i Aardig, dat U op merkt, dat Uw schoenen zoo mooi gepoetst zijn. Maar de kunst is zoo groot niet, mevrouw, als je maar het goede middel gebruikt, lederen morgen, ook al lijkt het niet noodig, poets ik ze met een klein beetje bruine of donkerbruine ERDAL en dat is 't geheele geheim.") H I Chr. Treffers. Tot Ouderling der Ned. Herv. Kerk herkozen dhr. J Q Knaap en tot Diaken gekozen de heer J Lank huijzen Sz. Tot lid van het Schoolbestuur der Ned Herv. Scholen werd gekozen de heer D Lankhuijzen Sz. De afsluiting aan den Overweg Moleneind bediend door Wachtpost 15 wordt, naar wij vernemen, opgeheven. RAAMSDONK Door sergeant Neefs is op 't ')orp een club gevormd van jongelingen, die een opleidingscursus zullen meemaken voor den Vrijw Landstorm In de kerk van de parochie St. Bavo is voor den windtoevoer van het orgel een electromotor geplaatst. Door te ver uitwijken, kantelde een wagen met hooi, op de bocht bij de N. H Kerk, in den sloot Mutobestuur- ders en vracht-ijders moeten er hier vooral goed opletten, dat de weg daar sterk naar den slootkant af helt. GEERTRUIDENBERQ. Voor reke ning van een Belgische Mij. werd aan de Gebr. Nederhof opgedragen het bouwen van twee kraanmotoren ter lengte van 27 M. en ter breedte van 13M Bij het lossen van een boot met oud ijzer, had de werkman G v D hrt ongeluk z'n rechterhand te knellen Dokter Berkestein verleende de eerste hulp Dezer dagen werd door een jongen een lorgnet op de markt gevonden de G die juist voorbij kwam beweerde dat het het zijne was en kreeg het Doch toevallig hoorde dit de politie, die tegen de G proces-verbaal op maakte. Zaterdagavond om 8 uur wordt er bal gehouden in Hotel P. Stal aan geboden door de sociëteit „de Gezel ligheid". In de Evangelisatie treedt Zondag om 9 40 uur op Os v. d Wal uit Breda. Op het 1.1. gehouden bal door de dansclub .de Hobbezak" behaalde mrj J Nederhof met den heer H. de Rtyger den eersten prijs. MADE. Naast de bestaande Autobus Mij „Aurora", route Geertruidenberg— Made-Den Hout—Oosterhout—Breda V. V is door een andere Mijonder nemer de heer j W. Wagemakers een autobusdienst over dezelfde route in gelegd Deze zal ook 's Zondags rijden. Vanwege het Provinciaal Bestuur werd dezer dagen te Heijenoord aan besteed een bestrating en rioleering en het maken van een voetbruggetje te Heijenoord. Laagste inschrijver was de heer Ant. Rovers te Made voor f 6000 Op Zondag 14 December, in plaats van Ds Plaatsman uit H Zwa- luwe, zal des voorm. 10 uur in de Herv. Kerk te Made voorgaan den WelEerw heer Mudde, candidaat voor de H. D utt Monster. De politie-verordening is in deze gemeente zoodanig gewijzigd dat hij die zich in de kerk minder ordelijk gedraagt, een procesverbaal oploopt. Ook is het verboden tijdens de H Diensten, op het kerkplein zóó luid te spreken dat het voor de geloovigen in de Kerk hinderlijk is. MADE. De werkman M. Huigens alhier kwam zoo ongelukkig te vallen, dat hij daardoor zijn heup vrij ernstig ontwrichtte. Dr Houpst verleende hem geneeskundige hulp Een dezer mistige avonden had den vijf personen zich het genoegen verschaft om op den publieken weg allerlei baldadigheden uit te voeren doch justitia ofwel de politie waakte zoodat zij alle vijf door het cordaat en vlug optreden van den gemeenteveld wachter J Timmermans alhier, werden gesnapt Twee ervan gaven een val schen naam op, doch ook deze zijn thans bekend. Tegen allen is proces verbaal opgemaakt en zij zullen hier voor hun gerechte straf niet ontloopen. DRUNEN Ook op het Jongens patronaat alhier is een biljartclub op gericht welke ruim 20 eden telt. Tot secretaris der biljartclub „de Gezelligheid", gevestigd in het ca»é van den heer M. Vissers, is gekozen de heer G. v d Lee alhier NIEUWKUIJK Het Kruisbooggezel schap „de jonge Batavieren" alhier besloot in haar jongste vergadering ter gelegenheid van haar 25 jarig be staan in Mei 1925 een groot nationaal concours te geven Ter bespreking van een en ander zal vopr alle kruisbooggezelschappcn uit den omtrek op 21 Dec a.s: in fut café van den heer A. v d Ven te Vlijmen een gecombineerde vergadering worden gehouden. Naar we met zekerheid vernemen, zal door ons parochiaal Zmgkoor ge durende de Kerstdagen de in studie genomen. Kerstcantate „Gloria aan God" van A. Mosmans worden uitge voerd. Vanwege den zwaren mist, had den twee autobestuurders deze week alhier het ongeluk met hun amo's in botsing te komen. Persoonlijke onge lukken kwamen niet voor, doch de beide wagens bekwamen veel averij Ingezonden Mededeelingen. Overwerkte zenuwen hebben In de eerste plaats een kal meerend en versterkend middel noodig. Mijnha' dt's Zenuwtabletten geven kalmte en nemen onrust, gejaagdheid en overspanning weg. Koker 75 ct Bij apoih en drogisten. BURGERLIJKE STAND. RAAMSDONK. Van 15 tot en met 30 November. Geboren Johannes M. z.v. Marinus J. Blom en Maria A. Joore Johan nes H. z.v. Cornelis A. Kieboom en Jo hanna A. van Vugt Michiel z.v. Cor nelis van der Westen en Cornelia van Etten Petrus W. z.v. Petrus J. Pe ters ën Wilhelmina P. Fens Maria J. d.v. Johannes M. Bouwens en An tonia C. Joore Cornelia d.v. Rocus S. van Seters en Johanna M. Winter - mans Maria A. C. d.v. Cornelis A. B. de Bont en Maria G. Haagh Johannes J. z.v. Adrianus J. van der Loo en Cornelia J. Raymakers Jo hannes C. A. z.v. Johannes W. van der Pluijm en Catharina H. van Uijen Gijsberdina D. d.v. Cornelis L. Stra- vers en Johanna G. van Zwol Jo hannes P. G. z.v. Gijbertus C. de Bont en Elisabeth M. Kamp Johannes M. A. z.v. Wilhelmus A. van d. Pluijm en Maria C. Blom Jacobus z.v. Hen ricus A. van den Elzen en Lamberdina van de Leijgraaf. Overleden: Willem Zijlmans, wedn. van Anna C. Balmakers 82 jaar. Getrouwd: Matheus F. van Drunen 26 jaar en Adriana M. Broeders 21 j. Adrianus C. de Bont 37 jaar en Pe tronella A. de Bont 31 jaar Jacobus Bergé 31 jaar en Johanna M. Fijneman 26 jaar. Gevestigd: Johannes P. Lips van Princenhage Dirk van Breemen en gezin van Dussen Harmen Janssens en gezin, van Goirle Gilia Paans V. Sprang Wilhelmina van Boxel van Oosterhout Anna C. Vermeeren van Waspik Petrus J. Langermans van Waspik Maria J. H. de Jong van Eindhoven Adrianus L. Hooij- maijers van Waspik Hendrikus C. van Strien van Heusden Johanna M. van Tiel van Made Maria Gröhs v. Mainz, Duitschland Walter Lang van Mainz, Duitschland Jozefien Peschfiatz van Rakaspatitar Johan Schefflechie van Duisburg, Duitschl Vertrokken: Wilhelmus C. Janssen en gezin naar Oosterhout. -Mechelina H. van Delft naar Loon-op-Zand - Eduard J. den Ouden naar Eindhoven Cornelia M. Thelen naar Leiden Adriana C. Heijmans naar Den Haag Johanna van der Loo naar Eindho ven Maria J. van Iersel naar Oos terhout. Maria P. van der Put naar Waspik. WAALWIJK. Geboren: Jacobus z.v. W. G. Kam pen en van A. M. Brok M. J. B. z.v. J. van Veldhoven en J. E. Klaassen Chr. C. d.v. H. Lammers en E. M. Leij- tens Jenneke d.v. J. Treffers en P. C. Chabot. Overleden: Dingena v. d. Leur. wed. van W. A. van den Broek 75 jaar. Joan B. Claassen echtg. van Maria v. Geenen 38 jaar Corn, van Iersel, echtg. van P. J. de Graaf 64 jaar Joh. Burmanje echtg. van M. A. Lom- barts -66 jaar. Ingekomen: Cornelia A. v. d. Wa ter van Beek en Donk. M. Mout- haan en gezin van Waspik. W. F. van Vliet van Den Haag. Alida van Beek van Sprang-Capelle. Vertrokken: C. J. Hoekemeijer naar Rotterdam A. J. v. d. Pennen naar Oisterwijk W. Voogd naar Tilburg. M. C. L. Snijders naar Tilburg. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 12 Dec 1924. Hedenavond houdt het bestuur der R.K. Kiesvereeniging eene verga dering ter voorbereiding eener groote algemeene vergadering met sprekers. Wij vestigen de aandacht" op vo renstaande advertentie der voetbalver een. Quick, waarbij wordt medegedeeld de uitloting van een aantal aandeelen (tot een bedrag van tezamen 100. A.s. Maandagavond zal door de B i 1 ja r tvereen i ng „Ons Genoegen", gevestigd bij den heer Alb. Kemper man, een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld worden met de Biljartclub „Krijt op Tijd", gevestigd bij den heer Montens te Waspik. Naar wij vernemen zal de offici- eele opening der R.K. Kliniek van het Wit-Gele Kruis, in de Mr. van Cooth- straat, plaats hebben op 3 Januari a.s. Maandag 5 Januari a.s. wacht ons in „Musis Sacrum" een zeer bijzon dere avond, een mooie afwisseling in de vele vocale en instrumentale uit voeringen. Het Nieuwe Tooneel, onder leiding van Frits en Adolf Bouwmeester, zal een intieme kunstavond geven, met me dewerking van mevrouw Willy Corsari, de bekende cabaret-zangeres en Frans Hulleman als declamator. Het reper toire zal bestaan uit één-acters, levens liedjes en voordrachten. Het zal een avond van beschaafde, vroolijke humor zijn, waarop ook litterair-dramatisch werk wordt gegeven. Mevrouw Willy Corsari zal behalve levensliedjes, ook haar eigen chansons zingen en de door haar geschreven schetsen voordragen. Hulleman geeft eigen humoristische schetsen, en de Bouwmeesters komen met de beste één- acters. We gelooven dat zulk een avond met belangstelling zal worden tegemoet ge zien. Donderdagmiddag had een onge val plaats dat nog betrekkelijk goed is afgeloopen. De alleenwonende A. ten H. geraakte, nabij de kachel, in slaap. Vermoedelijk is er wat vuur uitgeval len op haar schort of rok, in elk geval, ze stond plotseling in volle vlam. Zij vloog de Kloosterwerf op en bij buren binnen. Spoedig werd zoo goed moge lijk hulp verleend en ook dr. Lange- meijer was spoedig ter plaatse. Men slaagde er in het vuur te dooven door een deken om haar lichaam te werpen, echter niet voor dat zij aan het onder lijf zeer ernstig was gewond. Zij werd per brancard naar 't gast huis overgebracht. Haar toestand was hedenmorgen naar omstandigheden bevredigend. Donderdagavond werd in de zaal van de R. K. Werkliedenvereeniging de reeks der ontwikkelingsavonden voortgezet, met een lezing van den WelEd. ZeerGel. heer Dr. Sweens, over tuberculose. Voor een aandachtig publiek, dat zeer talrijk was opgekomen, zette spr. achtereenvolgens, in voor elk verstaan bare woorden, het ontstaan dezer vree- selijke ziekte in het menschelijk lichaam, hare verschillende vormen, enz., uiteen. Het gevaar voor besmet ting, erfelijkheid, voorbeschiktheid, alsmede de beste voorbehoedmiddelen, werden op duidelijke wijze aangetoond. Hoewel in den loop der tijden, zeide spr., reeds verschillenden gemeend heb ben een geneesmiddel te heben gevon den, is het toch tot heden ten dage nie mand mogen gelukken een definitief middel tot genezing van deze zoo ge vreesde volksziekte te ontdekken. Aan de hand van een serie mooie lichtbeelden, toonde spr. ons vervol gens verschillende gevallen van meer of minder gevorderde tuberculose, als ook verschillende inrichtingen, als sa natoria, openluchtscholen, enz., ter wijl een statistiek daaraan toegevoegd, bewees dat het aantal sterfgevallen aan de witte pest, sinds 1877 reeds tot op minder dan de helft geslonken is. Door een langdurig applaus betoon de het publiek den spreker zijn dank voor de leerzame lezing. Ook de heer Jos. de Bont, die ons met begeleiding van mej. Knepflé-van Iersel bij het begin van den avond op eenige mooie.nummers vergastte, oogst te een dankbaar applaus. Wij lezen in de „Ned. Leder-In dustrie" Nederl. schoenwerk in Duitschland. Een Nederlandsch schoenfabrikant, de Jaatste jaren in Duitschland woon achtig, meldt ons in een corresponden tie den indruk, dien de exposities der firma's A. H. van Schijndel en Tim mermans van Turenhout, Waalwijk, op de voorjaarsbeurs te Keulen in Mei j.l. maakte. „Niet één fabriek uit ge heel Duitschland kon met haar pro duct in de schaduw staan van beiden. Zulks werd mij van verschillende voor aanstaande Duitsche collega's toege geven". De motie, aangenomen met alge meene stómmen, in de algemeene ver gadering van den Ned. R.K. Bond van Schoenfabrikanten, 1.1. Dinsdag te Tilburg gehouden, luidt als volgt De Ned. R. K. Bond van Schoen fabrikanten in buitengewone spoedeischende al gemeene ledenvergadering bijeen overwegende, dat eene Tentoonstel ling voor de Schoen- en Lederindustrie als waarvan het voornemen is bij de Vereeniging Internationale Tentoon stelling voor de Schoen- en Lederindu strie Waalwijk 1925, van buitenge woon belang moet worden geacht voor het voortbestaan en den bloei der schoen- en lederindustrie in ons vader land; overwegende, dat mitsdien dit stre ven allen steun verdient, als zijnde van algemeen belang in het bijzonder voor die streken waar de schoen- en leder industrie gevestigd is; verklaart zich in alle opzichten ho mogeen met dit streven en met hetgeen in verband daarmede is en wordt on dernomen. Aldus met algemeene stemmen vast gesteld in de voormelde buitengewone spoedeischende algemeene ledenverga dering, gehouden te Tilburg, den 9den December 1924. De Voorzitter JOS. J. KLIJBERG. De le Secretaris-Adviseur, M. J. H. DENTENEER. In een te 's-Bosch gehouden al gemeene vergadering der Afdeeling Noord-Brabant van de Ned. Vereeni ging van Gemeenten, werd besloten tot oprichting eener prov. schoonheids commissie. Voorts werden namens tal van gemeentebesturen ernstige klach ten geuit tegen de houding der P.N.E. M. en hare tarieven, zoodat tenslotte de navolgende motie, met op een na algemeene stemmen werd aangenomen De afdeeling Noord-Brabant der Vereeniging van Nederlandsche Ge meenten, Woensdag 10 December 1924 in algemeene vergadering te 's Herto genbosch bijeen; gehoord de gehouden bespreking, waaruit blijkt dat de gemeenten zich onrechtvaardig behandeld gevoelen door het feit dat zij door overmacht worden gedwongen bij verlies, dat de P.N.E.M. voor haar rekening neemtv bij den verkoop van een deel der door iie Maatchappij opgewekte electriscne mergie, in voor hen Verhoogde tarieven te betalen; eischen dat deze onrechtvaardigheid wordt Weggenomen en dat alle tarie ven van de P.N.E.M. zullen worden vastgesteld naar één beginsel en naar voor alle contracten gelijke maatsta ven, en besluiten deze motie ter kennis te brengen van H. H. Gedeputeerde Sta ten van Noord-Brabant en van het Be stuur der Provinciale Noord-Brabant- sche Electriciteits-Maatschappij. Gisteren is door den Rijkswater staat o.m. aanbesteed Bestek 42. Onderhouden der wer ken voor afwatering en gemeenschap langs de Bergsche Maas en den Amer, gedurende 1925 en 1926, in 6 perceelen, waarvoor werd ingeschreven door: Th. Hanegraaf Hank, 2e perc. 2163, 3e perc. 10183. Th. Blijeveld Made, 5e perc. 1760. P. Kommers Raamsdonksveer, 5e perceel 1798. F. v. d. Pluijm, Dussen, le perceel 7426, 2e perceel 2240, 3e perc. 9694 4e perc. 8290, 5e perc. 1880, 6e perc. 5350. J. Willigers Nieuwkuik, le perceel 7123, 6e perc. 4989. J. van den Heuvel Made, 5e perceel 1970. C. van Loon, De Werken, 2e perc. 2250, 3e perc. 9680, 4e perc. 7500, 5e perc. 1790, 6e perc. 5420. N.V. Uitv. v. Waterbouwk. Werken, Willemstad, 3e perc. 10265. M. Vissers, Drunen, le perc. 7590, 4e perc. 7990, 6e perc. 5090. J. Michael Sprang, le perc. 7999, 2e perc. 2290, 3e perc. 10360, 4e perc. 7660, 5e perc. 1875, 6e perc. 5359. In verband met hetgeen wij schreven in ons vorig nummer omtrent de behandeling der garantie-aanvraag van de Tentoonstelling aan de gemeente Dongen, lezen we thans weer in het raadsverslag van 't Dagbl. van Noord- Brabant te Breda 't volgende „De voorzitter deelt hieromtrent mede, dat B. en W. die aanvrage hebben overwogen en, hoewel zii meenden, dat de tentoonstelling wel iets kan bijdragen tot opbloei en op leving van bedoelde industrieën, achten zij den huidtgen toestand van de ge- meente-financiën niet gunstig genoeg om de gevraagde garantie ad f 5000 welke som de gemeente vrij zeker zal hebben bij te passen, toe te zeggen, K. LOON-OP-ZAND. Van 19 Nov. tot en met 8 Dec. Geboorten: Maria Catharina van der Mierden d.v. Catharina van der Mierden Andreas Dyonisius Adrianus z.v. J. B. van Opstal en A. M. A. v. d Wildenberg Hele na Wilhelmina Gerdina d.v. A. J. Biemans en A G. van der Velden. Wilhelmina Pe- tronella Maria d.v. M. Vrlnten en A. van der Velden. Johannes Cornelis z.v. G. A. Laros en C. Dingemans. Johannes Maria z.v. J. M. Schrauwers en Maria Johanna de Vries. Maria Jacoba d.v. Petrus Heeren en J. C. Gijsbrechts Maria Cornelia d.v. Marinus Maas en C. J. Bressers Johan nes Jacobus z.v. P. J. Brekelmans en Adri ans Maria de Vries Gerardus Henricus Maria z.v. P. Ligtvoet en H. J. van den Hoek Johanna d.v. P. Couwenberg en J. W. van den Hoek. Carolina Antonetta Maria d.v. P. G. Schrauwers en A. A. Schal ken. Overleden: Jacobus Hendrikus van Box tel oud 23 jaar Thomas Adriaan Rijken oud 10 jaar Pieternella D'dden, echtg. van Antonie van Mierden, oud 53 jaar. Johannes Maria Schrauwers oud 4 dagen. Gerdina Vastré wed. van Johan Jacob Esch oud 57 jaar. Johannes Heeffer, wedn. van Adrlana van Hooft oud 81 jaar. Adrianus Dekkers oud 46 jaar Cornelia Antonia van Berkel, oud een maand. Huwelijken: Dionisius Maria Vastré oud 24 jaar en Maria Petronella Laros oud 23 jaar. Wilhelmus Damen oud 23 jaar en Gerdina Petronella Musters oud 21 jaar. Henricus Leonardus de Genzer oud 25 jaar en Gerdina Hamers oud 28 jaar Jaco bus Hendrikus Hoevenaar oud 23 jaar en Adelia van de Wouw oud 20 jaar. GEERTRUIDENBERG. Over de maand November 1924. Geboorten: Hendrika Cornelia d.v. W. J. Gallée-Zfllmans. Petrus Maria z.v. W. M. Huijsmans-Stal Peter Lambertus Bernar- dus z.v. L. M. B. Speetjens-Meschede Hendrikus Antonius z.v. J. E Matthée-Snfj- ers Johannes Hendrikus zv. N. v. Cam- pen-Henraat Allegonda Johanna d.v. J. Lambregts-Jacobs Maria Johanna d.v. J. H. Sperber-Laureijssen Helena d.v. A. Ros-Goossens Adriaan z.v. A. Goossens- Sehellekens Johannes z.v. C. de Jong- Jansen. Huwelijk: Joseph Antonius Naglé oud 30 jaar en Hilda Cornelia Schott, oud 23 jaar. Overlijden: Maria Johanna Sperber, oud 1 dag. tcóaZ

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 6