jptlüOL GEMEENTERAAD. a Ev J Hu v i KAATSHEUVEL. len Didden met tal van kluchten er de stemming wist in te houden KUNST EN LETTEREN. Bij de Directie der ltaliaansche Opera zijn verschillende verzoeken in gekomen van voorname ingezetenen van Den Bosch,^alhier te komen op voeren de Opera Bohème Om aan dit vereerend verlangen te voldoen besloot genoemde Directie, de heer M de Hondt, een in alle opzichten uiterst goed verzorgde opvoering van het meesterwerk van Puccini „Bohème te geven en wel op Donderdag 20 Nov. a.s. De partij van Mimi zal ge zongen worden door de Prima Don- na-Signorina Rosa Barvilli, in italië bijgenaamd la Donna con la voce ce lesta (de vrouw met de hemelsche stem). Ook de andere partijen zullen vervuld worden door de eerste krach ten van het gezelschap. Verder zullen medewerken het geheele ltaliaansche Koor eni het eigen, volledig Opera-or kest. Het geheel onder leiding van den hier;teiila°de reeds zoo populairen Dirigent Maestro Gaëtano Fratini. Delextra-trein waarmede het opera gezelschap na afloop der voorstelling naar Amsterdam teruggaat, zal op ver zoek van de Directie der ltaliaansche Opera stoppen te Hedel, Zalt-Bommel en Culemburg tot uitlating van bezoe kers dezer voorstelling, zulks ten gerieve van inwoners van genoemde plaatsen die ongetwijfeld van deze gelegenheid zullen gebruik maken de opvoering der ltaliaansche Opera Den Bosch bij te wonen. SPORT. WAALWIJK. 1. Namen der Ciubs Quick Gudok Kaatsheuvel Devo T.S.C. W.S.C. R.W.B g.§ S3 t 5 5 5 5 3 6 5 5 013 0 10 7 7 1,40 6 7 1,40 6 6 1 20 6 3 1 13 15 61.— 6 6 4 0 80 412 10,20 3e Klasse II. N.V.B. JNamen der clubs Kaatsheuvel W.SC. 2-1 u e- a 1-1 X Ingezonden door J v. W. te K. GEMENGD NIEUWS. Men volgde het spoor|van„dezen heer dat naar Tilburg leidde. Een onderzoek te Tilburg volgde. Hieruit bleek, dat de man in het zelfde logement als M, te Antwerpen had gelogeerd. Toch was hij de gezochte niet! De zaak stond een oogenblik stil, omdat men het spoor kwijt was. Kort daarna berichtte de Antwerpsche opsporingsdienst, dat M. uit Antwerpen vertrokken was, vermoedelijk in de richting van Noord-Frankrijk. Hij had zich uitgelaten, dat hij probeeren wilde Le Havre te bereiken om naar Amerika te komen, De inspecteur vertrok toen, voorzien van de noodige legitimatiebewijzen, naar Compiègne, vanwaaruit het on derzoek zou beginnen. Vandaar leidde het spoor naar Montdidier. Men wist, dat hij als landarbeider in dienst was van een Belg, die bij Avricourt een boerderij had. En al spoedig werd de gezochte gevonden terwijl hij werkzaam was op het land. Te Montdidier is hij ingesloten. Maandagavond is aan de artille rie- inrichtingen aan de Hemburg een cM. granaat bij het demonteeren ontploft. Bij het afnemen van den ring ontplofte de springstof. Den arbeider, die dit werk verrichtte werd de hand verbrijzeld drie andere werklieden, die er bij tegenwoordig waren, kregen lichte wonden. De zwaargewonde wordt in het ziekenhuis te Zaandam ver pleegd. In de Badhoevelaan onder Haar lemmermeer is een driejarig zoontje van den tuinder C. J. Kost door een boe renwagen overreden en zoo ernstig ge wond, dat het spoedig overleed. Gisteravond heeft in de villa Habis Perkara, aan den Haagweg te Leiden, de student B.A.P. spelenderwijs zijn huisjuffrouw, mej De V„ met een buks in den hals geschoten. In zorgwekkenden toestand is zij naar het Elisabethsgast- huis vervoerd. Gistermorgen is de landbouwer P. Luyten te Eindhoven door een auto van den heer Van H. aangereden. Hij kreeg een ernstige schedelwond en is aan de bekomen wonde overleden. Kapitien Madon, de beroemde Fransche vliegenier, is te Tunis gedood, toen hij over een monument vloog, dat onthuld werd. Waarschijnlijk haperde er iets aan zijn machine, toen hij een looping the loop maakte. De machine stortte neer en kwam terecht op een toeschouwer, Dr. Aragan, die eveneens werd gedood. Madon heeft tijdens den oorlog, na den vliegenier Fonck, het grootst aan tal overwinningen behaald op Duitsche vliegeniers. Otto Leest, de jongeman, die enkele weken geleden in het Noorden van Berlijn een ouden koopman in postzegels en noodgeld, Hamburger genaamd, vermoord heeft om hem te bestelen, is Zondag in hechtenis ge nomen. Men wist, dat hij zich te Ber lijn schuil hield. Een prastituee heeft zijn schuilplaats aan de politie bekend gemaakt. In den loop van den nacht heeft Leest reeds volledig bekend. Hi] had Hamburger opgezocht, daar hij nog 20 Mark van hem kreeg en geen penning bezat. Hamburger weigerde echter te betalen. Leest werd daarop woedend en sloeg met een bronzen hond, die hij van een kast nam, den schedel van den koopman in. Toen stopte hij hem een prop in den mond, met zooveel geweid dat hij een tand van het slachtoffer brak, Na zijn be bloede handen aan het vest van den stervenden Hamburger te hebben af- geveegd, verliet hij diens woning. Zijn heele buit bestond uit 1 enkele rente mark. Meer had hij niet kunnen vinden. Omtrent de arrestatie van M., die den moordaanslag in de Kritzinger- straat te 's Hage gepleegd heeft, kunnen nog de volgende bijzonderheden mede gedeeld worden Denzelfden dag waarop M. den moordaanslag gepleegd had is hij naar Antwerpen vertrokken, waar hij 's avonds omstreeks 11 uur aankwam. Van te voren had hij van een familie lid geld geleend. Daar hij voor cjen bewusten 3 Nov ook in Antwerpen geweest was, vond men aanleiding daar te gaan zoeken. Een inspecteur van de recherche, vergezeld van een rechercheur, ver trokken 's Woensdags daarop naar Antwerpen en het gelukte weldra, met behulp van de Antwerpsche politie en den Nederlandschen Consul-generaal, het logement op te sporen, waar M, gelogeerd had. Een oogenblik werd het spoor af geleid door de merkwaardigheid, dat LAATSTE BERICHTEN. Onder groote belangstelling vierde heden het echtpaar Fens—Kouters zijn gouden huwelijksfeest. De buurtbewoners hadden zich reeds lang opgemaakt om dezen dag voor de krasse oudjes tot een onvergetelijke te maken. Een prachtigej eereboog prijkte voor hun woning en van den boog naar den ingang der woning was een keurige groene haag geplant, ge heel met bloemen, lampions en guirlandes behangen, terwijl verder over het geheel een menigte veelkleu rige electrische lichtjes zijn aange bracht, die bij avond het feestelijk aan zien zeer zullen verhoogen. Ook in de woning is een smaak volle versiering aangebracht. De buurt bewoners hebben werkelijk eer van hun werk. Vanmorgen werd het gouden bruidspaar door een stoet bruidjes afgehaald, waarbij de jongejtiffr. Annie Lombarts onder een aardige toespraak een bouquet aanbood. Daarna stelde de stoet zich op die het gouden paar naar de kerk zou begeleiden en die gevormd werd door den eere-voor- zitter en voorzitter van het buurt- comité, een groot aantal bruidjes en familieleden, alles per rijtuig of auto. In de plechtige H. Mis, die te 9 uur in de St. Clemenskerk werd opge dragen, werden de gouden jubilarissen door den Z.Eerw. heer pastoor hartelijk toegesproken en geluk gewenscht, waarna dezelfde stoet het gouden paar naar zijn woning bracht. Onder den eereboog werd door de jongejuffr. Annie v. Heeswijk in tegen woordigheid van een talrijke menigte een keurige toespraak tot het gouden paar gehouden, dat hierna nog een rondrit door de buurt maakte. Talrijke personen kwamen hierna het gouden paar hunne gelukWenschen aanbieden, waaronder ook onze Edel- achtb. heer Burgemeester en ,de Eerw. - heeren geestelijken. Te 11 uur had de aanbieding plaats van het geschenk der buurtbewoner» door het comité. Door den Voorzitter den heer W. v. d. Mee werd een eenig mooie rede gehouden, die diepen indruk op alle aanwezigen maakte, waarna hij onder couvert het geschenk der buurtbewo ners aanbood. Door de presidente van het dames comité Mej. Cato van Helvoirt werd hierna onder een keurige toespraak een zeer fraaie bloemenmand aange boden, waarna de eere-voorzitter, den heer Dekker ten slotte nog een woord van gelukwensch tot het gouden paar richtte, waarbij hij vooral er op wees hoe iedereen in de buurt tot de armsten toe hunne bijdragen hadden gegeven voor het geschenk en de ver siering; wel een bewijs welk een hooge achting de beide krasse oudjes genieten. De schoonzoon van het gouden paar dankte zichtbaar geroerd voor het ge schenk en de gebrachte spontane hulde Vanavond te 7 uur komt de patro naatsharmonie „St.Jan", en te8'/iuur de liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst" het gouden paar eene serenade brengen, wat vanzelf een heele drukte met zich zal brengen. Ook wij bieden het gouden bruids paar en familie onze hartelijke geluk- wenschen aan. Ingezonden Mededeelingen. I «..I nntVianlH ferwiil het duo V Ense- met 1-0 verloren. 0—0 was beslist een be- gUl onthaald, terwijl neiQUO V.n.nge tere verhouding geweest. Het terrein was door den vorst zeer hard en effectvol en dat heeft R.W.B. de nederlaag bezorgd, doordat een zeer gemakkelijk te verwerken bal voor het R.W.B.-doel van richting veranderde, door het harde, ongelijke veld, en de links binnen van K. had toen slechts voor het intrappen. Voor de rust was R.W.B.na de rust K. in de meerderheid. Er werd van weerszijden erbarmelijk slecht geschoten. K. is ons wat spel betreft, Zondag tegen geval len en speelde na de rust tegenover den doel- verdediger van R.W.B. te forsch, waartegen de scheidsrechter niet optradt. Kaatsheuvel II won verdiend van R.W.B. II met 20. R.W.B. 3 kwam met een overwinning uit Kaatsheuvel, door Kaatsheuvel 4 met 5—2 te verslaan. Voor Zondag 23 Nov. zijn vastgesteld: T.S.O.R.W.B., A. van Loon. Waalwijk- Kaatsheuvel, J IJpelaar. D.E.V.O.W.S.C. J. Kuiper. SPRANG. J.l. Zondag ging de voetbglvereen. S.V.V. per autobus naar Dongen, om daar een wed strijd te spelen tegen DongenlII. Het S.V.V. elftal, dat met één invaller uitkwam, kreeg bijna 't geheele tweede elftal van Dongen tegen. Toch hebben de S.V.V.'ers een goede wed strijd gespeeld tegen zoo'n sterke tegenstan der. 't Was een lust om hen te zien spelen. Allen waren dan ook goed in vorm. Vooral de Jong speelde een reuzen-partij. S.V.V. heeft dezen spannende wedstrijd dan ook welverdiend met 10 gewonnen. De wed strijd werd in goede verstandhouding tus- schen de spelers van beide clubs gespeeld. De leiding van den scheidsrechter was zeer goed. Het tweede elftal van S.V.V. verloor van Quick III uit Waalwijk met 52. De stand met de rust was 21 in het voordeel van S.V.V. II. Kaatsheuvel IR.W.B. I 1-0. Onder de verdienstelijke leiding van scheidsrechter Horsten stellen beide elftallen zich volledig op. Kaatsheuvel trapt af. De eerste aanval len van Kaatsheuvel worden afgeslagen. Kaatsheuvel is in doorsnee sterker, ofschoon R.W.B. zoo nu en dan weet door te breken. Bij een algemeen mooi opbrengen zet Mos sel veldt goed voor, Wagemakers schiet in, doch Trommels redt ten koste van een hoek schop, die niets oplevert. Een tweede aan val met hetzelfde werk van Moselveld mis lukt door overkoppen van van Boxtel. Een derde doorbraak heeft eindelijk succes. Van Boxtel geeft aan Wagemakers, die met een laag schot doelpunt. Hiermede komt de rust. Na de rust is Kaatsheuvel voortdurend de meerdere, doch er wordt slecht gespeeld. Verschillende schoten op 5 a 6 meter voor open doel, gaan over of naast. Een bal die Snoeren te verwerken krijgt wordt geretour neerd in 't veld. De Beer schiet eenmaal in Trommels handen, Woning loopt den keeper den bal uit handen, doch 't leder loopt weer naast inplaats van in den goal. Mosselveldt komt iets later in botsing met den R.W.B.-linkshalf en moet 't veld verla ten, Verhoeven valt in. In de laatste vijf mi nuten treedt Kemmeren eenmaal reddend voor Kaatsheuvel's doel op. Het einde komt met 10. Kaatsheuvel II speelude een goede wed strijd tegen R.W.B. II op 't R.W.B.-terrein en wist met 20 te winnen, door P. v. Laar hoven en G. Kemmeren.» Kaatsheuvel IV verloor voor de 3de maal, thans van R.W.B. III, met 42. in QUICK—GUDOK 1—1. Het is 1.1. Zondag de Quickers niet gelukt om de overwinning te behalen, alhoewel Quick een minuut voor het einde nog de leiding had. Op dit moment gaf de scheids rechter een debieuse beslissing wat Quick een doelpunt kostte, zoodat de wedstrijd in een gelijk spel eindigde. Het begin is reeds direct voor Gudok die aanstonds de Quick-verdediging aan den tand voelt. Doch deze is als van ouds in prachtconditie en in laatste instantie is het Meeth, die schitterend zijn doel verdedigde. De Quick-middenlinie zwoegt geweldig om de vlugge Gudok-voorhoede te keëren, maar telkens keeren zij terug om aanval op aan val te forceeren. Eindelijk komt de Quick- voorhoede los en brengen een bezoek aan de Gudok-veste. Twee corners tot resultaat, doch zonder succes. Quick krijgt enkele ma len reuzenkansen om te doelpunten, doch de geboden kansen worden niet benut. Met Gudok in den aanval wordt gedraaid. Hare traditie getrouw begint Quick eerst na de rust haar beste spel te ontplooien. Zoo ook nu en ontelbaar zijn de vele scho ten en aanvallen geweest. Jan van Lier, op de rechtsbuiten-plaats, speelde thans een goede partij. De Gudok-verdediging liet zich nu ook van haar beste zijde kennen en maakte de Quick-aanval tot wanhoop. Kor ter en korter werd de tijd en als er nog circa vijf minuten te spelen is, wordt er wederom op het Gudok-doel geschoten, waar een der backs, toen den bal de doellijn reeds gepasseerd was, terug sloeg. Toch gaf de scheidsrechter penalty die door Hensen on houdbaar werd ingeschoten. De Quick-aan- hang juichte en jubelde, want nu was de overwinning binnen. Maar o weeEen mi nuut voor het einde houd H. Stippend een speler af om den bal achter te laten rollen, de Gudok grensrechter apelleert zeer ten onrechte voor corner, waaraan de scheids rechter gevolg gaf en deze, goed genomen wordt in een doelpunt omgezet. Even later blaast de scheidsrechter inruk ken en Gudok met haar ruim 100 supporters jubelde met het gelijke spel, terwijl onder de Quick'ers verslagenheid heerschte. Ware de stand 00 gebleven, men zou beter tevre den zijn geweest, doch nu een minuut voor het einde de leiding af te moeten geven voor een verkeerde beslissing, werkte pessimis tisch op de Quick'ers. Vol houden Blauw-Witten, een volgende maal beter. Quick II verloor van H.E.C. I met 40. Quick III handhaafde haar ongeslagen re cord en won van S.V.V. II met 52. Quick 4 verloor van Drunen 1 met 21. Zondag a.s. krijgt Quick I wederom een thuiswedstrijd en wel tegen Kaatsheuvel. Dat wordt de wedstrijd voor de Langstraat. JULIANA. Zondag speelde Juliana haar 3de comp.- wedstrijd voor de 1ste klasse B.V.B. tegen W.S.C. II. Juliana dat sterk in de meerder heid was, kwam met een verdiende 20 overwinning van het W.S.C.-terrein. Juliana II was de gast van W.S.C. 3. Hier werden de puntjes gedeeld2—2 was hier de uit slag. Juliana 3 was minder gelukkig en moest met 41 de meerderheid van H.E.C 3 erkennen. H.E.C. Het was j.l. Zondag weer een succes-dag voor H.E.C. Alle drie de elftallen behaalden weer een overwinning. Er zijn nu door de elftallen 10 wedstrijden gespeeld, waarvan 9 gewonnen en slechts 1 gelijk gespeeld. Alle drie de elftallen zijn dus op den goeden weg. H.E.C. I speelde thuis tegen Quick II. De ze ontmoeting eindigde met een 40 over winning voor H.E.C. Hoewel H.E.C. door loopend in de meerderheid was, vlotte het voor de rust toch niet te best. Slechts één maal wist de links-binnen met een prachti s gen kopbal te scoren. De Quick-keeper kreeg veel werk, maar kweet zich meesterlijk van zijn taak. Na de rust kwam H.E.C. er steeds beter in en werd het spel tusschen de voor hoede van H.E.C. en de verdediging van i Quick gespeeld. Nog driemaal wist H.E.C. te doelpunten, waarmee Quick er zeer zeker genadig afkwam. De Quick-keeper blonk uit en behoede zijn club voor een debacle. H.E.C. II won in Kaatsheuvel op het kantje af, met 43. H.E.C. III versloeg Baardwijk III met M.E.V.O.Bergsche Boys Stavast—Walcheren WaalwijkGudok Kaatsheuvel R.W.B. De Valk 2—Zalt-Bommel P.S.V. 3—Oranje-Wit Juliana 2Bleijerheide 2 RhenaniaOverbroek Reserve 2e klasse. Roosendaal 2Bredania 2 Noad 3Nac 3 Willem II 3Dosko 2 1—3 post was uitgetrokken voor den bouw een dubbelganger van M. kwam op- 2—2 van arbeiderswoningen en spreker zag j dagen. ïZo alsnog gaarne een memorie-post. I Deze heer beantwoordde volkomen 2—i Na toelichting werd Wks niet noo- j aan het signalement enwat zeer ver- 3—4 dig geoordeeld. j warrend werktehij stotterde,eveneens. 1—5 7—0 n •O CL) *01 Ö/3 ÖJ0 C <L> c jLJ c "q3 3 2 2 cl 2 ttf) C CU 0> 03 CCS Qi w 3 c 3 CL Urn O O 8 5 Afd. B. Quick R.W.B, T.SC Devo Gudok 3 aj JS cfi 03 ca C/3 O '5 Cd O C/3 o QJ •Si O •o 3 O 1-1 2-2 1-0 x 0-3 5-0 x 3-0 0 0 x 1-4 4-4 x 3-2 2-0 1-1 5-3 3-1 1-1 R.W.B. R.W.B. heeft te Kaatsheuvel onverdiend X UITSLAGEN N. V. B. Om den Gouden Onafhankelijksheidpeker. Rotterdamsch XIRest van Nederland 4—3 AFDEELING I. Westelijke le klasse. Haarlem—Unitas 12 AFDEELING II. Westelijke le klasse. H.V.V.—H.B.S. 0—2 E.D.O.—U.V.V. 6—2 AFDEELING III. Oostelijke le klasse. Z.A.C.Wageningen 51 QuickHeracles 13 AFDEELING IV. Zuidelijke le klasse. N.O.A.D.—De valk 1—1 P.S.V.—B.V.V. 2—4 WilhelminaN.A.C. 0—1 Bredania—Eindhoven 30 AllianceWillem II 02 2e klasse. DoskoVlissingen 30 MiddelburgRoosendaal 31 Nac IIDongen 03 B.V.V. 2Roodborstjes 11 V.S.C.Eindhoven 2 01 T.S.V.—P.S.V. II 0—2 V.O.S.—Helmond 2—0 St EmmaA.C.C. 0—3 Bleijerheide—Juliana 10 Heerlen Sport—M.V.V. II 1—1 3e klasse. GoesMiddelburg II 41 TerneuzenZeelandia 31 Vlissingen 2B.O.Z. 13 HEUSDEN. Openbare Raadsvergadering van 14 Nov. half 8 n.m. Aanwezig waren alle leden imet den Voorzitter, terwijl er ééne vacature was. Nadat de Voorzitter den heer L. de Mol, wién onlangs een auto-ongeluk overkwam, gelukgewenscht had met diens spoedige herstelling werden de notulen voorgelezen, waarop geen aan merkingen waren. Hierna las de Voorzitter een drietal ingekomen stukken voor. 1. Brief van Ged. Staten vermelden de dat de verordening op de heffing der havengelden was goedgekeurd; 2. Idem een goedkeuring voor de wijzigingen in de gem. begrooting 1924. 3. Idem goedkeuring der gemeente rekening over 1923. Verzoekschrift van het bestuur der politie-vakschool te 's-Bosch om sub sidie. De Voorzitter stelde voor 10.per jaar toe te kennen. De heer Uhl kon daarmede niet mee gaan naar aanleiding der statuten, waartegen hij bezwaar had, daar z.i. niet ieder zou worden toegelaten de les sen te volgen. De Voorzitter vulde aan, dat er was ingekomen een schrijven van den Commissaris der Koningin tot steuning der aanvrage en dat deze vond, dat publieke lichamen wel dege lijk konden subsidieëren. Ook verschil de de Voorz. van meening omtrent de interpretatie der bedoelde artikelen uit de statuten. Daar niemand verder het woord verlangde, werd gestemd. Slechts de heer Uhl bleef tegen. Voorstel van B. en W. tot toeken ning aan de teekenschool alhier van te weinig genoten subsidie over 1921, '22, en '23. Uit de rekeningen bleek dat ge noemd instituut nog te vorderen heeft 284.13. Besloten werd unaniem dit bedrag alsnog uit te betalen. In verband hiermee stelde de Voorz. voor de subsidie, thans 400, te ver- hoogen tot 700, welk bedrag wel niet heelemaal noodig zal zijn, te meer daar een gedeelte van de buitengemeenten terugkomt, naar gelang het aantal leer lingen. Voorstel van B. en W. tot onder- handsche verpachting van de inning der rechten voor het gebruik van aan legplaatsen van schepen. Volgens den Voorzitter is de pacht thans 300. Hij stelt voor aan denzelfden veerman te verpachten voor 545.Waar de vrachtbooten, die een vaste plaats heb ben voortaan 65 per boot betalen en ook de zandschepen circa 100 inbren gen. Bovendien is ieder over B. van Kuijk zeer goed tevreden, zoodat hij als 't ware de aangewezen persoon is. De heer Uhl vroeg, hoe dat vroeger ging. Nadat de Voorz. medegedeeld had, dat men toen publiek verpachtte en de bezwaren opsomde, daaraan ver bonden, werd het voorstel aangeno men. Voorstel van B. en W. tot vast stelling van 't bedrag bedoeld in art. 101 der Lag. Onderw. wet aan de bij zondere scholen over 1923. De Voorz. zeide, dat reeds 80% voorloopig was uitgekeerd en dat gebleken was, dat per leerling verschuldigd was 5.49, een laag bedrag in vergelijking met vele andere plaatsen, 't Voorstel werd aangenomen met alg. stemmen en me- dedeeling zal worden gedaan aan den Hoofdinspecteur en de Hoofden van scholen. Rekeningen over 1923 en begrootin gen voor 1925 van de Godshuizen al hier. De Voorzitter stelde voor volgens usance een commissie van onderzoek te benoemen en zoo werden daarvoor door hem aangewezen de heeren De Haan, De Mol en Uhl, met verzoek in de volgende vergadering rapport uit te brengen. Ingekomen was alsnog een brief der gem. Waalwijk, betreffende aanslui ting aan het waterleidingbedrijf aldaar en een tegemoetkoming in de eventu- eele onkosten van onderzoek. De Voorzitter stelde voor nader met B. en W. te correspondeeren, ten einde meer zekerheid te hebben omtrent de i vermoedelijke kosten per inwoner. De heer Uhl vroeg, hoe het hier met het drinkwater was gesteld, waarop de Voorz. zeide, dat zulks over het alge meen wel te wenschen zou overlaten. Vaststelling der gemeentebegrooting voor 1925 en die voor den Vleeschkeu- ringsdienst. Namens de commissie vroeg de heer De Haan een paar toelichtingen o.a. bij post 69. 't Vorig jaar bedroeg die 700 thans 1000. Geantwoord werd, dat B. en W. voornemens waren het over schietende deel walmuur bij bastion Oranje geheel te doen restaureeren. Voorts werd gevraagd, waarom geen De heer Uhl vroeg, hoeveel er was uitgetrokken voor 't onderhoud van l3 wegen en wat men daarmee van plan 20 i was. Volgens den Voorzitter zou in '25 10 benoodigd zijn 2000 en hij schetste, hoe hij dacht, dat die som zou worden besteed. Hierna vroeg de vorige spreker nog een en ander over de bestrating van de Gasthuisstraat, 't Bleek, dat deze ook niet de volle goedkeuring droeg van den Voorzitter en legde uit, waar het hem in zat. Voor de toekomst zal zoo iets vermoedelijk niet meer gebeuren. Hierna werd de begrooting goedge keurd sluitend op een bedrag van 61088.72. Ten slotte vroeg de Voorz. of er nog een der heeren iets had, waarop De Haan terugkwam op het behoud der iepeboomen. Bij de discussie bleek, dat ze niet waren verkocht wegens te laag bod, dat later een ander nagenoeg het dubbele had geboden, doch dat men het niet eens was geworden, etc. En zoo werd besloten het nog eens een jaar aan te zien met de aan getaste, nader advies in te winnen omtrent de behan deling en het resultaat af te wachten waarna de vergadering werd gesloten. Hij was echter juist eenige uren ge leden vertrokken, onbekend waarheen. 1 Gesprongen Handen DOOS 30, 60, 90 Cent.O 1 Bij Apoth. en Drogisten. BA m L, Pharm.Fabr, A-Mijnhardt 1 Zeist

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 7