DE mill IET iUIOEII No. 94 Woensdag 26 November 1924 TWEEDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 25 November 1924. JAARMARKT TE WAALWIJK OP DONDERDAG 27 NOVEMBER. Openbare vergadering van den raad der gemeente Waalwijk op Vrijdag 28 November des nam. 63/4 uur. AAN DE ORDE: 1. Ingekomen stukken. 2. Vaststelling der balansen 1923 der bedrijven voor Gas, Electriciteit en Waterleiding en van het Woning bedrijf. 3. Voorstel tot verhooging van het subsidie Voor het Wit-Gele Kruis. 4. Voorstel tot deelneming in het garantiefonds van de Vereeniging Internationale Tentoonstelling voor de Schoen- en Lederindustrie Waalwijk 1925. 5. Voorstel tot vaststelling van den tijd der kermis in 1925 en beperking van den duur daarvan. 6. Voorstel tot verkoop van een bouwterreintje aan de Putstraat 7. Voorstel tot verlenging der huren van de woningen, verhuurd aan G. J. de Vries en A Froklage 8. Vaststelling van navorderings kohieren Hoofd. Omslag. 9. Behandeling van een gedeelte van den staat van oninbare en nog te verhalen posten. 10. Mededeelingen in geheime ver gadering. Door Burg. en Weth. zijn aan den raad dezer gemeente de navol gende prae-adviezen uitgebracht Door het Bestuur van het Wit-Gele Kruis alhier wordt, onder overlegging van een gewijzigde begrooting ver zocht alsnog voor het jaar 1925 een extra subsidie van éénduizend gulden te willen verleenen. Uit de overgelegde begrooting blijkt dat het Bestuur der Vereeniging de bezwaren, welke in Uwe vergadering van 7 November j.l. tot uiting zijn gekomen, heeft ondervangen. De con tributie voor de ziekenverpleging is nl. f 600 hooger geraamd dan in de eerst overgelegde begrooting, terwijl eveneens de inkomsten voor de Wijk kraamverpleging f 500 hooger zijn gesteld. Waar in de begeleidende memorie wordt medegedeeld, dat door de Vereeniging een kliniek voor kinderen gesticht is, trok het onze aandacht dat hiervan geen begrooting van inkomsten en uitgaven was overgelegd, en derhalve de aanvankelijk ingezonden begrooting niet volledig geacht kon worden. Op ons verzoek heeft de Voorzitter van voornoemd Bestuur ons alsnog de desbetreffende begrooting toegezonden, welke wij bij de overige begrootingsbescheiden hebben gevoegd. Nu eenerzijds uit de verstrekte cijfers blijkt dat het Bestuur er naar heeft gestreefd de inkomsten, waar mogelijk, te verhoogen en bij de uitgaven een gepaste zuinigheid te betrachten, en anderzijds de groote voordeelen van de drieledige werk zaamheid van het Wii-Gele Kruis wel geen nadere toelichting behoeven, vooral, voor wat betreft de wijkkraam- verpleging, na de door het lid van den Raad, den heer Smolders, mede gedeelde statistische gegevens, meenen wij U een welwillende beschikking op het verzoek om een extra-subsidie voor 1925 van f 1000 te mogen aan bevelen. Het Hoofdbestuur der Vereeniging „Internationale Tentoonstelling voor de Schoen- en Lederindustrie Waalwijk 1925" verzoekt Uwen Raad bij schrijven van 21 October j 1 (ligt ter inzage) de Gemeente te doen deelemen voor een bedrag van f 10 000 in het te stichten garantiefonds ten behoeve van de door deze Vereeniging in 1925 te organi- seeren tentoonstelling. De begrooting voor deze tentoon stelling, welke eveneens terzage ligt. sluit in ontvangst en uitgaaf met een bedrag van f 143 000 het garantiefonds is begroot van f85.000. Hoewel het Hoofdbesiuur zich, vol gens zijn verzoekschrift, bij het samen stellen dezer begrooting heeft laten leiden door zeer voorzichtige ramin gen, zoodat verwacht mag worden dat de ontvangsten de uitgaven zullen dekken, acht het Hoofdbestuur het toch gewenscht, dat dan reeds tot stichting van een garantiefonds wordt overgegaan. Het acht stichting van een garantiefonds gewenscht omdat een voorzichtig beleid eischt dat reeds van stonde af rekening wordt gehouden met de mogelijkheid, dat tegenslag van eenigerlei aard oorzaak zou wor den, dat de werkelijkheid niet aan de gestelde verwachtingen zou beantwoor den. Wij zijn met het Hoofbestuur van oordeel, dat de te houden tentoon stelling veel zal bijdragen tot opbloei en opleving onzer plaatselijke schoen en lederindustrie, en zij derhalve zoo wel van algemeen als van plaatselijk belang moet worden geacht. In beginse achten wij daarom deelname in hei risico dezer onderneming van gemeente wege gemotiveerd. Een definitieve be slissing daaromtrent zal echter' eerst genomen kunnen worden wanneer het totaal bedrag der garantie vaststaat alsmede wie gerant is. Vermits wij echter ervan"1 over tuigd zijn dat het van groot belang is voor de verdere uitwerking der tentoonstellingsplannen, dat voornoemd Bestuur zoo spoedig mogelijk positieve toezegging tot deelname in de garan tiefonds krijgt, zijn wij van meening dat wij reeds thans een principieele beslissing van Uwen Raad te dezer als Constance Dumont; Anna Fransen als Marie DumontM. v d. Heijden- v. Loon als vrouw DupuisMarie Mertens als Margotbenevens de heeren jos Knepfle als Vader Michot Duijvelaar als FranchemontJ. de Bont als Jean Dumont; E. Verdurmen als Antoine. De dames Marie v. Heijst, M. v. d. Lee, M. v. Well en de heeren M. v. d. Heijden, Am. Burmanje en C. v. Heijst vervulden de kleinere zake moeten uitlokken, om dan bij de [rollen. Ook'dit stel solisten en werkers definitieve beslissing in deze aangele-1 kweet zich uitmuntend van haar taak. genheid de nadere voorwaarden vaat te stellen. Ondertusschen zouden wij dan in overleg kunnen treden met de overige garanten om onderling de voorwaarden samen te stellen, waar onder de voorloopig toegezegde garantie door alle garanten zal worden verleend. Op grond van het bovenstaande hebben wij dan ook de eer Uwen Raad voor te stellen, in beginsel te besluiten om tot een bedrag van ten hoogste f 1UOOO. deel te nemen in het geraamde garantiefonds ad f 85 000 ten behoeve der Tentoonstelling voor de Schoen- en Lederindustrie Waal wijk 1925, onder voorwaarden, nader te ontwerpen door de gezamelijke garanten en nader door Uwen Raad te bekrachtigen. Het Bestuur der Vereeniging „Inter nationale Tentoonstelling voor de Schoen- en Lederindustrie Waalwijk 1925" wendt zich bij schrijven d.d. 21 October 1924 (dat ter inzage ligt) tot ons met het verzoek te willen bevorderen, dat door Uwen Raad be sloten wordt de Kermis in deze gemeente in 1925 te houden op Zondag I spre^en. Mej. Verdurmen, reeds van vroeger uit „Marijke van Scheveningen" zoo goed bekend, handhaafde haar oude roem, terwijl «Marie Dumont vaak ont roerde door gevoelvollen zang, schitte rend spel en dictie. Ook vrouw Dupuis bleek ten volle voor haar taak be rekend, terwijl M rgot haar groote moeilijke solo verdienstelijk vertolkte. Vader Michot was weer onovertref baar doch ook Franchemont acteerde bewonderenswaardig |ean Dumont en Antoine sloten zich waardig bij hen aan. De kleinere rollen liepen mede vlot van stapel Koor, begeleiding en belichting vielen opnieuw te roemen kortom de uitvoering stond tot in alle onderdeelen op een voor dilettanten zeer hoog peil. Voor den aanvang der derde acte, nadat aan de hoofdpersonen reeds bloemen geoffreerd waren, sprak de heer Ant. v Liempt, gemeente-secre taris en Voorzitter van Waalwijks Belang o.m. het volgende: Toen het doek voor de derde akte was afgetrokken verzocht de heer Van Liempt, Voorzitter van Waalwijks Belang, een kort woord te mogen 12 en op Donderdag t/m. Zondag 15-19 Juli 1925. Wijziging van den kermisdatum voor 1925 achten wij met adressant in verband met de in hetzelfde jaar in deze gemeente te houden tentoon stelling wel aanbevelenswaardig en tevens in het belang èn van de Kermis èn in dat der tentoonstelling. Ook kunnen wij er onze goedkeuring aan hechten, dat de Kermis wordt gehou den in de tweede week van Juli Wij achten vervroeging van de Kermis beter omdat in de laatste week van Juli (het tijdvak waarin dit jaar voor het eerst de Kermis in deze gemeente is gehouden) er in#de naaste omgeving ongeveer 14 a 15 kermissen gehouden worden, waaruit verklaard moet wor den dat de staanplaatsen dit jaar alleen reeds ongeveer f 1000 minder opbrachten dan in andere jaren, en mede omdat anders te weinig tijds ruimte verloopt tusschen de Kermis en de te houden Tentoonstelling. Wat den duur van de Kermis betreft, deze zou naar onze meening in na volging met andere gemeenten in den omtrek en onder verwijzing naar de motieven, neergelegd in het schrijven der Tentoonsteliingsvereeniging, zijn in te krimpen. In plaats echter van haar te houden op Zondag 12 en op Donderdag t/m. Zondag 15 19 Juli 1925, zooals wordt gevraagd, zouden wij haar gaarne bepaald zien op Woensdag 16 Juli van des avonds 8 uur tot en met Zondag 19 Juli daaraan volgend. Wij hebben gemeend U dit te moeten voorstellen, omdat dit zal Hij deelde mede dat het bestuur van de Liedertafel hem had verzocht hedenavond namens haar en namens het Gemengd Koor van Oefening en Vermaak T.A.V.E.N U. te complimen teeren. Aan dat verzoek heeft spreker zeer gaarne voldaan om een dubbele reden. Alhoewel T.A.V F..N U. een ver eeniging is die geheel op zich zelf staat, kan, om een beeld te gebruiken, deze toch worden beschouwd als een tak van den forschen ouden stam der Liedertafel. Misschien geeft het beeld niet geheel juist de verhouding weer doch in elk geval, zegt spr., behan delt de Liedertafel T.A.V.E.N.U. als eigen kind in huis. De Liedertafel wenscht uitdrukking te geven aan hare gevoelens van sympathie, gevoelens van erkentelijk heid en waardeering, zij wenscht T.A.V.E N.U. geluk te wenschen met het schitterend resultaat met de opvoe ring van deze opera bereikt. Spreker kan zich voorstellen dat het bestuur toch een ander verzoekt die gevoelens te vertolken Wanneer men de lof trompet moet steken als 't ware voor zich zelf, voor de eigen menschen, verliest dat voor beide partijen veel van zijn bekoring, zeker wanneer dat bij herhaling gebeurt. Men wil toch ook wel eens graag hooren dat ook anderen Voldaan zijn. Het is spreker dan om deze reden en uit sympathie voor de Liedertafel dat hij aan het verzoek van het bestuur zoo gaarne gevolg geeft. Ook nog om een andere reden doet hij dat met zooveel genoegen Hij wil als Voorzitter van Waalwijks Belang blijken te zijn zoowel in het algemeen gaarne gebruik maken van de zoo belang als in dat der Kermis en der Kermisexploitanten. Wanneer de Ker mis des Zondags aanvangt en eerst den daaropvolgenden Donderdag wordt hervat of voortgezet tot den volgenden Zondag, zijn de ingezetenen gedurende de tusschenliggende dagen in een zoodanige stemming en gesteltenis, dat van het verrichten van afbeid gedurende die dagen niet veel zal terecht komen Wanneer echter de Kermis wordt gehouden gedurende een bepaald aantal aaneengesloten dagen, wordt dit bezwaar opgeheven Ook de opbrengst der verhuurde staan plaatsen zal hierdoor naar onze mee ning in gunstigen zin beïnvloed worden. Op grond van het bovenstaande hebben wij de eer Uwen Raad voor te stellen, te bepalen dat de Kermis in 1925 zal worden gehouden op Woensdag 16 Juli van des avonds 8 uur t/m. Zondag 19 Juli d.a.v. Het bestuur der onlangs alhier opgerichte vereeniging „Eerste hulp bij Ongelukken" hield Vrijdag j 1. een vergadering, waarbij Dr Langenmeijer aanwezig was, die de vereeniging reeds zijne medewerking heeft toege zegd. Besloten werd o m om zich tot het hoofdbestuur van het Roode Kruis alsmede tot de Arbeidsinspectie om steun te wenden. Aan den heer Prinsen zou worden verzocht de leiding op zich te willen nemen, wat door deze inmiddels is aangenomen, In de gisteravond gehouden ver gadering van den R K. Vrouwenbond is Mevr. Moonen-Sassen benoemd tot presidente van genoemden bond, in de plaats van Mej Nelly Timmermans die als zoodanig om gezondheidsrede nen ontslag had genomen. De overige bestuursfuncties bleven in dezelfde handen. Franchemont de Marskramer. Zondagavond 23 Nov. ging Franche mont voor de derde maal ten tooneele. De belangstelling was wederom buiten gewoon groot. Thans traden als solisten op de damesA. Verdurmen-Botermans gunstig geboden gelegenheid naast de gelukwenschen van de Liedertafel en van haar gemengd koor, over te brengen de gelukwenschen van Waalwijks Burgerij, die in de Vereeniging Waal wijks Belang geacht kan worden te zijn vertegenwoordigd. Ook namens deze wil hij getuigen van sympathie, erkentelijkheid en waardeering. Erken telijkheid voor het geboden genot, waardeering voor de offers die gebracht zijn om het verkregen resultaat te kunnen bereiken. Hij wijst er vervolgens op dat een opvoering zoo in alle details verzorgd slechts kan zijn verkregen door langdu ri e voorbereiding met groote offers van vrijen tijd door nauwgezette siudieen dat alles zonder persoonlijk voordeel. De waardeering gaat op de eerste plaats, zegt hij, naar den Directeur Wanneer er sprake is van offers van de leden, dan zijn die van hem daar reeds aan voorafgegaan. Bij hem be rustte de moeielijke leiding, hij moest opwekken tot volhardi g hij moest bij voortduring het schoone einddoel, dat aanvankelijk nog zoo ver was, aantrekkelijk maken. De leden hebben echter in toewijding gestaan naast den Directeur en door goede samenwerking is dit inderdaad schitterend eindresul taat verkregen. Zonder tekort te willen doen aan de verdiensten van anderen, memoreert hij in het bijzonder de verdiensten van den heer Knepflé, om zijn uitstekend spel en omdat hij reeds zooveel jaren zijn krachten aan T.AV.ENU. heeft gegeven. Onder gelukwenschen biedt hij ver volgens den heer Sars als Directeur een lauwerkrans van de Liedertafel en den heer Knepflé een krans namens het Gemengd Koor van Oefening en Vermaak, onder toevoeging van de felicitatiën van Waalwijks kunstminnend publiek. Het schitterend resultaat zegt hij ten slotte, met deze opvoering ver kregen, strekt T.A.V.E N,U. tot groote voldoening, onze plaats tot eer, omdat het resultaat is verkregen steunend op eigen kracht, zonder eenige vreemde hulp- Hij spreekt de hoop uit dat de blijken van sympathie, erkentelijkheid en waardeering T.A.V E N U. zullen sterken om ook in de toekomst op voeringen als deze met dezelfde toe wijding zullen herhalen. Een luid, langdurig applaus bewees, hoe het auditorium met die welver diende hulde instemde. Bij het prachtige slot moest telkens „gehaald" worden en ontving de regisseur, de heer Franken, mede een allerhartelijkste ovatie. De vierde en laatste uitvoering op Maandag 24 dezer, voor een geheel uitverkochte zaal, zette de kroon op het werk. Volstaan wij met te zeggen, dat deze avond geheel naar wensch Jaagde en het talrijk'publiek met zijn enthousiastisch applaus allerminst karig was. Een gezellig bal besloot het geheel. Aanrhet slot onzer korte beschouwing zij nog een woord van lof gebracht aan den heer Jos. Mulders, die voor de belichting zorgde; aan W. Uovaerts, die het menuet en andere dansen leerde en aan J. H Simons, die zoo uitstekend de kunst van grimeeren verstaat. Naar wij vernemen is het niet onmogelijk, dat het werk met.Vasten avond nog een of twee malen zal worden opgevoerd. Van zeer groote beteekenis zal de 2e Ontwikkelingsavond van de R.K. Werkliedenvereeniging, welke morgen avond in de groote zaal van den R.K. Gildenbond op den gewonen tijd wordt gehouden, zijn. De WelEerw. Heer Bijnen zal dan spreken over: „Vulkanen «n aardbe vingen", een onderwerp waarvan Z.E. veel studie heeft gemaakt. Met behulp van lichtbeelden zal hij trachten een duidelijk beeld te geven van deze vreeselijke rampen, die zoo vaak in de geschiedenis de mensch- heid geteisterd hebben. In woord en beeld zal het ontstaan en de werking van vulkanen en aard bevingen worden aangetoond. Er zul len o.a. besproken worden de Vesu vius, de vreeselijke uitbarsting van den Mont Selé in 1903 enz. Men krijgt ook de verwoestingen te zien bij verschillende vulkanische uit barstingen en aardbevingen aange richt, zoodat deze avond niet alleen zeer interessant maar bovenal hoogst leerzaam zal zijn. Wij verwachten dan ook dat de ruime zaal tot in alle hoeken zal zijn bezet. De vrachtrijder Eekels is giste renmiddag aan een groot gevaar ont snapt. Toen hij zich gisterennamiddag metz ijn Ford-vrachtauto op den Bos- schenweg onder de gemeente Berkel en Enschot bevond, kwam van de rich ting Oisterwijk in groote vaart een auto aangereden die, door verkeert uit te wijken, den vrachtwagen aanreed met het gevolg dat M. Eekels verschil lende hoofdwonden bekwam. Liet door het groote bloedverlies, 't geval zich aanvankelijk ernstig aan zien, later bleek dat de bekomen ver wondingen gelukkig van geen ernsti- gen aard waren. De zoon van den chauffeur bekwam geen letsel. De wagen was geheel ver nield. De auto die het ongeval veroorzaak te, behoord toe aan de Lederfabriek Oisterwijk en werd bestuurd door M. van Lieshout, hier vroeger woonachtig. Bij Maandag gehouden aanbeste ding van het voerwerk ten dienste van de Gemeente-reiniging en Openbare werken alsmede van het voerwerk ten dienste van de Licht- en Waterleiding bedrijven werd ingeschreven: Voor A: F. van den Broek 8.per dag of ƒ1.per uur; A. Coppens 6.23 per dag of 70 ct per uur. M. de Haan 5.96 per dag of 65 ct. per uur. Voor nachtwerk 75 ct. p. uur. Voor afd. B.: - H. van Lier en A. Appels: Vanaf sta tion of haven naar de fabriek 95 ct. per ton; A. Coppens 98 ct. per ton. M. Govaerts 90 ct. per ton. Naar de waterleiding respectievelijk 1.10 1.30 en 1.10. Van de schuit in de loods, lossen: H. van Lier en Appels 70 ct. per ton. M. Govaerts 55 ct. per ton. Voor het vervoer van de loods naar de fabriek van Lier en Appels 70 ct M. Govaerts 70 ct., A. Coppens voor de twee laatste perceelen samen 1.26. Voor teer en afvalproducten respec tievelijk 70 ct. per ton, 90 en 70 ct, Voor het bezorgen van cokes respec tievelijk 9, 8 en 8 cent. Het werk zal in de eerste te houden wethoudersvergadering worden ge gund. Tegen hedenavond half acht is een vergadering belegd in de zaal van den heer P. van Daelen, St. Antonius- straat voor huurders van gemeente lijke arbeiderswoningen, ter bespre king van een te voeren actie tegen de in uitzicht gestelde huurverhoogingen, De tweede letterkundige avond, te geven door den WelEd. Z.Gel. Heer Dr. Moller uit Tilburg, zal Vrijdag avond in de achterzaal van het Hotel Verwiel worden gehouden. Voor ditmaal heeft de spreker tot onderwerp gekozen: Herman Gorter. Bij Kon. Besluit is opnieuw be noemd tot burgemeester der gemeente Heusden de heer H. J. van Eggelen. De liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst" gaf Zondagavond eene in elk opzicht uitnemend geslaagde uit voering in de zaal van den heer P. v. Cromvoirt. Het mooie, varieerende programma werd op keurige wijze afgewerkt. De verschillende koren werden zeer goed gezongen en vooral de uitvoering van de nieuwe nummers als „Te huis" van Jac. Bonset en „Bruidsvaart in Hardanger" van Halfdankjerulf was in elk opzicht uitstekend te noemen en getuigde van een groote ambitie en een bekwame leiding onder onze zangers. Een dubbel kwartet zong op zeer verdienstelijke wijze „Het viooltje" van F. J v. d. Heydener blijken ook onder de jongere krachten goed stern- materiaal en ambitie aanwezig te zijn. Ook verschillende goede humoristen schijnen zich daaronder te bevinden, getuige het groote succes dat ze hadden met de opvoering'van'de drie comische scènes. Vooral de heeren E. v. Lier en M. Thijssen zijn voor dergelijke nummertjes geknipt, doch ook de overigen speelden zonder uitzondering zeer goed. Met de groote spektakel scène „De Harmonie van Knuppelveen" is wel het meest gelachen, zoowel om de comische aankleeding en het spel der „muzikanten", als om de kluchtige vertolking van den directeursrol door E. v Lier. Door den heer A. Boom werd op de hem eigen keurige wijze de prachtige Aria (No 4 „der Akkerman") uit de „Jahreszeiten" gezongen, waarna een kwartet bestaande uit de heeren H Verhoeven, L. v Cromvoirt, Chr. Thijs sen en A. Boom No 5 (Arr.) uit dit oratorium ten gehoore bracht, welk zeer moeilijk kwartet een prachtige vertolking vond en een kranige prestatie van dit viertal genoemd mag worden, waarbij ook een woord van lof niet mag worden onthouden aan den jeug digen pianist Verhoeven, die deze nummers op onverbeterlijke wijze be geleidde en ook later nog 'een num mertje ten beste gaf. Deze knaap be looft heel wat voor de toekomst. Doordat wegens toevallige omstan digheden de heer H Verhoeven zijn tenor solo niet kon uitvoeren, werden de bezoekers vergast op een paar nummers van den directeur den heer L. v Cromvoirt, w.o. zijn schoone „Ave Maria", die zeer gevoelvol en zuiver werden gezongen. Van den heer A. Boom kregen we eveneens nog enkele solo's te hooren, die als altijd een dankbaar applaus oogstten. Het was in een woord een genot volle avond, waarop publiek en lieder tafel met genoegen kunnen terugzien. Hok „De Luchtbode", alhier, be haalde op de Postduivententoonstelling te Geertruidenberg op 23 November 1.1. een eerste en tweede prijs Bordeaux klasse. En een zilveren beker als spe ciaal prijs voor den besten vliegdoffer van de geheele tentoonstelling. Vergadering der Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten Afdeeling Noordbrabant. De Voorzitter van voornoemde af deeling is voornemens een algemeene ledenvergadering uit te schrijven tegen Woensdag 10 December a.s. te's-Her- togenbosch. DRONGELEN In de vergadering van Stemgerechtigde Ingelanden van het waterschap de Binnenpolder van Drongelen, gehouden op 19 dezer, is in de plaats van den heer H. Vos, die wegens ontstane zwagerschap met den voorzitter heeft bedankt, met 53 van de 56 uitgebrachte stemmen tot lid' van het Dag. Bestuur gekozen de heer M. de Haan. EETHEN. Burg. en Weth dezer ge meente hebben tot opperbrandmeester voor het dorp Eethen benoemd de heer G J. W. Branderhorst, zulks ter ver vulling der vacature ontstaan door het vertrek van den heer D Branderhorst. Vergadering van den Raad der gemeente Eethen op Woensdag 26 November des namiddags te 2 uur. Onderwerpen ter behandeling 1. Ingekomen stukken. 2 Wijziging begrooting 1924 3. Verzoek van Nic. de Graaff te Genderen om beschikbaarstelling van gelden ingevolge de Landarbeiderswet. 4 Voorstel van Burg en Weth tot verkoop van de woning behoorende bij de vroegere openbare school te Genderen. HERPT. Met groote plechtigheid en onder groote belangstelling der paro chianen zij Zondagmiddagin de nieuwe parochiekerk opnieuw gezegend en opgehangen de 14 Kruiswegstaties. Met toestemming van Z.D.H. Mgr. A.F.Diepen zal voortaan iederen eersten Zondag der maand onder de beide H. H. Missen een tweede schaal col lecteeren voor de inwendige versiering der nieuwe parochiekerk. Naar wij vernemen zal de prijs der melk, die vanwege de boterfa- briek naar Rotterdam wordt geleverd 3 x per week, een sterke daling moe ten ondergaan. Men verwacht zelfs, dat de daling zoo sterk zal zijn dat de levering niet meer zal doorgaan. OOSTERHOUT. Door de Koninklijke Muziekvereeniging „Harmonie" zal op Hemelvaartsdag lenen2en Pinksterdag 1925 ter herdenking van haar 100- jarig bestaan gehouden worden een

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 5