PUROL NIEUW NEDERLAND TOBT U E. M. Jaarsma weet fnl Marktberichten. Lil! 437e Staatsloterij. I. C. MORTIER, WAALWIJK. Kinderjurken, Jongenspakjes en -jassen, Costuumrokken, Blouses, Vesten, Jumpers Duizenden Dames- en Hinderhoeden Mm liet rooken WYBERT Schotsche en effen stoffen, nieuwste modellen, enorme sorteering, thans..9.75 7.90 5.90 3.SO 2.90 2.45 Speciale koopjes in thans uitzoeken tegen 1/3 der waarde strijd tegen Sprang, Als de H.E Cers zich geheel geven zal den uitslag niet twijfelachtig zijn. Maar toch raden wij hun aan de tegenpartij niet te onder schatten. Sprang raakte in de drie laatste wedstrijden vijf punten kwijt. Zij zullen dus wel alles in het werk stellen om hun positie te verbeteren Er zal dus door beide ploegen vinnig gestreden worden om de overwinning. H E,C. speelt om 12 uur thuis tegen Drunen I. R W B. I is vrij van competitie, doch is nog in onderhandeling voor een vriendschappelijken wedsrrijd. hoe wel er maar weinig kans is van slagen, aangezien nagenoeg alle vereenigingen moeten spelen. R.W.8. II ontvangt Dongen 3 om 2 uur op het R.W Bterrein R.W.B. 3 ontvangt Baardwijk 3 op het R W B. terrein W S C.-GUDOK. Alle aandacht op voetbalgebied in onze plaals ais directeomgevingzal zeerzeker morgen op den zeer belangrijken wed strijd gevestigd zijn tusschen W.S C. en het Tilburgsche Qudok, welke ont moeting op het W.S.C.-terrein zal plaats vinden. Vooral is deze wedstrijd van zeer groot belang, omreden de uitslag reeds van beslissing kan zijn voor het bezetten van de eerste plaats in deze afdeehng, waarvoor Gudok eveneens zeer sterk in aanmerking komt, Wij behoeven slechts even den stand der ranglijst na te gaan en zien dan direct, dat ook Gudok nog steeds ongeslagen daarop prijkt. Zou het W S.C nu morgen geluk ken om hieraan een einde te maken Toch durven wij haast een Waal- wijks succes voorspellen, tenminste, ingeval er met dezelfde ambitie en op dezelfde wijze als ji. Zondag in Oos terhout gespeeld wordt. Bovendien zal de thuisclub toch zeer zeker niet hare nederlaag in Tilburg vergeten zijn, welke uitslag achteraf van zoodanigen invloed geweest schijnt te zijn, dat W S.C. geheel uit vorm geraakte en tal van ongunstige resultaten tenge volge had. Laten de zwarthemden op de eerste plaats hieraan denken en beginnen deze nederlaag trachten te wreken zulks behoort toch niet tot de onmo gelijkheden. Gudok, alhoewel enorm sterk, is toch niet onoverwinnelijk. Gij hebt wel meer voor zulke zware proe ven gestaan, welke eveneens overwon nen zijn geworden, waarom zou zulks dan ook morgen niet kunnen geschie den. Met spanning en belangstel Hing zien wij bovenstaande ontmoeting dan tegemoet, welke zeer zeker door een talrijk publiek gezocht zal worden. Precies twéé uur zal deze wedstrijd aanvangen, JULIANA. Zondag a.s. ontvangt onze W.V.V. Juliana voor de competitie 1ste klasse B. v, B. op haar terrein in den Over laat de W S.C. reverves op bezoek. W S.C. beschikt over een goed elftal, - dus Juliana werpt u Zondag met geest drift in den strijd en van het begin tot het einde toe flink aangepakt en zorg dat gij uw ongeslagen record weet te handhaven. Aanvang v.d wedstrijd i 2 uur. Juliana 3 gaat op bezoek bij R W B. 3. Juliana 2 heeft rust Ingezonden Mededeelingen. I Gesprongen Handen Ruwe Schrale Huid Springende Lippen en Huidwondjes KAATSHEUVEL. Kaatheuvel I gaat Zondag Devo in 's'Bosch bezoeken. Devo is eeri sterke club, die vooral in de laatste wed strijden haar kracht getoond heeft, 't Zal Kaatsheuvel niet gemakkelijk vallen deze Bossche te kloppen. Om 1 echter haar plaats op 't ranglijst je te behouden is de club dit verplicht. We verwachten dan ook niet anders en met den noodigen wil en moed en goed samenspel is 't mogelijk. GEERTRUiDENBERG. Zondag a s speelt „Geertruidenberg 11" tegen „de Zwaluwen" te Breda. „Geertruidenberg 1" speelt tegen „Z V V uit Zundert, op het terrein achter de R. K. Kerk. „Vitesse" speelt tegen „Ginneken" te Ginneken. Zondag 1.1. speelde „Geertruiden berg 1" tegen „Zundert" te Zundert Hoewel Geertruidenberg een goede partij speelde, is 't haar niet gelukt de puntjes mee naar Geertruidenberg te brengen. Zij verloren met 3—2. Stand bij rust was 2—2, Zondag 1.1. speelde „Vitesse" tegen „Ginneken" te Geertruidenberg De belangstelling was buitengewoon groot. Hoewel het terrein zwaar te bespelen was, gat Vitesse toch een mooie partij voetbal te zien. De voor hoede was ditmaal ook goed op dreef en de achterhoede was zooals gewoon- I lijk weer in de puntjes. Voor de rust wist Vitesse een doelpunt te maken. Na de rust gaf de linksbuiten een kei op goal, maar deze werd door den keeper prachtig gehouden. Vitesse wist nog 2 doelpunten te maken, zoodat het einde kwam met een 3—0 over winning GEMENGD NIEUWS. Een groot marine-vliegtuig viel in zee in de San Diego baai(Californië). Er zijn drie dooden en twee vermiste. Inzake den 8 voudigen moord te Siegen word het meer en meer waar schijnlijk, dat Angerstein de daad met voorbedachten rade heeft gepieegd. Ook in een vroeger door den moorde naar bewoond huis te Niederscheld brak indertijd, brand uit en hij heeft toen vermoedelijk een valschen eed af gelegd Verder wordt Angerstein's naam ge noemd in verband met eennogonop gehelderden moord te Wiesen. Er is zooveel gemeld omtrent de overstroomingen in Tsjili en Hoenan, dat de toestand in andere provirciën. die zeer ernstig door de slagregens zijn getroffen, over het hoofd word gezien Zoo zijn, tengevolge van een dijk doorbraak, twee districten van de pro vincie Sajangtoeng geheel overstroomd Ongeveer' 340 dorpen staan onder water en hebben te kampen met voed selschaarschte. Van de 150.000 inwoners dezer dor pen worden er 130 000 door hongers nood bedreigd. De graanprijzen zijn ongeveer twintig persent gestegen. - Men neem aan, dat negen leden van de bemannig van de motorboot „Aloodall", op weg van Baltimore naar Philadelphia, omgekomen zijn bij een brand, die aan boord woedde in de Chesapeakbaai. CAPELLE. De naaikrans „Dorcas" heeft met flink succes haar rondgang in de gemeente gehouden. De onder scheidene lijsten geven een totaal be drag aan van f 160.70 Hierdoor is deze vereeniging in staat voor een paaf jaar naaigoed aan te schaffen, ten bate van behoeftige gezinnen. Dat elk, die zich tot dit werk voelt aange trokken, zich bij dezen naaikrans aan- sluite Aan allen, die iets van het hunne gaven nogmaals hartelijk dank. Voor hen, die wel konden, maar niet wilden geven, is dit resultaat bescha mend. De meisjesvereeniging op G, G. vergaderde Zaterdagavond naar ge woonte in de consistoriekamer der Ger. Kerk alhier. Mej. Willems en Voor de Poorie brachten respectievelijk een onderwerp en een gedicht ten gehoore. Op het onderwerp getiteld „Edom-Israël" volgde een leerzame bespreking Met algemeene stemmen werd besloten zich aan te sluiten bij den Bond van Meisjesvereenigingen G G. De vereischte opgaven daatvoor zullen den Bond worden opgezonden. Woensdagavond e.k. te 7 uur hoopt de A R. Kiesver alhier in ver gadering bijeen te komen, alwaar o.m. door den Weled heer M C. Rijken een onderwerp zal worden ingeleid getiteld „De Schoolstrijd". Laten alle A,R aangesloten of niet, deze verga dering bijwonen. A.s. Dinsdagavond te 7 uur hoopt de Geref. Zend. Ver, te vergaderen Alsdan zal o.m. een onderwerp wor den ingeleid over Hand. 18 door B. v. Wijlen en een gedicht worden voor gedragen door H. v. P. A.s. Zondag des voorm half tien uur zal in de Ned. Herv. gem a/d Loonschendijk optreden Ds Anker van 's-Gravenmoer, Bij de dezer dagen gehouden verloting van een sprei, uitgaande van den naaikrans aan den Loonschendijk, viel deze ten deel aan G. W. V. As- Zondag hoopt voor de Ned. Herv. Gemeente alhier op te treden des voormiddags half tien en des namiddags half drie uur Ds. Meijers. Kenden wij reeds de prestaties van 't Rozenknopje en onderschatten wij derhalve geenszins hetgeen ten gehoore zou worden gegeven in hare uitvoering van 10 en 11 Dec. toch moeten wij volmondig bekennen, dat zij onze verwachting nog ver heeft overtroffen. De zaal was zoowel de eerste als de tweede avond goed bezet. De heer Treffers de uitvoering openende, wijst op de behaalde succes sen der ver. en de vermeerdering, zoo wel van werkende als honoraire leden en komt daarbij tot de slotsom, dat 't Rozenknopje nog niet is verwelkt, integendeel, dat zij steeds verder gaat op haar weg tot ontplooiing. Verder wijst hij erop, dat door de vereeniging een piano is aangekocht, waarvoor het bedrag zal worden verkregen door uitgifte van rer.telooze aandeelen ad. f5- per stuk, die hij warm in den gunst der aanwezigen aanbeveelt, Als hij dan het woord geeft aan den heer Snijers directeur, worden wij eenige minuten later geboeid door het „Domine Salvam Fac", waarmede de uitvoering wordt ingezet en hetgeen op voortreffelijke wijze worat vertoner Wij zullen niet treden in een beoor deeling van de nummers afzonderlijk. Alleen willen wij dit daaromtrent zeg gen, dat ze alle schitterend werden gezongen. Zij getuigden allen van diepgaande studie, waardoor de zang kunst recht duidelijk tot uitdrukking kwam. En dat is juist het schoone van de uitvoeringen van 't Rozen knopje, dat het doel, waarvoor de vereeniging is opgericht, n 1. de ver edeling der zangkunst, zeer goed tot utting komt. Dit blijft bij deze vereeni ging de hoofdzaak, terwijl de voor drachten dienen ter afwisseling Niei dat wij hierdoor de voordrachten willen wegcijferen, geenszins zonder deze zou de uitvoering eentoonig wor den en veel van haar waarde verliezen. Zij toch zorgen voor een opgewekte stemming en een goeden geest in de zaal Dat ook het publiek zich vermaakte bleek wel uit het daverend applaus, dat elk stuk ten deel viel. De heer Verheijden sloot als vice- voorzitter de uitvoering en dankte het publiek voor hun opkomst. Spr. ziet in de vlotte wijze waarop de voor drachten werden vertolkt, reeds de kiem voor een nieuwe Rederijkers kamer Met genoegen kan de vereeniging terugzien op deze avonden. Wij hopen dat zij dezen winter nog een uitvoering zal geven WEEKBLAD VOOR EIGEN CULTUUR. Redactieraad P. Geurts. Voorzitter, Mgr. Dr Alph Ariëns, A B. H Gielen, S. J. Henri Hermans, J Kronenburg C.s s R. A J. Kropholler Herman Moerkerk. Prof. Dr. Alph Steger, Prof Dr. A. H M. J. van Rooy, Dr. J. F M. Sterck, Jan Toorop, Mr. Dr. P. J Witteman. Mr L Janssens. VRAAGT PROEFNUMMERS AAN Administratie Ni RUW NEDERLAND - Singel 438, AMSTERDAM. - - 2e Klasse. Trekking van 10 December. f20000 No. 13632 f 2000 13350 f 1000 3096 5548 f 200 13532 17337 f 100 2818 11154 21917 22800 Waalwijk, 12 Dec. '24. Eieren 14—16 ct. Varkens f 9—f 13. INTEEKENBILJET, Ondergeteekende (naam en voornamen) wenscht zich met ingang van heden tot wederopzegging te abonneeren op het weekblad NIEUW NEDERLAND tegen den abonnementsprijs van 3 gulden per halfjaar plus incasso 33752 Handteekening, Datum Adres Met inkt ingevuld te zenden aan de Adriiinistratie van „NIEUW NEDERLAND",* Singel 438. Amsterdam. met Uw bestaande kachel of haard (zonder extra kosten) raad! Vraagt inlichtingen bij IJZERHANDEL I Nu ruimen wij duizenden Mantels, Japonnen, Kinderjurken, Blouses, enz. in moderne genres tegen 1/3 der waarde op, Een gelegenheid die U niet moogt overslaan. WVM Prachtige Kw Dames-Mantel wollen Velours de Laine met grooten, ech ten blberette kraag, volgens de teekening. CBljBS thans slecht3 PUROL in Doozen 30,60.90et Tube 80=' Bij Apothekers en Drogisten Iltllll IIUIIIIllllll III tllllllllllillllltllllli tlillltll lllllllllli) III tllttmnTÏÏTl iiïïlillllllllllllimu verdwijnt de on aangename smaak in den mond direct door gebruik van de verfrisschende TABLETTEN Groote doozen 65 Cts Verkrijgbaar 15 cent aan alle Stationskiosken en in den Roomsch Katholieken Boekhandel. Voor Waalwijk bij Boekhandel J. C. V a r> EIJKELENBUPQ. ¥i|

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 10