n pemocratische partij re Anslchlbaarten £au 8e (o^ncJóyzeMc het Ieder onhoudbaar voor van Draanen in het doel terecht kwam. Het tweede doelpunt der gasten kwam in de tweede speelhelft van den voet van Fleuren, die na een prachtige dribbel door de W S C verdediging, den bal kalm, doch onhoudbaar in het W S C—doel plaatste. Enkele minuten voor het einde werd B.V.V. nog een strafschop toegewezen, wanneer den bal tegen den arm van een achterspeler der thuisclub werd aangeschoten, doch van opzet géén sprake was Een straf welke ons in ziens veel te zwaar was, doch waaruit B.V.V. niettemin het derde doelpunt ter wereld wist te brengen. Een tegenpunt hadden de zwart hemden zeer zeker verdiend, alleen Lefèvre Bul Horsten Kampong Feijenoord Willem 11 Volkers De Haas Öaer. v. Slangenburg Ajax. Be Quick. H.B.S. Sn. Hurgronje Sigmond H.V.V. D.F.C De sportpers is slecht te spreken over het passeeren van de Natris. De N R. Crt. schrijft Deze speler, die volgens de com missie zelf de beste voorwaarts van zijn land is, wordt gepasseerd, omdat men meent dat het hem aan geestdrift ontbreken zal RECHTSZAKEN. Uitspraken Bossche Rechtbank. De rechtbank wees o.m. de volgende reeds voor hun energiek volhouden, vonnissen Van Draanen verdedigde zijn doel op meer dan schitterende wijze en zelden zagen wij hem zoo in actie. Naast hem mogen wij als uitblinkers vernoemen de linksback, alsmede midhalfspeler. Vooral laatstgenoemde had een enorme zware taak, om de watervlugge B V.V.voorhoede, met Fleuren aan het hoofd, den noodigen weerstand te bieden, waarvan hij zich ten volle gekweten heeft. W.S C. kan op een van hafe best gespeelde wedstrijden gedurende dit seizoen terugzien en liet thans weer eens aan hare talrijke aanhangers, die bovenstaande ontmoeting bijwoonden, zien, wat er door wilkskracht be reikt kan worden. A.s Zondag zal een thuis wedstrijd worden gespeeld tegen Devo. IUL1ANA. Zondag j.l. toog onze W.V V. |uliana vergezeld van een 40-tal suporters naar Dongen om een wedstrijd te spelen voor de competitie 1ste klasse BVB. Dongen verschijnt met een nieuwe opstelling en zien we verschillende nieuwe spelers welke een goede partij voetbal speelden. Juliana mist haar linksbinnen en is hierdoor zwaar ge handicapt De eerste aanvallen zijn voor Juliana en De Werd schiet on houdbaar in het Dongen-doel, doch de bal springt via de boogijzers. waaraan de netten verbonden zijn, wederom het veldin, doch den scheidsrechter was di t blijkbaar ontgaan en het punt werd niet toegekend. Dongen combineert prachtig en voordat de rust ingaat, weten zij den stand op 2 - 0 te brengen. Na de rust komt Juliana overdonderend opzetten en maakt er 2—1 van. Zelfs de achterhoede staat te schutteren. Dongen verdedigt met man en macht Verschillende opgelegde kansen voor Juliana weet Dongen door onnoodig uittrappen of corner trappen te ver hinderen. Ais het einde aanbreekt, is de overwinning aan de zijde waar ze niet verdiend was Oeen moed verloren, Geel-Zwarten, uw concurrent kan ook nog struikelen GEERTRUI DENBERG. Vi'es9e heefc Zondag weer een schitterend' 6 1 overwinning behaald op H. K. I. te B eda, hoewel deze uitslag wel le'% te mooi voor Vitesse is. De voorhoede speelde vandaag eeD mooien wedstrijd, voorat de schitterend spelende linksbuiten en centervoor. Direct na de aftrap gaat het op he» H. K. I. doel af. doch de H. K. I. backs zuiveren hun terrein, Uit een co ner weet de Vitesse linsk^buiten een doelpunt te fab-'iceeren 10. Na een mooi geplaatste bsl van den linksbinnen op den bulten weet deze er 20 van te maken. Tien minuten voor de rust weet de rechtsbinnen nog van een voorzet van uit links te profitesren eu maakt 30 Hiermede trad de rust in. Na de ru9t Is even H K. I. In de meerderheid, maar de Vltesse-doelman is safe, doch na een schermutseling voor het Vitesse doel, schiet de H.K.I rechtsbinnen de bal in 't net 3 1. Uit Is 't nu ook met H. K. I/a meerder heid, en even later scoort onze midden voor weer met een enorm hard schot, welk even later gevolgd wordt door een dito kacjer van denzelfden speler 51. Het spel gaat nu vlug op on neer eu de beide keepers hebben huo handen vol werk. De midvoor laat geen kaas voorbij gaan en geeft de backs veel moeite om huo ballen terug te werken. Eenlge mooie voorzetun van den rechtsbuiten worden door de H. K. I.-verdededlglng even mooi ge retourneerd. Iedereen denkt dat de stabd zoo zal blijven, doch de links buiten breekt door en geeft den keeper voor de 6s maal te vlsschen, 6—1, met dezen stand komt 't einde. Scheidsrechter Dlogenaars leidde uitstekend. Geertruidenberg I speelde tegen Zundert met wel wat onfortui», Zij haddea de 3-2 nederlaag niet verdiend. Het binoentrlo van G'berg was weer in goeden vorm. Het Ned. Elftal is als volgt saam gesteld Van der Meulen. H. F. C. Denis. Dijke. H B.S. Feijenoord. L. v. D. te Kaatsheuvel, winkelier, beklaagd van heling van een gestolen rijwiel. Vrijgesproken. De eisch van het O. M. was f 50 boete subs 1 maand hechtenis. Gebroeders J. KA. K. en P. K. te Vlijmen, wegens mishandeling op G. Kuis aldaar, ieder 3 weken gevan genisstraf. Diefstal en heling. Voor de politierechtbank verscheen H. H. A., hulpstoker te Heusden. die voor een kwartje briketten had ont vreemd om er een armen werklooze, genaamd M. v. d. O. mee te helpen. De een wegens diefstal, de ander wegens heling, werd veroordeeld tot 3 weken gevangenisstraf voorwaarde lijk met 2 jaar proeftijd De openbare veiligheid. J. v. K., autobus-ondernemer te Capelle, had zonder vergunning met een autobus gereden Er werd een lange lijst van fouten voorgelezen, welke de ontoelaatbaar heid wettigden van met zulk een voertuig te rijden Er bestond zelfs gevaar dat de as had kunnen breken. De eisch luidde f25 boete. Onder valschen naam. L te Meeuwen, die werd aangehouden omdat hij te hard met een auto reed, gaf een valschen naam op om aan de straf te ontkomen. Doch de list gelukte hem niet. Wegens voormeld delict luidde de eisch f 25 boete subs. 25 d hechtenis KANTONGERECHT WAALWIJK. Uitspraken d.d. 26 Februari 1925. I. de J. te Waspik overtr. treklion- denwet ƒ3 of 2 d. H. S. te Sprang overtr. veldpol. ƒ5 of 3 d. J. P. d. R. te Vrijh.-Capelle overtr. Pol. Ver- ord. 2 of 1 w. tuchtschool.C. J. S. te Tilburg alsv. 3 of 1 w. tuchtschool A. v. D. te 's Bosch alsv. 2 of 2 d. J. v. B. te Sprang, baldadigheid, 5 of 2 w. tuchtschool M. C. B. te Uden- hout, alsv., vrij. L. d. W. te Waal wijk, overtr. woningnoodwet, 1 of 1 d. J. K. te Waalwijk, alsv. ƒ2 of 2 d. J. L. L. te Kaatsheuvel, overtr. jachtwet, ƒ40 of 20 d. W. N. te 's Gravemoer, valsche naam, 25 of 15 d. J. P. d. R. te Vrijh.-Capelle, overtr. M. en R. regit, 5 of 1 w. tuchtschool C. J. v. C. te Sprang, alsv. ƒ3 of 1 w. tuchtschool A. v. D. te Capelle, alsvoor, ƒ3 of 2 d. A. v. D. te Wijk en B. v. d. H. te Loon- op-Zand, beiden alsv. ieder 5 of 3 d. P. v. d. H. te Waalwijk, dronkensch. 15 of 10 d. L. M. v. d. V. te Kaatsheuvel, L. C. V. te Waalwijk en J. A. B. te 's Bosch, allen alsv., ieder 10 of 5 d. J. W. L. d. R. te Sprang dier noodel. pijn veroorz., 10 of 5 d. J. V. te Vlijmen, overtr. keurings- verord. 10 of 10 d. A. S. te Ca pelle en G. F. te Waalwijk, beiden overtr. Alg. Veil. wet ieder 5 of 3 d. H. L. v. L. te Loon-op-Zand, overtr. mot. en rijw. regit, 5 of 3 d. BURGERLIJKE STAND. RAAMSDONK. Van 115 Februari. IngekomenJohanna C. M. de Bruijn van Sas van Gent Hubertina A. M. van Es van Oostèrhout Cor nells van der Beek-Bonman eu gezin van Dussen Antoinetta J. Krijnen van Oosterhout Johanna H. M. de Ruijter van Veghel Maria J. Bos- sers van Rotterdam Petronella H. Raymakers van Schijndel Maria E. Snoeren van Schijndel. Vertrokken Anna A. van Seeters naar Dussen Martha J. van den Kieboom naar Rotterdam Cornelis Snijders naar Nijmegen Johannes Vrijer-Coelingh en gejzin naar Box meer Johanna M. van Tiel naar Made Pieternella Werther naar Oosterhout. GEMENGD NIEUWS. Op den Pompenburgsingel te R'dam is vanmorgen de 17 jarige K. S. uit den Breedestraat. toen hij fietsend tusschen twee auto's trachtte door te glippen, onder den bijwagen van lijn 15 geraakt. Hij bekwam ernstige inwendige kneu zingen en was bijna onmiddelijk dood. Het lijk werd door den Geneeskundigen Dienst naar het groote ziekenhuis overgebracht. De 41 jarige Italiaansche graniet werker R. A werkzaam te Rotterdam bij de firma M N., werd Zondagoch tend bewusteloos in zijne legerstede in het volkslogement „de Noordzee" aan de Lauwermarkt te Leidengevonden Pogingen van den G.G.D. om hem tot bewustzijn te bj-engen faalden De man werd overgebracht naar het academisch ziekenhuis. Men vreest voor zijn leven Er schijnt sprake te zijn gasvergiftiging. Gisteravond omstreeks 7 uur is de 28 jarige juffrouw F D. te Haarlem die haar verloofde een eind was wezen wegbrengen den Amsterdamschen straatweg op, bij haar terugkeer nabij de halte Rijksstraatweg door een automobiel, bestuurd door den heer M. V. uit den Haag. gegrepen en onmiddelijk gedood De 28 jarige R Vwonende aan de Zestienhovenschekade en gescheiden levend van zijn vrouw, heeft gisteravond op mej C de B., eveneens aldaar wonend, twee schoten gelost en daarna getiacht zich zelf van het leven te berooven. Aanleiding tot den aanslag was het feit de mej de B. weigerde op de voorstellen van V. tot een intiemen omgang in te gaan Mej, de B. kreeg slechts een onbe duidende schampwond aan de borst. V. zelf begaf zich na den aanslag naar zijn woning en loste drie schoten op zijn hoofd. Een dezer schoten drong in een oog, de beide andere veroorzaakten minder ernstige wonden Door toegesnelde buren ontwapend werd V door dr. Karreman verbonden ee vervolgens naar het ziekenhuis aan den Coolsingel te Rotterdam vervoerd De browning waarmee de aanslag verd gepleegd is door de politie in beslag genomen. Algemeene Politieverordening der Gemeente Waalwijk. Artikel 31. ADVERTENTIëN. Een bekwaam Adres34343 N V Stoomschoenenfabriek v./h jos Groenen, Afdeeling Waalwijk. op Woensdag 4 Maart 's avonds 8 uur in „MUSIS SACRUM" te Waalwijk. Spreker uit Amsterdam Politiek Redacteur van de „Telegraaf". Onderwerp De Democratische partij en de a.s. verkiezingen. Er zal gelegenheid zijn tot debat 34342 Entrée vrij. Entrêe vrij. Opwekkend en verfrisschend Parfumerie Joyzelle, Haarlem. VERSCHENEN der nieuwe kerk van St. Jan Baptist. Winkeliers, Hoteliers enz die zich met den verkoop daarvan willen belasten, kunnen zich vervoegen van onzen kantore. 33187 Verkoopsprijs 5 cent waarop 20°/0 korting. Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen. Onverminderd het bepaalde in de Vogelwet 1912, is het verboden op een anders grond of in daarop staande heggen, boomen of houtgewas of op wegen, of gemeente-begraafplaatsen of in het algemeen op voor openbaren dienst bestemde gronden, vogels te vangen of vogelnesten uit te halen of te beschadigen, of klepkooien, lokvogels, al dan niet in kooien, lijmgarden, netten, klem men en dergelijke toestellen tot het vangen van vogels, of vogelaas te plaatsen, zonder schrifte lijke vergunning daartoe van den rechthebbende op dien grond, of voor zooveel wegen, gemeente begraafplaatsen en andere voor den openbaren dienst bestemde gronden betreft, zonder schrif telijke vergunning van Burgemeester en Wethou ders, welke vergunning op de eerste vordering van den onderzoekenden beambte moet wprden vertoond. Ook is bet verboden zich met klepkooien, lok vogels, al dan niet in kooien, lijmgarden, netten, klemmen en dergelijke toestellen tot het vangen van vogels, of met vogelaas op een anders grond te bevinden, zonder schriftelijke vergunning daartoe van den rechthebbende op dien grond, welke vergunning op de eerste vordering van den onderzoekenden beambte moet worden vertoond. Artikel 32. Het is verboden, zonder daartoe gerechtigd te zijn niet-uitvliegend pluimgedierte te laten loo- j pen in wei- of hooilanden, plantsoenen, grasper ken, openbare wandelplaatsen, op wegen in de kom der gemeente met uitzondering van den Winlerdijk of op eens anders terrein, alsmede eenden, zwanen, ganzen of andere watervogels op eenigerlei wijze te plagen, te jagen of te kwel len. Artikel 33. Het is verboden: le. onverminderd het bepaalde in art. 254 van het Wetboek van Strafrecht, vogels blind te maken; 2e. blind gemaakte vogels gevangen te hou den of in bet bezit te hebben. Voorwerpen, door middel van de overtreding verkregen, of waarmede de overtreding is ge- pleegd, kunnen worden verbeurd verklaard, voor zoover zij den veroordeelde toebehooren. Artikel 34. Het is verboden: i le. zonder schriftelijke vergunning van den Burgemeester op ijsbanen op de openbare wate ren als baanveger werkzaam te zijn; 2e. zonder schriftelijke vergunning van den Burgemeester in liet ijs der openbare wateren bijten of openingen te kappen of te maken; 3e. zich op de wateren, in eigendom toebehoo- rende San de gemeente, wanneer die wateren met ijs bedekt zijn, te begeven of te bevinden, zonder vergunning van den Burgemeester; 4e. voor liet publiek toegankelijke ijsbanen te beschadigen of te verontreinigen; 5e. bakens, planken, palen of andere voor werpen, ten behoeve der veiligheid door of van wege het openbaar gezag, een ijsclub of een ander persoon of lichaam op het ijs geplaatst, te be schadigen, te verplaatsen of weg te nemen, zon der daartoe gerechtigd te zijn; 6e. dat schaatsenrijders op een voor het pu bliek toegankelijke ijsbaan, die elkaar tegemoet komen, anders dan rechts uitwijken, en die een ander inhaalt, anders dan links voorbij rijdt; 7e. kramen, tenten, tafels of banken op ijs banen op openbare- wateren te plaatsen of ge plaatst te houden, zonder vergunning van den Burgemeester. Artikel 35. Het is verboden, op of aan wegen gelegenheid te geven tot koekslaan of koekkappen. Artikel 36. Het is verboden, op eene van den weg zichtbare plaats dieren te dooden, te villen of te slachten. Artikel 37. Bij openbare feesten of vermakelijkheden, volksverzamelingen in- of optochten en begrafe nissen, is een ieder verplicht zich te onderwerpen aan de algemeene en bijzondere bepalingen van politie, tot handhaving der orde vastgesteld of vast te stellen. Artikel 38. Onverminderd de, krachtens de door een hoo- ger gezag gegeven voorschriften," geoorloofde col lecten is hel verboden, namens of ten behoeve van personen, ,vereenigingen of inrichtingen, welke ook, aan huizen van ingezetenen gelden in te zamelen of te doen inzamelen, of lijsten, be stemd voor het inzamelen van gelden, aan te bie den of te doen aanbieden, zonder vergunning van Burgemeester en Wethouders. Inzamelingen of aanbiedingen van lijsten door personen beneden den leeftijd van 16 jaren, zijn verboden tenzij de^e onder verantwoordelijk toe zicht van meerderjarigen worden gehouden. HOOFDSTUK V. Van het verkeer op Wegen. Artikel 39. Bij het brengen of afhalen van personen naar of van het spoorwegstation of plaatsen van samenkomsten, zijn de bestuurders van vervoer middelen verplicht, zich te onderwerpen aan de maatregelen van orde, door de politio ter zake te nemen. Artikel 40. Voor zoover hierin niet is voorzien in de Motor- en Rijwielwet of in de krachtens artikel 7 dier wet vastgestelde verordening, of in het politiereglement op de wegen in Noordbrabant is het zonder vergunning van Burgemeester en Wethouders verboden de voet- en klinkerpaden, het met klinkers bestrate gedeelte van het ma plein, de trottoirs en den Winterdijk te berij^j of daarover paarden, ezels of vee te drijven ol geleiden. Van dit verbod zijn uitgezonderd: a. kinder- en ziekenwagens; b. alle andere vervoermiddelen en dieren, met dezelve 'langs den kortsten weg van het 1 op den weg of van dezen op het erf te geraken, Artikel 41. Het is verboden, te rijden met meer dan H aan elkaar gekoppelde of bevestigde rij- of vo tuigen, sleden, handwagens of karren. Het is verboden met voertuigen, niet op vee en zoogenaamde laslsleepers anders dan s voets in de kom der gemeente te rijden. Het is verboden, met een voertuig waar^ zich sleephouten bevinden, le rijden, tenzij sleephouten naar boven geslagen zijn en u stevige krammen en haken zijn vastgezet, zoo zij niet naar beneden kunnen vallen. Artikel 42. Het is een ruiter, dan wel een bestuurder een bespannen rij- of voertuig, verboden da mede over de wegen le rijden op zoodanige w of met zoodanige snelheid, dat de vrijheid of veiligheid van het verkeer op die wegen \vo belemmerd of in gevaar gebracht. Artikel 43. Bestuurders van rij- of voertuigen, van mol rijtuigen en rijwielen, zijn verplicht, bij het vo bij rij den van stilstaande tramwagens of and openbare middelen van vervoer op den weg, zoodanigen afstand daarvan te blijven, dat in- en uitstappen der passagiers geen belemi ring ondervindt. Artikel 44. Het is verboden: a. motorrijtuigen, rij- of voertuigen, hond karren, paarden of ander vee te laten staan 0 plaatsen op de trottoirs en rijwielpaden; b. op een rijwiel te rijden op de plaati waar, en gedurende den tijd dat maandmarkl» kermis wordt gehouden. Artikel 45. Het is den bestuurder van een rijwiel of mot) rijtuig op twee of drie wielen, dat kennelijk i stemd is 0111 slechts één persoon te vervoer verboden, rijdende op wegen, daarop een an persoon inede te vervoeren. Artikel 46. De bestuurder van een rijwiel of motorrijt op twee ol' drie wielen is verplicht, bij het be den van wegen met tenminste één hand liet sti vast te houden. Artikel 47. Het is den bestuurder van motorrijtuigen rijwielen verboden, op de wegen binnen de bouwde kom der gemeente met een grootere si heid te rijden dan 25 Kilometer per uur, met d verstande, dat het verboded7 is met een grooti snelheid dan 15 Kilometer per uur te rijden a. de Nieuwstraat; b. het Hoekeinde; c. gedeelte der Grootestraat van de Putstraat tot j het Hoekeinde; d. de Hooisteeg; e. de Wagj straat; f. het gedeelte der Grootestraat vanaf Meter ten Oosten van de Wagenstraat tol aan Zomerdijk. Voor de toepassing van het bepaalde in eerste lid van dit artikel wordt verstaan one le. „motorrijtuigen": alle rij- of voertuig bestemd 0111 uitsluitend of mede door een mee nische kracht, op of aan het rij- of voertuig aanwezig, anders dan langs spoorstaven te v den voortbewogen; 2e. „bestuurders": hij, die het rijtuig of wiel bestuurt, of onder onmiddellijk toezicht besturen. Artikel 48. De in acht te nemen snelheid wordt op kos der gemeente aangeduid door het kenteeken geus model, vastgesteld door den Minister Waterstaat bij beschikking van den 5n Octo 1908, La. H. De waarschuwingsborden zullen worden plaatst op nader door Burgemeester en Weth ders aan te geven punten. Artikel 49. Het is verboden met rijwielen en motorrij gen te rijden op de trottoirs en andere voetpai in deze gemeente, zoomede op het met klink bestrate gedeelte van het marktplein en van Stationsstraat. Het is den bestuurder van een rijwiel verbo op de wegen zich vast te houden aan een tr; wagen, een rij- of voertuig, een motorrijtuig aan personen, op of in die vervoermiddelen zeten. Artikel 50. In het belang van de vrijheid en veiligheid het verkeer is het aan bestuurders van motoij tuigen en rijwielen verboden, daarmede we te berijden, welke zijn gelegen binnen de bouwde kom, indien deze door Burgemeester Wethouders, blijkens openbare kennisgeving blijkens de waarschuwingsborden, bedoeld artikel 8, onder 2, der Motor- en Rijwielwet, liet verkeer met deze voertuigen zijn uitgeslo Van hel verbod, omschreven in liet eerste van dit artikel, kan door Burgemeester en houders ontheffing worden verleend. Voor het doorgaand verkeer met motorrij! gen en rijwielen zullen in elk geval openblijj de volgende, daarvoor geschikte wegende Ba wijksche Steeg, de Parallelweg, de Burgemee van der Klokkenlaan en de Besoijensche Steel Artikel 51.. In het belang van de instandhouding en bru baarheid der wegen is het aan bestuurders 1 motorrijtuigen op meer dan twee wielen, we eene door Burgemeester en Wethouders in i band met de samenstelling "en de inrichting bepalen gewicht te boven gaan, verboden, da mede wegen te berijden indien deze door Bur meester en Wethouders, blijkens openbare k nisgeving en blijkens de waarschuwingsbord bedoeld bij artikel 8, onder 2, der Motor- en 1 wielwet, van het verkeer met deze motorrijtuil zijn uitgesloten. Van het verbod, in het eerste lid bedoeld, 1 door Burgemeester en Wethouders ontheff worden verleend.

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 8