maakt, maar onder hel Lof niet. Prinsen. Ik geloof dat dit zeer veel zou gaan schelen in de opbrengst van de staangelden. Wagenberg. Ik zou het er officieel bijzetten dat de kermis Zaterdags 's middags begint. Voorzitter. Goed, dus de kermis begint dan in ieder geval na 19 Aug. Zonder hoofdelijke stemming wordt daartoe besloten alsook om daags na de kermis, des Woensdags de café's te sluiten. 4. Voorstel van Burg en Weth. tot ontbinding en benoeming der Com missie tot Wering van Schoolverzuim Worden benoemd de heeren L. Boom, P. v. d. Hout, F. Horsten, J. Kuijs en A. J. Verhagen. 5. Voorstel van Burg. en Weth. tot onderhandschen verkoop van het mede eigendom der gemeente in een ver kocht perceel g'ond. Voorzitter. Een tijd geleden heeft men de aardigheid gehad om de boomen van de gemeente te verkoopen. nu is het nog erger geworden, nu heeft men land, de gemeente toebehoorend, ver kocht. De Voorzitter zet uiteen hoe het eigenaardige geval zich heeft voorge dragen. Van den Ontvanger der Registratie kreeg hij bericht, dat van een stuk land 6 aren 53 c a. was verkocht aan I Willigers te Nieuwkuijk. Hij vroeg zich af hoe zulks mogelijk was en is daarom aan het onderzoeken gegaan. De kwestie is nu zoo. Door de firma Mol-Pauwels is ten overstaan van No taris Canters een perceel grond ver kocht gelegen bij het Peperstraatje, waarvan de gemeente voor een ge deelte van 6 a. 53 c a. eigenaar Is Nu is zulks wel bij de koopen vermeld geworden maar door een verzuim is zulks bij de massa achterwege geble ven en zoodoende is grond verkocht van de gemeente zonder dat men er iets van wist. Door den notaris is nu gevraagd of het perceelije grond niet onderhands, kan worden verkocht, opdat zon alles in orde kon worden gemaakt. Na een ingesteld onderzoek stellen Burg. en Weth, voor het onderhandsch te ver koopen tegen de waarde van f 2000 per Hectare dat zou hier voor dat stukje dus ongeveer f 130 worden De heer Boom meent dat die prijs zeer laag is. De Voorzitter meent, dat de prijs hoog genoeg is want men moet in aanmerking nemen, dat de grond slecht is. Bovendien moet de Raad wel weten, dat het geen bouwiand is, dat het land niet aan den weg is gelegen. Van Halder Mol-Pauwels heeft nooit anders gedacht dan (jat het zijn land was en daarom zal de gemeente er wel nooit eene cent huur van getrok ken hebben De heer Van Helvoirt uierkt op, dat op dit land een rente rust. Voorzitter. Dan behoeven ze maar een kwartje of 10 cent per jaar te be talen. Dat is dan meer als bewijs dat het land eigendom van de gemeente is. In de gemeente treft men meer der gelijke toestanden aan. Van Helvoirt. Ja en daar kan de gemeente maar de grondbelasting voor betalen. Boom, Wij zitten hier om het be lang van de gemeente te behartigen en dan hebben wij ons niet af te vragen of, nu iemand zich vergist heeft, het land niet wat goedkooper kan worden verkocht. Wagenberg. Ik kan maar niet be grijpen, hoe zulk een toestand is ge schapen.' Voorzitter. Het geheele dorp door treft men die aan. Er is een geheele lijst van menschen die rente moeten betalen. Burg. en Weth. zijn ook van het standpunt uitgegaan, dat het land aan de waarde moet worden verkocht en dat dus niet mag gekeken worden naar het feit dat er menschen zijn die zich hier vergist» hebben. De heer Van Uderrhout is het met Burg. en Weth. eens. Het is geld ge noeg gevraagd, want zoo heel best is het land niet. Boom. Het is hier een onverdeeld eigendom en wie zal daarom nu zeggen waar het perceel, dat de gemeente toe komt, is gelegen. Van Udenhout. Dat is niet te zeggen, dat is wel zoo, maar als ge ter plaatse eens gaat kijken, dan kan men het wel zien Van Buul. Het zal wel zoo'n spie zijn. De heer Wagenberg stelt voor het voor f 150 te verkoopen. zonder dat er voor de gemeente verdere kosten mag bijkomen. Met algemeene stemmen wordt daartoe bestoten. 6. Verzoek van de Cainavalclub om subsidie met voorstel van Burg. en Weth Adressanten schrijven voornemens te zijn om met Carnaval een optocht te houden en aangezien dit groote kosten met zich brengt vragen ze een subsidie van f 100 Burg en Weth. meenen verplicht te zijn voor te stellen op dit verzoek af wijzend te beschikken. Ze willen wel erkennen dat door de vereeniging nuttig werk wordt verricht, maar op een oogenblik waarop de menschen allemaal hooge belastingbriefjes heb ben thuis gekregen gaat het niet aan om voor een dergelijke zaak f 100 sub sidie te geven. Burg. en Weth. over wegen wel of het mogelijk is om, den voetbalwedstrijd die ieder jaar met die gelegenheid wordt gegeven, vrij te stellen van de belasting op de publieke vermakelijkheden. Boom. Ik meen dat er ook nog een uitvoering wordt gegeven, kan die dan eveneens niet worden vrijgesteld van die belasting Voorzitter. Als de Raad daartegen geen bezwaar heeft. We kunnen dan eens nagaan hoever dat dit kan ge beuren. De heer v. d. Grind kan zich goed met het voorstel van Burg. en Weth. vereenigen Wel heeft de Carnavals club er toe bijgedragen dat dit feest op nettere wijze dan vroeger, toen het niets anders was dan een groote scheldpartij, wordt gevierd, maar zoo lang de belasting zoo hoog is mag niet tot "subsidie verleening worden overgegaan. Met algemeene stemmen wordt het voorstel van Burg. en Weth. hierna aangenomen. 7. Voorstel van Burg. en Weth, tot toetreding bij den Prov. Brandweer- bond. De Voorzit'er zegt dat de contribu tie voor deze gemeente slechts f 5 bedraagt en daarom Burg. en Weth. tot toetreding voorstellen. Waren de kosten van het lidmaatschap hooger dan zouden Burg. en Weth. met een dergelijk voorstel niet zijn gekomen De Voorzitter zet hierna uiteen de voordeelen aan het lidmaatschap ver bonden. De heer v. Heesbeen ziet absoluut geen belang in de toetreding. Boven dien vreest hij dat er meerdere kosten zullen komen. Na eenige discussie brengt de Voor zitter het voorstel in omvraag dat met 6 tegen 5 stemmen wordt verworpen. Voor het voorstel stemden de heeren Boom, v. d Grind, Wagenberg, van Helvoirt en van Buul Tegen de heeren v Udenhout. v. Heesbeen, Daelmans, Prinsen, v. Halder en v. Sprang. 8. Voorstel van Burg. en Weth. tot uitbreiding van het electrisch net in het Akkerstraatje. De Voorzitter deelt mede dat door de bewoners om een lichtpunt is ge vraagd. De kosten van aanleg zijn begroot op f 75 en volgens berekening zit er voor het bedrijf dan nog een klein winstje aan. De heer Van Heesbeen had gaarne gezien dat dergelijke zaken eerst in de commissie werden gebracht. De Voorzitter zegt dat dit wel wordt gedaan als hel iets van meer be- teekenis is De bewoners van het straatje hebben de benoodigde palen cadeau gegeven. Wordt besloten tot aanleg. Vervolgens wordt nog besloten Burg. en Weth. machtiging te verleenen tot het houden van gewone verpachtingen en verkoopingen. Bij de rondvraag wijst de heer Prinsen erop dat door de Posterijen een commissie is ingesteld die tot taak heeft 'om te onderzoeken in welken geest het bedrijf een reorganisatie moet ondergaan. Dat noemen ze bezuinigen. Spr. zegt te hebben vernomen dat het hulppostkantoor in wijk E zal verdwijnen en daarvoor in de plaats zal worden gebracht een z g. post station. Of daar groote nadeelige ge volgen voor handel en industrie door ontstaan, daar bekommeren die heeren zich niet om. Ook heeft spr. gehoord dat hier het postkantoor in een hulp postkantoor wordt omgezet. Als dit alles nu nog in werkelijkheid bezuiniging bracht, dan zou men er zich wat gemakkelijker bij neerleggen, maar aangezien dat bijna nooit het geval is, geeft hij in overweging om krachtig te protesteeren tegen dezen maatregel die de hooge oomens uit Den Haag van plan zijn te nemen. Het platteland wordt in alles gekort wiekt behalve in het betalen van be lasting. Daar komt men juist voor naar het platteland toe. Spr. zegt niet voor eigen parochie te spreken, want zijn firma heeft bus recht, maar hij noemt het treurig als hij ziet dat 's morgens om half twaalf de eerste post wordt bezorgd. De Voorzitter wil met pleizier dat protest ter bevoegder plaatse laten hooren. Er kan dan nog aan worden vastgeknoopt dat het postkantoor hier absoluut in geen hulppostkantoor kan worden omgezet, alsook dat het platte land uitsluitend van alle te treffen zuinigheidsmaatregelen de dupe wordt. Er zijn toch al weinig bestellingen genoeg. De heer Van Buul zegt 7 minuten van het postkantoor te wonen en de eerste post nooit eerder krijgt dan 11 of 12 uur, soms nog later, dus 't is hier zeker zoo beroerd als in Haarsteeg. De heer Wagenberg is het volkomen met den heer Prinsen eens. De tarieven zijn enorm verhoogd, van verlaging is geen sprake, wel van verslechtering van dienst. De Voorzitter zegt toe een krachtig protest te zullen verzenden. De heer Van Sprang zegt dat 31 Mei de St. Barbara-schuts 500 jaar zal hebben bestaan en vraagt of de ge meente f 15 op de begrooting wil brengen om de jubileerende vereeniging een medaille aan te bieden. De Voorzitter voelt daar veel voor. De heer Prinsen vraagt of die schuts niet heel veel geld heeft. In dit geval zou hij het een beetje erg vinden dat arme belastingbetalers nog geld daar aan moeten geven. De Voorzitter zegt dat deze schuts geen geld heeft en er met een ver eeniging die 500 jaar bestaat, wel een uitzondering mag worden gemaakt. Wordt besloten een medaille te verleenen. De heer Van Haider wijst op den slechte* toestand van de Priemsteeg. De Voorzitter zegt dat door het aanhoudende natte weer daar nog niets ter verbetering is gedaan kunnen worden. Zoodra zulks kan zal het gebeuren. De heer Van Sprang dringt er op aan dat nagegaan zal worden of een belasting op de heffing van tantièmes kan worden geheven. De Voorzitter zegt toe een onder zoek te zullen instellen om dan later met voorstellen te komen. Daarna wordt de vergadering ge sloten. NIEUWKUIJK. Verslag jaarvergade ring van de afdeeling Nieuwkuijk van den N. C. B. Dinsdagavond had in het café van den heer A. Merkx de algemeene jaar vergadering plaats der afd. Nieuw kuijk van den N. C. B. welke vergade ring druk bezocht was. Door den voorzitter, den heer P. v. Spijk werd de vergadering met den Chr. groet geopend en een welkom aan de leden, waarna hij den secretaris den heer J. de Pinth verzocht, voorlezing te doen der notulen, van de vorige ver gadering. Door den heer de Pinth werd hieraan gevolg gegeven en tevens verslag uit gebracht over het afgeloopen boek jaar 1924. Hieraan ontleencn wij het volgende: Ontvangsten over 1924. In kas op 1 Januari 1924 418.09. Contributie leden 445.90. Ontvang sten kunstmest 1624.20. Emballage 28.90, rente G.Carbolineum 36, Opbrengst wekelijkschen verkoop in 't pakhuis 13136.90, totaal 15696.05. De uitgaven bedroegen: Aan afge dragen contrib. hoofdbestuur 445.90. Betaalde rekeningen 12703.76. Aflos sing Boerenleenbank 150.Salaris J. de Pinth 65.Aan loon voor ver richte werkzaamheden in het pakhuis 242.81. Vracht 437.89. Totale uitga ven 15503.86 In kas op 31 Dec. 1924 192.19. De ontvangsten voor de dorschma- chine bedroegen 536.11. De uitgaven 434.90. In kas 101.21. Nog te betalen rekeningen 19.20. De voorraad in het pakhuis bedroeg op 31 Dec. '24 628.59 aan voederartikelen. Aan kunstmest 311.—. Te betalen was nog 426.28. De schuld aan de Boerenleenbank be draagt 1300. De bezititngen zijn voornamelijk, de gebouwen, de dorschmachine en mo tor. Bovendien heeft men nog 3 aan- deelen N. C. B. Veghel 50.en 20. De Voorzitter merkt op naar aanlei ding van het voorgelezen verslag, dat daaruit blijkt dat de vereeniging er finantieel nog zoo slecht niet voor staat. Toen den leden destijds dan ook gevraagd werd om eene borgstelling van 25.te teekenen, hadden ze hierop ook zonder bezwaar gerust kun nen ingaan. Hierna vraagt de Voorzitter of de leden ook op of aanmerkingen op het verslag hebben. Daar niemand iets op te merken heeft, wordt aangenomen dat allen er mede instemmen. Ten allen tijde kunnen bovendien de leden bij den secretaris inzage der boe ken en bescheiden krijgen. Door den Voorzitter wordt aan den secretaris dank gebracht voor diens keurig en accuraat beheer. De WelEerw. Adviseur wil hieraan nog toevoegen dat in de laatste be stuursvergadering besloten is, den secretaris 'n vast salaris toe te kennen van 90.per jaar, gezien de werk zaamheden, hem dit ten volle toekomt. De vergadering kan zich hiermede dan ook vereenigen. Verder wordt door den Adviseur nog opgemerkt dat volgens de statuten der vereeniging door de onderafdeelingen van den Boerenbond ook rekening en verantwoording moet worden gedaan waarom hij dan verzocht hieraan ten spoedigste te willen voldoen. Van de onderafdeeling de R. K. Jongenboerenstand is de secretaris, de heer Th. van den Besselaar aanwezig en wordt door hem reeds een overzicht der werkzaamheden van die vereeni ging gegeven over het afgeloopen jaar. Ook deze vereeniging aldus den Adviseur staat er finantieel zoo slecht niet voor doch spr. hoopt dan ook dat het ledental dezer vereeniging zal toenemen. Hierna worden tot stemopnemers benoemd de heeren J. v. d. Brand en J. van Kuijk waarna wordt overgegaan tot verkiezing van 2 bestuursleden wegens periodieke aftreding van de heeren P. van Spijk en A. van Spijk. Met nagenoeg algemeene stemmen worden deze herkozen. Wegens ontslagname van den heer J. van Eggelen moet ook deze vacature worden aangevuld.' Alvorens tot stemming over te gaan wordt door den Voorzitter nog dank gebracht aan het bestuurslid J. van Eggelen voor zijne diensten in het pakhuis verricht. i Door het bestuur wordt voorgesteld om tot bestuurslid te benoemen Ant. Monnnersteeg, die tevens lid is van den i R. K. Jongen-Boerenstand en men dan j hierdoor meer samenwerking onder- ling verkrijgt. Bij eene tweede stemming wordt A. j Monnnersteeg gekozen met 48 stem- men van de 78. Nic. van Baardwijk verkrijgt 30 stemmen. Door A. Mommersteeg wordt de be noeming aanvaard. Tevens wordt deze benoemd als ad- viseerend lid van den Boerenbond bij den R. K. Jongen-boerenstand, inplaats van P. van Spijk. I Naar aanleiding van de bemerking over leden van den Boerenbond die tevens handelaar zijn in voederartike len, merkt de adviseur op, dat het be- i stuur vooralsnog hiertegen niets kan doen. Blijkt evenwel uit het reglement dat intusschen is aangevraagd, dat dit niet toelaatbaar is, dan zal hieraan ook de hand worden gehouden. De eenheid van den Bond moet be waard blijven door stipte naleving van het reglement. Verder zou spr. ook wenschen dat de vereeniging eens wat meer toonde dat zij een Roomsche vereeniging is en stelt voor om b.v. met Allerzielen jaar lijks een H. Mis te laten lezen voor de overleden leden. Ook zou spr. gaarne zien dat de leden zoo nu en dan eens een algemee ne H. Communie hielden om hierdoor Gods onmisbaren zegen af te smeeken voor de vereeniging. De heer J. de Pinth stelt naar aan leiding hiervan de vergadering voor om op den feestdag van den H. Isido- rus onder wiens bescherming onze ver eeniging staat een algemeene H. Com munie te houden. De Adviseur vindt echter beter Zon dag na de algemeene vergadering. Verder deelt Spr. nog mede een on derhoud gehad te hebben met Rector van Kessel en deze gaarne bereid is eene spreekbeurt voor de vereeniging te houden mits een voldoend aantal leden tegenwoordig zal zijn. De vergadering stemt hiermede een parig in en geven de leden hun toezeg ging van te zullen komen. Na een dankwoord van den Voorzit ter aan de leden vöor hunne trouwe opkomst alsook bestuursleden en ad viseur, sluit hij deze vergadering met den Chr. groet. DRUNEN. Wegens ziekte van den Burgemeester en Wethouder van Hal der, zal de raadsvergadering in plaats van op Vrijdag, op Woensdag 11 Febr. a.s., oni 7 uur des avonds, plaats heb ben. De PluimveehoiKlers-vereeniging hield Woensdagavond een algemeene vergadering. De opkomst was buitengewoon groot. Ten 7 uur opende de Voorzitter, de heer L. Sik kers, de vergadering met den Christelflken groet. Na een kort inleidingswoord werd dooi den Secretaris, den heer L. Pijnenborg, een keurig verslag uitgebracht over het afge loopen jaar. Hij sprak den wenscli uit dat onder Gods .zegen de vereeniging moge groeien en bloeien. Uit het verslag bleek dat de vereeniging uitstekend werkt en het ledental reeds over de 100 is. Daarna hield de heer Stennissen uit Box tel een prachtige, aangename en leerzame rede, overbehandeling der hoenders en der- zelver waarde. De Voorzitter dankte den heer Stennissen voor -zijne schoone rede, spoorde Allen aan steeds trouwe leden te zijn en sloot de ver gadering met den Christeljjkon groet. SPRANG—CAPELLE. (Voormalig Sprang.) J.l. Zondag herdacht de heer R. van Drongelen den dag waarop hij voor 25 jaren zijn ambt als Koster bij de Ned. Herv. Kerk aanvaardde. Onze voorspelling als zou dit feit voor hem niet onopgemerkt voorbij gaan, omdat wij er van overtuigd wa ren dat dhr. v. Dr. in de gemeente zeer gezien is, is bewaarheid geworden. De geheele gemeente gaf blijken van belangstelling en Kerkraad en Nota belen der Ned. Herv. Kerk, kwanten den jubilaris persoonlijk hunne felici taties aanbieden. Namens den Kerke ra ad en Notabe len werd hem een enveloppe met in houd overhandigd,, terwijl hem van verschillende zijde bloemen werden aangeboden. Ook wij feliciteeren de heer van Dr. hartelijk met dit jubileum en hopen dat hij nog vele jaren dit ambt mag ver vullen. Vergadering der Afd. Sprang van het Ned. Werkl. Verhond „Patrimonium" op Zaterdag 7- Febr. des avonds half 8, in de zaal van den Chr. Volksbond. Aan de Orde: 1. Opening, 2. Notulen, 3. Onderwerp door A. Chabot. 4. Bespreking Jaarfeest, 5. Hond- vraag en Sluiting. CAPELLE. Ds. Kolbert, eertijds pre dikant bij de Ned. Herv. Gemeente te Loonscliendijk, thans predikant te Eemnes, heeft voor het beroep naar Bunschoten bedankt. A.s. Zondag hoopt in de Ned. Herv. Kerk te Capelle des voorniddags half tien en des namiddags half drie uur op te treden Ds. Meijers. In de Ned. Herv. Kerk te Loon scliendijk hoopt a.s. Zondag des voor- middags ten half tien uur voor te gaan Ds. Jonkers van Waspik. In het begin van de volgende maand zal door de zangvereeniging „Het Rozenknopje" in de zaal van den heer L. F. van Dongen, eene uitvoering worden gegeven. Naar wij vernemen heeft de lieer A. van Oversteeg, hoofd der Openb. school aan den Loonschendijk, het hem aangeboden eere-voorzitterschap van de Zangvereeniging „De Heibloem", welwillend aanvaard. WASPIK. In een gisteravond gehou den bakkersvergadering waren slechts drie bakkers opgekomen. Aan de orde was, verhooging broodprijs. De oude prijzen bleven echter gehandhaafd. RAAMSDONK. In de maand Janu ari hebben zich 61 jongelingen aange meld ter inschrijving voor den dienst plicht. A.s. Maandag zal het komisch duo Diddenvan Engelen uit- Waal wijk in de concertzaal van den heer Hilhorst een voordrachtenavond hou den. De heer W. van Dongen, onder wijzer aan de Chr. M.U.L.Ó. alhier, is in gelijke betrekking benoemd te Zut- plien, met ingang van 1 Maart. Naar we vernemen is aan den bloemist Nollen opgedragen 0111 vóór de Kerk op 't Dorp een siertuin aan te leggen. Bij bet inrijden der Suikerstraat, ging van een vrachtwagen hout, de la ding aan 't-schuiven. De wagenmakers knecht v. H. en de voerman de R. wer den door de neervallende balken zoo danig gekneusd, dat zij door een dok ter moesten worden verbonden. In verband met de voorgenomen wijziging van den Post-, Telegraaf- en Telefoondienst, zijn alhier de voor naamste ingezetenen biljetten ter tee- kening aangeboden, om hun adhaesie te betuigen met de door den heer 'de Boer ingediende motie, om de voorge nomen opheffing van de hulppostkan toren niet uit te voeren. RAAMSDONKSVEER, Door de R. K. Tooneelvereen. „Kunst na Arbeid" worden Zondag en Maandag a.s. opge voerd: Coelius, treurspel in 5 bedrij ven en Knok, de Zuidpooluitvinder, blijspel in 2 bedrijven. Naar wij vernamen meldden zich voor de betrekking van Hoofd der Chr. U. L. O. alhier slechts 2 sollicitanten aan en voor de betrekking als onder wijzer geen enkele. Voor de Herv. Kerk treedt Ds. Ewoldt Zondagmorgen om half tien op in de Dorpsche Kerk en om 2 uur in de Veersche Kerk. Ds. Bounian uit Lopik, zal Zon dagmorgen om half tien en des mid dags om 3 uur optreden in de Geref. Kerk. MADE. Op Zondag 8 Febr. a.s. zal Ds. Vink des voorin. 10 uur te Drim- nielen in de Herv. Kerk voorgaan, om des nam. 2 uur te Made een vacature beurt te vervullen. De gchipper B. de L. uit Drimnie- len had Dinsdag het ongeluk op z'n fiets gezeten, beklemd te geraken tus- schen een passeerenden melkwagen en een auto, met 't gevolg dat de man vrij ernstig aan zijn been gekneusd werd. Dr. Houpst verleende hem medische hulp. In de maand Januari werd ten postkantore alhier en de daaronder ressorteerende hulppostkantoren voor de Rijkspostspaarbank Ingelegd ƒ20709.44. Terugbetaald ƒ22672.44. Door Burg. en Weth. van Made is aan, C. de Rooij vergunning verleend tot 't bouwen van een woonhuis en b ij - hehoorende bergplaats, gelegen in de Dreef, alhier. Het huis en annex bergplaats werd heden onderhands aanbesteed. Het timmerwerk is gegund aan J. van Al phen en het metselwerk aan A. Knoop. Op 1. Januari 1924 bestond deze gemeente uit 2539 mannelijke en 2539 vrouwelijke, totaal 5078, inwoners. De bevolking vermeerderde gedurende het jaar door geboorte met 156 en door vestiging met 274 en verminderde door sterfte met 61 en door vertrek met 285, zoodat op 1 Januari 1925 het aantal inwoners bedroeg 2576 mannelijke en 2586 vrouwelijke, totaal 5162 inwoners. Er werden 40 huwelijken gesloten. MEEUWEN. Op Donderdag 12 Fe bruari a.s. zal in het' café Smits alhier door den heer J. H. Visser, oud-leeraar der Rijks-Landbouw-winterschool te Schagen, eene lezing worden gehouden over bemesting van bieten, aardappe len en vruchtboomen. DUSSEN. De vrouw van H. alhier had het ongeluk een bak kokend wa ter om te stooten, waardoor de inhoud over haar voet terecht kwam en zij aan dat lichaamsdeel nogal ernstige brand wonden bekwam. Zondag j.l. kwam in de Nieuwe Bergsche Maas alhier een schip op de glooiing terecht en bleef daarop vast zitten. Met den vloed is 't later weer los gekomen. Deze week zal bij inschrijving worden aanbesteed liet bouwen van een lighal voor het Wit-Gele Kruis. Tot leden van het Kies-College in de Ned. Herv. Gemeente alhier zijn ge kozen C. Roubos Wzn., H. Pellikaan en W. Col ij n. Toen zekere S. met paard en wa gen, geladen met steenkolen, door den Achtersten Hoek reed, kwam het paard te vallen en kwam met den kop terecht onder een der burrie's. Een gedeelte der steenkolen kwam op straat terecht. Spoedig werd door behulpzame handen het paard uit zijn netelige positie ver lost en de inhoud opgeladen en kon S. met eenige schade zijn reis vervol gen. Het zoontje van J. alhier sprong

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 6