[[CiWIT MIK Attentie. derde blad. gemeenteraad. loonopzand—kaatsheuvel. PROVINCIAAL NIEUWS. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. 0. 97 Zaterdag 6 December 1924 of i maakt wordt behoeft die bergplaats ren. Zelfs vroeg hij tenslotte nog or i Heijs hem niet vertrouwde. Heijs l met zoo groot te zijn. deed het echter niet en daar heeft hij geen Openbare vergadering van den Raad ezer gemeente op Donderdag 4 Decem- er des avonds ten 6 uur. Voorzitter: Edelachtb. heer van Be- OUW -j Ongeveer kwart over 6 uur opent de Voorzitter de vergadering; afwezig de ïeeren De Bresser en Verschuren. AAN DE ORDE: 1. Installatie van den heer G. Wij demans als lid van den Gemeenteraad. De heer Wijdemans legt in handen ten den Voorzitter de bij de Wet voor beschreven eeden af. Voorzitter. Ik wensch U geluk met luwe benoeming en ik hoop dat U deze ongelijk in gehad, want toen Heijs aan 't breken ging, is de politie nog gekomen die hem vroeg of hij daartoe wel het recht had. Heeft men daar nu alles wel over wogen omdat men pas na 3 jaar een contract teekende. Was eigenlijk de oven geen eigendom van de bouwver- eeniging. Voorzitter. Staat dan in het contract dat Heijs het recht heeft den oven te plaatsen waar hij wil. Van Amelsfoort. Dat staat er in. Ik heb het contract gezien. Er staat nog bij dat hij al die zaken die hij noodig oordeelt kan afbreken. Voorzitter. Kan er niet staan dat het eigendom van hem is. Van Amelsfoort. Ja, en dat hij het steeds kan plaatsen waar hij 't noodig oordeelt. Van Lier. Zit daar niet iets dubbel zinnigs in. Is dat niet plaatsen waar hij De Wijs. Er is totaal geen achterhuis aan, dus moet er in ieder geval wat bergplaats komen. Z'n meel zou hij op zolder kunnen bergen maar anders is er niets aan dat huis. Van Lier. Ik ken het huis niet, maar ik begrijp het toch niet goed. Bij het bouwen ervan is toch naar geen geld gekeken. Wat ik er nu van inoet gaan denken, weet ik onderhand niet meer. Vrinten. 13.50 verhuren is toch niet om te doen. Voorzitter 10.is nog veel. Maar wil de raad het verlagen, dan moet de gemeente het bijpassen. Waar hij zelf het geld heeft geboden zou ik het hem geven en kan men nog altijd zien. Kan de raad dan goedvinden om een en ander aan Burg. en Weth. over te laten. We zullen zoo zuinig mogelijk zijn. Snaphaan. En als maar maatregelen UWt, o - ii j Z.111J functie nog vele jaren moogt vervullen het pan(k in het belang van de gemeente en tot Amelsfoort. Dat staat er niet bij. uw eigen voldoening. I jk heb het geteekend en gezien en de Wijdemans. Ik dank u, mijnheer de yoorzdter heeft het ook zoo geteekend. Voorzitter voor de toegesproken vvoor- Snaphaan. Zonder dat hij wist wat den. Ik weet het, 't is geen aangename heeft geteekend! want hij heeft het taak, maar ik zal trachten met nje^ gelezen. geringe krachten die taak zoo goed en bovenal zoo eerlijk mogelijk te vervu - len. 2. Benoeming van een Directeur der Steenkolen-gasfabriek tevens be- Van Amelsfoort. Hij is eerste onder teekenaar, maar hij heeft het niet ge lezen. Er staat duidelijk dat Heijs den oven mag plaatsen waar hij wil, waar hij het noodig oordeelt. Daar zit dus in opgesloten dat hij het wel een half uur verder weg mag brengen als hij wil. Ik betwijfel echter of het twee en een half jaar geleden is dat het con tract is geteekend. de huur op 10 per week is gebracht Van Amelsfoort. Ik meen dat het vroeger was. Snaphaan. Nou, 't kan een half uui eerder zijn gebeurd. Voorzitter. Het bestuur van de bouw- vereeniging kan zeggen: Mea culpa. Van Amelsfoort. Ik had geen be zwaar om het te onderteekenen omdat ik het billijk vond dat hij met zijn eigendom moest kunnen doen wat hij wilde. Als men nu een profetischen blik. had gehad, dan zou men zich wel twee maal hebben bedacht. Snaphaan. Er is toch sprake van ge weest in de raadsvergadering. Van Amelsfoort. Dat kan ik mij toch niet meer herinneren. Voorzitter. In de notulen staat er ook iets van aangegeven. Van Amelsfoort. Dus wij hebben tei telijk geen recht gehad om zoo'n con tract te teekenen. Voorzitter. Neen. Van Amelsfoort. De vereeniging be zit toch rechtspersoonlijkheid en dan mag men toch teekenen Van der Horst. Ik zou aan Van Amelsfoort een vraag willen stellen. Is er bij het bestuur niets opgekomen toen men na een jaar of 3 met zoo n contract kwam. Bedacht men niet dat zulks niet zonder eenige reden werd gedaan. Van Amelsfoort. Ik betwijfel of het Voorz. Ik heb gisteren den Voor zitter nog aan de tram gesproken en toen nog gevraagd of in het contract stond dat Heijs het recht had om den oven af te breken waarop hij mij zei last met het beheer der electriciteits- j Heijs daartoe niet het recht had. bedrijven. Op de aanbeveling zijn geplaatst de heeren: J. L. M. Peerden, inspecteur der gas- jabriek te Nijmegen; I. J. M. Teunissen, Technicus te Lei den. De Voorzitter schorst de vergade- ring. Na ongeveer een half uur heropent hij de vergadering en vraagt of de leden zich kunnen vereenigen om voor- loopig voor 2 jaar te benoemen en daarna bij gebleken geschiktheid tot definitieve benoeming over te gaan. Tevens zal de te benoemen directeur verplicht zijn zich het eerste jaar ge heel in het electriciteitsbedrijf in te werken om daarna de geheele leiding zelfstandig op zich te nemen. De uitslag der stemming is dat ver kregen Peerden 5 en Teunissen 6 stem men zoodat de heer Teunissen gekozen is. 3. Voorloopige vaststelling der ge meenterekening over het dienstjaar 23. Van der Horst. Wij hebben de zaken nagezien en geheel conform bevonden. 4. Aanbieding van de gemeentebe- grooting 1925. Wordt in handen gesteld van de commissie die belast is geweest met het onderzoek van de rekening. 5. Verslag van de Plaatselijke Com missie van Toezicht over den toestand van het Lager Onderwijs. De Commissie zegt dat men over het algemeen tevreden kan zijn over het onderwijs. De bijzondere meisjesschool in de Kom eischt dringend verbetering. Uit breiding van 2 lokalen is dringend noodzakelijk. Daarvoor echter staat de bewaarschool in den weg. De openbare school in Loonopzand eischt eveneens verbetering. Ook geeft de Commissie in over weging een paar waarschuwingsbor den te plaatsen in den Berkdijk bij de scholen. Daar de scholen net op een hoek staan en het autoverkeer steeds drukker wordt, is zulks ten zeerste aan te bevelen. Tenslotte wijst de Commissie nog op het groote nut van vervolg- of herha- lingsonderwijs en dringt er op aan dat deze aangelegenheid goed door den Raad onder het oog wordt gezien. 6. Vaststelling wijziging der veror deningen op het beheer der gasfabriek en het electriciteitsbedrijf. Conform het voorstel van Burg. en Weth. wordt besloten. Voorzitter. In een vorige vergadering is gesproken over het ledig staande huis van de bouwvereeniging in den Berkdijk. Toen is besloten de zaak nog eens aan te houden. Intusschen hebben Burg. en Weth. een onderzoek inge steld naar den persoon die gevraagd heeft het huis te kunnen huren. Vol gens informatie is het een zeer oppas send man, doch heeft geen middelen. Om 1 et huis rendabel te kunnen ma ken stel ik voor het in orde te maken en het te verhuren. Snaphaan. Is er ook een onderzoek ingesteld over het verloop van die kwestie. Voorzitter. De secretaris heeft de no tulen eens nagezien en er staat iets [daaromtrent in. De heer Snaphaan zegt de zaak ook *e hebben onderzocht en is tot de con- 'usie gekomen dat een en ander niet gegaan als was afgesproken. Door y"' !s het huis gehuurd voor 5. vveek. Bij den Voorzitter der Bouw- j-eeniging heeft hij meermalen aange- j>ngen om een contract- doch daar am men maar steeds niet toe. Wel .uandeerde die Voorzitter dat alles in orde was. Kort daarop echter verhoog de men de huur met 2.50 per week en een tijdje daarna weer met 2.50. Heijs heeft toen gedacht voorzichtig te moe iten zijn en heeft daarom een advocaat [geraadpleegd. Daarop is hij met een ontract gekomen en heeft den Voor- itter gevraagd het te willen teekenen. Deze heeft dat toen gedaan en zei nog gaat maar naar de andere leden en zegt dan maar dat het in orde is, dat ze tee kenen. Dat hebben de leden gedaan. De Voorzitter zelf wist niet wat in het contract stond, want die had het ongelezen geteekend. Later schijnt er eenig licht bij hem te zijn opgegaan want toen is hij naar Heijs gegaan en heeft daar wel een uur |zitten bedelen om 't contract te mogen ebben wat Heijs al door bleef weige- mag worden haar te hooren. De stem is vol warmte en bekoring, terwijl zooals we zeiden haar technisch kunnen f nomenaal is. Zij gaf liederen van Schubert, TschaikoWsky en Strauss, en '1 zou onbegonnen werk zijn om hier omtrent in veel bijzonderheden te treden. Wat gaf zij van „Ave Maria" van Schubert, „Wenn ich das gewusst" van Tschaikowsky, „Zueignung" en „Wie genlied" van Sirauss, een gevoelvolle reproductie. Wat een gevoel, weelde en kracht in al het gebodene, zoodat we gerust mogen zeggen, dM „Musis" zelden een dergelijke zangeres zag optreden. Louis Schnitschler begeleidde na tuurlijk op zeer bijzondere wijze in elk opzicht, zoodat ook hem een stuk van 't welslagen van den avond, waar voor we 't comi'é hartelijk dankbaar mogen zijn, toekwam. I Volgens gewoonie was de alge- worden genomen dat over n paar jaar ,edenvergadering van de R K. het halve huis weer niet wordt afge- nn Maandag- broken. Swagemakers. Moet die bouwver eeniging niet bij die van hier gevoegd worden. Voorzitter. Daarover zullen den raad binnenkort voorstellen bereiken. Swagemakers. Dat wordt zoo zoetjes aan tijd want nu is het telkens wat anders. Daarna gaat de raad over in geheim comité. Snaphaan. Dat is direct gedaan toen lectief-arbeidscontract, ten aanzien Waalwijk, 5 Dec 1924. In de 1.1 Maandag te Tilburg gehouden hoofdbestuursvergadering v. den Ned. R K. Bond van Schoenfabri kanten werden verschillende ingeko men stukken behandeld en deelde de voorzitter mede dat de indexcijfers noch tot verlaging noch tot verhooging der loonen aanleiding geven. Voorts wordt aangenomen een wijziging van 't Col- van zoolang geleden is'. Van der Horst. Het is gebeurd nadat de huur tweemaal was verhoogd. Heijs zal gedacht hebben ze kunnen me iederen keer wel- omhoog zetten en als ik m'n biezen wil pakken moet ik niet vastzitten. Heeft het bestuur niet gedacht dat achter dit contract iets schuilde. Van Amelsfoort. Daar kan ik geen antwoord op geven. Ik heb aan niets gedacht en omdat hij zelf zooveel kos ten maakte, kwam het mij billijk voor Hij had een 2 a 3 duizend gulden on kosten gemaakt en toen kwam het me heel billijk voor. Van Beurden. Beter was het geweest dat in het contract had gestaan dat het voor een te schatten prijs was over te nemen teneinde aan het huis zoo min mogelijk schade aan te brengen. Van Amelsfoort. Allemaal gemakke lijk praten, als 't nog eens moest ge beuren zou ik het ook anders doen. Van Lier. Het was plicht geweest wat voorzichtiger te zijn. Voorster. Dat is allemaal wel zoo, maar zoo kan de toestand toch niet be stendigd blijven, want dan wordt het te lijden verlies nog grooter Wijdemans. Die man past nu wel goed op, maar daar is men niet altijd mee klaar. Hij zal het maar wagen en denken: ik heb toch niets te verliezen. Van Amelsfoort. Nu moet hij 13.50 gaan verwonen en dan nog zijn klan ten gaan zoeken. Dat is onmogelijk daar te verdienen. Beter was het om er 2 woningen van te maken want die zul len steeds verhuurd blijven en met die bakkerij weet ik het niet, ik zou het zeer betwijfelen. De heer de Wijs merkt op dat het huis nog niet geschikt is voor een gezin zoo ondoelmatig is het gebouwd Wil men er 2 perceelen van maken, dan zullen er veel kosten op komen en meer dan 3.50 zal men toch zeker ook niet kunnen rekenen Snaphaan. Heijs is er ook onbemid deld heengegaan en kijk nu maar eens Als men 't er een beetje met de men schen kan stellen, dan is er nog gemak kelijk den kost te verdienen.. Heijs ver diend^ veel meer dan dat. Die was er binnen een jaar of 15 binnen geweest. Van Amelsfoort. Het is allemaal geen goud wat er blinkt. De Wijs. Die had al een beklante zaak toen hij er kwam. Van Amelsfoort. Het is een heel waagstuk om zoo te beginnen. Er moet toch nog een bergplaats bijkomen ook. Voorzitter. Als er een gasoven in ge- den opzeggingstermijn, speciaal in ma laise tijd. Dit is vroeger reeds door ons vermeld. De verschillende begroo tingen voor 1925 werden vastgesteld en werd besloten eene spoedeischende buitengewone algemeene vergadering ie houden op Dinsdag 9 December 1924. om 3 uur n.m. in hotel Riche te Tilburg. Ter Waalwtjksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen. is thans verschenen het vraag-programma van de groote Nationale Pluimvee—Tentoonstelling, welke in onze gemeente zal gehouden worden op 3 en 4 Januari 1925 in 't gebouw der R. K. Werkliedenvereeni- ging. Het programma bevat naast mede- deeling van bestuur, tentoonstellings comité en keurmeesters (niet minder dan een zestal) het reglement der ten toonstelling. Daaronder vindt men de verdeeling der klassen, inleggelden, kortom alle wetenswaardigheden voor de a.s in zenders Ten slotte een lijst van meer dan 100 Eere-prijzen. o i een bewijs dat de tentoonstelling zich in veler sympathie mag verheugen. We mogen n >g even vermelden dat de omslag een aardige twee-kleuren- teekening geejt van den heer Pasmans De programma's zijn desgewenscht verkrijgbaar bij den heer J. C. van der Geld, St. Antoniusstraat, alhier. De film van 't Eucharistisch Congres Adore Te" zal ook in de Witte Bioscoop worden gegeven, nl. in den loop van Januari op een Maan dag en Dinsdag nader te bepalen. Het was aanvankelijk de bedoeling de film te geven van 5 tot en met 7 December, maar met het oog op het St. Nicolaasfeest heeft men daarvan afgezien, en de opvoering uitgesteld tot Januari, als wanneer twee voor stellingen des middags voor de kin deren en twee des avonds voor vol wassenen worden gegeven. Op het Zondag 1.1. uitgespeeld Biljart-Concours, uitgeschreven door de Biljart-Club „Krijt op Tijd", gevestigd bij den heer Montens— Gijsmans te Waspik, behaalde Bi'jart Club „Ons Genoegen", gevestigd bij den heer Alb. Kemperman, met haar le diietalin de le afdeeling den tweeden prijs, zijnde een prachtige lauwerkrans. Tevens behaalde het 2e drietal in de 2e afdeeling eveneens een gelijke onderscheiding. Op dit concours muntte vooral uit de heer L. van Engelen, door het be halen van de hoogste serie in den Korpswedstrijd. Een woord van hulde is voor deze Vereeniging, die dit jaar reeds menig succes boekte, zeker niet misplaatst. A s. Maandag zal de Biljart club „De Pommerans" uit 's Hertogenbosch, een bezoek brengen aan de Kon.Erk. Waalwijksche Biljart club ten huize van den heer van Berkel, tot voortzet ting van de wedstrijden om den uit geloofden wisselbeker Wij verwachten dien avond een vin- nigen strijd doordat beide vereenigin gen met enkele nieuwe krachten uit zullen komen. Wij gelooven dat het a.s. Maandag aan belangstelling voor dezen wedstrijd niet zal ontbreken. De wed strijd neemt een aanvang om 8 uur In ons nummer van 1.1. Woens dag ontleenden wij aan de „Msb." eere schitterende recensie over Lotte Leonard en na haar 1.1 Woensdag in „Musis" gehoord te hebben, kunnen wij ons daarmee volkomen vereenigen Het was werkelijk een zeer bijzondere avond, waar deze zangeres beschikt over een zeldzaam welluidende stem en een buitengewone rijkdom van zangtechniek. Haar doorvoelen van de psyche van de liederen en hare compositie, de uit beelding daarvan in hare mooie stem is van zoo bijzonderen aard en kracht dat het een zeldzaam genot genoemd Werkliedenvereeniging op Maandag avond in den Gildenbond zeer matig bezocht. De voorzitter, de heer F. Passier, heette de slecht opgekomen leden wel- kom. Op de agenda voor den Centralen Raad kwam o m voor een beroep van den propagandist Leenders tegen zijn ontslag. Het bestuur kan hierin geen standpunt innemen daar de redenen i tot ontsiag niet bekend zijn: De Dio cesane Bond stelt voor om, indien het ontslag van den propagandist gehand haafd blijft, de daardoor ontstane vacature niet meer aan te vullener werd besloten een amendement in te dienen, om indien dit voorstel wordt aangenomen, de contributie met 1 cent per maand en per lid te verlagen Daarna werd door den heer Smol ders uiteengezet het nut der instelling „Eigen Woning". Desverlangd zullen inlichtingen verstrekt worden, terwijl bij genoegzame belangstelling een spreker zal optreden Bij de rondvraag wees de heer Smolders op 't nut der vakorganisatie terwijl de heer F Passier aanspoorde toe te treden tot de vakorganisatie. Tevens werd verzocht om in Waalwijk propaganda te maken voor de R.K. Werkliedenvereeniging. Daarna werd de vergadering gesloten Vanwege den Rijkswaterstaat werd heden aanbesteed het onderhoud van de overlaten in den Waaldijk boven Gorinchem en van een gedeelte der waterkeering te Gorincnem, met de daartoe behoorende sluizen, duikers en verdere werken, gedurende de jaren 1925 en 1926 Raming f 9000 per jaar. Laagste inschrijver was F H. v. d Pluijm, te Dussen, voor f 7800 per jaar. Door het Hoofdbestuur der Ver eeniging Internationale Tent >onstelling voor de Schoen- en Lederindustrie, Waalwijk 1925, wordt ons medege deeld, dat bij het vergeven der ge huurde grondoppervlakten op deze Tentoonstelling het lot zal beslissen Aan de hand der inschrijvingen zul len nl. op den plattegrond de verhuurde grondoppervlakten door het Bestuur geprojecteerd worden, waarbij de groo tere inschrijvingen een betere plaats zullen innemen dan die van geringe ren omvang Nemen meerdere firma's een opper lak van dezelfde grootte in, zoo wordt onderling door hen geloot. Een en ander geldt slechts voor hen, die hun aanvraagbiljet vóór 1 Februari as ten kantore der Tentoonstelling te Waalwijk hebben ingeleverd Zij die na 1 Februari inschrijven zullen door het Bestuur hun stand toegewezen zien. Het verdient derhalve alle aanbe veling met de inschrijving niet langer te wachten. Algemeene Vergadering der Af deeling Noord Brabant der vereeniging van Nederlandsche Gemeenten op Woensdag 10 December 1924, des namiddags 1 uur precies te 's-Herto genbosch, in de achterzaal van het Café Restaurant Lohengrin aan de Vlarkt. Agenda. 1. Notulen (aan de leden toege zonden). 2. Bespreking oprichting provinciale schoonheidscommissie, in te leiden door den heer lr. W F C. Schaap, c.b i. voorzitter van de Prov. Gelder sche Schoonheidscommissie. 3 Bespreking over de stroomcon tracten met P.N E M- in te leiden door den Voorzitter of een der leden van de Prov. Electriciteitscommissie der afdeeling 4. Rondvraag. Voor zooveel noodig wordt er aan herinnerd, dat toegang tot de verga dering der afdeeling hebben alle leden van het eollege van B. en W en van den gemeenteraad, benevens de secre taris. Aangezien de bespreking van het onder punt 2 bedoelde onderwerp ook van belang is voor hoofden van tech nische diensten, wordt bovendien aan gemeente-opzichters en directeuren van gemeentewerken van aangesloten ge meenten toegang verleend tot de ver gadering. WASPIK Voot de kringvergadering der Vincentius vereeniging zal as Maandag als spreker optreden de ZeerEerw. Pater Marcus van de orde der Capucijnen Op de werf der N V Scheeps bouwwerven v/h P. en A. Ruijtenberg stak de timmerman A. F. zich meteen beitel in de hand en wondde zich zoo ernstig, dat hij zich onmiddellijk on der geneeskundige behandeling moest stellen. Op de algemeene vergadering van de Boerenleenbank werd tot lid van den raad van toezicht herkozen de heer L. J. Verschuren. De winstuitdeeling uit het reserve fonds van f 15000, werd geregeld als volgt: Voor den Nederlandschen Boe renbond f10; voor 't Weekblad van den Boerenbond f 10voor den plaatse ijken Boerenbond f 100. RAAMSDONKSVEER. Voor de Herv. Gem. zal Ds Ewoldt Zondagmorgen op 't Dorp om half tien eti des na middags op 'tVeer om half drie op treden. De Eerw. heerSieders, Em. predikant te Vlaardirigen, treedt Zondagmorgen om half tien en des namiddags om drie uur voor de Geref Kerk op. De heeren D v. Raamsdonk Wz. en Seb. Timmermans Wz. slaagden voor het Diploma Boekhouden van de Vereeniging van Leeraren in het Boek houden. Tot bestuursleden der A.-R Kies vereniging werden gekozen de heeren W. H. v. Ommeren, H v. d. Berg, A. v Vark. Chr. Treffers en J. R. v. Wageni.ngen. Gedurende de maand Nov. werd aan he Postkantoor R'veer c s. ingelegd f 14648 98 en terugbetaald f7386 91. De regenval beliep alhier in ^e maand November 0.066 M. Gedurende de maand November passeerden in het geheel 2512 schepen en stoombooten met een gezamenlijken inhoud van 211611 ton de Rolbrug. Zaterdagavond houdt de afdeeling van den C. N Werkliedenbond alhier een vergadering. Alhier doet zich bij een schipper, liggende met zijn schip in de Haven, een geval voor van typhus. Een auto reed des avonds tusschen Veer en Dorp in de slootde inzitten den kwamen met den schrik vrij Eerst den volgenden dag kon de auto op het droge gebraéht worden Tot ouderling der Geref. Kerk werd gekozen de heer A. Zijlmans en tot diaken de heer C. Prins. Beiden echter bedankten. GEERTRUIDENBERG Door den aannemer H. v d Ploeg alhieJ, is aangenomen het bouwen van een benzine-reservoir in de Ford—Garage bij den heer Hegeman. Dinsdag is in de „Dieze" bij 's Bosch het lijkiopgevischt van wijlen onze stadgenoote Mej. v. d. L. welke reeds geruimen tijd aan zwaarmoedig heid leed. MADE Zondag 7 Dec. zal door het „Varkensfonds" in het café van Thijssen een algemeene jaarvergade ring gehouden worden Flinke opkomst gewenscht. Op het Postkantoor en de daar onder ressorteerende hulppostkantoor werden in de maand November voor de Rijkspostspaarbank ingelegd f 14577.81 en terugbetaald f 13861.69. Zondag 7 December zal te Drimmelen des voormiddags 10 uur in de Herv. Kerk voorgaan Ds. Vink, die daarna des nam. 2 uur te Made een vacaturebeurt hoopt te doen. Deze week zijn er reeds 14 aangesloten werklieden van den R K Arbeidersbond, die zich hebben aan gegeven voor 't steunbureau en alzoo steun zullén ontvang n. Gisteravond werd in het café van Mt j. Wed D. v. d Made publiek geveild, een wind-stoomkorenmolen met bijbehoorend woonhuis, pakhuis en rondliggende gronden, eigenaar Scheepens. De inzet was in massa f6300 ge boden door Th Theunissen te Hooge Zwaluwe. Afmijning op 11 Dec. as ALMKERK. Tot Onderwijzer aan de Bijzondere School (Hoofd den Heer C. v. Veelen) is benoemd de Heer R Faber van Gorinchem. Op 2 Dec. j.l. vierde de Oud- do verlangde afwisseling weten te zorgen. Oudergewoonte zal Apollo Zondag niet over bezoek te k'agea nebben. Ook de nie«-muziekltefhebbers offrten gaarne voor deze gel.-genbeden hun gulden als bhjk van attentie aan 't goede doel. Zooals we in 't Woensdag- umener meldden, zal Zaterdag de uit- leeling de» Sr. N'Colaasgiften aan de me kinderen in de lokalen der Bewaarscholen de» Eerw. Zusters plaats inden. De H. Man zal io eigen per soon de giften aan de kleinen uit- eiken. Al degenen die op eenlgetlei wiize hebben mede gewerkt tot het welslagen van dit schoone wetk zijn door het betuur der vereeniging Kaatsheuvels Belang» uitgenoodlgd de plech'lgheid bi) re wonen. O ;ge- wtlfeld zullen velen van de ontvangen Invitatie gebruik m.ken en zoo andet maal bliik van sympathie en attentie geven. Om twee uur zal de ultdeeltng aanvangen, die om 't geduld der kleinen niet op te lange proef te stellen slechts «an koren duur zal ziin. Algem. Vergadering „Euphonia" Maandag 1 Dec. 1924. Onder matige belangstelling opent de Voorzitter om half negen de ver gadering. Er waren ruim 40 leden aanwezig, het bar slechte weer zal wel van invloed zijn geweest op het slechte bezoek. Na voorlezing der notulen geeft de Secretaris verslag over het afgeloopen boekjaar dat sluit met een batig saldo van ruim f 50. Hierna wordt overgegaan tot ver- kiezing der bestuursleden. Aan de beurt van aftreding is alleen de heër P. van Gastel, terwijl er eene vacalure s, doordat den WelEd. Heer Mr. Jos. van Besouw zijn domicilie buiten onze plaats heeft en zoodoende statutair ophoudt bestuurslid der vereeniging te zijn. De heer P. v Gastel wordt met algemeene stemmen herkozen en in- plaats van Mr van Besouw wordt met 33 van de 41 uitgebrachte stemmen gekozen de heer M. Swagemakers. Verder werden uitgeloot vierobligaties der geldleening 1893 ten laste van het muziekgezelschap. Er werden uitgeloot de nummers 80, 156, 202 en 209. Bij de rondvraag deelde de Voor zitter nog mede dat de harmonie nog steeds vooruitgaat in ledental, zoowel werkende als honoraire en dat de finantieele toestand ook gunstig kan worden genoemd. Euphonia staat, aan den vooravond van haar vijftig jarig bestaan. Met de vereeniging „Kaatsheuvels Belang", is reeds eene bespieking gehouden omtrent de viering. Voor stellen zijn ingekomen om tezamen met de harmonie „Apollo", die in 1925 haar 40 jarig bestaan herdenkt een flink feest te organiseeren. Te zijner tijd zullen hieromtrent den leden nog nadere voorstellen bereiken Verder niemand meer het woord verlangend, sluit de Voorziiter onder dankzegging voor de opkomst de vergadering. Hat ijverige bestuur van het Kon. Muziekgezelschap »Euphoota» 's er in eslaagd vao het Waalwtiks Syrnpho- nie-gezelschap (pion. 40 man) de toe zegging te verk.ftigen om In de eerste b-ift van Januari voor het Kon. Muziekgezelschap op te t eden. We kunnen niet anders doen dan dit ten zeerste toejuichen en weoschen het besïuur van Euphonia geluk, dat het er andermaal In gedaagd is afwisseling te brengeo in het wlnterprogramma onze» harmonie ëa- De donateurs van bet gezelschap zullen dit streven van bet bestuur naar waarde weten te waardre»er>. Rectificatie. Andermaal moeten w t i g a m - op her veeslag van d n 'ona c t Vftü Sc. N colaas door „uze pa ocbir. A uet maal red ficeeren we gaarne da» bet een verzuim van ons was het Kon- Muziekgezelschap «Euphonia», dat zeer welwillend als steeds, 's Zondags den H. Man op ztln «ocht musiseerende begeleidde, niet te noemen. Met de bevooroordeelde veoijnzulgers en nlec-hooicgpurende dorpers In onze rectificatie van het vorig nummer hebben we echter otenJand persoonlijk bedoeld, zooals ros door sommigen we«d verweten. Toen ons van eenige lezers de opmer king gemaakt werd, dat we verzuimd hadden Euphonia te vermelden, dat toch een even werkzaam aandeel in Wethouder dezer gemeente, de heer de phllantroplsche beweging van Kaats- A. Verschoor alhier, zijn 80sten ver jaardag. LOONOPZAND. Gisteren hadden we in de zaal van „Concordia" heuvels Belang gehad bad dan Apollo, geschiedde dat op eeo minder aan gename wiize. Van Apollo-aanhangeis wordt ons vaak voor de voeter ge- schitterende bioscoop voorstellingen in 1 wo.pen, dat.we veel te Eupho.la-gezicd Op veler verzoek zullen wij in ons blad openen eeji rubriekAgenda s van repetities, vergaderingen, uitvoe ringen te Waalwijk en 's Bosch. Elke vereeniging kan hiervan gratis profiteeren, maar alleen met een zeer beknopte vermelding van plaats en tijd en bij tijdige inzending. RED. den namiddag voor de kinderen, 's avonds voor het groote publiek en heden zullen ze gegeven worden in de zaal der „Sophia's Vereeniging". Vertoond werd de zooveel besproken film „Credo", het wonder van Lourdes. De vele aanwezigen hebben getuigen kunnen zijn van de plechtigheden in dit genadeoord en zijn ontroerd heen gegaan, hoogst voldaan over hetgeen hun de film te aanschouwen gaf. Kaatsheuvel, 5 Dec. 19/4. Nogmaals willen wil een aan beveling doen Zoodag 7 Dec. om 6 uur nam. het A'meoconcert van Apollo 'e bezoeken. De harmonie heeft een uitgelezen programma, waarop wij o.m. aacLeffsn de ouvertu»e »Der KTif vao Bagdad» van Boleldieu, de Faotalsle su» l'Opera »Ernanl» van G. Verdl en Suite O ieDtale» van F'. Popy» een drietal nummers alleen reeds een bezoek aan Apollo waard. De Waalwflkrche bumoiist Dldden zal ongetwflfeld voor ztln. Euphooianen verwijten ons te Aopolostlsch geneigd te zijn, terwijl we naar best weten geheel sympathiek egenover de belde vereeniglngen staan zonder vootkcur voor de een of andere. Gaarne geven we toe dat we oiet zooder geb»ek*n zijn en onze verslagen niet steeds zoo nauwkeurig, uitgebreid en volledig zijn of er kan iets op gevonden worden. Maar een feit is het dat er ook steeds meoschen zijn die iets vinden en datgene wat ze gevonden hebben ook steeds ten ongunste weten uit te leggen, terwijl drzulkrn nooit een woord van lof over hebben voor datgene wat de cores pondent in 't belang der zaak doet of gedaan heeft. Nu ztln we er niet op gesteld om in dit opzicht ge'ê ee»d te worden, doch de herhaaldelijk voor komende gevallen, »zoowel van de eene» als »van de andere zilde», die ons partijdigheid aanwrijven, deed ons van bevooroordeelde venijnzutgers en otet-honlngpurende dorpers rep'pen. Persoonlijk waren we of wilden we ook niet zijn.

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 9