Dadelijke verlichting van Asthma. NT£RM?VriaNAL€ NTAfiNSTCLLINGI Een welbekend geneesheer zal dit gratis aan alle lijders in Nederland bewijzen. „Ik wensch dat iedere Asthmalijder in dit land op mijn risico een proef neemt met mijn behandeling", is het geen Dr. Schiffmann aan alle lijders bekend maakt. Hij zegt ook: „Onge acht de hevigheid der aanvallen of de hardnekkigheid van het geval, zal Asthmador beslist onmiddellijk ver lichting geven, gewoonlijk reeds binnen 10 tot 15 seconden, maar zeker in zooveel minuten". Hij weet wat Asthma dor voor duizenden Asthmalijders heeft gedaan en om hen. die zijn middel nog niet geprobeerd hebben, te overtuigen, stelt hij iederen lijder in de gelegenheid een proefpakje geheel gratis te bekomen, door dit een der eerstvolgende drie dagen bij een drogist te vragen. Zulk een werkelijke proef zal het meest overtuigende bewijs geven van Dr. Schiffmann'sv bewering en het is feitelijk de eenige manier om het verklaarbare vooroordeel weg te nemen van duizenden Asthmalijders die tot nu toe tevergeefs verlichting hebben gezocht. Zij, die ver van een drogist verwijderd wonen, kunnen een gratis proefpakje per post bekomen door op een brieikaart hun naam en volledig adres op te geven aan Schiffmann's Depot, Singel 95 te Amsterdam. 34565 congres zal in al de kerken van het diocees Chicago een plechtig Triduum worden gehouden. Men hoopt dat op den openingsdag van het congres een millioen geloovigen tot de H. Tafel zullen naderen. De secties der vreemde landen zullen, waar, wegens de kosten, niet veel Europeesche congressisten zullen aan wezig zijn, worden gevormd uit de in Chicago zelf wonende vreemdelingen. Zij beschikken daar over verschillende tientallen kerken. Alleen de Polen hebben er 34. Er is ook een Holland- sche kerk, die door een Pater Norbertijn van Heeswijk wordt bediend. Verder zijn er kerken van de Fransche, Duitsche, Belgische en ltaliaansche katholieken en van Roomsche geloovi gen van nog heel wat andere nationali teiten. Het congres van Chicago is het vijftiende, dat door Mgr. Heylen zal gepresideerd worden. Hoewel het onderwerp der bespreking in de secties nog door den Paus moet worden vastgesteld, heeft men toch alvast de voornaamste plechtigheden geregeld. Drie plechtige H H. Missen in de openlucht zullen in het stadion van Chicago gecelebreerd worden. Den eersten dag zal de H. Mis ge zongen worden door vijftigduizend kinderen van de lagere scholen, den tweeden dag door de studenten van de hoogere onderwijsgestichtcn'en den derden dag door de leden van de groote Broederschap van den Heiligen Naam De slot processie zal waarschijnlijk gehouden worden in het 1200 acres groote park van het seminarie. Men rekent op de aanwezigheid van een half millioen congressisten, bene vens op de tegenwoordigheid van het Amerikaansch en het Canadeesch Epis copaat. Behalve de kardinaal-legaat, verwacht men een viertal andere kardinalen uit Rome en de kardinalen van Boston, New-York, Chicago en Philadelphia. Daar het seminarie van Chicago, waar de processie zal plaats hebben, veertig kilometers buiten het centrum ligt, zal men twee speciale spoorlijnen aanleggen. De burgemeester van Chicago, die katholiek is, verleent royale medewer king tot het welslagen van het congres. Giften stroomen mild binnen en zelfs van Protestantsche zijde werd geld gezonden. Vooraanstaande Katholieke Chinee- zen hebben beloofd met een Chineesche delegatie' naar het congres te komen. Van de Ku Klan als organisatie wordt geen storende actie het congres ver wacht. Aan het slot van onze audiëntie ver- klaarde de gevierde president van de Internationale Eucharistische congres sen en groote kerkvoogd van Namen, dat het aanstaande congres van Chicago enormen indruk zal maken in de Vereenigde Staten en op Katholiek gebied bijzonder veel goed zal doen. KUNST EN LETTEREN. Den 18en van deze maand wordt Dr. A. Bredius zeventig jaar. Wie hem nog dezer dagen bij zijn verblijf in Holland, dat hij in den vreemde toch maar niet vergeten kan, sprak, kan hem deze leeftijd onmogelijk aanzien. De nog zoo opgewekt keuvelende, in zijn manier van doen zoo montere geleerde doet dan denken aan een goede vijftiger. En toch heeft hij zijn wereldbefaamdheid als kenner onzer oude kunst, die nog steeds door de besten onder hen in vraagstukken van gewicht geraadpleegd wordt, niet voor niets verworven Hoewel van huis uit gefortuneerd en in staat alle genoegens, weelden zelfs, des levens naar hartelust te smaken, heeft hij zich opofferingen getroost, waartoe aileen maar iemand, die zijn leven heeft gewijd aan een taak, die hem boven alles geldt, in staat is. Hoevele uren heeft hij jaren lang niet gesleten in donkere, vochtige archieven, zich gegeven aan de moei zame detail-arbeid, duizenden en nog eens duizenden oude bescheiden te doorsnuffelen, om zoo doende, steentje voor steentje het glorieuze historische, esthetische gebouw te helpen fundeeren, waarin onze onsterfelijke oude kunst een waardige cultuur historische om lijsting zou vinden. Talloos zijn de merkwaardige en verrassende vondsten, welke hij heeft gedaan en menig werk, ook van anderen, zou onvolledig zijn, wanneer dit niet steunde op zijn kennis en zijn vlijt. Nief alleen ons land, ook de cultuur-historische wetenschap der werden op 't laatst verknoeid. Onder belangstelling van ruim 700 toeschou wers liet den heer v. Eggelen beginnen, alvorens eerst beide ploegen gephoto- graveerd werden. De eerste aanvallen zijn voor de Belgen die door de ver dediging gestuit worden. De gevaar lijkste momenten komen voor het Quick-doel doch door slecht schieten der Belgen gaan de mooiste kansen verloren. Het gelukt geen der partijen voor rust te doelpunten. Na de hervatting wordt er vuriger gespeeld, waardoor de wedstrijd aantrekkelijker wordt. Na een half uur spelens doelpunt Turnhout uit een corner, doch enkele minuten later maakt Quick gelijk, in welken stand geen verandering meer komt. De Belgen waren over hun bezoek aan Waalwijk hoogst tevreden en ver zochten Quick op 2den Pinksterdag een return match in Turnhout te komen spelen. GEERTRUIDENBERG. Tweeden Paaschdag speelden onze beide plaatselijke vereenigingen eens vriendschappelijk tegen elkaar. Hoewel zelfde mooie vlugge spel te zien, waarbij B.L.E.l. Zwaluwe toch wel overtreft en zoo komt 't einde met een welver diende 6—4 overwinning van BL.E.I. Als uitblinkers bij B L E. I. moeten we bij de heeren vooral noemen Kom- mers en v. Suijlekom. Duivensport. WAALWIJK. Zondag hield de postduivenvereen. „De Jeugdige Vliegers" een wedvlucht van uit BaarleNassau. De prijzen werden behaald als volgt: 1—7—8—9—15—16 H. Knippels, 2—5 G. de Graaff, 3—10 H. v. Wees 4 C de Peffer, 6 Adr. Stam, 11 H. Henkelman, 12 K. Wassenaar, 13—14 J Verwiel. lste overduif H. Brans. GEERTRUIDENBERG. De postduivenvereeniging „de Lucht post" alhier hield een africhtingsvlucht van uit Roosendaal. De duiven werden gelost om 8 uur en de eersten be reikten hun hok om 8.55. De postduivenvereeniging „Koningin Wilhelmina" hield een africhtings wereld heeft ontzaggelijk veel aan Dr. Bredius te danken. Het Mauritshuis zouden we niet meer kunnen denken, zonder de meesterwerken, wier aan wezigheid daar aan zijn goedheid te danken is, om van de prachtige col lectie in zijn oude, deftige patriciërs huis aan de Prinsengracht, die heele- maal zijn eigen schepping is, maar niet eens te gewagen. Ook in Monte Carlo, waar hij thans woont, vergeet hij ons land en zijn kunst niet. Zijne bemoeienissen met deze laatste zijn oorzaak, dat hij af en toe een ongezochte aanleiding heeft ons af en toe te bezoeken. Op 't oogenblik werkt de jonge zeventigjarige aan een monumentale studie over Jan Steen, die naast Rem brandt zijn groote liefde vergt. C. B. van Bohemen. SPORT. Voetbal WAALWIJK. Maandag 2den Paaschdag heeft Quick haar eerste internationale wed strijd gespeeld, welke in een gelijk spel 1 1 eindigden. Wat spelkwaliteit der Belgen betreft moesten we constateeren dat dit op iets hooger peil stond dan van Quick. Alleen voor doel schenen zij niet door tastend genoeg en vele goede aanvallen er door velen lang op deze ontmoeting gehoopt was, was er toch betrekkelijk weinig belangstelling. Half drie trapt G'Berg af, maar de bal wordt direct door Vitesse overgenomen en de links buiten doelpunt 1 0. Direct hierop maakt G'berg gelijk 1—1. Als er onge veer 15 minuten gespeeld is geeft de Vitesse-middenvoor zijn club met een prachtschot de leiding 2—1. Direct hierop maakt G'Berg weer gelijk 2—2. G'berg heeft nu niets meer in te bren gen en Vitesse maakt weldra 3—2. Met deze stand komt de rust. Na de rust is Vitesse van '1 begin tot 't einde in de meerderheid en G'berg speelt ook al gauw met alles in de verdedi ging Zoo komt dan 't einde met een 3—2 Vitesse-overwinning. Korfbal. GEERTRUIDENBERG. Zaterdagmiddag speelde B. L. E. I. tegen Zwaluwe. Direct ontwikkelt zich een vlug spel, waarbij de beide korven in gevaar komen. Al spoedig weet v. Suijlekom B.L.E.l de leiding te geven, welke spoedig gevolgd wordt door een prachtworp van Kommers waarbij de bal voor de tweede maal door de korf valt. Na plaatsverwisseling weet B. L. E. I. een 3-0 voorsprong te krijgen, maar dit is Zwaluwe te erg en deze maken er 3—2 van, waarmede de rust komt. Na de rust krijgt men weer het vlucht van uit Wouw. De duiven werden vermoedelijk in vrijheid gesteld om 8 uur en de eersten bereikten hun hok om 9.10. T. W. E. M. Wij vernemen dat de onversaagde Motorrenner V. Herculeijns, die al zoo vaak de toeschouwers opdeT.W.E.M. verbaasd heeft doen staan door zijn snelle ritten, aanstaande Zaterdagmid dag (18 April) een recordpoging zal wagen op zijn Indianmotor. Hij zal trachten al de Nederlandsche records te slaan. Tevens deelt de directie ons mee, dat Zondagavond tot sluiting van de voorjaarsfeesten een groot vuurwerk zal gegeven worsen. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 15 April 1925. Op de kermis, die dit jaar valt van 14 tot en met 17 Mei, komen o.a. een vergenoegenspaleis, bioscoop, zweef molen, luchtschommel, draaimolen, schiet- en kijktent en voorts meerdere galanterie-, gebak- en suikerwerk- kramen. Hoewel de latere appel- en peer soorten minder beloven dan verleden jaar, laat het zich aanzien, dat er over 't algemeen voldoende fruit te wachten is. Als 't weer nu maar wat meewerkt WASPIK. Het Paaschfeest werd hier op plechtige wijze gevierd. Gedurende de Hoogmis met assistentie, voerde liet zangkoor op verdienstelijke wijze de mis van Göller uit, terwijl het na afloop uit volle borst aanhiefDomine Salvum fac reginam nostram. Gedu rende het Lof hield een Eerw. Pater Capucijn eene boeiende feestpredicatie, die op de geloovigen eenen diepen ndruk maakte. Gister gaf „Waspiks Mannenkwar- tet" in vereeniging met „Musis Sacrum" te Dongen eene goed geslaagde uit voering. Op een enkel nummer na, „'k Zal wel", waarvoor gegeven werd Het Meisje", werd het mooie program met een uitbundig succes afgewerkt. Tot bode van het „W.G.K." is aangesteld de heer J. Kuijsters. GEERTRUIDENBERG. Openbare vergadering van den Raad dezer ge meente op Vrijdag 17 April 1925 des namiddags twee uur, in het Gemeente huis aldaar. Te behandelen zaken: 1. Installatie van den heer A. J. C. de Kroon, als lid van den Raad. 2. Mededeeling sproces-verbaal kas opname van den Gemeente-Ontvanger, eerste kwartaal 1925. 3. Aanvragen terrein door L. van Boekei en C. lansen. 4. Verzoek J. Fransen tot het huren van een terrein als tuin, 5. Ingekomen stukken. 6. Reclames. Dinsdagavond 8 uur vergaderde alhier de Metaalbewerkersbond. Door de beide sprekers de heeren Beekmans en Wetselaar werd aangetoond, dat de loonstandaard hier veel te laag was. Besloten werd een verzoek aan de patroons in te dienen, om het loon met f 0.05 per uur te verhoogen en om betaling te krijgen van den 2en Paaschdag en de nog komende feest dagen. Na afloop sloten zich nog eenige leden bij de organisatie aan. GEERTRUIDENBERG. Heden is men begonnen met het restaureeren van de toren der Protestantsche Kerk. B. v. d. B. alhier had het ongeluk bij z'n werkzaamheden aan de werf bij de Gebrs Nederhof z'n rechterhand te knellen. Dr. v. Berkensteijn verleende de eerste hulp. MADE. In het naburige dorpje te Den Hout werd dezer dagen bij den arbeider C. v. M. een geitje geboren met twee koppen, waarop 2 ooren, vier oogen en twee monden. Het diertje, dat drie dagen normaal ge zond was, ontving voedsel in beide monden en gaf geluid door te blaten uit twee monden. Natuurlijk en be grijpelijk kreeg 't geiten wonderkind veel bezoek. Na drie dagen geleefd te hebben, is het diertje gestorven. In het café van den heer Jos. Diependaal alhier werd dezer dagen door den heer J. Hop een fiets, ter waarde van f90, bij 't barakspel ge wonnen met 141 punten in 10 stooten. De heer A. v. Dongen een koperen voetpomp voor de minst behaalde punten zonder nullen. De opnieuw gebouwde en prach tige kiosk zal Zondag 19 April a.s. door het geven van haar eerste con cert door de harmonie „St. Cecilia" worden ingewijd. Zaterdagavond overleed de oudste inwoner der gemeente Made, de heer P. Schransmans, in den hoogen leeftijd van bijna 91 jaar. Ten overstaan van notaris Van Mol werd het arbeiderswoonhuis, met schuur en moestuin, gelegen op de Rijkakkers, bij onderhandschen koop gekocht van P. Dame- door P. J. Jansen voorf 410. De bazar, welke op 16 en 17 April as. te Drimmelen gehouden wordt in 't gebouw der openbare school (op den dijk), belooft heel interessant te worden, gezien het groote aantal inzendingen dat de commissie van alle kanten bereikt, ook van vele oud-inwoners van Drim melen. Er is voor elk wat wils, voor dames, heeren en kinderen. Allerlei soorten handwerken, dames en heeren luxe artikelenvoor kinderen een leuke grabbelmand en 't verloten van eenige prachtige poppen. Voorts speelbakken, rad van avontuur, touwtje- trekken en weegbrug met verrassing. Van meerdere firma's aardige stands met tal van artikelen voor groote en kleine beurzen en een uitstekend buffet. De officieele opening is be paald op Donderdag 7 uur, maar Donderdag is de toegang speciaal voor kinderen open gesteld tusschen 2 en 5 uur nam waar ook reeds ouderen welkom zijn. Beide dagen worden door muziek opgeluisterd. De opening geschiedt door Ds Vink. Naar we van bevoegde zijde vernemen, zal het Postkantoor alhier eerstdaags worden teruggebracht tot bij kantoor, ressorteerende onder het hoofdkantoor Raamsdonksveer. m

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 3