DE ECHO VAK HET ZUIDEN i TWEEDE BLAD. GEMEENTERAAD. WASPIK. (Vervolg.) Voorzitter. Dat besluit is jaar in jaar uit verlengd, doordat het bedrag telkens in de begrooting werd op genomen. Van der Rijken. Ik heb reeds op gemerkt, dat de regeering ons al dat werk niet moest laten opknappen. De kring is hiervoor te beperkt. Wij leven ook niet in zoo'n lekkeren tijd. wij moeten maar betalen De regeering heeft met het geld gesmeten, Ver schillende hoogere ambtenaren, die thans onnoodig blijken, worden thans ontslagen en krijgen wachtgeld of pensioen En wie betaalt op het oogen blik de belasting? De middenstander. Voorzitter. Maak U er een voors el van om de pensioensbijdragen op de ambtenaren te verhalen. Verschure. Ik kan me met de meening van Van der Rijken goed vereenigen. Ik vind het ook een erg teer punt van behandeling. De ambte naarssalarissen zijn door het rijk met 187j°/0 verlaagd, (pensioensbijdragen inbegrepen.) Ik durf er met een gerust geweten een voorstel van te maken, om 3'/2p/o °P de ambtenaren te verhalen. Van der Rijken. Ik ga hiermee niet accoord het is gemakkelijk gezegd, de salarissen zijn te hoog: ik wilde echter de behandeling aanhouden tot eene volgende vergadering. Verschure. Ik vind het ook een teere zaak maar waar het volgende jaar het percentage van de belasting waar schijnlijk weer verhoogd zal moeten worden, durf ik gerust voorstellen de 3'/, pCt. te verhalen Ik ben er echter niet tegen dit tot eene volgende ver gadering aan te houden. Van der Rijken. Het publiek zegt dat er het volgend jaar weer verhoogde belasting zal komen. Voorzitter, 't Cijfer is sinds gisteren- morgen bekendtoen kreeg ik pas 't schrijvenwij kunnen er niets aan doen. Van der Rijken. Wij zijn de be talers. Ik heb hier al meermalen hooren zeggen „Waspik staat er goed voor." Dat is niet zoo, Waspik gaat terug. Besloten wordt ten slotte het punt omtrent het verhalen van pensioen aan te houden tot de volgende vergadering Brokx Moet dat verzoek jaarlijks van B. en W. uitgaan, of bepaalt de Raad zulks Voorzitter. Dat moet ieder jaar opnieuw gevraagd worden. Nog was ingekomen een verzoek van de Nederl. Vereeniging tot af schaffing van het gebruik van alcohol houdende dranken. De VoorzitterDe raad kan besluiten tot vermindering van vergunningen over te gaan, of geen nieuwe vergunningen meer toe te staan Het aantal ver gunningen bedraagt 29 waarvan 24 gewone vergunningen, 3 sliitersver gunningen en 2sociteits vergunningen B. en W. adviseeren den toestand te laten zooals hij is. Aldus besloten. B. en W. vragen machtiging tot het houden van gewone verpachtingen en verkoopingen. Allen voor. Nog was ingekomen Wijziging ver ordening op het beheer van het G E B. Voorz. Met het oog op het opmaken der begrooting door de P. N. E. M. zullen enkele artiklen gewijzigd moeten worden. Wordt goed gevonden. De Voorzitter stelt aan de orde Goedkeuring rekening Burgerlijk Arm bestuur. De heer Verschure stelt voor namens de Commissie van onderzoek de rekening goed te keuren. De Voorzitter dankt het Burgerlijk armbestuur voor Het correct beheer. De rekening over 1923 bedroeg in inkomsten f20295 195, in uitgaven f 18*11,85. batig saldo f 1883 34'/2. Eveneens ingekomen Schrijven Ged. Staten waarin zij wijziging voorstellen in de begrooting. Door den raad was voorgesteld, de gelden van het schoolhuis der N. H Diaconie voor aflossing te gebruiken op de koopsom der motorbrandspuit. Ged Staten achten dit niet toelaatbaar. Van der Rijken. Ik ga met de meening van Ged. Staten niet accoord. Is er nog hooger beroep. Voorzitter. Blijft de gemeente vol harden, dan kan zij later in hooger beroep gaan. Van der Rijken Dan stel ik voor het vroeger genomen besluit te hand haven. Dit voorstel wordt met 10 stemmen aangenomen. Aan de orde komt: Herbenoeming lid burgerlijk Arm bestuur. Bij stemming krijgenA. J. Brokx- Jacobs 6. A. Brokx-Smits 4 en J.Smits 1 stem zoodat herkozen werd de heer A. J Brokx—Jacobs. Voor de Commissie van toezicht op het lager onderwijs zijn aan de beurt van aftreden. De Heeren A T. Maas, W. Klaassen en H. van Pas. Met 10 stemmen allen herkozen (1 briefje luidde, alle leden treden af). Voor de commissie tot wering van schoolver zuim, waren aan de beurt van aftreden, van der Rijken en B. van Schijndel. Allen herkozen. Ten slotte punt 6: Verkoop school huis De Voorzitter In de vergadering van 30 Oct. is het besluit genomen het huis voor f 5000 te verkoopen aan het R.K. Kerkbestuur Ged. St. hebben toen de beslissing verdaagd. Na een ingesteld onderzoek, maakten Ged. St in hun schrijven van 10 Dec.'24 weer beden kingen. Zij hadden bezwaar het huis voor f 5000 te verkoopen. omdat het geschat was op f 6050. Zij noodigden derhalve uit tot intrekking van het be sluit, zoo niet, dan zouden zij hunne goedkeuring onthouden. Het besluit bleef dus verdaagd. Wij hebben ons toen tot het R.K Kerkbestuur gewend en gevraagd, of zij het nog voor den geschatten prijs wilden koopen. Het kerkbestuur antwoordde, dat het op dit aanbod niet wenschte in te gaan en deelde tevens mede, dat het bij het eindigen van het huurcontract, niet meer onder dezelfde voorwaarden wenschten in te huren. Van morgen heb ik nog een conferentie gehad met mijn heer Pastoor, die me zei, het alleen voor f 5000 te willen koopen. Wat wenschen de heeren nu? Het besluit intrekken, of weder ter goedkeuring inzenden B. en W. stellen voor, in trekken van het besluit en niet weer te verkoopen, wijl zij geen anderen uitweg kunnen vinden. De Hond, lk blijf bij mijn meening om het voor f 5000 te verkoopen Bij publieke verkooping brengt het mis schien f 2000 minder op. Ik heb ge zien, hoe slecht hel huis er uitziet. Het is een schandaal, zoo slecht als het onderhouden ishet lijkt wel een beestenstal, ik zou wel eens willen weten, wie het opzicht er over heeft; het is ongepermitteerd, dat het zoo blijft hangen. Voorzitter Bij de verhuring is de bepaling opgenomen, dat de onder- houdskosten van verven voor den huurder zijn er is nooit gevraagd, om andere kosten te maken de huurder maakt geen aanmerkingenB en W mogen niet laten verven. Met mijn huis is het heel iets anders. Dat is een ambtswoning ik mag er niets aandoen. Vroeger had ik dezelfde verplichtingen. Zelf heb ik toen f 1800 aan rekeningen voor onderhoud betaald. Ik wil graag verklaren, dat het een voordeel zou zijn voor de gemeente, indien we het huis voor f 5000 verkochten. Dit heb ben we Ged St. ook meegedeeld in onze memorie van toelichting. Ik wijs de beschuldigingen, ook voor de wet houders af, dat wij het huis hebben laten vervallen; er is ons nooit kennis gegeven. De Hond. Mij dunkt, al heeft de huurder geen aanmerkingen gemaakt dan is de verhuurder toch verplicht er op te wijzen, dat het goed moet ónderhouden worden Voorzitter, 't Is een les voor den raad, in 't vervolg op de verplichtingen van den huurder te letten. Verschure Ik meende, dat het verf werk alleen van buiten voor den huur der was. Het verfwerk is echter geen hoofdzaak. Het huis is in een onbe woonbaren toestand gekomen. Dit is bij publieke verkooping een schade post. Ik meen, dat het voor f 5000 goed betaald is en ben ook niet van plan mijn voorstel in te trekken. Brokx. Ik kan me niet voorstellen, dat het huis zoo slecht is. Veranderen en verbeteren is niet hetzelfde. Verschure Het huis is door twee vertrouwde personen onderzocht. Brokx. Ik heb ran een dier menschen gehoord, dat mijnheer Maas heeft ge zegd, dat en dat moet er gebeuren, Verschure. U moet me niet trachten uit te maken voor leugenaar, mijnheer Brokx. Het huis ziet er slecht uit. Ik heb het zelf gezien. En dat mijnheer Maas dat gezegd heeft, kan niet zijn. want die schatters zijn onder de school geweest en mijnheer Maas is niet uit de school geweest Brokx Dan heeft het Mevrouw Maas gezegd. Van der Rijken. Kunnen we dat her stellingswerk niet laten rusten? 't Is de vraag, wat moeten we doen, ver koopen of niet? Als Ged. St. ons niet gelooven, dan moeten ze maar eens komen kijken 't Is de vraag maar. wat is het voordeeligst en dan meen ik het zoo gauw mogelijk zien kwijt te raken. Voorzitter. Ik acht het ook een be lang voor de gemeente het huis te verkoopen, het hoofd der school dient bij de school te wonen. In zoover zijn we het allen eens. dat we het graag voor f 5000 zouden verkoopen, als het maar op f 5000 geschat was. Ik heb spijt, dat we het voorstel van der Rijken niet hebben aangenomen en het zelf maar geschat hadden. Door de schatting zijn we in een moeielijk parket gekomen Van der Rijken. Hoe lang duurt die toestand nu al? Als het besluit nu weer niet wordt goedgekeurd, bestaat er dan ook beroep bij de Kroon Hier te Waspik hebben toch alleen arbeiders, kleine boerenwoningen of middenstandswoningen met eene zaak, waarde. Groote huizen, dat hebben we gezien aan het huis van mijnheer Ver meulen, hebben geen waarde. De Hond. Is het een gemeentebelang, dat het verkocht wordt? Ik meen van ja. 't Spijt ons allemaal, zelfs onder de tegenstemmers zijn er. die verklaard hebben, dat het een reuzenstrop is Voorzitter. Als het besluit niet goed gekeurd wordt, kunnen we in beroep gaan. Verschure. Dan wil ik een besluit afwachten van Ged St. Dat is maar een kwestie van 30 dagen. De Hond. Welk schrijven is gericht aan Ged. Staten Voorzitter. Secretaris, lees even de memorie van toelichting. De Hond. Ik kan niet begrijpen, dat Ged. St. afwijzend hebben beschikt Verschuren. Indien het besluit tot verkoop gehandhaafd blijft, wil ik er een begeleidend schrijven bij insluiten aan Ged. St lk wil eerst hooren of mijn voorstel gehandhaafd blijft. Voorzitter. B. en W. stellen voor het voorstel tot verkoop in te trekken. Verschuren. Ik meen. dat dat niet noodig is, omdat Ged. St. dat vragen Voorzitter. Wij hebben het recht met voorstellen te komen. Het voorstel van B. en W. wordt met 7 tegen 4 stem men verworpen. Voor Brckx. Pruissers. Ruijtenberg en Rubbeps. Tegen Ver schuren. Vloeimans, A. Kamp, J. Kamp Smits De Hond en van der Rijken. Het voorstel Verschuren, Handhaving verkoop wordt vervolgens aangenomen met 7 tegen 4 stemmen. Tegen Brokx. Ruijtenberg. Rubbens en Pruissers. Verschuren, lk stel voor bij dit be sluit eene memorie van toelichting in te sluiten. Na lezing dezer memorie zegt Ruij tenberg U spreekt alleen over den tuin. Kan die niet afzonderlijk verkocht worden en het huis ook? Van der Rijken. Ik wil het voorstel Verschuren wel steunen, maar ik heb geen verstand van grond verkoopen. Ik wil dus buiten stemming blijven. Pruissers. Waarom kan die tuin niet als bouwterrein verkocht worden Er kunnen wel twee huizen opstaan. Voor de som, waarop Verschuren den grond schat, wil ik hem wel. Voorzitter, lk zal het voorstel Ver schuren in stemming brengen. Van der Rijken, lk acht me niet bekwaam om over dat voorstei te stemmen. Voorzitter. Dan kunt U buiten stem ming blijven. In stemming gebracht wordt het voorstel Verschuren aange nomen met 6 tegen 4 stemmen. Voor A. Kamp. Kamp. Vloeimans, Smits, Verschuren, De Hond. Tegen Brokx. Ruijtenberg, Rubbens en Pruis sers. Buiten stemming blijft van der Rijken. Bij rondvraag zegt de Heer Brokx: Ik heb van mijn neet, die lid van den Raad is te Nieuwkuik, gehoord, dat men daartegen het maandelijks ophalen was van het geld voor de P. N. E. M. men wilr'e dat liever we kelijks zien gebeuren. Voorzitter. Ik moet dit sterk ontra den, met het oog op de kosten het kost hier telkens f 18. voor ophalen. Brokx. Dan wenschte ik hier een woord van hulde te brengen aan de familie van de Gouw, bij de geboorte van den vierling. Ter aanmoediging, dunkt me, moesten we ze een be looning geven. b.v. van f 25. Van der Rijken. Ik heb er niets tegen miis het van het presentiegeld der leden wordt afgehouden. A. Kamp. Wordt er nog aan gedacht om de beschoeiing aan de Vrouwkens vaartsche haven te verbeteren De toestand is treurig. Voorzitter, lk heb van jaren terug de rekeningen nagezien, maar ik heb er geen enkele in kunnen vinden, die erop wijst, dat dat gemeentewerk is. Ik heb er ook van den Born naar ge vraagd, maar die weet het ook niet Ik meen dus, dat de gemeente niet verplicht is, dat werk te doen. Van der Rijken. Dan wil ik ook wel een beschoeiing achter mijn huis, liefst een van gewapend beton. Verschuren. Is er ook een schrijven ingekomen omtrent die duikerkwestie Voorzitter. De ingenieurs zullen hoogst waarschijnlijk toestemming ge ven dien duiker te leggen onder toe zicht der regeering. Verschuren Te Capelle zijn in den duren tijd twee van die duikers gelegd. Ik meen, dat één duiker thans den prijs van f 200, waarover we toen spraken, wel niet te boven zal gaan. Voorzitter. Dat denk ik ook niet en daarom komt dat wel in orde. Smits. Zou er niet meer gewerkt kunnen worden om industrie in de gemeente te krijgen? Zou er niets op te vinden zijn en zou dat niet beter zijn voor de gemeente? In andere gemeenten gaat het beter dan hier. Daar wordt meer verdiend. Hier wordt de belasting hooger en de verdiensten worden minder. Ik ben tegen salarisvermindering, maar ik zou de gemeente meer rendabel willen zien. Voorzitter. Ik ben het volkomen met u eens; als u een weg kunt vinden, of een middel kunt aanwijzen, wil ik alles in het werk stellen om er toe te komen. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering. VLIIMEN. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente op Woensdag 4 Febr. des avonds ten 7 uur. Voorzitter Edelachtb. heer G. R. v, d. Ven. Ongeveer half acht uur opent de Voorzitter de vergaderingaanwezig zijn alle leden. worden na voorlezing onveranderd goedgekeurd en vastgesteld. Aan de orde 1. Ingekomen stukken. Een verslag van de Commissie be. last met het toezicht op het onderwijs. Daaruit bleek dat de scholen alle in goeden staat verkeeren en het ver zuim niet noemenswaardig iste noemen. Uit het verslag van de Commissie tot wering van schoolverzuim bleek dat in het afgeloopen jaar 26 perso nen zijn opgeroepen, waarvan er 7 niet zijn verschenen Schrijven van Ged. Staten waarin deze berichten, dat de verzorging van de zuigelingen in deze provincie nog veel te wenschen overlaat. De cijfers van het sterftecijfer zijn voor deze pro vincie nog zeer beschamend en op een provincie na komen hier dan ook de meeste sterfgevallen voor. De Voorzitter zegt, dat Vlijmen niet het slechtste figuur maakt met z'n 5 47°/0. maar ook niet hel beste. Er zijn gemeentens waar het percentage 9 66 tot zelfs 12°/0 bedraagt. In het slot van hun schrijven zeggen Ged. Staten dat uit alles blijkt dat in deze provincie nog niet genoeg ter bestrijding daarvan wordt gedaan. Burg. en Weth. erkennen, dat het sterftecijfer nog te hoog is doch Ged. Staten zal worden geschreven, dat men hier sinds 1 Januari een vroedjuffrouw hebben gekregen, die zich op verzoek van het Wit-Gele Kruis heeft belast met de verzorging zoowel van de zui gelingen als van de kraamvrouwen en dat zij dit met veel tact en liefde doet. al is het werk ook zeer zwaarmet gerustheid kan men dan ook zeggen, dat hier het sterftecijfer van kinderen beneden het jaar beslist lager zal worden. Den heer Van Sprang doet het ge noegen, dat door den Voorzitter een woord van hulde is gebracht aan het adres van de verpleegster want hij heeft bij ondervinding geleerd, dat zij niet alleen ten volle voor haar taak is be rekend maar dat zij die met volle liefde en toewijding verricht. Gaarne brengt hij haar vanaf deze plaats daarvoor een woord van dank en durft de hoop uit spreken, dat ze nog vele jaren tot het welzijn van de gemeentenaren in de gemeente mag werkzaam zijn. Schrijven van de gemeente Sprang Capelle. houdende het verzoek om adhaesie te willen betuigen aan een door haar aan Ged. Staten gezonden adres waarin wordt verzocht de sala rissen van Burgemeesters. Secretaris sen en Ontvangers met 10°/o te willen verlagen. Voorzitter. Aangezien Ged. Staten de regeling daarvan in handen hebben stel ik voor het schrijven voorkennis geving aan te nemen. Wanneer Ged. Staten den tijd gekomen achien de salarissen te verlagen, dan zullen ze dat wel doen. Wordt voor kennisgeving aangenomen. 2 Voorstel van Burg. en Weth. tot nadere regeling van de kermis. De Voorzitter deelt mede, dat het verzoek indertijd al is ingekomen om de. kermis weer op den ouden tijd te brengen. Aan de gemeentebesturen van Nieuw- kuijk en Hedikhuizen, waar altijd met deze gemeente tegelijk wordt kermis gehouden, is daarop gevraagd hoe deze over verschuiving van de kermis denken. De gemeente Nieuwkuijk is da mee ning toegedaan dat het beter is de kermis een week later te houden. Met de dagen Zondag, Maandag, Dinsdag en Woensdag kunnen ze zich wel vereenigen. Burg en Weth. van de gemeente Hedikhuijzen berichten, dat de leider van de raadsfractie, die de meerder heid heeft, het gevoelen is toegedaan dat het Zondags nadien nog nakermis moet zijn. Burg. en Weth achten 4 dagen kermis echter ruim voldoende. De Voorzitter zegt dat Burg. en Weth de meening zijn toegedaan dat men de kermis niet telkens moet gaan verzetten en moeten blijven houden op Zondag, Maandag, Dinsdag en Woensdag. De gemeente Nieuwkuijk heeft over het hoofd gezien dat, gaat men de kermis een week later houden, men dan niet of heel moeilijk vermakelijkheden krijgt Nu valt de kermis hier juist tus- schen de kermissen in de grootere plaatsen en dan krijgt men gemakke lijk een molen en andere kramen en tenten hier, maar stelt men ze een week later, dan niet, dan gaan ze naar grootere plaatsen als Boxtel, Waalwijk, enz. enz. Grootere plaatsen gaan bij die menschen altijd voor. Spr, is van meening dat dit een motief is waarmede rekening moet worden gehouden want al het geld behoeft, zeker in zulke dagen, niet naar de café's te worden gebracht Boven dien brengen de kramen en tenten ook heel wat staangeld op. 3. Voorstel van Burg. en Weth. tot sluiting def café's daags na de kermis. De Voorzitter zegt dat het aanbeve ling verdient om daags na de kermis de café's gesloten te doen houden De ondervinding heef; geleerd dat, zijn de café's open dit voor velen een gele genheid is om nog een geheelen dag daarin te vertoeven en dan maar een heele week kermis te houden. Dat moet worden voorkomen en daarom stellen Burg. en Weth. voor om art, en achter de woorden stemming en herstemming te voegendaags na kermis. Het is beslist bevorderlijk voor de goede orde en zeden om de gelegen heid tot langer drinken enz. te ontne men. De bedoeling is dus om kermis te laten houden op Zondag, Maandag, Dinsdag en Woensdag. Van der Grindt. Dus van Zondag tot en met Woensdag en dan geen nakermis meer. Voorzitter Neen, geen nakermis, want gebleken is dat dit voor velen weer het begin van een kermis is. De bedoeling van Burg. en Weth. is dat Woensdag onherroepelijk de laatste dag moet zijn. Van Helvoirt. Vorige jaren begon de kermis Donderdags en duurde dan tot en met Zondag doch het is ge bleken dat het beter is om deze van Zondag tot en met Woensdag te houden. Nieuwkuijk wil de kermis een week later laten beginnen, maar dat gaat niet. Boom. Wij hebben gezien dat, toen van Donderdag tot en met Zondag kermis werd gehouden, dit te lang was, dat men er dagen tusschen had dat er op het Marktterrein niets was te doen. Ik vrees dat zulks nu ook wel het geval zal zijn en zou daarom in overweging durven geven om de kermis maar te doen houden op Zondag, Maandag en Dinsdag. Voorzitter Daar is in het college van Burg. en Weth. ook al eens over gesproken, maar dan wordt het vopr die menschen die met vermakelijkheden hier staan, een heele zorg om het staangeld te verdienen. Een vorig jaar hebben de staanplaatsen alleen nog f 1000 opgebracht, waarvan de stoom- caroussel alleen f300 betaalde. Het dansen bracht f 400 in de gemeentekas. De kwestie is maar alleen dat die menschen in dien korten tijd dat geld niet kunnen verdienen, anders was er wel wat voor te zeggen. Den heer Prinsen is het opgevallen dat het dansen een of twee uur voor het uur van politie moet zijn afge loopen. In wijk E. heeft hij dezer dagen een bruiloftsfeest meegemaakt, waar gedanst is tot het uur van scheiden was gekomen. Spr. weet wtl dat deze kwestie niet tot de competentie van den Raad be hoort, maar aan den Voorzitter, die het trouwens ook heel best is toe vertrouwd, maar hij wil alleen maar vragen of het niet beter is dat gedanst wordt tot het uur van politie daar is Wordt dat gedaan, dan gaan de mannen met hun vrouwen tegelijk mee naar huis en de meisjes met hun ouders. Nu loopt, na afloop van het dansen, de een hier en de ander weer daar. Waar ze blijven wil spr. niet nader presiceeren. In wijk E. echter ging in eens alles tegelijk naar huis en gebeurde er niets. En toen is bij spr. het idee gerijpt of niet in overweging te nemen is, zulks met de kermis ook te doen. Het dansen is niet meer te keeren, laat ze dan maar wat langer dansen, zegt spr. Voorzitter. Ik zou er niets tegen hebben als het was als door U gezegd, maar dat is het geval niet De meisjes gaan niet met hun ouders uit, maar met jongens en daarom wil ik de ver antwoording, om langer te laten dansen, niet op mij nemen Prinsen. Zet het uur van politie wat vroeger. Je weet hoe het nu gaat, verschillende teleurgestelde vrijers zijn niet al te goed te spreken, drinken nog een borrel en 'tis zoo. De Voorzitter merkt nog op dat men met allerlei omstandigheden heeft rekening te houden. Zoo vragen de houders van de vermakelijkheden ge regeld om het dansen om 7 uur te doen ophouden omdat ze, zoolang er gedanst wordt, bijna niets kunnen verdienen. Men heeft met de belangen van twee groepen rekening te houden. Prinsen. Ik heb nergens belang bij, maar ik heb het maar onder uw aan dacht willen brengen. Voorzitter.- Daar dank ik u voor,' maar ik geloof niet dat dit mijne mee ning zal doen veranderen. Een ge woon buurtfeest kan men niet met een kermis vergelijken. De heer Wagenberg voelt voor het voorstel van den heer Boom, om de kermis met een dag in te korten, zeer veel. Men ziet nu op het Marktveld dat er altijd een minder drukke dag bij is en bovendien zou het z.i. niet zoo erg zijn wanneer er wat minder kramen staan. Spr. gelooft, waar er tegenwoordig genoeg feesten in het jaar zijn, dat het een wijs besluit zou zijn indien de kermis met een dag wordt verkort. Voorzitter. Men zou dan toch in ieder geval moeten besluiten om dan 's Woensdags de café's gesloten te doen houden. Van Buul. Dan zou ik Zaterdags de kermis al openen. Voorzitter. Omdat men toch de vrije Zaterdagmiddag heeft, heb ik altijd al vergunning gegeven om te laten draaien. Van der Grind. Zou het met het oog op de Zondagsrust niet beter zijn dat Maandag, Dinsdag en Woensdag ker mis wordt gehouden. Voorzitter, lk geloof niet dat zulks hier wenschelijk is. Met de kerkelijke diensten wordt door mij toch altijd rekening gehouden Na de late Mis tot het Lof mag muziek worden ge-

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 5