Prijsverlaging WYBEUT Internationaal Concours voor Harmonie- en Fanfarekorpsen Symphonie orkes ten, Vrouwen Gemengde en Man nenkoren. NIEUWS UIT HEUSDEN. Hcusden, 25 Nov. '24 Woensdag 26 Nov geeft het gezelschap „H nerico" uit Vlijmen een cabaretavond in Concordia. De prijs van het gas is met '/2 cent per Kub Meter vtrlaagó en met ingang van I Nov. gebracht op 13'/2 cent Tot President Kerkvoogd der Ned. Herv. Gemeente is herbenoemd de WelEd. Gestr. Heer Mr. C. W, van Ommeren. Op de werf liep met goed gevolg van stapel het stalen Rijnschip „Lourdes" met een laadvermogen van 1360 tons voor rekening van A. Joosten te Rotterdam. Tevens werd voor Duitsche rekening de kiel gelegd voor een 880 tons vaartuig, bestemd voor het traject Dordmundt-Ems Zondagavond gaf de R K Too- neelvereeniging .Kunst en Vermaak" haar eerste winteruitvoering. Vertoond werden het blijspel„Hij moet er uit en zij zal er uit" en het tooneelspel „De rechte weg". Als naar gewoonte hebben de be zoekers buitengewoon genoten, zoodat ze bij een volgende gelegenheid niet op 't appèl zullen ontbreken. Morgen (Donderdag) viert het R K. Zangkoor haar Ceciliafeest in het Vereenlgingslokaal Dat het er aan de noodige opgewektheid niet zal ont breken, laat zich denken. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. verloor, met z'n retourkaarije er in en ruim 3 gulden, volgde nummer 2, W. J. de L. uit 's Bosch die 't verloren voorwerp opraapte en niet terug gaf en achteraan kwam J Jansen, die een en ander had afgekeken en dus ge tuigen kon De vinder, een klant die al een dozijn malen veroordeeld werd, ging de herberg in en dronk er eens goed van het geld. Hij wilde de rech bank wijs maken, dat hij zelf weer de por- temonaie verloren had. De eisch wegens verduistering luidde 1 maand, de uitspraak 14 dagen ge vangenisstraf. Ja Mijnheer F. v. D te Helvoirt, 19 jaar had Th. Kruysen mishandeld tengevolge van een nijdige woordenwisseling over het pad dat K. volgens beklaagde niet meer betreden mocht. „Je bent een groote kwajongen" al dus de president. Beklaagde beaamde het door te ant woorden „Ja, Mijnheer!" Eisch en uitspraak luidde f 15 boete subs, hechtenis. Door dood schuld De rechtbank te 's Bosch uitspraak doende veroordeelde A. P. V. autobus ondernemer te Eindhoven, ter zake dat hij schuldig was aan het autobus ongeluk te Eindhoven waarbij een vrouw overleed tot 2 maanden hech tenis. De eisch was 3 maanden. Wederspannigheid. H M. H, te 's-Eosch had z'n moe der mee naar de kroeg genomen om een borrel te drinken. Hij is niet ge trouwd en woont bij moeder. Be klaagde werd dronken en verzette zich op straat tegen de politie Beklaagde heeft geen vast werk. Hij werkt een paar dagen in de maand en dan schiet er genoeg over om te drinken zeide hij. Wel fraai. Eisch en uitspraak wegens weder spannigheid luidden f 25 boete subs. 25 dagen hechtenis. GEMENGD NIEUWS] Tegen slapeloosheid, Overspanning, Gejaagdheid. Prikkelbaarheid en Examenvrees gebruikt men de Zenuwstiilende en Zenuwsterkende Mijnhardt's Zenuwtabletten RECHTSZAKEN. Politierechtbank. De rechtbank uitspraak doende ver oordeelde L. P. v. d. P. te Wijk c a. wegens wederspannigheid tot 2 maan den gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. A. v. G. te Wijk, wegens ider- spannigheid tot f 15 boete subs. 6 dagen hechtenis, Van 'n gevonden voorwerp. Er liepen er drie door de Kruisstraat te Den Bosch. Voorop ging J Knaap uit Raamsdonk, die zijn portemonaie Naar de .Daily Telegram" uit Constantinopel verneemt, zijn vele steden in Kien Azië opnieuw door een aardbeving bezocht, die ruim 40 seconden aanhield Het nieuwgebouwde station van Oesjak is vernield. De aangerichte schade is aanzierlijk. De aarschokken bleven met korte onderbrekingen tot Zondagochtend aan houden Een groote opslagplaats van mu- nutie, die aan den rand der stad Kowno was gelegen, is ontploft. Verscheidene menschenlevens zijn te betreuren. Het juisteaantal dooden is nog niet vastgesteld, doch tot nu toe zijn reeds acht lijken onder de puinhopen van daan gehaald. Men vermoedt, dat men hier met een communistischen aanslag te doen. heeft. Het dorp Karthausser in Zuid- Tirol is door een brand bijna geheel verwoest De kerk en 40 huizen zijn afgebrand Drie menschenlevens zijn te betreuren. Een kind te Oud-Beierland trok een pan heet water van een kachel en kreeg den inhoud over het lichaam Het is spoedig aan de gevolgen ove leden. r De vrachtrijder C Grinkis te Oud dorp kwam bij het garnalen lossen met een mand te vallen en was na eenige oogenblikken dood De 49 jarige kuiper De B te Vlaardingen, had het ongeluk een makreelgraatje onder den nagel van een zijner vingers te krijgen, Hierdoor ontstond bloedvergiftiging, met het treurig gevolg, dat De B. hieraan is overleden. Zaterdagavond had de winkelier J F. te Gorichem een bad in het zieken huis genomen. Toen F de inrichting verliet passeerde de huisschilder C A. J. S., die F. aanviel met de woorden „dat is van mijn geld" en sloeg hem met een hamer op het hoofd. Het slachtoffer viel neer en leed veel bloed verlies. De toestand van F. was Zondag rede lijk. Zaterdagavond omstreek 8 uur meldde zich aan het station te Voor schoten aan de heer J. de jong uit Rotterdam, die verklaarde uit den trein geworpen of gevallen te zijn. Hij had eenige wonden aan het hoofd. Hij had tweede klas gereisd in den trein, welke dien avond half zes uit Rotter dam naar Amsterdam was vertrokken Bij hem in de coupé zaten eerst vier heeren, die in Delft waren uitgestapt. In Den Haag, waar de trein 6.14 ver trok, was op het laatste oogenblik een heer bij hem in de coupé gekomen. Diens signalement wist hij niet op te geven, Tusschen Voorschoten en De Vink heeft hij ongeveer een uur bewus teloos langs den spoorweg gelegen Toen hij weer tot bewustzijn geko- man was is hij langs den spoorbaan naar Voorschoten geloopen. Van het geld, dat hij bij zich had, werd niets vermist. Bij aankomst van den trein te Amsterdam werden zijn jas, hoed en actetasch in de coupé, waarin hij had gereisd, aangetroffen. In de nacht van Zaterdag op Zondag is ook de stoker Verhoef, die bij het ongeluk op het vliegkamp De Kooij werd gewónd, in het marine hospitaal overleden. Te Zaandam heeft gisteravond in het café van den heer S. in de Lage Hom een vechtpartij plaats gehad, waarbij Van der Veekens, een ongehuwd man van 28 jaar, een steek in de hartstreek kreeg tengevolge waarvan hij kort daarop overleed. De vermoedelijke dader, iemand uit Krom menie is opgesloten. Nog geen vijf jaar geleden werd te Didam, nabij het station, van rijks wege een houten gebouw gesticht, ten behoeve van de politietroepen. De bouwkosten bedroegen ongeveer f 14.000 Dezer dagen is dit gebouw verkocht, voor f 900. Gisternacht omstreeks halfdrie is de voormalige leerlooierij, thans lijmstokerij van den heer H. Canters op de Lind te Oisterwijk geheel afge brand. De oorzaak van den brand is onbekend. SPORT. Voetbalsport. I. Namen der Clubs Gudok Quick Devo Kaatsheuvel T S.C. W SC. R.W.B. c S I TJ g E S -5 üS°"ïö«tis M O M S, 2 2 2 2 3 1 0 II. 0 10 6 7 1,40 0 15 9 8 1 33 1 10 7 5 1,25 1 10 8 7 1 16 2 14 15 8 1 14 3 7 11 4 0 67 4 4 13 10,16 3e Klasse N.V.B. Afd. B. Namen der S u cJ "o clubs: 2 -3 2 1 Qt ac Q O Kaatsheuvel x 1-1 2-2 10 3-1 WSC. X 0-3 5-0 Quick 2-2 x 3-0 1-1 R W B. 0 0 x 1-4 T.S C. 2-1 4-4 0-1 x Devo 5-1 3-2 x Gudok 2-0 5-3 1-111 x Ingezonden door J v. W. te K. groote doozen LAATSTE BERICHTEN. De Statenkieskring Heusden is ter vergadering bijeen geroepen op Zaterdag 29 dezer des middags ten 2 uur in hotel Noord Brabant te 's Bosch, ter bespreking van den politieken toestand. De Rijkskieskring 's Bosch zal Maandag daaropvolgend vergaderen. SPRANG—CAPELLE. (V m Sprang.) J.l Maandagavond bad in het Geref. Kerkgebouw alhier de aangekondigde Zanguitvoering plaats door de Chr. Gemengde Zangvereeniging „Oefening Kweekt Kunst" van Nieuwendijk, op uitnoodiging van de Geref. Zend. Vereeniging .alhier. Het kerkgebouw was tamelijk bezet. Het programma werd vlot afgewerkt; het zou ons te ver voeren om elk nummer afzonderlijk te bespreken, waarom wij enkele, o,m welke ons wel het meest in den smaak vielen, aanhalen. Wij beginnen dan met „Neeriands Helden" van 't Kruis. Dit nummer werd flink en forsch gezongenook de uitrpraak was duidelijk. De Alt-solo's „Mij spreekt de blomme een tale" en „Heer mijn hert is boos en schuldig" van Rennes, konden ons minder bekoren. De solisten waren o' i. in de hooge* toonen minder zuiver. Jammer dat het begeleidings instrument zoo onzuiver was, wat zeer hinderlijk was voor de solisten en waardoor deze dan ook minder goed tot hun recht kwamen. In het koor „Avondvrede" van N. v. Thienen, hadden we meer pp ver wacht. „Het graf onder de meidoorn" van Helleman, was wel wat langzaam. De sopraan-soliste had hierin merkbaar veel last van haar keel, wat natuurlijk voor het geheel ook zeer jammer was. De alt soliste kwam in dit koor veel beter uit. „Avondlied" vau Abt werd muzikaal vertolkt, dit was wel h e t nummer van den avond. Het publiek dat na elk nummer applaudiseerde, bewees daardoor wel dat het genoot van den zang Wij zijn er van overtuigd dat dit koor, onder de eminente leiding van zijnen directeur, den heer Snijers van Raamsdonksveer, het met ijverige studie nog ver zal brengen. De vereeniging heeft echter o.i. een tekort aan mannen- stemmen, gezien het overweldigend aantal damesstemmen. Een woord van hartelijken dank aan bestuur en leden van „Oefening Kweekt Kunst",voor hunne bereidwilligheid om alhier geheel belangeloos deze uit voering te komen geven, is niet over bodig DUSSEN. Berichtten wij dezer dagen dat de fanfare „Wilhelmina" voorne mens was a.s. Woensdagavond eene uitvoering te geven in de zalen van den heer J. Leemans, deze zal nu eerst Zaterdagavond worden gegeven. Een militair met rijwiel welke Zondagavond met de roeiboot overge zet moest worden aan het Keizersveer stapte naast de boot en viel te water. Spoedig werd hij door behulpzame handen op het droge gebracht. GEMEENTERAAD. GEERTRUIDENBERG. (Vervolg.) Segeren Dan weet ik het wel. Jansen. Dat weet je nog niet. Kijk eens met die drankbestrijding een paar jaar geleden. Zoo gauw als hij toen maar van een slokkie is gaan houden, was hij van idee veranderd. De Voorzitter zegt dat Burg. en Weth. voorstellen op de begrooting een post te brengen van f 639 30 voor de Teekenschool. Deze school neemt nog steeds in bloei toe en wordt nu al door 80 leerlingen bezocht. Wordt goedgevonden. Voorzitter. Burg en Weth. stellen voor aan de harmonie een subsidie te verleenen van f 100 onder voor waarde dat 4 concerten op de kiosk zullen worden gegeven. Jansen. Zouden we niet wat meer vragen. Voorzitter. Ik zou voor die f 100 nou niet al te hooge eischen gaan stellen. Timmermans. Ik geloof wel dat de harmonie, als ze daarvoor gelegenheid heeft, meer concerten zal geven. Het is voor haar zelf propaganda. Met algemeene stemmen wordt be sloten de gevraagde subsidie te ver leenen Schrijven van den heer Jos. Meijering te 's Bosch, houdende het verzoek aan de Handelscursus een subsidie van f470 18 te willen verleenen. Jansen. Toen U. mijnheer de Voor zitter, pas hier was, is U verzocht op dien cursus controle te willen uitoefe- Kaatsheuvel, 25 November 1924. Zoo ooit, dan had de Kon. Harmonie „Apollo" Zondag j.l. succes met haar con cert. Een goed bezette zaal, waarin we het bijna volledige bestuur van de vereeniging „Kaatsheuvels Belang" mochten aantreffen, dat het bezoeken onzer concerten met eigen voorbeeld wil aanwakkeren, en een keurig afgewerkt programma dat ons een kijk gaf op het durven en kunnen der Apollisten. .Na een frissche march van Liidecke „Trompeter voran" gaf de harmonie de pre- miëire van de Ouverture zu der oper „Der Kalif von Bagdad" van Boëldieu. Dit tech nisch zware nummer werd goed gegeven en belooft een schitterende aanwinst te zijn voor Appollo's rijk repertoire. Nog meer bij val oogstte Apollo met het bekoorlijke „Suite Oriëntale" van Fr. Popy. Deze Oostersche muziek met droomerigo sentimenteele me- lodiën in Les Bayadères, Aux Bords de Ganges, Les Armees en Patrouille, moet op iederen muziekliefhebber indruk maken. Wat na deze inleiding van het volledige corps, door de solisten der harmonie ten gehoore gebracht werd, zal wel nergens in ons Zuiden een dilletantencorps nadoen. Niet minder dan. 9 solisten kwamen met de nummers waarmee zij onlangs op solisten- concoursen gelauwerd werden, op 't podium. We zjjn gewoon van Apollo iets afgewerkts te hooren. Wat we van de harmonie gewoon zijn, laten de verschillende executanten ieder voor zich niet na. Elk nummer te recensee- ren zou te veel plaatsruimte vergen, 't Zij ons voldoende de lange reeks even te ver melden. Air Variéö pour Tuba van Montagne, door L. v. d. Ven; Fantaisie Variée pour Saxo- phine Tenor van Deynelies door N. v. Delft Edelweis von Semmering für Piston ran Th. Hock, door J. v. d. Heijden; Grande Fan taisie pour Trombone van Rëynoud door J. de Vries; Morgeau de Salon no. 5 pour Cor van Painparé door M. van Best; Air Variée pour Piston van A. Govaert door Jos. de BrouwerVariationen iiber Du, du liegst mir am Herzen für Flöte van W. Popp door H. Winter; 3e Fantaisie Variée pour Saxophone Alto van Escadié door J. Schalken en lie Fantaisie Variée pour Tuba van J. Chris- tophe door A. van Wezenbeek. Daarenboven gaven de lieeren J. van der Heijden en A. van AVezenbeek no|? een duo, de Concert pour Piston én Tuba van L. Ca- nivez en de heer A. van Wezenbeek een be roemd solo-nummer van den grooten com ponist en Trombonist Alswoisky. Mochten we uit de uitgelezen schare kunstenaars, zonder iemand achter te willen stellen, een bijzonder woord van lof willen toezwaaien, dan zou dit zjjn aan de heeren A. Vriuten en A. van AVezenbeek, die trouwens als solist reeds langer naam hebben. Vooral niet vergeten mogen we echter, den gevierden pianist, Jan Heerkens uit Tilburg, die zich andermaal een meester op zijn instrument toonde. Met het grootste gemak weet hij de zwaarste nummers te volgen, niet alleen in den geschreven toonaard, maar op verzoek of zoo noodig een halve of heele toon hooger dan de scripta aangeeft. Royaal mocht "de heer H. in 't hartelijk applaus der zaal tel kens deelen. Als aangename afwisseling liet de heer A\T. Berseveld ons tweemaal van zijn sonoor barytongeluid genieten, met „Mijn Vaderland" en „Panis Angelicus". De heer B. beschikt over een prachtig, melodieus ge luid, een groote aanleg en toewijding voor de muziek, die hem in staat stellen onder kunstige leiding een zanger van naam te worden. Op de Pluimvee-tentoonstelling „Nut en Sport te 's Bosch, behaalde de heer H. v. Woensel, alhier, met Australoophaan 1ste en eereprijs; met hen 2e prijs en met trio lste prijs en eereprijs. Met zijn inzendingen in Tilburg verwierf de heer van AVoensel, met Langshaan haan lste prijs en eereprijs; met R.I.R. hen 2e prijs; met R.I.R. trio 3e prijs met Australoophaan 3e prijs; met Au- i straloop hen 2e prijsmet Australoop trio Z.E.V.met Patr. Leghorn haan 2e prijs met Patr. Leghorn hen 3e prijs en met nog tien inzendingen Patr. Legh. allen Z.E.A'. QUICK—KAATSHEUVEL 2—2. Het schijnt dit seizoen met Quick niet mee te willen loopen, daar het nu reeds de derde maal is. dat in de laatste minuten de tegenpartij gelijk maakt. Zoo ook weer Zon dag 1.1. Als er nog enkele seconden te spelen waren en een ieder reeds een Quick-over- winning zoo goed als zeker achtte, breekt Kaatsheuvel plotseling door, de Quick-ver- dediging faalt en van Boxtel maakte voor Kaatsheuvel gelijk. Dat de Quickers ook thans, evenals vori- gen Zondag tegen Gudok, eenigszins ont moedigd waren wegens het ontglippen van een overwinning is licht te begrijpen, doch Blauw-AA'itton, de kans is nog niet verkeken en daarom den moed niet laten zakken doch vol vertrouwen de komende wedstrijden tegemoet gezien. I Aangaande den wedstrijd het volgende Direct na het begin valt Kaatsheuvel on stuimig aan, waardoor Quick zich op ver dediging moet toeleggen. De Quick-mid-half kan niet goed ingespeeld raken, waardoor j de voorhoede te weinig steun heeft. Na tien minuten spelens een voorzet van rechts, AA'oning staat klaar om met een hard schot Kaatsheuvel de leiding te bezorgen. Kaats heuvel bljjft domineeren en de Quick-achter- hoede moet telkens ingrijpen tot plots een ommekeer merkbaar wordt. Geleidelijk wordt Quick sterker en als na enkele ver- geefschp pogingen Quick nogmaals inschiet, stopt de Kaatsheuvel-doelman onvoldoende en het alles ziende oog van scheidsrechter IJpelaar constateert doelpunt, zoodat beide partijen op gelijken voet staan. Dit wakkert de Quickers aan. Ontelbare aanvallen vol gen nu, tot tegen het einde der eerste speel- helft Stippent prachtig doorbreekt en met een mooi schot aan Quick de leiding be zorgd. De tweede speelhelft kenmerkt zich door een direct sterker zijn van Quick. Goed sa menspelend wordt telkens de Kaatsheuvel- middenlinie gepasseerd, doch voor doel wordt niet handelend opgetreden, zoodat de Kaatsheuvel-backs steeds in kunnen grijpen om doelpunten te voorkomen. De Kaatsh.- uitvallen zijn ook niet van gevaar ontbloot en steeds moet de Quick-verdediging op haar hoede zijn, om vooral de Kaatsheuvel rech tervleugel in bedwang te houden. De tijd verstrijkt meer en meer. Het is nog maar een paar minuten spelen en nog heeft Quick de leiding. Reeds gaat het publiek van het terrein, tot enkele seconden voor het einde Kaatsheuvel uit 'n misverstand der Quick-achterhoede, gelijk maakt. Groote teleurstelling bij de Quickers, uit bundig gejuich bij de Kaatsheuvel-suppor ters. Als Quick aftrapt blaast dhr. IJpelaar, welke correct leidde, einde en zag Quick zich een zekere overwinning ontnomen. Rest ons nog te vermelden dat de wedstrijd in de beste verstandhouding gespeeld werd en circa 1000 supporters deze wedstrijd, welke meer spannend dan mooi was, bijwoonden. Over de lagere Quick-elftallen mogen we met trotsch schrijven. Quick 2 ging naar Dongen en speelde een keurige wedstrijd, welke in een 11 gelijk spel eindigde. Quick 3 speelde thuis tegen Kadtslieuvel 3 en den grooten roep over het 3de Quick-elftal, wegens hun goed spel heb ben zij onder groote belangstelling wederom b wezen, door met 60 te winnen. Quick 4 speelde op het H.E.C.-terrein tegen het on geslagen H.E.C. 3 en de Blauw-AVitten won nen met 31. Zondag a.s. is Quick I vrij. JULIANA. Zondag j.l. togen onze geel-zwart ge- streepten naar Kaatsh°uvel om een wed strijd te spelen voor de le klas B.A'.B. tegen Kaatsheuvel II, welke Juliana wederom ver diend met 2—1 wist te winnen. Juliana kreeg in dezen wedstrijd een penalty te nemen, welke keihard tegen den paal werd gescho ten. AA'at de wedstrijd betreft, was Juliana in de meerderheid en wist Kaatsheuvel na de rust geheel in te sluiten, doch door het smalle terrein was open spel hier onmoge lijk. De Kaatsheuvel doelman, welke een gelukkige dag had, wist zijn club voor een grootere nederlaag te behoeden. Kaatsheuvel speelde een zeer forsche. partij. De heer Slaats leidde uitstekend. De wedstrijden Juliana 2Sprang 2 en Ju liana 3R.AA'.B. 3 konden niet doorgaan, wegens onbespeelbaarheid van het terrein. H. E. C. J.l. Zondag speelde H.E.C. I haar 4e qomp. wedstrijd tegen Sprang I en won dezen met 1:4. H.E.C. heeft hiermede een gevaarlijke klip omzeild. Er bestond veel belangstelling voor dezen wedstrijd, daar het bekend was dat Sprang er alles op zou zetten om H.E.C. te kloppen. De H.E.C.'ers waren zich ech ter bewust va» de belangrijkheid van dezen wedstrijd en wierpen zich daarom vol vuur in den strijd. Als om 2 uur scheidsrechter v. d. A'en laat beginnen ontspant zich direct een vlug en levendig spel. De aanvallen van H.E.C. zijn gevaarlijk maar ook Sprang weert zich geducht. Het eerste succes is voor H.E.C. Als de mid-voor na circa 10 minuten spelen, met een goed schot de score opent, heeft H.E.C. de leiding. Dit is 't sein voor Sprang om er nog een schepje op te doen. Er wordt in een zenuwachtig snel tempo gespeeld. Als Sprang onstuimig aanvalt, maakt een der H.E.C.-spelers een blunder, waarvan dankbaar wordt geprofiteerd om de partijen op gelijken voet te brengen, 11. Dit is de H.E.C.'ers te veel en niettegenstaande Sprang speelt voor wat zij waard zijn, kun nen zij niet verhinderen dat H.E.C. nog voor de rust de leiding herneemt, 12. Na de rust pakt H.E.C. direct weer ste vig aan en weet haar meerderheid dan ook spoedig uit te drukken in een prachtig doel punt, 13. Het is H.E.C. nog niet genoeg naar hun zin en onder aanmoediging van haar talrij ke supporters, trekken zij onophoudelijk ten aanval. Ook Sprang werkt hard om den achter stand te verkleinen, maar de H.E.C.-acliter- hoede heeft met hun aanvallen weinig moei te. Als H.E.C. voor de vierde maal scoort, is Sprang een getslagen elftal. Nadat de scheidsrechter nog een doelpunt voor H.E.C. annuleert wegens buitenspel, komt er geen verandering meer in den stand en heeft H. E.C. de puntjes binnen. H.E.C. II boekte haar vijfde -overwinning door AA'.S.C. III met 20 te kloppen. H.E.C. III stelde teleur, door met 1—3 te verliezen van Quick IA''. R. AAI. B. R.AA'.B. heeft zich te Oosterhout uitste kend geweerd en slechts op het kantje af, met 10 verloren, wat evengoed andersom had kunnen zijn of een gelijk spel, indien de scheidsrechter voor zijn taak berekend was geweest; R.AA'.B. is door eenige grove blunders van den scheidsrechter zeer gedu peerd. T. S. C. heeft zich enorm moeten inspan nen voor de overwinning. Het begin is voor T.S.C., doch het blijkt evenals bij de twee voorgaande wedstrijden, dat de doelpunten bij R.AA'.B. voortaan zeer moeilijk te maken zijnde uitvallen van R.AA'.B. zijn, hoewel niet talrijk, wel gevaarlijk, bij een van deze uitvallen houdt de centervoor zeer tactisch een T.S.C.-back af, de rechtsbinnen schiet hierdoor onhoudbaar in, de bal vliegt in het net, doch op appel van T.S.C.-grenswachter wordt dit punt geannuleerd omdat de links binnen meters naast het doel staat, hoewel in buitenspelpositie, doch niet strafbaar, om dat hij niet aan hét spel deelnam en ook niet inliep. Een groote teleurstelling voor R.AA'.B., doch er kwam nog een grooteren strop. Op een gegeven moment staan 2 T.S. C.-spelers voor onzen doelman buitenspel en belemmeren zijn uitzicht; over deze twee spelers heen wordt de bal in het R.AV.B.- doel geschoten, onhoudbaar. Niettegenstaan de R.AA'.B. protesteert wordt dit wel toege kend de scheidsrechter stond minstens 40 meter van het doel. Na de rust h'eeft R.AV. B. zich tot het einde onvermoeid in den strijd geworpen en was wel iets in de meer derheid, doch ook nu bleef R.AA'.B. niet van scheidsrechterlijke blunders bevrijd, waar over bij den N.A'.B. dan ook een ernstige klacht is ingediend. T.S.C. won onder groote spanning met 10. R.AA'.B. II won na een pittigen wedstrijd van AV.S.C. II met 1—0. AV. S. C. Devo AA'.S.C. 5—1. AVederom een nederlaag voor AV.S.C. en met niet minder dan 51, een uitslag welke wij ons niet voorspeld konden hebben. Toch mag uit deze cijfers niet afgeleid worden, dat Devo zoo'n sterke ploeg zou zijn, integendeel, in deze ontmoeting was het overwicht hoofdzakelijk aan de zijde der be zoekers. AA'are de AV.S.C.-doelverdediger dien middag niet in zoo'n onfortuinlijken vorm geweest, de uitslag zou er geheel an ders uit gezien hebben. A^ier van de vijf doel punten waren naar onze meening wel houd baar geweest. Voor de rust, in eene periode, waarin W. S.C. beduidend sterker was dan de tegen partij, wist Devo zoodoende driemaal te doelpunten en in de tweede helft op gelijke wijze, er twee aan toe te voegen. Ondanks de heftige pogingen van AV.S.C. om den ach terstand te verkleinen, mocht zij 'slechts één tegenpunt maken. Het geheele elftal der Bosschenaren, hetwelk totaal uitgespeeld was, had zich het laatste half uur op eigen doel teruggetrokken, zoodat er zoodoende van doelpunten niet veel kon komen. Een verheugend feit uit deze ongelukkige ontmoeting viel waar te nemen, n.i. dat de AV.S.C.-spelers, vooral de voorhoede, veel harder en vuriger speelde dan in de beide voorafgaande wedstrijden, niettegenstaan de- zoowel linksbinnen als middenvoor op het appel ontbraken. AA'.S.C.Kaatsheuvel. Deze ontmoe ting zal a.s. Zondag op het W.S.C.-terrein plaats vinden. Deze wedstrijd wordt met groote belangstelling tegemoet gezien, vooral van de zijde van Kaatsheuvel, in verband met het bezetten der eerste plaats, in deze afdeeling. KAATSHEUVEL. Zondag speelde Kaatsheuvel I een comp.- wedstrijd tegen AVaalwijk I op 'tQuick-ter- rein. Daar van de zijde van Quick natuurlijk een uitgebreid verslag volgt, is het onnoodig ook van onze zijde plaatsruimte in beslag te nemen. Voor overzicht geven we alleen thans de stand der competitie en 't quadraatlijstje. e T3 O» aj QJ Q- CA c a> -Si -K <n -S c c U. C <L> O O 3 o. cx-a 5 on S g s QJ öfl CS <L> C3 SPRANG. S.V.V.—H.E.C. 1—4. S.V.V. verschijnt met een invaller, H.E.C. is volledig. Voor de rust gingen beide par tijen tegen elkaar op en was het een span nende wedstrijd. Direct na den aftrap krijgt de S.V.V.-linksbinnen de kans van den dag, maar zijn schot is te flauw, zoodat Teunis er geen moeite mee heeft. De H.E.C.-links- buiten weet dan met een kalm schotje zijn club de leiding te geven. Dan is het Dirk, die even daarna met een prachtig schot de gelijkmaker in het net zendt. Even voor de rust weet H.E.C. weer de leiding te nemen. Rust, 21 voor H.E.C. De tweede helft is H.E.C. overwegend sterker, want de S.V.V.'ers zijn er geheel uit, ofschoon zij wel hard werken, maar het wil gansch niet meer vlotten en er is geen samenspel te bespeuren bjj de S.V.V.'ers. H.E.C. daarentegen speelt prachtig en weet nog twee doelpunten te maken en zoo komt het einde. Scheidsrechter van de Ven was zeer goed. IIIIIIIIUIIIIIIIIllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllIimililIUIIHIIIUIIIIIilllllUlillllHIII TABLETTEN Bij Apothekers en Drogisten. iiiiiniiiiiiiiiiiiiniiiiiniiiiMiiii;iiinniiniiiiiiniiiiiinnninmiiiiiniiimiiinmiunimiim

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 6