ft m\ iL I p y f Wie heeft U in die blauwe streken Het brandend voetspoor uitgesteken En v, rtgedacht. Een dichter die bij al zijn hunk'ren naar zonlicht toch zeggen kon „(en) 's avonds zie ik de sterren geren". Die bezongen heeft de stilte en de storm, zooals hij zong van zijn boomen en zijn bloemen, maar wiens kunst opvoert naar zijn Schepper, waar hij relfs uit 't „krinkelende winkelen (van ten) waterding" de naam van God kon lezen. Was 't dan wonder dat Gezelle zingen moest van al die wisselende ontroeringen die het Kerkelijk jaar over hem deed neerkomen En hoe zuiver was z'n meevoelen. Een droeve, rouwzwarte Calvarie- stemming in: 's Goevrijdags ratel rauwgetand Dwers door de Kerke relt Terwijl het volk stilzwijgend om Den autaar neergeveld Den God aanbidt dien Golgotha Zag sterven naakt en bloot. Om dan in den jub'lenden Paasch- morgen zijn blije leeuwerikzang door de lucht te slingeren Paaschen, Paaschen, luide klinke Nu de stem van lerk en vinke. Of ook zijn triomfeerend „Regina Coeli". „Staat op 't is koninginnenlied dat uit den orgel springt en over de rillende ruiten schiet en bin' de steenen dringt.- Helaas, de plaatsruimte ontbreekt ons om langer stil te staan bij zoo veel moois van klank en rithme. Wel mocht Gezelle dan zeggen Die vlaamsche tale is wonderzoet, voor die heur geen geweld en doet, maar rusten laat in 't herte, alwaar, ze onmondig leefde en sliep te gaar, tot dat ze, eens wakker, vrij en vrank, te monde uitgaat heur vrijen gang Wat verruwprachtig hoortooneel Wat zielverrukkend zingestreel O vlaamsche tale, uw' kunste ontplooit, wanneer zij 't al vol leven strooit en vol onzegbaar schoonzijn, dat, lijk wolken wierooks, welt uit uw zoet wierookvat 1 Veel heeft hij dan ook gewerkt voor die Vlaamsche taal zij het dan niet als publiek voorvechter in de Vlaam sche beweging dan toch als stille kracht in Rond den Heerd, Loquela, Biekorf en vooral voor De Bo's West Vlaanv ch Idiotikon. Vijf en twintig jaren zijn voorbij gegaan en in eerbiedige bewondering naderen wij zijn graf met onze hulde bloem en op Gezelle passen wij toe, een gedicht waarmee hij eens een van zijn geliefde leerlingen te ruste legde Zoo daar ooit een blomke groeide Over 't graf waarin gij ligt, of het nog zoo schoone bloeide zuiver als het zonnelicht, blank gelijk een Lelie blank is vonklende als een roozenhert, needrig als de needre rank is van de winde daar m'op terdt, riekend vol van honing, ende geren van de bie bezocht, nog en waar't, voor die U kende, geen dat U gelijken mocht. A. v. D. PLU1JM. BURGERLIJKE STAND. GEMENGD NIEUWS. In de haven van Coruna zijn tengevolge van het omslaan van twee sloepen tijdens den jongsten storm 14 personen verdronken. r Te Peperga (Fr.) werd in Sep fember van het vorige jaar de 74-jarige A ten B., weduwe van E. C., dood in de put bij haar woning gevonden. Thans heeft, na een twist, iemand aan de politie meegedeeld, dat J C., een zoon van de vrouw, zijn moeder met een houten hamer de hersens heeft ingeslagen, haar van haar geld heeft beroofd en daarna het lijk in de put heeft geworpen Ook nog twee andere personen, onder wie de vrouw met wie J. C. leefde, hebben een gelijke verklaring afgelegd. De politie onder zoekt de zaak. J. C. is op het oogen- blik in gevangenisschap voor een ander feit. Vandaag zal in tegenwoordigheid van de justitie uit Leeuwarden een sectie-onderzoek op het lijk van de vrouw plaats hebben. Bij Sagilow in den staat Michigan werden bij een botsing tusschen twee trams 13 personen gedood. Nabij Folingo in Californië zijn door het instorten van een 20 M. hoogen steiger 7 electriciens om het leven gekomen. Op de Diamantbeurs te Amster dam is bericht ontvangen, dat 'n bekende Antwerpsche Diamantfirma in staat van faillisement verkeert. Het bedrag van het passief moet— volgens geruchten ter beurze in Ant werpen nog hooger zijn dan een millioen gulden. Naar verluidt is een Amsterdamsche firma bij het faillissement betrokken voor meer dan 400.000 gulden. De politie heeft verschillende personen in hechtenis genomen, die behooren tot een wijdvertakt complot, dat den Franschen staat vermoedelijk voor aanzienlijke bedragen heeft bena deeld bij de likwidatie van legervoor- raden en de opruiming van de slag velden. Een voorloopig onderzoek heeft vastgesteld dat de staat een verlies van tenminste 900 000 frank heeft geleden, welk bedrag vermoedelijk bij voortzetting van het onderzoek veel aanzienlijker zal blijken. Een Waarschuwing. Een bankdirectie zendt aan het „Fin. Weeklad v d. Fondsenhandel" ter inzage een contract, gesloten tus schen de firma Internationale Premie- Effectenhandel, Herweyer Van der Bergen, Antonie Duijkstraat 51 's Qra venhage en een inwoner van een klein plaatsje in Noord Brabant, waarbij eerstgenoemde op afbetaling verkoopt één lot Panama 1888. 2 Kongo loten 1888, één lot Antwerpen 1887 en twee serie-loten Stad Freiburg 1878. De afbetalingen moeten maandelijks gedu rende ongeveer drie jaren geschieden en bedragen tezamen f 332.50. De waarde der loten is echter minder dan f 100. Commentaar overbodig. Maar daar genoemde firma er agenten op na houdt, die zich met het plaatsen van dergelijke contracten, vooral in kleine plaatsen, onledig houden, kan het zijn nut hebben de aangelegenheid eens te releveeren. De C. v. P, te Zeist geeft be langhebbenden in overweging om, alvorens goederen te zenden aan- of in relatie te treden met Agardus Ma rinus van Soest geb. 14 April 1880 vroeger wonende Nooitgedacht 66 te Zeist, sedert 6 Augustus 1924 vertrok ken naar Amerika. Inlichtingen omtrent dien persoon bij hem C. v. P in te winnen. Hij tracht thans nog van uit Amerika in relatie te treden met kunst schilders en lijstenfabrikanten Overneming in de nieuwsbladen is gewenscht. Het uit de Industriehaven te 's-Hertogenbosch opgehaalde lijk is dat van mej. W.v.d. Loo-v.d. Dungen te Geertruidenberg De landbouwer J. E. die gister ochtend per rijwiel van St. Michiels Gestel naar den Bosch reed, werd bij het plotseling oversteken van den weg door een autobus overreden en gedood. De onlangs ingestelde anti-mis daadcommissie te Chicago, waar het moordvraagstuk accuut is, heeft een rapport over deze kwestie gepubliceerd Wij ontleenen aan deze publicatie de volgende schrikaanjaagende cijfers: In de eerste 10 maanden van 1924 zijn te Chicago 294 moorden of 100 meer dan in het geheele jaar 1920 bedreven. Gedurende de vorige maand stelde de polite een onderzoek in naar 36 moordzaken, d w.z. meer dan één per dag. Een statistiek over de drie laatste jaren wijst uit, dat in deze stad 991 moorden zijn gepleegd, in verband waarmede slechts 485 personen zijn aangeklaagd, 480 voor de rechtbank kwamen en 250 werden veroordeeld. De commissie beveelt aan, dat in het vervolg terdege notitie zal genomen worden van de getuigen, rechtsgeleer den en anderen, die ten gunste van de moordenaars verschijnen, opdat de georganiseerde coöperatie ter bescher ming van misdadigers kan aangetoond worden. Ten slotte adviseert de commissie om de moordenaars voortaan op te hangen. Momenteel wachten nog 84 personen in voorarrest de behandeling van de wegens moord tegen hen in gediende aankacht af. Uit de Zuidwillemsvaart bij 's- Hertogenbosch is gisteren het lijk op gehaald van een onbekenden man. Het verkeerde reeds in verren staat van ont binding. Men vermoedt dat het 't lijk is van den sleepjager M. Michiels, die sedert eenige weken vermist wordt. Reeds eenigen tijd verdacht de polite te Amsterdam eenige brieven bestellers van oneerlijkheid, zulks naar aanleiding van het feit, dat het her haaldelijk voorkwam, dat brieven de plaats hunner bestemming niet bereik ten. Een der verdachten werd deze week betrapt, toen hij brieven op het hoofdpostkantoor in zijn zak stak. De tweede werd gisteren in zijn woning in het Staatsliedenkwartier gearresteerd Deze man had de gewoonte brieven in grooten getale mee naar huis te nemen en ze daar te openen Het geld zoo dit er in zat - nam hij er uit. Ook drukwerken als boeken enz. verduis terde hij. Een en ander werd in beslag genomen. Het Estlandsche Nieuwsbureau meldt Hedenmorgen poogden communisten te Reval zich van de regeeringsmacht meester te maken. Tot dit doel hadden zich benden van 5 tot 10 man gevormd, die zich met geweren en handgranaten bewapend van de regeeringsgebouwen het station, het landdaggebouw, de politiebureaux en de telefooncentrale meester maakten. Een reeks personen werden gedood. Troepen en politie onderdrukten het oproer en herstelden de orde binnen twee uur tijd, Het aantal slachtoffers bedraagt waar schijnlijk meer dan 50. In heel Estland is de staat van beleg afgekondigd. De regeeringszaken worden op nor male wijze behandeld. In de stad is het weer rustig. Zestig communisten werden volgens de bepalingen van den staat van beleg terecht gesteld. Woensdagavond is de .18 jarige arbeider Visser uit Alkmaar, die zich per fiets van zijn werk huiswaarts beaf op den weg tusschen Broek en Langen- dijk en St Pancras geslipt, te water geraakt en verdronken Verleden week is bij den bejaarden R. P., bij Heerenveen bij nacht inge broken en geld gestolen. In verband hiermede is thans een zoon van P. aangehouden Naar een Wolfftelegram uit Siegen meldt, is gisteravond om 6 uur op de villa van den directeur van de kalk steenmijn Haiger bij Siegen een overval gepleegd. Een bende van 20 a 25 man storm de de villa binnen, waarbij alle perso nen, die zich te weer stelden, werden neergeslagen. De directeur zelf werd zwaar gewond. Men twijfelt er aan, of men zijn leven zal kunnen behouden. Zijn vrouw, zijn schoonmoeder, een dame, die op bezoek was, drie bureau- employé's, de tuinman en een arbeider werden gedood. Na deze moordpartij staken de roo- vers de villa in brand. Van de lijken waren dan ook sommige verkoold. Omtrent de daders heeft men nog geen spoor ontdekt. Men vermoedt, dat de roovers het op een groote som loongelden gemunt hadden De zaak van de moordpartij te Siegen heeft een onverwachte en dra matische wending genomen. De heer Angerstein heeft bekend de 8 moorden zelf gepleegd te hebben. Er is een bevel tot in hechtenisneming tegen hem uitgevaardigd, doch voorloopig blijft hij in het ziekenhuis. De aan vallen op de villa had Angerstein ver zonnen. Een draadlpos bericht meldt trouwens, dat hij zou lijden aan een ernstige ongeneeslijke ziekte, welke op algeheele verlamming uitloopt. De verdenking tegen hem was gerezen, omdat men niémand het huis had zien binnendringen, de brandkast onaange roerd was gelaten en men op de ver moorden vingerafdrukken van Anger stein had aangetroffen. Angerstein's eigen verwondingen had hij zich zelf toegebracht. Men verdenkt hem ook van verduisteringen, tengevolge van mislukte grondspeculatien. Reeds een oppervlakkig onderzoek had Dinsdag uitgemaakt, dat de dood bij de slachtoffers niet eerst omstreeks 6 uur tijdens de afwezigheid van An gerstein, doch eenige uren vroeger was ingetreden. De doodgestoken hond vertoonde een wonde, welke alleen bij verrassing door een bekende kon zijn toegebracht. Op de gevonden moord werktuigen, een hartsvanger, en een bijl waren vingerafdrukken van Anger stein waargenomen en aan zijn kleeren zat bloed dat niet van hemzelf, doch van de slachtoffere bleek te zijn. SPORT. NIEUWKUIK Maandagavond werd voor den R.K. bond van Mandenma- kersafdeeling Nieuwkuik eene propa ganda vergadering gehouden in het café van de Wed F. Brok, waarvoor als spreker optrad de heer Th, de Groot bestuurslid van de R.K. Vakorganisatie Utrecht, met 'het onderwerpvan 's morgens 7 tot 's avonds 10 uur. De Voorzitter van de plaatselijke af- deeling de heer Arn. de Gouw opent de vergadering met den christelijken groet waarna het woord werd gegeven van den heer de Groot. Na voorlezing van enkele ingekomen stukken betref fende wederzijdsche correspondentie tusschen organisatie en werkgevers, werd door den heer de Groot in eene prachtige redevoering aangetoond de noodzakelijkheid der organisatie van den mandenmaker. Het is mij van welbevoegde zijde bekend aldus spreker dat een mandenmaker bij een werkweek van plm 70 uur f 14,—verdient. Wanneer we zulke mistoestanden zien, mogen we dan niet werkelijk verbaasd zijn de mandenmakers niet in groote getale te zien toetreden tot onze organisatie Ook in Haarsteeg is een afdeeling in wording en zou nog deze week de finitief worden opgericht. Van den Zeer- Eerw. Heer Pastoor aldaar mochten we het heerlijk gezegde vernemen dat door Z E al het mogelijke gedaan zal worden de organisatie te doen slagen. Het is Spr. onbegrijpelijk hoe of een vrouw met een gezin van 4 of 5 kin deren van een wekelijksch inkomen van f 13 a f 14 kan rondkomen. En wanneer de werkgever dan durft ver klaren hetgeen ge zoo juist uit de voor gelegde ingekomen stukken hebt kun nen hooren, dat het door mij op de vorige vergadering gesprokene niet be- vordelijk is aan 't belang van organisatie en werkgever, durf ik beweren, dat het geen loonen zijn voor een mensch- waardig bestaan en het dan ook hon- gerloonen durf noemen. Daarom vrien den is het meer dan tijd dat we ons organiseeren, is het taak, dat we ons i DRUNEN. Over de maand Novèmber 1924. GeborenLambertus A. J. z.v. L. Lam- booij-van Meeteren. Antonetta d.v. G. v. Bokhoven-v. d. Wiel. Hendrika A. d.v. Arn. Musters-Smits. Maria J. d.v. A. F. Berens-Klerkx. Martinus J. z.v. P. Smits- Krist. Petrus N. z.v. W. Klerks-Lom- mers. Petronella G. d.v. Adr Pulles-de Gouw. Johannes z.v. W. van Delft- Klarks. Francijna M. d.v. Corn. Dekkers- Bruurmfln. OverledenWouterus J. Pijnenburg 8 j. Antonetta van Bokhoven 7 d. Marti nus Smits 77 j. Johanna v. d. Wiel, wed. van Leon van Herpt, 84 jaar. Hendrik Lefjtens, echtg. van P. van Veggel, 66 j. Martinus Melis, echtg. van Johanna Klaren 75 j. Gehuwd: Willem de Vaan 32 jaar en Cor nelia van Boxtel 31 jaar. Johannes van Wezel 26 jaar en Anna van Spijk 25 jaar. Lambertus H. Brok 26 jaar en Maria van Spjjk 29 jaar. Johannes van Bladel 32 jaar en Maria Pijnenburg 27 jaar. DÜSSEN. Over Augustus, September, October en Nov. GeborenAndreas J. z.v. P. F. van der Pluijm en C. A. van Delft Bastiana d.v. Arie Verhoeven en A. van den Assem. Bernardus L. z.v. P. van Bavel en C. F. van Dinteren Petrus W. z.v. P. P. Heij- mans en C. M. Prinsen Geertrudis J. z.v. J. H. Heijmans en C. M. Hakkel Josephi ne M. d.v. J A Staal en J G P van der Pluijm Elisabeth Sara d.v. S. Hoevenaren en W. Marits Adriana C d.v. A. A. van Vugt en G. A. Konings Hendrika d.v. A. Groeneveld en H. Verhoeven Cornelia C. d.v. P. de Gast en C. M. van Dinteren Adriana A d.v. M Stevens en G J van der Pluijm Johannes C z.v. R. Tijken en J. van Eijk Adriana M. d.v. F. van den Bosch en H. van Suntenmaartensdtjk Gerardus C. z.v. C. W. Schalken en H. A. de Gast Theodorus A. z.v. H. G. Oliesla ger* en C. M. Ribbers Jacobus A. z. van G. van der Pluijm en G. A. van Dortmond Jan W. z. van B. de Roojj en M. M. Sclireuders Arie z. van M. C. de Rooij en C. van Dijk Evert J. M. z. van P. W. Heijmans en H. A. Leeggangers Godefr. C. z. van W. van der Pluijm en W. van Olst Cornelis J. z.v. C. de Ronde en J. W. Heijmans Maria d.v. J. Lankhaar en A. van Hoven Otje C. d. van H. Groeneveld en A. N. Visser Johannes A. z. van M. Huigen en C. van Olst Gerardus C. z.v. L. van Mierlo en M. Verbunt Petrus M. z. van J. van Bergen en P. van Dortmond 1 Bertus z. van T. van de Water en M. H. Dekker Lambertus H. z. van G. van Sin- i ten Maartensdijk en A. F. van der Pluijm Nicolaas A. z. van A. N. de Ronde en A. 'Th. van Dortmond Wilhelmina H. d. van B. van Daal en C. G. van der Stelt Cor nelia C. d. van A. Pruissen en A. van Daa- len Cornelia d. van G. van der Stelt en J. Rijken Antonia d. van Jac. Winter- mans en A. C. van Delft Adrianus P. z. van C van Dinteren en J. van Dinteren Willem z. van A. van Dijk en G. Verhoeven Simon A. z. van S. van der Pluijm en H. de Wit Christiaan G. z. van P. van Sin ten Maartensdijk en E. Sanner Adriana d. van A. van Tilburg en A. E. van Herwij nen. Petrus z. van P. A. Theunis en G. de Gast. Willem z. van A. Leeggangers en A. Vermonde Jan z.v. J. Colijn en J. Groeneveld Goverdina d. van J. W. Bran derhorst en S. W. Lankhaar. HuwelijkenWilhelmus H. van Balkom 24 jaar en Delfina A. J. van der Pluijm 25 jaar Josephus J. F. A. M. Ruigrok 29 j. en Leonie Rietra 23 jaar. Gerardus H. Kerkhoffs 31 jaar en Anna D. van Luxem burg 33 jaar. Govert J. van Mersbergen 30 jaar en Wilhelmina C. van der Stelt 27 jaar Marinus A. Wijten 25 jaar en An tonia H. Sanner 27 jaar Johannes G. Heijmans 32 jaar en Elisabeth M. Akker man 23 jaar Antonie G. Rombouts 34 j. en Catharina M. van der Pluijm 34 jaar Gerardus W. Lensveld 26 jaar en Johanna M. Heijmans 26 jaar Hubertus J. H. van Gooi 24 jaar en Antonia P. M. Pols 22 jaar Lambertus Stupers 33 jaar en Wilhel mina C. van Dijk 33 jaar. Cornelis van Boxel 22 jaar en Maria van Tilborg 18 j. OverledenWillem de Peuter 7 mnd. Wilhelmina Verhoeven echtg. van Jan de Graaf 57 jaar Johanna C. van der Pluflm 25 jaar Petronella de Wit echtg. van Cornelis van Delft 51 jaar Jan Baptist van Bavels 72 jaar. Teunis Donkersloot wedn. van Elisabeth Tèuling 83 jaar Jo hanna Petronella van der Pluijm 15 mnd. SPRANG—CAPELLE. Over November 1924. GeboortenElbert Jacob z.v. P. v. Steeg en E. van Tilborgh Bastiana Wilhelmina d.v. E. J. Vos. Maria d.v. J H. v Beek en A de Jong Josephus Philippus z.v. J. P. Schoondermark en A. van Houwelin- gen Clasina Wilhelmina d.v. J. de Wit en G. M. Klaverdijk Pieter Andries z.v. P. A. Snijders en H. Broeks. HuwelijkenM Koenen 21 jaar en M. G. C. van Thielen 20 jaar G. A. Stam 24 jaar en S. J. Kerst 21 jaar. G. Nieuw koop 38 jaar en A. H. C. de Brujjn 27 jaar. OverlijdenH Cliabot 62 jaar echtg. van M. van Peer H. Nieuwenhuizen 75 jaar wed. van J. de Roon C. W. de Wit 2 dg. d.v. J. de Wit en G. M. Klaverdijk J. M. Smits 88 jaar wed. van J Oerlemans. ALMKERK. Over November 1924. GeborenGerrit z.v. J. Tamerus en W. van Gammeren Cornelis Nicolaas z.v. G. Joh. Bouwman en W. van Vuuren. Geer trui d.v. H. van den Assem en H. Kamp Teunis z.v. G. Oldenburg en A. Verhoe ven Maria d.v. W. H. de Graaf en A. Kant. Antje d.v. J. C. Bax en L. van der Meflden. GctrouivdA. Wemmers oud 19 jaar met P. van Drunen oud 20 jaar. H. Groene veld 26 jaar met Teuntje van Maastricht 22 jaar A. Monfroojj 30 jaar en G. Poor ter ou(l 29 jaar G. Joh. Deggelders 21 jaar en A. J. G. Pophanken 19 jaar. Overleden: G. J. Nieuwkoop oud 47 jaar. Arie van der Stelt oud 86 jaar Otto van Vugt oud 38 jaar. De mijnramp te Swansea. Zeven der elf vermisten gered. Van de 11 mijnwerkers, die Donder dagavond door liet instorten van een dak in een mijnschacht nabij Swansea zijn ingesloten, werden er in den nacht van Zaterdag op Zondag 5 gered. Een andere werd dood te voorschijn ge bracht. Hun makkers werken met koortsachtige haast in de hoop de an deren nog te kunnen redden. De geredde arbeiders hielden den moed erin, door onafgebroken gezangen te zingen. In het-uur voor hun redding herleefde hun hoop, toen zij de woor den konden verstaan, gesproken door den directeur van de mijn, die de lei ding van de reddingsbrigade op zich genomen had. Bij hun redding bleken de slachtoffers nagenoeg uitgeput door gebrek aan voedsel en drinken. Zij konden nauwelijks een woord uitbren gen. Uit de Killanmijn bij Swansea zijn Zondagavond nog twee mijnwerkers gered. Thans worden nog drie mannen vermist, naar wie men ijverig zoekt. Omtrent de redding van Zaterdag avond wordt nog gemeld: De directeur der mijn, die gelijk men weet, zelf het reddingswerk leidt, kwam aan een groote oppervlakte wa ter, waar hij overzwom. Toen zag hij twee mannen neergehurkt in een uit holling boven de waterlijn. Hij deelde deze ontdekking mede en terstond werd er naar boven om koffie en dekens ge stuurd. Een dokter bracht een en ander zelf naar beneden, vergezeld door een mijninspecteur en mannen der ambu lance. De inspecteur en een der ande ren volgden het voorbeeld van den di recteur en zwommen het water over, waarna het hun met eenige moeite ge- i lukte de mannen in veiligheid te bren- J gen. Zij waren bijna geheel machteloos en moesten door hun redders op den schouder worden genomen. Men hoopt, dat binnen enkele uren de overige drie mannen zullen gevonden zijn. Bemanning opgepikt. Het Britsche stoomschip „Arymmly" heeft het Amerikaansche Radio-Cofpo- ratiestation te Chatham (Ver. Staten), medegedeeld, dat het de bemanning- van het stukgeschoten Italiaansche stoomschip „Castel Porz.iano" aau boord heeft genomen. Duivensport. WAALWIJK. Op de j.l. Zondag gehouden ten toonstelling van postduiven der P.V. „Besoijen", voor alle vereenigde lief hebbers van Waalwijk, werden de prij zen behaald als volgt: Eere-prijs, beker, voor beste vlieg-' vogel der tentoonstelling, Joh. C. Ver- _hagen. Eere-prijs voor beste oude doffer Joh. C. Verhagen. Eere-prijs voor beste oude duivin, Th. Trimbach. Eere-prijs voor -beste jonge doffer, Joh. C, Verhagen. Eere-prijs voor beste jonge duivin, C. van Oers. Oude doffers, klasse I. Ie prijs Joh. C. Verhagen, 2e pr. A. van Eijck, 3e pr. A. van Eijck, 4e pr. C. van Oers, 5e pr. C. Witlox, 6e pr. W. v. Helvoirt, 7e pr. Th. v. d. Grindt, 8e pr. A. van Eijck, Z.E.V. A. v Hilst, E.V. L. C. van Gelder. Oude duiven, klasse II. Ie pr. Th. Trimbach, 2e pr. A. Stok- wielder, 3e pr. Arn. Bakkers, 4e pr. A. Verhoeven, Z.E.V. A. Stokwielder, E.V. Fr. Schoemans. Jonge doffers, klasse III. Ie pr. Joh. C. Verhagen, 2e pr. Ant. Verster, 3e pr. Arn. Bakkers, 4e pr. Jos. v. Bladel, 5e pr. Jac. Pullens, 6e pr. H. Knippels, Z.E.V. W. Govaerts, E.V. Joh. C. Verhagen. Jonge duiven, klasse IV. Ie pr. C. van Oers, 2e pr. K. Wasse naar, 3e pr. Chr. Passier, Z.E.V. A. van Eijck, E.V. Th. de Ronde. De prijsuitreiking zal plaats hebben Zaterdag 20 December, des avonds ten 8 uur. Op de j.l. gehouden vergadering van de Postduiven-vereeniging „De Ordonnans" is besloten een groote keu ring te houden van Oude en Jonge Dui ven hunner leden. Deze keuring heeft plaats in Café Trommels, op a.s. Zaterdag 6 Dec. Daarna zullen de gekeurde duiven ter bezichtiging worden gesteld tot Zondagavond, waartoe ieder vrij toe gang heeft. Als keurmeesters zijn aangesteld de zoo alom bekende duivenkenners, n.l. de heeren A. van Hest en B. Stalpers uit Tilburg.

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 6