ut Ecio vlniiiiüï Hoestsiropen voor Kinderen DERDE BLAD. GEMEENTERAAD. DRUNEN. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente op Donderdag 11 Dec- 1924 des avonds ten 7 uur. Voorzitter Edelachtb. Heer Mr. H. Loeff. Ongeveer kwart over zeven opent de Voorzitter de vergadering; afwezig de heeren Van Halder, van Huiten en Elshout. De notulen der vorige vergadering worden na een kleine opmerking goed gekeurd en vastgesteld. AAN DE ORDE: 1. Ingekomen stukken. a. Vrijstelling van de verplichting tot het doen geven van onderwijs in het vak J (lichamelijke oefening). Wordt voor kennisgeving aangeno men. b. Resluit van Ged. Staten tot vast stelling van de gemeenterekening dienst 1923. Wordt vastgesteld op een bedrag aan ontvangsten van 131.548.59V2, uitga ven 129.393.77V2, zoodat het dienst jaar sluit met een batig slot van 2154.82. c. Besluit van Ged. Staten tot ver daging van de beslissing op het besluit van den Raad van Loonopzand tot in stelling van een marktdag met verzoek 0111 eventueele bedenkingen kenbaar te maken. Voorzitter. Burg. en Weth. stellen voor Ged. Staten te berichten dat hier tegen het houden van een markt al daar geen bedenkingen bestaan. Aldus wordt besloten. d. Nota van aanmerkingen van Ged. Staten op de begrooting dienst '25. Conform het voorstel van Burg. en Weth. wordt besloten. e. Ontwerp-besluit van Ged. Staten tot wijziging der jaarwedde van den Gemeente-ontvanger. Ged. Staten stellen voor het mini mum te bepalen op 1015 en het max. mum op 1240. De Voorzitter deelt mede dat door Ged. Staten eerst het oordeel van B. en W. is gevraagd over de werkzaam heden. Burg. en Weth. hebben geantwoord dat die werkzaamheden, doordat de plaatselijke belasting voortaan door 't Rijk wordt geind, niet zoo groot meer zijn, waarop dit schrijven is ontvan gen. Het salaris van den ontvanger wordt door Ged. Staten geregeld na eerst den Raad te hebben gehoord. Van Drunen. Ik denk dat we weinig te zeggen zullen hebben. Voorzitter. Wij kunnen het gevoelen van den Raad mededeelen. Van Drunen. In ieder geval zijn de werkzaamheden verminderd. Voorzitter. Ik moet de heeren mede deelen, want dat is ook van invloed, dat door den tegenwooi;digen functio naris 3llt wordt betaald in den pen- sieoensgrondslag maar bij een vaca ture komt dit te vervallen en zal 8V2 betaald 4hoeten worden. Door Ged. Staten is het salaris met 10% vermin derd. Voegt men daar dan die 8| bij, dan gaat er dus van het tegenwoor dige salaris 18 af. Van Drunen. Het scheelt, nu of voor eenige jaren terug, met de werkzaam heden ook veel. Kijk eens wat nu door het Rijk wordt gedaan en door den notaris. Die werkzaamheden worden nu over drie man verdeeld. Voorzitter. Vroeger moest de ent vanger de plaatselijke belasting innen wat tegenwoordig wordt gedaan door den Rijksontvanger. Daarom hebben wij Ged. Staten ook bericht, dat de werkzaamheden zijn verminderd. A. v. d. Wiel. Dus in het geheel is er I8V2 van het salaris af. Voorzitter. Ja. W. v. d. Wiel. Dus dan is er ongev. 400.van 't salaris afgegaan, want de oude gemeenteontvanger had 1375. gulden. t Voorzitter. Ja, dat scheelt ongeveer zooveel als U zegt. W. v. d. Wiel. Dan is het salaris niet meer te hoog en zou ik 't zoo als Ged. Staten voorstellen houden. A. v. d. Wiel. Die regeling is heel billijk. De werkzaamheden zijn wel verminderd maar er komen tegen woordig dagelijks werkzaamheden bij. Vergelijkt de begrooting eens met vroeger. Nu wordt er meer dan 130.000 omgezet. Voorzitter. Vroeger waren de werk zaamheden veel eenvoudiger. Boven dien is er tegenwoordig voor tal van zaken het Rijk betreffende, te zorgen. Vervolgens deelt de Voorzitter nog mede dat deze regeling ook geldt voor den waarnemend ontvanger. Met algemeene stemmen wordt be sloten Ged. Staten te berichten dat men met de voorgestelde salarisregeling accoord kan gaan. f. Vrijstelling bedoeld in artikel 61 van het Kon. Besluit van 5 Juni 1920. Wordt voor kennisgeving aangeno men. 2. Verzoekschrift van den Plaatsel. Boerenbond alhier om voor 't houden van een cursus in voorbereidend land bouwonderwijs een schoollokaal met vuur en licht beschikbaar te stellen. Uit het adres blijkt dat er 40 lessen worden gehouden en door den heer van Rooij worden gegeven. voor gunstig op het adres te beschik ken want het komt ons voor dat het voor de gemeente van groote beteeke- nis is, als van dergelijk onderwijs kan worden geprofiteerd. Met algemeene stèmmen wordt hier na besloten de gevraagde vergunning te verleenen. 3. Verzoekschrift van het bestuur van den R. K. Jongen Boerenstand alhier om een lokaal met vuur en licht beschikbaar te willen stellen voor het houden van een cursus in veevoeding. Adressanten deelen mede dat het lesgeld 2.50 bedraagt en- moeilijk hooger kan worden gegaan. De bedoe ling is dat 12 lessen in de veevoeding worden gegeven. Voorzitter. Burg. en Weth. stellen voor om ook op dit verzoek gunstig te beslissen. Het zijn niet zulk een groote kosten om de kachel wat langer aan te houden en het licht zegt ook niet zoo heel veel. Kosten van beteekenis brengt het voor de gemeente niet mee. Met algemeene stemmen wordt be sloten gunstig op het adres te beschik ken. 4. Verzoekschrift van Hub. van Son om de boomen, staande langs den keiweg van de spoorbaan tot de schei ding te mogen rooien. Adressant wijst er op dat die boo men daar ontzettend veèl schade aan het land toebrengen. De Voorzitter deelt mede, dat Bur gemeester en Weth. met geen advies komen omdat deze eerst het gevoelen van den raad wenschen te hooren. Het is ontegenzeggelijk waar dat boomen, die vlak tegen het land staan, veel schade er aan veroorzaken door de wortels, de bladeren gen het dood hout. De kwestie is echter, wordt nu aan het verzoek voldaan, dan zal men voortaan ook aan iedereen, die daar om verzoekt, de vergunning daartoe moefen verleenen. Uit een oogpunt van natuurschoon beschouwd moet men zeggen dat het jammer zou zijn om al die boomen op te ruimen maar waar men hier een bovengrondsche kabel heeft en de boomen nu toch niet netjes meer gepoot kunnen worden en nu hier een jonge en daar weer een oude boom staat, is van dat natuur schoon niet veel meer overgebleven. Van Drunen. Die iepeboomen ster ven toch en daarom zou ik die zeker al opruimen. Voorzitter. Behalve die staan er ook eiken en knotwilligen. Van Drunen. Die iepeboomen zou ik toch in ieder geval al rooien, want die zijn toch al stervend. Staan die boo men daar achter wel vergenoeg van het land. Volgens het Burgerlijk Wet boek moeten die toch 2 meter daar van daan staan en het zou zonde zijn indien het land daar zooveel schade van moest lijden. Voorzitter. Ik weet direct zoo niet hoever de boomen daarvan af moeten staan. Ik zal het straks opzoeken. Van Drunen. Nu hebben de iepe boomen nog iets waarde. Wacht men tot ze heelemaal dood zijn, dan krijgt men er zoo goed als niets meer voor. Van Spijk. Als de boomen besmet zijn, dan mag men ze van het Staats- bosch-beheer feitelijk niet eens rooien. Voorzitter. Vroeger is door den in specteur daartegen bezwaar gemaakt, doch die zal thans al wel een ander standpunt hebben ingenomen. M. i. was dat meer voor proef, maar nu we een.vochtigen zomer hebben gehad en de boomen'zich tocht niet meer kun nen houden, zal wel vergunning daar toe worden gegeven. Van Spijk. Ik geloof ook wel dat we daarvoor vergunning zullen krij gen, maar er zal onmiddellijk op vol gen dat men direct andere boomen moet planten. Voorzitter. Als door den raad een principieele beslissing wordt genomen dat de boomen zoo min mogelijk last aan het land mogen veroorzaken en den inspecteur wordt bericht dat de raad zich op dat standpunt heeft ge steld, dan zal daar wel rekening mee worden gehouden. Door den Hoofd ingenieur van de Prov. wegen wordt ook het standpunt ingenomen dat de wegen ontzettend veel hebben te lijden van de boomen en daarom zoo min mogelijk meer beplant zullen worden. A. v. d. Wiel. Dat de iepeboomen worden gerooid, daartegen heb ik geen bezwaar, maar dat nu ook die andere boomen weg moeten, dat zou ik jammer vinden te meer nog daar een jaar of twee geleden door den raad besloten is hier en daar langs .de wegen boomen te planten. Wat is er aardiger dan dat men zomers onder mooie lommerrijke boomen kan loo- pen. Als men dan altijd en overal door de zon moet baggeren is niet zoo lek ker. Voorzitter het doel van de Provincie is het wel. Ik zou zeggen, gaan wij het een toegeven, dan moeten wij 't ieder een toegeven. Muskens. Ik heb het ieder jaar al ondervonden hoeveel schade boomen aan het land toebrengen, en daarom zou ik zeggen, laat de boomen, als er om wordt gevraagd en ze zijn er groot genoeg voor, rooien. Die knotwilligen zou ik nog wat laten staan. A. v. d. Wiel. Het kan ook gebeuren dat het land meer waarde heeft als er boomen naast staan. Wat Muskens zegt, daar kan ik me wel mee vereeni gen. Voorzitter. Als het hier nu een zeer lommerrijk dorp was, dan zou het nog want zoo hier en daar heeft men maar een boom staan. Laten wij het prin ciep huldigen dat de boomen mogen worden gerooid als ze daarvoor in aan merking komen. Van Drunen. Dat zou ik ook zoo doen want men mag niet vergeten dat al veel menschen er jaren last en schade van hebben gehad. Voorzitter. Ik wil het voorstel van den heer Muskens wel overnemen. Komt er een aanvraag om de boo men te mogen opruimen en ze zijn er groot genoeg voor, dan wordt de toe stemming daarvoor gegeven Brokx. Zouden we het niet eens aanhouden tot een volgende vergade ring. Voorzitter. Goed, dan kan men in middels ook eens zien hoeveel er zijn. Van Drunen. Dan kan men meteen zien hoever de boomen daar van het land afstaan. W. v. d. Wiel. Het is toch niet de bedoeling dat adressant de boomen voor eigen rekening mag rooien. Voorzitter. Neen. W. v. d. Wiel. Waar schade aan het land wordt berokkend, zou ik de boo men niet laten staan. Voorzitter. We kunnen de restrictie er bij maken dat de boomen groot ge noeg moeten zijn. Muskens. Een bezwaar is er om het uit te stellen en dat is dat de tijd voor de verkoopingen verstrijkt. Voorzitter. Dat is ook al weer zoo, vooral omdat er wel eenigen tijd zal verstrijken alvorens het weer vergade ring is. Brokx. Dat ligt maar aan den Voor zitter. Muskens. Ik zou Burg. en Wèth. machtigen om de boomen die zij goed daarvoor achten, te laten, rooien. Voorzitter. Ik zou dat maar 't liefst aan den raad over laten, want men kan daar zoo verschillend over denken. Wordt besloten om de iepeboomen te laten rooien en aan te houden tot een volgende vergadering wat men met de eikenboomen zal laten doen. 5. Verzoekschrift van het school bestuur der vanwege den Ned. R. K. Politiebond St. Michaël te 's-Herto- genbosch gevestigde politievakschool om subsidie voor het jaar 1925 en de volgende jaren en om het politiediplo- ma van St. Michaël te willen erkennen. De Voorzitter merkt op dat reeds bij de behandeling van de begrooting, naar aanleiding van een schrijven van den Commissaris der Koningin, beslo ten is een subsidie te verleenen. 6. Verzoekschrift van de Gemeente veldwachters en den gemeente-opzich ter om hun van gemeentewege een rij- wielbelastingplaatje te verstrekken of daarvoor vergoeding te geven. De Voorzitter deelt mede, dat de on bezoldigd Rijksveldwachters, wat de veldwachters hier ook zijn, vrijgesteld zijn van een rijwielplaatje indien ze in uniform zijn. Het gebeurt hier echter dikwijls dat de veldwachters in bur- gerkleeding dienst moeten doen, voor al in de akkers en nu verzoeken adressanten daarvoor vergoeding. Burg. en Weth. voelen er wel wat vodr dat dit plaatje van gemeentewege wordt vreschaft. Ook aan den opzich tera, die tevens gemeenteBode er bij is, zouden zij het willen geven. Muskens. Mij dunkt dat de veld wachters een flink salaris hebben en al hier en daarvoor vergoeding genie ten. Ik had daarom zoo'n adres niet vanhen vrewacht. A. v. d. Wiel. Ik had er ook niet mee gekomen als ik hun was geweest. Het is een kleinigheid voor hen. Voorzitter. Eerlijk gezegd heb ik hun in die poging gesteund omdat ik e rwel wat voor voelde. Ik ben bang dat ze anders niet zooveel dienst in burgerkleeding zullen doen en dat is misschien ook weer niet wenschelijk. Het is een kleinigheid, dat geef ik toe, maar ook voor de gemeente. Het is juist maar hoe men de zaak bekijkt. Het voorstel van Burg. en Weth. in omvraag gebracht wordt met 6 tegen 2 stemmen verworpen. Tegen stemden de heeren A. v. d. Wiel, Klerks, Brokx, Muskens, van Drunen en W. v. d. Wiel. Voor de hee ren van Spijk en Pijnenburg. 7. Verzoekschrift van het bestuur der R. K. Vereeniging „Moederschaps- zorg" (Kweekschool voor vroedvrou wen te Heerlen) om over 1925 en vol gende jaren een subsidie te verleenen van 25. De Voorzitter merkt op dat al bij de behandeling van de begrooting be sloten is 10.subsidie te verleenen. 8. Benoeming Commissie tot wering van schoolverzuim. Worden gekozen de heeren Van Rooij, Muskens, Veltman, (Gem. secre taris), mej. v. d. Sande en Veltman (Hoofd der school). 9. Benoeming lid Burgerlijk Arm bestuur wegens periodieke aftreding van den heer J. Veltman. Deze wordt met algemeene stemmen herkozen. 10. Verzoek van het Hoofdbestuur der Internationale Tentoonstelling v. de Schoen-__en Lederindustrie Waal wijk 1925 om in een garantiefonds te willen deelnemen voor een bedrag van 1500.—. De Voorzitter merkt op dat door adressanten een begrooting is gemaakt die sluitend is. Met de uitgaven is men heel ruim geweest en met de raming der ontvangsten zeer krap, zoodat menschelijker wijze gesproken ver wacht mag worden dat men met geen reKort zaï netmen te kampen zoodat van het garantiefonds ook geen ge bruik zal behoeven te worden ge maakt Spr. zet uiteen waarom een ga rantiefonds noodig is en zegt dan dat gevraagd zijn om daaraan bij te dra gen op de eerste plaats de gemeente Waalwijk en dan verder die plaatsen waar de schoen- en lederindustrie hoofdzaak is. Behalve die gemeentebe sturen zijn ook enkele Kamers van Koophandel aangezocht, benevens de Provincie. Zooals de heeren zullen ge zien hebben stellen Ged. Staten voor om voor 10.000 aan het garantie fonds deel te nemen. Burg. en Weth. willes gaarne adhaesie betuigen want voor de schoen- en lederindustrie is het van groote beteekenis dat zoo'n groote tentoonstelling in het centrum wordt gehouden. Dat de geheele indu strie daar groöte waarde aan hecht mag wel blijken uit het feit dat de jaarbeurs te Amsterdam daarom dit jaar niet wordt gehouden, evenals op de groote jaarbeurs te Utrecht ditmaal alle artikelen deze industrie betref fende achterwege zullen blijven. Alles wordt gedaan om door deze tentoon stelling weer eenige opleving in de in dustrie te krijgen en dat is ten zeerste toe te juichen. De hoogste autoriteiten, ook uit de industriewereld, hebben hun sympathie voor deze te houden tentoonstelling uitgesproken. Niet alleen wordt de aandacht van het binnenlandsch publiek op deze in dustrie geestigd, maar ook die van het buitenland en dat is vooral van groote beteekenis. Geheel de wereld, als het ware, zal hier te zien krijgen wat in deze stre ken op hetf gebied van de schoen- en lederindustrie wordt gepresteerd en dat kan ook voor deze gemeente van groot nut zijn, want men kan er nieuwe relaties aanknoopen, men kan er nieu we machines zien staan, men zal er ook kunnen zien, dat men door wijzi ging in zijn fabrikaat, te brengen, of door in zijn fabriek een verandering te doen aanbrengen, economischer zal kunnen werken. Daarom moet het deol ons alles sympathie hebben. Het garant blijven moet men zich niet verkeerd voorstellen. Het is niet de bedoeling om dat bedrag op de ge meente te verhalen, maar zooals de heeren begrijpen moet er een dergelijk fonds zijn, want anders begint er geen enkele kassier aan. Men kan het ver gelijken met een particulier. Koopt die iets van beteekenis, of zou die iets bui tengewoons op touw zetten, dan wordt, zoodra hij bij een kasier terecht komt, naar zijn borg gevraagd en zoo gaat het hier ook. Het comité moet al dierect over groote sommen geld kunnen beschik ken en dat kan niet anders dan door middel van een kassier, want de in komsten komen pas later. Om de zaak dus richtig te financieren moet er geld bij een kassier kunnen gehaald worden en die gaat daar niet eerder toe over dan wanneer de boel safe is. Stel dat er nu eens een tekort zal komen, maar dat is bijna niet te den ken, dan moeten al de gemeenten en al de andere instellingen tot een bedrag van 85.000.garant blijven, wat ponds ponds gewijze zal moeten ge beuren. Aan Drunen is het minste ge vraagd 11.1. 1500, aan Dongen 5000, aan Kaatsheuvel 5000, aan Oisterwijk 2500 en aan de Kamer van Koophan del 2500. Dus Drunen staat het laag ste, wat, gezien den omvang van de in dustrie ook billijk is te noemen. Zou nu onverhoopt eens een tekort ont staan, dan zou Drunen daar voor 1.56 deel in te goed moeten komen, wat nooit meer dan 180 kan uitmaken. Ik zeg, verwacht wordt het niet en het zou ook niet van goede koopmanschap ge tuigen. De heele kwestie is maar, een begin te maken, te zorgen dat men de zaak kan gaan financieren. Een heel klein risico blijft er be staan, maar dat zegt niet veel, want men moet eens kijken wat Waalwijk heeft gedaan. Behalve dat ze voor 10.000 garant blijven, leveren ze ook nog, naar ik heb hooren zeggen, gratis gas, electriciteit en water. Burg. en Weth. achten het voor de ze gemeente, althans voor de industrie van belang, en stellen daarom voor in principe te besluiten om voor 1500 garant te blijven op voorwaarden, dat dit door alle gemeenten wordt gedaan, voor het bedrag waarvoor ze zijn ge vraagd, anders zouden wij er slechter van worden. En dan zal ook nog moe ten worden voldaan aan de eischen die de gezamenlijke garanten zullen stel len. A. v. d. Wiel. Die tentoonstelling is voor de geheele streek van buitenge woon groot belang, want op een ten toonstelling zooals deze weer wordt opgezet, is niet alleen veel te zien, maar vooral ook en dat is juist van zulk een groote en diepe beteekenis veel te leeren, zoowel voor patroon als arbeider. Daar toch krijgt men het mooiste van het mooiste te zien. Jammer is het echter dat aan de ten toonstelling geen wedstrijd wordt ver bonden, want dat zou van nog grooter belang zijn, immers door de inzenders zou nog meer- hun best worden gedaan, om een bekroning te verkrijgen, want met zoo'n bekroning maken ze propa ganda. Mijnheer de Voorzitter, ik ben voor het verleenen van een garantie, omdat ik weet, overtuigd ben, dat Let voor Drunen een groot belang is, wijl er weer meer opleving in de industrie door gebackt zal worden. Van Drunen. Ik meen wel aan dat liet nuttig is, zoo'n tentoonstelling, maar ik ben er toch niet voor om het te geven, want wat Drunen eerlijk toe komt kan het nog niet eens van Waal wijk krijgen dan in hoogste instantie. Ik bedoel hier die kwestie met de vak school. Voorzitter. Dat is een andere zaak. De tentoonstelling gaat niet uit van de gemeente Waalwijk, maar vau den R. K. Bond van Schoenfabrikanen. In de Statuten komt ook een bepa ling voor wat met een eventueel batig saldo zal worden gedaan. Is er dat, dan wordt dit bedrag gegeven aan de verschillende instellingen die in het belang van de schoenindustrie werk zaam zijn. Dat de heer van Drunen er niet veel voor voelt, begrijp ik, want over het geheel genomen, voelt de boer daar vanzelf niet veel voor. Vergeten mag echter niet worden, dat het een alge meen belang is, want als er geen werk- loozen zijn in de schoenindustrie, dan komt dit ook ten goede van de land bouwers. Waar hier de inwoners onge veer voor de helft uit landbouwers en de helft uit burgers bestaat, raken de belangen elkaar ten zeerste. De Voorzitter wijst dan nogmaals op het groote belang van een tentoon stelling voor de industrie. De heer Van Drunen is er niet tegen omdat hij boer is, maar hij kan er niet mee accoord gaan. W. v.d. Wiel. Moet er dan een lee ning voor aangegaan worden. Voorzitter. Het bedrag behoeft niet door ons gestort te. worden. Wij moe ten dat alleen maar doen als er soms een tekort is en dan kan het bedrag nooit van dien aard zijn, dat daarvoor een leening moet worden aangegaan. W. v. d. Wiel. Ik ben zelf bij de in dustrie betrokken en zou zeggen dat wel op het voorstel van Burg. en Weth. kan worden ingegaan, maar van den anderen kant is het toch ook bezwaar lijk om zoo maar 1500 te geven, want nog pas hebben we gelezen dat in Don gen afwijzend op 't verzoek is beschikt, en dat is toch een gemeente waar de schoen- en leedrindustrie van heel wat grootere beteekenis is. Als men dat ziet, dan is het toch nog al erg om zoo'n bedrag te geven. Als raadslid durf ik de verantwoording tenminste niet aan. De Voorzitter zou, gezien 3 leden afwezig zijn, deze aanvraag willen aan houden tot een volgende vergadering. W. v. d. Wiel. Dat zou ik ook doen. Ik zeg wel niet dat men daarvoor is weggebleven, maar het is toch beter dat over zoo'n zaak in een voltallige vergadering wordt beslist. Daartoe wordt besloten. 12. Schrijven van den directeur van de gemeentelijke licht- en waterlei dingbedrijven te Waalwijk, behelzende voorstellen betreffende eventueele aan sluiting aan de waterleiding te Waal wijk. De Voorzitter deelt mede dat het oorspronkelijk plan is komen te ver vallen en dat nu door een groote maat schappij een globale berekening van een en ander zal worden gemaakt en wel geheel kosteloos. Het eerste plan was dat alleen voor onze gemeente voor het onderzoek al leen nog maar, ƒ300 moest worden uitgegeven. Het beste is om nu de zaak maar af te wachten. 13. Vaststelling salaris van den Correspondent der Werkloosheidsver zekering en Arbeidsbemiddeling. De Voorzitter deelt mede dat deze kwestie in een vorige vergadering is aangehouden. Burg. en Weth. stellen voor het sa laris te bepalen op 125 per jaar. De Vakvereeniging werkt nu weer goed en daardoor heeft de Correspondent niet zooveel werk meer. Ook is met den Voorzitter der Vakvereeniging over eengekomen, dat de menschen die slechts een of twee dagen in de week werkloos zijn, zich niet behoeven te melden. Vervolgens zegt de Voorzitter, dat het heden de laatste vergadering is die dit jaar wordt gehouden. Hij stelt er prijs op te kunnen verklaren dat de leden steeds hun beste krachten heb ben gegeven aan de belangen van de gemeente en Burg. en Weth. steeds de meeste medewerking hebben mogen ondervinden. Met genoegen kan hij me dedeelen dat de toestand der gemeente goed is en andermaal met een voor stel tot verlaging der belasting kan worden gekomen, eene mededeeling die eenieder aangenaam in de ooren zal klinken. Daarna gaat de raad over in ge heim comité. Ingezonden Mededeelingen. Mijnhardt's Borsthoningsiroop f0.60 Mijnhardt's Thijmsiroop f 0.75 Anga Siroop (ook bij Kinkhoest) f 1.75 Bij Apothekers en Drogisten. SPORT. Voetbalsport. WAALWIJK. Morgen speelt H.E.C. I een thuiswed- imiitu* ^"«0* t y CXE5ETTClTCXr 1010 aiiuci ^2 IJ 11 j lllctcli Cl cl l IS 1101 lllOl

Echo van het Zuiden | 1924 | | pagina 9