets goeds en moois te hooren en te zien zouden krijgen, doch zóó iets hadden wij niet kunnen denken, dat was nu werkelijk hier nog „nie dagewesen". Het applaus bij het majestueuse slot der derde acte was overweldigend en men behoefde geen profeet te, zijn om tegen Maandag avond een eivolle zaal te verwachten, wat dan ook werkelijk het geval was De tweede uitvoering bleef in niets bij de eerste achter, liep zelfs nog iets vlotter van stapel Aan de drie dames-hoofdpersonen werden zeer ver diend dezen avond bloemen aange boden. Overvoldaan verlieten de drom men bezoekers de zaal en wij voor ons dachten onwillekeurig eens na over de groote moeite, inspanning en kosten, die noodig geweest zullen zijn om een dusdanige prestatie te ver krijgen. Waarlijk, wij komen haast woorden te kort om den heer Sars hier naar verdienste te prijzenop nieuw en in niet geringe mate heeft hij het kunstminnend publiek van Waalwijk en omstreken aan zich ver plicht. In de hem toekomende hulde moge ook deelen, de even bescheiden als hoogst bekwame regiseur de heer Louis Franken, die werkelijk een reuzentaak verricht heeftde regie was in één woord in elk opzicht schitte rend. Ook de onzichtbare souffleur, de heer P. v Drunen, van wiens werk zooveel afhangt, mag op onze hulde en dank aanspraak maken En eindelijk brengen wij gaarne een eere saluut aan Mej. R. Knepfle-v. lersel, die als begeleidster op de piano, bij schier geen enkele repetitie (en dat waren er misschien wel honderd) op het appèl ontbrak. Zou het nog noodig zijn tot een bezoek Zondag en Maandag a s., als wanneer de tweede groep solisten ten tooneele verschijnt, aan te sporen Vraag aan allen, die de opvoering van Franchemont reeds bijwoonden, naar hunne opinie en Uw besluit kan niet twijfelachtig zijn. We beschouwen het waarlijk als een plicht van ieder Waalwijker, deze uitvoering bij te wonen, een dergelijke reuzen-arbeid, die zulk een succes is geworden, moet door eenieder gewaardeerd worden. Het zal natuurlijk in de komende twee weken extra druk zijn, om voor U allen de advertenties te plaatsen, welke U in ons blad wilt geplaatst zien. In verband hiermede zouden wij U willen wijzen op een zeer belangrijk iets, zoowel voor U als voor ons. U verlangt natuurlijk en daar hebt U recht op dat Uwe adver tentie mooi gezet wordt Dat zij spreekt tot den lezer AccoordDaar kunnen wij voor zorgen en dat zullen wij doen ook. Maar en dat zal U misschien vreemd in de ooren klinken U kunt daar zelf voor een belangrijk deel aan mede werken Geef n.l. Uwe copie voor een ad vertentie niet op denzelfden dag op waarop die geplaatst moet worden. Doe dit een dag daarvoor. U bent dan verzekerd van goede plaatsing, terwijl bovendien aan Uwe advertentie de noodige zorg kan wor den besteed. - De Administratie. Gedep. Staten van N.-Brabant hebben aan den Officier van Justitie het verzoek gericht een onderzoek te wil len instellen naar de handelingen van de wethouders K. en G. te Valkens- waard. De Raad had, nadat een vernietigend rapport over hen was uitgebracht, dat uit wees dat ze bij allerlei bestedingen, aankoopen en leveringen meer op eigen financieele voordeelen, dan op de be langen der gemeente hebben gelet, een motie van wantrouwen in hen aange nomen, waarbij hun werd verzocht onmiddellijk hun zetels ter beschik king te stellen. Ze trokken zich van die uiispraak niets aan, waarop is besloten tot geen enkele uitvoering van werken te beslui ten en tegen alle zaken, die nogal geld kosten, te stemmen zoolang de wethou ders op hun post bleven. Dit is tot nu toe volgehouden, zoodat men kan zeggen, dat de wethouders worden genegeerd en de Raad in voorstellen hunnerzijds van eenig belang niet treedt. Overzicht betreffende de werk zaamheden van den Keuringsdienst voor waren voor het Keuringsgebied 's Hertogenbosch, gedurende het 3e kwartaal 1924. Totaal aantal inspecties van winkels pakhuizen, markten, enz 2316 Totaal aantal inspecties van bakkerijen 460 Totaal aantal genomen monsters volle melk 1313 Hiervan ondeugdelijk van samenstelling 147 en ondeugdelijk van toestand 90 Totaal aantal genomen monsters van andere waren 586 Totaal aantal ter plaatse van verkoop afgekeurde partijen 385 Totaal aantal partijen, naar aanleiding van het onderzoek in het labora torium afgekeurd en in beslag genomen 6 Totaal aantal waarschu wingen, aan fabrikanten of verkoopers in het keuringsgebied uitge reikt 89 129, 71 103 27 15 16 133 - 69 10 - 10 4 - 6 33 23 27 12 10 13 3 - Totaal aantal mededee- lingen en uitnoodigingen tot een onderhoud, den verkoop van waren be treffende 106 8 5 Totaal aantal processen- verbaal door den dienst opgemaakt 33 2 3 4 De Directeur van den Keurings dienst voor Waren voor het keurings gebied 's-Hertogenbosch brengt het volgende ter algemeene kennis: Den laatsten tijd worden verschillen de gemeenten bezocht door reizende gelegenheidsverkoopers van eieren, die na hun waar snel aan den man te heb ben gebracht, even spoedig weer ver trekken. Het is gebleken, dat deze sjacheraars niet steeds te vertrouwen zijn en een elders opgekochte voorraad bedorven eieren als versche eieren tegen vollen marktprijs verkoopen. Men wordt in zijn eigen belang aan geraden alleen te koopen van bekende vertrouwde leveranciers. DRUNEN. Vorige week maakten we melding dat het bioscoöpgebouw van den heer Smits voor industrieele doel einden in gebruik zou worden genomen. Thans staat officieel vast dat er door de fa. J Bergmans-Veltman alhier een machinale schoenmakerij in gevestigd wordt Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling om den Rijksweg van de remise tot aan Nieuwkuijk geheel te bestraten met kopkeien. De thans be staande klinkerweg zal geheel verdwij nen. Wel zal er naast den keiweg een fietspad worden aangelegd, dat tot dusverre nog niet bestond. In het café van den heer J van Kessel is Zondag j.l. een barakconcours begonnen, hetwelk voor onze gemeente jets nieuws is. Prachtige prijzen, waar onder een mooie gramaphoon met platen, zullen den winnaars ten deel gallen. Zondag a s. hoopt de heer W. Verhagen, besteller bij de Posterijen alhier zijn 25-jarig ambtsjubileum te vieren. We wenschen dezen ijverigen be ambte alsmede zijne familie van harte geluk. SPRANG-CAPELLE. Voorm. Sprang. Naar men ons van verschillende zijden mededeelde, voldoet de installatie voor de verwarming van het Ned. Herv. Kerkgebouw alhier boven ver wachting. Geen wonder dat j.l. Zondag, na den dienst des Woords, Ds. Wolthers zijn dank uitsprak voor de offervaardig heid, vervolgens de heeren Kerkvoog deri voor hunne bereidwilligheid om toe te staan dat door de Commissie de noodige veranderingen in het ge bouw mochten worden aangebracht en in het bijzonder een woord van dank aan Burgemeester Meijer, niet alleen voor zijn groote offervaardigheid (wat zeker voor de uitvoering van groot belang was) maar zijn Edelachtb. was steeds in de weer om als Commissielid de gemaakte plannen te zien verwerkelijkt. Tot ouderling bij de Geref. Kerk alhier werd gekozen de heer J. J. Dalmaijer, tot diaken de heer Jac. van Drongelen, resp. in de vacatures H. Both en A, C. v. d. Esch, die niet herkiesbaar waren. GEERTRU1DENBERG. Maandag morgen werd de heer W. Elshout, majoor bij de Rijksveldwacht alhier op het Raadhuis door den Edelachtb. heer Burgemeester de gouden medaille voor 36-jarige trouwen dienst uitgereikt. Bij deze plechtigheid waren vele hoofden van politie en politiebeambten uit de omgeving tegenwoordig. De Edelachtb. heer burgemeester wees in welgekozen woorden op de buitengewone eerlijkheid van den jube- laris en stelde diens plichtsbesef voor allen als een voorbeeld. Namens de politieagenten uit de omliggende gemeenten bood den rijks veldwachter Timmermans den majoor een gouden horloge aan als bewijs van hoogachting. Voor ai deze bewijzen van belang stelling dankte de jubilaris en zei voort te zullen gaan op den door hem ingeslagen weg G'BERG. Gisterenmorgen ten half tien hield de raad dezer gemeente eene algemeene vergadering. Op de agenda stonden slechts 6 punten van behandeling en toch werd het goed acht uur in den avond eer de leden naar huis konden gaan. 's Avonds waren de gemoederen van enkele leden van dien aard, dat de Voorzitter het noodig oordeelde de vergadering voor een oogenblik te schorsen. Besloten is om de gronden gelegen tusschen de rivier en het spoor, toe behoorende aan het Departement van Financiën, te koopen. In ons volgend nummer uitvoerig verslag. Op de Vrijdag 1.1. gehouden vee- en paardenmarkt alhier waren aange voerd 13 stuks paarden en 23 stuks rundvee. De handel was zeer levendig. GEERTRUIDENBERG. Op de 1.1. Zondag gehouden postduiven tentoon stelling in 't café vaa dsn heef G. v. d. Hsijkant, uitgeschreven door de postduivcevereeolgleg »de Reisduif», wares totaal 206 duwen ingeschreven. Da prijzac zijn behaald als volgt: Schoonste der gehsste tentoonstelling J. Pluijtn, R'Veer. Vliegklas oude doffers le prijs A. Klijc, Elshout. 2® S. Z'.jimans, R'Vear, 3s C. Wiilox, Waalwijk. 4e C. Takx, Eishouf. 5® F. Mooaen, Vrijh. Capelle. 6s A. de Hart, Elshout. 7e J. C-v. Merrleaboer, G'Berg. 8a C. Wiilox, Waalwijk. Zeer eervolle, vermelding C. Wttlox, Waalwijk. Vliegklas oude duiven le prijs C. Wiilox, Waalwijk. 2e J. A Heere, Raamsdonk 3e A, da Vries, G'Bsrg. 4# C. Witlox, Waalwijk. Zeer eervolle vermelding P. d. Grauw, Waspik. Eervolle ve;mriding L. v. Schijndel, R'Veer. Vliegklas jong® doffers le prijs J. v. S eensel, R'Veer. 2^ L. v. Diem, R'Veer. 3s Gebrs. S'ulsveld, Elshout. 4s Job. Heeie, Raamsdonk. 5e W. Ccael, G'Berg. Zeer eervolle vermelding Th. v. d. Besseiaar, Eishou:. Eet volle ves melding B. v- Meuiea- boer, G'Bsrg. Vliegklas jonge duiven le prijs P. de Been, G'Bsrg. 2e J. v. Alphen, G'Berg. 3e F. Moooen, Visjh, Capelle. Eervolle vermelding L. v. Diem, R'Veer. Bodeaux-klas doffers le psijs W. de Vries, G'Bsrg. 2e C. Wtïlox, Wsalwijk. Zeer eervolle vermeldiag F.Voermairs. Eervolle vermelding B. v. M^rrienboer. Bo?de.?ux-kb.s duiven le p?ijs F. Moonen, Vrijh. Capelle. Eervoile vermelding C. Koene, G'Berg. Openklas oude doffers le prijs W. Verdijk, Eishout. 2e P. Boof, G'Berg. Eervolle vermelding A. Goorsecs, G'Berg. Openklas oude duiven i le prijs A. dc Vries, G'Berg, Eervoile vermelding B. Goossens, G'Berg. Eervolle vermelding A. v. Tllbourg, Waspik. Openklas jonge doffers le prijs J. Pluijm, R'Veer. 2« P. Broeders, G'Berg. 3e W, Zijlmaas, Waspik. Eervolle vermelding A. Machielsen, G'Berg. Opsnklas jonge duiven le prijs H. v. Schijndel, G'Berg (prijs geschonken door den heer J. Nells). 2® ptijs F. Moonen, Vrijh. Capelle. Eervolle vermelding A. de Vries, G'Bsrg. MADE. In de Maandag gehouden raadsvergadering is het besluit, in een vorige vergadering genomen, om op de ambtenaren 8'/2 pCt. pensioenbijdrage te verhalen en het salaris van den burgemeester met f200 te verhoogen, ingetrokken, en besloten 3'/a pCt. pensioenbijdrage te verhalen en het salaris van den burgemeester met f 100 te verhoogen. Aan den WelEerw. heer Smits werd toestemming verleend om op het Moleneind een kiosk voor de patro naatsharmonie te plaatsen. Verslag volgend nummer. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 18 Nov. 1924. Bij besluit van den Commissaris der Koningin van 11 Nov. is aan dhr. D. van Kuijk, zijn verzoek om ontslag als gemeente-veldwachter ingewiiligd. In Concordia trad Mr. Kamp uit 's Hage op met verschillende onder werpen. Geconstateerd kan worden, dat het goed opgekomen publiek een zeldzamen avond van kunstgenot heett doorgebracht. In de vergadering van het hoofd kiesbureau op j.l. Maandag is tot lid van den Raad (vacature Cox) gekozen verklaard de heer P. Schmiehusen Zondagavond 23 Nov. geeft de Tooneelvereeniging „Kunst en Ver maak" een uitvoering in het vereeni- gingslokaal, waarbij ten gehoore wor den gebracht een blij en een tooneel- spel UIT KAATSHEUVEL. Op de groote internationale pluim veetentoonstelling door de Til- burgsche vogelclub van 14 16 Nov. gehouden, behaalde de heer J.Tuerlings alhier met zijn inzending wit Leghorn de hoogste bekroningen n.l. de zilveren medaille uitgeloofd door den Burge meester der stad Tilburg voor de beste collectie hoenders en den eerebeker voor de beste collectie leghorns in één kleur, verder lste prijs en eereprijs met W. Legli. haan oud Eng. type, lste prijs en eereprijs met W. Legh. hen oud Eng. type. 3e prijs en eereprijs met W. Legh. haan jong Eng. type. lste prijs en eereprijs met W. Legh. hen jong Eng. type. lste, 2de prijs en Z.E.V, met W. Legh. hanen oud Am. type. lste, 2e en 3e prijs en eereprijs met W. Legh. hennen oud Am. type. lste, 2e en 3e prijs en eereprijs met W. Legh. hanen jong Am. type lste, 2e prijs Z E.V en eereprijs met W. Legh hennen jong Am.-Jype. lste, 2e prijs en twee eereprijze^ met W. Legh. trio Am. type. De prijzen in de klasse Amerikaan- schei type werd door den heerTuer- lings gewonnen met zijn uit Denemar ken geimporteerde nut Wit Leghorn van de bekende fokkerij H Pedersen uit Agedrup. De vereeniging „Kaatsheuvels Belang" heeft 't plan opgevat iets te doen met St. Nicolaas voor de arme kinderen. Met medewerking van onze immer bereidwillige harmonieën zal Zaterdag namiddag en Zondag morgen St. Nicolaas een rondwandeling door onze gemeente maken om gelden en giften in natura in te zamelen om de kleinen der minder gegoeden met St. Nicolaas een verrassing te kunnen bezorgen, 't Kan natuurlijk niet anders of dit werk draagt de goedkeuring der geheele burgerij weg. die én met geld én met giften in natura deze phiian- tropische daad zal steunen. De gelden lijke offers worden tijdens de rondtocht van de H. Man in ontvangst genomen door een ieger van ijverige collectanten die met open schalen langs de huizen gaan. Niemand verzuime ook maar één schaal te laten passeeren. Giften in natura alsspeelgoederen, kleeding- stukken, versnaperingen, boeken, enz. worden mede gaarne tijdens de rondrit geaccepteerd en kunnen op de daarvoor bestemde wagen gedeponeerd worden. Ook later kunnen nog giften bij de commissie, welke voor dit doel ge vormd wordt, bezorgd worden. We zijn er van overtuigd dat Kaatsheuvel zich in dit werk weer van zijn beste zijde zal leeren kennen. Zaterdagavond vierde het perso neel der N.V. M. Zacht, stoomschoen- fabrieken feest in Hotel C. v. d. Assem bij gelegenheid van het Zilveren hu welijksfeest van de Heer en Mevr P. v. d. Velden-Zacht. Het perooneel werd <U Q. O bJ) c CS Ui Q. C/) T3 C eS N i Q. 0 1 n o o y'

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 6